Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 lut 2020, 22:32

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29 mar 2010, 13:04 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2009, 23:59
Posty: 1069
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział dziś, że działania w celu zduszenia terroru i walka z terrorystami w Rosji będą dalej prowadzone bez wahań i do końca.

Zamachy w Moskwie - kilkadziesiąt ofiar
Moskwa: Nie ma informacji o Polakach
Rosja: Lotniska wzmacniają środki bezpieczeństwa
NATO i PE potępiają zamachy w Rosji
Na specjalnej naradzie zwołanej w związku z zamachami w moskiewskim metrze, w których zginęło dziś co najmniej 37 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych, Miedwiediew zażądał od resortu spraw wewnętrznych i Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) wzmożenia kontroli.

- Jest oczywiste, że akty tego rodzaju są dobrze zaplanowane (...) i mają na celu wywołanie destabilizacji w państwie i społeczeństwie - ocenił.

Miedwiediew podkreślił, że trzeba z całą ostrością kontrolować sytuację, w razie potrzeby reagować, podejmować działania operacyjne, nie dopuszczając jednocześnie do naruszania praw obywateli. Miedwiediew zaznaczył, że działania tego rodzaju są znane na świecie, toteż powinien być jasny algorytm - co robić.

Apelując o zaostrzenie kontroli bezpieczeństwa w środkach transportu, Miedwiediew przyznał, że "zapobieganie aktom terroru jest sprawą trudną".

- To, co robiono dotychczas, jest, jak widać, niewystarczające - powiedział.

Zlecił rządowi zajęcie się udzieleniem pomocy rodzinom tych, którzy zginęli lub odnieśli obrażenia w następstwie poniedziałkowych zamachów.

Putin: Terroryści zostaną zniszczeni

Federalna Służba Bezpieczeństwa podejrzewa, że zamachy samobójcze na dwóch stacjach metra: Łubianka i Park Kultury przeprowadziły dwie kobiety, które - jak powiedział szef FSB Aleksandr Bortnikow - przypuszczalnie pochodziły z Północnego Kaukazu.

Dzisiejsza seria wybuchów to nie pierwsze zamachy w moskiewskim metrze. Do największego doszło 6 lutego 2004 roku - zginęło wtedy 41 osób, a ponad 100 zostało rannych. Zamachu dokonano w trakcie przejazdu pociągu ze stacji Pawieleckaja na stację Awtozawodskaja. 31 sierpnia tego samego roku wybuch nastąpił na stacji Ryżskaja - zginęło 10 osób, 50 zostało rannych.

Największe zamachy terrorystyczne w Rosji
5 lutego 2001 roku wskutek eksplozji bomby na stacji Biełoruskaja obrażeń doznało 20 osób. 11 czerwca 1996 roku bomba wybuchła między stacjami Tulskaja i Nagatinskaja - zginęły cztery osoby, a 12 zostało rannych.

http://fakty.interia.pl/raport/zamachy- ... 1#comments

_________________
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 29 mar 2010, 13:04 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 29 mar 2010, 14:02 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 maja 2009, 22:33
Posty: 379
Płeć: mężczyzna
Jak słyszę o tego rodzaju operacjach, to z dużym prawdopodobieństwem mogę założyć, że jest to kolejna operacja false flag, zorganizowana przez służby specjalne. Jednak w tym przypadku brak jakby motywu w odniesieniu do bieżących wydarzeń - nie toczą się aktualnie żadne większe działania wojenne, chyba, że jest to pretekst do działań ze strony armii rosyjskiej, o których dowiemy się wkrótce - podobnie, jak było w przypadku 9/11.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 mar 2010, 14:04 
Właśnie o tym słucham w radiu dwie kobiety samobójczynie zdetonowały ładunki.. Czemu ma to służyć? Już kobiety są w to zamieszane? Dlaczego akurat w Rosji? Coraz bliżej nas takie akcje.Na górę
   
 
 
Post: 29 mar 2010, 14:13 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lis 2009, 18:56
Posty: 69
Lokalizacja: UK
Płeć: mężczyzna
Mocna odpowiedź władz Rosji na zamachy. Zaostrzą prawo?

