Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sie 2019, 20:05

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mowa wsteczna?
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Tak jak wspominałem w:
http://davidicke.pl/forum/yes-we-can-t1858.html?hilit=yes%20we%20can#p22732
drugi już dzień używam dyktafonu, aby nagrać, co też mówię przez sen. Po pierwszej nocy uzyskałem może ze 20 minut chrapania :lol:
po drugiej nocy chrapania nagrało się już tylko 12 min i parę sekund mojej niezwykłej przemowy(ok. 5sek.). Niezwykłej, bo nie mogę zrozumieć, co mówię. Raczej nie jest to inny język, może to ta mowa odwrócona?. Posługiwanie się programem audicity idzie mi jak krew z nosa( pierwszy raz w życiu robię obróbkę dźwiękową) i jak na razie żadnych oszałamiających wyników nie osiągnąłem. Jedynie w ostatniej pół sekundzie nagrania po odwróceniu wyraźnie słychać tchórzu( lub tchórzów). Spróbuję potem się jeszcze z tym audicity pobawić, ale póki co kładę się spać i włączam dyktafon. Może jak będę miał szczęście, to tym razem coś powiem o wiele więcej.
Oto nieprzetworzone nagranie:(muszę zmienić na mp3 bo wyskakuje, ze wav zabronione)

Cholera :evil: nic chyba nie wstawię, mp3 też mi nie akceptuje

P.S: Może ktoś z moderatorów mi wyjaśni jaki mam załączyć plik audio, żeby nie był zabroniony?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Mowa wsteczna?
: 11 kwie 2010, 1:13 
VIP Member
Awatar

Wstaw na przeklej lub np. patrz.pl
załączniki na forum w tych formatach które podałeś są niedozwolone.

Awatar użytkownika

Dzięki Time
Wstawiłem na przeklej.
Tutaj jest oryginalny fragmencik mojej sennej przemowy:

http://www.przeklej.pl/plik/moja-mowa-przez-sen1-wav-0011mhcdlasf2j6

- prawda, że dziwne i trudne do zrozumienia?( cholera, czemu nawet przy "chanelingach" muszę sobie tak wszystko skomplikować :) )

Potem trochę bawiłem się z audicity, ale efekty są bardzo mizerne. Chyba musi być jakiś inny klucz do odcyfrowania tego wszystkiego.
Malutki fragment z tego i tak już drobnego kawałka ułożył się jednak w logiczną całość( nie pytajcie jak to zrobiłem, po prostu próbowałem na chybił trafił)

Oto i on:
http://www.przeklej.pl/plik/mowa-wsteczna1-wav-0011mi04dasf2j6

- dla mnie to brzmi jak: "Służ u Nas"

Pozostaje mi mieć tylko nadzieję, że następne "mówione sny" pojawią się szybko, będą o wiele dłuższe i bardziej łatwe do rozszyfrowania.

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

generalnie ciezko jest zinterpretowac mowe wsteczna, bo kazdy cos innego slyszy. Ja osobiscie nie zrozumialem nic hehe, ale jak sie wsluchalem, to rzeczywiscie moze byc tam powiedziane, to co napisales. Z tym, ze bez zasugerowania Twojego, ze takie slowa tam padaja, sam bym tego nie wykminil :)

Awatar użytkownika

Mam kolejne nagranie z nocnej sesji głośnego snu :)
Nadal dosyć krótko mówię. Liczyłem na coś więcej i bardziej zrozumiale. Ten kawałek skleciłem z 3 różnych fragmencików. Ale teraz to prawdziwa załamka. Z audacity nic nie mogłem zrobić. Chyba jednak teoria o mowie wstecznej jest chybiona. Nie wiem jakim ja językiem się posługuję podczas snu :bangheadwall: . Chociaż jedno słowo pod sam koniec powiedziałem po polsku: "to prawda". Chyba najbardziej, to przypomina mi to język wymyślony przez małe dziecko. Posłuchajcie:

http://www.przeklej.pl/plik/moja-mowa-przez-sen2-wav-0011ot6o5asf2j6

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

A oglądałeś KYLE XY był w jednym odcinku motyw jak Kyle mówił tak szybko że aż niezrozumiale.. ale to co innego, ja myslę że to może miec związek z funcjonowaniem półkul mózgowych podczas snu i ich funkcji przez co funkcje lingwistyczne się pogarszają? znane są paraliże senne i takie inne bezpośrednio związane z działąniem mózgu.. może w tym klucz.

