Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 gru 2019, 6:40

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: mózg
Mam takie pytanie ... Od jakiegos roku nie ogladam juz telewizji . Ostatnio pod wplywem prosb moich znajomych bysmy razem wspolnie obejrzeli jakis film , zaczelam co jakis czas ogladac . Tylko , ze ... zawsze na drugi dzien mój mózg odtwarza ponownie cały film jeszcze raz w głowie i musze znowu oglądac go powtórnie . Za kazdym razem tak jest . gdy gram w jakąs gre na komputerze jest to samo . W jakim celu mózg odtwarza powtórnie cały film ? Widze dokladnie wszystko , kolory , wyglad i ubior aktorow .

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: mózg
: 25 gru 2011, 15:07 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: mózg
Master Elect of Nine * 9th Degree

Czy musi być w tym jakiś cel? Po prostu kiedy nie jesteś skoncentrowana na wykonywaniu jakiejś czynności, umysł naturalnie zaczyna odtwarzać ostatnie wydarzenia, przede wszystkim te znaczące emocjonalnie lub intelektualnie.

Aver pisze:
Czy musi być w tym jakiś cel? Po prostu kiedy nie jesteś skoncentrowana na wykonywaniu jakiejś czynności, umysł naturalnie zaczyna odtwarzać ostatnie wydarzenia, przede wszystkim te znaczące emocjonalnie lub intelektualnie.

no w sumie nie musi , ale czy to jest normalne .. ? czy to moze jakas luka ? Czasem nie chce mi sie ogladac tego ponownie , ale nie to sie dzieje samoistnie i nie jestes w stanie tego wylaczyc .

Absolutnie normalne. Jeśli chcesz kierować swoją uwagę w inne strony, po prostu ćwicz zdolność do skupienia się na obserwowaniu myśli, wykonywanych rzeczach, tworzenia pustki w głowie etc.

Aver pisze:
Absolutnie normalne. Jeśli chcesz kierować swoją uwagę w inne strony, po prostu ćwicz zdolność do skupienia się na obserwowaniu myśli, wykonywanych rzeczach, tworzenia pustki w głowie etc.

Ciągle Obserwuje .. jestem swiadkiem . Dziekuje Aver i pozdrawiam :)

:hejka:

Aver pisze:
Po prostu kiedy nie jesteś skoncentrowana na wykonywaniu jakiejś czynności

Wiesz Aver , to można prosto określić jako brak świadomości tu i teraz :) Bycie świadomym to koncentracja na czym ? :) Nie zaprzeczam temu co napisałeś tylko dodaję , że obserwacja to nie koncentracja na "punkcie" ,a "problem rozwiązuje" :)

Elena1985 pisze:
nie jestes w stanie tego wylaczyc .

Dlaczego ? jeśli skoncentrujesz się na oglądaniu nowego filmu to widzisz dwa ? :)

Elena1985 pisze:
Ciągle Obserwuje .. jestem swiadkiem

Najistotniejsze to odkryć co , gdzie i kiedy obserwujesz :) wszyscy obserwujemy , istotne jest to co teraz obserwujemy , świadomość chwili obecnej , a nie wczorajszego filmu. Nie możesz być świadoma wczoraj , albo jesteś świadoma tu i teraz przyjaciółko , albo nie jesteś świadoma :daje kwiatek:

Najwyżej ,co współcześnie jest popularne , co jakiś czas potwierdzasz do siebie , że jesteś świadoma :okok:

Świadomość teraz to całodzienne wymawianie słowa...

...jestem,jestem,jestem,jestem,jestem... bez słów , czując :słonko: a gdy jestes , uwierz , nie ma miejsca na wczorajszy film :haha: :haha: :haha:

Cytuj:
jestem,jestem,jestem,jestem,jestem... bez słów , czując :słonko: a gdy jestes , uwierz , nie ma miejsca na wczorajszy film

To co napisałeś to najzwyczajniejszy bełkot, nie sądzę żebyś był świadomy skoro wypisujesz takie głupoty. Świadomość obejmuje myśli o tym co teraz, o tym co wczoraj i o tym co jutro... ale - baw się dobrze :tak:

:spoko:

uzasadnij brachu :)

edit.

aha :) świadomość teraz to myśli o wczoraj ? :)

Ostatnio zmieniony 25 gru 2011, 21:31 przez firek, łącznie zmieniany 1 raz

Elena1985 pisze:
nie jestes w stanie tego wylaczyc .

