Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 16 paź 2021, 4:34

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 wrz 2010, 8:58 
Zagrozenie masowym wymieraniem gatunkow: Czy jestesmy na progu biologicznego resetu na skale globalna?

http://news.yahoo.com/s/livescience/massextinctionthreatearthonvergeofhugeresetbuttonNa górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 wrz 2010, 8:58 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 05 wrz 2010, 0:08 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sie 2010, 18:01
Posty: 371
Płeć: mężczyzna
Temat ciekawy, ale znowu po angielsku :zły:

_________________
Świat - piękny i odrażający, raj dla podłych, piekło dla świętych.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 wrz 2010, 10:05 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
Inteligentna Japonia
http://wiadomosci.onet.pl/2218377,12,dzieci_z_japonskich_szkol_jedza_wieloryby,item.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 wrz 2010, 20:25 
Czy czeka nas masowa zagłada organizmów zamieszkujących Ziemię? Ona nas nie czeka; ona już się rozpoczęła. Takiego zdania są naukowcy z Macquarie University w Australii. Analiza zniszczeń, do jakich dochodziło podczas poprzednich wielkich klęsk nie pozostawia wątpliwości, że na Ziemi rozpoczął się proces systematycznego wymierania na niespotykaną skalę. Niewykluczone, że czeka nas katastrofa większa niż ta, która doprowadziła do zagłady dinozaurów.Autorem badań, które prowadzą do takich zatrważających wniosków jest dr John Alroy, który przebadał skamieniałości organizmów morskich pochodzących sprzed nawet 250 milionów lat. Australijski naukowiec zweryfikował 100 tysięcy okazów z całego świata, by dowiedzieć się, jaki los spotkał morskie zwierzęta, które zostały dotknięte falą masowego wymierania przed milionami lat. Wnioski, które wyłoniły się na podstawie przeprowadzonych przez niego badań są wstrząsające. Na podstawie dokonanych analiz stwierdził, że także teraz weszliśmy w fazę charakteryzującą się zwiększoną śmiertelnością poszczególnych organizmów. Co gorsza - stworzenia, które zdołały się przystosować do nowych warunków podczas poprzednich wielkich katastrof, mogą nie być do tego zdolne tym razem.

REKLAMA Czytaj dalej

if(typeof isSrd05=='undefined'){NPB("005");}
Wielka katastrofa, która już - zdaniem naukowca - zaczęła czynić wielkie spustoszenie, może być bardziej dotkliwa, niż poprzednie klęski, które odpowiadały za wyniszczanie gatunków. - poinformował serwis AAP.

Wg Alroy'a, za obecną sytuację odpowiada człowiek. To właśnie jego działalność i nieustające zmiany klimatyczne mają destrukcyjny wpływ na wszystkie gatunki - nie tylko te morskie - zamieszkujące na całej planecie. Nie bez znaczenia jest też wzrost zaludnienia Ziemi, rosnące zanieczyszczenie środowiska oraz masowa wycinka lasów. Naukowiec zaznaczył, że za obecną zagładę nie będzie odpowiadał tylko jeden czynnik, jak to miało miejsce w przeszłości, ale wiele nakładających się na siebie okoliczności.

"To co w tej chwili robimy jako rodzaj ludzki, to gigantyczny eksperyment względem całej natury." - opowiada dr John Alroy. "Urządzamy sobie gierki z ewolucją na olbrzymią skalę."

Poprzednia wielka katastrofa, która doprowadziła do wymarcia wielu gatunków miała miejsce 65 milionów lat temu. Uderzenie w Ziemię asteroidy doprowadziło wówczas m.in. do zagłady dinozaurów. Za największą klęskę uznawane jest jednak tzw. wymieranie permskie, które wyniszczyło większość zamieszkujących wówczas na Ziemi gatunków.

Wyniki swoich badań dr John Alroy przedstawił w czasopiśmie "Science".
/wp.plNa górę
   
 
 
Post: 14 wrz 2010, 8:39 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 24 lut 2010, 15:20
Posty: 44
Cytuj:
Tajemnicza śmierć fok w polskim morzu

"Metro": coś zabija bałtyckie foki. Tajemnicza choroba? Woda popowodziowa, która spłynęła do morza? Wyjątkowo upalne lato? A może skutery wodne i motorówki, na których turyści coraz śmielej rozjeżdżają Bałtyk?

