Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 lis 2019, 22:02

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Umysł jest fundamentem istnienia wszechświata oraz jego ostatecznym odbiorcą.
Wszystko jest jednością – od zwykłego ziarenka piasku na pustyni po ludzką duszę. Nie istnieje nic, co mogłoby być odłączone od reszty.
Każdy człowiek dysponuje siłą równą potędze całego wszechświata.
Ludzie doświadczają w swoim życiu tylko tego, czym są w swej prawdziwej naturze.
Każdy akt woli człowieka jest aktem twórczym.
Jest w człowieku niczym nieograniczona moc, dzięki której może dokonać wszystkiego, co tylko zapragnie.
To, czym ludzie zajmują się w swoich umysłach jest ośrodkiem rzeczywistości. To, co omijają w myślach nie istnieje jako część ich świata.
Rzeczywistość jest jak zwierciadło. Przyjmie taki kształt, jaki ludzie nadają swojemu wnętrzu.
Człowiek modeluje świat swoim umysłem, ale również świat wpływa na kształt ludzkiego umysłu. Są ze sobą wzajemnie powiązane i uzależnione od siebie – jeden bez drugiego nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo.
To, co najcenniejsze człowiek nosi w sercu. Uczucia określają granice jego zdolności i osiągnięć.
By emocje miały moc kształtowania świata, muszą zostać oczyszczone z zazdrości i nieumiarkowanego pożądania.
Wszystkie prawa i zasady są tylko tymczasowymi założeniami, które wynikają z braku pełnej wiedzy o sobie i wszechświecie. Nadejdzie czas, kiedy każde z tych praw będzie mogło zostać obalone bądź skorygowane.
Każdy element rzeczywistości jest jej maleńkim obrazem. Wszystko wygląda w swej naturze dokładnie tak samo – zarówno w makro-, jak i mikroskali.
Linearność czasu jest iluzją powstałą w wyniku percepcyjnej pomyłki. Tak naprawdę nie ma ani przeszłości, ani przyszłości. Wszystko „toczy się” dokładnie w tej samej chwili. Jedyną prawdziwą formą wieczności jest teraźniejszość.
Każda zmiana – nawet niewielka – ma wpływ na cały wszechświat. Jeśli zniszczymy jedno maleńkie ziarenko piasku na pustyni, zmieni się cała rzeczywistość. Z perspektywy człowieka, być może nie będzie widać tej zmiany, ale to nie znaczy, że jej nie było.
Każdy człowiek może się zmienić, jeśli uważa, że zmiana jest konieczna. Nie potrzebuje do tego celu czerpać siły i odwagi z zewnątrz. Wystarczy jego własna moc.
Sposób w jaki człowiek wiąże się z rzeczywistością oraz innymi istotami żyjącymi, określa to, jak będzie traktowany przez otoczenie.
Doświadczenia w życiu człowieka – zarówno negatywne, jak i pozytywne – mają swoje źródło w jego własnych uczuciach i pragnieniach.
Działanie człowieka jest uzależnione od jego przekonań, poglądów i wiary.
Człowiek powinien być dokładnie tym, czego oczekuje od życia. Nikt za niego nie będzie tworzył; nikt go nie zastąpi w działaniu.

Na zakończenie dodam jeszcze, że nie wystarczy zrozumieć tylko jednej lub kilku z powyższych wskazówek. Tak jak kucharz, który potrzebuje wszystkich składników, by przygotować wyborne danie, tak i w tym przypadku wszystko działa prawidłowo tylko wtedy, gdy każdy element jest na swoim miejscu i wypełnia swoją rolę. Zapraszam do kontemplacji. Mam nadzieję, że ta lista pomoże

-- 29 cze 2013, 13:38 --

Linearność czasu jest iluzją powstałą w wyniku percepcyjnej pomyłki. Tak naprawdę nie ma ani przeszłości, ani przyszłości. Wszystko „toczy się” dokładnie w tej samej chwili. Jedyną prawdziwą formą wieczności jest teraźniejszość.TERAZ

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 29 cze 2013, 13:36 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Pięknie napisane....
http://eckharttollepolska.blogspot.com/ ... C5%9Bwiata

Jesteśmy niestety istotami zablokowanymi i w większości nieświadomymi siebie. Nie jest to zresztą takie proste i to zrozumienie zwane przebudzeniem, bynajmniej nie ułatwia tu życia. Wiedza jednostki zmienia postrzeganie tej jednostki, ale nie zmienia wypadkowej oddziaływania zewnętrznego. Głównym hamulcowym jest strach. To on nas przepełnia. System robi wszystko abyśmy byli pełni strachu, obecnie ekonomicznego - i jesteśmy. Liczba przebudzonych w populacji zablokowanych, nieświadomych jest niewielka. Jesteśmy poniekąd też więźniami tej rzeczywistości, na niewiele mamy wpływ. Aby zmienić życie, trzeba najpierw obudzić się i...stąd uciec. Już kilka milionów naszych rodaków to zrozumiało.
Jesteśmy tu powoli niszczeni, mordowani. Moc jest w każdym z nas, ale w pojedynkę z tym systemem nie można wygać. Poprzez organyścigania, wymiar (nie) sprawiedliwosci, itd. zrobią z ciebie głupka, ośmieszą, wykpią, uznają za psychicznego, lub "popełnisz samobójstwo". Czas zmian musi się dopełnić globalnie,pojedyńcze zrywy tu nic nie dadzą.
Ważne jest aby obudzić się, zrozumieć i być gotowym kiedy nadejdzie czas właściwej jugi. Czuję, że jest on blisko.

