Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 29 lip 2014, 21:51

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Cytuj:
"1. Karty członkowskie Russella do Masonic Knight Templar (templariuszy) znajdują się w Loży Matce – Niebieskiej Loży w Dublinie w Irlandii. Loża ta należy do Grand Lodge Pensylwanii. Odkrył to Fritz Springmeier, który napisał książkę „The Watchtower & the Masons”. Russell był także członkiem Rytu Szkockiego.
W rejestrze książki „Occult Theocracy” wśród Rothschildów, Jacoba Schiffa i innych prominentnych wolnomularzy został również przywołany Charles Taze Russell – jako znaczący członek Loży. Nie ulega więc wątpliwości, że Russell był wolnomularzem i to wysoko postawionym.
2. W 1852 wokół Pittsburga były 52 Loże wolnomularskie. W Pittsburgu urodził się Russell.
W 1956 roku Loża Allegheny przeniosła się na Water Street, boczną ulicę Federal Street, gdzie ojciec Russella miał swój sklep. W sali wolnomularzy przy Water Street zbierały się dwie Loże: Loża Allegheny nr 223 i Loża Jefferson nr 288.
3. Wielu prezbiterian jednocześnie należało do Loży masońskiej. Russell był na początku prezbiterianinem.
4. Wolnomularski znak skrzydeł Amona-Ra, egipskiego boga słońca, stanowi szczególny atrybut Russella. Russell często używał tego emblematu w swoich pismach, rozprawach i książkach. Umieszczony np. na Wykładach Pisma Świętego.
Kto wśród wolnomularzy używa symbolu skrzydeł Amona-Ra?
Albert Churchward, wolnomularz 33-go stopnia, utrzymuje on w swojej książce „Signs and Symbols of Primordal Man. The Evolution of religious Doctrines from the Eschatology of the Ancient Egyptians (London 1913, s. 86), że symbol skrzydeł boga słońca był używany i rozumiany tylko prze wolnomularzy najwyższych stopni.
Należy wziąć pod uwagę, że wolnomularze mogą używać znaków i symboli, które odpowiadają ich stopniowi.
Wtajemniczenie w 33 stopień według wolnomularzy powinno się nadawać prezydentom, sławnym duszpasterzom i innym osobistościom.
5. Według „Strażnicy” z 1 grudnia 1916 roku (wydanie angielskie), ostatnie słowa Ch. T. Russella przed śmiercią brzmiały: „Proszę, pochowajcie mnie w rzymskiej todze”.
Dla człowieka niewtajemniczonego jest to całkiem niezrozumiałe: umierający, który wydaje ostatnie tchnienie, nie ma innego pragnienia, jak tylko zostać spowitym w rzymską togę. Dla znawców jest to jednak wyraźna wskazówka, ponieważ toga, tunika i wiele innych antycznych szat, należą do strojów używanych na różnych stopniach amerykańskiego wolnomularstwa.
6. Podczas jego niezliczonych przemówień zawsze towarzyszył mu emblemat przedstawiający krzyż i koronę. Emblemat ten pojawia się również z lewej strony, u góry karty tytułowej „Strażnicy” i innych pism pastora.
Chodzi tu o oznakę wolnomularskiego zakonu templariuszy (zwanego także „Rycerzami Świątyni”. Zaskakuje barwa krzyża: zawsze czerwona. Krzyż Russella również był czerwony. Wszystkie kolorowe wydania nadzwyczajne „Strażnicy:” zamieszczą czerwony krzyż.
7. W prawym górnym rogu strony tytułowej „Strażnicy” znajdujemy drugi dowód rzeczowy: symbol największej obediencji zakonu templariuszy w Stanach Zjednoczonych Grand Encampment.
8. Innym elementem godnym uwagi jest wschód słońca, który pojawia się na stronach tytułowych pierwszych publikacji Russella i „Strażnicy”. Jego symbolika wywodzi się z wolnomularstwa.
9. Nauka piramidologii jest bardzo popularna wśród wolnomularzy. Russell prowadził szczegółowe studia nad symboliką piramidy.
10. Russell w książkach i kazaniach stale używa typowych wolnomularskich wyrażeń takich jak „Wielki Budowniczy Wszechświata”, „Porządek”, „Wielki Mistrz”, „Światło”, „Kapłaństwo”.
11. Russell zarządził, żeby na jego grobie została wzniesiona wolnomularska piramida. Tablica nagrobkowa został ustawiona nieopodal, żeby zmylić prawdziwe miejsce pochówku pod piramidą.
12. Ceremonie spalenia jego ciała i pochówku odbywały się zgodnie z rytem Czerwonego Krzyża.
13. Grób Russella stoi niedaleko świątyni masońskiej.
14. Badacze Pisma Świętego, zanim mogli dysponować własnymi pomieszczeniami, najczęściej spotykali się w lokalach należących do wolnomularzy.
„Strażnica” z 1 sierpnia 1994 roku (wyd. niem.) podaje, że Badacze Pisma Świętego w nowojorskiej centrali, przynajmniej do 1926 roku, regularnie spotykali się w wolnomularskiej świątyni w Brooklynie.
W roczniku Świadków Jehowy z 1993 roku została umieszczona informacja, że w Dani w latach 1912-1943 zebrania odbywały się w Odd Fellow Palaeet. Tymczasem organizacja Odd Fellows stanowi silną gałąź wolnomularstwa.
15. Hiram-Abif był najzręczniejszym mistrzem murarskim. Król Salomon uczynił go nadzorcą nad robotnikami przy budowie świątyni jerozolimskiej. Hiram-Abif jest dla wolnomularzy mesjaszem.
Russell w swoim kazaniu „Tęsknota wszystkich narodów” również identyfikował Hirama z mesjaszem.
W innym kazaniu Russell zapewnia, że religia wolnomularska oparta jest na Biblii."

