Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 lip 2019, 2:56

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree

Witam wszystkich zainteresowałem się mumio i postanowiłem je kupić ale jak przyszło do kupna okazało się że jest mnóstwo podróbek w jednym miejscu znalazłem wydaje się być sprawdzone ale cena 300zł za 21 buteleczek .Jeśli ktoś z was stosuje i ma sprawdzonego dostawcę niech się podzieli informacją .Poniżej zamieszczam trochę informacji o mumio dla tych co o nim ni słyszeli .Zaczerpnięte z BioVitus pl .

Cytuj:
Lecznicze właściwości mumio są opisywane w starożytnej literaturze Chin, Tybetu, Mongolii, Persji, narodów Azji Środkowej i wielu innych krajach Wschodu. Od czasów starożytnych stosowane przez ludzi w górskich regionach na Kaukazie i Dalekim Wschodzie. Znane było i cenione przez Hipokratesa, Arystotelesa, lekarzy Aleksandra Wielkiego, Awicennę i wielu innych lekarzy starożytności.
Mumio (Mumijo) w języku greckim oznacza „utrzymanie ciała”, Arabowie mówią na to „Pot górski” w Birmie – tui-chao (krew gór), w rejonie Ałtaju nazywa się to „olej górski”, a w Tybecie i Mongolii – bragshaun co oznacza „sok skalny”. Shilajit, jest nazwą sanskrycką, pod którą występuje w Ajurwedzie - prastarym systemie medycznym Indii. Ludzie z plemienia Hunza, mieszkańcy gór, otaczają go tajemnicą i nazywają mianem „miód górski”.
Kilka próbek Shilajit pobranych w Ałtaju wskazuje na wiek od 550 do 1540 lat, a próbki pobrane w Azji Środkowej wykazały wiek mumio na 15 000 lat.
Właściwości lecznicze, mumio zawdzięcza swojemu złożonemu składowi, który obejmuje szereg biologicznie czynnych substancji, ale „krew gór” nie zdradza wszystkich swoich tajemnic, nawet w dzisiejszych czasach. Nie jest do końca znane pochodzenie wielu składników „skalnego soku”, choć naukowcy rosyjscy rozpoczęli badania mumio na dużą skalę już od lat 50-tych dwudziestego wieku.
Pierwsze badania (jeszcze w ZSRR) przeprowadził prof. dr. n. med.Szakirof, wybitny naukowiec i dyrektor Uzbeckiego Instytutu Traumatologii i ortopedii. Po latach badań eksperymentalnych i klinicznych zaczęto oficjalnie polecać mumio, jako ogólny nieswoisty biostymulator w leczeniu złamań kości. Od 1961 roku mumio zostało dopuszczone do stosowania w klinice uzbeckiego instytutu, gdzie stwierdzono dużą aktywność leku, wyrażoną w postaci bardzo znacznej redukcji czasu leczenia złamań u pacjentów.
Oto fragment wpisu z „Rejestru produktów leczniczych Rosji”:
Tytuł: Mumio Ałtaj udoskonalone.
Nazwa łacińska: Ałtaj Depuratus Mumio.
Farmakologiczne grupy: Biologicznie aktywny suplement diety. Tonik. Środek regenerujący i adaptogenny.
Skład Shilajit, to naturalna mieszanka organicznych i nieorganicznych, łatwo rozpuszczalnych w wodzie substancji, różni się proporcją i ilością poszczególnych składników w zależności od miejsca pochodzenia. Pozyskiwana jest w trudno dostępnym górskim terenie, często w jaskiniach, na wysokości 2000 – 3000 m n.p.m. Występuje w wysokich górach Iranu, Arabii, Himalajach, Azji Środkowej, Kaukazu, Kazachstanu, Mongolii, Indii, Afganistanu, Pakistanu, Nepalu, Syberii, Zabajkala, Chin, Ałtaju, Albanii i Antarktydzie. Największą i najbardziej cenną zawartość składników czynnych posiada mumio występujące na Syberii, Kazachstanie, Kirgistanie i Ałtaju, zawierające 330 bioaktywnych związków, mikro i makroelementów oraz witamin odpowiednio zestawionych przez naturę. W tym 28 rzadkich pierwiastków śladowych (rubid, cez, bar, stront, cyna, chrom, antymon...), 40 makro i mikroelementów (potas, fosfor, wapń, żelazo, sód, cynk, kobalt, mangan…), 10 związków metali, 16 aminokwasów, kompleks witamin z grupy B, witaminy C, A i P, kwas benzoesowy, sterydy, fosfolipidy, olejki eteryczne, jad pszczeli, smołopodobne węglowodory (metan, etan, etylen, propylen, propan, izopentan, butan, heksan) ·żywice, auksyny, inhibitory, glikozydy i chlorofile (wiele składników jest jeszcze nieznanych). Nie organiczną składową mumio można zapisać formułą – CaSi(K,Na)5C25H5O26, a organicznąC6H6O3B.
Wszystko to idealnie zestawione przez naturę, w doskonałych proporcjach dla ludzkiego organizmu, działa po przez synergizm wszystkich, nawet w śladowych ilościach, składników, które oddziałują na wielu poziomach organizmu.

