Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 lis 2019, 4:13

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Kruk pisze:
Tym, którzy uważają że emocje wynikają z myśli i stąd już prosta droga do kontroli emocji i całego życia, chciałbym zapodać że jest coś takiego jak myślenie drugoplanowe. Są to myśli rzekłbym oklepane, powtarzane setki i tysiące razy i w związku z tym umykające uwadze ale jednak są. Są to opinie (te utarte) o sobie o życiu o innych ludziach o osobistym pechu lub szczęściu. Pojawiają się jakby poprzez zadziałanie odruchu warunkowego - bodziec - myśl. Nie wiem czy wy tak macie, ja w każdym bądź razie zaobserwowałem coś takiego u siebie i długo to trwało zanim wyleczyłem się z tej przypadłości. Jednak co mogę na ten temat powiedzieć, to istotna rola tychże właśnie myśli drugoplanowych w kreowaniu osobistego życia. Można się zdziwić jak wielka przewagę mają takie myśli toczące się bezustannie (ich treść wynika wprost z kompleksów, nierozwiązanych konfliktów w podświadomości itp) w tle, nad sporadycznie i świadomie artykułowanymi życzeniami na temat osobistej przyszłości.

Czyli mozna powiedziec ze mysli posrednio wplywaja na emocje-pod wplywem bodzca Nie we wszystkich ale w wiekszosci sytuacji to sie sprawdza Popieram ten poglad
Co do "konfliktow"...tez takie cos przezywalem Swiadomosc i podswiadomosc "bily" sie ze soba o rozwiazanie dalszej drogi zwiazanej z pewna panna...:)
Wygladalo to tak...swiadomie opierajac sie o mysli tworzylem negatywne emocje wystosowane prosto w kobiete a podswiadomosc jakby zawierala tylko doznania/emocje z naszej znajomosci i bronila jej osoby..Za kazdym razem gdy zasypialem to dochodzilo do "wojny" pomiedzy swiadomoscia a podswiadomoscia...Rano budzac sie (zawsze!) wstawalem z mysla zeby dac jedna szanse dziewczynie ale jak oplukalem twarz i "dochodzilem do siebie" to jednak myslalem ze nie ma takiej opcji
Po paru tygodniach "sprzeczek" doszlo do wyposrodkowania punktu widzenia wobec panny.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 09 cze 2010, 20:40 
VIP Member
Awatar

no wiec prosze obejrzec ten wyklad:) rozwieje wszelkie watpliwosci. http://video.google.com/videoplay?docid=2008142410898531314#

Rzeczywiście fajny wykład, spojrzenie Zen na ta kwestię. Umysł czysty jak lustro - odbijajacy sprawy takimi jakie są. Taki efekt mozliwy jest tylko w stanie "z przed myslenia", kiedy nie skupiamy uwagi na procesach bedacych efektem przetwarzania wąskiego pasma informacji przez matrixowe programiki dla tego czym jesteśmy.

tomas0505 pisze:
no wiec prosze obejrzec ten wyklad:) rozwieje wszelkie watpliwosci. http://video.google.com/videoplay?docid=2008142410898531314#

Dziękuję serdecznie @tomas0505, jednak jest ktoś, kto potrafi odpowiedzieć czym jest umysł "nie wiem", "z przed myślenia" lub po prostu "mahamudra" w piękny, przejrzysty i banalnie prosty sposób... za pomocą kija;) Już myślałem że to wyższa szkoła jazdy i nigdy się tego nie dowiem...

Pokój;)

W sumie matrixa juz nie ma bo swiat ducha i swiat materii zostal polaczony bodajrze w roku 2009:) A zapowiadaly to duchy i to zrobily, z syntezy tych swiatow, z pustki i z formy powstaje cos pienknego cisza ktora wszystko przenika, dla jednych to swiadomosc, dla innych absolut ale to tylko nazwa:)

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Wykład bardzo ciekawy, przejrzysty. Wykładowca jest pięknym człowiekiem. Miło było posłuchac i popatrzec. Dziękuję.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Ponownie wrzucam coś z Abraham Hicks tym razem świetny kawałek, przekazanie esencji tego o czym mówili w filmie secret :)
Znajdź jakikolwiek sposób, aby czuć się dobrze teraz.
phpBB [video]

Niby nic nadzwyczajnego, proste zauważalne fakty ale jak dużo osób niema ich w polu swej świadomości.

