Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 28 lut 2021, 0:52

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01 sie 2009, 19:53 
Obrazek

Moon Rising

http://redmuluc.davidicke.pl/ufo/moon_rising_hd_jose_escamilla.part1.rar
http://redmuluc.davidicke.pl/ufo/moon_rising_hd_jose_escamilla.part2.rar
http://redmuluc.davidicke.pl/ufo/moon_rising_hd_jose_escamilla.txtObrazek

Moon Viewshttp://redmuluc.davidicke.pl/ufo/jose_escamilla_moon_views.avi
http://redmuluc.davidicke.pl/ufo/jose_escamilla_moon_views.txtNa górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 01 sie 2009, 19:53 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 01 sie 2009, 21:48 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 19 cze 2009, 9:35
Posty: 1505
ok czekam :) -> będzie co na www włożyć :D

polecam na przyszłość żałożenia konta na przeklej.pl (100x lepszy server) (nie ma czekania, praktycznie zawsze max transfer w obie strony, podbieranie jeden plik po drugim bez czekania itd itp)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 sie 2009, 13:37 
Odnośnie "Moon Views" czy ten film nie jest czasem nieco okrojony na końcu? nagle się kończy na zdjęciu i podkładzie dźwiękowym, żadnych napisów końcowych etc.

Znalazłem też kilka literówek, w moim pliku txt są już poprawione.

Jeszcze jedna sprawa to wydaje mi się, że spolszczony tytuł: "widoki z księżyca" jest trochę mylący, gdyż sugeruje, że są to zdjęcia z perspektywy księżyca czyli np. przestrzeni kosmicznej i / lub ziemi a nie samego księżyca niezależnie od perspektywy (czy z ziemi, przestrzeni czy samej jego powierzchni).

Jak dla mnie (laika językowego ale nie aż takiego) "moon views" oznacza "widoki księżyca" zamiast ...z księżyca.
Inaczej tytuł brzmiałby (o ile się nie mylę) "views from moon".

(jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu)Na górę
   
 
 
Post: 04 sie 2009, 15:57 
Świetne filmy, widoki zapierające dech w piersiach i te kolory - Redmuluc brawo!!!!!!!!!!!Na górę
   
 
 
Post: 04 sie 2009, 20:44 
timewave pisze:
Odnośnie "Moon Views" czy ten film nie jest czasem nieco okrojony na końcu? nagle się kończy na zdjęciu i podkładzie dźwiękowym, żadnych napisów końcowych etc.


Mam tylko taką kopię, ale można to sprawdzić na kanale Jose:Moim
http://www.youtube.com/user/joseescamilla

Co do tytułu to masz rację, ale już za późno na poprawki, niech tak zostanie. :)

Film jest zupełnie nowym spojrzeniem na teorie "fałszywego lądowania". Moim zdaniem nie chodzi tu o to, czy tam byli, ale to o czym nam nie chcą powiedzieć że widzieli. ICH ignorancja, brak zaufania, traktowanie ludzi jak bydło jest naprawdę przerażające. Ta metoda skapywania i monopolu na wszystko strasznie mnie już męczy, za kogo oni się uważają?
Jak ktoś powiedział, tylko nie pamiętam kto: "Całą naszą wiedzę o kosmosie należy wyrzucić do kosza i zacząć od nowa." Nic nie wiemy o naszym układzie, absolutnie nic, nie mamy pojęcia o naszym najbliższym księżycu. Jedyne prawdziwe informacje jakie mamy to średnica, okres obiegu, przy masie i gęstości mamy już same kłamstwa.
Starożytne legendy mówią że Księżyca kiedyś nie było...skąd do cholery on się wziął...całą reszta co o nim wiemy to bajki.Na górę
   
 
 
Post: 05 sie 2009, 13:49 
Ok. Przede wszystkim dzięki wielkie za tłumaczenie i opracowanie filmu 8-)

Odnośnie zaś traktowania ludzi przez "elity" to istnieje pewien paradoks z tym związany, mają oni o ludziach takie a nie inne zdanie dziwiąc się, że tak właśnie jest jednocześnie narzucając społeczeństwom niezwykle ubogi i okrojony oraz przede wszystkim przekłamany pogląd na świat. Taki w który oni sami już dawno nie wierzą.

Najpierw sami doprowadzają do takiej sytuacji a potem się dziwią :?
paradoks i "kwadratura koła".

Z drugiej strony patrząc nawet jeśli ktoś chce coś przemycić to jest traktowany jak trędowaty bo psuje komuś jego ograniczony obraz świata.

Dlatego różni ale jednocześnie wszyscy odkrywcy nowych horyzontów myślowych, badań, odkryć, pionierzy nowych rozwiązań zawsze mają pod górkę.

Do realizacji potrzeb fizjologicznych organizmu faktycznie Nobla nie potrzeba :lol:

Potrzeba natomiast chęci i często konieczności odkrywania wciąż czegoś nowego, gdyż taki właśnie jest ewolucyjny imperatyw.


"Świat zawsze jest gotowy na odkrycia w swoim czasie ale to ludzie są zapóźnieni w rozwoju".

(cytuję choć nie pamiętam dokładnie oraz czyje to słowa ale sens podobny).


Jan van Helsing w rozmowie z rzekomym iluminatem pisze:
(...) Jego zdaniem, na całym świecie masy są jak zwierzęta i tak się też zachowują. Ludzi trzeba uważać za bydło i odpowiednio ich traktować. A co robi się z bydłem? - zapytał - Jest ono znakowane! I dlatego wprowadza się implanty elektroniczne pod ludzką skórę - tak brzmiała jego argumentacja. (...)

