Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 28 wrz 2020, 11:02

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moja teoria
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Witam,

wśród wielu teorii jakie staram sobie opracowywać na temat pochodzenia człowieka, ewolucji, ingerencji w jego rozwój przez obce cywilizacje w przeszłości zawsze podstawowym pytaniem jest:gdzie są ślady?
Gdzie jakieś wskazówki i dlaczego są tak mało czytelne, tak trudno je znaleźć i nie są tak jednoznaczne jak mogły by być? Przecież jeśli założymy, że kiedyś ktoś ingerował w nasz rozwój, to przecież taki ktoś miał dwie możliwości:
a) ukryć ten fakt
b) sprawić, by było to jawne
Jeśli ukryć, to znowu mamy dwa podpunkty:
a)po co?
b) na zawsze czy na czas określony?
W przypadkuku gdyby ktoś chciał, żebyśmy się o tym dowiedzieli to znów:
a) powiedziałbym nam to od razu
b) pozwolił byśmy sami to odkryli, korzystając ze zdobyczy swojego rozwoju i pozostawionych wskazówek

Z logicznego punktu widzenia obydwie odpowiedzi ''b'' wydają się najbardziej prawdopodobne.
Od lat zajmuję sie tym tematem, jestem przekonany o tym, że te wszystkie wskazówki fizyczne (nawiązania w religii, architekturze, legendach, sztuce itp.) jednoznacznie sugerują, że kiedyś człowiek miał kontakty z obcą cywilizacją. I że ta cywilizacja miała wpływ na jego rozwój.
Tylko zawsze brakowało mi pewnego jednego, konkretnego i twardego punktu zaczepienia. Czegoś, co byłoby najbardziej logicznym miejscem, w którym może leżeź odpowiedź. I niedawno kiedy przeczytałem artykuł o pamięci genetycznej, doznałem olśnienia.
To człowiek i jego możliwości umysłowe, są odpowiedzią.
Przecież to takie proste! Skoro jest możliwe przechowwyanie zachowań , powatarzanie ich i powarcanie do wspomnień poprzez zakodowanie genetyczne, to jeśli nasz rozwój zawdzieczamy istotom pozaiemskim, kwestią czasu jest, kiedy będziemy umieli odczytać to, co od zawsze jest w naszych mózgach, w naszej pamięci. Jednocześnie jest to najbardziej logiczny i najbardziej doskonały sposób, w jaki nasi Ojcowie/Stwórcy mogli nam przekazać pamięc o sobie i odpowiedzieć na pytanie, skąd jesteśmy. Owszem, artefakty, religie, podania są też wskazówkami. One musiały być, by w ogóle człowiek zadawał pytania, żeby podtrymywać ciekawość, pobudzić do myślenia.
Ale najtrwalszym nośnikiem informaci o obcej cywilizacji jest przecież sam jej najdoskonalszy wytwór.Czyli człowiek.
Jestem pewien, że jesteśmy już blisko czasów, kiedy nauczymy się odczytywać coś, co nasze mózgi pamietaja od zawsze. Już wiemy, że taki proces istnieje. Teraz tylko trzeba wykonać następny krok.

Co sądzicie o mojej teorii?Szukam też dla niej jakiejś roboczej, chwytliwej nazwy:)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Moja teoria
: 23 lis 2014, 13:36 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: Moja teoria
Zan_Des

Hmmm zajmujesz się tym tematem od lat a twoja teoria zajmuje pół kartki papieru? Poza tym każda
nawet teoria musi mieć solidne podparcie i na to zabrakło tu miejsca. Czy w swoich badaniach trafiłeś na wykład:

David Icke - Droga do wolności?

Może pomoże ci to w rozwinięciu twoich dotychczasowych badań bo wydaje mi się, że całkiem dobrze
główkujesz!? Pozdr. N...

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Z logicznego punktu widzenia obydwie odpowiedzi ''b'' wydają się najbardziej prawdopodobne.

No jasne, kilkusettysięczny proceder fałszowania historii , dobitnie to pokazuje, by ich intencje były najbardziej widoczne i stara byśmy sami to odkryli.

BAH to przecież takie oczywiste i...logiczne.

Cytuj:
Od lat zajmuję sie tym tematem, jestem przekonany o tym, że te wszystkie wskazówki fizyczne (nawiązania w religii, architekturze, legendach, sztuce itp.) jednoznacznie sugerują, że kiedyś człowiek miał kontakty z obcą cywilizacją. I że ta cywilizacja miała wpływ na jego rozwój.

