Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 paź 2020, 17:14

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Szef polskiej edycji "Playboya" ostro skrytykował na Facebooku rządy Platformy Obywatelskiej. Trzeba przyznać, że Marcin Meller publicznie napisał o tym, o czym od dawna mówią rozczarowani wyborcy PO. Donald Tusk z liberalizmem gospodarczym ma tyle wspólnego, co Jarosław Kaczyński, a jego partia przez cztery lata rządów, oprócz źle wykonanych Orlików, nie zrobiła właściwie niczego. A planowana reforma reformy emerytalnej przelała czarę goryczy.

"Szanowna Platformo, drodzy znajomi i przyjaciele działający w tej partii. Jak może wiecie, albo nie, w 2007 roku, byłem w holu Focusa, gdzie czekaliście na wyniki wyborów. Cieszyłem się tak jak Wy z odsunięcia PiS-u od władzy" - pisze na Facebooku Meller. Początek jest słodki, później jest już coraz ostrzej: "Niestety muszę Was poinformować, że moja cierpliwość się wyczerpała i w najbliższych wyborach na Was nie zagłosuję. Nawet straszak w postaci powrotu PiS-u do władzy już na mnie nie działa".

"Nie zrobiliście nic z aferą hazardową, a co więcej, słyszę, że "Miro" jak gdyby nigdy nic kandyduje z Waszych list do Sejmu. No to dajcie jeszcze "Rycha", "Zbycha" czy jak się ci panowie nazywają.

Za katastrofalne błędy w swojej pracy zostanę z niej wyrzucony. Wasz minister Grabarczyk za totalny bajzel na kolei dostaje w nagrodę kwiaty. Minister Klich nie ponosi odpowiedzialności za Casę (co jeszcze można zrozumieć), ale i za Smoleńsk, czego już naprawdę pojąć nie mogę. Teraz, opowiadając o zielonej wyspie, wchodzicie na moją emeryturę.

Wasze służby specjalne inwigilują dziennikarzy jak żadna władza dotąd. Gdyby Lech Kaczyński rzucił jeden z wielu "dowcipów" Bronisława Komorowskiego, zostałby rozjechany na miazgę, ale w przypadku tego Prezydenta Wam to nie przeszkadza. O Wałbrzychu nawet nie chcę mówić" - konstatuje na Facebooku były wyborca Platformy Obywatelskiej Marcin Meller.

Pod wpisem Mellera trwa ostra dyskusja. Widać czarno na białym, że dziennikarz nie jest odosobniony w swoich opiniach. Rządami Platformy Polacy są po prostu zawiedzeni. Ciekawe, czy wypowiedź Marcina Mellera wywoła lawinę podobnych deklaracji ze strony osób publicznych. I czy dzięki takim deklaracjom Donald Tusk przegra wybory parlamentarne.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000364413882#!/notes/marcin-meller/do-platformy-obywatelskiej/191236717567936

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 lut 2011, 17:32 
VIP Member
Awatar

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

no i o to chodzi.. zeby 1231231221312 osob stalo na wiejskiej i darlo ryja

Taaak widziałem to wczoraj. Pięknie! A najbardziej podobało mi się to:
"Wasze służby specjalne inwigilują dziennikarzy jak żadna władza dotąd."
To mocne słowa w stronę ślepej publiki i oby coś ruszyło...

A tutaj odpowiedz Sikorskiego w programie RadioZet

Czy mocne słowa Marcina Mellera staną się symbolem końca romansu polskich celebrytów z aktualną władzą? Wiele na to wskazuje. Najtwardszym elektoratem Platformy Obywatelskiej pozostaje wciąż Kuba Wojewódzki. Czy jednak oburzająca wypowiedź posła Platformy, który zwierzył się przed kamerą, że chciałby sobie popatrzeć na lesbijki nie sprawi, że nawet on uzna to za zbyt obciachowe?

Odezwa do Platformy Obywatelskiej, jaką Marcin Meller zamieścił na swoim profilu na Facebooku nie pozostała bez odpowiedzi polityków. Deklaracje szefa Playboya, że już nie zagłosuje na partię Donalda Tuska wyśmiał szef MSZ. Sikorski wypowiedział się o utracie wyborcy w wywiadzie udzielanym Radiu Zet podczas rozmowy z Moniką Olejnik.

Straciliśmy naczelnego "Playboya". Bardzo nad tym ubolewam. Ale jakoś przeżyjemy – powiedział z ironią w głosie.

I jego króliczki – dopowiedziała prowadząca Kropkę nad i.