Gdyby przeciętny obywatel wiedział, co naprawdę dzieje się tutaj, na naszej planecie, to pewno potrafiłby na wszystko spojrzeć inaczej. Dlatego właśnie iluminaci starają się powoli uświadamiać masom realia po?przez produkowane w Hollywood filmy fantastycznonaukowe. (...)

Ale tego nie można ludziom powiedzieć - jeszcze nie można. Z kim te bardzo inteligentne istoty, które nas odwiedzają, miałyby tutaj rozmawiać i pertraktować? Z arabskim szejkiem, a może z buddyjskim mnichem, raczej bujającym w obłokach niż chodzącym po ziemi? Z anatolijskim Turkiem, Meksykaninem z getta w Mexico City, sycylijskim Włochem czy może alpejskim góralem?
Oni nie są reprezentantami naszego świata. Już w latach pięćdziesiątych zasiadali w naszych gremiach przedstawiciele innych światów i trafili nawet do Pentagonu, i wszędzie udzielali nam poparcia, gdy wyrażaliśmy chęć przyspieszenia działań na rzecz utworzenia rządu globalnego - przy pomocy ONZ. (...)

Zmieniłem temat i wspomniałem o naszych dzieciach, po czym dodałem, że media celowo ogłupiają ludzi, utrzymują ich na niskim poziomie intelektualnym, dostarczając taniej rozrywki. Iluminat odpowiedział:
Oczywiście. Ale ludzie mogą przecież wybierać ten czy inny kanał. My zapewniamy nie tylko pozbawiającą duchowości pornografię, ale również spektakle teatralne i koncerty. Czy sądzi pan, że obejrzałem choćby jeden talk-show? To jest coś dla ludzi na najniższym poziomie umysłowym. Chcemy tę hałastrę czymś zająć, żeby nie robiła jakichś innych głupstw. Za kilka lat wszyscy ci ludzie będą mieli układy elektroniczne pod skórą i wtedy już nie narozrabiają, będą odgórnie kontrolowani.
Czy sądzi pan, że moje dzieci i dzieci z innych rodzin w naszym środowisku dostosują się do trendów, które akceptuje większość młodych ludzi? Bynajmniej. Nasze dzieci są zadbane i eleganckie, chodzą do elitarnych szkół, władają różnymi językami i myślą globalnie. (...)

Zaprotestowałem: Tak, ale pewną rolę odgrywają też wasze programy telewizyjne, oprócz tego kłamstwa i zafałszowania historii, którymi ludzie są dziś atakowani - przez wasze środki masowego przekazu...

To nie tak, mój młody przyjacielu. Czyż pan sam nie dotarł do prawdy? Czy nie otrzymał pan wszystkich książek i innych tekstów, których pan poszukiwał? I czy nie znalazł pan w nich potwierdzenia tego, co pan przeczytał albo może przeżył wcześniej? Czyż nie odkrył pan samodzielnie niejednej tajemnicy tego świata?
Kto szuka, ten znajduje! Ale większość ludzi wcale nie chce szukać. Dlatego właśnie nie traktujemy ich inaczej niż zwierzęta, bo te również niczego nie szukają. Czy to jasne? Kto nie korzysta ze swego rozumu i nie walczy o wolność osobistą, ten nie odczuwa jej braku.
Wiedza jest przecież dostępna! Jest wszędzie. Ale kto tego nie chce dostrzegać, ten widzieć nie będzie.
(...)

za pośrednictwem artykułów prasowych i telewizji mówimy ludziom, że dążymy do stworzenia państwa nadzorującego, a oni się nie sprzeciwiają. Zgoda, przyznaję, że długo usypialiśmy ich czujność. Ale mimo wszystko - teoretycznie mogli coś zmienić.

My jednak nie możemy pozwolić, by coś nam przeszkodziło, to jest niedopuszczalne. Nie pozwolimy też na to, żeby pan nam przeszkodził, panie Holey. Potrafię zrozumieć, o co panu chodzi.
W pewnej mierze jest to nawet uzasadnione - z pańskiego punktu widzenia. Ale czy pan potrafi zrozumieć nasz sposób myślenia?

Pan sam dojrzał tylko czubek góry lodowej - albo może trochę więcej. A ja wiem o takich rzeczach, które, gdyby je pan poznał, skłoniłyby pana pewno do zmiany sposobu myślenia o nowym ładzie świata. Tak samo jest w filmie Matrix. Istnieją masy - ponad 95% ludzi - niemające o niczym, w ogóle o niczym pojęcia. Oprócz nich jest 5% - albo może nawet nie tyle - takich, którzy czują się ludźmi z przyszłości, zmuszonymi do życia w świecie anachronicznym. (...)

Panie Holey, my dysponujemy taką technologią, która już dziś jest na tym poziomie, który uświadamiamy ludziom poprzez hollywoodzkie filmy z gatunku science-fiction.

Odwrotu nie ma. Być może kiedyś stanie pan po mojej stronie i przyzna mi rację.

Zabrzmiało to dość brutalnie, prawda? Ale taki jest stan rzeczy. Po rozmowie z tym panem doszedłem do wniosku, że jest on przekonany, iż stanął po właściwej stronie! Uważa on, że ludzie nie potrafią samodzielnie podejmować decyzji, że zawsze musi nimi ktoś kierować - elita intelektualna, do której zalicza on siebie i takich jak on sam.