Cytuj:
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że działania w celu zduszenia terroru i walka z terrorystami w Rosji będą dalej prowadzone bez wahań i do końca. Wypowiedział się także premier Władimir Putin, który wezwał do zniszczenia osób odpowiedzialnych za zamachy samobójcze i zapowiedział zmiany w prawodawstwie.
Jak podał rzecznik Putina Dmitrij Pieskow, szef rządu przerwał wizytę w Kasnojarsku i wraca do Moskwy. - Jak wiadomo, dziś w Moskwie popełniono straszną w skutkach, nikczemną zbrodnię wobec cywilów. W metrze zginęły dziesiątki ludzi. Jestem pewien, że organy ochrony porządku publicznego zrobią wszystko, by znaleźć i ukarać kryminalistów. Terroryści zostaną zniszczeni - oznajmił Putin w trakcie telekonferencji, którą przeprowadził z Krasnojarska na Syberii. Premier Rosji wezwał szefów wszystkich regionów Rosji, by aktywniej pomagali organom ochrony porządku publicznego w "walce z przestępczością w tak skrajnej formie, jak terroryzm".

Premier Rosji zapowiedział także zmiany w prawodawstwie, ale nie sprecyzował, jak miałyby one wyglądać. Mówił natomiast o transporcie i bezpieczeństwie. - Transport nie jest własnością państwa, dlatego nie możemy za to odpowiadać. Natomiast kwestie bezpieczeństwa leżą w gestii nas wszystkich - powiedział Putin.

- Chciałbym poprosić mera Moskwy, aby zwrócił się do szefów firm transportowych, by nie podnosili cen i wykazali się zrozumieniem dla ludzi, którzy ucierpieli w tych wypadkach - dodał Putin.

Na specjalnej naradzie zwołanej w związku z zamachami w moskiewskim metrze, w których zginęło w poniedziałek co najmniej 37 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych, prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zażądał od resortu spraw wewnętrznych i Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) wzmożenia kontroli.

- Jest oczywiste, że akty tego rodzaju są dobrze zaplanowane (...) i mają na celu wywołanie destabilizacji w państwie i społeczeństwie - ocenił Miedwiediew.

Podkreślił, że trzeba z całą ostrością kontrolować sytuację, w razie potrzeby reagować, podejmować działania operacyjne, nie dopuszczając jednocześnie do naruszania praw obywateli. Miedwiediew zaznaczył, że działania tego rodzaju są znane na świecie, toteż powinien być jasny algorytm - co robić.

Apelując o zaostrzenie kontroli bezpieczeństwa w środkach transportu, Miedwiediew przyznał, że "zapobieganie aktom terroru jest sprawą trudną".

- To, co robiono dotychczas jest, jak widać, niewystarczające - powiedział.

Zlecił rządowi zajęcie się udzieleniem pomocy rodzinom tych, którzy zginęli lub odnieśli obrażenia w następstwie poniedziałkowych zamachów.

Federalna Służba Bezpieczeństwa podejrzewa, że zamachy samobójcze na dwóch stacjach metra: Łubianka i Park Kultury przeprowadziły dwie kobiety, które - jak powiedział szef FSB Aleksandr Bortnikow - przypuszczalnie pochodziły z Północnego Kaukazu.


Czyli moze wprowadza w zycie cos w stylu PATRIO ACT jak w USA po 9/11 ?
Moze chodzi o wieksza kontrole nad spoleczenstwem, lub tez jakies dzialnia wojenne ktore sa juz zaplanowane a te zamachy maja je usprawiedliwic.

