Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 sie 2019, 2:11

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Wyraźnie widzenie jest efektem właściwego postrzegania i poprawnego rozpoznawania. Zatem jakiekolwiek usprawnienie możliwości rozpoznawania przyczyni się do usprawnienia towarzyszącej sile postrzegania, produktu postrzegania i rozpoznawania, które razem stanowią widzenie. - A. Huxley

Metoda reedukacji wzroku dr Batesa, znana i stosowana w Stanach Zjednoczonych i w zach. Europie od blisko 100 lat, u nas w Polsce stosowana od niedawna pod nazwą “Sztuka świadomego widzenia", oparta jest na założeniu, że narząd wzroku, podobnie jak inne narządy człowieka (ruchu, krążenia itd.) posiada zdolności adaptacyjne, regeneracyjne i podlega skutecznej rehabilitacji.

Leczmy przyczyny, a nie objawy!

Jednym z podstawowych założeń dr Batesa było stwierdzenie, że podobnie jak złamana kończyna w wyniku ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych może być doprowadzona do stanu pełnej sprawności, tak i narząd wzroku można, w wyniku ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych, doprowadzić do stanu pełnej sprawności, czyli ostrości widzenia, bez konieczności używania okularów. Zgodnie z założeniami dr Batesą, okulary i sztuczne soczewki są tym samym dla oczu, czym kule dla osoby ze zrośniętą po złamaniu nogą. Osoba, która nie odrzuci kuli i nie zacznie normalnie chodzić (często za pomocą zabiegów rehabilitacyjnych i usprawniających), nigdy nie odzyska sprawności w niegdyś złamanej kończynie. Podobnie osoba z wadą wzroku, jeżeli nie odrzuci swoistych kuł dla oczu — czyli sztucznych soczewek — okularów i nie podejmie zabiegów rehabilitacyjnych, czyli reedukacji i usprawniania narządu wzroku, poprzez stosowanie systematycznych ćwiczeń opisanych w niniejszej książce, nigdy nie uzyska efektu poprawy wzroku, a wręcz przeciwnie może liczyć jedynie na pogorszenie jakości widzenia i noszenie co raz to mocniejszych szkieł przepisanych przez okulistę.
...
Trzeba zatem stwierdzić z całą jasnością tego faktu, że przepisywanie okularów w wypadku wad wzroku, jest jedynie łagodzeniem objawów choroby — porównywalnym do podawania środków przeciwbólowych w wypadku złamania ręki, zamiast jej nastawienia i unieruchomienia w opatrunku gipsowym. Zatem oczy poprzez zaopatrzenie w parę dodatkowych soczewek, mogą widzieć z pierwotną ostrością, lecz nie jest to w żadnym przypadku oddziaływanie na przyczynę wady wzroku, czy schorzenia. Jest to krótko mówiąc oszukiwanie receptorów wzrokowych w mózgu za pomocą odpowiednio wygiętego szkiełka.

Dr Bates doszedł do wniosku, że większość wad wzroku spowodowana jest nieprawidłowym używaniem narządu wzroku. Złe nawyki używania oczu są zawsze ściśle powiązane ze stanem ich nadwyrężenia i napięcia. To napięcie oddziaływuje w równym stopniu na ciało, jak i na ducha. Organizm człowieka stanowi jedną całość. Napięcie nerwowe spowodowane np. lękiem, powoduje napięcie mięśni w rejonie szyi, tak jakbyśmy chcieli ochronić głowę od uderzenia z tyłu (oczywiście w odpowiednio mniejszym stopniu). Sprzężenie i powiązanie napięcia- nerwowego z napięciem mięśniowym jest tak duże, że terapeuci leczący znerwicowanych pacjentów, o dużym poziomie lęku zaobserwowali dwie prawidłowości. Pierwsza to bóle mięśniowe w okolicach szyi spowodowane stałym napięciem, czasami przerost mięśni karku i spowodowany tym lekki garb u góry kręgosłupa, druga zaś prawidłowość to zauważalne zmniejszenie się poziomu lęku, jeżeli w wyniku masażu, relaksu, zabiegów fizykoterapeutycznych udało się doprowadzić do rozluźnienia mięśni karku, szyi i ramion.

Dr Bates odkrył, że poprzez przyswojenie sobie technik edukacyjnych stan napięcia w organie wzroku, jak również w całym organizmie ulega zmniejszeniu. Następowało to po przyswojeniu sobie przez jego pacjentów metod relaksowania oczu i umysłu, co bezpośrednio powodowało poprawę wzroku i odchylenia refrakcji.

Aldous Huxley w swojej książce “The art of seeing" pisze: “Praktykowanie technik reedukacji służy wyrobieniu sobie nawyków dobrego widzenia, mających zastąpić niepoprawne przyzwyczajenia odpowiedzialne za wadliwy stan wzroku i w wielu przypadkach powrotowi funkcji doprowadzających do kompletnej i stałej normalizacji. Jest ogólnie przyjętą zasadą fizjologiczną, że poprawa funkcjonowania idzie w parze z poprawą stanu napięcia tkanek. Oko, jak stwierdza dr Bates, nie stanowi żadnego wyjątku od tej zasady. Każdy pacjent po nauczeniu się sposobów relaksowania napiętego wzroku i przyswojeniu sobie prawidłowego nawyku widzenia, otwiera przed sobą możliwość sprawdzenia w praktyce vis medicatnx naturae. W wielu przypadkach wraz z polepszeniem funkcjonowania następuje kompletny powrót sił zdrowotnych i organiczna integracja chorego oka.

Dr Bates zmarł w 1931 r. i do momentu swej śmierci pracował nad udoskonaleniem swojej metody. Ponadto jego uczniowie rozsiani po całym świecie opracowali masę nowych zastosowań sformułowanych przez niego zasad. Poprzez przyswojenie sobie tych technik wszelkiego rodzaju cierpienia u wielu kobiet, mężczyzn i dzieci zostały z powodzeniem zredukowane do normalności lub przynajmniej do tego stanu zbliżone.
Dla każdego, kto przestudiował selekcję tych przypadków, lub osobiście przeszedł przez proces reedukacji wizualnej, niemożliwe jest, aby jeszcze powątpiewał w istnienie metody leczenia wadliwego wzroku, która jest nie tylko symptomatyczna, lecz prawdziwie etiologiczna. Metody, która nie poprzestaje na neutralizowaniu wad, lecz dąży do całkowitego usunięcia psychologicznych i fizycznych przyczyn choroby. Jednakże, pomimo tak długiego okresu czasu, jaki upłynął odkąd poznano techniki dr Batesa, pozostają one nie uznane przez profesjonalnych optometrów i lekarzy."

Wpatrywanie się w centralny punkt poniższej mandali przez 3-7 minut, powoduje znakomity relaks dla oczu i umysłu.

Obrazek

Praktyka systemu reedukacji wzroku — wizjonetyki, jak zwykło się określać ostatnimi czasy ten coraz bardziej rozbudowany i skuteczny system, jest kwestią rozwinięcia prawidłowych nawyków widzenia i zintegrowania ich z normalnym codziennym życiem, co powoduje wyparcie i zastąpienie szkodliwych wzorców patrzenia zestresowanym okiem.

Leczenie wzroku nie jest więc sprawą wykonywania codziennych półgodzinnych ćwiczeń, a następnie powrotu do starego szkodliwego rodzaju percepcji. Skuteczna terapia polega na uświadomieniu sobie złych nawyków, przekształcenia ich w taki sposób, aby stały się prawidłowymi przyzwyczajeniami poprzez powtarzanie ich na tyle długo, aż staną się one podświadome.

Innymi słowy terapia wzroku polega na wykształceniu trwałego nawyku naturalnego sposobu patrzenia, który staje się samoleczącą aktywnością pozwalającą na wytworzenie i rozszerzenie nowych ścieżek neuronowych w mózgu.

źródło: fragmenty książki:
"Samoleczenie wzroku metodą dr Bates’a" Bob Fingerbild
tłumaczenie Jerzy Wnuk

http://reikivi.org/index.php?option=com_content&view=article&id=235:metoda-reedukacji-wzroku-dr-batesa&catid=48:uzdrawianie-holistyczne&Itemid=122

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 06 paź 2010, 17:46 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree

http://chomikuj.pl/Weebly/Joga+i+nauki+Mistrz*c3*b3w/Joga+dla+twoich+oczu

Tutaj jest kurs/Ćwiczenia PO POLSKU ucznia Batesa, Meira Schneidera który dzięki niemu odzyskał wzrok ze stanu całkowitej ślepoty. Sam jestem osobą która nosi okulary od maleńkości i widzę ze jednak wzrok mi się sukcesywnie pogarsza. Ślepy raczej nie będę ale dyskomfort z noszenia okularów jest, zawsze zazdrościłem kolegom dobrego wzroku. Mam teraz zamiar dać szanse tej metodzie, może uzupełnię to jeszcze o prawo przyciągania gdyż dotychczas miałem olbrzymie rezultaty z jego korzystania :) .

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Ostatnio mniewmam dziwny ból oczów spowodowanym głównie sesją egzaminacyjną i siedzieniem przed kompem czytająć kolejne tomy książek. Używałem różnych kropel, ale pozytywnego rezultatu nie dało. Wtedy wpadłem na wystawianie twarzy w stronę słońca i od czasu do czasu patrząć się prosto w nią. (jakieś 30 min dziennie) Efekty były natychmiastowe po pierwszych dwóch dniach łzawienia i zaczrewinia znikły, a jakoś wzroku znacznie się wyostrzyła. Jeśli ktoś ma podobny problem zapraszam do spróbowania i zdania relacji.

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Świetne są ćwiczenia dr Batesa. Polegają głównie na rozciąganiu mięśni gałek ocznych przez patrzenie do oporu w lewo, prawo, do góry, w dół, krążenie wzrokiem w obie strony oraz na przemiennym skupianiu wzroku na jakimś bardzo bliskim i dalekim obiekcie. Pomagają na zmęczenie i bóle a stosowane długo potrafią wyleczyć z wad wzroku. Kiedyś, robiąc kilkuminutową serię po długiej przerwie poprawiła mi się ostrość widzenia o mniej więcej 1/8-1/4 dioptri :) Bardzo poprawiają też szybkość łapania ostrości. Wystawianie się na słońce to panaceum :D

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Oprócz wyżej wymienionych polecam:

Sok z Agawy - rozcinamy grube liście i robimy sobie okłady z miąższu
Odwar z gniazd nasiennych pigwy - w owocach pigwy siedzą gniazda nasienne, które są bardzo cennym surowcem leczniczym. Wycinamy je i robimy odwar z kilku łyżek stołowych. Gotujemy przez 10-15 minut, potem odstawiamy na 15-20 minut. Robimy sobie okłady, przemywamy oczy. Jeśli mamy sine worki pod oczami to w połączeniu z owocami jarzębiny ustąpią.
Odwar z owoców jarzębiny - owoce rozdrabniamy np. tłuczkiem i wrzucamy do małej ilości wody, gotujemy 10-15 minut, odstawiamy na 20 minut i robimy okłady

Awatar użytkownika

Cytuj:
Ostatnio mniewmam dziwny ból oczów spowodowanym głównie sesją egzaminacyjną i siedzieniem przed kompem czytająć kolejne tomy książek.

Dwie rzeczy już wypróbowałam i dla mnie działają jeśli chodzi o bóle oczu : jeśli czyta sie troszkę to ok, ale jak się czyta dużo książek na kompie albo mnóstwo stron internetowych to może lepiej włączyć lektora :
Jak to działa. Regulując głos można "czytać" nawet 4 razy szybciej niż normalnie. Samemu mieć zamknięte i wypoczęte oczy lub tez w tym czasie robić coś innego. Sa oczywiście tematy przy których trzeba być skupionym i nie da się wykonywać innych czynności ale są tez takie przy których jest to ok.
Szczególnie polecam to kobietom które jak wiadomo w zasadzie w tym samym czasie mogą (a czasami i muszą) wykonywać kilka czynności na raz. Włącza się lektora i on czyta wszystkie książki i strony jakie się chce a nasze oczy sa wypoczęte.

