Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 wrz 2017, 16:12

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Bylo juz o porodach. A jako ze na forum sa tez kobiety i czytaja go kobiety, pomyslalam, ze o tym jeszcze nie bylo. Chodzi o naturalne metody wywolywania porodu.

Lekarze czesto siegaja po srodki medyczne (np. oksytocyna), zapominajac (lub nie chcac pamietac) o tych naturalnych.

Wiec mamy pierwszy z brzegu, stosowany od momentu gotowosci kobiety do porodu. Wiec gdy sa np. skurcze (ale nieefektywne i jest niewielkie rozwarcie) a dziecko ulozone jest juz w pozycji startowej i brakuje tylko tego niewielkiego impulsu, zeby wszystko sie zaczelo.

Wiec tu jest koktajl poloznych.

Ten, ktory ja stosowalam to:

2 lyzki oleju rycynowego
2 lyzki musu migdalowego (do kupienia w sklepach ze zdrowa zywnoscia)
250 ml soku z moreli i do pol litra dopelnia sie woda mineralna gazowana (koniecznie gazowana musi byc)

Wypija sie ten specyfik w ciagu pol godziny.

Jezeli wszystko jest gotowe to dziecie przychodzi na swiat tego samego dnia.

Z metod przygotowawczych mozna siegnac miedzy innymi po:

- liscie malin (od ok. 36. tygodnia ciazy),
- akupunkture (raczej tylko przy 1-szym porodzie, drugi i tak idzie duzo szybciej),

Z metod stosowanych od dnia dotarcia do terminu porodu:

- olej rycynowy (jw. koktaj poloznych - przepis podalam)

- herbatka na skurcze:
* 1 laska cynamonu
* maly korzen imbiru
* 5-10 gozdzikow
* 6-8 lyzeczek werbeny

Cynamon, imbir i gozdziki gotuje sie 15 minut, po czym dodaje sie werbene i gotuje jeszcze 10 minut.
Jezeli komus nie smakuje, mozna rozcienczyc sokiem morelowym, poprawia smak mikstury.
Pic po trochu w ciagu calego dnia. Na efekty trzeba poczekac do 2. dni i ewentualnie dopiero wtedy, gdy nie bedzie efektow, zrobic miksture ponownie i wypic.

O... to tak mniej wiecej. Z mojego doswiadczenie jeszcze moge dodac, ze na okolo terminu porodu oprocz picia herbaty z lisci malin mozna dodawac do kapieli olejek rozmarynowy.

To tyle. Jak mi sie cos skojarzy to jeszcze dopisze.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 sty 2013, 13:50 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree

Jestem ciekaw jak to działa:)
Czy np taki specyfik powoduje zwiększenie ciśnienia wód płodowych, czy takie dziecko dostaje przysłowiowego kopa i samo chce wyskoczyć... ;)
A tak trochę już na serio to fajnie, że są jakieś naturalne metody.

Tzn. to jest taka zasada, ze jezeli dziecko nie jest gotowe, zeby przyjsc na swiat to zadne metody wywolywania porodu nie zadzialaja. Nawet podlaczenie pod oksytocyne w tym momencie nic nie da.
Kobieta wtedy lezy pod kroplowka nawet kilka dni, podczas gdy w momencie gotowosci dziecka do narodzic, jest to kwestia godzin.

I dzialanie tych ziol/mikstur jest zalezne od tego, kiedy sie tego uzyje.

Np. liscie maliny pite od ok. 36. tygodnia ciazy zmiekczaja szyjke macicy tym samym przygotowujac ja do porodu (szybciej sie potem rozwiera). Podobnie dziala akupunktura pod koniec ciazy.
Akupunktura w trakcie porodu przyspiesza rozwieranie sie szyjki macicy i tym samym skraca trwanie porodu.

Liscie malin np. pite po porodzie juz (np. z krwawnikiem - pol na pol) sa pomocne przy problemach ze zwijaniem sie macicy (lekarze zazwyczaj tez podaja oksytocyne a nie ma takiej potrzeby).

Zarowno herbatka, jak i koktajl daja ten impuls do porodu, gdy (tak jak to wyzej pisalam) wszystko jest juz gotowe a z jakiegos powodu porod nie chce sie rozpoczac.

O ile herbatka potrzebuje na zadzialanie do 2. dni o tyle koktajl dziala blyskawicznie.

Jeszcze odnosnie koktajlu, jest stosowany w niemieckich szpitalach polozniczych (tu polozne siegaja po naturalne metody zanim siegna po metody konwencjonalne). Wiec ten koktajl to podstawa rowniez w szpitala. Tyle, ze, ciekawostka, w szpitalach zamiast wody mineralnej (gazowanej) dodaje sie... szampana. Ze niby dzialanie jest jeszcze silniejsze. Nie stosowalam tego, siegalam po wode. Mam jakos mieszane uczucia, jezeli chodzi o stosowanie alkoholu dla kobiety w ciazy.