_________________
THE REVOLUTION IS NOWNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 mar 2010, 14:21 
Easy_Rider pisze:
Jak słyszę o tego rodzaju operacjach, to z dużym prawdopodobieństwem mogę założyć, że jest to kolejna operacja false flag, zorganizowana przez służby specjalne. Jednak w tym przypadku brak jakby motywu w odniesieniu do bieżących wydarzeń - nie toczą się aktualnie żadne większe działania wojenne, chyba, że jest to pretekst do działań ze strony armii rosyjskiej, o których dowiemy się wkrótce - podobnie, jak było w przypadku 9/11.


Były ostatnio spore protesty społeczne w całej Rosji. Ludzie domagali się odejścia Putina a teraz będą się domagać żeby został i im tyłki ochronił przed terrorystami...

Bardzo możliwe, że to znowu FSB. W książce "Wysadzić Rosję" można wiele ciekawych rzeczy wyczytać odnośnie wojen czeczeńskich i poprzedzających je "ataków terrorystycznych" a wpadka służby bezpieczeństwa w Riazaniu to normalnie "klasyk" :!:Na górę
   
 
 
Post: 29 mar 2010, 18:12 
Cytuj:
... - Jest oczywiste, że akty tego rodzaju są dobrze zaplanowane (...) i mają na celu wywołanie destabilizacji w państwie i społeczeństwie - ocenił.


Owszem ale ciekawe przez kogo?

Kolejny inside job?

Rosyjski "Patriot Act" pewnie już dawno wypichcony, szybciutko podpisany i wdrażany.

Kamery w metrze pewnie też dziś akurat nie działały a nawet jeśli to tajemnica państwowa co nagrały?


Helsing - Ręce precz od tej książki (2005) pisze:
... Pozbawicie świat gotówki. Kiedy to nastąpi?

Zależy to od wpływu, jaki wywrą pewne inne czynniki. Będą kolejne zamachy terrorystyczne, bo dzięki nim
udaje nam się zastraszyć masy. Ludzie na całym świecie będą nas prosić o to, żebyśmy uczynili świat bezpieczniejszym dla nich, a my uczynimy go takim, stosując naszą - istniejącą od dawna - technologię. (dop. wł.: nwo)

Gotówka zniknie, ale odbędzie się to równocześnie z czymś, o czym niestety nie mogę panu nic powiedzieć. ...Na górę
   
 
 
Post: 29 mar 2010, 18:46 
Timewave
Wyprzedziles mnie lol,
dokladnie ten sam cytat chcialam zamiescic.

Strach jest najwieksza sila.Na górę
   
 
 
Post: 29 mar 2010, 20:02 
klio1212 pisze:
... Strach jest największą siłą.


Niestety skierowaną przeciwko nam żeby łatwiej się nami "rządziło".

Na zdjęciach po zamachu widać jak ludzie stoją z(a)martwieni jak zamrożeni. Tak działa strach, bardzo zaniża samopoczucie powodując dyskomfort psychofizyczny.
Nie chcę w żaden sposób umniejszyć tragedii niezależnie z czyich rąk miała miejsce choć jak wiadomo "terror domowy" jest najgorszym z możliwych ponieważ w większości w ogóle się takiego nie spodziewamy i nie znajdujemy jego wyjaśnienia poza chorą rządzą władzy.

Cytuj:
Pasażerowie wychodzą ze stacji Prospekt Mira. Godzinę po pierwszym zamachu media podały nieprawdziwą informację, że także tam wybuchła bomba.


Obrazek


Moskwa: kontrole lotnisk, dworców, ulic. Ruszyła operacja "Wulkan".
pierwszy wpis: (29-03-10, 09:44) sprzed aktualizacji.