Druga sprawa to zastosowanie metody BSM - wystarczy 5 - 10 - 15 minut. Na głowie człowieka jest miejsce kierujące naszym wzrokiem wystarczy przyłożyć tam rękę i następuje rozluźnienie mięśni kolo oczu i oczy nas już tak nie bolą. Nie będę się na ten temat rozpisywać, bo tu nie ma o czym dyskutować. Jak się komuś nie podoba albo twierdzi ze nie działa - to albo niech się douczy albo niech sobie stosuje swoje prywatne zalecenia lub skorzysta z porad moich tu kolegów. Ja się dziele wiedzą, bo ja tak (i każdy kto chce i to zna) usuwa sobie bóle oczów bardzo szybko. Tutaj macie wypowiedz kogoś z naszego forum co to zastosował
BSM - oczy

A tutaj jest jeszcze wypowiedź innego pana.
Trwa półtora minuty, wiec spójrzcie :
Samoleczenie metodą B.S.M. ARIES 1997 r.
phpBB [video]

Witam, od dłuższego czasu doskonaliłem działanie prawa przyciągania, doszło to do takiego stopnia że nawet te nieprawdopodobne rzeczy się spełniały, nie ma mowy o przypadku. Od zawsze moim największym marzeniem był jednak dobry wzrok, mam dosyć dużą wadę astygmatyzm -4,5 L, 5 P i tą świadomość że z biegiem czasu i tak jeszcze będzie się pogłębiać od noszenia okularów. Moją intencją było więc wyleczenie wzroku, na początku dowiedziałem się bardzo negatywne rzeczy o operacjach laserowych, i gdy już myślałem że moje marzenie nie ma nawet szansy się spełnić, (no bo w jaki inny sposób wyleczyć oczy) natrafiłem nagle na video pewnego Rosjanina. Mówił on że wyleczył podobną do mnie wadę w 3 miesiące, nie używając do tego żadnych operacji, jedynie zastosowanie pewnej wiedzy. Jak się później dowiedziałem, naprawdę wiele osób polepszyło sobie tak wzrok, skontaktowałem się z jedną kobietą i sama powiedziała ze wpierw nie wiedziała czy te ćwiczenia dadzą rezultat, próbowała jednak. Ćwiczyła przez 3 miesiące.. zauważyła że okulary które nosiła są za dobre, poszła więc do okulisty który jak się dowiedział o tych całych ćwiczeniach wyśmiał ją i zapewnił że te ćwiczenia to tylko pic na wodę i ze jak przestanie je robić to wzrok znów się pogorszy. Zniechęcona opinią tradycyjnego specjalisty przestała wiec robić te ćwiczenia jednak zauważyła że poprawa którą wyćwiczyła utrzymywała się jeszcze długo. Postanowiła je kontynuować i dziś z ogromnej wady nic nie zostało. Takich inspirujących historii jest multum, osoby które wyleczyły sobie tak wzrok bardzo chętnie dzielą się tymi ćwiczeniami. Może wiec prawo przyciągania przybliżyło mnie teraz faktycznie do mojego marzenia ? Postanowiłem się więc zabrać i ja za te ćwiczenia, co jakiś czas napisze o rezultatach. Materiał z którego korzystam to ćwiczenia poniższe. Dodatkowo korzystam z ebooka instruktażowego ze strony norbekov.com-ad.net, autor bardzo zachwala tą metodę i mówi że na 100 osób 100 naprawia sobie dzięki temu wzrok z szybkością 1 dioptri na tydzień (jesli postęp jest wolniejszy to niby ma być wina nie robienia dokładnie cwiczeń, tak jak trzeba), ebook jest również źródłem informacji autora tekstu który napisał artykuł ten co poniżej jest w ukryciu. Że książka jest płatna stąd też zamieszczam te streszczenie, z perspektywy człowieka który leczył wzrok w oparciu o tą metodą. Jako wytłumaczenie dlaczego ta metoda ma działać wyczytałem tak, mięśnie oka w dłuższej perspektywie potrafią mu nadawać odpowiedni kształt, jeśli ten kształt jest nieodpowiedni, wiązka światła skupia się w złym miejscu, obraz jest mniej wyraźny, jest wada wzroku. Jednak najważniejszą kwestią jak się dowiedziałem z książki Norbekova ma być zdolność regeneracji ciała przez wizualizacje, dobre samopoczucie, które dodaje energii w naprawie zdrowie. Autor położył bardzo duży nakład starań w zbadaniu tego fenomenu... Cwiczenia polegają więc na trzymaniu kartki z tablicą snella, polepszaniu nastroju przez mechanizm który opisał (wizualizacje, wpierw popraw mowe ciała z wyprostowaną postawą, kręgosłupem i uśmiechem na twarzy, reszta, uczucia, mysli pójdzie za nią dostosowując się do reszty) aż do momentu w którym dobre samopoczucie będzie polepszało na kilka sekund wzrok, literki będą bawić sie w chowanego tak jak przy bawieniu się mechanizmem ostrości przy kamerze, i trzeba tak cwiczyć z tą tablicą, linia po linii, tak by polepszyć ten czas utrzymywania się dobrego wzroku coraz dłużej. Po kliku ćwiczeniach sam zauważyłem poprawę, po palminu(relaksacją wzroku przez zasłanianie dłońmi, opisane przez w 3 filmiku poniżej) widziałem super coś co kilka minut wcześniej było niewyraźne. Także ja pokładam w tej metodzie dużo optymizmu, zobaczymy co przyniesie przyszłość :)

Poniżej ćwiczenia, które robił Andrei, widoczny na filmie, jego opis. :)
How to rebuild your vision to 20/20.
Okay, here are the exercises that me and my friend have both followed to restore our vision (and a lot of other people have as well), and so I have no reason to doubt their effectiveness on restoring your, the readers, vision also - if you do these exercises, you will restore your vision. Let's begin with the rules first - vitally important to your success. Although exercises are very simple, most work is done in your mind. And that is simple enough also.

Another thing to keep in mind i that I am not a doctor, I do not hold any qualifications in the area whatsoever, so please treat everything that I say here as my own opinion. Although you cannot possibly damage your eyes by just rolling them around, I must say that I am not responsible for anything that you do as a result of reading my information. Always consult with your doctor before doing anything with your eyes...

Now that that's out of the way, let's get into the action!

Did you know that you can fully restore your own vision - rebuild your eyesight?

The biggest and the most powerful tool that can be used to achieve great health is your own mind! People hugely underestimate the power of their thoughts, and, while some are just plain lazy, others just don't know the truth. The truth that you can use your mind to create the body you want to live in - healthy, strong, beautiful body.

In this example, I would like to share with you what I did to restore my own vision. My eyesight started worsening when I was about 13, starting from about -1, and, eventually, getting to -4.50 & -4.75 on each of my eyes (that's what it was at only recently, before I've restored it). I have been wearing glasses, and then contacts ALL THE TIME during this period. As soon as I have leant that it is fairly easy to restore your eyesight(what a shock it was!), I have spent a lot of time researching, found some brilliant courses (those are all in russian, otherwise I would have recommended them to you as well), which I followed, and have now *fully* rebuilt my eyesight. I have a perfect eyesight today, which I cannot express enough how happy I am about! I think that I can even see better now, than I did, when wearing my contacts.

1). Always feel good. Make yourself feel good throughout the exercises - the best you can. That's one of the 'secrets' - really the key to success in anything you do. The first thing you do in order to lift your mood is to straighten your spine, and put a wide smile on your face. :o) Again, this is very important - mind work is 90+ % of success.

2). Do not tense your muscles - relax as much as possible, while doing the exercise (at least).

3), Say good bye to your glasses/contacts for good if you are up to -1.5 or +1.5. I have almost never worn my glasses after I have started regaining vision, and I've had close to -5. If you are more than 2 dioptres out, then use glasses with at least 2 dioptres weaker than your current prescription (and only use them when you actually cannot do without them...). If you drive, then this would be the time when you should consider other means of transportation - and remember that you can walk too! :o) (Think you cannot handle that? I've had final year exams & most important presentations out of my whole course to do when I 'lost' my glasses, and yes, it was very frustrating when you cannot see anything - just picture that!)

4). If you drink alcohol, or if you smoke, then please please please do yourself a favour, and stop this degrading activity altogether (or at least for the duration of the process of curing yourself). Important because smoking and drinking affects our eyes big time. It affects our whole body actually (and mind), but I won't go into that much more here.

5). Do not rush it! If you restore your vision too quickly, you are a risk of slowing down the process tremendously. If you follow this guide exactly as it says, then this won't happen. It's quite easy to rush, because you want to restore your vision, and you see improvement, and so you have the temptation to over-do the thing that's working for you. If you take that road, however, then get ready for a dioptre per month, or more, instead of a dioptre per week! The cycle of exercises is done once daily, for four days, and you have a rest for 3 days that follow. The only thing that you should be doing is smiling and being happy. I'll briefly go over why this is important a little later on.

These are the three main rules. Restoring eyesight goes hand in hand with general health. If you drink alcohol, or if you smoke, then please please please do yourself a favour, & stop this degrading activity, at least for the duration of the process of curing yourself.

Lastly, after accomplishing every point (set of exercises) from below, you need to blink a few times, just for a few seconds (blinking relaxes eye muscles).

1. Look up, but take your attention further, beyond the physical constraint of your eye, then look down, and, again, take your attention further, beyond the physical constraint of your eye - 8 times (up-down *8, and remember to keep your eyes relaxed - do not stress your eye muscles).

2. Look left, but take your attention further/beyond the physical constraint of your eye - behind your ear in this case, look right, and, again... you got it. Do this 8 times, just as with point 1.

3. Look left, straight, right, straight, this one 4 times (left, straight, right, straight *4)

4. Follow a perfect circle with your eyes (don't cut corners), 8-10 times in one direction, and then 8-10 in the other direction.

5. Same as point 4, but look up (i.e. tilt your head towards the ceiling, and do the same as point 4). Again, make sure that you maintain good mood throughout, as this really is vital, and will really put things on steroids. Make each move comfortable, increase your good mood with every cycle. And don't forget to lightly blink after every exercise.

6. Do same as point 4, but with your eyes closed.

7. Do same as point 5, but with your eyes closed.

8. Look on to the top left corner (eyes are open again), bottom left corner, top right corner, and bottom right corner, and do this cycle 4 times. Then do the same in the opposite direction.

9. Draw a horizontal 8 with your eyes (i.e. move your eyes in the shape of an 8), do about 8 of them in each direction.

10. Now draw 8 vertically, also around 8 times in each direction will do.

11. Look at your nose for 2 seconds, then look straight, but take your attention to the sides, noticing object which exist by each side of you (again, you cannot physically look in different directions, unless you are a frog, or a lizard, but you can pay attention to these objects, noticing them with your side/peripheral vision). Then look at the bridge of your nose for 2 seconds, and, again, to the sides, as above. Lastly, look between your eyebrows for 2 seconds, then to the sides again. Do this cycle 4 times.

12. Sit up straight, close your eyes, and relax as much as you can - relax the whole body, and eye muscles in particular (go through your whole body in your mind, in search for tense muscles, and relax any tense muscles that you find). To help yourself relax, image of nature helps most people. Then, when you feel that you have fully relaxed, imagine a butterfly, remember how it moves/spins its wings. Now slowly, calmly open your eyes, and calmly start blinking, without tension, just like the butterfly does when it moves it's wings (10 seconds or so is enough).

13. And last stage. Relaxing your eyes as much as possible. Rub your hands against one another, until you feel they start getting worm (10 - 15 seconds), then put them in a cross, one on another, and put them on your face. Your eyes must rest right in the middle of your palms, but not touch them. Make sure there is no light coming through, and then close your eyes. Fully relax (meaning your shoulders will go down, face relaxed, tongue should be in a "hanging" state, etc. - just go through your body in your mind again, looking for any tense muscles, and relax them. Sit in this position for around 4 minutes, and then slowly put down your hands, keeping your eyes close. Increase relaxation, think of nature. After about a minute in this state, take a deep breath, stretch yourself, hands, feet etc., and open your eyes, while you breath out.

Although this is by no means everything that I know and that I did ( I spent my whole day for full 40 days working on my health - just preventive maintenance, as, thank god, I have a perfect health, and I am still very young anyway), while restoring my eyesight and my health, this will be enough to restore your vision. There are other things you can and should also do, in order to increase the effectiveness and hyper-speed things up, but these things will take a lot more of my writing time, as well your doing time (a time *very* well spent). Another couple of very powerful exercises for your eyes that you should also implement are the "solarising" exercise, and the "eye muscle-building" exercise.