Z po za kręgu lekarzy i naukowców, tych współczesnych, jak i starożytnych, wyjątkowe właściwości Mumio, jako pierwsi, zauważyli myśliwi, obserwując ranne i chore zwierzęta, które udawały się do miejsc występowania „skalnego soku” i lizały go, przywracając sobie w ten sposób zdrowie.

Według wielu rosyjskich badaczy, Mumio podwyższa biologiczną aktywność pojedynczych komórek i całych złożonych systemów organizmu.
Pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu i stężenia elektrolitów.
Reguluje bioelektryczną aktywność serca.
Aktywizuje i reguluje przemianę materii.
Stymuluje usuwanie toksyn z organizmu (ma zastosowanie przy wszelkich zatruciach).
Poprawia sprawność wątroby, przez usuwanie toksyn i regenerację komórek.
Przyspiesza zrastanie kości i gojenie ran, stymulując wzrost nowych komórek.
Wpływa na zwiększenie ilości czerwonych krwinek i hemoglobiny (lepsze odżywienie, dotlenienie i oczyszczenie komórek i tkanek).
Hamuje i likwiduje wszelkie procesy gnilne zachodzące w organizmie.
Rozszerza naczynia krwionośne i opóźnia proces ich wapnienia, likwiduje zatory i zakrzepy.
Reguluje ciśnienie krwi.
Wspomaga organizm w walce z wszelkimi chorobami, również wirusowymi, po przez zwiększanie produkcji endogennego interferonu.
Pobudza aktywność fagocytów oraz mikro- i makrofagów.
Pozytywnie uczestniczy w biosyntezie DNA, RNA i ATP.
Wpływa na odbudowę membran komórkowych.
Przywraca obniżone funkcje analizujących centrów mózgu i pni nerwów obwodowych.
Mumio_saszetki

Oczyszczone z niepożądanych substancji Mumio jest jednorodną, plastyczną masą o ciemnobrązowej lub czarnej barwie z błyszczącą powierzchnią, swoistym aromatycznym zapachu i gorzkim smaku.

Gęstość 2-2,6g/cm3, temperatura topnienia 81o C, pH 0,5% roztworu 6,7-7 w trakcie przechowywania wzrasta do 7,5 i stopniowo krzepnie wraz z utratą wilgotności. Mumio jest łatwo rozpuszczalne w wodzie i bardzo słabo rozpuszczalne w 95% etanolu i innych rozpuszczalnikach organicznych.
Roztwory wodne Shilajit mają odcienie brązu, powinny być przechowywane w chłodnym miejscu lub lodówce, nie dłużej niż 10 dni.
W trakcie stosowania „krwi gór”, nie wolno pić alkoholu, czarnej herbaty, kawy i nie palić, bądź zdecydowanie ograniczyć palenie tytoniu. Stosować za to dietę bogatą w składniki odżywcze i jak najbardziej organiczne (ekologiczne).
Jedne z ostatnich badań mumio, dowiodły, że zawiera w swoim składzie grzyby o podobnych właściwościach do penicyliny i stąd nasunęły się przypuszczenia, że „skalny sok” działa, jako doskonały i niezawodny środek bakteriobójczy w leczeniu wielu chorób zakaźnych, takich jak, czerwonka, gruźlica oraz wszelkich chorób związanych z procesami zapalnymi.
Prace, m.in. Kuzminova, że 2-5% roztwór Mumio „Asil” ma działanie bakteriobójcze w schorzeniach jelitowych: dur brzuszny, czerwonka, bacillus diphteritic i staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty).
Według N.M. Fedorovskiego i innych badaczy, środkowoazjatyckie Mumio w połączeniu z innymi środkami terapeutycznymi ma pozytywny wpływ na przebieg ostrej choroby popromiennej.
G. Rybalskaja zauważa, że środkowoazjatyckie mumio ma wpływ na regenerację uszkodzonej błony oka królika. Według M.N. Maksumova i V.A. Karimov dawka 100mg. mumio „Asil” na 1 kg. Masy ciała jest optymalna i przyczynia się wyraźnie do przyśpieszenia regeneracji kości i gojenia ran, w dawce 250mg/kg. Skuteczne jest w chorobie wrzodowej i efektywnie stymuluje centralny układ nerwowy.
Wiele badań mumio i naukowych testów przeprowadzonych w Rosji, Chinach, Indiach i innych krajach świadczy o pozytywnym wpływie tej substancji na organizm i o braku jej toksyczności.

