Z tym prądem elektrycznym to jeszcze jest zagadkowa sprawa.
W archiwum (wcześniejsza wersja modelu) można przeczytać, że prąd elektryczny to uporządkowany ruch elektronów swobodnych. W obecnej wersji autor mówi już, że prąd to nie ruch elektronów, ale uporządkowanie atomów pod wpływem pola elektrycznego.
Między innymi w tej sprawie potrzeba jeszcze weryfikacji i dokładnego sprawdzenia.
Współcześnie wiadomo, że pod wpływem pola elektrycznego występuje:
- prąd elektryczny w przewodnikach ( ruch elektronów [
- (
- >)(
- >)(
- >)
+ ] )
- polaryzacja dielektryczna w dielektrykach (ustawienie atomów w ten sposób [
- (
+-
-)(
+-
-)(
+-
-)
+ ] ).
Na stronie autor podaje doświadczenie, które zweryfukuje poprawność jego modelu.
Cytuj:
Notka 02.02.2013r.
Jeszcze jedno doświadczenie rozstrzygające.
Na podstawie powyższej notki możemy pokazać, jaki będzie rozkład linii pola magnetycznego przewodnika z prądem o przekroju kwadratowym (patrz poniższy rysunek)

Jak widać rozkład linii pola magnetycznego przewodnika o przekroju kwadratowym różni się istotnie od rozkładu linii pola magnetycznego przewodnika z prądem o przekroju kołowym (przedstawionego na rys. 4 w notce 13.12.2012). Skutkuje różnicami w rozkładzie wektorów indukcji. Wektory te mają jednakową wartość w każdej odległości od przewodnika o przekroju kwadratowym.
W tym momencie mamy materiał na kolejne doświadczenie rozstrzygające. Jeżeli potwierdzone zostaną doświadczalnie w/w różnice w rozkładzie wektorów indukcji magnetycznej przewodników z prądem o różnym przekroju, będzie to kolejny, niepodważalny dowód słuszności Modelu 31
Jeśli chodzi o pole magnetyczne wokół przewodnika z prądem o przekroju kołowym (rysunek poniżej), to mam
przypuszczalny argument na jego poprawność.

Cewka nawinięta w odpwoiedni sposób powoduje koncentracje pola magnetycznego w jednym miejscu.
Mam na myśli Rodi coil (cewka Rodina).

Line magnetyczne (te z modelu 31)koncentrują się w centrum (za sprawą odpowiedniego ułożeia przewodów na wzór podstawowych linii) i w rezultacie powstaje silniejsze pole magnetyczne niż w przypadku nawinięcia tej samej długości przewodu w inny sposób. Można tu zaobserwować również inne ciekawe zjawiska (patrz. youtube).
-- 13 gru 2013, 10:57 --
Czym są ciepło i temperatura?Współczesna nauka:Ciepło jest to sposób przekazywania energii wewnętrznej układowu termodynamicznemu. Mówiąc prosto – ogrzewanie, bądź ochładzanie jakiegoś ciała różnymi sposobami.
A czym jest temperatura?
Jest to miara średniej energii kinetycznej ruchu i drgań wszystkich cząstek tworzących dany układ.
Mówiąc prosto – kiedy łyżka jest gorąca, budujące ją cząsteczki zderzają się ze sobą bardzo szybko i energicznie – dosłownie szaleją. Kiedy łyżka jest zimna, te cząsteczki nieco się uspokajaką. W pobliżu temperatury tzw. zera bezwzględnego ruszają się jak muchy w smole.
Model 31:Ciepło to kwanty. Temperatura to częstotliwość drgań kwantów (naprężenie).
Kwanty energii wypełniają przestrzeń między materią (pomiędzy jądrem a elektronami).
Każdy drgający w atomie elektron wytwarza kwanty. Elektrony drgają ponieważ się ze sobą zderzają.
Wyobraź sobię, że trzymasz w ręku kulkę i przyczepiony do niej sznurek zwisa swobodnie w dół. Kiedy energicznie poruszysz kulką to zostanie wytworzona fala, którą “pokaże” sznurek.
Podobnie elektron podczas zderzenia. Wytwarza kwant czyli mały fragment fali, który następnie opuszcza ten elektron i trafia do świata kwantów.
Poniżej kilka zjawisk oraz ich wytłumaczenie:
Promieniowanie tła, reliktowe – pusta przestrzeń we wszechświecie wysyła promieniowanie o temperaturze ok 2.725KWytłumaczenie współczesne: Jest to pozostałość po wczesnych etapach ewolucji wszechświata i okresie rekombinacji protonów I elektronów. Próżnia czyli brak cząstek mogących się zderzać ma temperaturę 2.725K?
Model 31:Promieniowanie tła to gaz kwantowy czyli morze kwantów. Są słabo naprężone, mają niską częstotliwość, dlatego temperatura wynosi tylko 3K.
Przesunięcie ku czerwieni – gwiazdy, galaktyki bardzo od nas odległe wysyłają promieniowanie, które obserwujemy jako czerwień, podczerwień. Wytłumaczenie współczesne:- oddalenie się źródła światła,
- rozszeżanie się wszechświata,
- światło pokonując grawitację traci energię,
- przejście światła przez niejednorodność potencjału pola grawitacyjnego.
Do wyboru, do koloru.
Model 31:Światło z odległych gwiazd, galaktyk zanim do nas dotrze, ulegnie osłabieniu. Promieniowanie stopniowo zacznie się mieszać z kwantami, które wypełniają “pustą” przestrzeń.
Gwiazda wysyła promieniowanie gamma o wysokiej częstotliwości. Taki promień wysłany w morze kwantów stopniowo zaczyna się z nimi równać ulegając rozprężeniu, zmniejsza się jego częstotliwość.