- Solarising exercise: Sun is our friend. Our eyes have a way of adopting to the sun light - when we are looking at the sun, it's generally good for our eyes. It is, however, very important, however, to only look at the sun either in the morning, when it is rising, or in the evening, when it is going down. It must be very close to the horizon - like right on it. Avoid looking at the sun during all other times at all cost, as it causes eye flouters, and, eventually, cataracts. What ever you do, do not stare at it directly with your eyes wide open! Sunrises and sunsets are good and safe. If you feel uncomfortable doing so, however, or if you have any problems with your eyes, then consult with your doctor. If you don't know of any problems, i.e. if you feel that you are okay, then you probably don't. But remember to consult with your doctor about any problems you may have. So, looking at the sun when it's already up is a bad idea. Even if you close your eyes, it is still bad, so don't do it. It is well know that birds, for example, have a perfect vision through their whole life, and that's because they don't look the sun during the day, but only during the sunset and the sunrise (according to xyz).

Eye muscle-building exercise: Think about the time when you go into a gym, in order to build up your muscles - you do the same hear with the muscles of your eyes (which move & focus our eyes). So, here's what you do for this one: you take a small image, e.g. stamp, and you stick it on your window (preferably). Then, look at the stamp, standing 30 centimetres away from it & focus your vision from that stamp and into the distance. Do this around 100 times. Spending just 3 minutes a day on this exercise is enough. Fully relax your eye muscles while doing this (and always try to keep your eyes relaxed anyway, this will speed up the process by a tonn).

More stuff to do:

Close your eyes, and relax for about 30 seconds or so
Then look onto the distance outside your window (if you don't see anything there at all yet, then use an eye test table - like those you see at opticians, when you go for an eyesight check up). During this time, lift up your mood *as much as possible*. Feel really good, and you will start noticing the fluctuations. Your aim is to remember the state of good eyesight, and then try & replicate that state in every situation, everywhere you go.

Relax your eyes everywhere you go, until you see flashes of good vision. It is when you see these flashes then youre on your ways, as it means that your eye muscles are trying to relax! Don't, don't don't squint, or put any kind of strain on your eyes, as this only slows down the process. Try to get fluctuations instead, by increasing your mood, you can do it for 10 mins in the morning instead, and then have a slightly up-lifted mod for the rest of your day. Remember not to put your eyes under any kind of strain, or stress during the day. Our mood and the way we're feeling throughout our "average" day has a huge impact on our eyesight. We can feel like a loser, with a grin like we have no future, or we can smile all day, with a straight back, and that's what does wonders. Literally ANY problem can be cured that way, and will insure no health problems for the future. Got it? If nothing else, remember that, and you'll restore your eyesight, and much, much more.

Try the following: close your eyes for 20 seconds (or until you're fully relaxed), feel good about yourself, inhale deeply, then exhale (just as you would normally), and lightly open them and try to lightly focus, then FULLY RELAX. Once you get a little fluctuation of good vision, remember the sharpness of the image that you saw, and repeat that procedure again. Do it once or twice, anywhere you can. For example, do it while you're walking. TELL your brain what you'll see you're going to open your eyes. It's there to help you in life, and, after all, you OWN IT, so work with it. There are some spots around your face that you can massage and help your eye muscles relax. It'a kind of hard to explain in text, but they are by your temples, then all around your eyes, and by your nostrils. They are quite official, so you'll find them online, I'm sure.

I also stretched my eyesight every day, and saw consistent improvement, bit by bit. What I mean my that is I found a place with dim lighting where I couldn't see anything, and I had practiced relaxing my eyes until I could see. That really helped, after every session like this I saw an improvement, sometimes very noticeable. I relaxed my eye muscles there by lifting my mood, doing palming, breathing deeply, and just generally focusing a little, and then relaxing. Massaging your face also helps to relax, as it get's your blood flowing.

To sum up, here're some things to remember:

- Ralax. I have learnt that although I could do things with my eyes to see better (for example I could put a strain on my eyes of some sort, and could see for some time), I then quickly learnt that my eyesight wasn't really improving, and I needed to put that same strain every time I wanted to see. And so that didn't work out too well for me... It was when I learnt to fully relax without any strain at all (taking deep breaths in, and using my mood) I then had restored my vision fairly quickly, from that point on. I did force my eyes to focus at the start though... because I could not see anything at all... so I am going to try and advise you on the most effective way to do that also. When you force your eyes to focus, do so lightly, and then RELAX FULLY, and you should still see what you wanted to see. Then you should remember the position of your eyes when you see, and keep telling your brain that that's what you want, and that's what you are going to get. Tell yourself that you see better every day, and just remember the position and then replicate it. Spend time every day just stretching your vision, keeping it in that stretched position for at least 20 minutes - that's what I did. I have identified a couple of good places where my eyes were most relaxed, and I kept training them to see, stretching my vision further and further, as days went by, until I needed no more - I could see, without doing anything at all. And that helped me tremendously, as after every session like this, my vision got a whole lot better.

- It is important to relax your eye muscles before you go off to bed, and after you wake up. If your eyes are strained when you go off to sleep, then your eye muscles are very likely going to stay like that for the whole night. One thing you can do to relax is do a so-called "Long Swing". The resource I gave you below describes how to do it.

- No drugs - alcohol, tobacco

- Healthy food - eat separately, lots of fruit, etc.

- Feel good throughout the exercises as well as throughout your day in general, smile more, minimise any possible stress

- Once you restore your vision, it's very easy to keep it good. All you do is you see things without stressing your eye muscles in any way, and remember to look after them - give them a rest more often.

Recommended reading:

http://www.eyeexercises.net/eyeexercises02.php
New Text / Write module
It is suggested to do the exercises for about 4, 5 days, and then have a break of about 3 days - as this is how our bodies work, 2 steps forward, one step backwards. DO NOT OVER DO IT, as it will do more harm than good. Please trust me on this, just do the mood part properly. You'll see that one day your eyesight is better, the next it appears worse than the day before, but it is always constantly improving, no matter what you may think, or see. It is improving for everybody, but everyone's pace is different. Everybody, however, see first improvements during the day - will first start fluctuating during the day, then, after a while, you'll see the same fluctuations in dark lighting conditions - that's when you are almost there :o) And once you have restored your vision, it is highly recommended to continue doing the exercises for at least another month - to absolutely make sure that you've restored your vision, once and for all, no matter what.

Again, all of these exercises are closely coupled with health training (or restoration, for some), and the real secret is to feel good throught all exercises - the more positive you are feeling, the quicker you will succeed. Very simple. Every point, be it "-" or a "+", on average, based on past experience of millions of people who've fully restored their vision & health that way, takes only a week to take off. I.e. if you have -8, it should take you two months, -4 = 1 month, and so on. The reason behind so quick improvement lies in the wisdom that goes back year and years back - everything I've outlined in my lense not only gives a holistic approach to restoring vision that you don't see very often anywhere else, it gives you some eye exercises that have been researched, from century into century, and each exercise, as said above, has it's own good reasons. Speed comes from you opening the underrated in the modern world hidden abilities of our bodies - you do this by increasing you mood and straightening your spine, and that is what speeds up the process, therefore is absolutely essential. Exercises themselves are nothing, you don't even need to do them to restore your vision - they are about 10 percent of the work. The exercise with raising your mood until you see eyesight fluctuations is the most important one, as it is this one that starts the mechanist of eyesight restoration. For russian people, look for Mirzakarim Norbekov's book, in particular, read his "Opit Duraka, ili Put k Prozreniu" book.

Now, it all begins with you.

If you found this information useful, and would like to make a donation to me, to sponsor further research ;o), you may do so by clicking this link.

Also, please take a moment and email this information to your friends, tell your family etc. - they will thank you for it! I have created this pdf file with this information, which you can also help me distribute - again, right click to save it somewhere and then email it to your family, friends or anyone you know who wears glasses - even your grand ma! It would really help them. Got any questions? You can leave comments/replies/questions here, in the guest book, I believe, and you're welcome to do so. I'd be interested to hear of peoples progress and feedback, based on which I may improve this lense, add stuff to it, etc. Now, get to work, and i wish you all to follow this exactly, and so restore your vision quickly. Dioptre per week is the goal - remember!

And NO, you cannot possibly expect to restore your vision, while you're wearing your current glasses, in which you can see perfectly well again. You can thank your ophthalmologist for this next time you go to see him or her to tell them that you've now restored your eyesight, and therefore you don't need their services no more![/ukryj]

How to Improve Eyesight-Relaxation Eye Exercises
phpBB [video]

Eye Exercises Warning While Improving Eyesight Naturally
phpBB [video]

Ostatnio zmieniony 21 lut 2011, 20:14 przez pawel86ck, łącznie zmieniany 2 razy

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Czekam na rozwój tematu, bardzo ciekawy dla mnie. Napisz coś więcej o ćwiczeniach, jak się je wykonuje itp.

Awatar użytkownika

Dokładnie, byłbym wdzięczny za napisanie krok po kroku co trzeba robić, tak żeby wszystko było jasne :)
Sam jestem krótkowidzem i słaby wzrok nieźle daje mi się we znaki czy to w szkole czy nawet przy obserwowaniu gwiazd na niebie Smutny Jeśli to o czym piszesz się sprawdzi to chyba zabraknie słów na opisanie mojego szczęścia :jupi:

P.S.
znalazłem ebooka wraz z tablicą Snellena do wydruku, chodzi dokładnie o tą metodę o której mówisz, dla chętnych do pobrania tutaj: http://chomikuj.pl/kilroy?fid=10292653

Astros- Ten ebook jest przekombinowany i zawiera mało wydajne techniki bo jeszcze napisane przez samego pioniera dr Batesa, na pewno jednak pierwsze strony są ciekawe, gdyż opisane jest dlaczego te cwiczenia wpływają tak pozytywnie na oczy i co grozi ciągłym noszeniem okularów. Jeśli juz ktoś chce czytać ksiazke to ja powiem tylko tyle że już przejrzałem chyba prawie każdą z tematu i polecam jedyną tą do której dałem link i której autorem jest Norbekov. Inni skupiają się jedynie na technikach, rezultat leczenia jest bardzo też wolny. Jeszcze jakiś czas temu ksiazka ta była jedynie po rosyjsku i to wielkie szczęscie dla osób znających ang. Co prawda jest płatna i po ang ale szczerze mówiac co to jest 25 dolarów przez paypal w sytuacji możliwości uzdrowienia oczu. Ja kupiłem i nie żałuje, bardzo wiele rzeczy mi to wyjaśniło, podejrzewam że bez niej robił bym te ćwiczenia mechanicznie, pewnie z bardzo powolnym rezultatem. Autor bardzo motywuje, jest bardzo pewny siebie i to pomaga uwierzyć jeszcze bardziej w ten system. Twierdzi że 100 na 100 odzyskuje pełnie wzroku, więc jeśli coś nie wychodzi to po prostu sugeruje że nie robisz czegoś dobrze z cwiczeniami, a bardzo dużo błędów można popełnić, co wpłynie na wydłużenie leczenia wzroku.
Tu jest ta książka: norbekov.com-ad.net/

Ćwiczenia są dokładnie rozpisane pod przyciskiem "ukryte" w pierwszym poście, dla tych co nie umieją ang. idzie to na szybko tak.
Przed ćwiczeniami trzeba podnieść sobie samopoczucie, i ćwiczenia tylko tak wykonywać, nie masz dobrego samopoczucia, uczucia szczęścia to też czasem lepiej nie wykonywać tych ćwiczen jak mówi autor, to nie ma być rutyna.
1. Nie ruszając głową patrzy się oczyma w górę starając wędrować skupieniem uwagi poza pole widzenia aż do skóry głowy, pózniej w dół wędrując skupieniem uwagi na krtani. 8 w dół i w góre. Trzeba pamiętać o częstym mruganiu, relaksuje to oczy.
2. To samo ale lewo, prawo. Patrzysz przykładowo na sciane po lewej ale tak samo uwagę skupiaj dalej, na uchu, 8 w każdą stronę.
3. Lewo, na wprost, na prawo, 8 razy.
4. Ruchy obrotowe oczyma, wyobraź sobie złoty wielki zegar przed tobą. Poruszaj oczyma powoli odpoczywaj na 6 i 12. Jeden raz w jedną strone, drugi w drugą strone wskazówek zegara. 8-10 razy w każdą stronę. Nie żałuj czasu na mruganie, nie mecz oczu. Teraz to samo, tyle ze z zamkniętymi oczyma, kilka okręgów. Poczuj wewnętrzną radość oczekując na lepszy wzrok.
5. Lewy górny róg, dół, prawy górny- dół. należy skupiać sie też skupieniem uwagi troche poza zarys twarzy, ale nie można też przesadzać, nie chodzi o zmęczenie oczu. 8 razy. Po skonczeniu seri od nowa, tyle że odwrucona kolejność, z dolnego rogu na górny, tez 8 razy.
6. Wyobraź sobie figurę 8 przed tobą, ułożoną horyzontalnie, w obrębie twarzy rysuj ją oczyma w jedną i drugą strone 8 razy,
7. To samo tyle że usemka pionowo a nie poziomo.
8. Patrz na czubek nosa przez kilka sekund, pózniej przed siebie ale nie zwracajac uwage na elementy peryferyjne, patrzysz wiec na jakiś obiekt ale odczytujesz jak najwiecej informacji z twojego pola widzenia nie zmieniając skupienia na tym pierwszym obiekcie. 3 min. Po wykonaniu tego ćwiczenia, trzeba zrobić ćwiczenie relaksacyjne, palming(opisany poniżej).
9. Cwiczenie na akomodacje oka. Przyklej wyraźny obrazek 4x4 na szybę, stój od niego 25cm, skupiaj się 3-5 sekund na nim, pózniej na pierwszym obiekcie za szybą, który zdaje się rozmazywać, wraz z postępem poprawy wzroku wybiera się coraz dalsze obiekty. 5-10 m. Zakończyć palmingiem 2 min. 2razy na dzien, z odstępem 2 godzinnym, przy świetle dziennym, nie o zmroku.
10. Po zakonczeniu tych ćwiczen, cwiczenie z tablicą snela, kartka na wyciagniecie reki, od pierwszego rzędu słabo widocznego cwiczymy, staramy się zebrać jak najlepsze samopoczucie, aż zaczniemy dostrzegać polepszające się litery.