źródło: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=2030&sid=85154f803d79f5cc06f6a849bac048f4

Chciałem przynieść dyskusję na nasze podwórko, bo poniekąd ciekawy temat...

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 28 mar 2010, 11:06 
VIP Member
Awatar

Miałem okazje tydzień temu rozmawiać ze Świadkami Jehowy ^^

Skończyli rozmawiać z kimś innym z za płotu (bo nie wpuścił ich ba posesje), więc ja sam zacząłem wypytywać ich o różne rzeczy... mogę powiedzieć, że się zwinęli ^^ no i jedyne co potrafili powiedzieć na poparcie swoich argumentów to "...bo w Biblii jest tak napisane..." Gorzej niż z przedszkolakami...

A i jeszcze to

http://www.piotrandryszczak.pl/piramida.html

Oraz

http://www.piotrandryszczak.pl/plejady.html

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Witam. Nie ulega wątpliwości ze ta organizacja ma powiązania z masonerią i prawdopodobnie z Illuminati. Tutaj kilka ciekawych linków:

http://www.zbawienie.com/sj.htm
http://www.bibliotecapleyades.net/blood ... ussell.htm

Mogę powiedzieć jeszcze, że 30 marca obędzie się ich jedyne święto w roku nazywane Pamiątką śmierci Chrystusa które przynajmniej dla mnie śmierdzi na odległość rytuałem. Wszystko musi odbywać się w określonym dniu roku którym według żydowskiego kalendarza jest 14 nisan. Uroczystość koniecznie musi odbywać się po zachodzie słońca. Tego dnia zawsze jest pełnia księżyca. Gwoździem programu poprzedzonym wykładem, śpiewaniem pieśni i wieloma modlitwami jest podawanie sobie z rąk do rak przez wszystkich zgromadzonych czerwonego wina i przaśnego chleba symbolizujących ciało i krew Chrystusa. Emblematy wolno spożywać jedynie rzekomo namaszczonym duchem świętym i nikomu innemu. Emblematy przygotowywane są ścisłe według przepisu tzn. np. chleb nie może mieć zakwasu co symbolizuje czystość ciała Chrystusa.

faktycznie, jak z boku popatrzec, to baaardzo podejrzana organizacja :mrgreen:
nie wiedzialam ze jestem masonem :język:
a na swieto Pamiatki tez zapraszam, jak co roku...
BTW- raz do roku, bo to rocznica. Chrystus powiedzial: "To czyncie na moja pamiatke". uzywal przasnego chleba i wina gronowego. tez byl masonem, i to chyba 33 stopnia... :twisted:
rocznice slubu tez obchodzicie raz w roku (chyba), w ten sam dzien.
w kalendarzu zydowskim to jest 14 Nisan. w naszym roznie to wychodzi.
rozumiem wasz niepokoj i podejrzenia.... ja ich nie mam bo siedze w tym od lat :D
wiele sie od czasow Russela zmienilo, nasi przedstawiciele wiele sprostowywali- nie przypisuja sobie prawa do nieomylnosci i podkreslaja to, idziemy do przodu- z mysleniem rowniez. 8-)