Dobry humor nie opuszcza Sikorskiego. Czy naprawdę powinien być to jednak dla niego powód do żartów? Większość z ponad 1500 komentarzy pod artkułem o odezwie Mellera świadczy o czymś wręcz odwrotnym.

pudelek.pl :mrgreen:

Naprawdę, choć od polityki chcę być jak najdalej, myślałem, że po rządach PiS-LPR-Samoobrona nic gorszego mnie spotkać już nie może, ale jak widać w odniesieniu do rzeczywistości i systemu tego chorego społeczeństwa, naprawdę dobrze funkcjonuje jedno z praw Murphyego "Nigdy nie jest tak źle, aby nie mogło być jeszcze gorzej" Mruga

Rządy PO można okrasić cytatem z piosenki Vavamuffina-
Cytuj:
W białych rękawiczkach - krwawi bandyci

Poza tym, kiedyś śmiałem się np. z PiS-owskiego pojęcia "WYKSZTAŁCIUCH". Dzisiaj widzę jak cholernie jest to trafne określenie - mamy tu w Polsce ogromną ilość wykształconych idiotów. To jest przerażające..
U mnie w pracy większość stanowią tacy. Są to "dobrze wykształceni" sympatyczni ludzie, o zerowej świadomości co się wokół nich dzieje. Dziwię się że ich dupy nie bolą od tego co rząd z nimi robi.

Kończę,
pozdrawiam :)

Więcej od celebrytów? :mrgreen:

Kukiz porównuje Platformę do komunistów: "TO POWTÓRKA Z PROPAGANDY SUKCESU!"

Kolejna po Marcinie Mellerze znana osoba atakuje publicznie władzę. W tygodniku Gazeta Polska ukazał się wywiad z Pawłem Kukizem, który dołącza się do głosu krytyki. W jego wypadku nie jest to jednak pierwszy raz - Kukiz dawno już opowiedział się po przeciwnej stronie. Wokalista podkreśla, że należy do grupy byłych wyborców Platformy Obywatelskiej, którzy obecnie czują się głęboko rozczarowani jej rządami.

W przypadku Kukiza niezadowolenie z nieudolności władzy Donalda Tuska pogłębia fakt, że muzyk utożsamia się z ofiarami katastrofy w Smoleńsku. Twierdzi, że sam mógł znaleźć się na pokładzie Tupolewa, gdyż prezydent Kaczyński planował zaprosić go do udziału w obchodach w Katyniu. Uczucie, że mógł być sam jedną z ofiar sprawia, że Kukiz ostro atakuje premiera za reakcję na raport MAK.

Kompletnie nie zgadzam się z niby to przychylną dla premiera tezą, że sytuacja go przerosła. Po pierwsze dlatego, że nawet taka sytuacja nie ma prawa przerosnąć szefa rządu 40-milionowego narodu – mówi muzyk Gazecie Polskiej w wywiadzie o wymownym tytule Tak bardzo im wierzyłem.... Uważam natomiast, że na rękę było panu premierowi oddanie pola w tej sprawie, że z góry przewidzianym wynikiem śledztwa obarczającym winą pilotów, ich naczelnego dowódcę i prezydenta. Obiektywna ocena tego zdarzenia przez międzynarodową niezależną instytucję mogłaby skłonić Tuska do dymisji, a Klich i Arabski stanęliby przed sądem jako przynajmniej współodpowiedzialni za śmierć prawie 100 osób.

Kukiz twierdzi, że już wcześniej przewidział ostateczną postać raportu. Jak sam mówił swoim znajomym "wersja będzie taka, że pijany prezydent przymusił pijanych pilotów do lądowania wbrew stanowczym zakazom kontrolerów lotniska Smoleńsk-Seiwiernyj". Na rozgoryczeniu dawnego wyborcy sprawą Smoleńska się nie kończy. Całe rządy PO Kukiz porównuje do czasów komuny, w których karmiono nas przekonaniem o potędze gospodarczej i tworzono sztucznego wroga:

W tej chwili pozbyłem się złudzeń. Platforma coraz bardziej przypomina mi - a w paru miejscach przebija - SLD. Mówię tu o nepotyzmie, czarowaniu piarem i działaniach pozorowanych, czyli nieróbstwie. Skupienie się głównie na zamazywaniu rzeczywistości do złudzenia przypomina mi czasy tow. Gierka. Powiem więcej, te wszystkie socjotechniczne sztuczki zmuszają do zastanowienia czy dzisiejsi specjaliści Platformy w samej partii i przyjaznych jej mediach to nie ci sami ludzie, którzy kilkadziesiąt lat temu wmawiali nam, że jesteśmy w czołówce przemysłowych krajów świata. To, co się dzieje obecnie, to idealna kalka z propagandy sukcesu. Zamiast wziąć się do ciężkiej pracy, podtrzymują wojenkę z prawicowym PiS-em. A PiS daje się w nią wkręcić, co tylko wzmacnia postkomunistów.

