Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 sie 2019, 19:52

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
BioSine pisze:
... owe źródło również musiałoby mieć swój początek... ...

Niekoniecznie.
W tym wszechświecie tak, jest takie prawo, coś się zaczyna a potem kończy, coś buduje się z czegoś co już istnieje(zostało wcześniej stworzone). Tak podpowiada nam schemat myślenia fizycznego i bardzo dobrze.
Ale nie musi to wcale odpowiadać temu co jest ponad naszym fraktalnym(co samo w sobie daje nieskończoność) wszechświatem. :)
Ograniczenia podzbioru nie muszą być ograniczeniami metazbioru.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 06 cze 2010, 21:11 
VIP Member
Awatar

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Tangerine pisze:
zgadzam się z Tobą - liczy się treść, ale pamiętajmy też, że czasem ta sama treść ma inne znaczenie. przykład? jak powstawało ONZ to idea była, że ma łączyć narody w pokoju. I co? idea piękna, gdyby powiedział tak Gandhi to bym wierzyła w jej czyste intencje. a jak powie tak Brzeziński to raczej niezbyt. ale słowa te same i idea pozornie też. i jesli cos co Hall powiedzial jest prawda to fajnie, mozemy to powtorzyc, ale moze nie podpierajmy sie nim pod tym jako autorytetem od ktorego to wiemy. bo film jest dobry, cytuje wartosciowych ludzi i posrod nich Halla - co niestety troche mnie dziwi. chodzi mi o to, ze Hitler pewnie tez pare madrych rzeczy w zyciu powiedzial i jakbym zrobila prezentacje o patriotyzmie i walnela jakiś cytat z niego, który byłby naprawdę mądry ale powiedziała 'to powiedział Adolf Hitler' to byście się na mnie spojrzeli dziwnie, nie?:) bo jaki z Hitlera jest wzorzec patriotyzmu? na pewno nie zdrowy :)

Nie ma sensu porównanie do Adolfa. W jego przypadku wiadomo co zrobił i co głosił. Również jak i w przypadku ONZ, czy Brzezińskiego.
To przypadki przyziemne, powiem więcej - stykamy się z nimi i postrzegamy je, tak ?

Natomiast treści w wyżej wymienionym filmiku dla zwykłego racjonalisty, sceptyka, czy zwykłego niczym nie zainteresowanego człowieka - jest to abstrakcją, bełkotem i tak dalej. PONIEWAŻ nie wie, że w zasadzie ściera się z tym na co dzień co w filmiku.

Tu raczej myślę nad tym, żeby zdefiniować do kogo ten film.
Zatem uważam że nie oszukujmy się, film jest dla laików, czy też początkujących - stykających się z tymi tematami.
Mnie ujęła powiedzmy... - treść oraz muzyka, dodając do tego Davida Icke, czy Deepaka Choprę - i dla mnie wystarczyło bym zamieścił go tutaj.
A reszta jest do Waszej oceny, Waszego odbioru i tak dalej :hi hi:

Ze wszystkim ostrożnie się obchodzę poniekąd i tak, lecz wszelkie porównania zostawmy na dalszy plan, skupmy się nad treścią, a zaraz po niej - identyfikacją.
Pozdrawiam Cię zawsze dociekliwa Tangerine i Piona za to twarda siatkarko :P :hi hi:

Andromedan pisze:
Ze wszystkim ostrożnie się obchodzę poniekąd i tak, lecz wszelkie porównania zostawmy na dalszy plan, skupmy się nad treścią, a zaraz po niej - identyfikacją.

Dobrze powiedziane :) niech i tak będzie

Cytuj:
Pozdrawiam Cię zawsze dociekliwa Tangerine i Piona za to twarda siatkarko :P :hi hi:

:uśmiech: no Andro, miałam nadzieję, że pamiętasz jakimi jesteśmy super ziomalami siatkarskimi i nie tylko :bużki: i sorka, ze tak się czepiam, ale chyba już zauważyłeś, że lubię szukać dziury w całym - co nie znaczy że nie da się mnie przekonać konkretną argumentacją :czytaj: - jak to nieraz zrobiłeś :) :winko:

ZImny144k pisze:
Niekoniecznie.
W tym wszechświecie tak, jest takie prawo, coś się zaczyna a potem kończy, coś buduje się z czegoś co już istnieje(zostało wcześniej stworzone). Tak podpowiada nam schemat myślenia fizycznego i bardzo dobrze.
Ale nie musi to wcale odpowiadać temu co jest ponad naszym fraktalnym(co samo w sobie daje nieskończoność) wszechświatem. :)
Ograniczenia podzbioru nie muszą być ograniczeniami metazbioru.