Jak Wy to widzicie? Czy każdy cel uświęca środki? I jak daleko wolno iść taką drogą? (...)Na górę
   
 
 
Post: 05 sie 2009, 16:59 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 04 cze 2009, 15:23
Posty: 1447
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
W zasadzie z ogólną tezą, że ludzkość zachowuje się jak stado bydła można się zgodzić....Tylko czy przypadkiem tej pseudoelicie nie jest na rękę taki stan rzeczy?Mają przeto swoich niewolników....
Z drugiej strony oparcie świata na ludziach znających ezoterykę może też mieć swoje wojenne odzwierciedlenie, bo bez mentalnego przygotowania przeciętny zjadacz chleba nawet nie zauważy jak jego "wiedza" staje się czarną magią :?:
jednak uważam, że prawo do wiedzy, do prawdy (każdej subiektywnej, obiektywnej itp.) jest fundamentem istnienia każdej istoty ludzkiej i tego prawa towarzystwo illuminatów, postreptilian i im podobnych nas pozbawiło;bez niej rzeczywiście gatunek ludzki może niekiedy przypominać bydło :?
cóż ciemność nie ma szans ze światłem, więc każdy płomyk musi być szybko zgaszony;
w sumie dość optymistycznie zapatruję się na beznadziejne próby walki Ciemności ze Światłem w ludziach; choć w realu (zwanym tonalem) dzieją się czasem rzeczy straszne to jednak fala Światła ogarnia coraz większą przestrzeń :lol:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 sie 2009, 19:05 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 cze 2009, 19:25
Posty: 785
Lokalizacja: Sopot
Płeć: mężczyzna
Jan van Helsing w rozmowie z rzekomym iluminatem pisze:
Jak Wy to widzicie? Czy każdy cel uświęca środki? I jak daleko wolno iść taką drogą? (...)

Mnie "rzekomy illuminat()" przekonał :P Może nie do końca, ale bez racji nie jest - ludzie czują się dobrze w stanie, w którym się znajdują, a Bractwo faktycznie na każdym kroku zostawia poszlaki, puzzle - jak gra w podchody.
I kto szuka, znajduje... a owce, czy może trafniej po polsku - cielęta po prostu nie chcą o tym wiedzieć, bo tak jest wygodniej, łatwiej... i dostają tylko to czego chcą :roll:

Rozmowa z moją koleżanką nt kościoła katolickiego:
ona: możesz mówić, co chcesz, ale mnie KK odpowiada - sam zobacz, niczego ode mnie nie wymaga i to mi odpowiada - mogę zająć się innymi rzeczami, a nie uganiać się za marami, których i tak nie będę w stanie zrozumieć. A tak, raz w tygodniu chodzę na godzinkę i jak to mówią "co boskie bogu..." - ja jestem zadowolona, on jest zadowolony...
Nic dodać, nic ująć ;)

Cóż, czas wyjść poza myślenie zero-jedynkowe - że coś jest albo czarne, albo białe, że coś jest albo dobre, albo złe - i zająć się pełnym spektrum prawdopodobieństwa, gdzie nie ma żadnych pewników, ale są możliwości, gdzie wartością nie jest "prawdziwa wiedza", ale jak najszersze spektrum możliwości - nie prawda, ale zamiłowanie do niej, bo sama prawda wydaje się być wielowymiarowa i pojedynczy o niej pogląd, pozostaje wciąż tylko pojedynczym puzzlem.

Z mojej strony koniec offtopu (jak na ten post :P), a co do filmu - po prostu świetny!
Intryguje mnie książka, o której była mowa: William E. Burrows "This New Ocean" - nie mogę znaleźć e-booka - jeśli by się ktoś na niego natknął, to będę dźwięczny za linka :)
(może być angielska wersja, bo chyba u nas ta pozycja się nei ukazała)

_________________
Evolution - the greatest show on Earth !Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 sie 2009, 17:50 
Mi też poszło bez problemu, i jest na co popatrzeć :)

Btw, ja mam pytanie odnośnie tych czarnych prostokątów/kwadratów na niektórych fotkach, mam to traktować jako wadę/defekt zdjęcia, czy też kryje się za tym jakaś niespodziewajka? :PNa górę
   
 
 
Post: 17 sie 2009, 14:29 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 maja 2009, 18:47
Posty: 702
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: mężczyzna
Znalazłem takie coś:

Cytuj:
Google Moon?

Może tytuł nie do końca jest zgodny z prawdą, ale też niezupełnie mija się z nią.

Z okazji 40-lecia lądowania na księżycu, internetowy koncern udostępnił zdjęcia ziemskiego satelity w programie Google Earth 5.0.

Jakby tego było mało, to powierzchnię Księżyca możemy oglądać w trójwymiarze. Na dodatek do wszystkich tych nowości dano nam możliwość zapoznania się z obszerną dokumentacją, dotyczącą misji związanych z naszym naturalnym satelitą.

Ja tylko czekam na samochód lub rowerek Google beztrosko jeżdżący po księżycowych kraterach. ; )


Źródło:
http://www.techno.gildia.pl/news/2009/07/google-moon

Ode mnie: taki samochodzik jeżdżący beztrosko po księżycu został "wynaleziony" już daaawno. Śmigał na starych, ośmiobitowych platformach np. "Spectrum", i nazywał się "Moon Patrol". Pamięta ktoś?

_________________
To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka
http://www.maya.net.plNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 lut 2010, 15:05 
To jeszcze nie koniec tej historii !!!

Departament obrony zamknął dostęp do zdjęć z misji Clementine, nie istnieją publiczne przeglądarki.
Niniejszym ten film staje się dokumentem historycznym !Dostałem wiadomość na YT która trafiła do wszystkich ludzi którzy zamieścili ten film...oto jego treść.

Cytuj:
THE DEPARTMENT OF DEFENSE IS HURTING BADLY...