Pismo ŚJ "Strażnica" zawiera podprogowe przekazy satanistyczne, Wielokrotnie na obrazach ilustrujących owe czasopismo, pojawiają się zakamuflowane literki S i E używane w satanistycznych rytuałach, widoczne są także demoniczne twarze umieszczone podprogowo na ilustracjach i inne satanistyczne gesty. Tak wynika przynajmniej z tego filmu:

cz.1/3

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Muszę (chcąc nie chcąc) udzielić Wam chwilowej "dyspensy" od tego tematu.
(zamknięte do odwołania w celu ostudzenia emocji;)

(edit)

29.03.2010 19:00:
30.03.2010 00:57
Usunięto 4 obraźliwe wobec innego użytkownika posty.
Ponownie otwarto temat.

"Łatwiej jest rozbić atom, niż obalić przesąd" - Albercik Einstein

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

pbsoft pisze:
polski "hip-hop" z malymi mikroskopijnymi wyjatkami to taki sam syf jak religie...
Co nize znaczy KOMANDOS ze Ty jesytes "syfem" .....

Panie pbsoft pl hh jest wypasik, mi tutaj nie rzucaj nie obiktywnymi stwierdzeniami :so:

Co do świadków Jehowy, mam kolege śmiga na spotkania od paru tygodni choc pare lat
juz nie uczęszczał, gadałem z nim. Śmiga na spotkania bo jest przekonany że znajdzie
odpowiedzi na pytania najważniejsze.
Skoro tak wiele ludzi idzie tą drogą, skoro reprezentują oni tych którzy znają odpowiedzi.......
Skoro rodzice są świadkami Jehowy.... poleciłem mu naszą stronke i pare innych materiałów ;)

Cytuj:
oglądałem już ten film kiedyś więc nie marnuję czasu...ja widzę satanizm wszędzie w plamach na ścianach też widzę głowy demonów, to że widzę więcej niż TY mógłbyś zobaczyć nie upoważnia mnie do rozsiewania plotek.Sprawdz co mówi Pismo Św.

Jesli do mnie kierujesz te słowa komandosie to wiedz, że nie było moim celem rozsiewanie plotek. Osobiście znam kilku Świadków Jehowy i to bardzo sympatyczni ludzie, pełna kultura. Jednak czy szeregowi członkowie tej wspólnoty znają prawdziwe oblicze swoich wierzeń? Pewnie tak samo dobrze jak normalni katolicy znają swoje. Kontrola umysłu jedno i drugie.
Obracasz w żart, że to jakieś niby plany a faktycznie nie ma sie tam nawet czego doszukiwać, jednoznacznie widać że to świadome podprogowe obrazy i te twarze nie przedstawiają aniołków. W jakim celu je umieszczono? Chyba ,że te ilustracje są zmanipulowane i w oryginale tego nie ma, nie wiem nie jestem wtajemniczony. Proszę, iech się wypowie ktoś zaznajomiony z tymi pismami.

Po co mam sprawdzać przyjacielu co mówi pismo św? Mam zgadywać co kiedy, kto dopisał a czego tam nie ma a powinno? Tyle razy majstrowano przy tej księdze, że moim zdaniem co im niewygodne to już dawno usuneli. Apokalipsa sie ostała to widać będą chcieli nam ja pokazać :tak:

Awatar użytkownika

Zgadzam się z songohanem. Polecam link który podałem powyżej. Ta religia jest ewidentne nastawiona na kontrolowanie umysłowe swych wyznawców. Wiem bo mam przykłady we własnej rodzinie. po prostu nic nie da się im wytłumaczyć. Zawsze wszystko sprowadzają do tego że winny jest temu Szatan bla bla bla... A jako osoba z dostępem do tych publikacji mogę powiedzieć ze nie zostały zmanipulowane. Wiem bo sam sprawdzałem.