Przemyśl sobie to jeszcze raz :) bo niezależnie jaki by schemat nie był (nawet taki którego na obecną chwilę nie możemy sobie wyobrazić) to za każdym razem można zadać proste, uniwersalne pytania:

- Jak ten schemat powstał?
- Gdzie miał swój początek?
- Skąd się wziął?
- Jak się zrodził?
- Kto go zapoczątkował? itp itd....

divinorum pisze:
Źródło wszelkiej energii jak najbardziej istnieje i jest ono czymś co wychodzi poza zakres naszego postrzegania i świata energii. Holograficzna natura wszechświata pokazuje nam, że tak naprawdę wszystko co nas otacza jest informacją, a to nasz umysł potrafi ją tak przetwarzać aby stwarzać nasze otoczenie.

1. Skoro uważasz, że to wychodzi poza zakres naszego postrzegania to skąd wiesz, że takie źródło istnieje?
2. Pewnie coś w tym jest, że wszystko jest informacją \ energią ;) - ale tu też można zadać te proste pytania - skąd się wzięła informacja, gdzie jest jej źródło, z czego powstała energia??... i tak w nieskończoność..

Natura fraktalna, natura holograficzna - nieskończoność.... hmm

Zatem poruszając palcem - poruszam również całą "mikro-nieskończonością" - (że tak to określę), która tworzy do tego poziomu mój palec...
Natomiast na "makro-nieskończoność" mam bardzo nikły wpływ (może jedynie wywołam coś na wzór "efektu motyla") i na tym się skończy - ale np Słońca już nie ruszę :)
Paradoksalnie ktoś lub coś znajdującego się na wyższym poziomie może poruszać nami :P
Wedle moich przemyśleń być może siła tkwi w Jedności - im więcej "palców" tym większy POWER :D
Nie mniej jednak jak się to ma do nieskończoności? Tak samo jak wszystko inne...
...

BioSine pisze:
... za każdym razem można zadać proste, uniwersalne pytania:

- Skąd się wziął?
- Jak się zrodził?

No właśnie, że nie, bo te pytania podchodzą pod nasze wymiary, a do wyższych już nie muszą.
Zadajmy te pytania z perspektywy ponad czasem i już stają się nie na miejscu. ^^

Awatar użytkownika

ZImny144k pisze:
BioSine pisze:
... za każdym razem można zadać proste, uniwersalne pytania:

- Skąd się wziął?
- Jak się zrodził?

No właśnie, że nie, bo te pytania podchodzą pod nasze wymiary, a do wyższych już nie muszą.
Zadajmy te pytania z perspektywy ponad czasem i już stają się nie na miejscu. ^^

Dokładnie. Można też spróbować, chociaż przez chwilę ogarnąć (choć i tak pewnie ciężko, lub zwyczajnie się nie da na tą chwilę) większy obraz - OCZAMI PROJEKTANTÓW WSZECHŚWIATA. :hi hi:

Piękny budujący materiał :serce: ale ... 3/4 ludzkości się nie przebudzi -już się nawet nie łudzę. Sami dewastowaliśmy, zanieczyszczaliśmy, niszczyliśmy Ziemię -nasz dom, i robimy to nadal. Rozminęliśmy się z wartościami. Smutne to ale prawdziwe i dopiero w okolicznościach katastrofy ludzkość otworzy oczy. My którzy dbamy o swój rozwój, pojmujemy pewne kwestie na siłę nie zrobimy nic, każdy ma indywidualną ścieżkę do przejścia. Gdzieś tkwi przyczyna tego co się tutaj dzieje i rozgrywa ...

ZImny144k pisze:

ale przecież okazuje się, że nie ma tych wszystkich 26 wymiarów, a Wszechświat jest po prostu czterowymiarową czasoprzestrzenią :)

Tangerine pisze:
ZImny144k pisze:

ale przecież okazuje się, że nie ma tych wszystkich 26 wymiarów, a Wszechświat jest po prostu czterowymiarową czasoprzestrzenią :)

Czasem wydaje mi się że te opowiastki o tych wszystkich wymiarach to swoista manipulacja aby powykręcać ludziom mózgi w odpowiedni sposób po to aby oddalać się od prawdy.
Nikt nie wie skąd się wziął "nasz" wymiar a każdy mówi o istnieniu innych wymiarów... heh :)
Np. mówią, że z poziomu Płaszczaka moglibyśmy tylko dostrzec kształty w przekroju poprzecznym a tak naprawdę to ten wymiar nie może istnieć - bo jest nieskończenie płaski więc jedynie również możemy sobie wyobrażać powierzchnię płaską a zgłębiając się i tak nigdy nie uzyskamy tej płaskości...