Cwiczenia relaksacji wzroku
Palming. jest pokazany w wideo 3, jak i na tej stronie snezha.com/EyeExercises/Palming.aspx , Przy zasłanianiu skup się na oddechu, nie myśl o niczym innym. Zdrowa osoba, której oczy są nie zmęczone, będzie po zamknięciu oczów widzieć doskonałą czerń, trzeba ćwiczyć by osiągnąć ten sam efekt. Poczatkowo trudno o taką relaksacje oczu ale praktyka zawsze przybliża do celu. Ważne jest wyobrażać sobie czerń, że cały świat jest czarny, by dać wzroku odpocząć. Tak z 5-10 Póżnej pod koniec ćwiczenia sowyobraź sobie poranek, słońce wschodzące nad horyzontem, jesteś na wzgórzu a gdzieś poniżej płynie rzeka, ubiegłej nocy padał deszcz a liscie na drzewach wciąż lśnią. Wiatr z nad rzeki pieści te liscie a słonce nadaje im blask, światło. Jeśli weźmiesz tabele w tym stanie głębokiego odpoczynku zobaczysz polepszenie, to znaczy że zrobiłeś wszystko tak jak należy.

Poniżej kilka relaksacyjnych Cwiczeń
snezha.com/EyeExercises/eye_relaxation.aspx

Tak jak autor pisze i co sam zauważyłem najważniejsze i tak jest samopoczucie, bez tego można się wpatrywać godzinami w tablice snella i nic. Sam zrobiłem dziś to ćwiczenie i było to coś takiego ze faktycznie samo patrzenie na kartkę nic nie dawało, cała praca idzie na sprawienie by poczuć się dobrze, wyobraziłem sobie jak to by było być już z dobrym wzrokiem.. i tu już faktycznie dzieje się tak jak powiedział autor ksiazki Norbekov litery zaczęły być wyraźne na kilka sekund tak jak bym się bawił ostrością kamery... więcej pozytywnych wibracji, wyraźniejszy obraz.

Ćwiczenia należny wykonywać 4 dni pod rząd, gdy się robi wszystko dobrze należy oczekiwać 0.25 dioptri na dzień. Później 2-3 dni przystosowania, gdzie nie robimy absolutnie żadnych cwiczen, oprócz tych relaksacyjnych, palming, itp.

Na szybko napisałem jak to wygląda, ale prawda jest taka ze pewnie liczą się szczegóły których nie zawarłem, np nie można nosić pod żadnym pozorem okularów gdy już zacznie się te ćwiczenia, nawet na kilka minut, jedyna dopuszczalną możliwością jest noszenie okularów ale z 2 dioptrami mniejszymi i to jak najmniejsza ilość czasu. Również jeśli ktoś chce podejść do tych ćwiczeń poważnie powinien zaznajomić się z ang. oryginałem, chociaż jego streszczeniem które jest zawarte w spoilerze pierwszego postu. jak bardzo bym się starał to jednak jest to tylko streszczenie materiału, to tak jak by zdawać ezgamin ucząc się na samym streszczeniu, w efekcie końcowym ... nie wiadomo co wyjdzie :)

Swoją drogą te metody pomogły nawet niewidomemu człowiekowi, meir schneider, na youtubie są z nim wywiady w tv, lekarze niedowierzają w to co dokonał bo też miał mechanicznie uszkodzone oczy po operacji.. Ma nawet swój własny system video, który widziałem na chomikuj.pl. Joga dla twoich oczu czy jakoś tak się nazywał. Zawsze to kilka przydatnych ćwiczeń więcej.

Na koniec pozytywny feedback po tych ćwiczeniach od jednej osoby.

Cytuj:
Hi man.My name is Sina and im 19.I wanted to share my story with you.I have been searching for something or an exercise that may cure my poor vision since I was 16 but anything I found was not free but I really never got tired from searching. and at last 3 month ago I found your amazing article and I was very amazed that finaly I found something that I have been looking for.By the way I was -4.25 both eyes actually my right eyes was 0.25 weaker than the other one anyway I took off my glasses and hide it somewhere in my house and told myself I would never ever come for wearing them again. I started carefully performing every exercise step by step doing them 4 days rest for 3 days.I told my family my mom about this amazing way of healing she smiled at me and said ok lets go for an eye check up you are so confiedent.I was doing these exercises for about 3 weeks in that time.When I was waiting for my turn I was pretty sure of myself and happy for showing my mom that I have improved naturally.So my doctor checked me and said,your astigmat increased by 1.30 on each side and your vision have decreased about 0.50 on both sides.I was shocked .I felt like empty I felt ..I cant explain my feelings in that moment all my hopes were destroyed in that room.My doctor laughed and said why are you so upset you are still young and your vision will get even worth up to the age of 21 and after that when you got 43 your vision will decrease more and anyway what is really wrong with glasses?If you dont like them I will attend lasic surgery but it is still very soon for you .So for now I will write lenses for you if you dont like glasses.It was very difficult for me to loose I have never experienced being such a looser I always felt myself as a winner and have been told myself I can get anything I want in my life but what happened.I was truly believed in these exercises.You know what would happen when you believe in something but suddenly all the things go wrong.I have ordered a new glasses and lenses too.My glasses were perfect as well as my vision while wearing them my lenses were perfect too.So with so much wrath I turned on my computer and wanted to delete the PDF file I yelled THIS IS WHAT I AM I CANT CHANGE ANYTHING I HAVE BORN WITH THIS.What did I expect. but suddenly something inside me said dont give up.Dont let the environment and pressures beat you.and there is no reason for the world be against you.So again I started the exercises that I had stopped it after going to a check up.But with a little difference I started the exercises I put a smile on my face and tried to enjoy the whole exercise rather than considering it as a boring duty that I should do this if I want to have clear vision.I did it for 3 month between this period of time I saw improvement a lot though but one morning When I woke up and looked at my computer monitor screen And I shocked I could see the tiny GOOD MORNING screen saver on my monitor screen.I suddenly laughed and go outside with my sleep clothes I saw everything clearly after all every color so I called my family and told them I want to go to a check up and I want you two to be with me.They agreed .And before the check up doctor told me your eyesight probably have gotten worth in this several month so I want you to not feeling nervous about it.When the check up finished God I never forget the doctor face .He said Its impossible.you are 20/20 your astigmat has gone completely.What have you done?I said natural lasic surgery.

ohhhhhhh I spoke a lot huh?sorry and im not a native so my english is not perfect If I made a mistake forgive me guys.I just wanted to thanks for the free guide once more. It was not just healed and cured my eyes but I had learn a lot about the life to always laughe to my problems and in the saddest moments it is always hope you just have find it.

Ostatnio zmieniony 21 lut 2011, 20:16 przez pawel86ck, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Pawel86ck

Osobiście polecam wpatrywanie się w wschodzące lub zachodzące słońce. Mi pomogło :spoko: ( inaczej sungazing )

INNE NATURALNE SPOSOBY LECZENIA OCZÓW:

Świetne są też ćwiczenia dr Batesa. Polegają głównie na rozciąganiu mięśni gałek ocznych przez patrzenie do oporu w lewo, prawo, do góry, w dół, krążenie wzrokiem w obie strony oraz na przemiennym skupianiu wzroku na jakimś bardzo bliskim i dalekim obiekcie. Pomagają na zmęczenie i bóle a stosowane długo potrafią wyleczyć z wad wzroku. Kiedyś, robiąc kilkuminutową serię po długiej przerwie poprawiła mi się ostrość widzenia o mniej więcej 1/8-1/4 dioptri
(użytkownik zielony)

Sok z Agawy - rozcinamy grube liście i robimy sobie okłady z miąższu
Odwar z gniazd nasiennych pigwy - w owocach pigwy siedzą gniazda nasienne, które są bardzo cennym surowcem leczniczym. Wycinamy je i robimy odwar z kilku łyżek stołowych. Gotujemy przez 10-15 minut, potem odstawiamy na 15-20 minut. Robimy sobie okłady, przemywamy oczy. Jeśli mamy sine worki pod oczami to w połączeniu z owocami jarzębiny ustąpią.
Odwar z owoców jarzębiny - owoce rozdrabniamy np. tłuczkiem i wrzucamy do małej ilości wody, gotujemy 10-15 minut, odstawiamy na 20 minut i robimy okłady
(użytkownik Toe Negro PhD)

Maciejko191 - Cwiczenia które napisałem uwzględniają ćwiczenia które nadmieniłeś, nie mniej sam widzę że same cwiczenia to 10% sukcesu, 90% to dobre samopoczucie i uczucie szczęścia gdy się je robi. Ksiazke Batesa uznaje za przekombinowaną gdyż tyle tam skomplikowanych ćwiczen że nawet nie chciało mi się tego czytać, również są to cwiczenia z czasów jak jeszcze żył. Ksiazka Norbekov'a i jej streszczenie przez Andrei'a to moim zdaniem absolutnie najlepsze materiały jakie znalazłem. Dodał bym jedynie róznego rodzaju techniki relaksacyjne, takie jak właśnie napisałeś z tymi okładami z owoców nawet. Podam link do kilku takich przydatnych ćwiczen relaksacyjnych, polecam te kawałkiem lodu i później , masujem nim oczy, pózniej przepłukanie bardzo ciepłą wodą, 7 razy. Oczy niesamowicie po tym odpoczywają snezha.com/EyeExercises/eye_relaxation.aspx
Poniżej przykład kolejnego ćwiczenia relaksacyjnego ma oczy, okłady z herbaty. mają za zadanie zniwelować zaczerwienienie na około oczu, gdy się nosi okulary.
Natural Eyesight Improvement - Eye Rejuvenating Treatment
phpBB [video]

A teraz robię miesięczna przerwę od kompa, nie można oczekiwać poprawy wzroku bez tego :spoko: :uczeń: Odezwę się za miesiąc i napisze jak rezultaty :hejka: .