I jeszcze jeden fajny materiał z Abraham, fajnie zmontowany, no i przede wszystkim wiele ciekawych spostrzeżeń:

phpBB [video]

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Pierwszy filmik super!
Na drugim się trochę przestraszyłem, mam pewne obawy co do tego jak mówi, że nie ma NIE a jest tylko TAK TAK TAK i chodzi mi o to, że to może być swego rodzaju programowanie, żebyśmy się nie sprzeciwiali i nie mówili NIE... takie moje głębsze przemyślenie ale to może tylko jakieś takie moje programy zakodowane w podświadomości...

Kolejnym moim wewnętrznym odczuciem, wyczuciem, przeczuciem (nie wiem jak to nazwać)
jest to, że ta całą otoczka ma w sobie coś hmm "podejrzanego", ma w sobie drugie dno.
Nie wiem jak to opisać słowami ale czuje w pewnych momentach, że coś jest nie tak, coś
mi podpowiada, że to nie tak jak ma być naprawdę.. może to znowu jakieś moje "autopiloty umysłowe".. :zły:

No i czy tylko ja widzę na filmikach poniżej jakąś taką swoistą nutkę "manipulacji"?
Ja tam widzę, jak widownia nie jest "jej", wydaje mi się, że ona jest osobno i widownia również osobno.
Tak jakby ona mówiła w jakimś studio a widownia siedziała na wykładzie całkiem kogoś innego.
Zresztą może jak zwrócicie uwagę na tło za nią i ogólnie spostrzeżecie spojrzenia osób na widowni to może też coś takiego odczujecie... hmm :bangheadwall:
Chyba, że druga opcja jest taka, że ja jestem jakiś psychiczny
wrrr :zły: :bangheadwall: :załamka:

phpBB [video]

phpBB [video]

PS. Byłbym bardzo wdzięczny jak ktoś chętny znalazłby chwilkę czasu na przetłumaczenie tych filmików... :):):)
:zakochany:

Awatar użytkownika

BioSine pisze:
Pierwszy filmik super!
Na drugim się trochę przestraszyłem, mam pewne obawy co do tego jak mówi, że nie ma NIE a jest tylko TAK TAK TAK i chodzi mi o to, że to może być swego rodzaju programowanie, żebyśmy się nie sprzeciwiali i nie mówili NIE... takie moje głębsze przemyślenie ale to może tylko jakieś takie moje programy zakodowane w podświadomości...