alez sie z tego temat zrobil... czy ktos probuje mnie przestrzec przed zbladzeniem? po pierwsze o wiele lat za pozno, po drugie to jest jak z proszkiem: okaze sie w praniu....
David Icke przemowil do was bo mowi o manipulacji... powiem wam cos: Biblia mowi o manipulacji na wieksza skale niz Icke, i z tego co widze to Icke chce to odkryc, tylko innymi drogami. a poza tym Biblia jako ksiega proroctw tez obroni sie sama.. albo sie sprawdzi, albo nie :D jak dotad sie sprawdzala we wszystkim.
nie wiem czy Russel byl Iluminatem, czy nie, i nie obchodzi mnie to- o zgrozo!... kazdy od czegos tam zaczynal,wazniejsze jaka droga poszedl i gdzie go zaprowadzila.
po raz kolejny powtarzam: "po owocach ich poznacie".
Swiadkowie Jehowy podczas 2 wojny swiat. gineli w obozach za to, ze nie chcieli uczestniczyc w wojnie... za to samo byli uwazani za szpiegow i kolaborantow i przesladowani w USA... byli mordowani podczas konfliktow w Ruandzie i bylej Jugoslawii, bo ukrywali swoich wspolbraci z innej narodowosci, podczas gdy wszyscy inni wokol siekali sie za narodowosc... nawet w Polsce za PRL wielu odsiedzialo w wiezieniu sluzbe wojskowa, bo nie chcieli sie uczyc zabijania- zgodnie z zasadami biblijnymi...David Icke ich do tego zachecil?... takich przykladow moznaby wyliczac w nieskonczonosc niemal...i nie znajdziecie tego w zadnym podreczniku do historii, choc to jest historia, wiec sie nie dziwie podejrzeniom ani braku informacji...

a poza tym nie rozumiem, dlaczego mialabym sie wypisywac z tego forum, bo jestem Swiadkiem Jehowy...dlaczego ktos mialby mnie za to scigac? na pewno nie z moich....sorry, ale myslalam ze to strona internetowa Davida Icke, a forum jest otwarte i sluzy wymianie pogladow,informacji, i ze moze tu zajrzec wlasciwie kazdy...tak myslalam...
ale jesli sie myle, to wiecie co? SPADAM STAD! MYSLALAM ZE TO OTWARTE FORUM, A TRAFILAM NA JAKAS HERMETYCZNA SEKTE WYZNAWCOW DAVIDA ICKE!!!

@pbsoft, na marginesie- jestes idealna antyreklama prezentowanych przez siebie wartosci. Iluminaci mogliby cie zaangazowac na ministra propagandy.
chocbys mial najlepsze zamiary z mozliwych, nic ze swoja wiedza i zamiarami nie zrobisz, bo brakuje w twoich postach SZACUNKU do drugiego czlowieka. ciezko przejsc do porzadku dziennego nad taka ostra retoryka i skupic sie na tresci.
skoro nasze podejscie do drugich odzwierciedla przede wszystkim nasze podejscie do samego siebie... wnioski wyciagnij sam.
to tyle. i daje sobie na spokoj z tematem, bo to co tu sie dzieje na forum to nie problem. ostatnio zmarla mi kolejna klientka- oczywiscie po szpitalu... wytrzymala kilka tygodni. inna kobieta kilka dni...starsi lub chorzy ludzie sa eliminowani jak wybrakowane maszyny, za pomoca umowy spolecznej...robie co moge zeby ich wesprzec do konca, a potem wszystko szlag trafia, bo dostaja sie w lapy tzw.sluzby zdrowia...TO JEST DLA MNIE PROBLEM, A NIE PRZEPYCHANKI SLOWNE NA JAKIMS FORUM!!!
Pozdrawiam

