Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 sie 2019, 6:29

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Nowy projekt ustawy.
Senat USA przyznaje prezydentowi dalekosiężne nadzwyczajne uprawnienia do przejęcia kontroli nad lub nawet zamknięcie części Internetu.
Firmy takie jak dostawcy usług szerokopasmowech, wyszukiwarki, firmy komputerowe, muszą się niezwlocznie dostosowac do przepisow Dep. bezp. wew. Nie dostosowanie sie bedzie karane.
Robia to ze wzgledow bezpieczenstwa.

http://news.cnet.com/8301-13578_3-20007418-38.html

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 15 cze 2010, 20:58 
VIP Member
Awatar

Muszą wyprzedzić false flag, inaczej wyjdzie wszystko i szybko na jaw.
Ale mam dla nich message typu bad news - i tak wyjdzie na wierzch... :język:
zonk, surprise :cwaniak:

:!:
Amerykanie bądźcie gotowi na falseflag-day i zróbcie w końcu użytek ze swoich prywatnych arsenałów :so:

Tak się kończy jako taka "wolność i niepodległość" Ameryki...

już od jakiegoś czasu czytam przecieki na temat prób kontroli największych serwisów internetowych. internet ma zmienić formę dostępności - ma być w pakietach, jak np. kablówka. tzn wykupujesz sobie pakiet na WP i yahoo i tylko na te serwisy możesz wchodzić. na inne nie da rady. oczywiście w wersjach rozszerzonych trudniej dostępny i dużo droższy. Matrix welcome to.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

oj będzie jatka w USA ... krew będzie sikac po ścianch tych pieknych białych domów

Life's a never ending wheel ...

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

I pomyśleć, że kiedyś internet był jedynie na uczelniach i mało kto w ogóle miał modem. A dziś ten kto nie ma jest dziwny. Heh, jak wszystko oczywiście zawsze muszą zrobić z czegoś komercję i pożytek dla swoich własnych tłustych dup na stołkach. A czemu? Bo internet to największe nielimitowane źródło informacji z całego świata. Zabiorą internet, zabiorą wszelakie formy wolności - moim zdaniem. Ale to nie realne. Przecież zawsze zostanie sieć lan jeśli już noi prywatni dostawcy internetu. pozatym najbardziej mnie śmieszy jak ludzie sami pakują się w nwo: udostepniając swoje dane na forach, na nk, na facebooku, na fotce, na twiterze itd itp. "A co tam, komu potrzebne moje dane". Próbowałam ostatnio wywalić konto z facebooka. I co? "Twoje konto jest zdezaktywowane. W każdej chwili możesz je aktywować". Wystarczyło się zalogować i wszystko okazało się być tak jak było! Ostatnio oglądałam jakiś filmik na jakimś portalu. Włączyłam yt, żeby poszukać ich więcej i co? Nie będąc zalogowaną youtube pokazał mi identyczne filmiki w zalecanych... Ten internet mnie już przeraża. Wystarczy, że wpisze nick kogoś kogo nie znam w google i natychmiast znajduje o nim wszystko. Tak ostatnio wpisałam sobie z ciekawości nick pewnej laski i dowiedziałam się: gdzie mieszka, jak się nazywa, ile ma lat, oglądnęłam sobie jej zdjęcia na nk, na których była z przyjaciółmi. Ludzie nie myślą! A gdybym była mordercą albo psychopatą? Eh. Ludzie myślą, że internet sobie jest i wszyscy radośnie z niego korzystają. A rząd wcale nie używa superzajebistych hardkorowych hakerów do przechwytywania wysyłanych i odbieranych pakietów. Główne portale internetowe wcale nie są kontrolowane przez nikogo! Dlatego stwierdziłam ostatnio: internet spoko, ale anonimowo.
Sorry za wywód, zdenerwowałam się.
Pozdro

Awatar użytkownika

Amerykańscy politycy chcą wprowadzić projekt nowej ustawy – która miałaby przyznać prezydentowi USA autorytet, umożliwiający w “nagłych przypadkach” przejąć kontrolę lub nawet odłączyć część internetu – wiem, brzmi to zarazem fantastycznie jak i głupawo… “wyłączyć internet”. Dobre sobie. Takie rzeczy tylko w Ameryce...

Projekt ustawy (nazwanej “Protecting Cyberspace as a National Asset” czyli “Ochrona Cyberprzestrzeni jako Narodowego Dobra”) mówi, że wybrane przez rząd stanów Zjednoczonych firmy takie jak dostawcy internetu, wyszukiwarki sieciowe oraz te piszące oprogramowanie, w nagłych przypadkach będą musiały “natychmiastowo zastosować się do rozkazów Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego”. Niepokorni zostaną ukarani finansowo.

Taka władza pozwoli administracji waszyngtońskiej na zachowanie tych sieci oraz aktyw w celu ochrony naszego kraju i narodu – czytamy w projekcie ustawy .

Człowiekiem wspierającym projekt jest niezależny senator Joe Lieberman, członek komitetu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To dość barwna postać na amerykańskiej scenie politycznej – startował w kampanii prezydenckiej w 2000 roku jako wiceprezydent w obozie Ala Gore’a. Był też jednym z bardziej zawziętych oskarżycieli Marylina Mansona w związku z masakrą w Columbine.

TechAmerica – prawdopodobnie największa amerykańska grupa lobbystów obawia się “niezamierzonych konsekwencji mogących wyniknąć z projektu” oraz “pokusy władzy absolutnej”. Przypomnijmy: Stan Wyjątkowy który nadaje prezydentowi Stanów Zjednoczonych szeroką władzę i przywileje (również te opisane w proponowanych przepisach) może być przedłużany w nieskończoność co samo w sobie stanowi zagrożenia dla demokracji, najprawdopodobniej więc projekt wzbudzi silny sprzeciw wobec proponowanej ustawy.

Projekt zakłada stworzenie nowej agencji w ramach Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego – National Center for Cybersecurity and Communications (NCCC). Wszelkie prywatne firmy zależne od “internetu, systemu telefonicznego lub jakiegokolwiek innego fragmentu amerykańskiej infrastruktury informatycznej” będą podległe NCCC a niektóre zostana zobowiązane do udziału w “wymianie informacji” – podaje CBS4.

Pomysł kontroli nad internetem w razie nagłych przypadków nie jest czymś nowym – politycy podejmowali już starania o wprowadzenie takich regulacji prawnych (ostatnio w sierpniu 2009 r.). Najbardziej niepokojące jest, że politycy próbują w ten sposób roztoczyć kontrolę nad prywatnymi przedsiębiorstwami posługując się przy tym takimi sformułowaniami:

Nie możemy pozwolić sobie na cybernetyczny odpowiednik 11 września zanim nasz rząd doceni potrzebę ochrony zasobów sieciowych – stwierdziła senator Susan Collins.

Naprawdę rzadko zdarzają się takie momenty jak ten, kiedy uczciwie mogę przyznać, że jestem zadowolony z faktu, że mieszkam w Polsce, a nie w USA.

Źródło: www.zdnet.com · geek.com

Life's a never ending wheel ...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]