Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 maja 2020, 13:54

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 lis 2010, 21:30 
VIP Member
Awatar

Master Elect of Nine * 9th Degree

zimny, wytlumacz plz, jaka symbolike zawiera pendulum w swoich teledyskach? ja tam nic nie widze, jesli o to chodzi, przynajmniej w watercolour i the island

btw. + dla ciebie, bo widze, ze lubisz DnB :D

ja widze tutaj ich przeslanie

phpBB [video]

tylko nie do konca jestem pewien, czy to na serio zrobili, w sumie w teledysku pojawia sie kilka talerzy ze spodem w ksztalcie...logo pendulum, fake ufo jakby na potrzeby teledysku
Obrazek

a tu juz jakies rytualy czy cus :język:
phpBB [video]

a tu z kolei cos jakby z inteigentna forma zycia, ciekawy motyw na koncu
phpBB [video]

calkiem znosny Drum n Bass robia, ale jednak inny niz reszta producentow, za duzo mieszanki punka/rocku w ich kawalkach

Symbolikę w jednym z ich teledysków już kiedyś poruszyłem w moim pierwszym takim(żałosnym :język: ) filmiku:
phpBB [video]

A kiedy oddadzą mi kompa z serwisu(540zł i 2 tyg. czekania, :evil: :evil: :evil: ), dokończę analizę już takiego całkowicie rozbrajającego swoją mocą i oczywistością(co najmniej w moim mniemaniu [np. subliminalny flash/frame z gwiazdą Dawida w teledysku DnB jest wysoce podejżany]).

Dorzucam jeszcze magię mocy mikstury częstotliwości dźwiękowych z częstotliwościami wizualnymi(kolorami),
jak dla mnie indukuje potężną energię ^^, mistrzostwo(preview):
phpBB [video]

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Myślę że ten utworek jest całkiem sensowny w swoim przesłaniu. Ogólnie analiza tekstów Yes jest trudna, ale ten akurat jest prosty w zrozumieniu:
phpBB [video]

A oto tekst:

Cytuj:
Masz wspaniałą wyobraźnię
Wcale się nie zmieniasz
Minione dni nic cię nie nauczyły

Gadka o zmianach utknęła między kartkami

Wierzę w to...
Jak możemy tego nie dostrzegać
Dostałem to...
Cóż mogło by być naszym przeznaczeniem
Wierzę, że...
Nadal idziemy od dnia do dnia
Wiedząc co mogło by być prawdą

Żebym to ja wiedział x3

Otwórz oczy i odkryj, że
Nie jesteś jedynym
Ukrywającym się
Czy zastanawiasz się
Kiedy nadejdzie zmiana?

Otwórz oczy

Odrzucamy świat, ustawiamy scenę
Dla czegoś, co mogło by być najciemniejszą erą

Krótkie wymiany
Między obcymi
Nigdy się nie dowiemy
Ale chcieli byśmy wiedzieć

Wierzę w to...
Oto czas by stawić czoło rzeczywistości
Dostałem to...
Kwestionując istniejące potęgi
Wierzę w to...
Czy jesteśmy zbyt zdezorientowani, żeby widzieć?

Żebym to ja wiedział x4

Otwórz oczy i odkryj, że
Nie jesteś jedynym
Ukrywającym się
Czy zastanawiasz się
Kiedy nadejdzie zmiana?

Otwórz oczy
Otwórz oczy
Okaż to
Okaż to

Żebyśmy tylko wiedzieli

Wierzę w to...
Oto czas by stawić czoło rzeczywistości
Dostałem to...
Rzeczy nie są tym, czym były
Wierzę w to
Co widzę w tobie, ty widzisz we mnie

Żebym to ja wiedział x4

Otwórz oczy i odkryj, że
Nie jesteś jedynym
Ukrywającym się
Czy zastanawiasz się
Kiedy nadejdzie zmiana?

