Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 lip 2014, 11:26

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Materac Enabio
Provost and Judge * 7th Degree

Mam do was ogromną prośbę.
Od niedawna jest u nas firma Vitberg, która oferuje do sprzedaży materace Enabio http://www.vitberg.pl/

Materac kosztuje 1700 zł, a po jakiś zniżkach u nich 1200 zł. Niby nie duzo, ale czy warto?

Dają 6 zabiegów z wykładami, na których opowiadają co nieco o zdrowiu i o tym jak działa materac.
Zarezerwowałam go sobie, bo od wrzesnia mają zdrożeć o 500 zł.
Zaczełam czytać opinie o materacach i firmie i są różne.
To, że on nie zadziała to nic, gorzej żeby nie szkodził.
Byłam tam z córką i obie teraz czujemy się jakoś nie za bardzo. Jest mi zimno i czuję się jakbym miała mieć grypę.

Może to zaczyna się oczyszczanie, ale nie tego oczekiwałam. Mój problem to stawy i kręgosłup.

Czy ktoś z was miał kontakt z tą firmą lub ma taki materac? Prosiłabym o opinie, bo jutro mam go odebrać.
Pewnie za szybko się zdecydowałam, ale byli bardzo przekonujący, że niby ostatnie 3 w tak dobrej cenie. :?

Ostatnio zmieniony 27 sie 2013, 19:31 przez Jagabaga, łącznie zmieniany 1 raz

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Materac Enabio
: 27 sie 2013, 19:06 
VIP Member
Awatar

Nie znam tego materaca, ale znam techniki sprzedaży i jak ktoś Ci mówi, żebyś kupowała szybko, bo zdrożeje, to z pewnością dlatego, żebyś za wiele nie myślała;)
A materace ludzie sprzedają np. na tablica.pl po 500-600 pln, czyli pewnie szału nie ma...

Ostatnio zmieniony 27 sie 2013, 19:19 przez BlueDivine, łącznie zmieniany 1 raz

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

kurcze...żaden materac Ci nie uzdrowi stawów czy kręgosłupa ,poczujesz się może lepiej przez jakiś czas,ale dopóki się nie weźmiesz za te dolegliwości i nie znajdziesz ich przyczyny to stracisz następną porcję zdrowia..i niemałą kase

no chyba,że w tym materacu jest ukryty kręgarz..taki dmuchany
Mruga

zgadzam się z przedmówcą!

Niby znam te techniki sprzedaży, ale chyba dałam się nabrać.
Nie oszczędzam na zdrowiu i może dlatego, że moja córka ma problemy z kręgosłupem szyjnym po urazie chciałam głównie jej pomóc.
Ale obie po zabiegu czujemy się kiepsko. Zimno mi i grype w kościach czuję.
Nikt nie mówił o takich objawach.
Obie czujemy sie podobnie.
Poszperałam w necie i chyba szału nie ma, choć opinie pozytywne, to jakoś mam wrażenie, że piszą je głównie sami sprzedający.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

czy córka po urazie ma kręgi na swoim miejscu czy poprzestawiane nadal?
Wstrząsy niekontrolowane ,które to "cudo" wytwarza mają niekorzystny wpływ na te objawy i powinni przestrzec przed tym !
Wiesz co goi takie urazy i zarazem jest super lekarstwem ściągającym -a stosowanym np przy chorobach tarczycy również?
Okłady z białego półtłustego sera[!] - obłożyć szyję w bandażu na 2-3h ,lub dłużej a potem wyrzucić ser i zmienić ten okład
Spróbuj - nie zaszkodzi a może pomóc
Mruga

a ja mogę dodać jeszcze osteopatię jako mocne polecenie na wszelkie urazy zwłaszcza w obrębie głowy i szyi. Naprawdę potrafi zdiałać bardzo wiele, o czym przekonałam się na własnym przykładzie. Tylko trzeba szukać terapeuty, który skończył pełną, 5-letnią szkołę ostopatii, a nie jakiś 2-tygodniowy kurs. Jeśli chcecie mogę Wam kogoś polecić, tylko to już pewnie na priv.