They say that one voice can make a difference and I tend to agree with that statement because that is exactly what my voice did as of 2 weeks ago and if you decide to read on with an open mind you will understand why you make the most important piece to this puzzle.

Quoted from the Naval Research Laboratory
On January 25, 1994, the Deep Space Program Science Experiment (DSPSE) (better known as Clementine) was launched from Vandenberg Air Force Base, California, on a mission designed to test lightweight miniature sensors and advanced spacecraft components by exposing them, over a long period of time, to the difficult environment of outer space. In addition to testing the various sensors, Clementine was given the complex task of mapping the moon.
http://www.cmf.nrl.navy.mil/clementine

5 years later on 07/13/1999 the Department of Defense and Naval Research Laboratory created 2 online mosaic browsers of the images taken from the Clementine Satellite, first a 1.5 version and shortly after a 2.0 version, available to the public for personal viewing of the entire moons surface through the worldwide web.

This is where I come into the picture. Some of you are aware that I am the Head of Marketing and Promotions for a film company called TBLN Films, LLC. We make real life documentaries about Unidentified Flying Objects (UFOs) and millions of people worldwide consider the director of these films, Jose Escamilla, as a God Father of the UFO scene. Jose is also the owner of TBLN Films. Under Joses creativity we produced a film called, Moon Rising, which is about a very big secret that NASA and the Apollo program have kept quite about with much success from the public since the beginning of both programs.

http://www.youtube.com/watch?v=iZ3wh2cjekE
Moon Rising

Quote: J. Edgar Hoover (1956) 1st Director of the FBI
"The individual is handicapped by coming face to face with a conspiracy so monstrous he cannot believe it exists.

Last Week we broke over 100,000 views on You Tube with Moon Rising and as a direct result of this accomplishment the Department of Defense (DoD) took down the Clementine Lunar Image Brower 1.5. Take into consideration that up until this point, the DoD has kept both the 1.5 and 2.0 versions of the browsers up for 10 years without one problem. The DoD claims off of their website that they have retired the 1.5 browser with no explanation only making 2.0 available, but we know why they took it down dont we?

You need to ask yourself these questions

How did a Bboy (Myself) and a video editor (Jose) out of Los Angeles scare the Department of Defense who controls the U.S. Marines, U.S Army, Air Force, National Guard and NASA to take down a secured naval server system with a just a UFO film?

Is it safe to say that one voice can change the world?

Imagine what 100,000 voices would do for this World working together and promoting ONE MESSAGE?

Between yourself and all the other TRUTHERS who have received this email, we can kick these New World Order Scum Bags who are responsible for keeping this a secret in the one place were the Sun dont shine, LITERARLY!

If you are down to speed up UFO Disclosure and put a hurt lock on the DoD and the people they answer to (NWO), just post and/or share Moon Rising with everybody you possibly can over the net, through email, chat rooms, twitter, myspace, facebook and blogs. This is how I did it and this works!

FIGHT ON MY YOUNG WARRIORS OF TRUTH, FIGHT ON!


Edit: DoD wznowił przeglądarkę http://www.nrl.navy.mil/clm/ Lunar Map 2.0 ale jakość zdjęć jest już beznadziejna, wszytko rozmazane.Na górę
   
 
 
Post: 08 mar 2010, 15:28 
Dowód że kolory księżyca są fałszowane przez NASA.

Obrazek
Obrazek

Zwróćcie uwag na kolor zniekształconego horyzontu Księżyca odbijającego się w hełmie astronauty - jest to rodzaj brązu !!!

Wkrótce Moon Rising po polsku w HD !

phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 09 mar 2010, 12:22 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2009, 17:32
Posty: 254
Lokalizacja: Iquitos, Mazury
Płeć: mężczyzna
redmuluc pisze:
Dowód że kolory księżyca są fałszowane przez NASA.


edit: nie cytuj ponownie zdjęć i filmów
RedTo zdjęcie to akurat nie dowód. Przyjrzyj się dokładnie chełmom astronautów. Szyba przez, którą patrzą ma kolor głęboko brązowy i zapewne dlatego w takim kolorze odbija się tam powierzchnia srebrnego globu. Ze zwykłymi okularami przeciwsłonecznymi jest podobnie. Trzeba uważać z takimi dowodami i pewnymi wyrokami, ponieważ jeśli mamy być traktowani poważnie, należy włączyć mocny krytycyzm i dokładnie analizować każdy materiał. Podobnie było z tym upadłym aniołem z Hiszpanii bodajże :) PozdrawiamNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 mar 2010, 13:57 
Toe Negro PhD pisze:
To zdjęcie to akurat nie dowód. Przyjrzyj się dokładnie chełmom astronautów. Szyba przez, którą patrzą ma kolor głęboko brązowy i zapewne dlatego w takim kolorze odbija się tam powierzchnia srebrnego globu.


A i owszem jest.
a) światło odbite jest białe...czyli balans bili jest OK
b) biało-czerwona wstęga odbijająca się w szybie jest biało- czerwona, czyli znowu balans bieli jest OK
c) hełm miał lustrzaną powierzchnię odbijającą i przydymione szkło (to fakt) ale światło odbite nadal jest białe,
czyli przy wielkich kątach odbicia z kuli mamy brąz, w przy małych kątach bliżej terminatora mamy światło brązowo szare.

przy takiej jasności światła, ilość odbitego światła niwelowała zabarwienie szkła, choć może się mylę...