Awatar użytkownika

To powodzenia Paweł i wielkie dzięki za informacje :spoko: Niestety nie stać mnie na kupienie tej książki ale z pewnością zastosuję się do ćwiczeń, które opisałeś. Wielkie dzięki! :)

Miałem pisać za miesiac ale już są p[ostępy, nie widziałem ostatnich 3 rzędów cyfr na tablicy snella, po UDANYCH ćwiczeniach z tablicą widzę :) Z moimi okularami za 2tyś zł mogę się już przegnać, gdy je zakładam to widzę wszystko w oddali, robiłem dodatkowo cwiczenia na astygmatyzm i wygląda na to że zdjęło mi trochę cylindrów :). Na specjalnym szkoleniu astygmatyzm podobnież można w 2 dni wyleczyć i chyba potrafie teraz w to uwierzyć. Jednak najważniejsze jest te cwiczenie z tablicą, na początku byłem zawiedziony... nic się nie pojawiało i już myślałem że skoro tak to jest to jakaś bujda.. jednak kilka dni temu w koncu mi się udało zapomnieć o codziennych niepowodzeniach.. i gdy czujesz sie swietnie i szczęsliwy, nie myslisz o problemach, gdy nie wątpisz w to że liczby/cyfry z kompletnie zamazanego rządu sie pojawią.. to wystarczy tak przytrzymać uczucie szczęścia i takim spojrzeniem spojrzeć na tablice snella, utrzymać tą ostrość na 30 sekund, potem wykonać palming, ak jak pisze w ksiażce. Normalnie jak by sie ustawiało ostrość w kamerze.. znaki pojawiają się :). Robię dodatkowo tak jak w ksiazce Norbekova czy jego uczennicy EugeniMIler ćwiczenia fizyczne oraz zmieniłem troche zwyczaje żywieniowe by pobudzić prawidłowe krążenie krwi oraz tlenu, mówią ze bez tego rezultat był by znacznie wolniejszy. Co do tego samopoczucia no to natrafiłem też przy okazji na ciekawe odkrycie naukowe, otóż odkryli że woda zmienia swoją strukture molekularną pod wpływem myśli i emocji jakie wysyłamy.
Obrazek
Materiał pochodzi z seminarium Jack Canfield - Activating The Law Of Attraction.
Jeśłi się wezmie pod uwage że człowiek jest w wiekszkosci z wody... to nic dziwnego że norbekov widzi w tym klucz do szybkiego leczenia zdrowia :) Zrobił eksperyment, wynajął hale gdzie ochotnicy chodzili w rytm muzyki po 2 godziny na dzień, z wyprostowaną postawą i uśmiechem na twarzy. Okazało się że w szybkim czasie zaczęli się leczyć z róznych chorób które mieli, problemy które im doskwierały ze zdrowiem zaczęły mijać :). Uważam ksążke norbekova za bardzo udaną inwestycje.. Podobniesz gdy robi się wszystko dobrze można zdjąć 1 dioptrie na tydzien... na razie jestem świadomy swojego niedokładności w wykonywaniu cwiczen, nie zawsze chce mi się je zrobić wszystkie.... ale mam nadzieje że za 2 miesiace.. będę już widzieć bardzo dobrze bez okularów. :zęby:

How Do Eye Exercises Improve Your Vision Naturally...? - Part 3
phpBB [video]

Dodam jeszcze ciekawy filmik odnośnie wyjaśnienia tego dlaczego w trakcie ćwiczeń poprawia się wzrok i dlaczego się pogarsza. Autorką filmu jest Eugenia, uczennica norbekova, ten sam system, tyle że w swoiej ksiazce poswieciła czasz dodatkowo na temat sposobów żywieniowych. (niemniej norbekov dokładniej opisał system uczuć, jak go wykorzystywać)

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

polecam cwiczenie jogi/qi-gong
TRATAKA

http://www.republika.pl/samadi/rart133.htm

podalem pierwszy lepszy link jak mi wpadl

ogolnie mozesz modyfikowac to cwiczenie i rozszezyc wlasnie o SUNGAZING
dobrym przedmiotem tego rodzaju praktyki jest plomien swiecy

do tego dieta bogata w naturalne mikroelementy i witaminy

powodzenia

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

http://video.google.com/videoplay?docid=6086217356744348511#
Kilkunastu minutowy filmik norbekova, tyle ze po rosyjsku :(( Jeśli ktoś zna rosyjski to było by super jak by chociaż opisał o czym on tam mówi :cooo?:

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Witam, nie wiem czy to jest odpowiedni dział, albo czy nawet odpowiednie forum, ale moja siostra ma problem... Ma 21 lat i ostatnio zauważyła, że ma problem ze wzrokiem, gdyż z nieznacznej odległości nie widzi mniejszych literek... Co zrobić w takiej sytuacji, żeby nie było konieczne noszenie okularów? Do okulisty pójdzie na pewno, ale czy da się zrobić coś jeszcze?

Witaj.
Może "okulary ajurwedyjskie" lub ćwiczenia Bates'a pomogą? To chyba wszystko, z metod "niekonwencjonalnych".

Pozdrawiam.

Jest jeszcze BSM, wielu ludzi twierdzi, że wyleczyło problemy z oczami tą metodą.

http://davidicke.pl/forum/post155997.html?hilit=okulary%20ajurwedyjskie#p155997

Tutaj jest temat o okularach ajurwedyjskich
Polecam się zapoznać

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ma 21 lat i ostatnio zauważyła, że ma problem ze wzrokiem, gdyż z nieznacznej odległości nie widzi mniejszych literek

Powróżyć?
Ostatnio zauważyła -piszesz -ale od kiedy trwa to "ostanio"?A nie jest przypadkiem nadpobudliwa?...nerwowa?Albo odwrotnie - przeżywa wszystkie te nastroje w sobie i je po prostu tłumi?
Każdy ,kto ma problemy z oczami ma równocześnie problem z wątrobą.Fabryka chemiczna organizmu,być może od namiaru właśnie typowej chemii żywnościowej nie wydala i przyczyną jest stan oczu-wzrok. :uśmiech:

poczytaj sobie takie coś :

Oczy. Mówi się, że są zwierciadłem duszy. Specjalista z medycyny chińskiej powie, że ich
kondycja świadczy o tym, co dzieje się z wątrobą. Jeśli jest zdrowa, oczy są w dobrym stanie. A
jak jest przeciążona, zablokowana nieodpowiednim pożywieniem to pogarsza się ich stan, pojawiają
się schorzenia oczu, pieką, bolą, stają się zaczerwienione. Nasze codzienne życie naraża je na
wiele stresów: ciężko pracują, wpatrują się w ekrany, wszędzie wokoło migają różne światła i
obrazy. Większość czasu spędzamy patrząc blisko, rzadko kiedy w dal. Przez to mamy przeciążone
mięśnie wokół gałek ocznych i rzadko potrafimy je rozluźniać. Trzeba to robić świadomie kilka
razy dziennie, zamknąć oczy, rozluźnić twarz, spróbować wykonać lekko ruch gałkami ocznymi do
tyłu, najpierw myślą, potem lekki ruch gałek, powoduje jeszcze większe ich rozluźnienie. Można
zakryć na chwilę dłońmi oczy nie dotykając ich. Zwłaszcza, pracując przy komputerze lub mając
pracę wymagającą wpatrywania się w coś.

Dobrze jest patrzeć na zieleń w przyrodzie, na czyste niebo, patrzeć w dal. Zamknięci w
pomieszczeniach nie mamy jak patrzeć w dal, można to robić z zamkniętymi powiekami, w wyobraźni.
Można wieczorem zapalić świecę, usiąść przed nią i spokojnie patrzeć w płomień, pamiętając o
spokojnym, głębokim oddychaniu. W trakcie takiej krótkiej medytacji, relaksu z płomieniem można
"przemyśleć" cały dzień i wyobrazić sobie, że płomień wypala niepotrzebne lub cudze myśli,
zbędne informacje lub wszystkie niepotrzebne obrazy z naszej głowy. Jest też krótki i skuteczny
relaks dla oczu, który nazywa się "odcięcie zmysłów". W natłoku różnych spraw, kiedy jest
wszystkiego wokoło za dużo i staje się to męczące, można na chwilę odejść i "odciąć zmysły",
czyli kciukami zatkać uszy, palce wskazujące położyć lekko na zamkniętych oczach, resztę palców
położyć na ustach. Zostać tak przez jakiś czas. Pomaga, a moment "powrotu" na zewnątrz daje
świeże spojrzenie.

źródło:
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturaln ... etody.html

-=-
WĄTROBA A OCZY I ŚCIĘGNA

Wątroba rządzi ścięgnami i oczami. Kiedy w organizmie wystąpi niedobór energii Qi oraz
niedostateczny przepływ płynów ustrojowych, wtedy ścięgna nie są odpowiednio „nawilżone”. Może
wówczas łatwo dojść do ich zerwania czy do powstania stanów zapalnych. Ponadto może to
doprowadzić do nietypowego skurczu lub osłabienia mięśni połączonych ze ścięgnami. Powszechnie
spotykanym skutkiem takiego stanu jest pozbawione giętkości, sztywne ciało.

Podobnie oczy ulegają stanom zapalnym, stają się obrzmiałe lub też kontrolujące je mięśnie
uniemożliwiają ich skupienie. Ponieważ meridian akupunkturowy wątroby przebiega przez tkanki
otaczające oczy, a przez to również wpływa na ich stan, wątroba bezpośrednio oddziałuje na oczy
na wiele sposobów. Zaćma, jaskra, stany zapalne, zaczerwienienie lub suchość oczu, kurza
ślepota, nadmierne łzawienie, krótko lub dalekowzroczność i inne zaburzenia wzroku zasadniczo
odzwierciedlające kondycje wątroby.

http://www.dotykzdrowia.com/index.php?p=watroba-1

oraz:

http://kwiatlotosu.wordpress.com/2010/1 ... skiej-c-d/

http://nazdrowieczas.blogspot.com/2010/ ... ciowy.html

Pozdrawiam

dar nie zgodze sie z tobą, nie koniecznie jest to przyczyna wątroby, nawet sie nie zdziwnie jesli sie okarze że nawet nie jest to przyczyna optyczna. Więc koniecznie badania trzeba zrobic.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

badania badaniami ,ale jeżeli nie podłoże genetyczne to na bank wątroba ,ale jak sprawdzisz i spróbujesz się doszukać przyczyny stanu wątroby to akurat być może nadmiar owej chemii ,bo nie trwało to cały czas tylko od jakiegoś czasu
:uśmiech:

Cytuj:
Okulistyka.mp.pl
Wady wzroku
Układ optyczny oka i zaburzenia akomodacji (starczowzroczność, niedomoga akomodacji)

Układ optyczny oka i zaburzenia akomodacji (starczowzroczność, niedomoga akomodacji)
dr hab. n. med. Anna Kubatko-Zielińska
Klinika Okulistyki i Onkologii Okulistycznej
Katedra Okulistyki
Pracownia Patofizjologii Widzenia i Neurookulistyki, UJ CM, Kraków
Zobacz także:

Nadwzroczność
Krótkowzroczność

Co to jest i jakie są przyczyny zaburzeń?

Oko jest wyposażone w złożony układ optyczny, który łamie światło i w prawidłowych warunkach (w oku miarowym) ogniskuje je na siatkówce. Układ optyczny oka składa się z rogówki (zob. Budowa narządu wzroku), soczewki, cieczy wodnistej i ciała szklistego.

Ryc. Zdrowe oko

Moc soczewki zdrowego oka nie jest stała. Zależy od odległości, w jakiej znajduje się oglądany punkt. Gdy oko patrzy na blisko położony punkt, moc soczewki jest większa, niż gdy patrzy na punkt położony w dużej odległości. Zmiana mocy łamiącej soczewki i jej kształtu przy patrzeniu z bliska, tzn. nastawność (akomodacja), zachodzi dzięki zmianom napięcia okrężnych włókien mięśnia rzęskowego oka. Podczas patrzenia na odległy punkt mięsień rzęskowy jest rozluźniony, układ więzadłowy utrzymujący soczewkę jest napięty, a soczewka ma płaski kształt i załamuje światło słabiej. Podczas patrzenia na bliski punkt mięsień rzęskowy jest napięty, a układ więzadłowy soczewki rozluźniony, dzięki czemu soczewka staje się bardziej kulista i silniej załamuje światło. Wskutek akomodacji układ optyczny oka może zogniskować obraz obiektu położonego w bliskiej odległości, mimo że odbite od niego światło biegnie rozbieżnie. Siła załamywania światła zdrowego nieakomodującego oka wynosi około 62 dioptrie (D), w tym rogówki około 43D, a soczewki około 19D.
REKLAMAEfferalgan Forte - podwójna dawka paracetamolu w jednej tabletce = 1000mg
Szybko uśmierza ostry ból1 działa 2 x szybciej dzięki musującej postaci1

Kiedy układ optyczny oka jest za słaby lub zbyt mocny w stosunku do długości gałki ocznej, można mówić o wadzie refrakcji (oko niemiarowe). W wadach refrakcji obraz ogniskowany jest przed siatkówką (krótkowzroczność), za siatkówką (nadwzroczność) lub nie ma jednego ogniska (niezborność). Obraz widziany przez oko niemiarowe nie jest wyraźny. Zaburzenia akomodacji w postaci starczowzroczności lub niedomogi akomodacji u dzieci i młodzieży, a także skurcz akomodacji, występują niezależnie od miarowości czy niemiarowości oka.
Jak często występuje?

Wady refrakcji (niemiarowość) występują bardzo często (u około 80% osób). Nie zawsze konieczne jest korygowanie wady refrakcji, na przykład mała nadwzroczność lub mała niezborność do 1D najczęściej nie zaburza widzenia i nie wymaga leczenia.

Starczowzroczność powstaje na skutek zmniejszania się elastyczności soczewki u wszystkich, niezależnie od wady refrakcji. Jedynie objawy starczowzroczności są zależne od refrakcji oka i mogą się pojawić zarówno przed 40. rokiem życia, jak i później.