Już ci tłumacze o co w tym chodzi, a po pierwsze to wiele zdań w 2 filmiku jest wyrywkowych, mogą posiadać szerszy kontekst tłumaczący o co w tym chodzi, a generalnie chodzi przede wszystkim o prawo przyciągania - to nie jest pełny materiał, a raczej coś ala clip, zajawka.
Z tym "nie" jest tak, że ono naprawdę nie istnieje dla umysłu ponieważ, gdy chcesz coś zaprzeczyć musisz to sobie najpierw wyobrazić, a dopiero potem odrzucić. Za każdym razem, gdy coś negujesz jednocześnie to zasilasz ponieważ powstaje w twoim umyśle wyobrażenie tego.
Np. gdy ktoś mówi, że nie chce już płacić tylu rachunków to co w umyśle się w tym momencie manifestuje, obraz czego? jeżeli nie chcesz kupić czekolady w sklepie to co pojawiło się w umyśle? albo krócej nie lubię tomka? i kto w umyśle się pojawił. Aby coś zaprzeczyć lub zanegować, trzeba to najpierw zasilić, zamanifestować w umyślę choćby na bardzo krótką chwilę, a gdy to robisz zasilasz ten myślokształt.
Dlaczego, gdy do dziecka mówisz nie rób czegoś, ono to zrobi? ponieważ nie bardzo rozumie koncepcje znaczenia tego magicznego słowa, bo jest to jak najbardziej magiczne słowo. W NLP istnieją 3 magiczne słowa i jednym z nich jest właśnie "NIE", jest magiczne ponieważ powoduje pojawianie się w naszych umysłach czegoś co uważamy, że nie zaistniało.
np. jeżeli zrobię spotkanie aby przyciągnąć wiele klientów i zachęcić ich do następnych spotkań np. typu jak zarabiać kasiorę. To gdy powiem wszystkim już niedługo wszyscy będziecie zarabiać miliony - to każdy weźmie to za co najwyżej jakiś dobry kawał. A gdy powiem nie wyobrażajcie sobie od razu milionów, bo na początek.. coś tam coś tam .... to w umysłach tych osób te miliony nagle się pojawiają, pomimo tego, że każdy niby je sobie zaprzeczył i nie miał ich sobie wyobrażać.
Tak samo jest z prawem przyciągania, dla niego NIE także nie istnieje, za każdym razem, gdy coś negujesz przyciągasz coś czego nie chcesz, taki to właśnie jest problem z tym słowem. Zamiast tego lepiej przekierowywać swą soczewkę umysłu na pozytywną polaryzacje tej rzeczy, używając TAK TAK TAK chce tego, tamtego i by było tak.
Istnieje tylko to co istnieje i nigdy nie wychodzimy poza ten obszar, to co nie istnieje nie można określić za pomocą NIE, ponieważ zawsze się ono bezpośrednio odnosi do czegoś co istnieje.
A jak już zacząłem o tych słówkach to skończę.
Pozostałe 2 magiczne słowa w NLP to "ale" i "spróbuj", dzięki pierwszemu możemy przekazywać dowolne treści jednocześnie wpływając na to w jakiej formie zostaną one odebrane np. jesteś głupi, wisisz mi kasę, nie podoba mi się kolor twoich spodni ale i tak cię kocham. ALE kasuje pierwotne zabarwienie emocjonalne pozostawiając tylko czystą informację pierwszego człona wypowiadanego słowa, a drugie pozwala uruchamiać wiele kotwic i skłania do ryzyka, często stosują go domokrążcy np. z umowami telefonicznymi bądź innymi gadżetami, spróbuj tego tamtego, wypróbuj to...
Tylko trza pamiętać, że te słowa pomimo tego, że stosuje się w NLP nie są manipulacjami same w sobie ponieważ tak działa nasz język i sposoby komunikacji werbalnej, manipulacja ma miejsce wtedy, gdy ktoś celowo używa tego typu zwrotów, aby wprowadzać nas w błąd. Magicznych słów używamy codziennie nie świadomie względem siebie i innych, jeżeli ktoś będzie często używał zwrotów z "nie, ale, spróbuj", to nie oznacza od razu, że chce on nami manipulować, to są zbyt popularne i kluczowe w naszej mowie słowa.
To co zawsze ma znacznie to jakie naprawdę mają intencje osoby z którymi rozmawiamy. Poza tym istnieje więcej magicznych słów ale te 3 są najczęściej stosowane, ponieważ używamy ich często w codziennym języku.

BioSine o Abrahama się nie martw, bo z tego co ja przeanalizowałem jej przekazy są dość czyste i przejrzyste, a przede wszystkim niosą pozytywny przekaz i wiele cennych informacji dla odbiorców. W sumie mówi ona wiele o rzeczach o których wiedziałem już wcześniej, a co do tego typu kanałów informacyjnych to jestem bardzo wybredny :)

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Divinorum - ja to wszystko rozumiem jak działa słowo "NIE" też oglądam, czytam i
dowiaduje się np odnośnie NLP.. tylko właśnie nie wiem czemu mam takie obawy... może za dużo
naczytałem się o tych wszystkich nazwijmy to "spiskach" i "manipulacjach", że
teraz wszystko porównuje do celowego wpływania na ludzi?

I powiem Ci, że niezły bigos mam w głowie - wszystko wymieszane i żadnych konkretów tylko jeden wielki bełkot.. :bangheadwall:

Co do tematu związanego z Tu i Teraz zastanawiam się czy teraźniejszość może istnieć bez przeszłości?
Chciałbym z tego Tu i Teraz korzystać i brać garściami ale choćbym bardzo się starał
to coś sprawia, że ciągle jestem w wirze negatywnych przekonań i wyobrażeń na różne tematy, które
powodują, iż cały czas wracam do nich tak jakbym miał to zakodowane w głowie
- jak zostanie przekroczona linia bezpieczeństwa - system aktywuje proces, który wraca do poprzedniego stanu

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Życie Tu iTeraz to praktyka, a nie mentalny bełkot.Porzuć wszystko z czym się utożsamiasz, ojca matke siostre, komputer, to forum, zniknij, zemrzyj na poziomie umysłowy, zabij siebie, a przyjdą wyniki.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]