No jasne, przecież wszystko i wszyscy na tym świecie aż krzyczą o tych nawiązaniach. Dobitnie przecież widać, jak dba się starożytne dziedzictwo, jak pielęgnowana jest sztuka i kultywowana starożytna kultura. I to od hohoh lat...

Cytuj:
Tylko zawsze brakowało mi pewnego jednego, konkretnego i twardego punktu zaczepienia. Czegoś, co byłoby najbardziej logicznym miejscem, w którym może leżeź odpowiedź. I niedawno kiedy przeczytałem artykuł o pamięci genetycznej, doznałem olśnienia.

I po wielu wielu latach znalazł się ten sekretny tajny element dzięki któremu mogłeś w końcu dokończyć swoją teorię.

Cytuj:
To człowiek i jego możliwości umysłowe, są odpowiedzią.
Przecież to takie proste! Skoro jest możliwe przechowwyanie zachowań , powatarzanie ich i powarcanie do wspomnień poprzez zakodowanie genetyczne, to jeśli nasz rozwój zawdzieczamy istotom pozaiemskim, kwestią czasu jest, kiedy będziemy umieli odczytać to, co od zawsze jest w naszych mózgach, w naszej pamięci.

Nom, na pewno. Tylko kwestią czasu kiedy rozwój moralny, duchowy intelektualny wzniesie się do tego poziomu by móc to odkodować. To już tuż, tuż. Już za rogiem. Oczywiście twoja teoria poparta jest twoim doświadczeniem

Cytuj:
Jednocześnie jest to najbardziej logiczny i najbardziej doskonały sposób, w jaki nasi Ojcowie/Stwórcy mogli nam przekazać pamięc o sobie i odpowiedzieć na pytanie, skąd jesteśmy.

Jest to tak doskonały sposób, że każdy człowiek po skończeniu 2-3 lat doskonale o tym wie.
Ludzie pracujący wiele lat z własnym umysłem też to przecież wiedzą. Oczywiste przecież

Cytuj:
Owszem, artefakty, religie, podania są też wskazówkami. One musiały być, by w ogóle człowiek zadawał pytania, żeby podtrymywać ciekawość, pobudzić do myślenia.

Krzyż, hostia, różaniec, posażki, Al-Kaba, Tasbih,Biblia, Tora, Koran. W ogóle wszystkie przedmioty artefakty religijne i przedmioty kultu szalenie pobudzają ciekawość i myślenie. Proste jak 2+2.

Cytuj:
Ale najtrwalszym nośnikiem informaci o obcej cywilizacji jest przecież sam jej najdoskonalszy wytwór.Czyli człowiek.

A trwałość tego nośnika informacji doskonale wspierają Telewizja, Alkohole, Narkotyki. To są doskonałe impregnaty wewnętrznej wiedzy, każdy to przecież wie. Nośnik jest bardzo trwały, ostatnia seria 7 miliardów dąży do samo destrukcji, ale to pewnie z powodu tej ilości fantastycznej wiedzą którą w sobie nosi.

Cytuj:
Co sądzicie o mojej teorii?Szukam też dla niej jakiejś roboczej, chwytliwej nazwy:)

Jest super zajebista. Może teoria wymyślona w przerwie między matematyką a j.polskim ?
albo krócej:
Superum Pierdolnikum

Cytuj:
Hmmm zajmujesz się tym tematem od lat a twoja teoria zajmuje pół kartki papieru?

Jeszcze Kilka lat, i będą dwie kartki.

Generalnie teoria jest równa potłuczona jak pieprzenia Realian i sekt z przełomu lat 70;'-80'. No ale po tylu latach studiowania na pewno to wiesz.

No nie a ja myślałem na początku levibc, że ty tak na poważnie!
Za Superum Pierdolnikum należy się "złota czcionka" Teleekspresu.

droga rozwoju daleka ...

Od Superum Pierdolnikum do Opus Magnum trzeba będzie odczekać ze trzy eony :lol: N...