Ona przewrócila sie ok 5 lat temu na mokre płytki.
Walnęła tyłem głowy.
Po ok 4 miesiącach zaczęły się stale, ciągłe trwające miesiącami bóle głowy.
Do tego dołączyły sie potem inne objawy jak zanik węchu, co mogło wskazywać na padaczkę.
Po pewnym czasie dołączyły się dziwne objawy nietolerancji mięsa.
Teraz można rzec jest nieźle.

W opisie z MR stoi, że jest
"rozluznienie pierścieni włóknistych w kręgosłupie szyjnym z lekkim modelowaniem worka oponowego od C3-C7,
wyrownaie lordozy fizjologicznej."

Ona wyczuwa, że czasem jakby jej wychodził kręg, choć lekarz się opiera, że to nieprawda, bo by już nie żyła.

Bardzo Wam dziękuję za porady.
@dar 66
Czy ten okład z sera to jest jeszcze sens robić to było 5 lat temu?
A na jakie choroby tarczycy pomaga? Ja mam niedoczynność i guzki. Córka ma sporo torbieli na tarczycy. Chcą robić biopsje, ale po moich doświadczeniach nie wyrażam zgody.

@BlueDivinie
Możesz coś więcej więcej napisac o osteopatii?

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

z tym okładem z sera coś ważnego przeoczyłem - mianowicie musi być pomiedzy serem a bandażem folia,ponieważ wyciek jest nieunikniony i ciężko to opanować leżąc.
Czyli ser - folia i na koniec bandaż.

Stosowane było przy nadczynności tarczycy i z zadowalającym skutkiem - chyba przez ok tydzień ale przy niedoczynności też ponoć pomaga -możesz[jak chcesz] spróbować- wiem że wyciąga i rozprasza złogi.
5 lat to trochę czasu ... zrosło się ,ale nie wiadomo czy wróciło do stanu przynajmniej w miarę normalnego,skoro córka odczuwa takie objawy jak wysunięcie kręgu.
Przychodzi mi coś więcej na myśl,ale muszę zasięgnąć niestety porady kogoś kto ma na codzień do czynienia z podobnymi sytuacjami ...nie chcę w błąd niepotrzebnie wprowadzać lub to przeinaczyć
[nie pamiętam po prostu]
Pozdrawiam
:pocieszacz:

edit - jest już na forum ten rozkład kręgów,ale w tym temacie powtórzę go:

organy i kręgi - za co odpowiadają kręgi

Obrazek
http://cudownediety.blogspot.de/2011/07 ... adaja.html

Ostatnio zmieniony 27 sie 2013, 20:50 przez dar66, łącznie zmieniany 1 raz

Dziękuję Ci bardzo. :)

Z ta folią to się domyśliłam, bo robię czasem różne okłady. Ostatnio z oleju rycynowego na torbiele. Olej rycynowy oczyszcza a torbiel to toksyny.

Jak możesz dopytac to będę wdzięczna.
Dobrze, Ze Was zapytałam, tylko szkoda, że mnie zamroczyło przed tym dzisiejszym zabiegiem.
Córka już czuje się troche lepiej po tym zabiegu, ja tez, ale mam jeszcze nudności.

Co oni wyprawiają z nami ludźmi, żeby tylko coś sprzedać. :bangheadwall:
A taka miałam nadzieję, że będzie lepiej.

A co do stawów, to jedna z osób, która ma problem ze stawami, mówiła, że znajoma lekarka kazała jej powisiec przez chwilkę co jakiś czas. Wisi więc na gałęzi trzymając się rękami.
Podobno jej bardzo pomogło.

Super zdjęcie.
Czy to, że córka ma zgryz otwarty i bóle stawów skroniowo-żuchwowych to przyczyna urazu kręgu C2, C3 itd?