tutaj jest więcej na ten temat:
http://www.marsanomalyresearch.com/evidence-reports/2010/181/moon-color.htm

a co ty na takie zdjęcie księżyca ?
Obrazek
Cytuj:
Instrument(s): Meade 12" RCX 400 Telescope
Camera: Yankee Robotics Trifid II 6303E CCD
Exposure: Mosaic of several short exposures
Filters: Optec RGB
Location: Plano (Dallas), Tx
Image Processing: Photoshop


lub sonda Galileo...
Obrazek

Inne foto robione tylko z Canonem 40D
Cytuj:
Here's something genuinely new, taken with an old telescope — my trusty 1980 Celestron 5 — just this evening (Oct. 28). The telescope was direct-coupled to my Canon 40D, and I used the electronic first shutter curtain to eliminate vibration. You're looking at a picture of the Moon with the color saturation greatly increased, to show the mineral composition of various parts of the surface. Blue indicates titanium-rich areas.

obszary niebieskie - bogate w tytan
Obrazek

Wyraźnie widać że robią ludzi w trąbę... :tak:Na górę
   
 
 
Post: 17 mar 2010, 2:00 
Awar pisze:
Wracając do tematu, nie mogę jednego zrozumieć. Jak to jest, że obserwując Księżyc przez Teleskop nie widac takich kolorów jak w filmie Moon Rising, czy na zdjęciach z sondy Clementine?
Będę bardzo wdzięczny, jak ktoś mnie oświeci :D


Dobre pytanie i oglądając dziś film czekałem na odpowiedź, ale niestety nie padła ... i wątpię, aby autorzy filmu nie zastanawiali się nad tym, bo jest to pierwsza wątpliwość, jaka przychodzi do głowy po obejrzeniu tego materiału.

To jest moje zdjęcie wykonane obiektywem MC MTO 1000mm / F10 (kiepski statyw, więc i brak ostrości)

Obrazek
(kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć w pełnej rozdzielczości)

Zauważcie, że na zdjęciu powyżej nie widać gwiazd i na wielu, wielu innych jest podobnie, więc nie rozumiem zaskoczenia oraz szukania "dziury w całym" przez autorów filmu ...

Obrazek

Naszą satelitę obserwuje miliony astronomów-amatorów, którzy dysponują naprawdę dobrym sprzętem i jeśli oni wszyscy widzą księżyc bez życia ... to albo mają zwidy albo naprawdę tak jest ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

źródełko : http://www.astronomia.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=5735
http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=4&t=5052

Jose Escamilla, stara się wmówić widzowi, że księżyc jest kolorowy :?Na górę
   
 
 
Post: 17 mar 2010, 3:01 
obejrzyj ten ten temat Awar http://www.thelivingmoon.com/43ancients/02files/Moon_Images.html

Oto zdjęcie se7en, zbilansuj biel i zmniejsz jasność na o 80% po zliczeniu masz ponad 44 tyś kolorów jak na razie...
balans bieli i jasność która niweluje i prześwietla kolory.

Tak to wygląda po redukcji jasności na tym(kiepskim :język: ) zdjęciu do tego dolicz rozszczepienie światła przy przejściu przez atmosferę (księżyc nad horyzontem jest pomarańczowy) oraz zanieczyszczenia atmosfery i parę wodną - czyli coś jak brudna szyba.

Po dokonaniu redukcja jasności - nie ruszałam kolorów, ani jakichkolwiek parametrów z krzywą kolorów.
do sprawdzenia przez każdego z WAS w 5 minut.

Obrazek

jakby bardziej kolorowo...choć nadal za jasno. :tak:Na górę
   
 
 
Post: 17 mar 2010, 17:20 
redmuluc pisze:
Oto zdjęcie se7en, zbilansuj biel i zmniejsz jasność na o 80% po zliczeniu masz ponad 44 tyś kolorów jak na razie...
balans bieli i jasność która niweluje i prześwietla kolory.

Tak to wygląda po redukcji jasności na tym(kiepskim :język: ) zdjęciu ...


Red, zabawa z balansem bieli jest wskazana, gdy zdjęcie z aparatu nie odzwierciedla rzeczywistości (obiektu fotografowanego). Jednak to, co Ty stworzyłeś ni jak się ma do tego, co ja widziałem przez obiektyw. Możesz to sam sprawdzić, wybierając się do obserwatorium. Teleskopy naziemne są tak potężne, że jest naprawdę mało realne, aby jakiś zapaleniec astronomii nie ujrzał w końcu bujnych lasów, dziwnych kopuł, czy też olbrzymich, świetlisto-kolorowych dysków na lub nad powierzchnią księżyca.

Obrazek

Obrazek

Poniższe zdjęcie jest również czarno-białe, a jak się okazuje ma 936 "kolorów" - tak, tylko to są odcienie czerni i bieli, a nie barwy o jakich myślimy. Jak sobie zmienimy balans bieli, to i licznik barw się zwiększy lub zmniejszy.
Nawet jeśli użyjesz opcji "zamień na skalę szarości", to wciąż pozostają 242 kolory !

Obrazek

To zdjęcie ma 18 tys. "kolorów", a jakoś nie wygląda mi żeby tętniło "kolorowym życiem" (nie zapomnij o aberracji chromatycznej) :

Obrazek

redmuluc pisze:
... do tego dolicz rozszczepienie światła przy przejściu przez atmosferę (księżyc nad horyzontem jest pomarańczowy) oraz zanieczyszczenia atmosfery i parę wodną - czyli coś jak brudna szyba.


Jednak ta brudna szyba nie "wysysa" kolorów z obiektów krążących po okołoziemskiej orbicie oraz tych bardziej odległych.