Chcialbym zauwazyc ze nie atakuje ani ludzi ani uczuc religijnych. Obnazam jedynie prawde o systemie religijnego zniewolenia do ktorego albo na ochotnika albo sile werbowani sa ludzie.
A to ze ludzie identyfikuja sie z horym sysytrmami religijnymi to ich sprawa.
A poprawnosc polityczna odnosnie "atakowania uczuc religijnych" zostala wymyslona przez hierarchow koscielno-sekciarskich by nie pozwolic im pluc w twarz (jak sie by im nalezalo).
Dla mnie za bardzo nie ziebi ani grzeje kto nalezy do jekiej oglupiajacej sekty - czy to katol, czy muzulman, jehowy czy harykriszna i czy jeszcze zydzina. Ludzi wolny wybor , ale i ja mam prawo miec zdanie na temat oprawcow religijnch. Wiec ktos czuje sie obrazony za krytyke jego religji to niech poskarzy sie swojemu zwieszchnikowi "sil zbrojnych religijnych" i zapyta dlaczego tak sie dzieje, ze pluja na nasz kosciol.
A jako ze zstepujac w odzialy i szeregi sil zbrojnych religijnych zabijajacych dusze czlowieka musimy wiezyc ze w tych hierarhiach nad nami znajduje sie modzejszy i starszy - wiec napewno rade sensowna otrzyma sie od swego pasterza.
PS.
Po tym uwazam ze jak pisalem powyzej . Jakis jehowy swiadek szuka czegos na takiej stronie jak DI to zdradza - kanony wiary swojej religji.
Mi nie przeszkadza ze ktos taki "oktaryna" tu jest tylko czy to by nie przeszkadzalo zwieszchnikom Twoim i twej sekty ?

Dla mnie mozesz jsk najbardziej przebywac w naszej DI przestrzenia-ale nie obruszaj sie na to ze ktos ma takie jak ja zdanie na temat sekty w ktorej jestes.
To nie personalny atak, i radzilbym ludziom na forum, zdac sobie sprawe ze identyfikacja z cym kolwiek lub z kimkolwiek na ziemi, mysle tu o grupach spolecznych, religijnych, guru, systemach wiary - zawze jest problematyczan i prowadzi w dluzszej perspektywie do narazania sie na ataki innch. Wiec proponuje identyfikowac sie z BOSKOSCIA i czystym swiatlem - to nikt i nic nie bedzie w stanie Was zranic. A dopuki czlowiek identyfikuje sie z pierdolami - to zawsze znajdzie sie drugi madrzejszy czy glupszy - ktory was wysmieje .

Cytuj:
..sorry, ale myslalam ze to strona internetowa Davida Icke, a forum jest otwarte i sluzy wymianie pogladow,informacji, i ze moze tu zajrzec wlasciwie kazdy...tak myslalam...
ale jesli sie myle, to wiecie co? SPADAM STAD! MYSLALAM ZE TO OTWARTE FORUM, A TRAFILAM NA JAKAS HERMETYCZNA SEKTE WYZNAWCOW DAVIDA ICKE!!!

Dziwne to zarzuty oktaryna, ponieważ nigdzie nie przeczytałem postu, który by je uzasadniał. Nikt Cię nie wyklucza z forum i nie prześladuje, ale bedziemy nadal obnażać to potężne narzędzie kontroli jakim są religie i nie ważne jakie. Właśnie o wymianę poglądów chodzi.
Wolałbym abyś się raczej ustosunkowała do zarzutów podniesionych w filmie, który zamieściłem wyżej. Pomijając te zakamuflowane literki i gesty rąk, czy zamiast demonicznych twarzy również widzisz jakieś plamy? Ciebie to nie zastanawia w jakim celu umieszcza się takie podprogowe straszydła?

pbsoft pisze że nie obraża żadnego wyznania a w tym samym poście jak i w poprzednich wypowiadasz się jakbyś chciał spalić wszystkich wierzących w faszystowskim piecu bo tam też ginęli Ci co nie chcieli się wyprzeć swojej wiary(widać też u Ciebie antyjudaizm),po za tym masz strasznie znikomą wiedzę w tutejszym temacie .Podobnie Songohan,w pierwszym poście kolega zapodał stronkę która rozwija się na obszerne forum jest tam osoba która ma inne zdanie i przytacza wiele faktów jeśli naprawdę Ci na tym zależy i masz czas to poczytaj,na temat znaczków też znajdziesz w necie

Cytuj:
przez komandos » Wto Mar 30, 2010 9:20 pm

pbsoft pisze że nie obraża żadnego wyznania a w tym samym poście jak i w poprzednich wypowiadasz się jakbyś chciał spalić wszystkich wierzących w faszystowskim piecu bo tam też ginęli Ci co nie chcieli się wyprzeć swojej wiary