Na bałtyckie foki padła jakaś plaga i są masowo wyrzucane na brzeg, a naukowcy na Helu badają ich zwłoki. Liczba nieżywych zwierząt zbliża się do 50 i jest to dwa razy więcej niż w zeszłym roku.

W Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego na Helu nie chcą mówić o szczegółach. Już wiosną pojawiało się sporo wycieńczonych zwierząt, ale wówczas powodem była ostra zima. Każdorazowo ze zwłok padłego zwierzęcia pobiera się próbki do badań.

Przyczyną zgonów prawdopodobnie nie było upalne lato lub zarazki z wody popowodziowej, która trafiła do Bałtyku. Trudno też stwierdzić, że tak duża ilość fok zginęła w wyniku kolizji z motorówkami.

Również morświny giną ostatnio częściej. W całym Bałtyku pływa ich około stu. W tym roku znaleziono już 4 martwe, choć wcześniej nie zdarzało się to wcale.

W Bałtyku żyje 23 tys. fok szarych. Choć to 4 razy mniej niż 100 lat temu, to jednak 6 razy więcej niż 20 lat temu - czytamy w "Metrze".


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tajemnicza-smierc-fok-w-polskim-morzu,1,3661602,wiadomosc.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 wrz 2010, 12:20 
niezywkla ilosc martwych ryb na rzece missisipi - fotki szokuja

http://www.nola.com/news/index.ssf/2010/09/huge_fish_kill_reported_in_pla.html?ref=nf#modg_smoref_faceNa górę
   
 
 
Post: 15 wrz 2010, 14:59 
Offline
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lis 2009, 5:05
Posty: 1217
Lokalizacja: Lyrae/Terra
Płeć: mężczyzna
:shock:
Sam obraz szokuje...
Coś się dzieje ewidentnie. Albo natura macza w tym palce, albo kto inny ?

_________________
Nie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 wrz 2010, 20:58 
phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 16 wrz 2010, 15:30 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2009, 21:34
Posty: 575
Lokalizacja: Pleiades
Płeć: mężczyzna
nie ma nic lepszego... to najsszybszy sposob by wybic 80% populacji w 2 tygodnie... jak zabraknie zarcia to tylko tyle mamy czasu

_________________
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.
"Badz zmiana, ktora chcesz zobaczyc na swiecie" GandhiNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 31 paź 2010, 19:13 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Największe zagrożenie

Wstęp

Wszyscy wiemy, że Ziemia i wszystko, co na niej żyje staje w obliczu narastającego kryzysu. Globalna zmiana klimatyczna postępuje niezwykle szybko, topiąc lodowce, dokonując erozji gleby, powodując niespotykane i coraz bardziej gwałtowne burze, wysiedlając niezliczone miliony z wiejskich obszarów, zmuszając je do życia w rozpaczliwym ubóstwie w podmiejskich slumsach. Prawie każda ludzka ofiara zamieszkuje globalne Południe, wywodząc się ze społeczności nie odpowiadających za emisję gazów cieplarnianych. Atmosfera ogrzała się już o prawie jeden stopień w ciągu ostatnich kilku dekad, a najnowsza kanadyjska analiza wykazuje, że jesteśmy na dobrej drodze do dodania kolejnych 6 stopni Celsjusza przed końcem stulecia.

Połowa tropikalnych lasów świata – płuca naszych ekosystemów – już nie istnieje; przed 2030 rokiem, o ile utrzyma się aktualne tempo wycinania, pozostanie ich tylko 10%. Nie ma już dziewięćdziesięciu procent dużych ryb morskich, ofiar grabieżczych praktyk łowieckich. Uznany naukowiec badający ich koniec mówi, „błękitnego pogranicza już nie ma.” Połowa światowych mokradeł – nerek naszych ekosystemów – została zniszczona w XX wieku. Wymieranie gatunków trwa w tempie tysiąckrotnie większym od tego, jakie panowało przed pojawieniem się człowieka. Według naukowca z Tropikalnego Instytutu Smithsonian zmierzamy ku „deficytowi bioróżnorodności”, w którym gatunki i ekosystemy będą niszczone tak szybko, że Natura nie zdoła nadążyć z tworzeniem nowych.