Niedomoga akomodacji u dzieci i młodzieży spowodowana zaburzeniem przekazywania bodźca do akomodacji występuje rzadko. Równie rzadko występuje skurcz akomodacji.
Jakie są objawy zaburzeń?

Objawom związanym z krótkowzrocznością, nadwzrocznością i niezbornością poświęcono osobne rozdziały (zob. Krótkowzroczność (łac. miopia, gr. myopia), Nadwzroczność (łac. hypermetropia, hyperopia)). Szczególną sytuacją kliniczną jest niedomoga akomodacji i związana z nią tzw. starczowzroczność (łac. presbyopia), która powoduje złe widzenie z bliska. U dzieci i osób młodych soczewka jest elastyczna i oko z łatwością akomoduje. Elastyczność soczewki zmniejsza się z wiekiem i około 40. roku życia jest już tak mała, że widzenie z bliska jest tym mniej wyraźne, im bliżej oka znajduje się oglądany obiekt, a około 60. roku życia oko prawie nie akomoduje. Jest to właśnie starczowzroczność. Korygują ją soczewki skupiające, oznaczane znakiem plus (+). Najczęściej po przekroczeniu 40. roku życia konieczne jest używanie okularów o mocy około +0,5D–+1,0D do pracy z bliskiej odległości, takiej jak pisanie, czytanie, szycie. W ciągu następnych lat siła okularów do czytania musi być zwiększana, zwykle o około +0,5D co 5 lat. Osoby z nadwzrocznością odczuwają dolegliwości związane ze starczowzrocznością wcześniej, a moc ich okularów do czytania musi być większa niż osób bez nadwzroczności. Z kolei osoby z krótkowzrocznością ujawniają niedomogę akomodacji później niż w 40. roku życia, a moc ich okularów do czytania musi być mniejsza niż moc ich okularów do dali i mniejsza niż moc szkieł do pracy z bliska osób bez krótkowzroczności.

Niedomoga akomodacji może pojawić się także u młodych osób, a nawet u dzieci. Zwykle występuje ona w związku z zaburzeniami przekazywania bodźca akomodacyjnego w następstwie uszkodzenia nerwu III, w ukrytym zezie (zob. Zez) rozbieżnym maskowanym przez konwergencję (tj. zbieżny ruch gałek ocznych sprzężony z akomodacją), w zatruciu jadem kiełbasianym albo z nieznanej przyczyny.

http://okulistyka.mp.pl/wadywzroku/show.html?id=74695

Boże, jaszczurze nie ważne kto...chroń przed "specjalistami" :dobani:

Knight of the East or Sword * 15th Degree

ybanezz pisze:
A ja ośmielę się wysunąć teorię, że to stan stóp mówi o kondycji narządów,

Ja ci proponuje abyś przestał mówić tu o swoich teoriach, a zaczął pisać książkę. Według tej wiedzy jaką posiadasz masz szanse jakiś czas zaistnieć na rynku i na tym zarobić. W tej chwili to marnujesz czas na kolejne prowokacje tu na forum. Światowej sławy naukowcy będą ci zazdrościć.

Przypomnę ci, że jeszcze nikt nie ogarnął naszego organizmu w całości jako fabryki chemicznej i możesz zastać tym pierwszym, dopóki ktoś kolejny nie podejmie tego wyzwania.

Ja oceniam stan wewnętrznych narządów po szczegółach na twarzy. Nie powiem ci jednak jakich, gdyż jak użyłbyś tych informacji w swojej książce to dużo by cię to kosztowało.

.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

[tematycznie-problemy z oczami]

Zdrowie: Tylko dla Twoich oczu

Szanowny Czytelniku,

nie czekaj, aż zaczniesz tracić wzrok, aby zacząć dbać o oczy. Jeśli zdarza Ci się widzieć ciemne plamy przed oczami, nie czekaj ani chwili dłużej.

Twoim oczom grożą dwie poważne choroby: zaćma oraz zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD).

Z zaćmą masz do czynienia wtedy, gdy krystalina, czyli substancja znajdująca się za źrenicą w małej owalnej soczewce, traci przejrzystość. Po zmętnieniu krystaliny światło gorzej przenika do siatkówki. W polu widzenia zaczynają pojawiać się szarawe plamki. Zaćma nazywana była także „kataraktą” – ponieważ kojarzyła się z zaburzeniem widzenia podobnym do patrzenia przez strumień wody płynącej z niewielkiego wodospadu.

Zaćmę można leczyć chirurgicznie. W Polsce przeprowadza się rocznie około 170 000 zabiegów usunięcia chirurgicznego zaćmy (choć kwalifikowanych do niego jest około 300 000 osób), z kolei we Francji przeprowadza się 250 000 zabiegów rocznie i jest to najczęściej przeprowadzany zabieg chirurgiczny).

Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) jest z kolei przerażającą chorobą, która powoduje uszkodzenie siatkówki i prowadzi do stopniowej utraty wzroku. Według szacunkowych danych, w Polsce ok. 600 000 osób jest dotkniętych najgroźniejszą odmianą AMD, czyli ponad 4% z 13,5 milionów osób w wieku powyżej 50 lat. Leczenie chirurgiczne nie przynosi jak do tej pory zadowalających rezultatów.

Początkowe objawy AMD takie jak brak ostrości widzenia szybko zaczynają przeszkadzać w życiu codziennym, nie pozwalając na odczytanie znaków drogowych czy zapoznanie się z instrukcją obsługi. Chorzy na AMD częściej niż inni ulegają wypadkom samochodowym, gdyż zdarza im się nie zauważyć sygnalizacji świetlnej. Częściej też upadają, ponieważ nie trafiają w stopnie lub zaczepiają się o krawężniki. Mogą się im również przytrafiać poważne pomyłki, na przykład wtedy, gdy nie są w stanie przeczytać poprawnie ulotki informacyjnej danego leku.

Dzięki dobremu wzrokowi można cieszyć się wieloma sprawami: można czytać książki, zajmować się ogrodem, robić na drutach, podziwiać naturę, zachwycać się krajobrazem czy oglądać wystawy. Kiedy tracisz możliwość dostrzegania wielu szczegółów, każda z tych czynności przestaje być przyjemnością. Nagle zaczynasz sobie zdawać sprawę, jak wiele tracisz – umykają Ci twarze bliskich Ci osób, a uśmiechniętą buzię dziecka widzisz jak przez mgłę. Nie jesteś w stanie wykonać czynności wymagających precyzji lub użycia drobnych przedmiotów…

Aby zmniejszyć to ryzyko, musisz zająć się „odżywieniem” Twoich oczu.

Twoje oczy: narażone na najwięcej niebezpieczeństw

Oczy są narządem narażonym na najwięcej niebezpieczeństw, szczególnie teraz, w czasach wszechobecnych jasnych ekranów (komputerów czy smartfonów) i zanieczyszczenia środowiska.

Twój wzrok to urządzenie skupiające światło dzięki niezwykle pomysłowemu połączeniu rogówki, źrenicy, soczewki, siatkówki i plamki żółtej.

Dzięki temu możesz obserwować niezwykłe bogactwo szczegółów z daleka i z bliska: szacuje się, że około 80% bodźców zmysłowych odbieranych jest przez oczy! Czy jednak wiesz, że ta ogromna ilość światła skupia się na dnie oka na powierzchni zaledwie kilku centymetrów kwadratowych, czyli na siatkówce, a dokładniej rzecz biorąc – w obrębie niewielkiej strefy zwanej „plamką żółtą”, która odpowiada za zdolność widzenia centralnego. Dzięki plamce żółtej rozpoznajesz kształty, kolory oraz jesteś w stanie dostrzec szczegóły.

Zarówno siatkówka, jak i plamka żółta składają się z wielu komórek. Komórki te to tak zwane pręciki i czopki. Dzięki pręcikom rozpoznajesz, co jest czarne, a co białe, a czopki umożliwiają Ci widzenie pozostałych kolorów.

Podczas ciągłego bombardowania cząsteczkami światła (fotonami) komórki te ulegają zniszczeniu. Pręciki i czopki mogą obumierać, powodując zaburzenia ostrości widzenia.

Jednak wcale nie musisz czekać z założonymi rękami na nadejście ślepoty.

Postęp zwyrodnienia plamki żółtej można spowolnić

W naturze występują substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, które pomagają chronić Twoje oczy. Nie mogę Ci wprawdzie obiecać, że dzięki nim zachowasz ostrość wzroku aż do dziewięćdziesiątki. Jednak jeśli:
jeszcze nie masz problemów ze wzrokiem,
masz ponad 55 lat, a szczególnie, jeśli jesteś kobietą, albo
stwierdzono u Ciebie początki zaćmy lub zwyrodnienia plamki żółtej,

to już dziś możesz zrobić dla siebie kilka rzeczy, dzięki którym zapobiegniesz ewentualnym problemom w przyszłości.

6 sposobów pozwalających chronić oczy w naturalny sposób

Niezależnie od tego, co mówi Twój lekarz, oczy można chronić na kilka różnych sposobów:
Rzuć palenie: każdy dym, który wnika w głąb Twojego ciała (w tym spaliny), niesie ze sobą biliony wolnych rodników – agresywnych cząsteczek, które mogą uszkodzić lub zniszczyć Twoje komórki. Komórki siatkówki oraz plamki żółtej są szczególnie wrażliwe na działanie wolnych rodników, ponieważ są narażone na ciągły kontakt ze światłem. Dym tytoniowy jest dla nich dodatkowym obciążeniem.
Kontroluj ciśnienie krwi: komórki oka odżywiane są przez krew krążącą w mikroskopijnych naczyniach krwionośnych. W przypadku znacznie podwyższonego ciśnienia krwi (należy pamiętać, że jedynym sposobem na sprawdzenie ciśnienia krwi jest jego regularne mierzenie) naczynia krwionośne ulegają uszkodzeniu.
Sprawdzaj poziom cukru we krwi: zbyt duże stężenie glukozy we krwi powoduje znaczne zniszczenia w obrębie naczyń krwionośnych. Z tego powodu chorzy na cukrzycę są zagrożeni utratą wzroku, ponieważ zniszczone naczynia krwionośne nie są w stanie dostarczać tkankom oka składników odżywczych.
Jedz dużo zielonych warzyw, szczególnie kapusty włoskiej, szpinaku i brokułów. Badania wykazały, że taka dieta poprawia wzrok, gdyż warzywa te zawierają sporo karotenoidów, a w szczególności luteiny i zeaksantyny.
Zwiększ spożycie kwasów tłuszczowych omega-3, jedząc więcej tłustych ryb lub zażywając suplementy diety. Badanie, którego wyniki opublikowano w sierpniu 2001 roku w czasopiśmie Archives of Ophtalmology wykazało, że dobrze zbilansowana dieta z odpowiednią ilością kwasów omega-3 poprawia wzrok.
Jedz dużo owoców o ciemnej barwie: porzeczek, borówek i jeżyn. Są one doskonałym źródłem antocyjanów, barwników, które działają jak „filtr przeciwsłoneczny” dla komórek, chroniąc je przed uszkodzeniami spowodowanymi wchłanianiem przez nie promieniowania o barwie niebieskiej i zielonej oraz promieniowania ultrafioletowego.

Przyjmowanie suplementów diety zalecane jest także osobom w wieku ponad 55 lat, które martwią się zmianami związanymi ze wzrokiem.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych produktów. Zawierają one antyoksydanty rozpuszczalne w tłuszczach oraz w wodzie. Musisz także zrozumieć, że:
Najważniejsze są dwa antyoksydanty

Luteina i zeaksantyna należą do związków zwanych ksantofilami. Są to żółte barwniki występujące w naturze w wielu warzywach i owocach. Skoncentrowana luteina ma kolor pomarańczowo-czerwony.

Rośliny wykorzystują luteinę i zeaksantynę do pochłaniania nadmiaru światła słonecznego (a zwłaszcza niebieskiej części promieniowania), które mogłoby je uszkodzić.

Przyjmowane z pożywieniem luteina i zeaksantyna w niezbadany dotąd sposób osiągają największe stężenie w komórkach plamki żółtej, nadając jej żółtawą barwę. Wydaje się, że mają one silne działanie antyoksydacyjne i chronią komórki oka przed niszczącym wpływem wolnych rodników, a w szczególności przed zwyrodnieniem plamki żółtej.