Ja nie pisalem ze nie obrazam zadnej wiary - tylko nie obrazam czlonkow naszego forum ktorzy wierza w jakies bajki religijne.
Moje stanowisko jest jasne - przeciwko - stowarzyszeniom religijnym i wiadomo jedne so bardziej znosne inne niej.
I dla mnie kazdy wiezacy w jakas religjie - to albo ofiara bidna manipulacji albo manipulator. (no czasem moze sie trafic zbladzona owca)

Awatar użytkownika

pbsoft pisze:
I dla mnie kazdy wiezacy w jakas religjie - to albo ofiara bidna manipulacji albo manipulator. (no czasem moze sie trafic zbladzona owca)

Super :mrgreen: Wydaje się, że świat dzięki temu jest taki prosty :mrgreen:
"Jesteś wyznawcą jakiejś religii? To jesteś albo debilem, albo sk...em" 8-)
i o ile łatwiej się żyje :zęby:
tylko cię musi ostro uwierać w zadek, że gruuuba gruuba większość ludzi jednak należy do takiego, czy innego wyznania - uważaj żeby ci się od tego nie zrobiły hemoroidy ;)
No chyba, że czujesz się lepszym od tych milionów ciemniaków - to masz przynajmniej jakiś z tego pożytek. Tylko szkoda, że tak niewielu potrafi to zrozumieć... wcale nie rozumieją, że są debilami, przez co nie kumają, że to co mówisz, jest tylko dla ich dobra 8-)

No a tak już bez jaj, to przykra rzecz, że tak wielu ludzi nie rozumie, o co chodzi z kierowaniem swojej energii (szczególnie, kiedy uważają się za "mistrzów" sztuki, która się tym bezpośrednio zajmuje). Energia podąża za uwagą - nie wierzę PB, że tego nie rozumiesz :) a może uważasz inaczej? Popatrz ile energii dajesz od siebie wszystkim tym, których chciałbyś się pozbyć :) To największa porażka tzw anty-katolików* (* - wstaw sobie dowolną grupę wyznaniową). Niektórzy spędzają cały życie (znam jednego, który robi to bez mała 50 lat i jest to jego wspaniałym hobby, któremu poświęca wciąż bardzo dużo czasu, pisząc np systematycznie obraźliwe wierszyki do kurii - swoją drogą piękne rymy, mógłby na tym zarobić ;) ) na działalności anty, kierując całą swoją energię na byt, który jest obrazem energetycznym danej religii i nie zdają sobie sprawy, że wielu wyznawców tej religii tak wiernie i systematycznie nie odprowadza swojej energii temu bytowi, co oni :)
To bardzo fajnie PB, że masz swoje zdanie, ale zobacz co czynisz - jesteś ortodoksyjnym wyznawcą sekty antysekciarzy, a bytom na które plujesz robi się błogo na myśl o tobie - który z ich wyznawców potrafi posłać im tak precyzyjną i przepełnioną klarowną intencją porcję energii? Który z ich wyznawców wierzy w nich tak fanatycznie jak ty w nich "nie wierzysz"
"NIE WIERZE W CIEBIE TY #!'&%!"
"hehehe - to czemu ze mną gadasz?" ;)
Zobacz PB, że ci z których się śmiejesz, są idealnym odbiciem ciebie :) a może nawet nie są w stanie oddać swoim stanem ogłupienia, twojego własnego anty-fanatyzmu ;)

Bywaj bracie - mam nadzieję, że moje słowa odbierzesz tak, jak chciałbyś, żeby inni odbierali twoje :spoko:

komandos pisze:
gdybyś oficjalnie z nazwiska i imienia wypowiedział się o kimś że jest żydziną można by założyć Ci sprawę w sądzie o obrazę

Przeciez slowo zyd i zydzina to klamstwo wymyslone przez Khazarian.
To sa oszusci i klamcy a do tego uciemienzyciele obenego swita - wiec jak mam na nich mowic "baranki boze" ?