Zanieczyszczamy nasze jeziora, rzeki i strumienie na śmierć. Codziennie 2 miliony ton ścieków kanalizacyjnych i przemysłowych oraz odpadów rolnych wprowadzanych jest do wód świata – odpowiednik wagi całej ludzkiej populacji liczącej 6.8 miliarda. Ilość ścieków produkowanych rocznie jest sześciokrotnie większa od ilości wody istniejącej we wszystkich rzekach świata. Według nowej wyczerpującej globalnej analizy 80% rzek świata jest zagrożonych, co dotyczy bezpośrednio 5 miliardów ludzi. Wodę gruntową wydobywamy zdecydowanie za szybko, uniemożliwiając Naturze jej uzupełnienie, wysysając ją, by hodować na pustyni chłepczące wodę, karmione chemikaliami rośliny uprawne lub nawadniać spragnione miasta, które rocznie wypluwają do oceanów oszałamiającą liczbę 760 bilionów litrów naziemnej wody zamienionej w ścieki. Globalny przemysł wydobywczy osusza dodatkowych 800 bilionów litrów wody pozostawiając ją za sobą jako truciznę. Jedna trzecia pozyskiwanej wody jest teraz używana w produkcji bio-paliw, ta ilość zaspokoiłaby pragnienie całego świata. Przeprowadzone ostatnio globalne pomiary wody gruntowej wykazały, że tempo ich wyczerpywania w ciągu ostatniego półwiecza podwoiło się.

Globalny kryzys wodny stanowi największe ekologiczne zagrożenie w jakiego obliczu stanęła dotychczas ludzkość. Rozległe obszary planety stają się pustynią w miarę jak wysysamy pozostałe zasoby wodne z żyjących ekosystemów i osuszamy ostatnie wodonośne tereny w Indiach, Chinach, Australii, prawie całej Afryce, całym Bliskim Wschodzie, Meksyku, Europie Południowej, Południowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych oraz innych miejscach. Zanieczyszczona woda jest największym zabójcą dzieci; codziennie więcej dzieci umiera na roznoszone przez nią choroby, niż z powodu HIV/AIDS, malarii oraz wojen łącznie. Na półkuli południowej brudna woda zabija dziecko co trzy i pół sekundy. A sytuacja szybko ulega pogorszeniu. Przed rokiem 2030 globalne zapotrzebowanie na wodę przekroczy podaż o 40% – oszałamiająca liczba zapowiadająca niewyobrażalne cierpienie.

Wiedząc o tym, że w niedalekiej przyszłości żywności i wody nie wystarczy dla wszystkich bogate państwa oraz globalne fundusze inwestycyjne, emerytalne i hedgingowe skupują ziemię i wodę, pola i lasy na półkuli południowej, tworząc nową falę inwazyjnego kolonializmu, który będzie miał daleko idące geopolityczne następstwa. Majętni inwestorzy zdążyli już wykupić obszar rozmiarów Wielkiej Brytanii i Afryki.

Po prostu nie możemy podążać aktualną drogą

Nie sposób wyolbrzymić zagrożenia stojącego przed naszą planetą i każdą żyjącą na niej istotą. Najzwyczajniej nie możemy nadal posuwać się ścieżką, która przywiodła nas w to miejsce. Einstein powiedział, że problemy nie mogą być rozwiązane na poziomie myślenia, który je stworzył. Głosząc frazesy o rzekomej trosce o los Ziemi większość naszych rządów pogłębia kryzys nowymi planami rozszerzającej się eksploatacji surowców, nieuregulowanymi prawnie interesami w ramach wolnego handlu, inwazyjnym inwestowaniem, prywatyzacją absolutnie wszystkiego i nieograniczonym wzrostem gospodarczym. Ten model rozrostu dosłownie zabija planetę.

Nieskończony wzrost zakłada nieskończoną bazę surowców i jest genezą kryzysu. Aby nakarmić wzbierające potrzeby naszego konsumenckiego systemu, ludzie postrzegają Naturę jako wspaniałe źródło zasobów przeznaczonych dla swojej wygody i zysku; nie widzą w niej żyjącego ekosystemu – bijącego źródła wszelkich przejawów życia. Zatem zbudowaliśmy naszą ekonomiczną i rozwojową politykę w oparciu o model człeko-centryczny zakładający, że Natura zawsze poradzi sobie z dostawami zasobów, a jeżeli z czymś sobie nie poradzi, w sukurs przyjdzie nam technologia. (…)

Tłumaczenie: exignorant

http://exignorant.wordpress.com/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 31 paź 2010, 20:29 
Matka ziemia dokona aborcji na swych dzieciach w podzięce za niszczenie jej dóbr przez stulecia :twisted:Na górę
   
 
 
Post: 04 sty 2011, 14:28 
Maryland - tysiace matwych ryb

phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 08 lut 2011, 9:32 
phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 14 lut 2011, 9:01 
kraby ciagna w strone bieguna

Cytuj:
Wielka inwazja krabów. Wybijają wszystko co napotkają
Naukowcy alarmują: Zbliża się zagłada Antarktydy.