Awatar użytkownika

Jeśli słuszność/niesłuszność teorii kolega levibic powyżej uzależnia od objęstości jaką zajmuje na kartce papieru, to właściwie pozostaje mi tylko spuścić zasłonę milczenia na taką ignorancję. Pomijam już dobór ''kontrargumentów'', bo takiej manipulacji nie powstydziłby sie Urban Z Goebelssem.
Wykpić można wszystko, żaden to problem.
Ja się odniosem do faktów (badania nad pamięcią genetyczną) a także wyporowdziłem logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy. Oczywiste jest, że nie będe tu zamieszczał kilkudziesięciostronicowego opracowania, żeby ucieszyć co po niektórych wioskowych głupków.
Dodatkowo w innych tematach razi mnie wycinanie wypowidzi wiec więcej wypowiadać się na tym forum nie zamierzam. Swoją teorię rozwinąłem na innym forum, gdzie można rzeczowo podyskutować, a nie narażać się na cenzurę i podśmiechujki internetowych ''mocarzy'', którym wydaje się że błyszczą.
Dziwić mnie może jedynie takie postępowania kogoś, kto mieni się ''moderatorem''. Ani to madre, ani przysparzajace sympatyków forum, Rzec by można, że to rodzaj działania na szkodę firmy.
Z mojej strony tyle, życzę powodzenia w taplaniu się w błocie.
EOT.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Zan_Des zastanów się, skleciłeś coś na biegu i nazywasz to teorią, do które ktoś miał się odnieść.
Odniosłem się do przecież do każdego prawie zdania, jest to po prostu słabe, dlatego ubrałem to w ironie. Zauważ, że podważyłem praktycznie każdy aspekt tego o czym piszesz. Broń tego !

Twojej teorii na pewno brak ciągu przyczynowo-skutkowego. To po prostu zlepek "wydaje mi się"
bez naprawdę solidnego uzasadnienia i argumentacji. Jest kompletnie zawieszona w próżni i realiach otaczającego świata. Nawiąż do religii (kilku), wierzeń plemiennych, prac z umysłem z różnych kultur i tradycji, nawiąż do historii, do badań naukowych. Masz tezę, ale brakuje dowodów. Nie szukasz nawiązań, nie szukasz powiązań. Od taka sobie wesoła twórczość.
Już pomijam, że ty pomijasz cały dorobek i pracę innych ludzi i wymyślasz koło od zera. Nawiąż do ich pracy, albo ją podważ.

Serio, sklecić coś na kolanie umie każdy, ale tym się właśnie różni praca badawcza od wesołej twórczości.

Zaznajomiłeś się chociażby z ruchem Raeliańskim o którym mówiłem ? Pewnie nie.
Ale nie miej pretensji, że ktoś nie będzie chciał bawić się w twoje wymyślanki. Nie chcesz porządnie opracować tematu, to nie licz na poważne traktowanie i że ktoś będzie się tym zajmować

Chociaż odnieś się do tego co mówiłem :bezradny:

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Zan_Des nie przejmuj się, taka tutaj jest atmosfera niestety i na dodatek sami włodarze ją generują. Warto jednak tu zostać ze względu na ogrom wiedzy jaką ludzie tu serwują. Co do twojej wypowiedzi, to dobrze kombinujesz, mi się podoba. Nie jesteś twardogłowy i widać że nie masz zabetonowanego światopoglądu, uwalniasz swoje myśli a to jest najważniejsze w tym technokratycznym świecie. Co do sedna sprawy to moim zdaniem źródła naszej egzystencji i przyczyn jego powstania należy poszukiwać dużo wcześniej - stworzenie przez boga/pierwotne źródło. Dopiero potem człowiek mógł zostać zmanipulowany genetycznie przez reptilian czy innych takich, ale czy to ważne? Należy raczej skupić się na powrocie do źródła naszego stworzenia.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

skulldragl a być może forum dojrzało ? zmęczyło się kręceniem w kółko i wałkowaniem tego samego.. w zasadzie co prawda to prawda alternatywa ludzkiej wyobraźni wyczerpała się na kilka dobrych lat. Z wielkich myśli i idei pozostała walka np. o: kontrolę, uwagę, donatorów, wiarę, prawdę itd. "BO" nawet jeśli jutro przylecą kosmici i powiedzą no dobra to my was stożyliśmy lecimy dalej, to i tak trzeba będzie jeszcze przez długi czas iść do pracy, zjeść, dobrze się wyspać itp. itd. mimo to wszystko światu alternatywnemu nie potrzebna już mega rozkmina a wynik :mrgreen:

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

@R3C0NF1GUR3D Dobrze prawni. Są dwa typy użytkowników, ci co interesują się tym od lat, mający inną perspektywę i wiedzę, oraz ludzie (często młodzi) którzy zainteresowali się tymi tematami niedawno, mający czasem dość romantyczne i naiwne poglądy na pewne tematy. Są to osoby ze "stażem" roku lub po 2012. Czasem nie mając okazji zobaczyć i przeczytać i nabyć tyle doświadczenia co ta pierwsza grupa.