Źródło: pudelek.pl

Cytuj:
Po wyborczym zwycięstwie PO salon popadł w euforię. Szybko wytłumaczył sobie, że oto doszło od głosu „młode pokolenie”, które jest właśnie takie, jakie sobie salon wymarzył, dla którego „autorytety” są przewodnikiem w marszu do Europy, nowoczesności i tolerancji, i które na zawsze już odsunie od wpływu na Polskę „starszych, gorzej wykształconych i z mniejszych ośrodków”. Zwycięstwo Tuska uznały salony za jakby odłożone w czasie zwycięstwo Unii Wolności; a więc za zwycięstwo swoje.
W istocie − nic podobnego. Salony jak zwykle uległy swojemu chciejstwu. Nie zrozumiały ani w ząb, kim jest Tusk, czym jest PO, ani jaką ofertę od nich otrzymały i przyjęły.

W istocie, Tusk zmienił polityczny wizerunek tego, który lepiej zbuduje IV RP na wizerunek jej pogromcy, bo inaczej niż Kaczyński − i trafniej od niego − ocenił nastroje społeczne. Zauważył, że wraz z odmładzaniem się elektoratu, nad resentymentem, który określał nastroje pierwszego 20-lecia III RP, dominować zaczynają aspiracje. I żeby wygrać, trzeba dać wyborcom, zwłaszcza młodym, nadzieję zrealizowania tych aspiracji. Zarówno materialnych − temu służyły obiecywane cuda, Irlandia, autostrady − jak i prestiżu. W tym drugim celu potrzebne mu były w propagandowej orkiestrze PO salony.

PiS w swoim sławnym spocie wyborczym pokazał wyborcom salon i obiecał, że go rozpędzi. Tusk obiecał im coś lepszego − że ich do tego salonu wprowadzi. Po to właśnie mu był potrzebny Bartoszewski i Szymborska, po to mu była potrzebna michnikowszczyzna, możliwie liczni profesorowie, artyści i celebryci.

Ale tylko po to. Tusk nie potrzebował ich jako przewodników duchowych; pytanie „cóż nam czynić wypada” zadaje Ostachowiczowi i innym pijarowcom, nie intelektualistom. Nie kierował nim żaden szczery podziw dla opiniotwórczych elit − zamiast nudzić się na jakichś „obiadach czwartkowych” z mędrkami, w czwartki pan premier zwykł kopać piłkę. A od bieżącej polityki ma ludzi pokroju „Mira”, bo w przeciwieństwie do jajogłowych wie, że realna polityka to sprawa nie profesorów, ale „specjalistów od śrub w samochodzie, odkręconych”, że tu się liczy nie filozofia, tylko kto kogo wsadzi do jakiej rady nadzorczej, kto pod kim jest podczepiony i kogo za sobą ciągnie.
Teraz z wielkim trudem i opóźnieniem dociera do „autorytetów”, że nie są dla obecnej władzy żadnymi autorytetami, a nawet jako grupa interesów niespecjalnie się liczą. Spektakularnym dowodem tego było obiecanie „twórcom” ustawy medialnej, a potem kompletne ich zignorowanie.

Z jeszcze większym trudem dociera też do nich, że owa rzesza „młodych, wykształconych etc.”, którą uznali za swoją, też nie oczekuje ich pouczeń. Liczna grupa młodych, którzy w ostatnich latach odnieśli sukces materialny, przenieśli się do wielkich miast i potrzebowali uleczenia ich kompleksu wiochy ma nieco inne potrzeby, i te potrzeby zostały zaspokojone. Oni chcą po prostu czuć się lepszymi, i czują się, bo chóralnie rechoczą z Kaczora, z babci, której trzeba zabrać dowód i z „obrońców krzyża”. Poza tym ich potrzeby duchowe zaspokaja raczej „Ciacho”; produkcji Wajdy albo Holland nie potrzebują. Jeszcze mniej ich moralnych wskazań i przewodnictwa.

Rafal Ziemkiewicz publikacja na FB

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]