Nadejdzie zmiana x3

Nadejdzie zmiana x3

Nadejdzie zmiana
Otwórz oczy
Nadejdzie zmiana
Otwórz oczy
Nadejdzie zmiana
Masz głęboką wyobraźnię

Okaż to x3

Okaż to x3

Entered Apprentice * 1st Degree

Cześć, mój pierwszy post, na forum jestem od dawna, tutaj aż dziw, że nikt nie daje punk/hardcoreowych zespolow, w niektorych utworach wprost jest przekaz do zastanowienia sie nad swiatem, nwo:

Rise Against - State of the Union
phpBB [video]

Ready to Fall
phpBB [video]

Drones
phpBB [video]

Survive
phpBB [video]

The First Drop, bardzo jasny przekaz
phpBB [video]

Collapse
phpBB [video]

Anti-Flag, wg mnie ich najlepszy utwór, The Press Corpse
phpBB [video]

1 Trillion Dollar$, lubie ten teledysk :D
phpBB [video]

I kilkadziesiąt innych, dużo tego jest, nikt takiego gatunku tutaj nie slucha? Poza przekazem to po prostu świetna muzyka, wg mnie.

Awatar użytkownika

phpBB [video]

phpBB [video]

...

POLCEAM

Ojcze Nasz w oryginale, po aramejsku, super zaśpiewane. To modlitwa powiązana z np. świętą geometrią. To chociażby jeden z dowodów czego naprawdę uczył Jezus.

...

phpBB [video]

...

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Doskonały podkład pod medytacje

phpBB [video]

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Detro
Przyjacielu, jak widzę humor dopisuje... :winko: :uścisk: no i bardzo fajnie

hahahahahahahahahahahahahahaha ;) muzyka mocno medytacyjna, transcendentalna nawet, poezja.
Czuję to przejście już. :lol: :lol: :lol: :lol:
:mrgreen:

a co do tematu, żeby nie był to OFF-top... Vangelis - Come to me, piękne, monika wrzucała już w temacie solfeggio, ale wrzucam na nowo.
Teledysk naprawdę znakomity, bo jak się wkręcić... to NIE MA, znika się stąd. :hi hi:

phpBB [video]

Pozdrawiam.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Andromedan pisze:
Detro
Przyjacielu, jak widzę humor dopisuje... :winko: :uścisk: no i bardzo fajnie

Widzisz Andromedan... Tak się składa, że to NIE był żart. Nie był to nawet dowcip z mojej strony. Zauważ, że zostałeś już tak zaprogramowany przez społeczeństwo, iż twój umysł jednoznacznie przyjął wręcz za pewnik że tzw "muzyka medytacyjna" musi być to spokojny, wyważony dźwięk najlepiej jakiś tzw. chill out albo ambient z dźwiękami natury. Problem polega na tym, że prawdziwa medytacja nie potrzebuje podkładu muzycznego. NIE potrzebuje wręcz NICZEGO. Potrzeba tylko jednego - kontaktu z rzeczywistością.
Zauważyłem pewną prawidłowość - spora liczba (pseudo)uduchowionych osób wrzuca na forum różnego typu klipy muzyczne z YuTuba z dopiskiem "Ahh jaka świetna relaksacyjna muzyka medytacyjna" czy inne tego typu określenia...
aż rzygać się chce.

Obrazek

Jak można uważać się za poszukiwacza prawdy będąc jednocześnie zaprogramowanym ?

Awatar użytkownika

offtop

to ja mam takie pytanie czy:

relaks = medytacja?

Awatar użytkownika

Ciekawe podejście detro :tak: , nie powiem.
Tzw "decoding of reality" ... te takie dekodowanie rzeczywistości zmysłów jest procesem który da się obserwować u innych, u otoczenia, w sobie już trudniej, ale jest to rzeczywiście świetna metoda pracy z umysłem i sercem.
Ale powiem, pomimo tych mądrości... że muzyka jest :
- dźwiękiem
- przekazem myśli, bądź uczuć
- odzwierciedleniem pragnień