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

mam znajomego kręgarza ..z chyba 30 letnim doświadczeniem i on zawsze i w kółko powtarzał i powtarza,że większośc przeróznych schorzeń ma swoje podłoże właśnie w kręgach - przesunięcia/wypadnięcia... ma trochę jobla na tym punkcie ,ale nie jest przewrażliwony - wiele się naumiałem od niego ..rentgen w oczach .Cudowny,starszy człowiek.
Więc jest mozliwe to co piszesz - o przyczynie tych bólów czy nawet zgryza,ale naprawdę niekoniecznie

Trudno mi coś więcej powiedzieć niż mówi dr google:)
Ale, żeby nie powtarzać dodam z własnej perspektywy:
rehabilitowałam porażenie nerwów obwodowych po operacji głowy; trafiłam do osteopatki dopiero rok po zdarzeniu, a mimo to pierwsze 3 wizyty przyniosły więcej efektów niż rok rehabilitacji innymi metodami, co oczywiście nie znaczy, że tak będzie w każdym przypadku. Są dwie albo 3 szkoły osteopatii, ale dla obszaru głowy i szyi najlepsze jest podejście zdaje się niemieckie, w Polsce reprezentowane przez wrocławską szkołę dr. Mularczyka. Po prostu ta szkoła najmocniej skupia się na terapi cranio-sacralnej czyli czaszkowo-krzyżowej. Najlepiej byłoby poszukać po rpostu jakiegoś absolwenta w swoim rejonie, albo jeszcze lepiej zacząć od wizyty u samego Mularczyka, który jest w sumie takim wrocławskim cudotwórcą. Ja jechałam do niego z Warszawy i nie żałuję tej podróży. W trakcie 20 minutowej wizyty ponastawiał mi różne blokady w stawach - trwale. Ale poczytajcie najpierw w necie, bo jest kontrowersyjny.
A, no i absolwentów nie jest wielu, bo te studia trwają 5 lat, a funkcjonują w Polsce niewiele dłużej.
Sama osteopatia to technika manualna, bardzo delikatna, aż dziwne, że taka skuteczna.
Zabiegi miałam tylko raz w tygodniu, bo organizm potrzebuje przerwy na przepracowanie bodźców, koszt ok 100pln. Wizyta u Mularczyka była droższa, ale nie pamiętam - 150?200?

Mysmy były raz u kręgarza, ale nie pozwoliłam ruszać odcinka szyjnego.
Nastawiał jej tylko odcinek lędźwiowy. Polecała nam go pielęgniarka ze szpitala, bo widziała jak córka się męczy.
Czytałam kiedyś o urazach głowy, jak bardzo taki uraz niszczy mózg.
Można podejrzewać, że ma pozrywane jakieś lączenia, bo wiele było dziwnych sytuacji np. nie miewała gorączek, nie czuła zimna itd.

Teraz to wszystko jakby się odbudowało, ale te lata to było mnóstwo dziwnych objawów na które lekarze rozkładali ręce.

O terapii czaszkowo-krzyżowej czytałam na stronie jakiejś przychodni do której jezdziłam z córką.

Nawet miałyśmy tam jezdzić, ale potem było lepiej.
http://www.centrumincorpore.pl/pl/ofert ... wo-krzyowa

Teraz to nawet nie wiem czy jest potrzeba, bo co najgorsze to mamy za sobą.
Córka nawet chodzi do szkoły tańca choć na siebie uważa, ale to jej pasja. Zapomnialam dodac, ze materac jest produktem medycznym sluzacym do rehabilitacji w wielu schorzeniach kregoslupa czy udarach. Takie ma przeznaczenie. Szkoda ze nie znalazl sie nikt co moze cos o nim powiedziec.