Awatar użytkownika

Oglądałem sobie spokojnie Wezwanie Do Przebudzenia, a tu nagle w cz.9 słyszę jakąś wyjącą bestię z piekła rodem.
Czy to jakiś błąd?,Zamierzone działanie? Wydaje się, że to jest puszczone od tyłu i na zwolnionych obrotach.
Posłuchajcie:
phpBB [video]

To jest Grechuta i Janda "W malinowym chruśniaku":

phpBB [video]

A to, to co jest? Wie ktoś coś o tym?

phpBB [video]

http://www.youtube.com/watch?v=yBvd_rZI ... re=related

To są jakieś jaja? Czy może utwór puszczony od końca, tak zwana mowa odwrotna? Chyba nie, ale jesli tak, to wysiadam już z tego matrixa :bangheadwall:

Bez obaw. To nagrania powstałe w czasach gdy bawiono się taśmowymi efektami "delay". Te same efekty stanowiły podstawę zabawy w dub na bazie reggae. Tu akurat to jest "reversed delay" czyli kamera pogłosowa, która na taśmowej pamięci ( :tak: jak w magnetofonie tylko zapętlona w kółko ) daje efekt echa. Ale sprytne mechaniczne urządzonko pozwalało w czasie rzeczywistym uzyskać pierwszy pogłos na milisekundy przed drugim taktem bądź tonem i od tyłu. To jest dubowanie i malarski montaż poezji śpewanej. Ale fakt, daje psychedeliczny efekt.

"Prankstersi" znani z powieści Toma Wolfe'a "Próba kwasu w elektrycznej oranżadzie" to grupa nakwasowanych kolesi, którzy takie efekty pogłosowe wykorzystywali jeszcze bardziej psychedelicznie. To był prawdziwy performance gdy autobus, którym podróżowali miał zamontowane mikrofony na zewnątrz zbierające dźwięki otoczenia by potem emitować je przez megafony ( wzmocnione ) ale z takimi właśnie efektami. Czyli ktoś pytający "a co to za kolorowy autobus ?" powodował wielokrotnie powtarzane echo "bus bus bus" ale jakby z zaświatów, albo jakby się ten głos rozpływał. Na ulicach miast oczywiście w latach 60-tych. wWłaśnie coś jak to w piosence Grechuty i Jandy. To te czasy właśnie czyli epoka przedcyfrowa i nowatorskie eksperymenty w audio.

Ty się Stalker lepiej najpierw zorientuj o co chodziło, wsłuchaj w melodię i tekst jednego i drugiego, zanim będziesz dalej tłumaczył o kamerach pogłosowych i "zapętlaniu"!

Na razie tylko niepotrzebnie zaśmieciłeś wątek.

Jak ktoś nie wie o co mi chodzi, niech sobie wstuka w Google "mowa odwrotna" / "reverse speech".

W odnośniku do YT można zobaczyć pierwszy wers tekstu odwrotnego, bajka!

"Śledzą nas... Okradają z ścieżek i ustroni,"

No chyba, że to nie mowa odwrotna tylko jakiś montaż. Dlatego się zapytałem, czy ktoś coś wie więcej na ten temat....

Ostatnio zmieniony 22 paź 2011, 21:08 przez Wosiu, łącznie zmieniany 2 razy

To Bolesław Leśmian i jego wiersze. Wsłuchałem się. Znam to od wielu wielu lat. I owszem brzmi to niesamowicie. Ale w porządku. Zostawiam w spokoju ten temat. Życzę miłych poszukiwań odpowiedzi !

http://lesmian.kulturalna.com/a-2339.html

PS. Przepraszam, że chciałem pomóc. Dziękuję również za to, że przeczytałeś mój post. Przestrzegam także przed poezją gdyż może być jak widać bardzo niebezpieczna i nieść ukryte demoniczne treści !