Obrazek
http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=4&t=8664

Obrazek
http://www.iceinspace.com.au/forum/showthread.php?t=55754

Nie mówiąc już o takich zdjęciach ... wykonanych oczywiście z Ziemi :

Obrazek
http://www.astronomia.plforumviewtopic.phpf=5&t=4873

My mówimy o obiekcie widocznym gołym okiem ... więc jak możesz wątpić w to co widzisz, ufając garstce obcych ludzi, którzy olali wszystkich astronomów i próbują wcisnąć taki kit ?
Red, nie zrozum mnie źle, ja też chciałbym w to wierzyć ... ale jak można dać się zmanipulować człowiekowi, który siedzi w czapeczce reklamującej jego dzieło, niczym Steven Spielberg na krześle reżyserskim podczas zdjęć do nowego megahitu kinowego. Nie zaprasza ani jednego astronoma, który wytłumaczyłby dlaczego miliony astro-amatorów wyrzuciło pieniądze w błoto na swoją ułomną optykę i lustra, jakie rzekomo pozbawiają ciał niebieskich, kolorów.
Prezentuje obraz - błyskając światełkami - na którym oprócz jednej wielkiej pikselozy nie można w zasadzie nic rozpoznać, a on twierdzi, że to "coś" jest tworem obcej cywilizacji - no cholera jasna, czy to ja jestem ślepy, czy Wy tu naprawdę "coś" widzicie ?

Obrazek

Coraz większe brednie wciskają człowiekowi, a my - z każdym dniem coraz bardziej zagubieni i zdezorientowani - chwytamy się ich, uznając za prawdę.Na górę
   
 
 
Post: 18 mar 2010, 9:29 
Se7en pisze:
Prezentuje obraz - błyskając światełkami - na którym oprócz jednej wielkiej pikselozy nie można w zasadzie nic rozpoznać, a on twierdzi, że to "coś" jest tworem obcej cywilizacji - no cholera jasna, czy to ja jestem ślepy, czy Wy tu naprawdę "coś" widzicie ?


Ja widzę bardzo wiele, ale siedzę trochę w GIS i mapach non stop mam większą wprawę w tzw "nauce czytania" i nie jest to pikseloza :D

Obserwatoria zawsze obserwują z Ziemi i zawsze jest problem z jasnością...
czemu np (co pominąłeś) sonda Galilego widzi księżyc tak:

Obrazek
Obrazek
http://www.cosmosmagazine.com/features/online/2231/lunar-love-affair

Nadal jesteś pewny że Księżyc jest zwyczajnie czarno biały? :język:

a to podświetlona niekolorowana kopułka.
ObrazekNa górę
   
 
 
Post: 18 mar 2010, 19:47 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2009, 16:35
Posty: 417
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Zielony Cętkowany
Dzięki Red :D
Tak czułem intuicyjnie, że miesza tu atmosfera/duża jasność powierzchniowa itp.
Teraz umysł aktualizuje oprogramowanie...

_________________
Nie kim, a Czym jestem i co tu i Tam robię? ...reszta jest prosta :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 mar 2010, 19:49 
redmuluc pisze:
czemu np (co pominąłeś) sonda Galilego widzi księżyc tak:

Obrazek


Ponieważ powyższe zdjęcie zostało złożone z trzech takich samych jednobarwnych (monochromatycznych) ujęć, które następnie przepuszczono przez trzy różne filtry : fioletowy, czerwony oraz prawie podczerwony.

Cytuj:
The color composite uses monochrome images taken through violet, red, and near-infrared filters.


http://www2.jpl.nasa.gov/galileo/images/colcomp.html

Te z sondy Galileo, jak łatwo zauważyć, wszystkie są przerobione :
http://nssdc.gsfc.nasa.gov/photo_gallery/photogallery-moon.html#galileo

A tutaj jeszcze kilka naturalnych i nienaturalnych ujęć :
http://www2.jpl.nasa.gov/galileo/images/moon.html

Obrazek

Powyższe zdjęcie jest podpisane, iż wykonała je sonda Galileo, ale ja go nie widzę na stronie NASA i na 99% nie jest to fota z sondy Galileo, a raczej z jakiegoś domowego programu graficznego. O takich zdjęciach możemy dyskutować, jak mi podasz wiarygodne źródło. Swoją drogą, dlaczego nie podałeś linka źródłowego do pierwszego zdjęcia :?:

Cytuj:
Nadal jesteś pewny że Księżyc jest zwyczajnie czarno biały? :język:


Tak, teraz jeszcze bardziej.

Red, jeśli chcesz przedstawiać argumenty mające na celu uwiarygodnić film Jose Escamilla, to proszę Cię o zachowywanie się, jak dorosły człowiek i szukanie prawdziwej prawdy ... a nie zachowywanie się, jak dziecko i popieranie tego, co chciałbyś, aby prawdą się stało.
Czy podsuwając mi kolorowe zdjęcie i wmawianie, że jest - cytuję : "a to podświetlona niekolorowana kopułka." robisz ze mnie idiotę, czy też sam nie widzisz, że to kolor :?:

To fota przedstawiona przez Ciebie z rzekomo "niekolorowaną kopułką".

Obrazek

A tutaj dowód, że mnie okłamujesz albo nie widzisz kolorów

Obrazek

A niekolorowaną kopułkę to masz poniżej

Obrazek
(zmienione na skalę szarości)

Mam nadzieję, że widzisz różnicę ... poza tym śmiem twierdzić, iż obszar rzekomej kopuły został specjalnie rozjaśniony na potrzeby tego filmu. Nie chce mi się szukać oryginalnego zdjęcia, którego użyto w tym materiale ... szkoda po prostu czasu.