Wyniki badań naukowych wykazały, że:
Luteina i zeaksantyna poprawiły gęstość optyczną pigmentów znajdujących się w oczach u większości uczestników. Pigmenty te uważane są za czynnik ochronny w walce ze zwyrodnieniem plamki żółtej. (Badania opublikowane w czasopiśmie Nutrition & Metabolism);
Spożywanie dużych ilości luteiny oraz zeaksantyny zmniejsza ryzyko zachorowania na zwyrodnienie plamki żółtej, a także że wysoki poziom pigmentów w plamce żółtej oznacza mniejsze zagrożenie zwyrodnieniem plamki żółtej. (Badania opublikowane w czasopismach American Journal of Epidemiology, Ophthalmology oraz Archives of Ophthalmology).
Luteina i zeaksantyna mają zdolność filtrowania krótkich fal światła oraz zapobiegania kumulowaniu się wolnych rodników w nabłonku barwnikowym siatkówki oraz w naczyniówce (błonie naczyniowej oka) lub też zmniejszania ich ilości. Badacze zasugerowali, że znacznie lepiej od pojedynczego barwnika działa mieszanina ksantofili o tym samym stężeniu. (Badanie opublikowane w sierpniu 2010 r.w czasopiśmie Archives of Biochemistry and Biophysics ).

Jednoczesne zapobieganie zaćmie

Oprócz ochrony siatkówki, luteina i zeaksantyna mogą również obniżyć ryzyko zachorowania na zaćmę.

Wyniki najnowszych badań opublikowane w czasopiśmie Archives of Ophthalmology wskazują, że dieta bogata w te dwa składniki oraz inne karotenoidy jest powiązana ze zmniejszeniem ryzyka zachorowania na zaćmę u kobiet.

Wzmocnij działanie antyoksydantów

Zażywanie suplementów diety takich jak luteina i zeaksantyna to niezbędne minimum. Ich działanie można wzmocnić, stosując jednocześnie inne naturalne antyoksydanty takie jak witamina C, beta-karoten, witamina E czy selen. Każda substancja, która zwalcza wolne rodniki i chroni Twoje naczynia krwionośne, jest dobra dla Twoich oczu.

Zalety borówek i jagód

Warto również wiedzieć, że w tradycyjnej medycynie wykorzystywano borówki jako lek na problemy z krążeniem oraz niektóre choroby oczu, a w szczególności retinopatię cukrzycową, jaskrę oraz zaćmę. (Pisząc „borówki“ mam na myśli ciemnofioletowe owoce takie jak borówka amerykańska czy borówka czernica, czyli czarna jagoda). Wielu lekarzy zaleca stosowanie suplementów diety zawierających wyciąg z borówek w celu poprawy wzroku.

Najprawdopodobniej piloci RAF-u walczący w II wojnie światowej jedli borówki, aby zmniejszyć ryzyko oślepienia i lepiej widzieć w ciemności (większość misji odbywała się w nocy, co miało na celu uniknięcie ognia dział przeciwlotniczych). Co prawda przeprowadzone po wojnie badania kliniczne nie potwierdziły takiego działania borówek, ale należy pamiętać, że były one stosowane przez osoby, których wzrok był już doskonały i które chciały go jeszcze bardziej poprawić.

Właściwości lecznicze borówek związane są z wysoką zawartością barwników zwanych antocyjanami oraz flawonolami, flawonoidami, do których należy także kwercetyna. Czarna porzeczka znajduje się obecnie w centrum zainteresowania naukowców ze Stanów Zjednoczonych ze względu na właściwości zapobiegające chorobom oczu, ponieważ zawiera ona wiele antocyjanów (od 190 do 270 mg w 100 g), które są silnym antyoksydantem.

To kolejny powód, dla którego powinniśmy jeść małe niebieskie i czarne owoce.

Jean-Marc Dupuis

źródło:
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tylko ... zu-2013-07

-=-
jagód i borówek jest zatrzęsienie - nawet profilaktycznie można jeść ;

niektóre tematy z Forum / choroby oczu:

witamina U / szpinak
walka-z-rakiem-witamina-u-t11770.html
;
swiatlo-ultrafioletowe-fakty-i-mity-t12141.html
;
krzem-zapalenie spojówek oczu
krzem-pierwiastek-zycia-t9107.html
;
Żyworódka pierzasta – niezwykła roślina prosto z... doniczki!
czy-znacie-te-rosline-zyworodka-pierzasta-t7481.html#p98677
;
srebro koloidalne jako krople do oczu
post96942.html#p96942
;
oklady-na-bol-oka-t12334.html

Witam, otrzymuje ciągłe pytania, dotyczące mojej metody leczenia wzroku. Postanowiłem, że najrozsądniej będzie założyć ten temat, który mam nadzieje wyjaśni wiele kwestii.

Przede wszystkim zarzuca mi się, że nie dotrzymuje terminów, jak też to, że podobno zwodzę ludzi :). Nie będę usiłował zmieniać ten stan rzeczy, ludzie mogą myśleć sobie co tylko chcą, w moim życiu to przecież nic nie zmienia. Zacznijmy jednak od początku, bo tylko coś takiego umożliwi Państwu wgląd w moją perspektywę. Parę lat temu, zamieściłem na tej stronie bardzo obszerny temat, w którym to podzieliłem się ćwiczeniami na oczy, które wówczas robiłem. Temat nie cieszył się jednak żadną popularnością, nie znalazła się nawet jedna osoba, która chciałaby je wraz ze mną wykonywać. No najwidoczniej ludzi znacznie bardziej interesowało czytanie o reptilianach, ufo czy innych dziwnych rzeczach :). Jednak ja robiłem te ćwiczenia sam. Po dłuższym okresie wykonywania takich ćwiczeń zyskałem olbrzymie doświadczenie, właśnie w temacie wzroku. Już wtedy byłem w stanie dostrzec pewne mechanizmy przyczyniające się do pogarszania wzroku, oraz dostrzegałem też kierunek, dzięki któremu istniała szansa jego naprawy

Pewnego dnia, napotkałem tu temat o leczeniu wzroku. Sugerował on ludziom mających problem ze wzrokiem, by nosili okulary AJURWEDYJSKIE. Może i dla osób szukających pierwszej i lepszej pomocy, to coś takiego wydawała się faktycznie sensowne. Ja jednak z moim ówczesnym doświadczeniem dostrzegałem fatalne skutki noszenia takich okularów. Napisałem więc pod tamtym tematem, czemu owe okulary nie są w stanie pomóc, oraz czemu ich noszenie może okazać się zgubne. Zaraz też po napisaniu tamtego postu wpadłem na pomysł, by założyć nowy temat, będący próbą zsumowania mojej ówczesnej wiedzy (by ludzie nie wpadali już na podobne śmieszne pomysły i nie bali się nosić zwykłych okularów). Na bazie mojej wiedzy napisałem tamten temat, uwzględniając rzeczy, które faktycznie sprawiają, że wzrok się poprawia czy pogarsza. Stwierdziłem tam, że noszenie właściwie przepisanych okularów nie pogorszy wzroku (jak się ludzie obawiają), zaś problem jego psucia leży znacznie głębiej (na pewno nie dotyczy to samych okularów).

Ten temat sprawił jednak, że ludzie zaczęli zasypywać moją skrzynkę odbiorczą na stronie :lol:. Potraktowano go tak, jak gdybym miał zamiar zareklamować, czy też sprzedawać swoje ćwiczenia :lol:. Problem był tylko w tym, że już nawet nie pytano, co żądano ode mnie szczegółów, miałem podzielić się swoją wiedzą, ludzie uważali sobie, że jestem zobligowany do pomocy każdemu ponieważ chodzi przecież o ich zdrowie. W dodatku miałem podawać konkretne terminy itd. Choć sam z początku starałem się nie zakładać żadnych terminów, to jednak ludzie swoimi ciągłymi (i nie kończącymi się) prośbami chcieli usłyszeć chociaż przybliżony termin. W ówczesnym czasie starałem się odpowiedzieć na każdą wiadomość, to więc pochopnie napisałem termin, który mógł pocieszać ludzi interesujących się moją metodą. Uważałem wtedy, że chyba uda mi się zakończyć wszystko z planem. Niestety czas pokazał, że się nie udało.

Przejdę więc teraz do fragmentu właściwego, gdzie wyjaśnię jak rzecz wygląda na dziś. Choć jestem autorem moich ćwiczeń, to jednak sam pomysł naprawy wzroku należy do samego Dr. Batesa, więc nie jestem żadnym pionierem w leczeniu oczów. Bates przedstawił kluczową teorie, dzięki której można zrozumieć możliwość naprawy wzroku. Dziś jednak o samym Bates'ie większość okulistów nawet nie wie. Nie uczą ich o tym na studiach, przez co dziś okulista potrafi właściwie tylko przepisać okulary, a pod pojęciem naprawy wzroku to rozumie samą operacje laserem. Na szczęście dziś coraz więcej osób dowiedziało się o Bates'ie, powstały liczne książki z ćwiczeniami, jak też są już ludzie, którzy potrafili dzięki tym ćwiczeniom wyleczyć wzrok. Można nawet znaleźć wywiady z takimi ludźmi. Np. Meir Schneider, Paul Anderson, Leo Angart, Evgania Mehler, Andrei Petunin, Carina Goodrich. Poniżej telewizyjny wywiad z najciekawszą moim zdaniem postacią (Meir był kiedyś niewidomy).
Meir Schneider - Beyond The Line (Part 1)
phpBB [video]

Dodam jeszcze materiał Jane Kabarguiny
How to Improve Eyesight-Relaxation Eye Exercises
phpBB [video]

Niestety mnogość literatury i samych ćwiczeń nie sprawiła, że dziś każdy jest w stanie łatwo naprawić sobie wzrok. Wydaje się, że osoby które wyleczyły sobie oczy bardziej zawdzięczały to kwestii szczęścia, niż tym ćwiczeniom. Chodzi o to, że pewnym ludziom ćwiczenia po prostu pomagały, innym natomiast już nie. Sam przetestowałem chyba wszystkie dostępne ćwiczenia przy czym wciąż nie miałem rezultatów, kosztowało mnie to wiele czasu i pieniędzy. Popełniłem jednak dzięki tym wszystkim książkom BAAARDZO dużo błędów, ale z dzisiejszej perspektywy nie żałuje straconego czasu i wysiłku. To właśnie te błędy sprawiły, że dziś nauczyłem się bardzo wartościowych i faktycznie działających rzeczy. Potrafię dostrzec, czemu pewne rzeczy nie działały, oraz co można zrobić by zadziałały. Przede wszystkim chodzenie bez okularów pozwalało mi dostrzec, w jakich okolicznościach wzrok się poprawia, a w których to słabnie. Choć były często momenty, że już naprawdę chciałem się poddać (bo nie widziałem już zdanej innej możliwości), to jednak wybierałem ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań. Dosłownie nie było dnia, kiedy nie próbowałem nowych rzeczy. Zdołałem po wielu latach takiej niemiłej zabawy odkryć coś szczególnego. Wiele jest materiałów na stronie David Icke o ludzkich myślach i emocjach, zdaje się jednak, że ludzie oglądają takie rzeczy, nie biorąc tego na poważnie. Ja jednak dostrzegałem, że jakość wzroku zmieniają się też, w zależności od samych myśli które utrzymujemy w umyśle. Okazało się, ze gdy tylko myślałem o rzeczach negatywnych (i byłem po prostu przepełniony złością) to wzrok się szybko pogarszał, gdy natomiast cieszyłem się z życia to ta jakość szła do góry i widziałem lepiej. W myśl teorii Batesa dobre widzenie wymaga, by napięte mięśnie gałki ocznej zostały zrelaksowane (bez tego łatwo o astygmatyzm i inne wady) ja natomiast przekonałem się, że to właśnie poziom stresu jaki człowiek utrzymuje w sobie determinuje te napięcie.

Szuka wygląda tak, że wraz z aplikacją relaksacji wzrok wreszcie zaczyna PRACOWAĆ. Wystarczy tylko zdjąć okulary, to bez napięcia i stresu wzrok uczy się dostrajać ostrość do tego, na co popatrzymy. Nie trzeba tu już wykonywać żadnej pracy, oczy są narządem receptywnym i naprawdę tu już wystarczy tylko spoglądać na przedmioty (pozwolić by wzrok budował się). Po łapaniu takiej ostrości rezultat szybko będzie się nakładał, średnia widzenia szybko idzie do góry, a oczy coraz dłużej jest w stanie utrzymywać lepszą ostrość. Na koniec dnia takich ćwiczeń, będzie widać znacznie lepiej, niż na początku dnia.