Unikalny ekosystem Antarktydy, który przetrwał 40 milionów lat
w praktycznie nienaruszonym kształcie wkrótce może odejść do historii. W jego stronę
zmierzają setki, siejących spustoszenie krabów.


pytanie dlaczego ?Na górę
   
 
 
Post: 14 lut 2011, 9:27 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1802
Bardzo prawdopodobną hipotezą może być:
- testy przeprowadzane np aparaturą typu H.A.R.P.
- testowanie technologii celem dostrajania do poszczególnych gatunków
- testy separacji w działaniu na poszczególny - jeden gatunek
- testy eliminacji poszczególnych grup
- testy eliminacji na podstawie konkretnego genu, zachowania
- testy - selektywna, precyzyjna manipulacja - eliminacja

To tylko hipoteza, swoje i tak trzeba robić.

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 lut 2011, 11:58 
Pytanie, czy jest to wynik działalności ludzkiej, czy może... zmian samej Ziemi? Mam nadzieję, że to drugie..Na górę
   
 
 
Post: 14 lut 2011, 19:08 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1802
może ktoś coś... testuje - bardziej ludzie...
efekty i tak nas tu poinformują za jakiś czas,
a odpowiedni cfFfaniacy do swoich mikro światów powędrują...

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 lut 2011, 19:37 
Widziałem kilka dni temu lecące dzikie kaczki i gęsi. Pomijając fakt , że jest luty , to leciały z północy na południe.
Albo im się pokręciło , albo coś się wydarzy na północy.Na górę
   
 
 
Post: 14 lut 2011, 20:49 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 08 sie 2010, 16:25
Posty: 128
5 miesiecy po wypadku na wyspie borowniczej mexykanskim golfie zaczelo sie massowe wymieranie ryb...
ktore na poczatku ograniczone bylo na rejon w delta mississipi.
strefy wod martwych w pradzie golfu sa niczym nowym, znane sa od dawna, wywolane przez skladniki odzywcze na polach w okolo mississipi, docierajace do golfu, wspierajace nadmierny wzrost glonow, odzywiajacych sie
tlenem. to doprowadza nie tylko do zaklocen ale i do zaburzenia pradu w golfie. prowadzi to do akumulacji i ocieplenia. im cieplejsza woda tym mniej tlenu moze ona przyjac a juz sama temperatora jest stressem
dla zwierzat w golfie.
dodatkowe obciazenie spowodowane bylo przez rozpylanie korexid, srodkow desponsionowych z samolotow.
jednak najgorsza rzecza w walce z olejem w golfie byla pomoc craig venter. naukowiec ten bawil sie w boga
i stworzyl nowa forme zycia.
uzyl on niebezpieczne bakterium mycoplasma mycoides z rodz. mollicutes, bedacym niebezpiecznym parazytem
nie przynoszacym zadnej kozysci w rownowadze fauny. organizmy jednokomorkowe trudno jest zbadac.
bo pozbawiajac ich naturalnego srodowiska one nic nie robia, sie nie dziela, aby pozniej w innych warunkach
to zrobic jeszcze szybciej...

_________________
"najglebszych lekcji duszy uczymy sie podczas upadku i zalamania sie cywilizacji."
arnold j. toynbee


jestem dumna z mojej ortografji zyjac 30 lat poza krajem. ;pNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 lut 2011, 22:05 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Olgutek pisze:
Widziałem kilka dni temu lecące dzikie kaczki i gęsi. Pomijając fakt , że jest luty , to leciały z północy na południe.
Albo im się pokręciło , albo coś się wydarzy na północy.


Myślę, że ptaki po prostu wiedzą, że przyjdzie jeszcze mróz i woda jezior zamarznie. Ale mimo to jest to informacja co najmniej zastanawiająca, że naturę instynkt zawodzi i musi tak reagować.