Nadmienić trzeba, że Mumio nie uznaje się w Polsce, ani w Rosji, jako lek, tylko, jako suplement diety.
O ile w Rosji część lekarzy uznaje Mumio i zaleca je swoim pacjentom, o tyle w Polsce jest ono prawie zupełnie nieznane. Pojawiło się w prawdzie w formie tabletek i w postaci plastycznej w foliowych saszetkach, sprowadzane ze wschodu przez polską firmę, ale zdania na temat jego jakości są bardzo podzielone. Osobiście zetknąłem się z tą firmą i importowanymi przez nich preparatami i również mam mieszane odczucia, ponieważ na pytania, które zadałem nie otrzymałem odpowiedzi, Albo była to odpowiedź (dotycząca biszolinu), budząca moje wątpliwości.
Ostatnio dostępne jest w sprzedaży mumio w kapsułkach produkowane przez indyjską firmę Dabur, pod sankrycką nazwą Shilajit.
Pewien znany polski lekarz również dystrybuuje „swoje” mumio (raczej firma, która jest z Nim związana) oraz inna firma z Gdańska. Są to jednak ceny iście europejskie w porównaniu z cenami za dobrej jakości mumio, z jakimi można się spotkać u naszych wschodnich sąsiadów.

Interesujące jest to, że w niektórych regionach Rosji i Państwach Kaukaskich używa się Mumio w profilaktyce dzieci przedszkolnych przed ostrymi zakażeniami układu oddechowego, co przyczynia się do braku przerw w nauce nawet w czasie epidemii grypy.
Obecnie w krajach takich jak Korea, Chiny i Indie Shilajit znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu takich chorób jak: cukrzyca, gruźlica, astma, choroby serca i układu krążenia, choroby układu pokarmowego i pasożytnicze.

Mumio jest powszechnie dostępne w Rosji, na Ukrainie i innych byłych republikach ZSRR, po za tymi, które weszły w skład Unii Europejskiej.
Ale i w tych krajach, gdzie jest ono dostępne trzeba uważać na jego, jakość, ponieważ nieuczciwych ludzi nigdzie nie brakuje.
Mumio, aby było skuteczne, musi być „żywe”. Otrzymywane za pomocą łaźni wodnej w temperaturze 80-100o C traci wartość większości swoich bioaktywnych składników.

Mumijo znalazło swoje zastosowanie w medycynie ludowej, z uwagi na skuteczność i moc oddziaływania w przywracaniu ludzkiego zdrowia.
Mumio nie da się opatentować, a nawet do końca rozpoznać jego skład, nie można go zsyntetyzować, dlatego nie będzie ono popularyzowane, ani szeroko udostępniane, bo nikt (koncerny farmaceutyczne zwłaszcza) nie ma w tym interesu. Po za ludźmi…, co raz bardziej schorowanymi.
Mumio jest tak niezwykłą substancją leczniczą, o tak złożonym składzie, że nie sposób w tak krutkim artykule zamieścić wszystkie informacje.
Większość literatury opisującej ten wyjątkowy "dar natury" wydana została w języku rosyjskim, a tak zwani ludzie zachodu nie kwapią się ze zgłębianiem i przekazywaniem tej wiedzy w swoich krajach. Niestety.

Autor artykułu: Krzysztof Krzyszczak

Ostatnio zmieniony 29 paź 2016, 16:23 przez santok, łącznie zmieniany 1 raz

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 29 paź 2016, 15:18 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

nie
nie tutaj
:)
Chodzi o syntetyki tego ,wiesz?
,
"Białe proszki złota"

dar66 pisze:
nie
nie tutaj
:)
Chodzi o syntetyki tego ,wiesz?
,
"Białe proszki złota"

Nie rozumiem tego co piszesz możesz jaśniej .

