Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 28 lut 2020, 6:10

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Moje zdjęcia UFO. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane aparatem Canon S5IS .
W momencie fotografowania, żaden z tych obiektów nie był widoczny.Najprawdopodobniej to ten sam obiekt. Jestem bardzo dobrym obserwatorem, ze względu na wykształcenie w dziedzinie lotnictwa, potrafię odróżnić to co jest samolotem od tego czym na pewno nie jest. Piszę tak na wszelki wypadek aby mi nikt nie wmawiał że widziałem samolot. Zdjęcia pochodzą z mojej prywatnej "kolekcji" zrobione całkiem niedawno. Dlatego wyciąłem oczywiście niektóre fragmenty. Proszę aby ich nigdzie nie publikować bez mojej zgody.
Umieszczam je bo uważam że są dosyć interesujące. Oczywiście dokonałem analizy, niestety brak mi programu do histogramu liniowego aby ocenić źródło światła. W tle bydgoski stadion Zawisza.

Te dwa zdjęcia były robione w krótkich odstępach czasu.

Obrazek Obrazek

Powiększenia i obróbka rożnymi metodami. Oczywiście zdjęcia pomniejszyłem aby je wstawić na forum.
W rzeczywistości z 8mpix zrobiłem powiększenia kilka tysięcy razy różnymi metodami interpolacji, i oczyściłem je z szumu pixelowego. Niektóre metody były dosyć podobne ale przewertowałem sporo literatury na temat interpolacji.

Obrazek Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

W efekcie widać wyraźnie wewnątrz światła jednolitą strukturę przypominającą spodek z "czubkiem".
Przypominam że w chwili robienia zdjęcia niczego nie nie widzieliśmy oboje.

To tyle na dzisiaj, bo znowu zrobiło się późno, resztę umieszczę jutro.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 maja 2009, 1:07 
VIP Member
Awatar

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

the truth is out there.. dobra robota, szkoda tylko ze nie masz jakies duuuuuzego obiektywu, jak paparazzi..
sam osobiscie widzialem OVNI, jak na zlosc bateria od kamery mi zmarzla w samochodzie ( tej zimy ) i kupa.
ta trzymam kamere w samochodzie - tylko po to ja kupilem LOL. (na ufo hunting)

Kolejne zdjęcie Niewidzialnych UFO, tym razem na zdjęciu była cała eskadra, oczywiście robiłem to pod wieczór, niebo było czyściutkie i jeszcze nie było widać gwiazd, Te obiekty zauważyłem niemal natychmiast w podglądzie. Zdjęcie wykonane tym samym aparatem Canon S5IS w Myślęcinku koło Bydgoszczy. Potem napiszę dokładne dane z EXIFA zdjęć bo nie pamiętam kiedy to było a mam je na dysku zapasowym. Na tych zdjęciach widać najprawdopodobniej dwa typy obiektów.
Jeden to klasyczny latający trójkąt z trzema światłami, to ten na dole. oraz trzy pozostałe trochę inny typ z jednym źródłem światła po bokach. Zdjęcia zostały poddane interpolacji, myślę że nieźle wyszło, kolory najpewniej nie są prawdziwe, ale ten trójkąt ma trzy kolorowe światła. Pozostałe obiekty niejako mają "tęczę" czyli tak jakby barwy stawały się - od jaśniejszej do ciemniejszej co świadczy o tym że był to obiekt trójwymiarowy , fajnie to widać na Hue Shift.
Oczywiście odbija się czkawką brak możliwości zrobienia histogramu liniowego czyli stawiam kreskę od punktu do punktu i program wykonuje mi niejako "przekrój przez obiekt" można by było to porównać z widmem świateł samolotów i gwiazd aby wykluczyć ich "naturalne" pochodzenie. Przypominam że te nie widziałem tych obiektów , podziwiałem piękne czyste niebo.
Obrazek

Na uwagę zasługuje dziwna czarna smuga pod trójkątem.
ObrazekObrazek

To najlepsze co można zrobić po interpolacji do 5000x... widać wyraźnie trójkąt (nie spodek) z trzema światłami.
Obrazek

Pozostałe obiekty są zbyt małe aby wyciągnąć więcej informacji a moje oprogramowanie zbyt słabe, ale widać że to obiekty z jednym źródłem światła pośrodku. Ten fiolet to chyba aberracja, choć w tym modelu soczewki są całkiem niezłe.
ObrazekObrazekObrazek

Tylko żadnego wciskania kitu że to są gwiazdy , akurat gwiazdy to ja potrafię odróżnić.