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 lut 2011, 18:10 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
5mln ryb w Kenii Smutny
http://thewatchers.adorraeli.com/2011/02/20/5-million-aquatic-animals-die-at-mara-river-in-kenya/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 lut 2011, 0:28 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2010, 5:45
Posty: 214
Te gnoje wiedząc, że ich czas dobiega końca starają się napsuć i zaszkodzić ile się da! Dorwę tych drani w eterze!!! :zły: Albo grupę komando oobe'owcy niech zorganizują!!! to jest chore co się dzieje :zniesmaczony:

_________________
Gdzie życie, tam nadzieja.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 lut 2011, 17:27 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
Nowa Zelandia - grindwale
http://wiadomosci.wp.tv/i,Nowa-Zelandia-Tajemnicza-smierc-waleni,mid,743099,index.html?_ticrsn=5&ticaid=5bd2a#m743099Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 lut 2011, 20:41 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Ryby w Kenii, padło około 5 milionów.

http://thewatchers.adorraeli.com/2011/0 ... -in-kenya/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 mar 2011, 14:35 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
cd. czyli miliony martwych sardynek
http://wiadomosci.onet.pl/wideo/miliony-martwych-sardynek,8874741,1,klip.html#Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 mar 2011, 23:30 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
:zły: W obliczu coraz liczniejszych prognoz zwiastujących rychłe nadejście końca świata, wiele osób odczuwa niepokój. Napięcie to może się wzmagać w kontekście informacji na temat coraz bardziej tajemniczych zjawisk, które regularnie dotykają różne regiony Ziemi. Jednym z najbardziej niepokojących sygnałów jest masowa śmierć zwierząt. Ichtiolodzy, rybacy i ekolodzy zaniepokojeni są wydarzeniami, do jakich we wtorek doszło w pobliżu Los Angeles. W jednym z kalifornijskich portów odnaleziono miliony martwych ryb.
Miliony śniętych sardeli odkryto w okolicy miejscowości Redondo Beach, 12 kilometrów na południe od Los Angeles. Badaniem sprawy zajęło się już kilka organizacji. Na razie istnieje kilka teorii, co do przyczyn rybiej apokalipsy.
Zdaniem niektórych specjalistów, przyczyną śmierci milionów zwierząt mógł być brak tlenu spowodowany przez kwitnące algi. Przedstawiciele lokalnych władz zastanawiają się też, czy coś wspólnego z masakrą sardeli mogły mieć huraganowe wiatry, które dawały się ostatnio we znaki mieszkańcom wybrzeża.
Widok, jaki objawił się we wtorek pracownikom portu był podobno przerażający.
"Scenę, jaką widzieliśmy można porównać do widoku, który się ujawnia, kiedy nie zmieniasz wody swojej złotej rybce. Ryby pływały do góry brzuchami i miały rozdziawione otwory gębowe" - powiedział Bill Workman, jeden z lokalnych urzędników. "Na razie nie ma śladów żadnych toksyn, które teoretycznie mogłyby spowodować pogrom."
Mieszkańcy Redondo Beach skarżą się na razie na niewyobrażalny smród, jaki unosi się nad ich miastem. Eksperci, którzy są na razie ostrożni z określeniem dokładnych przyczyn zgonu tak pokaźnej ilości ryb, nie wykluczają tak naprawdę żadnej ewentualności - poinformował dziennik "The Daily Telegraph".
To nie pierwszy w ostatnim czasie przypadek "wielkiego wymierania" zwierząt. Na przełomie roku informowaliśmy o licznych przypadkach masowych zgonów ptaków, ryb i skorupiaków. Wielu z tych zagadek naukowcom dotąd nie udało się rozwikłać.
Najpierw, 31 grudnia 2010 r. pojawiły się informacje o spadających z nieba martwych ptakach. Tysiące martwych zwierzą odkryto w małej amerykańskiej miejscowości Beebe, w stanie Arkansas. Wkrótce ten sam schemat powtórzył się w Luizjanie, przy autostradzie w okolicy miasta Baton Rouge oraz w stanie Maryland, gdzie odkryto 2 miliony martwych ryb. Poza Stanami Zjednoczonymi pogram zwierząt miał też niedawno miejsce w Szwecji, Nowej Zelandii, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Rumunii. Tymczasem naukowcy ostrzegają, że rozpoczął się już proces masowej zagłady organizmów zamieszkujących Ziemię. Takiego zdania są badacze z Macquarie University w Australii. Analiza zniszczeń, do jakich dochodziło podczas poprzednich wielkich klęsk nie pozostawia wątpliwości, że na Ziemi rozpoczął się proces systematycznego wymierania na niespotykaną skalę. Niewykluczone, że czeka nas katastrofa większa niż ta, która doprowadziła do zagłady dinozaurów.