Setki, jak nie tysiące, jak nie setki tysięcy ludzi słucha tych tzw "lekkich muzyczek medytacyjnych" i ja wcale się nie dziwię że jest to tzw proces " poszukiwania " tego spokoju.
Zauważ, bo nie wiem czy takie coś masz, ale ja z punktu widzenia obserwacji siebie, kiedy mogę wywnioskować pewną rzecz, a mianowicie to, jak wzrastają emocje (negatywne często) - to odpowiednio dobrana muzyka dla Twojego spokoju ducha koi ten ładunek, neutralizuje, pozwala by te emocje same wygasły.
Później dopiero przychodzą w ludziach tego typu sytuacje jak - refleksje.
Nie mam zamiaru robić jakichś zamachów myślowych na to, że słucham muzyki która lest lekka w brzmieniu i odbiorze.
Natomiast to co podałeś to jest schranz, hardstyle, czy coś jeszcze innego... - proste badanie obserwacyjne pozwoli Ci zaobserwować to, że nie jest to typ muzyki przy którym mógłbyś ... płynąć w nielokalnym niekończącym się oceanie umysłu.
Przynajmniej ja nie widzę takich "fachowców" którzy wyciszyliby się tak łatwo przy tego typu muzyce.
Natomiast, można by było to wytrenować.
Ale chyba zgodzisz się... że w tym przebudzeniu, to wielu wielu z nas, jest jeszcze taką pląsającą kropelką po tym oceanie świadomości, dopiero się "macamy" i dobieramy narzędzia które pozwolą pracować z umysłem, dniem codziennym, czy czymkolwiek co pozwoli zrozumieć otaczający nas świat, siebie, oraz to co nie namacalne.

Pozdro ! :spoko:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

squam pisze:
to ja mam takie pytanie czy:
relaks = medytacja?

To zależy co rozumiesz pod pojęciem "relaks", jak zapewne wiesz każdy człowiek relaksuje się we swój indywidualny sposób... :)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Andromedan pisze:
Przynajmniej ja nie widzę takich "fachowców" którzy wyciszyliby się tak łatwo przy tego typu muzyce.

Jest to m.in. dowód na to, że mało jeszcze ludzi w życiu poznałeś. :tak:

Ażeby mój post nie został przez twój umysł odebrany jako przepełniony ignorancją lub też gniewem, zamieszczam z dedykacją dla Ciebie (i nie tylko) tę o to mowę dharmy:

phpBB [video]

Awatar użytkownika

detro
A dzięki bardzo :tak:
Suzuki Roshi w tym filmiku jest bardzo zrozumiały, przynajmniej dla mnie.
Ale to nie jest tak, że ja nie akceptuję tych dźwięków.
On opowiada o tym, prostymi słowami mówiąc, że jeżeli zrozumiesz że ten dźwięk może Ci nie przeszkadzać to możesz np dalej medytować.
I ja to rozumiem.
Ale nie rezonuje taka muzyka z moją potrzebą, np ciszy.
I nie ważne czy to powie mistrz ZEN, czy to powie David Icke - oni nie czują subiektywnie tego.
Ta rzeczywistość jest doświadczaniem subiektywnym, dla obiektywnego JA. Tak ja to rozumiem. Z czym trzeba pamiętać że jest to iluzja percepcjonalna, czyli nawet nieprawidłowym byłoby określić ją jako - rzeczywistość :tak:
Dlatego nazywam to wszystko grą. Gameplay'em.
Co innego akceptacja dźwięków które... - subiektywnie nam nie leżą. Ja akceptuję.
Możliwe że mało ludzi w życiu spotkałem i masz tutaj rację :tak:
Miło poczytać kogoś kto może Ci pokazać inny punkt widzenia na temat dźwięku.
:tak:

I nie odebrałem ignorancko, ani złośliwie.
Chyba się znamy i szanujemy, rezonując czasem niekiedy w dość zabawnej wibracji.
np domek nr 9.

Pozdrawiam ! :tak:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Andromedanie, zgodziłbym się ze wszystkim co wyżej napisałeś oprócz dwóch rzeczy:

Andromedan pisze:
Ta rzeczywistość jest doświadczaniem subiektywnym, dla obiektywnego JA. Tak ja to rozumiem.

Ja bym powiedział - rzeczywistość jest doświadczeniem obiektywnym, dla subiektywnego JA. :)
Jeszcze należałoby wyjaśnić co rozumiesz pod pojęciem "JA".

Andromedan pisze:
On opowiada o tym, prostymi słowami mówiąc, że jeżeli zrozumiesz że ten dźwięk może Ci nie przeszkadzać to możesz np dalej medytować.
I ja to rozumiem.