Cytuj:
Ja widzę bardzo wiele, ale siedzę trochę w GIS i mapach non stop mam większą wprawę w tzw "nauce czytania" i nie jest to pikseloza


Red, ja też wiele widzę, bo zdjęcie nie jest białe albo czarne. To powierzchnia księżyca, czy też czegoś, co przypomina księżyc. Nie chcę nadużywać Twego czasu, ale jeśli nie masz nic przeciwko, to napisz proszę, co widzisz, oprócz kraterów pomalowanych w Gimpie ... tylko bez przypuszczeń typu : "to może być to, a tamto może być czymś w rodzaju podobnym do tego pierwszego" - konkrety poproszę, konkrety.

ObrazekNa górę
   
 
 
Post: 05 wrz 2010, 10:56 
Witam, widzę że tu macie już niezłą dyskusje na ten temat. Też go chciałem poruszyć ponieważ przez swój teleskop nie widzę takich kolorów jak na tym filmie. Dziwi mnie jak można zrobić taki film i wmawiać ludziom że to jest właśnie prawda którą rząd USA zataja.

Według mnie film został zrobiony przez ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia na temat obróbki zdjęci ani też nigdy nie patrzyli na księżyc z bliska. Jest to typowy przykład jak ludzie bez sensownie potarzają jak barany jakąś bajkę. To że jest jakiś film na stronie Davida Icka (który pewnie sam nie wiem że taka strona istnieje i nawet nie sprawdza co na niej jest) nie oznacza że to prawda. Ja bym zrobi film jak to ludzie oświeceni robią filmy dla innych i robią ich w buca... a później dziwota że się z nas wszyscy śmieją. Z tego co pamiętam w filmie " The Khazarian Conspiracy" jakiś dziadek twierdzi że skutkiem ubocznym produkcji aluminium to chlor, pierwsze słyszę, nie mam pojęcia skąd ten koleś wzioł takie informacje. Co ma chlor do aluminium? Może czegoś nie wiem.

Tak czy inaczej sporo jest błędów i przekłamań w tego typu filmach, można bez końca zastanawiać się po co ludzie tak robią. Filmy z rzekomymi ufo też są dobre, niektóre to taka ewidentna ściema a ludzie kłócą się na yt że to prawda. Problemem jest też to że ludzie którzy sprawdzają rzekomą autentyczność filmów i zdjęć ufo nie mają pojęcia o fotografii. Grafika komputerowa poszła tak do przodu że nawet tego typu filmy można bez problemu zrobić na kompie http://www.youtube.com/watch?v=xuanP2P41_I i nie zdziwił bym się gdy by to okazało się ściemą.

Prawda leży w nas a nie w 1000 oglądniętych filmach i przeczytanych artykułach lub niekiedy książkach.

Dziękuje i pozdro :D

P.S. Więc z tej strony prośba do moderatorów tej strony aby nie dawali tego typu farmazonów na tą stronę bo to tylko ludziom kaszkę z mózgu robi.Na górę
   
 
 
Post: 05 wrz 2010, 18:33 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 09 maja 2009, 20:41
Posty: 218
Lokalizacja: Warszawa
Aspołeczny: a co Ty jesteś taki pewny swoich racji? Czy poręczysz swoją głową za swoje teorie?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 wrz 2010, 19:08 
@Miszelos no to odwróćmy pytanie, dasz głowę, że wszystko co zostało przedstawione w filmie to prawda?? Własnie dlatego jesteśmy pośmiewiskiem z tymi swoimi teoriami, które każdy tworzy wedle własnego widzimisię i głosi jako prawdę absolutną.
Jose Escamilla jak dla mnie ma zerową wiarygodność. Jaka jest prawda nie wiem, ale to jest tak naciągane, że aż nieprzyjemne.

Pokój.Na górę
   
 
 