Wosiu pisze:
Czy może utwór puszczony od końca,

Prostu pomyliłem się myśląc, że chodzi ci o dźwiękową stronę utworu a nie o treść czyli znany wiersz. Tylko jak można puścić utwór od końca a słowa są dalej zrozumiałe ? To mnie wprowadziło w błąd. Wybacz.

Szkoda, że źle odebrałeś moje intencje. Ja gdybym odkrył coś czego do tej pory nikt nie zauważył w utworach znanych od lat tysiącom ludzi to bym się cieszył a nie opluwał kolegów. Stojąc w obliczu takiego odkrycia ? Ekscytujące ! Ale to Ja. Nie mam do ciebie żalu, że zareagowałeś inaczej. I nie gniewam się. Teraz już tylko się uśmiecham jak dochodzi do nieporozumień jak to.

Stalker pisze:
Tylko jak można puścić utwór od końca a słowa są dalej zrozumiałe ? .

Mowa odwrotna / reverse speech. Przecież już to napisałem. Jesteś tu już rok i nie znasz tego terminu?
Dobra, nie ważne, nie gniewam się, zakłóciłeś wątek, ale co tam, nie takie rzeczy tu się zdarzały, pokój.

Dzień Dobry (takie polskie aloha)

Był sobie w tutaj (ale wczoraj ten temat znajdował się w innym miejscu na forum i miał inną nazwę) mój wpis.
Podobno to był 666 kolejny mój wpis tu na stronie - ale po pierwsze nie liczę swoich wpisów, po wtóre 666 jest dla mnie tylko 666 podobnie jak 665, czy 667 jest tym czym jest tzn kilkoma cyframi .

Jednak wczoraj wpisy wyglądały zupełnie inaczej i ich przeredagowanie świadczy tylko o poprawności mojego toku rozumowania tzn iż strona jest kontrolowana i nawet jest to powiedziałbym coraz bardziej widoczne.

Ktoś wywołuje (wydaje mu się iż robi to w sposób poprawny tzn zgodnie z przyjętymi przez ściemniaczy zasadami) konflikt a następnie zwala na innych - oczywiście w międzyczasie istotne treści i informacja znika ze strony.
Wydawało by się iż cel został osiągnięty tzn. informacja została zablokowana - lecz mylicie się cymbały bo informacja raz puszczona w eter jest tam zawsze i dotrze z pewnością do tych do których powinna .

Przypomnę jeszcze choćby tylko to co ja napisałem; uważam iż słowa jakie usłyszeliśmy związane są z opętaniem, zablokowaniem ścieżki do wyższego ja i okradaniem ofiary z sił życiowych i jednocześnie powodowanie osłabienia, choroby i wszystkiego tego co jest następstwem opętania.

Dodam iż dokładnie taki sam efekt powodują mikrofale którymi jesteśmy naświetlani (ma to związek ze smugami chemicznymi i nadajnikami TV, radio, telefonia etc.

Warto jeszcze dodać iż wspomniałem o olbrzymich możliwościach w przypadku stosowania wstecznej mowy podświadomości w przypadku odsłuchania od tyłu taśmy z nagraniami polityków, np. Premiera czy Prezydenta.

Warto jeszcze wiedzieć iż z pewnością wszystkie wywiady świata stosują powszechnie odsłuchiwanie nagrań w ten sposób - bo odczytana informacja jest pozbawiona kłamstwa jakimi jesteśmy raczeni bezustannie.

Moim zdaniem to właśnie było powodem iż służby specjalne natychmiast zdjęły ten temat ze strony w tej formie - bo przeredagowany traci całkowicie czytelność.

Przypomnę na zakończenie co się dzieje gdy choćby przestawimy przecinek w zdaniu:
Karać nie wolno, ułaskawiać.
ale zobaczmy jak ta sama wypowiedź zmienia sens gdy przestawimy jeden malutki przecnek w inne miejsce: Karać, nie wolno ułaskawiać. ten wymowny przykład zaczerpnąłem z jednej z książek o Anastazji Władimira Megre (polecam uwadze wszystkie 10 jego książek z serii Dzwoniące Cedry Rosji).