On raczej zastosował analogię dotyczącą całego życia, nie tylko dźwięków co zresztą sam powiedział:
When you practice zazen more, you can accept things as your own, whatever it is, you know.

==================================================

Andromedan posłuchaj co mówi ten człowiek:

phpBB [video]

(tę krótką ale jakże mądrą mowę podesłał mi jeden z najbardziej uduchowionych i wartościowych użytkowników na tym forum - LCH)

Pozdrawiam.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Jeszcze jedno:

To co opisał Shunryu Suzuki Roshi jest praktycznie tym samym co zrobił Hakun wstawiając swój podpis jak jakiś "implant prawdy". Za każdym razem czytając post Hakuna można było przeczytać: Wszystko jest umysłem..., przyznam się, że kiedy po raz pierwszy wewnętrznie zrozumiałem o co chodzi z podpisem hakuna to doświadczyłem wielkiego śmiechu. Ale to był śmiech przez łzy....
Krótko mówiąc - wtedy po raz pierwszy się obudziłem, można by powiedzieć, że dopiero wtedy się narodziłem. A jak wiadomo płacz przy porodzie jest w większości przypadków rzeczą naturalną. :język:

Cos z naszego podworka, sklad SumaStyli, ponownie "odnalazlem" i przesluchalem to na przelomie minionego roku ;)

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Utwór In Flames - szwedzkiego zespołu grającego melodic death metal.
phpBB [video]

Tekst: http://www.tekstowo.pl/piosenka,in_flames,vacuum.html

TOOL - moje małe zwierciadełko :tak: ale też i luneta, teleskop.. albo okno na świat, ten świat, który bardziej przeczuwamy, ale i doświadczamy go coraz bardziej :tak:

46&2 -> Mowa o przemianie ludzkości, wejściu w czwartą gęstość...

phpBB [video]

Lateralus -> Utwór wykorzystujący ciąg Fibonacciego, mówi o przekraczaniu siebie i pięknie życia..

phpBB [video]

Parabol & Parabola

phpBB [video]

Pozwoliłem sobie nie streszczać Paraboli bo i tak bez sensu jest streszczać jakikolwiek utwór TOOLa. Każdy może je odbierać bardzo osobiście. I na swój własny sposób. Chociaż muzyka nie każdemu musi przypaść do gustu (mnie ona totalnie porwała) to uduchowione teksty spodobać powinny się każdemu Poszukiwaczowi tutaj :spoko:

Detro pisze:
Zauważ, że zostałeś już tak zaprogramowany przez społeczeństwo, iż twój umysł jednoznacznie przyjął wręcz za pewnik że tzw "muzyka medytacyjna" musi być to spokojny, wyważony dźwięk najlepiej jakiś tzw. chill out albo ambient z dźwiękami natury. Problem polega na tym, że prawdziwa medytacja nie potrzebuje podkładu muzycznego. NIE potrzebuje wręcz NICZEGO. Potrzeba tylko jednego - kontaktu z rzeczywistością.

Prawda. Ale też muzyka medytacyjna - taki określnik wskazujący na medytację mówi nam o pewnym zagłębieniu się w sobie, w "nieskończoności IN" , a zauważyłem, że stany transowe czy medytacyjne osiąga się również za pomocą ostrzejszych i głośniejszych dźwięków niż (np) ambient.
Jakiś dobry melodyjny metal - ja często sobie wtedy robię solo pogo i czuję jakbym był sobą, bardziej żył, bardziej czuł w tym transie...

Chociaż fakt - medytacja nie potrzebuje muzyki
Ale i muzyka nie wymaga medytacji

Przeżycie muzyczne samo w sobie jest piękne

Osobistym przykładem jest dla mnie muzyka Bacha - stany świadomości, czy jakkolwiek to nazwać, które osiągam słuchając choćby Passacaglii i Fugi (bwv 582) są nie do opisania, po prostu piękne..

phpBB [video]

Dodawałem juz jej nutke w innym temacie, ale tutaj pasuje bardziej
Polecam wersja z polskimi napisami
phpBB [video]
najlepszy francuski rap

