Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 lut 2021, 16:01

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 maja 2015, 19:58 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
mocne

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 maja 2015, 19:58 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 12 maja 2015, 15:17 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 04 lis 2012, 8:21
Posty: 499
Płeć: mężczyzna
Materiał bardzo ciekawy i trafnie wg mnie oceniający sytuację, również w aspekcie historycznym. Jednak pominięty jest zupełnie np. wątek przejęcia przez Ruś tradycji upadłego w 1454r. cesarstwa wschodnio - rzymskiego, zwanego - bizantyjskim (Bizancjum). Stąd herbem Rosji jest czarny dwugłowy orzeł.
Cytuj:
W 1472 roku Iwan III Srogi poślubił Zofię Paleolog, bratanicę ostatniego cesarza bizantyjskiego, Konstantyna XI Dragazesa. Po upadku Cesarstwa Bizantyjskiego Wielkie Księstwo Moskiewskie zyskało na znaczeniu jako spadkobierca Bizancjum. Jako herb państwa przejęto bizantyjskiego dwugłowego orła oraz wprowadzono bizantyjski ceremoniał dworski. Aspiracje Księstwa Moskiewskiego sformułowano w tezie o Moskwie jako „trzecim Rzymie”. W 1478 Iwan III jako pierwszy władca przyjął tytuł zarówno wielkiego księcia jak i cara Wszechrusi, choć dopiero Iwan IV Groźny podniósł de facto państwo ruskie do rangi carstwa. Wielkie Księstwo Moskiewskie istniało formalnie do 1547 roku, kiedy to wielki książę moskiewski Iwan IV Groźny przybrał tytuł cara Rosji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_Ks ... oskiewskie
Dla egregoru Słowian wschodnich miało to ogromne znaczenie, w podobnym raczej negatywnym energetycznie skutku, jak dla egregoru Polski w 966 r. przyjęcie chrztu (albo zasieczemy was mieczami). Car to inaczej - fonetycznie Cezar. Z kolei Król pochodzi od Karola - króla Franków zw. Wielkim. Egregory dotyczą ludzi, regionów, miast, narodów i ...kontynentów, oraz planety.
http://hiperfizyka.pl/artyku%C5%82y/item/16-egregor
Nazwa dalekich wschodnich terenów Rzeczypospolitej - Ukraina, wywodzi się z polskiego - "U kresów" ,
"U kraju" , "U granic" , U hranic".
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ukraina_(nazwa)
Kim są historycznie Ukraińcy? To kształtowany przez setki lat tygiel.
Cytuj:
Nazwa "Ukraińcy" jako określenie narodu, pojawiła się w drugiej połowie XIX wieku w opozycji ukraińskiego ruchu narodowego do oficjalnej ideologii Imperium Rosyjskiego, określającego Rusinów zamieszkujących Kraj Południowo-Zachodni jako Małorusów - regionalny odłam Rosjan. Sam termin "ukraina" nie miał do XVI wieku charakteru oficjalnego i oznaczał jedynie "ugranicze" ("pogranicze", "krańce państwowe") poszczególnych terenów, będących pod kontrolą różnych państw. Urzędowo nazwa ta została użyta po raz pierwszy za czasów Rzeczypospolitej w roku 1590 w tytule konstytucji sejmowej według projektu Jana Zamoyskiego: Porządek ze strony Niżowców i Ukrainy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ukrai%C5%84cy
Skąd jest herb Ukrainy - tryzub?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Ukrainy
To są fundamenty, przy czym istotnie Rosjanie mają je kamienne i trwałe, a Ukraińcy w zasadzie żadne, gdyż ich tożsamość w zasadzie sięga raptem 1850r. i to też w rozdarciu pomiędzy cesarstwem Austro - Węgierskim (Galicja) i Cesarstwem Rosyjskim, oboma zarządzanymi przez władców niemieckojęzycznych - pierwsi z dynastii Habsburgów, a drudzy z oldenburskiej.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Oldenburgowie
Aby podpalić Ukrainę i popchnąć jednych Słowian, przeciw drugim, potrzeba było pieniędzy i podpałki.