ZImny144k pisze:

ZImny144k zauważ, że wyobraźnią można tak wykręcać, że i wymiarów może być nieskończenie wiele... tak więc jest to błędne koło które do niczego nie prowadzi...

Fraktale to też błędne koło do niczego nie prowadzące? ^^
Wiem, że to trudne wyobrazić sobię coś poza dostępnym schematem tego co doświadczamy, jednak wiele rzeczy wskazuje na to, że jest sporo niewidocznych dla nas wymiarów. Np. inne częstotliwości, wibracje itd.
I nie wydaje mi się to takie trudne, żeby wyobrazić sobię świat z perspektywy ponadczasowej, wyobraź sobię, że widzisz wszystkie zdarzenia jednocześnie w formie komiksu, i już:)
Z resztą płaszczak może istnieć z jednym nieskończenie płaskim wymiarem, a my też mamy co najmniej jeden taki wymiar nieskończenie płaski = czas, czy potrafisz wyjść swoją egzystencją poza teraźniejszą chwilę która wynosi nieskończenie mały(płaski) odcinek czasu?:)
Mandaryna pisze:
ale przecież okazuje się, że nie ma tych wszystkich 26 wymiarów, a Wszechświat jest po prostu czterowymiarową czasoprzestrzenią
Gdzie się okazuje?:D

Ciepły144k pisze:
Mandaryna pisze:
ale przecież okazuje się, że nie ma tych wszystkich 26 wymiarów, a Wszechświat jest po prostu czterowymiarową czasoprzestrzenią
Gdzie się okazuje?:D

a tu choćby :)
phpBB [video]

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

BioSine pisze:
1. Skoro uważasz, że to wychodzi poza zakres naszego postrzegania to skąd wiesz, że takie źródło istnieje?
2. Pewnie coś w tym jest, że wszystko jest informacją \ energią ;) - ale tu też można zadać te proste pytania - skąd się wzięła informacja, gdzie jest jej źródło, z czego powstała energia??... i tak w nieskończoność..

Natura fraktalna, natura holograficzna - nieskończoność.... hmm

Zatem poruszając palcem - poruszam również całą "mikro-nieskończonością" - (że tak to określę), która tworzy do tego poziomu mój palec...
Natomiast na "makro-nieskończoność" mam bardzo nikły wpływ (może jedynie wywołam coś na wzór "efektu motyla") i na tym się skończy - ale np Słońca już nie ruszę :)
Paradoksalnie ktoś lub coś znajdującego się na wyższym poziomie może poruszać nami :P
Wedle moich przemyśleń być może siła tkwi w Jedności - im więcej "palców" tym większy POWER :D
Nie mniej jednak jak się to ma do nieskończoności? Tak samo jak wszystko inne...

1. Ponieważ coś powoduje, że te wszystkie osobliwości zawarte w nukleonach, kwarkach posiadają swój niezmienny moment obrotowy, w dodatku wszystko przyspiesza obserwujemy nieustanną niekończącą się reakcję, której źródłem jest jakaś akcja albo jeszcze inaczej ponieważ to wszystko istnieje.
Jak dla mnie źródłem dla świata energii jest kolektywna świadomość całej nieskończoności i wszystkich istnień, ponieważ świadomość nie posiada formy i przestrzeni którą reprezentuje świat energii. Natomiast źródło naszej rzeczywistości tkwi w nas samych i jest ona kreowana przez nasz umysł przy pomocy bodźców jakie otrzymujemy przez zmysły - nasze tunele rzeczywistości.
2. Zadajesz jedno z najtrudniejszych pytań jakie chyba istnieje, pytanie o pierwszą iskrę, więc nie oczekuj w miarę satysfakcjonującej odpowiedzi. Jak najbardziej wszystko jest informacją, ponieważ bez obserwatora wszystko istnieje wstanie superpozycji (w funkcji falowej). Przyjmuje się, że atom to w 99,9999% pusta przestrzeń, więc czym jest ten 0,0001%? jak się okazuje gdy wejdziemy do jądra atomu znajdziemy tam nukleony oddzielone pustą przestrzenią, a potem kwarki i znowu to samo, potem jeszcze drobniejsze cząsteczki elementarne, aż dojdziemy do tych X bozonów co chcą obecnie wykryć w zderzaczu Hadronów w CERN. Generalnie chodzi w tym o to co już wcześniej powiedziało wielu guru świata wschodu, że przestrzeń na fundamentalnym poziomie jest pusta, dlatego jedyne co istnieje to informacja.
Nassim w swoich wykładach także ładnie przedstawił nam jak to ta pusta przestrzeń jest dzielona fraktalnie w nieskończoność i jeszcze fajnie skomentował kwestie prac ze zderzaczem Hadronów: zamiast szukać elementarnej cząsteczki, powinniśmy zacząć szukać elementarnej zasady nieskończonego podziału.