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Spoko :)

miałem z tym do czynienia,ze 20kilka lat temu
Oryginał-do lizania to miałem,ale wybacz nie pamiętam czy to była forma skamieniałości jakiejś czy proszku-nie przywiązywałem wagi
Rewela to miała być,olśnienie.łał
śmierdziało,tyle pamiętam

Już wtedy było głośno o tym,a teraz?weż zdobądź,od handlarzy,czubków...i właśnie podróby
Jak nie masz z z pierwszej ręki i stamtąd to zapomnij,no chyba że placebo podziała

Pozdrawiam

dar66 pisze:
Spoko :)

miałem z tym do czynienia,ze 20kilka lat temu
Oryginał-do lizania to miałem,ale wybacz nie pamiętam czy to była forma skamieniałości jakiejś czy proszku-nie przywiązywałem wagi
Rewela to miała być,olśnienie.łał
śmierdziało,tyle pamiętam

Już wtedy było głośno o tym,a teraz?weż zdobądź,od handlarzy,czubków...i właśnie podróby
Jak nie masz z z pierwszej ręki i stamtąd to zapomnij,no chyba że placebo podziała

Pozdrawiam

Namierzyłem dwa żródła wydają się być pewne obie osoby napisały o mumio książkę .
http://switko.com/mumio/
http://sekretmumio.pl/produkt/drinking- ... 21-bottle/

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Uwaga,lokowanie produktu

Sekret Mumio
phpBB [video]

Przed zażyciem przeczytaj ulotkę,ale za cholerę nie konsultuj się z mafią medyczną

Dar66 masz może dobre zródło gdzie kupić szungit

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

nie wiem,nie stosowałem.Jest dostępny nawet na Aledrogo,ale sam wybierz jak chcesz się zaopatrzyć
http://www.igya.pl/terapie-naturalne/95 ... i-historii
może tu
http://zdrowianatura.com/index.php?rout ... duct_id=49

Powroty do Natury powiadasz? Mruga

Problem polega na tym że są podróbki i trudno
przed zakupem stwierdzić czy to oryginalny produkt
czy podróbka.na stronie biovitus pl chciałem się zaopatrzyć
ale jest jakiś problem z tą stroną nie można nic
kupić.Więc szukam może ktoś ma jakieś pewnie
źródło.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Najlepszy na oficjalnym (w Polsce na pół oficjalnym) rynku jest Shilait.asia -rosyjska firma konfekcjonuje materiał z nepalu wersja surowa 5g (koszt 15-20zł) najlepsza (bo pastylkowane muszą być podgrzane aby je zapakowac w opakowanie nawet te ze złotem są pozbawione przez podgrzanie części enzymów.)
najlepsza na rynku jest wersja z pakistanu, w skrócie jest to black goo (i taką nazwę ma na rynku specjalistycznym niezależnym)pozytywne,wygląd jak inne mumio ale działanie mega .

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Cytuj:
Choroby zapalne narządów płciowych
- w okresie międzymiesiączkowym
wprowadzić tampon nasączony
moczem na 30 minut, a co drugi
dzień -tampon z 1% roztworem mumio.
Robić tak przez 14 dni . Pomiędzy
miesiączkami powtórzyć jeszcze raz .
Później-według uznania .

Cytuj:
Oczyszczanie wątroby i równocześnie
odbywające się oczyszczanie
trzustki lepiej odbywa się w oparciu
o picie 0,5-1 szklanki uryny, którą
należy pić w toku przygotowania do
oczyszczania wątroby i podczas prowadzenia
procedury . Oprócz tego, usilnie
zalecamy przyjmowanie mumio w tym
samym czasie . Mumio posiada właściwości
przeciwzapalne, gojące, żółcioi
moczopędne, ułatwia normalizację
równowagi elektrolitowej, w tym także
układu immunologicznego, zakłócenia
których obserwuje się we wszystkich
schorzeniach . Przeciwwskazań do stosowania
nie ma . Mumio - to nie stymulator,
jak uważa medycyna oficjalna,
a regulator biologiczny, który, dzięki
zawartości mikroelementów, enzymów
i witamin, normalizuje czynnościowy
stan organizmu.
Należy mieć na uwadze,
że mumio, jak i człowiek, boi się
temperatury powyżej 37°C, dlatego należy
go rozpuszczać w ciepłej, przegotowanej
wodzie, ale w żadnym przypadku
nie w mleku, wódce czy spirytusie .
Przy stosowaniu mumio nigdy nie widzieliśmy
żadnych powikłań podczas
oczyszczania wątroby .
Sposób przyjmowania mumio

5 g rozpuścić w 0,5 1 ciepłej przegotowanej
wody i przyjmować po 1 łyżce
stołowej 3 razy dziennie 15-20 minut
przed jedzeniem, popijając wodą .
Dawki dla dzieci odpowiednio : do
5 lat -po 1 łyżeczce od herbaty, do
12-14 lat-po 1 łyżce deserowej.