I ci pierwsi w pewnym sensie "dojrzeli". Wiedzą, że na pewne rzeczy szkoda czasu. Po stracie czasu i energii w tematach jak "Moja teoria" szukają zupełnie innej drogi. Zaczynają kierować się doświadczeniem i pragmatyzmem a wiedza którą zdobyli non stop konfrontują z rzeczywistością. Badają nowe teorie ciągle konfrontując to z realiami i tym co wiedzą. Budują na "solidnych" fundamentach własnego doświadczenia a nie fantazji czy "wydaje mi się"

I tylko tyle.

Ja widzę do tego jeszcze inny trend. Drastyczny spadek zdolności intelektualnych, z roku na rok jest coraz gorzej. Ludzie przestają umieć myśleć i obserwować rzeczywistość. U większości młodszego pokolenia te zmiany są jeszcze bardziej drastyczne.

Sorry Zan_Des, ja po prostu może stawiam w tych kwestiach za duże wymagania. Stąd ta ironia.
Cytuj:
Zan_Des nie przejmuj się, taka tutaj jest atmosfera niestety i na dodatek sami włodarze ją generują.

I nie tylko ja, w ogóle moderatorzy dbają o wysoki poziom tego forum, by nie stał się ezo-pudelkiem jak inne fora o tej tematyce czy komentarze na "Onet - Strefa Tajemnic". Dlatego są właśnie moderatorami, by nie tylko utrzymywać porządek na forum. ale też nie pozwolić zjechać mu do merytorycznego dna.

Cytuj:
Warto jednak tu zostać ze względu na ogrom wiedzy jaką ludzie tu serwują.

A jest tak dlatego, bo wysoka poprzeczna ściąga ludzi którzy chcą się wypowiadać na wysokim poziomie. A niska poprzeczka ściąga wszystkich.

I po części jest to też zasługa "włodarzy" jak nas nazwałeś skulldragl, którzy administrują tym forum tak a nie inaczej. Jakość nad ilość.

Cytuj:
skulldragl a być może forum dojrzało ?

Czy to jednocześnie musi oznaczać że inni nie mogą dojrzewać na własną rękę? Jeśli dojrzali, dojrzali to niech pozwolą innym dojrzewać. W tym przypadku po prostu się nie wypowiadać i chłopak by się nie zniechęcił. Topic zniknął by w odmętach zapomnienia i tyle.
Cytuj:
I po części jest to też zasługa "włodarzy" jak nas nazwałeś skulldragl, którzy administrują tym forum tak a nie inaczej. Jakość nad ilość.

Z tym bym jednak nie przesadzał. Bzdur tutaj poruszanych i wypisywanych głupot pomimo waszej "kontroli jakości" nie brakuje i tak.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Czy to jednocześnie musi oznaczać że inni nie mogą dojrzewać na własną rękę? Jeśli dojrzali, dojrzali to niech pozwolą innym dojrzewać. W tym przypadku po prostu się nie wypowiadać i chłopak by się nie zniechęcił. Topic zniknął by w odmętach zapomnienia i tyle.

Nie wiem co jest bardziej zniechęcające, to, że nikt się na ten temat nie wypowiedział czy, że został on chłodno przyjęty oraz zostało uargumentowane dlaczego to co ktoś piszę jest wątpliwe i słabo opracowane.

Cytuj:
Z tym bym jednak nie przesadzał. Bzdur tutaj poruszanych i wypisywanych głupot pomimo waszej "kontroli jakości" nie brakuje i tak.

Bywa, bo 3-4 osoby nie są w stanie odpowiadać na każdy taki post. Często wałkując temat po raz N'ty
Więc najczęściej dzieje się to o napisałeś. Nikt się nie wypowiada i temat sam umiera i znika w odmętach zapomnienia.

Cytuj:
Nie wiem co jest bardziej zniechęcające, to, że nikt się na ten temat nie wypowiedział czy, że został on chłodno przyjęty oraz zostało uargumentowane dlaczego to co ktoś piszę jest wątpliwe i słabo opracowane.

Czy istnienie tego forum polega na tym żeby wywalać/wyganiać/zniechęcać innych, tych którzy są mniej dojrzali/piszą mniej wartościowe rzeczy przez oświeconych/keeperów jedynej istniejącej prawdy we wszechświecie? No sorry w moim słowniku definicja forum jest inna. Po prostu i zwyczajnie gdy ktoś coś pisze nie ma na to odpowiedzi to znaczy że albo temat nikogo nie interesuje, albo że są to bzdury czy inne powody z których ludzie po prostu nie wykazują aktywności w temacie?