Jezeli cora walnela sie w glowe upadajac na plytki, ogolnie, jezeli byl upadek, zawsze warto przejsc sie do dobrego chiropraktyka. Zawsze w efekcie upadku, moze dojsc do przesuniecia jakiegos kregu, do stworzenia sie jakiejs blokady. W wyniku roznych przesuniec, blokad, ucisku na konkretne nerwy, moze wystapic masa nieprzyjemnosci. Taki przyklad. Moja cora ze wzgledu na przesuniecie kregow Atlas i Axix (blokada w tym miejscu, tzw. Kiss Syndrom - kiedys tu o tym pisalam http://davidicke.pl/forum/kiss-syndrom-t6650.html), miala duze problemy z rownowaga ciala, odprezeniem w czasie snu, co z kolei sprawialo, ze: zle spala, jak miala zawroty glowy, lek wysokosci i pare innych "przyjemnosci". Po nastawieniu te kwestie minely.
Ostatnio moja przyjaciolka np. miala problem z rekoma. Poszla do lekarza ortopedy i zdiagnozowano u niej zespol ciesni nadgarstka. Co za tym idzie, zaproponowano jej operacje. Pognalam ja do tego chiropraktyka. Okazalo sie, ze miala blokade w gornej czesci kregoslupa, tam bardziej juz przy szczece, odcinek szyjny. Po nastawieniu problem zniknal.

Co do materacy. To nie tak, ze one lecza, ale dobrze dobrany materac, moze zmniejszyc duzo bole plecow, bole glowy. Bole glowy np. moga wynikac z problemow z kregoslupem, ale nie tylko. Np. duzo ludzi ze stresu zgrzyta w nocy zebami. I to z kolei prowadzi do bolu glowy, jak i kregoslupa.
Dalej o materacu. Kiepski materac, owszem, moze przyczynic sie do bolu kregoslupa. Moze tez nasilic problemy, jezeli jakies juz sa.

Na pewno nie jest panaceum na wszystko, ale dobrze wyspac sie, to podstawa dla kregoslupa. Dobry materac no jest dobry.

Tu jednak wolalabym skorzystac z fachowej pomocy niz latac po jakichs akcjach i kupowac, bo mija mi okazja kupienia taniej.

@Jagababa. Odcinek szyjny w Szwablandii nastawia sie juz u niemowlat, jako ze znane jest, ze ten odcinek moze ulec przestawieniu juz podczas porodu lub nawet w wyniku ciazy (pozycja w lonie matki, Kiss Syndrom, o czym wspominalam wyzej).
Moja najmlodsza corka byla po porodzie nastawiania majac 2 tygodnie. I wierz mi, genialna sprawa.
Porod, jak to u mnie norma, byl blyskawiczny, jednak tym razem bardzo trudny, bo mala byla pokaznym noworodkiem, pokazniejszym niz godzine wczesniej genialne usg to ukazalo. I podczas porodu cos jej tam w szyi przeskoczylo. Darla mi sie cale 2 tygodnie bez przerwy. Praktycznie w ogole nie spala. A ja z nia. Chwile kimala mi na reku a potem aria.
W koncu nie wytrzymalam i polecialam z nia do tego chiropraktyka. Pierwsza noc po nastawianiu... mloda przespala bez przerwy 10 godzin! I tak potem juz co noc. Dziecko karmione piersia. To ogolnie bardzo niespotykane, bo takie dzieci budza sie co chwila... czesto. Spia, gora 4-5 godzin i wyja, bo sa glodne. Mloda kimala teraz co noc 10 godzin, tak dobrze jej sie po tym spalo. Przed nastawieniem mozna bylo sobie pomarzyc.
Mloda ma teraz 4 lata i ma sie super dobrze. Co jakis czas ide tam z nia na kontrole, ale nie potrzeba wiecej nastawian.

-- 28 sie 2013, 6:57 --

Dodam jeszcze, ze odcinek ledzwiowy, wbrew pozorom, jest duzo trudniejszy do nastawienia niz szyjny. Np. chiropraktyk, do ktorego chodze (specjalista na cala Szwablandie, tzw. guru od kregoslupa, bo zjezdzaja sie do niego ludziska z calych Niemiec i z poza Niemiec)... no on nastawia odcinek ledzwiowy (biodra) u dziewczynek na ok. wieku dojrzewania bardziej. Moja mloda byla ostatnio nastawiana i wlasnie odcinek szyjny, ogolnie kregoslup, natomiast odcinek ledzwiowy "zajmiemy sie nim z czasem, wiek 7 lat np. to dla niego za wczesnie, zeby ruszac te czesc kregoslupa". Nie wiem, dlaczego, ale tak jest. Facet jest naprawde dobry... i szczerze mam do niego zaufanie... Takze obawy wynikajace z nastawiania odcinka szyjnego, moim zdaniem sa nieuzasadnione.