Cytuj:
W związku z porannymi zamachami w moskiewskim metrze struktury siłowe rozpoczęły operację Wulkan - poinformowało MSW.
To kompleksowa operacja wszystkich struktur siłowych, polegająca na wzmożonych kontrolach lotnisk, dworców i dróg dojazdowych.


zorganizowana w 2, 3 godziny :shock:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7711794,Moskwa__kontrole_lotnisk__dworcow__ulic__Ruszyla_operacja.htmlNa górę
   
 
 
Post: 29 mar 2010, 20:18 
A czego tak naprawde sie boimy? :bangheadwall:Na górę
   
 
 
Post: 29 mar 2010, 20:44 
Większość głównie pustego garnka choć tyle ziemi leży odłogiem i przedwczesnej utraty ciała "opakowania zastępczego" - co najmniej dwa główne powody / przyczyny strachu.

Znasz prawdę i radzisz sobie sam /-a strach maleje a nawet znika niemal do zera.
Ale ludzie lubią się bać i boją się zmian, które popsują komfort "fotelowego życia".

Strach i wolność mają miejsce w tym samym umyśle (głowie) ale nie w tym samym czasie. :ninja:
tak jak nie można jednocześnie dwóm panom służyć.


ps
coś na tych samych falach nadajemy, większość z nas tu na forum - synchronizacja i jednomyślność? ;)Na górę
   
 
 
Post: 29 mar 2010, 20:47 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 19 mar 2010, 0:34
Posty: 80
Płeć: mężczyzna
klio1212 pisze:
A czego tak naprawde sie boimy? :bangheadwall:


Tego co stado zwierząt-bata, który ma akurat w naszym przypadku wiele końcówek i elita godzi w ludność jak może byle tylko żyła w strachu nie myśląc o zadawaniu pytań...Boimy się o życie nasze, rodziny, wszystkich znanych nam osób, boimy się cierpienia, głodu, chorób, możliwości wybuchnięcia wojny...
Wczoraj zastanawiałem się nad kolejnymi krokami w stronę nwo i doszedłem do wniosku iż teraz kolej na rosję-jakiś atak terrorystyczny aby móc "zwiększyć ochronę społeczeństwa" a wiadomo kogo o to obwinić, więc można upiec 2 pieczenie na jednym ogniu...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 mar 2010, 20:58 
Timewave,
"Rozmowy ze smiercia" Van Helsinga mnie z tych obaw skutecznie wyleczyly, wczesniej bylam tylko "zaleczona" :bużki:

Poszukiwacz,

Witaj,

W jednej z ksiazek przeczytalam takie zdanie, " ci ktorzy zdecydowali sie na inkarnacje na ziemii sa bohaterami"

troche podnosi na duchu i laskocze ego.Na górę
   
 
 
Post: 29 mar 2010, 21:17 
:spoko:

Ja bym do tego dodał jeszcze "tylko":

kaskaderami - "szaleńcami" :wacko: :ninja: :zęby:


To prawda, wiedza o tym, że nasza świadomość "my sami" przeżywa "śmierć" naszego opakowania zastępczego daje duuuży power. :king:
Strach staje się malutki i ucieka, rozpływa się. :buja:


"Mogą zabić Wasze ciało ale baczcie żeby kto Waszej duszy nie zabił" - Biblia


ps
>klio1212
"Misja" też :spoko: :uczeń:Na górę
   
 
 
Post: 29 mar 2010, 21:20 
Offline
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lis 2009, 5:05
Posty: 1218
Lokalizacja: Lyrae/Terra
Płeć: mężczyzna
A ja bym dodał, że czekają co po niektórych kolejne inkarnacje. A we Wszechświecie podobno jest moda i monopol by dążyć do pozbywania się ciała (ewolucja).
Żeby tylko ktoś nie brał tego pod samobójstwo - EWOLUCJA.
Co do tematu.
Rosja to dziwny kraj i tu akurat trudno rozkminić czy to podstawione, czy na prawdę. Jak kiedyś ludzie nazywali terminem w USA - Dziki Zachód, to to u nas jest Dziki Wschód.