Jak najbardziej, w każdym najdrobniejszym miejscu przestrzeni istnieje nieskończony potencjał w którym próżnia może być dzielona w nieskończoność, a więc jak poruszasz swoim palcem poruszasz milionami atomów, które są utworzone z jeszcze większej liczby drobniejszych cząsteczek. Twój organizm to cały wszechświat w mniejszej skali, cały wszechświat ma swoje fraktalne odbicie w jego najmniejszym elemencie - tak jak poszczególny element fraktala zawiera informacje o jego całości. Z obecnej perspektywy możemy co najwyżej dostrzec, że miliardy gwiazd skupionych w galaktykach tworzą super gromady, ale co ta cała konstrukcja wszechświata tworzy nikt tego nie wie, być może twojego palca tylko w większej skali :)
Trza by zauważyć to, że dla skali czas także jest zmienny im coś jest mniejsze tym czas porusza się szybciej, elektrony poruszają się po orbitach z prędkością bliską światłu, owady trzepoczą skrzydełkami tysiące razy na minutę, cykle kosmicznych zjawisk są tak długie, że niekiedy trzeba całych pokoleń aby je odnotować, więc całkiem możliwe, że nasz układ słoneczny może być czymś jak atom w innej skali.

Tangerine pisze:

A drążąc temat dalej dojdziemy do wniosku, że tak naprawdę istnieje tylko jeden wymiar pozbawimy formy będący świadomym polem informacji. Także Nassim mówił w pierwszym kawałku wszystko jest punktem, a my także znajdujemy się razem z całym wszechświatem wew. horyzontu zdarzeń jakiejś większej osobliwości.
Myślę, że jeżeli ta uniwersalna świadomość jest wstanie kreować formę czasoprzestrzeni to jest pewnie wstanie zrobić nieskończenie więcej, tak więc być może istnieją te inne nieokreślone wymiary ale w pewnym sensie będą one perfekcyjną iluzją stworzoną z pola informacji tak jak ta czasoprzestrzeń.

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Divi... Nassim - fascynujący.

Awatar użytkownika

no ba, a przede wszystkim bardzo inspirujący ;)

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.

divinorum pisze:
no ba, a przede wszystkim bardzo inspirujący ;)

mogłabym tego typu przymiotniki umieszczać na liście do jutra, a nie opisałabym tego co u mnie jego prezentacje wywołują :)

w Temacie
http://davidicke.com/headlines/34859-na ... vilization
:tak:

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

A propos filmiku, od którego zaczął się temat...

Mnie się ten filmik wcale nie spodobał. Nie rozumiem jak taka reklamówa może wzbudzać zachwyt czy być inspiracją... Pare słów, pare głów, miły podkładzik muzyczny... i dosłownie extasy w temacie :język: the entire universe is alive, we are energy, we are god... :język: Tak, tak.. And so we got stuck... :język:

Wyluzujcie ;) Bo normalnie jak zahipnotyzowani zareagowaliście... Zastanówcie się na trzeźwo jeszcze raz, zanim ten tani "magiczny" przekaz wchłonie się w Wasze główki ...w tej zbiorowej rozkoszy mysli :)
Czy aby to było wszystko, czego szukacie :?:

Wg mnie jako filmik/montaż to tandeta, a jako przekaz - że tak brutalnie odniosę się do sugestii zawartej w temacie... na pewno nic godnego uwagi... Kilka może i sensownych słów (które dla użytkowników tego forum chyba nie powinny być aż takim "odkryciem"?) plus pare naiwnie lub przebiegle dobranych tekstów, w sposób świadomy lub i nie. Nie mogłam dotrwać do końca tych ponad 5 min... Ale kicha, ludzie... Mamy chyba ambitniejsze materiały ;)

Pada tam jedno hasło, które moim skromnym zdaniem, powinno poszukiwaczy prawdy odrzucić z miejsca...