W kazdym razie dzialanie jest tak intensywne, ze np. nie zaleca sie stosowania tego koktajlu na wieczor, bo istnieje ryzyko, ze porod rozpocznie sie w nocy (w domu).
Pije sie rano.
Przy pierwszych objawach (twardnienie brzucha, biegunka) jedzie sie do szpitala, bo to sa objawy porodu. Po takiej mikturze porody sa zdecydowanie szybsze i krotsze.

Ja stosowalam to przy moich porodach, takze jest to nie tylko, ze przeze mnie znane, ale i wyprobowane. Przy 2. porodzie pilam to, jak corka byla spozniona 5 dni. Wypilam na 6. dzien o godz. 10-tej i mloda przyszla na swiat ok. godz. 16-tej.

Przy drugiej rowniez to stosowalam na dzien przed terminem porodu (bo wszystko bylo gotowe). Ja pilam na wieczor, bo na tyle juz siebie znalam, ze nie balam sie. I cora przyszla krotko po polnocy. :)

Takze wg mnie sa jak najbardziej naturalne metody, ktore moga wspomoc ten proces.

Mi lekarza na przyspieszenie porodu kazał po "byłym" meżu po skakać :D

:tak: Seks tez jest bardzo skuteczny. W meskiej spermie znajduje sie prostagladyna, ktora rowniez dziala zmiekczajaco na szyjke macicy, takze jak najbardziej skuteczna i fajna metoda... Mruga

SacralNirvana pisze:
Seks tez jest bardzo skuteczny

Nie musiałaś pisać bo wiadomo, że sex jest dobry na wszystko ;)

:D Odnioslam sie do wypowiedzi Natalki... Mruga ino...
Znaczy konkretnie wyjasnilam, co jest w tym takiego cudownego, ze lekarze i polozne to wrecz zalecaja ciezarnym. Prostagladynka. Nie chodzilo mi tu o aspekt "panaceum na wszystko"...

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

SacralNirvana genialne informacje, dziękuję.
Jeśli będziesz miała czas-pisz proszę więcej, chętnie poczytam o innych niż 'oficjalnych i jedynie słusznych metodach działania', które nie omijają nawet i tej dziedziny życia.

Ostatnio słyszałam, ze w W. Bytanii popularne staje się, uwaga- picie przez matkę własnego łożyska. Na zasadzie, że wszystkie inne ssaki tak robią. Mocniejszym argumentem ma być to, że substancje w nim zawarte mają zapobiegać/zmiejszac objawy depresji po porodzie. Do wyboru- sproszkowane w kapsułkach, lub w postaci koktajlu, z owocami.

W Niemczech z kolei stosuje sie nosody z lozyska (Plazenta Nosoden). Pobiera sie czesc lozyska do probowki i dostarcza do odpowiedniej apteki (z ktora mialo sie wczesniej umowione). Apteka taka specjalizuje sie w wytwarzaniu nosod (specyfiki homeopatyczne z lozyska), ktorych potem uzywa sie zarowno dla dziecka, jak i dla matki. Przykladowo, gdy kobieta ma za malo mleka, ale i na inne dolegliwosci. Gdy dziecku (lub matce) cos dolega. Zamawia sie na konkretne problemy rozne nosody, ktore apteka wykonuje wlasnie z lozyska.

http://www.plazentanosoden.com/

Co do informacji ogolnie bede co jakis czas wpisywac cos. Tez uwazam, ze tego typu wiedza jest cenna. :)
Ja w bardzo duzej mierze z niej korzystalam.

-- 04 lut 2013, 12:12 --

Inne wersje koktajlu poloznych:

1. 300 do 500 ml soku: z moreli, pomaranczy, ananasa lub multiwitaminy;
2 lyzki oleju rycynowego
200 ml wody mineralnej gazowanej
2 krople eterycznego olejku z werbeny pospolitej

Wypic w ciagu 1- ej godziny.

___ ___ ___

2. 3 lyzki oleju rycynowego
100 ml mleka
1 banan
1 opakowanie cukru waniliowego

Zmiksowac wszystko razem i malymi lyczkami wypic to w ciagu 1-ej godziny.

Ok... to by bylo jeszcze z tych sprawdzonych przeze mnie i ogolnie znanych.

Wazne, zeby jeszcze dodac. Ciaza do takich metod musi przebiegac bezkomplikacyjnie. Najlepiej mimo wszystko stosowac juz przy 2. i nastepnym porodzie. Kobieta ma wtedy doswiadczenie i zna swoje cialo. Poza tym nie stosowac przed terminem porodu. Pamietac o tym, ze dziecko samo da sygnal, gdy nadejdzie czas.

Zreszta z doswiadczenia wiem, ze jezeli jeszcze nie pora to koktajl nie zadziala. Jak juz wyzej pisalam, daje sygnal, aby wszystko sie rozpoczelo, gdy wszystko juz jest gotowe, jedynie brak tego impulsu, zeby sie wreszcie zadzialo. :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]