Dlaczego ? jeśli skoncentrujesz się na oglądaniu nowego filmu to widzisz dwa ? :)

Elena1985 pisze:
Ciągle Obserwuje .. jestem swiadkiem

Hmm ... nie widze podwójnie filmu czy dwóch filmów na raz :)) Po prostu na nastepny dzien film , ktory obejrzalam odtwarza sie w mojej glowie raz jeszcze . Nie staram sie walczyc z tym tylko obserwuje z boku to co dzieje sie w mojej glowie . Bez analizowania i oceniania zdarzen . Gdy film sie skonczy kolejny raz juz nie wraca .. ale jesli chce moge odtworzyc kazde zdarzenie w video z przeszlosci raz jeszcze . Nie mozna byc obecnym tu i teraz 24h .. to jest normalne , ze czasem jestesmy nieswiadomi bo gdybysmy byli .. to bylibysmy oswieceni. Trwasz w tematach , ktore masz do przepracowania dlatego nie zawsze jestes na tyle obecny . Pozdrawiam :)))

Nie, nie mam najmniejszej potrzeby by cokolwiek uzasadniać. Wyrażam swoje zdanie - i na tym kończę. Taki jest mój ''udział'' na tym forum.

Prowokujesz by skomentować te słowa
Cytuj:
aha :) świadomość teraz to myśli o wczoraj ?
ale podziękuję i odmówię... :lol:

Zbawiciel pisze:
Nie, nie mam najmniejszej potrzeby by cokolwiek uzasadniać. Wyrażam swoje zdanie - i na tym kończę. Taki jest mój ''udział'' na tym forum.

Prowokujesz by skomentować te słowa
Cytuj:
aha :) świadomość teraz to myśli o wczoraj ?
ale podziękuję i odmówię... :lol:

i o to wlasnie chodzi .. kazdy ma prawo wyrazic swoje zdanie :spoko:

:spoko: Zbawicielu rozumiem Twoją rolę , życzę przyjemnej zabawy :tak:

Zrozumcie , nie chcę "przekomarzać" się, kto ma w czym zdanie : Chcę pomóc , tylko tyle, naprowadzić Cię ,abyś sama zrozumiała :)

Elenuś.

Elena1985 pisze:
z boku to co dzieje sie w mojej glowie

Gdy obserwujesz to co się dzieje w Twojej głowie , to masz czas na to , aby obserwować co się dzieje wokół Ciebie ? :) proszę zastanów się :spox:

Bramka nr. 1
Elena1985 pisze:
odtwarza sie w mojej glowie raz jeszcze

Bramka nr. 2
Elena1985 pisze:
ale jesli chce moge odtworzyc kazde zdarzenie w video

To odtwarza się bez Twojej woli, co było na początku problemem , czy odtwarzasz kiedy chcesz ? :)

Ence pence w której ręce ? :haha: :haha: :haha: :roza:

Elena1985 pisze:
Nie mozna byc obecnym tu i teraz 24h .. to jest normalne , ze czasem jestesmy nieswiadomi bo gdybysmy byli .. to bylibysmy oswieceni.

Można , oświecenie przychodzi z "czasem" :) Oczywiście cały czas jest dla ego niesamowicie trudne ,ale to naprawdę możliwe :)

Elena1985 pisze:
Trwasz w tematach , ktore masz do przepracowania dlatego nie zawsze jestes na tyle obecny

Spoko :) Masz rację , mówiłaś, że jesteś świadoma ,"świadkiem" :daje kwiatek:

To w końcu , kto wybiera ? czy film się odtwarza po raz kolejny ? :)

ha ha Firek :)) wychodzi na to , ze sie zaplątałam , ale tak na prawde wcale nie .. tyle, ze czasem nie potrafie czegos wytłumaczyc słowami :)) Ja mam lepszy pomysł .. bysmy nie musieli o tym dyskutowac to nie bede oglądac wiecej telewizji i problem z głowy :) To teraz zmieniajac temat .. niech kazdy sie skupi teraz na swoim wnetrzu i opisze dosłownie w trzech słowach co teraz czuje .. :)

Dlaczego miałabyś nie oglądać telewizji? Raz na jakiś czas... gdy jakiś ciekawy film, serial (np. Lost), meczyk, program muzyczny... czemu miałabyś się tego wyzbywać? Jesteś świadoma manipulacji mediów, ale... to nie znaczy że musisz rezygnować z oglądania TV.