Nie wytłumaczyłam, że ten materac nie jest do spania.
On wytwarza wibracje, gdy na nim lezymy ok godzinę. To materac do rehabilitacji poodobno używany w szpitalach.
W domu śpimy na termoelastycznym. Teraz mamy remont i wymieniam córce łóżko i kupimy materac, ale jeszcze nie wiem jaki. Jak macie jakis pomysł na materac przy jej problemach będę wdzięczna.

@SacralNirvana
Żyjemy w specyficznym świecie, gdy człowiek oszukuje. Boję się zwyczajnie tych chiropraktyków i dlatego pozwoliłam nastawić jej tylko lędźwiowy. Przy mnie nastawił tez męża, który przyszedł prawie na czworakach a wyszedł bez bólu. Ten pan przyjmuje w Chorzowie, więc niedaleko mnie, jest niedowidzący, więc podobno ma lepsze wyczucie w tym co robi.
Mąż był zachwycony. Przez te 5 lat prawie zapomniałam o tej metodzie. Może faktycznie powinnam z nią czy nawet sobą tam się udać, bo mam wiele problemów, co może wskazywac na chory kręgosłup.
Czy do chiropraktyka idziecie ze zdjęciem RTG?

Jak macie sprawdzonych chiropraktyków, ale takich super to może się zastanowię. Nie ukrywam jednak że się boje się takiego "grzebania" przy kręgosłupie. A co do blokad, to zapewne córka ma sporo. Zawsze jej gorąco, nie marznie. To już dziwny objaw. Po jednym zabiegu na materacu pod koniec dnia w końcu zrobiło jej się zimno, czego nie było od dłuższego czasu.

Jakby ktoś mógł zapoznac się z zasadami działania materaca Enabio to byłoby fajnie. Dziś nie kupię, ale chociaż chciałabym wiedzieć czy nie szkodzi, bo tam na pewno są drgania, gdy się na nim leży.

Wierze, ze mozna sie po prostu bac. W koncu kregoslup to nie zabawka.
Sprawdzonego znam. Dr. Biedermann. Jak pisalam, guru od takich spraw, o ile to tak mozna nazwac. Nastawialam u niego obie cory, ostatnio ta przyjaciolka tam sie nastawiala. Genialna sprawa.

Co do rtg, on robi to u siebie. Praktyka jest bardzo ladnie rozbudowana, takze all inclusive jest u niego. Nie jest to tanie, bo taka pierwsza wizyta (w pakiecie z rtg) to koszty w granicach 150 euro. Dalej juz cos ok. 50 i mniej... poniewaz sa potem kontrole... zaleznie od tego, jak tam bylo z kregoslupem, za kilka m-cy, za rok, za 2 lata. Roznie.

Dzieci sa nastawiane zupelnie inaczej. Biedermann opracowal metode tzw. impulsow i dzieci zazwyczaj nawet nie pisna przy nastawianiu.

Wszystko u nich jeszcze miekkie. Co innego starsze dziecko (np. ok. 6-7 lat) czy dorosly, moze byc nieprzyjemne takie nastawianie. Ale duzo wnosi, jezeli jest jakas konkretna blokada.

Nasz jest w Köln... (ja tez tu mieszkam, takze akurat mam go na miejscu, ale jak pisalam, ludziska zjezdzaja sie do niego z calej Szwablandii).

