Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sty 2018, 0:55

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator

2004 PhD. Michael S. Heiser - Zakwestionowanie prac Zecharii Sitchina

Postanowiliśmy poruszyć kwestię wiarygodności Zecharii Sitchina i jest to temat który większość unika szerokim łukiem, mam na myśli zwolenników jego teorii. Nie można być uczciwym w poszukiwaniu prawdy i i zignorować doniosłe i szczegółowe opracowania Dr. Heisera. Pora odrobinę zrewidować swoje poglądy na wiele tematów. Nie mamy tym samym zamiarów obrażać jego zwolenników, nie mamy też intencji wkładać kij w mrowisko. Faktem jest że Sumerowie nie wiedzieli o istnieniu dwunastu planet tylko pięciu, faktem jest że wg Sumerów Nibiru nigdy nie istniało jako planeta w tablicach astronomicznych.

W niniejszym materiale video, nie mówimy o różnicach w technikach tłumaczenia. Mówimy o fabrykowaniu materiałów przez znanego popularyzatora Zecharię Sitchina autora "Dwunastej Planety"czy " Schodami do nieba" Hesier na podstawie sześciu wybranych kluczowych tematów, dokonuje szczegółowej analizy językowej pochodzenia i znaczenia takich pojęć jak: Nibiru, 12 planet, Nephilim, Elohim, Annunaki, SHU.MU . Nie można zignorować tego opracowania dotyczącego Sitchina który konsekwentnie odmawia publicznej konfrontacji, oraz nie odpowiedział na jakikolwiek zarzut Heisera zawartym w otwartym liście.
Co z tego wynika...że "Czuwający" Nephilim to "Wężowe Istoty" żyjące w głębi ziemi. Brzmi znajomo ? ;)

Mike Heiser zarobił magisterium i doktorat z Biblii hebrajskiej i języków semickich na Uniwersytecie Wisconsin Madison w 2004 roku. Przed zajęciami UW Madisonie, Mike zarobił magisterium z Historii Starożytnej na Uniwersytecie w Pensylwanii (z dziedzin: Starożytny Izrael i Egiptologia). Mike jest wynajęty jak Akademicki Redaktor "Logos Bible Software" Mike spędził dwanaście lat na studiach biblistycznych, i historii języków biblijnych. Główne zainteresowania Mike?a obejmują badania religii Izraelitów rozpatrując ją w kontekście biblijnej teologii ze starożytną bliskowschodnią religią, biblijnymi językami, starożytnymi semickimi językami, krytyką tekstu, porównawczą filologią i drugim okresem literatura żydowskiej. Jego dysertacja miała tytuł, "Boska Rada w Późno Kanonicznym i Niekanonicznym Drugim Okresie żydowskiej Literatury.?
Heiser studiował: Egipskie Hieroglify, Fenicki, Aramejski, Staro syryjski, Moabicki, Ugarycki klinowy, Staro hebrajski, Grecki aleksandryjski, Akadyjski, Sumeryjski i Drugi Okres żydowskiego monoteizmu.

Inne akademickie zainteresowania Mike?a zawierają zjawiska paranormalne i ukryte religijne znaczenia i zachodniej ezoteryce. Interesuje się szczególnie jak te światopoglądy i tradycje historycznie zarysowały się na biblijnym i starożytnym bliskowschodnim materiale i te z kolei wpłynęły na biblijną interpretację na popularnym poziomie. Należy do dziesięciu najbardziej wypływowych i znaczących ufologów na świecie.

W planach kolejny wykład Heisera: http://alienstranger.com/heiserAOD2004.htm

Obrazek
http://www.michaelsheiser.com/MHeiserCV.pdf
http://www.michaelsheiser.com
http://www.sitchiniswrong.com

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 paź 2009, 9:48 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Po raz kolejny DZIĘKI!!!

To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka
http://www.maya.net.pl

Awatar użytkownika

Ciekawie prawi :)
delikatnie mówiąc podważa niemal wszystkie umiejętności lingwistyczne Sitchina - w kilku miejscach zgadza się z jego tłumaczeniem, ale są to mało znaczące szczegóły ;)
Faktycznie, jeśli ktoś wierzy wersji Sitchina, uważa się za produkt eksperymentu genetycznego, to niech posłucha argumentów Heisera - nie chodzi w nich o prawdziwość przedstawionej przez Zacharie historii, ale to, że w żaden sposób nie wynika ona z zachowanych tekstów sumeryjskich, babilońskich, ani hebrajskich.