Jednak ćwiczenia na mięśnie oczu to jedno. Doprowadzają one do chwilowego rozrostu mięśni, ale każdy kulturysta wie, że same mięśnie potrzebować będą czasu na regeneracje. Nie można tego elementu pominąć. Przekonałem się o tym sam, gdy po raz pierwszy przeholowałem z intensywnością ćwiczeń. Tak jak kulturysta musi uważać, by nie przeholować z treningami, tak osoba robiąca ćwiczenia na oczy musi uważać na tą same rzeczy. Jest to zwłaszcza o tyle łatwe, że poprawa wzroku jest bardzo dynamiczna i szybka, jednak nie dając czasu na regeneracje mięśni, sprawa skończy się bardzo odczuwalnymi "zakwasami". Napisałem zakwasy, by ludzie rozumieli o co chodzi, jednak w rzeczywistości źródłem bólu jest po prostu stan zapalny. Jest on wywołany przez porozrywanie zbyt dużej ilości słabych włókien mięśniowych, na których to miejsce powstają nowe i silniejsze. W zależności od tego, ile takich włókien porozrywamy, to będzie to odczuwalne mniej lub bardziej.

W sporcie wiadomo ile czasu potrzeba dać na regeneracje ćwiczonych mięśni, z reguły jest to okres od 3 do 7 dni. Nikt jednak nie uwzględniał tu mięśni oczów, ponieważ nikt nawet nie brał pod uwagę, że je też można ćwiczyć. Przede wszystkim jednak problem leży tu, że nie jest tak łatwo dać czas mięśniom oczu na regeneracje. O ile kulturysta można sobie pozwolić, by nie używać przez pewien czas np. bicepsów, o tyle trudno będzie przestać używać wzroku, którego my ludzie używamy go właściwie do wszystkiego. Sprawia to, że wymagane jest totalne inne podejście do ćwiczeń. Trzeba rozplanować to w ten sposób, by mięśnie każdego dnia otrzymały odpowiednią ilość wysiłku, nie za mało, ale tez nie za dużo (o to już łatwo :) ). Był okres kiedy naprawdę bardzo szybko doprowadzałem do sytuacji "zakwasów", dziś jednak odkryłem wiele rzeczy, które umożliwiają płynną regeneracje.

Przede wszystkim kluczowe są tu mniejsze okulary. Trzeba wiedzieć jak dobrać cylindry czy same dioptrie. Całkowite pozbycie się okularów jest moim zdaniem fatalnym błędem, a zaleca to większość autorów książek, omawiających kwestie naprawy wzroku. Coś takiego wymusza na oczach pracę na full możliwości, a to tak samo, jak gdyby wymagać od pacjenta unieruchomionego na łóżku przez okres 20 lat, by miał później na następny dzień iść na maraton czy biegać. Także pozbywanie się okularów nie jest moim zdaniem rozsądne, osoba o bardzo dużej wadzie po prostu będzie potrzebować tych "kul" na oczach. Trzeba tylko pamiętać, by były zawsze trochę słabsze, niż średnia naszego przeciętnego widzenia.

Okazało się, że drugą i nawet jeszcze WAŻNIEJSZĄ rzeczą jest tu konieczność zapewnienia dobrego dopływu substancji odżywczych i tlenu, wspomaga to szybsze uporanie się ze stanem zapalnym (odbudową mięśni) i też sam jego przebieg jest mało odczuwalny. Tak więc ważne są nie tylko, same ćwiczenia na oczy, noszenie odpowiednio dobranych okularów, ale też przede wszystkim wiedza o postawach ciała. Trzeba wiedzieć, jak stać, jak siedzieć, jak spać. Wydają się to wszystko błahe rzeczy, ale przekonałem się na własnej skórze, że są to KLUCZOWE kwestie. Nie są to też intuicyjne, ludziom często wydaje się, że dobra postawa ciała to po prostu stanie wyprostowanym jak w wojsku (ale jest to przykład złej postawy, stanie tak przez dłuższy czas doprowadza do wady kręgosłupa i wymaga też wysiłku). Niestety ale jeśli spędzasz większą część życia siedząc, to najprawdopodobniej w pozycji stojącej i tak będziesz się krzywił.
Obrazek
Obrazek
Temat postaw ciała nie jest łatwy. Wszystkie mięśnie tworzą sieć, która ma za zadanie utrzymywanie naszej postawy ciała. Z czasem jednak tzn. te mniej używane mięśnie po prostu słabną, łatwo to zaobserwować przy siedzeniu, oraz efekcie jaki wywołuje to na postawę. Na powyższym rysunku widać kierunek pochylenia miednicy, sama ona ma potężne znaczenie na naszą postawę, jest jak fundament. Jeśli mięśnie będą zbyt mocno naciągać miednice do przodu (gdy zostają skrócone od zbyt długiego siedzenia), to cała postawa ciała będzie uwzględniać tą dodatkową krzywiznę.

How to get Perfect Posture - Now!
phpBB [video]

Powyższy film ilustruje efekt złego wykrzywiania miednicy, dziewczyna stoi ze skrzywionym kręgosłupem... a i tak myśli, że stoi prosto :) . Dzieje się tak, gdyż po dłuższym utrzymywaniu złej postawy ciało zapamiętuje to jako normę, dopiero rady instruktorki, min. regulujące kąt miednicy pomogły uzyskać tej kobiecie lepszą postawę.

Także odbudowa wzroku jest ściśle powiązana z odbudową całego ciała, oczy nie są oddzielnym narządem. Problemem dzisiejszych poradników na temat oczu jest to, że traktują te rzeczy osobno. Spotkałem tylko jedną książkę, gdzie autor faktycznie wspomniał cokolwiek o kręgosłupie (norbekov). Autor nie powiedział jednak nic o tym, jak wygląda prawidłowa postawa, a same ćwiczenia na kręgosłup zaproponowane przez niego to bardziej zabawa dla starych ludzi. Tak sobie myślę, że gdybym zrobił swoje obecne ćwiczenia na kręgosłup znacznie wcześniej, to być może wiele z tych ćwiczeń na oczy (które przerabiałem dawniej bez sukcesów) dziś mogło by faktycznie zadziałać. Przykładowo po serii ćwiczeń na kręgosłup nie muszę nawet robić swojego ćwiczenia relaksacyjnego, gdyż gdy wykonam je prawidłowo, to prawidłowy napływ tlenu do oczu zaczyna relaksować te mięśnie w podobny sposób.

Mam nadzieję, że udało mi się przedstawić chociaż wycinek tego, jak szerokim przedsięwzięciem jest naprawa wzroku. W jego odbudowę wplątane jest naprawdę wiele czynników a tylko poznanie wszystkich może zapewnić 100% skuteczność w naprawie każdemu (a o taki właśnie rezultat mi chodzi). Nie jest to wszystko tak łatwe jak to się ludziom wydaje. Przede wszystkim potrzeba wielu testów. Gdybym natomiast dał swoje ćwiczenia na oczy osobie przez internet, to nie chciał bym brać odpowiedzialności, za czyjąś głupotę lub brak doświadczenia (Ktoś sobie zrobi sobie krzywdę, ja nie dopuszczę do tego)

Także na dzień dzisiejszy potrafię powiedzieć tylko tyle, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Nie będę jednak podawał żadnych terminów, zrobiłem to kiedyś pierwszy i ostatni raz. Oprócz zajmowania się wzrokiem mam też życie osobiste, więc podawanie konkretnych terminów było by z mojej strony po prostu kłamstwem, gdyż nie jestem w stanie przewidzieć realnego terminu. Jak już uda mi się przetestować wszystko rzetelnie (może jeszcze w tym roku, a może za parę lat, po prostu nie wiem) to dopiero wtedy postanowię przedstawić moją metodę ludziom. Na tą chwilę nie będę przyjmował jednak żadnych ofert, nie zależy mi teraz na sławie w chwili obecnej. Jak ktoś ma do mnie pretensje, tzn. wciąż uważa, że zwlekam, to już teraz taka osoba może przecież znaleźć wiele innych metod, mających za zadanie naprawić wzrok. Nie jestem wcale jedyną osobą, która proponuje takie rzeczy. Choć sam nie miałem z ćwiczeniami innych ludzi szczęścia, to może akurat tobie się uda.
http://www.amazon.co.uk/Experience-Fool-Epiphany-About-Glasses/dp/9549589986
Jako start polecam wtedy lekturę Paula Andersona. Ponieważ jednak trudno ludziom może być znaleźć jego materiały (gdyż Anderson nie żyje już od paru lat, jego strona jest już zamknięta) to polecam Norbekova, (zwłaszcza, że ta książka od paru miesięcy dostępna jest również w Polsce). Gdy przeczytałem książkę Norbekova 5 lat temu, jeszcze w oryginalnym wydaniu, to uważałem ją za stek pobożnych życzeń. Jednak moje obecne doświadczenie pozwala mi spojrzeć na to wszystko zupełnie inaczej. Autor tej książki wiedział znacznie więcej, od przeciętnych autorów tego rodzaju poradników. Dziś mam wrażenie, że gość wiedział co pisze, natomiast nie wspomniał o wszystkich ważnych rzeczach, by ludzie wciąż mieli powód uczęszczać na jego szkolenia :). Norbekov wspomniał nawet o zjawisku fluktuacji, która nawet przy jego podejściu, ma szanse zadziałać (Norbekov używa do tego ćwiczeń z tablicą, u mnie to jest nie potrzebne). Tak sobie nawet myślę, że gdybym zrobił moje obecne ćwiczenia na kręgosłup pięć lat temu, to miał bym całkiem realną szanse na sukces z jego metodą. Na tą jednak chwilę poświeciłem już jednak tyle czasu w swoją własne ćwiczenia, że już nie chce nikogo naśladować :)

Ostatnio zmieniony 25 wrz 2013, 1:12 przez pawel86ck, łącznie zmieniany 3 razy

Ustalmy może na początek czy pisze się "oczów" czy "oczu". Jest to użyte w tytule jak i kilka razy w tekście i jak dla mnie jest to rażący błąd. Możliwe, że ktoś użył tego zwrotu pierwszy raz w jakiejś grze, ale to nie znaczy, aby tak na stałe kaleczyć język. Czy teraz w szkole podstawowej są tolerowane takie udziwnienia językowe. Jak ja pamiętam to użycie formy "oczów" zawsze było traktowane jako błąd ortograficzny.

Nie odniosę się na razie do tematu, ponieważ mnie to bardzo rozproszyło i nie potrafiłem się skupić.

.

Cytuj:
Ustalmy może na początek czy pisze się "oczów" czy "oczu". Jest to użyte w tytule jak i kilka razy w tekście i jak dla mnie jest to rażący błąd. Możliwe, że ktoś użył tego zwrotu pierwszy raz w jakiejś grze, ale to nie znaczy, aby tak na stałe kaleczyć język. Czy teraz w szkole podstawowej są tolerowane takie udziwnienia językowe. Jak ja pamiętam to użycie formy "oczów" zawsze było traktowane jako błąd ortograficzny.

Nie odniosę się na razie do tematu, ponieważ mnie to bardzo rozproszyło i nie potrafiłem się skupić.

Po edycji całego tematu znalazłem jeszcze wiele innych byków :spoko:. Z rugały poprawiam takie rzeczy na następny dzień (jestem już zaspany, a też w ostatnim czasie rzadziej mam okazje mówić po Polsku). Oczywiście jednak przyjacielu nie zamierzam się tu wybielać, czy zachęcać do lektury mojego tematu. Jesteś już dorosłym człowiekiem, więc dobrze, że na wszystko masz swoje zdanie, powiem Ci tylko, że temat nie był adresowany dla ludzi jakich jak Ty, tzn. nie wiedzących nawet o czym mowa. Nie stracisz więc dużo, jeśli czym prędzej znajdziesz sobie inny temat, jestem pewien, że czytanie o ufo (czy innych ciekawych rzeczach) bardziej wpłynie na Twój intelekt :)

pawel86ck pisze:
Po edycji całego tematu znalazłem jeszcze wiele innych byków :spoko:.

pawel86ck pisze:
Nie stracisz więc dużo, jeśli czym prędzej znajdziesz sobie inny temat, jestem pewien, że czytanie o ufo (czy innych ciekawych rzeczach) bardziej wpłynie na Twój intelekt :)

Już mi się wydawało, że mi podziękujesz za zwrócenie uwagi, a ty próbujesz mnie poniżać. Nie wiesz z kim masz do czynienia więc pohamuj swoje zapędy wywyższania się. Wysil się trochę i sprawdź następnym razem w jakich tematach się udzielam i daruj sobie tą pewność siebie i złośliwość o intelekcie.
Trochę skromności nigdy nie zaszkodzi.

.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]