Autorem badań, które prowadzą do takich zatrważających wniosków jest dr John Alroy, który przebadał skamieniałości organizmów morskich pochodzących sprzed nawet 250 milionów lat. Australijski naukowiec zweryfikował 100 tysięcy okazów z całego świata, by dowiedzieć się, jaki los spotkał morskie zwierzęta, które zostały dotknięte falą masowego wymierania przed milionami lat. Wnioski, które wyłoniły się na podstawie przeprowadzonych przez niego badań są wstrząsające. Na podstawie dokonanych analiz stwierdził, że także teraz weszliśmy w fazę charakteryzującą się zwiększoną śmiertelnością poszczególnych organizmów. Co gorsza - stworzenia, które zdołały się przystosować do nowych warunków podczas poprzednich wielkich katastrof, mogą nie być do tego zdolne tym razem. :boisie:

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 mar 2011, 10:04 
Kalifornia miliony martwych ryb

phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 10 mar 2011, 15:38 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
cd.Australia
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/masowe-sniecie-ryb-w-oceanach-martwi-naukowcowNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 mar 2011, 12:14 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 wrz 2010, 19:15
Posty: 37
Płeć: mężczyzna
Według mnie wszystkie te gatunki zwierząt jak ptaki ryby i owady, bo o pszczołach też była mowa są specyficznie wyczulone na impulsy magnetyczne,ptaki przemieszczają się względem pół magnetycznych przez co dokładnie wiedzą jak wrócić do własnego domu ,teraz w momencie gdy owe pola zaczynają ,,wariować'' zmieniać swoje położenie (przebiegunowanie magnetyczne)doznają szoku na skutek tak drastycznych zmian i są potraktowane dużą dawką tego co słońce w ostatnim czasie im serwuje, dochodzi do tego fakt że straciliśmy heliosferę przez co jesteśmy wystawieni na niewiadome promieniowanie kosmiczne i nasze zwierzęta również tego doświadczają , w dalszym ciągu nie wykluczam skażeń stworzonych przez człowieka bo to miało miejsce już wiele razy , ale proszę nie na taką skalę!!!!

_________________
,,Nie rozumiem dlaczego musisz płacić żeby żyć na planecie na której się urodziłeś''
VissaseusNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 maja 2011, 15:14 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2011, 16:47
Posty: 503
Lokalizacja: Gdansk
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: gdansk
Obrazek

W Dniepropietrowsku mieszkańcy odkryli tony martwych ryb. Śnięte ryby są odnajdywane w rozlewiskach rzeki Samara. Na miejscu działa specjalna komisja administracji regionalnej i inspekcji ochrony środowiska. Ekolodzy próbują oszacować skalę zjawiska."Trudno jeszcze mówić o liczbach. Wciąż występują w różnych miejscach pojedyncze przypadki śnięcia ryb. Ludzie z okolicznych wsi powiedzieli nam, że nawet na kilka dni przed, także widzieli martwe ryby.”

Padlina dryfuje w kierunku Dniepru. Najbardziej niezwykłe, jest to, że ginie tylko jeden gatunek ryb, karpie. A martwego okazu to tylko dorosłe osobniki (4 do 6 kg). Próbki tkanek pobrane od ryb dostarczono do laboratorium, które ma wyjaśnić przyczyny śmierci ryb. Według ekologów, przemysłowe przyczyny śmierci ryb są mało prawdopodobne, ponieważ w tym miejscu nie ma dużych przedsiębiorstw.Lokalni ichtiolodzy mówią, że masowy pomór ryb może być spowodowane działalnością kłusowników.

"Śmierć ryb, w tych miejscach to częste zjawisko. Czasami dzieje się tak, gdy z powodu ciepła dochodzi do ubytku tlenu w wodzie, ale w tym przypadku wydaje się, że ktoś mógł używać prądu elektrycznego do rażenia ryb i odłowu ich z powierzchni.”

Rzeczywisty zakres pomoru jest trudny do oszacowania, ponieważ około 20% martwych ryb spoczęło na dnie, gdzie zaczynają się rozkładać.


http://www.segodnya.ua/news/14251198.html

_________________
Wiedza bywa grozna,niewiedza bywa grozniejsza!!!!!

ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group