_________________
Nie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 mar 2010, 11:23 
Zakajew, szef czeczenskiego rzadu na emigracji mowi o manipulacji spoleczenstwem i oskaraza rosjan o dokonanie zamachow.Na górę
   
 
 
Post: 31 mar 2010, 17:10 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2009, 23:59
Posty: 1069
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Czeczeńscy bojownicy: To nie my. To Putin
Cytuj:
Czeczeńscy bojownicy oskarżają rosyjskie władze o przeprowadzenie zamachów w moskiewskim metrze.

Jeden z komendantów, Doku Umarow, w nagraniu wyemitowanym przez gruzińską telewizję Pierwyj Kaukaskij, powiedział: Czeczeni nie byliby w stanie tego zrobić. Za wybuchy w Moskwie odpowiada Federalna Służba Bezpieczeństwa.

Umarow z reguły brał na siebie odpowiedzialność za każdy zamach przeprowadzony na terenie Rosji. Teraz tak jak inni czeczeńscy partyzanci oskarża wprost Władimira Putina. Ta wojna nikomu nie jest potrzebna. Putin! Zwracam się do ciebie - jesteś najgorszą szumowiną na świecie. Zobacz, ile ludzi zabiłeś!

Ta wypowiedź Umorowa, zaprezentowana przez gruzińską telewizją, musiała zdenerwować rosyjskie władze. Dlatego Moskwa natychmiast oskarżyła funkcjonariuszy gruzińskich służb specjalnych o związek z zamachami.
http://fakty.interia.pl/raport/zamachy-w-moskwie/news/rosjanie-sami-sobie-podlozyli-bomby-w-metrze,1459386

_________________
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 kwie 2010, 18:13 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2009, 17:20
Posty: 428
Lokalizacja: Terra
Płeć: mężczyzna
reasumując - problem - reaction - solution - chyba już ktos przed tym ostrzegał - a dotarło nawet do rosji

_________________
...Between the velvet lies
There's a truth that's hard as steel
The vision never dies
Life's a never ending wheel ...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 kwie 2010, 17:22 
Obrazek

Cytuj:
Litewskie służby specjalne sprawdzają, czy 20-letnia mieszkanka Kłajpedy była zamieszana w organizację zamachów w moskiewskim metrze pod koniec marca - informuje agencja RIA Novosti, powołując się na litewską gazetę "Lietuvos Rytas".Kobieta została zatrzymana na lotnisku w Wilnie tuż przed tym, jak na dwóch stacjach metra w stolicy Rosji wybuchły bomby, zabijając 40 osób i raniąc około 100 innych pasażerów.

20-latka miała lecieć do Moskwy. W jej bagażu znaleziono informacje o urządzeniach do odpalania materiałów wybuchowych, instrukcję ich obsługi oraz mapkę moskiewskiego metra. Zwróciła na siebie uwagę służb uporem, z jakim starała się o rosyjską wizę.

W trakcie śledztwa ustalono, że zatrzymana Litwinka miała przyjaciela z Czeczenii, który przepadł po powrocie do kraju w 2007 roku. Krótko po tym dziewczyna uciekła z domu i zamieszkała w Niemczech w domu czeczeńskiej rodziny.

Później wróciła do Kłajpedy, ale nadal utrzymywała kontakty z miejscowymi Czeczenami i mówiła o przejściu na islam. Prokuratorzy Generalni Litwy i Rosji, ani litewskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego nie komentują na razie tych doniesień.

Wcześniej udało się zidentyfikować dwie kobiety, które 29 marca dokonały samobójczych zamachów na stacjach metra Łubianka i Park Kultury. Jedna z nich to 28-letnia nauczycielka informatyki Mariam Szaripowa, druga to 17-letnia Dżennnet Abdurachmanowa. Obie kobiety pochodziły z Dagestanu.


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7784417,20_letnia_Litwinka_zatrzymana_w_zwiazku_z_zamachami.html

Obie z Dagestanu, mhm, to tam gdzie trwa rewolucja?Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group