Podpałka kosztowała 5 mld USD, a inwestorzy chcą w zamian sporych zysków - jak z każdej wojny poza ich terytorium. Dodać należy, że inwestorzy do 1941r. handlowali z III Rzeszą Niemiecką i nie przeszkadzał im wcale holocaust ich europejskich pobratymców. Co więcej po 1945r. w ramach Planu Marshalla - od tych samych inwestorów, ten sam b. agresor, otrzymał ogromne wsparcie ekonomiczno - finansowe. Pożar trwa dotąd, dokąd jest paliwo. Celem jego jest mentalne oderwanie Ukrainy od Rosji i nabycie jej do systemu w celu wyssania zeń zasobów. Oczywiście tylko nieliczni nie liczący się w ogóle Ukraińcy, cokolwiek rozumieją o co tu chodzi, na co celnie zwraca uwagę film. Obecna Ukraina za sprawą J.W.D.- Stalina (Gruzina), N.S. Chruszczowa (Ukraińca), ma w swym terytorium ziemie przede wszystkim dawniej - rosyjskie, polskie, rumuńskie, słowackie. O tym jednak, jak o wielu innych rzeczach (np. roli strzelców siczowych w 1918r. Lwów), Ukraińcy nie chcą wiedzieć, nie mówią i chyba nawet w większości nie wiedzą (dwa gieroje im znane są tylko Chmielnicki i Bandera). My Polacy też mamy grzech wobec Ukraińców w postaci zerwania sojuszu wojskowego, opuszczenia S. Petlury. Byliśmy jednak wówczas mocno osłabieni wojną 1920r., co np. wykorzystali Czesi zajmując Zaolzie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Umowa_warszawska_1920
Obecnie, w całej tej sytuacji, nie tylko nie należy dać wciągnąć Polski w wojnę z Rosją, czy z Ukrainą (na to gra Duży Sion) i w miarę możliwości odciąć tlen od tego pożaru. Pomóc zrozumieć Ukraińcom nonsens tego co czynią i Rosjanom także. To wybijanie się nawzajem Słowian - komu to jest na rękę? Trzeba też współczuć tym narodom tragedii, która za 5 mld USD została im uczyniona. Rosjanie i Ukraińcy nie są wobec Polaków bez winy. Jednak ci pierwsi ją wyznali. Ci drudzy, dokąd nie zmienią ocen, niestety będą żyć w hańbie i gniew także narodu polskiego ich dosięgnie. Smutna to prawda. Rosjanie i Ukraińcy, to nasi bracia Słowianie. Gra na osłabienie, wyniszczenie Słowian jest w toku. Komuś stoją oni na drodze. Polacy też się obudzą, to kwestia czasu.
Film wskazuje wątek tożsamości Ukraińców i ich zagubienie m.in. w sensie tej wojny (dla przeciętnego Ukraińca - nie ma go). Częściowo zarysowany jest wątek skutków w Rosji ponad 70 lat sowietyzacji.
Również nie wspomina się o niemieckim sponsoringu wybuchu rewolucji październikowej i skutkach obalenia caratu - nastania władzy sowieckiej. Film nie wspomina też o przyczynach buntu Ukraińców - o ogromnej korupcji, oligarchach, anarchizacji życia, przestępczości itd. i nieco absurdalnym, przekierowaniu winy za to na Rosję. A jaka jest prawda? Otóż eksperyment pt. państwo Ukraina, oparte na ludziach szukających własnej tożsamości - nie udał się, tak samo jak powstanie Chmielnickiego, który ostatecznie wyrwał Rzeczypospolitej kawał Ukrainy, po to aby rzucić go carskiej imperialnej Rosji (przecież nie o to chodziło - pogorszyli sobie). Posiadanie własnego państwa, zarzadzanie nim, nie jest prosta sprawą. Wiedzieli o tym Polacy w I Rzeczypospolitej. Paradoksalnie siłę ówczesnej Polski współtworzyli jej królewscy władcy rodem z Litwy (Jagiellonowie), książę siedmiogrodzki nie znający j. polskiego Stefan Batory (po łacinie się rozmawiało), Szwedzi (Wazowie od wasa - zboże) i schyłkowo już tzw. "Piastowie" elekcyjni. Nasz upadek za sprawą trzech czarnych orłów mówiących po ...niemiecku - a stoi za nim...Niemka ks. Anna Anhalt Zerbst ze...Szczecina, zwana Katarzyną II. Tylko ...Turcja nie uznała naszych rozbiorów. Czy Ukraina potrafi się sama rządzić? Ostatnich kilka dziesięcioleci wskazuje, że nie za bardzo. Realne jest więc, że poszczególne jej regiony, szukając stabilizacji, same będą chciały wejść w skład tych państw, których częścią kiedyś były. Osobiście współczuję Rosjanom i Ukraińcom tego, co za te 5mld USD im uczyniono. Czekam jednak kiedy prezydent Ukrainy padnie na kolana i zapłacze nad tym co uczynili Polakom Ukraińscy banderowcy na Wołyniu i ubrani w niemieckie mundury dywizji SS Galizien Hałyczyna. Nie jest wykluczone, że na mistycznym tle, Ukraina płaci teraz energetyczną cenę m.in. rzezi bezbronnej ludności polskiej i innych krzywd. To co czynisz innym, wróci do ciebie jako jednostki, a to czyni jeden naród innemu, wróci do niego w kolejnym, lub następnym jeszcze pokoleniu. Paradoksalnie za "Smert Lachom", dzieła wyrównującego energetycznie dokonują Rosjanie i ...Prezydent Czech Milosz Zeman (szacunek).
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/milosz- ... akow/5yr74Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group