Tak swoją drogą, zastanawiałem się nad celowością tego typu działań i "wymyślania" po raz kolejny obrazu stworzenia, który otwarcie przedstawia ludzkość, jako pomyje, jako niewolników "z założenia" i moja myśl biegnie szybko w kierunku wątku Słowian, zamieszczonego TUTAJ.
Nam też wkręca się od wieków, że jesteśmy gorsi, że nie trzymamy się razem, że nawet nazwa "Słowianie" pochodzi od błota lub niewolników, kiedy prawdopodobnie z tym wszystkim jest zupełnie na odwrót. Ale ten obraz w jakiś sposób się sprawdza w braku zaufania do braci i odczuciu pozornej gorszości w porównaniu do świata zachodniego, blokując nasz potencjał - być może z każdym dniem w mniejszym stopniu, mam przynajmniej taką nadzieję, że w końcu obudzimy się i wyleczymy również z tych stereotypów. Może ktoś patrząc na nasz przypadek, doszedł do wniosku, że to działa - ludziom się wkręca, że są ścierwem i tak zaczynają na siebie patrzeć - znowu swoje bóle i niepowodzenia zrzucają na kogoś/coś z zewnątrz i nie zajmują się sobą, nie odkrywają swoich prawdziwych możliwości i nie dostrzegają strachu, który powoduje tymi, którzy na nich ten obraz narzucają - strachu właśnie przed tymi, na których obraz gorszości jest narzucany. I kiedy ci, których zasadą i siłą jest tworzenie, tworzą obraz siebie-bezsilnych, wtedy ich samych ogarnia ich własny twór i stają się bezsilni.

Ci, którzy w strachu starają się narzucić nam podobne obrazy naszej gorszości w stosunku do nich, dobrze wiedzą czego się boją i wiąże się to pewnie z dokładnie odwrotną sytuacją :)

Wracajmy do korzeni - starczy już tego dawania ciała na własne życzenie :roll: ;)

Administrator
Administrator

Przy okazji list otwarty Dr. Mike Heisera do Zecharii Sitchina.
ograniczę się z braku czasu do przetłumaczenia samych pytań.

1. Czy możesz proszę dostarczyć kopie swojej akademickiej pracy dotyczącej starożytnych języków, albo adres na który mógłbym z którego mógłbym napisać aby otrzymać odpowiednie dokumenty dotyczące twojej pracy? Chciałbym umieścić tę informację na mojej stronie internetowej i zrobię to z chęcią.

2. Czy możesz wyjaśnić dlaczego twoja praca dotycząca 1:26-27 Genezis przeocza tyle oczywistych gramatycznych reguł , o tym że słowo Elohim w tamtym fragmencie odnosi się do pojedynczego bóstwa.

3. Możesz udzielić wyjaśnień, dlaczego nie porównałeś lingwistycznego materiału z tekstami z Amarna , który pokazują że akadyjski język też używa tego słowa w liczbie mnogiej dla "bogów" w cytatach odnoszących się do pojedynczej osoby lub bóstwa?

4. Czy możesz wyjaśnić dlaczego twoja interpretacja słowa "nephilim" jest w ogóle możliwa w świetle jej słowotwórczej niemożliwości?

5. Czy możesz udzielić wyjaśnień, dlaczego byłeś nieświadomy faktu, że sumeryjski nie posiada żadnych zaimków względnych, w następstwie czego domniemałeś że "SHU.MU" jest źródłosłowem dla hebrajskiego słowa "SHEM" co jest całkowicie fikcyjną argumentacją. Dlaczego sfabrykowałeś taką formę w świetle sumeryjskiej gramatyki?

6. Czy możesz wskazać pojedynczy tekst, który mówi że Anunnaki pochodzą z planety Nibiru - albo taki który mówi że Nibiru jest planetą poza Plutonem?

7. Możesz wyjaśnić dlaczego twierdzisz to symbol słońca znajduje się na pieczęci cylindrycznej VA243, kiedy on nie jest normalnie stosowanym symbolem słońca (Sumerowie mieli do tego inny symbol), albo symbol boga słońca Shamash?

Obrazek
Gwiazda (Lewo) Książyc (Środek) Słońce (Prawo)

8. Możesz wyjaśnić dlaczego twoje przypisanie bóg=planeta, nie pasują do podobnych porównań w klinowych tekstach astronomicznych?

9. Czy możesz wyjaśnić dlaczego wiele z twoich decydujących tłumaczeń sumeryjskich i mezopotamskich słów nie są zgodne klinowymi mezopotamskimi słownikami dwujęzycznymi?

10. Możesz dostarczyć spójne racjonalne wyjaśnienie w odpowiedzi na logiczne problemy przedstawione przez twoje rozumienie technologii Annunaki:

- Jak to jest, że ci sami bogowie którzy zdobyli przestrzeń kosmiczną, podejmowali wiele prób aby genetycznie stworzyć ludzi?

- Jak to jest, że ci bogowie, ze swoją fantastyczną technologią kosmiczną, bogowie którzy dali ludzkiemu rodzajowi technologię budowy piramidy i innych fantastycznych struktur, nie miały lepszych rozwiązań technologicznych niż PRACA FIZYCZNA w celu wydobywania złota na Ziemi?
(przyp moja) Czemu nie mieli robotów?