I teraz gdybyś levibc nie napisał tego w ten sposób, to nikt by w tym temacie nie pisał, temat byłby zapomniany, użytkownik został by na forum, a nóż znalazłby tu informacje które mogłyby go przybliżyć do prawdy, a takich jak pisałem wcześniej jest cała masa, a nóż by trafił do działu zdrowie na informacje które mogłyby uratować mu lub komuś z jego rodziny życie lub zdrowie, bo takie też tutaj są, bez dwóch zdań. A odpisałeś użytkownikowi w sposób który jednoznacznie można zinterpretować np. jesteś głupi, piszesz bzdury i spadaj na drzewo. No więc spadł.

Zan_Des

Masz wypunktowane wszystkie wątpliwości i niedociągłości więc rozwiń temat.
Rozwiń to czego inni wypowiadajacy się nie zrozumieli.

Z drugiej strony levibc źle "pojechał" z tą krytyką zmuszającą do obrony. Ta metoda nigdy nie zjednuje ludzi. A jego ironia brzmi trochę jak ignorancja.

W takim razie zrób inaczej. Nie broń się! Po prostu rób dalej swoje i będzie dobrze :tak: . N...

Zan_Des pisze:
Przecież jeśli założymy, że kiedyś ktoś ingerował w nasz rozwój, to przecież taki ktoś miał dwie możliwości:
a) ukryć ten fakt

My jestesmy suma tego co na nas wplywa.Swiatlo daje wiedze ,mrok ignorancje.Ignorowalismy wszystko , teraz nie mamy nic...oprocz zabawek.

...ale zmienimy to.Juz zmieniamy.

Zan_Des pisze:
b) sprawić, by było to jawne

To jest jawne. Po przekroczeniu pewnego progu rozwoju jest to oczywiste namacalne i doswiadczalne. Kluczem jest wyjscie z paranoi tak , aby to doswiadczenie nie zostalo wykorzystane przeciwko nam - tworzac wieksza paranoje.

Tylko bezstronny swiadek wie co kryje tajemnica.

My nie jestesmy swiadkami...jestesmy ofiarami wyobrazen.

Zan_Des pisze:
Jeśli ukryć, to znowu mamy dwa podpunkty:
a)po co?
b) na zawsze czy na czas określony?

Nikt niczego nie ukrywa. To Nasz system interpretacji ogranicza postrzeganie wszystkiego.System interpretacji tworzony na podstawie odziedziczonych rad i opisow...odziedziczonych po ludziach ignorujacych wszystko co nie jest pieniadzem.

Zan_Des pisze:
jednoznacznie sugerują, że kiedyś człowiek miał kontakty z obcą cywilizacją

Caly czas ma. Tez masz w swoich snach. Obudz sie i sprawdz.

levibc pisze:
Nośnik jest bardzo trwały, ostatnia seria 7 miliardów dąży do samo destrukcji, ale to pewnie z powodu tej ilości fantastycznej wiedzą którą w sobie nosi.

Miec i nie korzystac .Ludzkie arcydzielo....a wystarczy chciec , choc chciec jest najtrudniej.

Ostatnio zmieniony 08 gru 2014, 8:19 przez firek, łącznie zmieniany 1 raz

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Forum jest miejscem gdzie ścierają się różne opinie i różne metody wyrażania tej opinii. A ja staram się dbać o poziom informacji. Zależy mi też mądrych ludziach i cenie sobie bardzo ich wypowiedzi. Chce by było ich jak najwięcej.

Zmęczyło mnie wieczne bujanie w obłokach, słuchanie ezo ściemniaczy z ezo biznesu.
Kto czytał mój Mega Artykuł – Czyli Przestroga a nowe wyzwania w roku 2013* zrozumie dlaczego mam do tego takie a nie inne podejście i co mnie "męczy"

Sam odczuwam, że ludzie dookoła kompletnie zatracają umiejętność z kategorii psychologii poznawczej. A ich konsystencja świata którą opisują jest dla mnie w strzępach na fundamentalnym poziomie.Co przekłada się na pewnie schematy myślenia oraz zachowań. I to mnie trochę przeraża i szkoda mi takiego stanu rzeczy.

W pewnym sensie moja wypowiedz to próba nagięcia osoby i jej sposobu myślenia by przeskoczyła pewien etap. Niestety nawet nie używając ironii ,sprawdza się to bardzo rzadko. Ale postanowiłem spróbować. Trochę desperacko...