Pozdrawiam
Zbyszek

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Mam sobie od lat w prenumeracie,teczkowo zostawianej w kiosku,2 czasopisma - Nexus i Nieznany Świat.
W ostatnim numerze tego drugiego jest ciekawy artykuł dotyczący mowy lustrzanej,czyli kapsw.
Są dwa artykuły poświęcone temu -
" Na tropie siódmego zmysłu" :
Cytuj:
David John Oates,hipnoterapeuta z Australii przypadkowo odkrył zjawisko tzw.mowy wstecznej.Od lat
twierdzi on,ze mowa lustrzana zapowiada prawdziwą rewolucję w wielu dziedzinach życia

i oderwany pewien fragment tekstu z niego:

Cytuj:
...
Ludzie są niechętni wszelkim zmianom.Niewykluczone zresztą,że środowisko psychologów czuje się zagrożone tym odkryciem i oburzone faktem,ze tak ważny postęp w nauce odbył się bez ich wiedzy.
...

autor :Wojciech Chudziński
oraz artykuł "Na wspak" na temat Backmaskingu [wsteczne maskowanie].

Nie cytuję reszty,bo to trzeba przeczytać-momentami przykłady są bardzo ciekawe, prorocze i szokujące.

Mnie tak naprawdę zastanawia po przeczytaniu kilka kwestii:
Jestem w stanie zrozumieć każdego z osobna-każdy używa pewnych słów,ubiera je w zdania-to zależy od sytuacji i kontekstu odpowiedzi/wypowiedzi.Jest typowa mowa potoczna,takie luz rozmowy,gdzie mnóstwo słów się wymienia w zdaniach i nawet te-gdyby nagrać i puścić wspak to tak naprawdę wyszedłby misząg nie do wyłapania i total bez sensu.
Jest tyle wypowiadanych jakby "w powietrze" słów,przemnóstwo konwersacji-w domu,pracy,na ulicy.Te się nie powinny w większości liczyć,ale kto wie-chyba zależy od tematyki dwóch lub więcej rozmówców.
Zupełnym nieporozumieniem byłoby odtwarzanie wspak słów w j.angielskim i wyłapywanie polskich słów.
Podobnie tłumaczenie z tego języka na nasz pewnych słów/zdań.Anglik wyłapałby znaczenie pierwotne,a po przetłumaczeniu by wyszły bzdury odnośne tekstu tak rozumianego i wypowiedzianego w obcym języku.

Całość,tak moim prywatnym zdaniem,tego co można by by wyłapać w kontekście wagi wypowiadanych słów i odtworzeniu ich wstecz,polega na rozmowach takich na bardzo poważnie-między dwojgiem ludzi,albo na przykład w przypadku kogoś kto ma życiowy problem i się drugiej osobie szczerze zwierza.Wtedy może być przeciekawie.
Lekarz na przykład,taki znający się na rzeczy a nie byle konował ,który zanim pacjent wejdzie to wie co przepisać,miałby potężne narzędzie do diagnozy.Tak samo psychoterapeta,czy jak wspomniano w artykułach nawet Policja...ale nie ma i raczej nie będzie tego typu metod w uznanym prawnie sposobie akceptacji czy ogólno nawet stosowanej i uznanej za wiarygodną metodzie.
To wcale śmieszne czy przygłupawe absolutnie nie jest.
Nie ma sensu,no chyba ze dla zabawy odtwarzać wstecz wierszy,słów piosenek-to sztywne ramy spółgłosek i samogłosek,sztywne słownictwo -budowa zdań, dostęþne dla każdego czytającego czy odsłuchującego.

P.S.
Mam do dyspozycji pewne kilkuminutowe nagranie rozmowy i tak uczyniłem,bardzo poważny moment konwersacji....puściłem wstecz i normalnie trudno aż w to uwierzyć!Mam swój styl wymowy,swoją formę budowania zdań-nie jest to stała jakoś wartość,bo zależy od kontekstu sytuacyjnego - w każdym przypadku i każdego z nas.Coś w tym jest,ha-coś mocnego i niezrozumiałego w tym jest.Poniekąd wytłumaczono w treści.
Nie wiem czy napisać "niestety",ale już się poniekąd przekonałem o tym,ale to Private na całego...i trudno mi uwierzyć,że to tak dobrałem wtedy tak wypowiedziane słowa mając do dyzpozycji ich synonimy....

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]