- Jak to jest, że do podróży przez głębokie przestrzenie kosmiczne, Annunaki UŻYWALI SILNIKÓW SPALINOWYCH ("ogniste rakiety")?

- Jak to jest, że ci bogowie którzy opanowali prawa fizyki i biologia nie potrafili wykonać syntetycznego ekwiwalentu do złota?
(przyp) w celu ochrony swojej atmosfery ?

źródło: http://www.sitchiniswrong.com/open_letter.htm

Jedna jest rzecz pewna w sumeryjskich tekstach: Nibiru NIGDY nie był identyfikowany jak planeta poza Plutonem.

Obrazek

dla przypomnienia wrzucam nasz wcześniejszy materiał:

phpBB [video]

Tutaj Zecharia Sitchin ma swoje biuro - Rockefeller Center 8-)
Obrazek

W innych opracowaniach Heisera dostaje cięgi drugi cwaniak Laurence Gardner.

OT ale nie moglem sie powstrzymac ;)
Tak sobie rzucilem okiem na to Rockefeller Center i znajome klimat widac :o

Obrazek

Obrazek

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Michael z pewnością z łatwością dogadał się z tymi bezimiennymi sumeryjskimi astronomami i skrybami mimo dzielących ich lat.
Ta sama mania tworzenia słowników i katalogowania wiedzy jaką przejawiają współcześni akademicy. :D
Wnoszę że na tym forum nie ma wielu studiujących starożytne języki tak jak ja więc przyjmujemy do wiadomości jego krytykę a ja jeszcze spytam;ktoś już szukał jego osobistych poglądów,nie w odniesieniu do jakiegoś tam agenta i dezinformatora?

huuysuy
Cytuj:
ja jeszcze spytam;ktoś już szukał jego osobistych poglądów,nie w odniesieniu do jakiegoś tam agenta i dezinformatora?

Owszem, przeanalizowałem ten temat dość dobrze a że wyjatkowo ważny temat, któremu poświęciłem lata więc wracam po zbanowaniu.

Nie istotne za kogo Dr. Michael Heiser uważa Sitchina.
Ważne że Sitchin napisał wiele książek w których koryguje poprzednie błędy na co Pana Dr. nie stać a czepia się nieistotnych szczegółów, co potrafi każda przekupka.
Ważne jest że to Pan z doktoratem sugerującym doktorat w temacie-"Starożytność" ale tak nie jest.
Załóżmy, że inżynier od łożysk kulkowych (nie porodowych), napisał doktorat w temacie; "Wpływ faz księżyca na temperaturę macicy" i doktorat otrzymał a temat jest dowolny i co więcej doktoraty przyznają PREZYDENCI.
Pochwaliłbyś się doktoratem, który przyznał Ci Wałęsa?

Osobiście znam innego krytyka Sitchina też doktor historyk Polski, tej historii Kremlowskiej gdzie ZSRR jest wyzwolicielem Polski i Wielkim Bratem a nie okupatem masowej zagłady i gułagami.
To Pan Dr. Roman Zaroff i znam go osobiście gdyż też miesza w Brisbane i wiem, że przeczytał zaledwie pół jednej z książek Sitchina a jego wypociny podobne do Heisera znajdziesz na; www.racjonalista.pl pt; Roman Zaroff; Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,4020
"Jeszcze jeden van Daniken".
Co potrafi przekupka podoła i doktorant.
Aby mieć rozeznanie w temacie trzeba wpierw przeanalizować książki Sitchina a wówczas uśmiechniesz się z politowaniem na temat tych domorosłych krytyków.
Nie będę tu rozpatrywał pierdółek od 1-9 bo szkoda czasu i kto to będzie czytał ale 10-te pytanie do Sitchina jest kluczowej wagi.

Jak to się dzieje, że Anunnaki na weekndy latali na Marsa czy Wenus a używali spalinowe silniki w kosmosie jak pisze Heiser i do pracy w kopalniach potrzebowali ludzi, których musieli wytworzyć?
Po pierwsze kiedy jeden z pierwszych Anunnaki leciał na Ziemię i brakło mu paliwa, nie szukał stacji benzynowej a wody. Paliwem był zatem wodór, do czego jeszcze nie dorośliśmy. Zatem Heiser nie dokładnie czytał.

Wiemy już coś o genetyce aby klonować ale nie na tyle aby tworzyć nowe gatunki a co najwyżej hybrydy.
Prawdą jednak jest, że pomimo tak wysokiej techniki i nauki nie mieli kombajnów kopalnianych, które mamy od dawna. Czy to możliwe i prawda?
Oczywiście musieli mieć takie kombajny i dużo lepsze niż nasze obecne.
Zatem po co tworzyli ludzi?