Zbawiciel pisze:
Dlaczego miałabyś nie oglądać telewizji? Raz na jakiś czas... gdy jakiś ciekawy film, serial (np. Lost), meczyk, program muzyczny... czemu miałabyś się tego wyzbywać? Jesteś świadoma manipulacji mediów, ale... to nie znaczy że musisz rezygnować z oglądania TV.

Jakos troche przeszkadza mi telewizor .. zakłóca cisze , która jest tak kojąca :) zresztą zawsze gdy cos oglądam to i tak wiem co sie wydarzy , kto wygra etc.

Elenuś spoko :)

Wiesz po to tu jesteśmy , aby rozwiązywać supły i wzajemnie się wspierać :)

Jak widzisz około 90 moich postów to tylko i wyłącznie rozwiązywanie takich supłów :)

Lekkich , niekiedy poważniejszych nieporozumień , ale w brew pozorom bardzo istotnych :) Najważniejsze , że doszliśmy do porozumienia :)

Nie chcę Ci narzucać czegokolwiek,ale proszę postaraj się odkryć , że tu i teraz nie ma filmu z wczoraj :) :spoko:

wesołych świąt

ps. swoją drogą , Elenuś , zauważ , że telewizor i monitor komputera to dwa "zwierciadła" na których skupienie uwagi pomaga uzyskać wewnętrzną ciszę i wyłączyć wewnętrzny dialog:)

To zabawne , choć nie ma sensu się tym cieszyć , bo to tylko pułapka :)

Dla jednych pułapka, dla drugich zabawa. :)
Czego tu się bać przyjacielu... ehh :D

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Elena1985 pisze:
To teraz zmieniajac temat .. niech kazdy sie skupi teraz na swoim wnetrzu i opisze dosłownie w trzech słowach co teraz czuje .. :)

No ja czuję że słuchasz jakichś debili. I najwyższy czas aby się obudzić...

Zbawiciel pisze:
Dla jednych pułapka, dla drugich zabawa.
Czego tu się bać przyjacielu... ehh

Dla wszystkich pułapka, dla większości zabawa :winko:

Nie mamy czego się bać :muza:

dominik pisze:
No ja czuję że słuchasz jakichś debili

No w końcu ,ktoś docenia moją pracę :zakochany:

Swoją drogą pamiętam , że byłem debilem :) teraz na dodatek jakby było mało stałem się PUSTAKIEM i to takim konkretnym , bo pustka we mnie ,aż "oko wykol" :hura: :hura: :hura: heheh

dobranoc
:roza:

firek pisze:

...jestem,jestem,jestem,jestem,jestem... bez słów , czując :słonko: a gdy jestes , uwierz , nie ma miejsca na wczorajszy film :haha: :haha: :haha:

dokładnie tak , to tak samo jak dla przykladu swiadomosc oddechu " to nie mysl ze oddycham" , ale obserwacja "zjawiska" w tu i teraz ,..
praktyka swiadomego oddechu , jako kotwicy do 'swiadomosci" chwili obecnej bycia w "tu i teraz' , :spoko: :spoko: :spoko: .
Zuwazylem ze w momencie gdy "swaidomosc oddechu" robi sie ciezka to znak ze to "klisza myslowa" ,'zapetlenie sie , ze "oddycham" :bangheadwall: , "objawem" prawdilowego "podejscia"/obserwacji jest brak wysilku i "lekkosc"/przestrzennosc" podczas obserwacji/bycia :ninja: , mozesz wykonywac cokolwiek ale to nie jest "praca" , mozesz rozmawiac srac sluchac , ruszac sie itp itd zachowujac przy tym swiadomosc oddechu / "bycia" w chwili/tu i teraz .
utworek dla cierpliwych :hihi:
phpBB [video]

Pozdrawiam

firek pisze:
wszyscy obserwujemy , istotne jest to co teraz obserwujemy , świadomość chwili obecnej , a nie wczorajszego filmu. Nie możesz być świadoma wczoraj , albo jesteś świadoma tu i teraz przyjaciółko , albo nie jesteś świadoma :daje kwiatek:

Najwyżej ,co współcześnie jest popularne , co jakiś czas potwierdzasz do siebie , że jesteś świadoma :okok:

Świadomość teraz to całodzienne wymawianie słowa...