Czasem taka wypowiedz wymusza restrukturyzacje wiedzy, wierzeń, teorii ale też metod i pozyskiwania i selekcjonowania informacji. Takie Trehlebovskie "Zdrowomyślenie". A bywa, że taka osoba się obraża i idzie dalej.

Za to ja mam niespełnione oczekiwania w temacie tego Neo "Renesansu" cywilizacji pod względem, nie tylko intelektualnym ale również etycznym i duchowym. A jest gorzej i gorze. A skoro jest gorzej to znaczy, że proces można równie dobrze odwrócić. Nad czym też się często zastanawiam.

Ale to już moje oczekiwania które staram się projektować na użytkowników forum, którzy po części sami starają się być "lepsi" i nie od innych ale od siebie samych.

"Tam gdzie jest głupota czy ignorancja, nie ma żadnego rozwoju duchowego"

Na chwilę obecną z częścią zacytowanego fragmentu się nie zgadzam, jednak kontekst jest ciekawy i powinien zainteresować autora tematu, niemniej niż interesuje mnie artykuł o pamięci genetycznej. Poproszę o info, nawet bardzo. Dopełnieniem będzie "biologia przekonań" Liptona.

Cytuj:
"Teraz byłem już pewien, że za chwilę umrę. Kiedy usiłowałem pogodzić się ze swoim losem, jeszcze niższe poziomy mojego mózgu zaczęły wysyłać kolejne wizje i informacje. „Powiedziano” mi, że zobaczę pewne rzeczy tylko dlatego, że właśnie umieram i w związku z tym można mi „bezpiecznie” pokazać te tajemnice. „Poinformowano mnie”, że są to sekrety zarezerwowane jedynie dla umierających i już martwych. Bardzo mgliście zdawałem sobie sprawę z tego, kto mi te myśli wysyła: były to gigantyczne gadzie stwory, wylegujące się leniwie gdzieś w samej głębi mojego mózgu, w tym miejscu, gdzie styka się on z tyłu głowy ze szczytem kręgosłupa. Widziałem je bardzo niewyraźnie w czymś, co było jak ciemne, posępne głębiny.

Potem te stwory wyświetliły przede mną wyraźną scenę. Najpierw pokazały mi planetę Ziemię eony lat temu, nim pojawiło się na niej jakiekolwiek życie. Zobaczyłem ocean, nagi ląd i jasne, niebieskie niebo. Następnie wprost z nieba zaczęły spadać ciemne kropki. Lądowały tuż przede mną na tej nagiej ziemi. Wtedy zobaczyłem, że te „kropki” to tak naprawdę duże, błyszczące monstra z ostrymi skrzydłami, jak u pterodaktyli i ogromnymi ciałami przypominającymi wieloryby. Ich głowy były dla mnie niewidoczne. Opadały na ziemię, wyraźnie wykończone podróżą, i odpoczywały przez całe eony czasu. Wytłumaczyły mi w języku myśli, że uciekły przed czymś z przestworzy. Przyleciały na planetę Ziemia, by się schronić przed swoim wrogiem.

Potem pokazały mi, w jaki sposób stworzyły życie na planecie, żeby móc ukryć się wśród milionów innych, różnorodnych istot. Przed moimi oczami rozegrał się spektakl tworzenia roślin i zwierząt- było to setki milionów lat aktywnego istnienia – a wszystko to działo się na taką skalę, tak wyraziście i żywo, że nie sposób tego w ogóle opisać. Dowiedziałem się, że te podobne do smoków stworzenia znajdują się teraz wewnątrz wszelkich form życia, włączając w to człowieka, (Teraz mogę stwierdzić, że były niemal jak DNA, choć w tamtym czasie, czyli w roku 1961, nic jeszcze o DNA nie wiedziałem). Powiedziały mi, że to one ą prawdziwymi panami ludzkości i całej planety. Zaś my, ludzie, jesteśmy jedynie przechowującymi je „pojemnikami” i sługami. I właśnie dlatego mogą do mnie przemawiać z wnętrza mojego mózgu."

Fragment doświadczenia Michael Harner po wypiciu wywaru z ayahuaski i rośliny kava.

Michael Harner. „Droga Szamana” - str. 29-30. Wyd. Dolnośląskie.2007

P.S. Ciekawi mnie motyw Twojego avatara. Samolot, ptak- symbolicznie wolność, na kiju. Konstrukcja "wolności" która służy do trzymania. Jesteś duchownym?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]