Gdybyś był wówczas jednym z Anunnaki napisałbyś dla ludzi; "Sworzyliśmy was, aby was hodować i czerpać z was waszą energię, gdyż jest ona podstawą naszego istnienia i długowieczności" ?
Raczej mądrzejsi byli już wówczas od nas obecnie, ale taki głupi nie jestem ani ja ani Ty.

Odpowiedź jest w książkach Max Freedom Long na temat Essejskich szamanów tzw. KAHUNA.
Nie uznawali oni żadnych Bogów, ale byli przekonani już przed wieloma tysiącami lat, że nasze negatywne myśli jak strach, nienawiść, zemsta, zazdrość itp pozbawiają nas naszej energii nazywanej Mana, Prana, Pneuma, Qi itd.a zabierają ją "Zjadacze od Wewnątrz", nie wyjaśniając kim oni są.

Myślą można więc faktycznie grzeszyć, ale nie rozbierając panienki w myślach do naga a nienawiścią, zazdrością strachem...i nie przeciwko Bogu, gdyż jak pisze w Biblii; "Prawdziwego Boga nikt nie widział nikt nie słyszał".

Kto zatem żywi się naszą energią i komu jest tak bardzo potrzebna jak nie Anunnakom, którzy wpierw nas skrzyżowali z własnym gatunkiem, znając nasze zdolności wytwarzania potrzebnej im energii a potem ci nasi hodowcy ogłosili się naszymi "Bogami" i nimi są do dziś- Jahwe, Kriszna, Allach itd.
Napisano; Bóg ma tysiąc imion a wszyscy oni to jeden i ten sam Elohim a Elohim liczba mnoga tych "Bogów" Anunnaki.

Dla wielu jestem tu głupcem, jak Sitchin dla Heisera, ale skoro przeczytałeś tyle, poświęć jeszcze tylko 10 minut na zobaczenie tylko pierwszego odcinka filmu, gdzie może jeszcze inny "głupiec" wyłoży Ci dokładniej o czym ja tu piszę. Naprawdę warto.
Zwróć uwagę, że "lekarze" o których mówi to "bogowie" wszelkiej maści.
http://www.youtube.com/watch?v=PPasXhyA ... A1&index=0
Jedyny film poruszający ten wrażliwy a najważniejszy temat omijany nawet przez Icke, Wintera i podonych jak unika przysłowiowy diabeł święconej wody. Czemu? Odpowiesz sobie sam.

Awatar użytkownika

Do rzeczy piszesz Bolek - oczywistych oczywistości nie ma ani po jednej, ani po drugiej
Popraw linka (wrzuć go w tag URL), bo nie da się go otworzyć

Awatar użytkownika

O filmie Religion mówiliśmy tutaj: http://davidicke.pl/forum/religion-t774.html?hilit=religion

że tak powiem Bolko, też mógłbyś czasem olać docinki w kierunku swojej osoby, a nie walczyć o nic do upadłego i tak niczego nie udowadniając ;) trochę dystansu przydało by się tak tobie jak i im :)
Mam nadzieję, że jeszcze na banana od ucha do ucha za wcześnie - myślę, że forum jest przynajmniej podzielone co do zasadności twojej twórczości na nim - ja chętnie cię tu widzę dalej, ale nie pomagasz w tym, żeby przekonać do tego resztę ;) Jeśli sam zluzujesz, to o moderatorzy zluzują, aczkolwiek ostatnia interwencja w temacie o nabiale była jak mi się wydaje zupełnie nie potrzebna

dzięki za maila, mam nadzieję, że nie będzie to jedyna droga wymiany poglądów ;)

trzysz
Cytuj:

Podajesz tu 5 filmów na inne tematy .
W tym co podałem, tematem jest hodowanie ludzi jak bydło w celu pozyskania naszej energii.
Cała sentencja zawarta jest między 7-mą a 10-tą minutą.
O tym właśnie pisałem dużo wcześniej a tu przekazane jest dużo lepiej i dobitniej.
Link poprawiłem. Więc?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

przeglądam posty i ponownie zdecydowanie namawiam
do wspólnego działania
trzeba mocniej zacieśnić szeregi
za dużo energii idzie na przepychanki

Bolko? a gdzie ten link poprawiłeś?
daj konkreta, tytuł, kto i jak, to nawet jak link nie działa da radę odnaleźć
:bangheadwall:

Awatar użytkownika

http://www.youtube.com/watch?v=PPasXhyACUM - Bolkowi chodziło o ten film, a szczególnie przekaz od 7mej do 10tej minuty - z tego co napisał w nieistniejącym już teraz poście ;)

Administrator
Administrator

Mike Heiser dodał nasze tłumaczenie do swojego albumu.
http://vimeo.com/album/198242 :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]