Z tym mam problem, bo nie przypomina to już niczego, może w pewnych warunkach spodek, ale robiłem tęczę i oczywiście tego absolutnie nie było, nie jest to też absolutnie lotnia bo wcześniej lało jak z cebra, poza tym niebo było piękne i czyste, był zachód słońca, które wyraźnie odbija się po lewej stronie tego obiektu... w którym widać nawet... :? jakby... ufonaute? :cooo?: Jakieś małe ufo zwiadowcze :ninja: :cooo?: ?

Nie latały wtedy żadne samoloty i nie było nic słychać, a odległość raczej max do 2km jak mi się wydaje,
Robiąc to zdjęcie niczego podejrzanego nie widziałem...
Zauważyłem TO COŚ dopiero po wrzuceniu fot do kompa i powiększeniu ich :shock: :o :spox: :spoko:

Obrazek

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Interesujące fotki Redmuluc. Nieźle że udało ci się je zrobić, wiesz że są Twoje i że autentyczne. Mnie się zdaje że różnych UFO latających każdego dnia nad naszymi głowami jest znacznie więcej niż większość ludzi może przypuszczać. Technologia maskująca to prosta sprawa technologiczna dla czarnej fizyki.

Tak że warto czasem pyknąć kilka fotek w niebo, nawet gdy wydaje się że nic tam nie ma.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Redmuluc te fotki to zrobiłeś chcąc coś uchwycić w kadrze(np. panorame miasta itp) czy poprostu wychodzisz wieczorem do okna i trzaskasz fotki. Naprawdę zajebiste foty zwłaszcza że ja interesuje sie tym tematem juz prawie 18 lat juz za dziaciaka za komuny kupowałem różne ksiażki, czytałem artykuły o ufo w gazetach i zauwazyłem że co ileś lat wyglad ufo zmienia się. A co powiesz o tym ostatnio czesto na świecie pojawia sie tego typu zjawisko jak na poniższym filmie.

phpBB [video]

Pojawiają się faktycznie coraz częściej nawet całymi tysiącami jak Meksyku, myslę że ma to związek ze zbliżającą się przemianą.
Dokładnie... i jest tego coraz więcej i więcej jak było na filmie UFO Greatest story Ever Denied, są po prostu "przesunięte" lekko w stronę podczerwieni i nasze oczy już kompletnie tego nie widzą. Te zdjęcia to przypadek, ale był taki okres w zeszłym roku wzmożonej aktywności, po prostu wystarczy wyjść i pod wieczór robić zdjęcia nieba. Zawsze coś się "upoluje"
Teraz to więcej robię "orbów" niż UFO ale jest cieplej i będę częściej wychodził na spacery. Za to u brata to co widział ojciec to dopiero czad zupełnie jak w filmie SF. Oczywiście regularnie pojawia się UFO przy antenie w Trzeciewcu.
Dlatego zachęcam Was do częstszych polowań. Wystarczy wyjść, a UFO może być niewidzialne nad twoją głową.
Dokładnie jak poniżej na zdjęciach...to tylko odrobina szczęścia i dobry aparat z ogromnym ISO.
Obrazek

Awatar użytkownika

jak zobaczylem te ostatnie UFO co zapodales redmuluc to od razu wiedzialem ze je widzialam..
straznik w turcji je nagral, baaaardzo dobra jakosc i dluuugie wideo, zreszta spojrzcie na to..
oryginalne nie przerabiane video..

phpBB [video]

PS jacolo.. to nie ufo tylko meteoryt.. tez taki widzialem 3 miesiace temu, kiedy ich duzo spadalo..

No nieźle @Fanlityk, normalnie gdybyś tego mi nie pokazał to bym pomyślał że jaja sobie robisz... :shock:
Podobieństwo jest uderzające... kształt zbyt podobny aby to był przypadek.
A film jest absolutnie niesamowity 8-) Dzięki za twoją spostrzegawczość.
Ja to zdjęcie wykonałem 5 września 2007 roku o 19.19

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Na Drugim i trzecim zdjęciu redmuluca, obiekty wyglądają na trójkątne . Widywane były wcześniej nad Belgią np. Samolot- dziecko programu "Aurora". Nazwa często podawana, to TR-3B .

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]