Sorka Andromedan za tą kontr- "recenzję". W zadnym razie nie bierz tego do siebie :)

Kilka kropel zimnej wody na otrzeźwienie... ;) ;)

Awatar użytkownika

domini pisze:
Sorka Andromedan za tą kontr- "recenzję". W zadnym razie nie bierz tego do siebie :)

Kilka kropel zimnej wody na otrzeźwienie... ;) ;)

Andromedan pisze:
Ze wszystkim ostrożnie się obchodzę poniekąd i tak

Polecam czytać moje posty z uwagą ;)

Awatar użytkownika

...dzięki za dobrą radę Andromedan ;)

Nawet skorzystam. Piszesz:

Cytuj:
Jakże magiczne słowa zostały zebrane w jeden filmik. Są magiczne. Są przekonywujące. Są priorytetem do rozpowszechniania, nawet na spotkaniach typu co już się odbywały.

Mówisz, że ze wszystkim ostrożnie się obchodzisz... Euforyjki górą ;) Ale chyba jednak to uniemożliwiają :D

Nie idę nawet dalej ;)

Andromedan :

Wprowadź trochę wątpliwości do układu a zaczną się szerzyć aż ku kumulacji. A może tak ? ;) Oczywiście istnieje problem fraktalności , ale idea jest zachowana 8-)

Obrazek

Biadolenie co dobre a co złe.
Sam decydujesz czy 'euforyki' są dla Ciebie dobre, czy złe.
Czy tracisz całe dnie na ich oglądanie czy pomagają Ci załapać ciekawy stan.
Wiadomo, że trzeba się rozwijać w całym gradiencie świadomości,np. na poziomie wiedzy, zbierać suche informacje, i na poziome odczucia, bo można wiedzieć jaka jest prawda, ale można też wiedzieć i czuć prawdę co jest nieco pełniejszą świadomością zagadnienia.
Ludzie wiedzą, że mają genialnie zbudowane narządy rozrodcze, ale nie muszą tego odczuwać całe dnie, a tylko w tedy gdy z nich korzystają, a tutaj też jest kwestia sporna, czy wykorzystujemy je dobrze czy źle.
Młotek to tylko narzędzie, polaryzacja wynika z działania, a ono z kolei zależy od posiadacza.:P
Dobrze jest zastanowić się jak oglądać ten filmik, by nie urazić swojej(czy tam Bożej) godności, zatracając się w odczuciu, lub odwrotnie, zamykając się na prawdę przez nieprzypodobanie się tego odczucia do gustu.

...Ale teraz ja biadolę. Czai ktoś?:D

Awatar użytkownika

domini pisze:
...dzięki za dobrą radę Andromedan ;)

Nawet skorzystam. Piszesz:

Cytuj:
Jakże magiczne słowa zostały zebrane w jeden filmik. Są magiczne. Są przekonywujące. Są priorytetem do rozpowszechniania, nawet na spotkaniach typu co już się odbywały.

Mówisz, że ze wszystkim ostrożnie się obchodzisz... Euforyjki górą ;) Ale chyba jednak to uniemożliwiają :D

Nie idę nawet dalej ;)

O , nareszcie trafił się ktoś , z kim mogę pokonwersować na temat tego co piszę w postach.

Przypominam... wibracja jest wszystkim i wszędzie, a myślokształty tworzą rzeczywistość, w zasadzie jej zarys - czy to nie magia ?
Nie spierajmy się chociaż o definicję magii, proszę ;)
Przez każdego jest inaczej odbierana. To jasne i zrozumiałe. Nie mam z tym problemu.
Jeżeli masz wątpliwości, czy magia się dzieje, czy nie, to troszkę fizyki kwantowej nie zaszkodzi ugryźć jeżeli już się szuka tak bardzo racjonalnego wytłumaczenia.

Radoslaw podaje mnóstwo ciekawych postów, których chyba nie czytacie, bo to dopiero magia dla niektórych, co dopiero MAGIA :) :hi hi:

Aya
Poniekąd tak.

Może zbyt euforycznie nadałem swojemu postowi o którym powyżej mowa - terminów magiczne, niesamowite i tak dalej.
I tu możecie łapać mnie za słówka do woli :hi hi:

Aya, no i co w tym złego, że bodziec poszedł i Andromedan ugotowany (przekonany) ? O proszę Cię, emocje emocjami, ale PRZYNAJMNIEJ parę moich puzzli się zgadza z powyższymi słowami niektórych ich autorów, dodam do tego własne obserwacje i czucie - i idę za tym, lub błądzę w tym pierdolniku zwanym , a właściwie zatytuowanym : NWO I JAK SIĘ Z NIEGO WYDOSTAĆ RACJONALNIE.
Każda ciekawa drobnostka (informacja) o którą się zaczepiamy - wydostaje nas z pudełka, a później z pudełek.
I ja nie widzę w tym nic nie poprawnego.

Awatar użytkownika

Ten materiał także uważam za godny uwagi i zarazem bardzo fajny :)

phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]