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Ostatecznie prawdą dla Ciebie i tak jest to w co sam wierzysz i pewnie znajdziesz milion dowodów żeby poprzeć swoją teorię jak i zaprzeczyć innym. Jeżeli wiesz kim (czy w ogóle) jest Bóg i co jest prawdą, to zapewne marnujesz tu czas. Jezus czy Budda pewnie nie siedziałby na forach. A jeżeli nie wiesz ( a uwierz mi nie wiesz ) to nie możesz powiedzieć, że niewiara czy wiara jest prawdą lub głupotą. [tekścik parabola :hi hi: ]

Ważniejsze niż religia są czyny i postawa, choćby szacunek.

Osoby z forum raczej religii nie powinny potrzebować, bo według mnie jest ograniczeniem tak długo jak nie jest pewna. My - 'poszukiwacze prawdy' powinniśmy mieć pozytywne wartości moralne tak jakby 'wrodzone', bez konieczności stosowania się do wzoru, jednocześnie może to właśnie 'Jehowym' się poszczęściło i mają rację co do interpretacji Biblii i jej realności. W tym wypadku jednak wiele nie tracimy, bo raczej Jehowa, Jahwe czy JHWH nie unicestwi swoich owieczek tylko dla tego, że nie byli Jego 'świadkami' prawda?

W myśl zasady determinizmu natomiast, gdybym urodził się gdzieś indziej, do tego powiedzmy w innym okresie to już inna religia byłaby dla mnie tą jedyną, prawdziwą - coś tu jest nie tak... 8-) Są oczywiście wyjątki od reguły (i ponoć jest ich więcej niż reguł :wacko: ).

Znam kilku świadków Jehowy i są to na prawdę dobrzy, mili ludzie. Jeżeli twórca i jego następcy mają inne założenia niż wierni, to ta instytucja chyba długo nie pociągnie.

Dobro to pojecie wzgledne bardzo wzgledne.
liczy sie przede wszystkim swiadomosc.
Jesli robisz cos dobrze (jestes moralnym i uczciwym i empatycznym czlowiekiem) bo zostales tak zaprogramowany , wychowany itp. To to jest tylko nic nie warty program i niczy sie nie rozniacy od programu zolniaze maszyny do zabijania.
Liczy sie swiadomosc i dzialnie plynace z poza zaprogramowaneg umyslu.
Jesli dzialasz z swiadomoscia to nawet mozesz kopnac kogos w tylek jesli uznasz to za sluszne i w tym dzialaniu bedzie wiecej switeosci niz w dzialniach "prawego" zaprogramowanego przez systemy religijne roboto-czlowieka.

Możecie mi odpowiedzieć, dlaczego przystąpiliście do takiej organizacji?

Nie wystarczy Wam fakt, że trzeba kierować się miłością, rozwijać wszystkie czakry, rozwijać inteligencję emocjonalną i kierować się uśmiechem i pozytywizmem - to właśnie elity chcą zniszczyć a Wam dali religie i systemy wierzeń... + jakieś nie do końca historyjki sprzed 2000lat, których morały itp odnoszą się prawie do tego co się dzieje albo co ma się stać... ręce opadają.

Zobaczcie... jeśli istnieje Bóg taki jak opisują Chrześcijanie i wielkie religie to jesli byłem w błędzie - Bóg mi wybaczy, bo Szatan, Lucyfer i złooo pomieszało trochę drogę do Boga i On to rozumie... a jeśli My mamy rację - to Wy stoicie w miejscu ze swoją Biblią i tylko się ograniczacie, nie wierząc w istoty pozaziemskie, wszelkie drogi do nich prowadzące w Biblii i historii często nie akceptujecie...

[quote="saJms"]Możecie mi odpowiedzieć, dlaczego przystąpiliście do takiej organizacji?

Nie wystarczy Wam fakt, że trzeba kierować się miłością, rozwijać wszystkie czakry, rozwijać inteligencję emocjonalną i kierować się uśmiechem i pozytywizmem - to właśnie elity chcą zniszczyć a Wam dali religie i systemy wierzeń... + jakieś nie do końca historyjki sprzed 2000lat, których morały itp odnoszą się prawie do tego co się dzieje albo co ma się stać... ręce opadają.

