Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 10 gru 2019, 10:37

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Ostatnio natknęłam się na kolejną animacje z motywem "Illuminati" i stwierdziłam, że dobrze będzie poddać ją małej analizie. Animacja sama w sobie daje dużo do myślenia i nasuwa refleksje egzystencjalną. Właściwie wywarła ona na mnie większe wrażenie niż I, pet goat II. Być może dlatego, iż fragmenty tej animacji są według mnie bardziej bezpośrednio skierowane do odbiorców.

Moby & The Void Pacific Choir - Are You Lost In The World Like Me (Official Video)
phpBB [video]

Twórca animacji inspirował się klipem video Steve’a Cuttsa "Man", która też na swój sposób jest ciekawa (zwłaszcza na końcu :język: )

Cytuj:
Zapewne nie wszyscy wiedzą, że MOBY to filantrop, weganin, aktywista na rzecz zwierząt, czy właściciel wegańskiego bistro. Artysta właśnie zaprezentował swój nowy utwór zatytułowany "Are You Lost In The World Like Me? ", w którym mierzy się z bezmyślnym społeczeństwem ludzi uzależnionych od telefonów, skupionych na robieniu selfie, wysyłaniu emotikonów i poszukiwaniu Pikachu. Inspiracją do powstania klipu było wideo „Man” autorstwa grafika Steve’a Cuttsa (film poniżej). To 3,5-minutowy filmik, w którym Cutts opowiada o destrukcyjnym wpływie człowieka na świat naturalny. Klip zrobił tak duże wrażenie na Mobym, że ten zwrócił się do grafika z prośbą o stworzenie mu teledysku. „Are You Lost In The World Like Me?” pochodzi z albumu „These Systems Are Failing" wydanego 14 października. Według informacji prasowej płyta jest „melodyjna, ale równocześnie przepełniona gniewnymi emocjami i rockową energią”.

Źródło : http://www.coolhunters.pl/are-you-lost- ... k-moby-ego

Jedno jest pewne. Według mnie Moby ukazał fakt i to co się teraz dzieje na świecie, zwłaszcza jeżeli chodzi o młodzież. Może nie jest jeszcze aż tak źle jak w teledysku, że budynek "stoi" w ogniu a ludzie zamiast zwrócić na to uwagę robią sobie "Selfie, no ale wystarczy poczekać i efekt gwarantowany.
Jeżeli choć na chwilę odłoży się słuchawki albo smartfony można bez problemu spostrzec, że ludzie są niczym "zombie". Nawet miałam dzisiaj w autobusie taką sytuacje, że rozmawiam z kolegą i wsiadają jakieś młode dziewczyny z liceum (o ile można to w ogóle nazwać wsiadaniem bo w sumie do tego autobusu weszły jak bydło) i pierwsze co zrobiły to wszystkie w tym samym momencie założyły słuchawki na uszy i wpatrywały się w dosłownie ten sam punkt krajobrazu. No to wyglądało co najmniej jakby dostały paraliż umysłowy. Ja mało co widzę ludzi, którzy zamiast smartfonów/ słuchawek mają książkę i czytają ją, aby zabić czas. Wy też macie podobne odczucia ? No ok słyszy się o tym, żeby każdy był indywidualistą i tak dalej ale efekt nadal jest taki sam - jeden człowiek plagiatem drugiego ale nadal nawołuje się do indywidualności bo co, bo jest to modne ? Nie wspominając już, że młodzież bawi się w "mam dużo like pod zdjęciem tzn. mam dużo przyjaciół" albo "Poudaje, że z kimś piszę na facebooku w autobusie, żeby nie wyjść na idiotę bez przyjaciół" No to jest straszne co się teraz dzieje jak dla mnie :)

Ostatnio zmieniony 03 lis 2016, 20:32 przez ZORRO, łącznie zmieniany 1 raz
Dodanie opisu dla klipu

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 lis 2016, 20:21 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Klip mi się bardzo spodobał. Utożsamiam się w 100% z głównym bohaterem. Coż za trafność :tak: To świat oszalał :bangheadwall:
Ⓜusica ex ⓒorde pisze:
Ja mało co widzę ludzi, którzy zamiast smartfonów/ słuchawek mają książkę i czytają ją, aby zabić czas. Wy też macie podobne odczucia ?

Ech... Niestety nie są to odosobnione przypadki. Z tego, co ja obserwuję proces "zombifikacji" postępuje z dnia na dzień. Oczywiście dotyczy on przeważającej większości społeczeństwa. Można oczywiście spotkać nieliczne normalne jednostki, ale jest to rzadkość niestety. Aż strach się bać jakie będą dzieci dzisiejszej młodzieży.

Pozdrawiam,
ZORRO

Ostatnio zmieniony 03 lis 2016, 20:58 przez ZORRO, łącznie zmieniany 1 raz
Interpunkcja

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]