I właśnie to. Dokładnie tak, jak pisze firek.

Pozdrawiam serdecznie.

.. obserwowanie swojego oddechu i słuchanie go jest medytacją :) istnieje wiele sposobów na to by byc w tu i teraz, ale nietstety kazdy z Nas czasem zaplątuje sie w jakies nici ... nikt nie jest na tyle swiadomy by byc swiadomy 24 na dobe , Nie jest mozliwoscią nie myslec cały czas .. przychodzą jakies mysli i odchodzą .. wazne jest by byc tych mysli swiadomym :)) Wmawianie sobie caly czas typu ''jestem jestem jestem jestem '' jak wy proponujecie nie jest samym byciem bo czymze są same puste słowa .. ?? Moze nagrac sobie na Cd i puszczac w kółko te słowo ... ale po co ?? Prawdziwą swiadomoscią jest CZUCIE SIEBIE CAŁYM SOBĄ W TU I TERAZ

Elena1985 pisze:
nikt nie jest na tyle swiadomy by byc swiadomy 24 na dobe , Nie jest mozliwoscią nie myslec cały czas .. przychodzą jakies mysli i odchodzą .. wazne jest by byc tych mysli swiadomym :))

Z tym akurat bym sie do konca nie zgodzila. Mozemy mowic tylko i wylacznie za siebie, czyli co dla nas jest mozliwe/niemozliwe, co my mozemy a czego nie mozemy. To, ze my nie jestesmy w stanie czegos zrobic; to, ze dla nas cos jest niewykonalne... nie jest wyznacznikiem tego, ze dla kogos tam jest to rowniez niemozliwe i niewykonalne...
Ogolnie podpisuje sie wszystkim czterema konczynami pod wypowiedziami @firek i @xuganx.

Dodatkowo dodam, ze jezeli dopada mnie taki filmik z przeszlosci wiem, ze moja uwaznosc szwankuje i jest to znak, ze znowu fruwam gdzies tam wczoraj zamiast byc tu i teraz. Mruga Chociaz fakt, ze zdarza sie to bardzo rzadko. Czasu na to brak...

Ostatnio zmieniony 25 gru 2011, 23:58 przez La_Mandragora, łącznie zmieniany 1 raz

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Elena1985 pisze:
ale czy to jest normalne .. ?

Jeden z lepszych żartów jakie można usłyszeć.
Wydaje Ci się, że czegoś nie wiesz,
a następnie wydaje Ci się że będziesz to wiedział(a), bo większość uzna to za (na przykład) normalne.
Ufff mogę być spokojny(a) :język:

Aver pisze:
Absolutnie normalne.
:lol: :D 8-) Tak, jeśli chcesz to postrzegać jako moje wywyższanie się, wyśmiewanie lub cokolwiek, to przecież nic mi do tego : D

Elena1985 pisze:
Ciągle Obserwuje .. jestem swiadkiem .

Kto obserwuje ? Kto jest Świadkiem ? Nowe wzorce myślowe, nowy umysł :D ?
"wiem", że niektórym mnie, może się wydać, że coś komuś zarzucam. Dlatego teraz poinformuję Cię, że tak Ci się tylko wydaje : D. Nigdy, do niczego nie możesz mieć pewności, nawet jeśli ktoś mówi jakby "odkrył prawdę"(na temat tego kim jest-czyli co tu jest grane), dlatego też, to jest taka moja "pułapka". Może, jeśli ktoś nie odkrył tej prawdy, poczuje się zaatakowany. Jeśli jest inaczej, "on" wie, i przybijemy piątkę : D

Elena1985 pisze:
Nie mozna byc obecnym tu i teraz 24h .. to jest normalne , ze czasem jestesmy nieswiadomi bo gdybysmy byli .. to bylibysmy oswieceni.

Można/Nie Można.
Normalnie/Nienormalne.
Nieświadomi/Świadomi.