I. Nieumywakin - ''Endoekologia Zdrowia''.

Tu jest jeszcze o podobnych środkach:
specyfiki-zdrowotne-warte-polecenia-t15362.html?hilit=szostakowskiego#p199051

yogen8 pisze:
Najlepszy na oficjalnym (w Polsce na pół oficjalnym) rynku jest Shilait.asia -rosyjska firma konfekcjonuje materiał z nepalu wersja surowa 5g (koszt 15-20zł) najlepsza (bo pastylkowane muszą być podgrzane aby je zapakowac w opakowanie nawet te ze złotem są pozbawione przez podgrzanie części enzymów.)
najlepsza na rynku jest wersja z pakistanu, w skrócie jest to black goo (i taką nazwę ma na rynku specjalistycznym niezależnym)pozytywne,wygląd jak inne mumio ale działanie mega .

W jak sposób można od nich kupić.

http://shilajit.asia/

Pewno wyślą, koszt przesyłki może być większy.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Na polskim rynku jedyne, prawdziwe mumio to mumio żywe tzw. pierwotne. Wszystko inne to wielka lipa na dodatek to mieszanki robione na suplementy diety. Poczytajcie o składzie mumio Świtko czy sekret mumio. Te wyroby nic z prawdziwym mumio nie mają wspólnego. Proponuję fachową i obszerną lekturę na stronie www.mumiowplynie.org

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Kiedyś kupiłam zmielone Mumio w NatVita , jestem zdrowa, ale chciała zobaczyć co to, niedobre , śmierdzi, no ale trudno, żeby było smakowite. Nie pamiętam ile zapłaciłam, ale pamiętam, że te 10 g było drogie. Spróbowałam i o to mi chodziło, nie ma doniesień co do stosowania , czy pomaga. W innych np. w roślinach też mamy mikroelementy, też można próbować, dobre mam doniesienia w stosowaniu np. Moringi, czy pokrzywy indyjskiej (szałwia indyjska) , tu chodziło o krew, której wyniki poprawiły się, ale w każdym przypadku zmiana żywienia była istotnym czynnikiem.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Stare rosyjskie powiedzenie mówi: „nic nie może ocalić cię od śmierci… chyba że Mumio”.

mumijo ...
z artykulu Krzysztofa Krzyszczaka wynika, ze
Cytuj:
Mumio nie da się opatentować, a nawet do końca rozpoznać jego skład, nie można go zsyntetyzować [...]
co jest rzeczywiscie prawda.
Pierwszy atykul na temat mumijo czytalam w 1984 roku,
naukowcy nie byli w stanie rozpoznac wszystkich mineralow, jakie wchodza w sklad tej substancji,
nie jest stwierdzone do dzis dnia - czym jest mumijo, i jakie jest jego pochodzenie.
Mumijo do dzisiaj nie zdradza swoich tajemnic.
Wiadomo jednak, ze jest to to prastary, dzialajacy "cuda" balsam, to "sok" ze skal.
Czesto ludzie nazywali go "krew gor".
Cytuj:
dar66 -
Na rynku znalezc mozna mumio w co najmniej kilku formach.
jednak oryginalne mumijo jest smolista mazia, "miekka zywica".
W Rosji, mumijo jest przechowywane w lodowce i wyjmowane z niej raz dziennie –
po to by je zmiekczyc. Nastepnie na czysta koncowke zapalki naklada sie mumijo i roztapia w ustach.
Obrazek
Cytuj:
[...] najgorszym gatunkiem mumio były ludzkie ciała, które przed złożeniem do grobu, w celu konserwacji smarowano roztworem mumio, miodem, bitumem, smołą, dziegciem.
Kiedy wskutek jakiejś klęski żywiołowej ciała te znajdowano po latach, trafiały do rąk żądnych zarobku handlarzy, którzy rozdrabniali je na proszek.
Taki "pulver mumiae" pojawiał się w europejskich aptekach jeszcze w XIX wieku,

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]