Gamma Ray - utwór New World Order z płyty No World Order. (power metal)
phpBB [video]

http://www.tekstowo.pl/piosenka,gamma_r ... order.html

phpBB [video]

sciagajcie na kompa, podobno szybko usuwaja gdziekolwiek sie pojawi

Awatar użytkownika

Ho ho ho co my tu mamy, tym razem HempGru popisało się.
Wcześniej mieliśmy DonGuralesko który ponawijał o kwantach, a teraz mamy naprawdę KAPITALNY kawałek !! Hemp Gru - Obudź Się ft. Jr. Stress
Środowisko hip-hopu śledzi jak widać i poświęca czas na szerzenie informacji.
Choć często jako słuchacz muzyki rap (polskiej) za stylem HempGru nie przepadałem (ogólnie styl rapowania) - tutaj aż mi się ręce do oklasków składają. Choć parę kawałków po dysku się walało zawsze.
Mają ciekawe życiorysy, uliczne, typowa ulica i jej tajemnice, wiecie - raz na wozie raz pod wozem ale zawsze trzymać fason. Tego typu ludzie.

Widać tym kawałkiem (a w zasadzie nową płytą) określili się jasno co do środowiska muzycznego (ogółem) i mainstreamu w nim zawartego.
Dobrą drogę obrali, jeszcze lepiej dla Nas, tych którzy codziennie wstają i chcą widzieć zmiany.
Jeszcze lepiej dla Nas między innymi dlatego, bo teraz Kmieciu nie jest sam i chłopaki zaczną więcej respektu okazywać i mniej drwin.
Środowisko hip-hopowe ma swoje wady i zalety - jak każde.
Bardzo duża ilość młodych ludzi (i nie tylko!) słucha muzyki tego typu. HempGru zna każdy. Podeszli do tematu i chcąc czy nie (świadomie/nieświadomie) - pomagają rozgłośnić co się dzieje. To jasny przekaz.

Bo to młodzi ludzie muszą wiedzieć.
Dzisiaj widzimy efekty globalizacji wśród młodzieży. Może w Polsce nie widać tego aż tak, ale za granicą to masakra. Oczywiście - każdy chce kreować siebie i jakoś żyć. Nie wszyscy muszą latać w dresach, jeansach, z chustami na twarzy, czy luźnymi bluzami - lecz efekt tego jest taki, że ich bananowy świat ucisza w nich to co najlepsze - ten ogień który płonie, który nazywa się świadomość i wolność.
System lubi kreować młodym ludziom "co jest fajne". System za to nie lubi wolnomyślicieli - czyli tych którzy nawet idą w hiphop. I to stamtąd teraz (dzięki HG) widzę że ogień nie zgasł, a powiększa objętość i moc.
Zobaczymy z jakim skutkiem.
Chłopaki prowadzą też swój HempSzop. Można się przyczepić do tego że robią biznes. Ale to są artyści, dzisiaj kto nie sprzedaje gadżetów ze swoim logo z muzyką nie przychylną systemowi - ten nie przebije się by przekazać coś ludziom.
Generalnie obserwuję ich od 2000 roku, przeszli obecnie taką metamorfozę że napiewa mnie to optymizmem.
Jeśli ktoś ma wątpliwości czy się sprzedali (tym co zawsze) to daję 99% że nie ma takiej opcji. U mnie to tak jak postawić głowę za to. Nie ta natura hardcoru.

Oto kawałek.
Rozsyłajcie gdzie się da jeżeli macie kogoś kto słucha tej muzyki.

phpBB [video]

Awatar użytkownika

Świetny montaż i jeszcze bardziej kawałek :)

phpBB [video]

http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. Icke

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Chyba jeszcze nie było, wibry utworu oddają troche mnie za młodu stawiającego się w imie całej klasy gdy ta w milczeniu
siedziała i dawała sie nabrać na kartkówke gdy tej być nie miało :język: :lol: do końca sie nie dałem i nie dam ;) :uczeń:

phpBB [video]

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

phpBB [video]

phpBB [video]

Tym razem po Hiszpańsku Mruga

wprawdzie sama muzyka i bez tekstu ale tytuł mówi sam za siebie :uśmiech: :buja:
phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]