Post: 05 wrz 2010, 20:08 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 09 maja 2009, 20:41
Posty: 218
Lokalizacja: Warszawa
Może inaczej: nie twierdzę, że ma w 100% rację ale daję głowę, że zostaliśmy i jesteśmy oszukiwani jeżeli chodzi o prawdę o Księżycu i nie tylko.
Jose mówił o istnieniu atmosfery na Księżycu: przypomnijcie sobie "naukowców" i cały ich naukowy świat jak kategorycznie zaprzeczał istnieniu tam atmosfery i pary wodnej. A teraz nagle stwierdzają, że - o rany! - tam jest para wodna!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 wrz 2010, 7:55 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
Na problem kolorów księżyca trzeba chyba spojrzeć od innej strony .W filmie jest powiedziane, że zdjęcia uzyskano po niewielkiej przeróbce sprzętu, kilka lat temu doszła do mnie informacja ,że młody człowiek przerobił kamerę video w bardzo prosty sposób tak iż filmuje nią poszerzone spektrum i po skierowaniu kamery w niebo okazało się że w ciągu paru godzin rejestrowany jest przelot kilkudziesięciu obiektów (tzw. ufo)nad miastem , normalnie gołym okiem niewidzialnych ,niestety nie udało się do niego dotrzeć (może ktoś z was ma więcej info na ten temat).Pamietam też ,że pierwsze profesjonalne kamery video (dla zawodowców nie turystów) miały przesunięte dolne spektrum w kierunku podczerwieni co skutkowało ,iż nagrywały więcej niż powinny np.jeśli pani w studiu miała cienką bluzeczkę to wychodziła na nagraniu lekko naga albowiem kamera rejestrowała ciepło ciała :D oczywiście błąd w czułości matrycy osunięto a wadliwe kamery ,,naprawiono".Człowiek może poprzez trening poszerzyć spektrum widzianego świata poprzez przesunięcie widzenia w kierunku podczerwieni i ultrafioletu (służą temu kursy widzenia aury ,techniki jogi itp. lub dzieje się to spontanicznie,ew.po zażyciu różnych substancji od ayahuasca po lsd ludziom spada zasłona z oczu co w zależności od kalibru i odpornosci jednostki zażywającej może go uczynić świętym lub klientem instytutu psychoneurologii ).Pamiętacie jak Credo Mutwa mówił o ukrywaniu dzieci przed szczepionkami przez starszyznę poprzez wypalanie znaku na przedramieniu imitującego szczepionkę albowiem dzieci zaszczepione nie widzą ufo i aury :!: (o ufo widzianym w ultrafiolecie mówi Henry Deacon w wywiadzie Camelot) Nasze oko w przyrodzie przy porównaniu z konkurencją wypada kiepsko - po prostu jesteśmy ślepi - i jest to celowa robota .Co prawda oko człowieka ewoluuje można to zaobserwować na przestrzeni wieków jak ludzie przedstawiali tęczę w rysunkach naskalnych,starożytni np.Grecy i jak ją widzimy obecnie (tzn. z ilu kolorów się składa)liczba kolorów ,które widzimy wzrośnie jeszcze bardziej w nadchodzących czasach( zobaczcie na kolory samochodów,sprzętów domowych itp. sprzed 30 lat i obecne).Księżyc z racji pełnionej funkcji w Matrixie jest maskowany co przy upośledzonym widzeniu populacji nie jest trudne ,ale to już się kończy :tak:
Jednym z przykładów tego co może ludzkie oko są raporty kosmonautów , z orbity widzą obiekty 1-metrowe , oczywiście po pierwszych takich doniesieniach zbadali ich psychiatrzy ale potem zrobione zostały potwierdzające eksperymenty i okazało sie ,że oko człowieka w stanie nieważkości ma inną częstotliwość drgania i osiąga parametry oka sokoła wędrownego :shock: .Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 wrz 2010, 14:53 
miszelos - Ja nie mam żadnych teori to jest fakt. Kup sobie teleskop, poptrza przez niago na księżyc i Ci się oczy otworzą (a tak swoją drogą to księżyc jest naprawdę prze piękny:) ) A tak wogóle to czemu nie miał bym być pewnien swoich racji. Jose Escamilla twierdzi że na księżycu jest atmosfera, a skąd on to niby może wiedzieć, przecież tam nigdy nie był, ba mało tego ona nawet na niego nie patrzył z bliska. Koleś ma zerową wiarygodność. Zauważcie że jest taka regułka na zrobienie dobrego filmu, jest popyt na robienie filmów zaprzeczających teorią jakie istnieją i krytykujących polityków. Nie ważne czy to prawda czy nie ważne aby szokowały i przeczyły istniejącym zasadą, dogmatą i jak już wcześniej pisałem teorią. Ludzie są już zmęczeni tv, politykami i całym tym bałaganem więc chętnie uciekają do tego typu źródeł wiedzy. Społeczeństwo Chętnie ogląda "jak to ten lub tamten zrobili tak i siak a tak naprawdę jest odwrotnie" problem w tym że co raz więcej osób o tym wie i wie jak na tym zarobić.

Suchy pisze:
@Miszelos no to odwróćmy pytanie, dasz głowę, że wszystko co zostało przedstawione w filmie to prawda?? Własnie dlatego jesteśmy pośmiewiskiem z tymi swoimi teoriami, które każdy tworzy wedle własnego widzimisię i głosi jako prawdę absolutną.
Jose Escamilla jak dla mnie ma zerową wiarygodność. Jaka jest prawda nie wiem, ale to jest tak naciągane, że aż nieprzyjemne.

Pokój.
Piękne, podpisuje się pod tym

Coraz więcej osób myśli że jet mądrzejsza od wszystkich uczonych, chociaż sami mają zerowe pojęcie na ten temat. Oczywiście są wyjątki ludzi którzy zmieniają swoimi teoriami świat choć nie mają wykształcenia i jest też prawdą że Ci cali rzekomi naukowcy (tak po za tematem to nigdy w życiu żadnego nie poznałem ani też nie czytałem żadnej z ich wielkich prac) czasem przekłamują i podają to co sami w szkole słyszeli a nie badają tego od nowa pod swoim kontem

yogen8 - Wiedziałem ten film i właśnie o tym mówię, to jest tylko film, nic więcej w dodatku amerykański. Ja mogę wszystko nagrać, zmontować itd. To taka sama prawda jak w telewizji. To że se koleś na yt wystawił film, podpisał "100% PROOF REAL UFO, NO FAKE, ILLUMINATI, REPTILIAN, MAYA KALENDER" nie oznacza prawdy, no ludzie, to ma być źródło naszej wiedzy, ludzi oświeconych (uduchowionych) tych co mają świat naprawiać ? Ja lubię mieć twarde fakty i dowody, chce mieć pewność że to co oglądam to prawda. Oglądam film i chce wiedzieć skąd koleś ma takie informacje, na jakiej podstawie tak twierdzi itd. Często sprawdzam informacje zawarte w filmach które oglądam i często się rozczarowuje bo okazuje się to ściemą. David Icke ma takie stare nagrania w których ma takie cholernie twarde dowody na to co mówi i jak sprawdzałem autentyczność tych informacji to aż zbladłem bo wszytko okazało się prawdą, czasem popełnia błędy ale to nie wielkie.

Na koniec też chciałbym dodać, skąd mogę wiedzieć żę taki dajmy na to Alex Collier mówi prawdę. Przeciesz wystarczy przeczytać sobie (rzekome) przekazy chanelingowe od "Ra" i już mogę być drugim ColieremNa górę
   
 
 
Post: 16 maja 2015, 15:33 
reedycja tematu i wznowienie linków do pobrania z serwera i onlineNa górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group