Ta obecność 24h o którą Ci może chodziło, to świadomość umysłowa.
Z jednej perspektywy wygląda to tak, że ta świadomość umysłowa jest wysiłkowa.
Dlatego też, "kiedyś-z jednej perspektywy"(jak na przykład już "się zmęczysz" i zaśniesz) wyglądać będzie na to, że jej nie będzie - tej świadomości.
Ty - bezwysiłkowa świadomość w której objawia się świadomość umysłowa, jesteś zawsze świadoma.
To odkrycie, możesz "sobie" nazwać - "bylibyśmy oświeceni".
Oczywiście, możesz co zechcesz :tak: :) Mruga

Elena1985 pisze:
zakłóca cisze , która jest tak kojąca :)

Może być, że z dupy: Dla wampira, krew też jest kojąca.
Wszystko to jest to samo.
Dla jednego coś1 wydaje się być kojące a coś2 nie,
dla drugiego coś2 wydaje się być kojące a cos1 obojętne :D
Kto jest ukojony ?
Kto jest Ja ?

dominik pisze:
No ja czuję że słuchasz jakichś debili. I najwyższy czas aby się obudzić...

JAKICHŚ DEBILI.
Jeśli Ci się wyda, że zechcesz, zobacz czy czasem to nie jest tak(tak to można powiedzieć-), że jesteś tylko Ty.

Elena1985 pisze:
.. obserwowanie swojego oddechu i słuchanie go jest medytacją :)

Kupa może być medytacją. Myśli mogą być medytacją. Medytacja może być medytacją.

Elena1985 pisze:
ale nietstety kazdy z Nas czasem zaplątuje sie w jakies nici

Skąd wiesz, że -"niestety" ?
Skąd ta pewność pewnych rzeczy u Ciebie. Skąd ta nie pewność innych ?
Jeśli zechcesz, sprawdź naturę tej rzeczy(pewności).
Jeśli zechcesz, możesz sprawdzić.
Czy możesz być czegokolwiek pewna.
Im Ci się będzie wydawać, że szczerzej i mocniej to robisz, tym "lepiej","mocniej" się zobaczysz :D

No i jeszcze te zaplątywanie.
Może mi się wydawać, że sobie powiem tak:
Nie ma Cie - nie może Ci się wydać że jesteś zaplątana.
Jesteś - wszystko się może.

:winko:

Vortex7 pisze:
Pozdrawiam serdecznie.
firek pisze:
firek pisze:
wesołych świąt
firek pisze:
dobranoc :roza:

:uścisk: :przytul: :serducho" :zakochany: :serduszka: :słonko:

Widzę, że kolega przedkłada nad metafizyczne, wprowadzające niekiedy w błąd "jest" możliwości. No cóż, też tak mam. Jednak nie potrzebuję wykorzystywać tego do wyważania otwartych drzwi. Jeśli wolisz: w znanych mi kategoriach każdy nieskupiony umysł poleci w poprzednie lub przyszłe doświadczenia, więc nazywam to zachowaniem typowym.
Typowy = normalny, można sprawdzić w słowniku.

Awatar użytkownika

Tak mi się pojawiło w pamięci, że jak się ten post wyżej pisał i zostało zaobserwowane słowo "jest", to pojawiła się subtelna myśl: Aver ziom pewnie zaraz tu wparzy z e-prime :D

Filmy, gry komputerowe, szczególnie najnowsze z zaawansowanymi efektami graficznymi i dźwiękiem sorround to piękne fantasmagorie. Ten gość, ów pan Mózg lubi takowe, tak samo jak uwielbia np. pokazy dobrej klasy ilzujonistów. Ciekawa jest sama obserwacja relacji nas samych z takim doświadczeniem. Sztuczki magiczne co przykuwają naszą pamięć czasem na lata. A dobry iluzjonista potrafi. Czy to Cameron czy Copperfield hehe. Z pewnością nasz czegoś uczą, bywa że w przyjemny sposób. Wtedyt mogą się stawać kuszącą i z czasem dominującą alternatywą rzeczywistości. Szybko jednak pryska jak znika program w momencie odcięcia zasilania...

I nie ma się co oszukiwać, dzisaj gry i filmy są tak sugestywne i wdzierają się mocno w sfere zmysłów - SFXs, że trzeba się liczyć z konsekwencjami. Obejrzałem swego czasu film "Nieodwracalne" z V.Casselem i M.Belucii. Po tym filmie nie było możliwości bym usnął przez dobę. Osobiście ostrzegam - tytuł jakże trafnie pogrywa z treścią filmu. Skutki oglądania tego filmu mogą być faktycznie nieodwracalne. Ostrzegam...

Odpowiedź na poruszany temat jest w temacie. Wszystko się rozchodzi o to komu się to przytrafia :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]