I zgadzam się z Tobą, fajnie żeś to opisał, , tylko uciec ale gdzie ?

-- 04 lip 2013, 19:10 --

Dzięki za Eckharta Tolle cieszę się ze jest taki popularny ja osobiście bardzo go lubię

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

To, co napisałaś w większości odzwierciedla myśli, które od dłuższego czasu mi towarzyszą. Nie na wszystkie kwestie, które wskazałaś, zwracałem uwagę lub nie były one ujęte dokładnie w ten sam sposób, ale w ogólności wszystko się zgadza i sprowadza do stwierdzenia: „Wszystko jest możliwe”, „Możliwości i warianty są nieograniczone”. Nie mam absolutnie żadnych dowodów na poparcie prawdziwości tych twierdzeń ani też nie doświadczyłem żadnych sytuacji, które by dobitnie ich prawdziwość potwierdzały (może jedynie jakieś dyskusyjne sukcesy w pomniejszych uleczeniach dolegliwości fizycznych). Skąd zatem takie myśli? Po trochu dzięki tym autorom „otwierającym oczy”, po trochu poprzez własne przemyślenia. Po prostu wydaje się być mało prawdopodobnym, by rzeczywistość, której doświadczamy (ta obiektywnie postrzegana przez większość ludzi) była jedyną dostępną dla nas wersją. Zresztą, już nawet w psychologii mówi się, że prawdopodobnie istnieje tyle wersji rzeczywistości, ilu ludzi ziemia nosi. Każdy ma inny zasób wiedzy, doświadczeń, przeżyć, poglądów i przez to inny sposób postrzegania tego co dookoła.
Jeśli ja w moim umyśle potrafię (a bez wątpienia potrafię) wyobrazić sobie naszą rzeczywistość, w której ten czy inny element przedstawia się inaczej, lub istnieją w nim inne, dodatkowe elementy, których obecność jest dla mnie pożądana, to co lub kto, zabrania tego, by ta rzeczywistość taką się stała? Nikt nie ma takiego prawa.
Obecnie, to, o czym napisałaś, to co jakiś czas temu zagnieździło się w moim umyśle jest dla mnie w pewnym sensie pewnymi postulatami. Powtarzam sobie, że tak jest i szczerze chcę, aby to była prawda, staram się tak żyć, jakby to była prawda. Ciekawi mnie, jak to wygląda u Ciebie? Czy doświadczyłaś tego wszystkiego, co opisujesz.
Coraz bardziej zaczynam być przekonanym, że wszystko - każde twierdzenie, jest prawdą - i w zasadzie wszyscy mają rację. Zarówno Ci, którzy żyją według „zwykłego”, racjonalnego schematu rzeczywistości (taki sobie stworzyli i taki dla nich działa), jak i my, którzy chcemy czegoś więcej (wierzymy, że jest inaczej niż większość sądzi).
„Jest w człowieku niczym nieograniczona moc, dzięki której może dokonać wszystkiego, co tylko zapragnie”. Tym, co mnie najbardziej na tę chwile interesuje jest leczenie, uzdrawianie – natychmiastowe, myślą, afirmacją, wizualizacją, energią etc. Mam nadzieje, że pisząc „wszystko” rzeczywiście to masz na myśli. Wyleczenie wzroku, odbudowa utraconej kończyny, odwrócenie skutków paraliżu, wyleczenie raka, choroby psychicznej i wszystkich innych chorób i dysfunkcji uważam za możliwe oraz chcę, by to było możliwe. „Wszystkie prawa i zasady są tylko tymczasowymi założeniami”. Z pewnością korzystnym jest, by ustalić jakieś „zasady gry” (tu na Ziemi). Nie sądzę jednak by były one niezmienialne i nieprzekraczalne. Są one pewnymi granicami, by nie było chaosu.
I chociaż budująco jest tak sobie popisać o tych idealistycznych założeniach, to jak jest w praktyce?
Osobiście, przy próbach (a jest ich wiele) praktycznego wykorzystania powyższych myśli w moim przypadku pojawiają się pewne przeszkody. Choćby w kwestii leczenia. Usprawiedliwiam to sobie, tym, iż wciąż jeszcze wynika to zwyczajnie z wychowania i oddziaływania społeczeństwa. Od dziecka powtarza się nam zewsząd – nie rób tego, nie rób tamtego, tego nie wolno, coś takiego nie istnieje, to jest niemożliwe, to nie tak działa, to głupota itd. Z każdej strony zasypywani jesteśmy ograniczeniami, stawiane są bariery i przeszkody. Niektóre jawne, inne wyrafinowane i subtelne. Wpajane są różne „prawdy”. To wszystko skutkuje brakiem pewności siebie, strachem i powątpiewaniem.
Jeśli pierwszym krokiem w kierunku, powiedzmy ogólnie, wolności jest uświadomienie sobie, że jest lub może być „coś więcej”, coś, dzięki czemu możemy dokonać wszystkiego - to co jest następnym i kolejnymi? Szukam odpowiedzi, ale jak na razie utknąłem.

Pozdrawiam ;]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]