To jego praxis http://www.pph34.de/

Co do lekarzy w Polsce, no niestety nie pomoge, nie znam tam zadnego osobiscie, wiec to juz trzeba osobiscie. Za tego ww. moge reczyc, ze jest swietny.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Witam rozmówców :)
Jako że interesuję się sprzętem masującym ,wpadł mi w oko temat.
Ja na problemy z kręgosłupem polecam łóżko masujące Ceragem, z doświadczenia wiem że potrafi sporo zdziałać. Jednak cena jest dużo wyższa. Ewentualnie są studia Ceragem gdzie można bezpłatnie korzystać z zabiegów, jednak to tylko w dużych miastach.
A taki materac Enabio mam i mogę sprzedać za 130zł. Proszę o informację na priv.
Pozdrawiam

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Jagabaga

właśnie skończyłem rozmowę w tej sprawie i napiszę co usłyszałem:
"nie znam nikogo w Chorzowie ,a jeżeli taki ktoś jest to być może coś wymasował,ale z reguły kończy się to głaskaniem.Jeżeli chodzi o stawy - trzeba wygonić paciorkowce i wtedy ulży a nawet zniknie [wygonić znaczy ubić zapperem].Córa z takimi objawami ma przestawiony 2gi szyjny - i do tej pory jest nienastwiony.Poza tym "poszedł piersiowy",czyli przesunięty- kompleksowo się to ustawia i to kwestia kilku minit i zupełnie bezboleśnie .Cały zabieg polega na tym,by to mięsnie spowodowały odpowiednie wskoczenie kręgu na swoje miejsce a nie masaż i siłowe potraktowanie,i jeszcze po urazie [wypadku]

Powiem Ci od siebie,że znałem kiedyś człowieka,który nie potrafił o własnych siłach wejść na 1piętro i czekała go operacja,która była przesuwana z/w na stan zdrowia i powikłania z niej wynikające.Po ok. miesiącu faceta można było gonić...a miał wtedy ok 50lat.

Mieszkasz blisko mnie ,do Chorzowa mam rzut oszczepem Mruga
edit- na PW masz namiary na tego człowieka - Wilkowice/Bielska B. i po prostu się umówicie i wybierzecie.
Ma 70 parę lat :uśmiech:
Od siebie dodam,ze nikomu oprócz tego swojego przyjaciela nie dam dotknąć kręgów czy zrobić jakikolwiek zabieg bio.

Zna sytuację - tylko Twoja decyzja .On zappera też ma - ten sam model co ja,a być może potraktuje niektóre bakterie Ozyrysem [wahadło].Sam oceni i zobaczy
Pozdrawiam
:pocieszacz:

Dzięki za odpowiedzi. :)

@bronson, czy stosowałeś ten materac i z jakim skutkiem?

@dar66, nie pamiętam nazwiska tego chiropraktyka. Jak mi się przypomni to napiszę.
Bardzo Ci dziekuję za zainteresowanie i chęć pomocy.
Jeśli chodzi o wahadełko, to nie za bardzo. To specyficzne forum a ja nie mam zaufania do niektórych metod leczenia.
O zapperze wiele słyszałam. Opinie jak zwykle różne.

Dziś byłam na drugim zabiegu, córki nie brałam. Chce zobaczyć co się bedzie działo.
Jestem po czwartym zabiegu. Na początku było źle. Wczoraj miałam tyle energi, że nie mogłam zasnąc. Niby dobrze, ale męczyłam się do trzeciej nad ranem. Ogólnie czuje się dobrze, ale bóle kręgosłupa są. Może mniejsze, ale są. Pytałam czy wibracje mogą powodować mikrouszkodzenia choćby w kręgosłupie, to dowiedziałam się, że nie bo wibracja dochodzi do 2 cm w głąb. No nie wiem, bo ja raczej szczuła jestem, to dochodzi do kręgosłupa.
Myślę, że fajnie by się sprawdził na stopy.

Przejrzałam internet i cała masa ludzi chce go odsprzedać. Powody są trzy, albo nie robią, albo im nie służy, albo nic nie daje.

Szkoda, że nikt nie wie nic więcej z doświadczenia.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]