Zobaczcie... jeśli istnieje Bóg taki jak opisują Chrześcijanie i wielkie religie to jesli byłem w błędzie - Bóg mi wybaczy, bo Szatan, Lucyfer i złooo pomieszało trochę drogę do Boga i On to rozumie... a jeśli My mamy rację - to Wy stoicie w miejscu ze swoją Biblią i tylko się ograniczacie, nie wierząc w istoty pozaziemskie, wszelkie drogi do nich prowadzące w Biblii i historii często nie akceptujecie...[/quote

Wg Biblii istnieja istoty tzw.pozaziemskie- nazywane sa demonami, sa poteznymi istotami o niematerialnych cialach, maja wielka wiedze, wielkie mozliwosci, zyja i obserwuja nas od tysiecy lat,i naprawde baaardzo zle nam zycza, a jedyne czego sie boja to moc Boza...

Jezeli to prawda, to wszelka wiedze jaka dysponujemy na temat swiadomosci maja w przyslowiowym malym palcu, sa mistrzami w manipulacji, i bez pomocy Bozej chocbysmy nie wiem jak chcieli wyjsc z tego matrixa, nie wyjdziemy, bo nas zaprowadza na bezdroza, a w koncu pomoga nam sie samym unicestwic...

Kazdy czlowiek, ktorego spotkasz, naprawde kazdy, gdzies tam w glebi duszy chcialby, zeby ten swiat wygladal inaczej...skoro nasza mysl, intencja ma w sobie moc sprawcza, to powinnismy miec raj na ziemi juz teraz- wiec czemu nie mamy? kto lub co krzyzuje nam plany?

Nie bądź śmieszna... 8-) od zawsze ludziom wpajano, że są słabi, że muszą zdobyć sobie łaskę Pana by być wybawionym... a wszystkie złe rzeczy usprawiedliwiano wymyślnym Szatanem albo tym, że widocznie za słaba była ich wiara... ludzie w końcu nieudolnie próbując wkupić się w łaski Boga pozostają teraz najczęściej bierni albo na siłę bronią swych ślepych przekonań... Open Your Mind.

Dopiero teraz naukowe badania potwierdzają, że myśli wpływają na materię czy też na przyszłość... nie chciano słuchać Indian i innych 'zacofanych', którzy o tym mówili - lepiej było słuchać Władz Kościoła, w ubiorach mających podbudować ich majestat - Mądrość Narodu... i dodaj do tego fakt, że zawsze byliśmy straszeni wojnami, bitwami, szatanami... by właśnie te pozytywne, twórcze myśli nie mogły się spełnić i urzeczywistnić...

EDIT:

Tak sobie myślę - odnośnie twórczego myślenia... przecież ludzie nawet nie wierzą w twórczość myśli - TO BÓG ZDECYDUJE CZY IM DAĆ - wolą wierzyć w Apokalipsę, bo ładnie się ją czyta i ma 2tys lat... - podświadomie, nieświadomie dążąc do niej... ah te Bractwa, nieźle narobiły bałaganu we wszystkich religiach, człowiek wybiera - tą religie, tamtą czy tą... - więc przyjmuje chrzest, bo ta akurat wydawała mu się najodpowiedniejszą religią... choć potem się okazuje, że wcale mu bliżej do Nieba, bo wiarę, którą wybrał nie różniła się wcale od tych 10 podobnych... I tak ten świat zbudowany.

To jest tak jak z "taktyką" Macavelli'ego - uformuj sztucznie prawicę i lewicę by głupi lud myślał, że kłopoty w państwie są z powodu ich kłótni a prawda jest taka, że jest ponad nimi (prawicą, lewicą) ktoś kto tym wszystkim steruje, ale głupi lud się nie domyśli - niech im leci ślinka na widok kolorowych haseł kampanii wyborczych ^^

Dzisiejszy lud, który przyjmuje słowa swojego księdza na mszy wcale nie różni się od świniopasów czy mieszczan ze średniowiecza poziomem wiedzy nt. swojego wyznania.

Myślisz, że zostanie Świadkiem Jehowy i czytanie Biblii to wszystko by "iść" do Nieba? Jeśli tak to jesteś takim samym średniowiecznym świniopasem z tą samą ilością wiedzy na temat Boga jak kilka wieków temu...

no wiec myslimy pozytywnie, pracujemy z umyslem
efekty zobaczymy z czasem, bo przyczyna przyniesie skutek.
i wted zobaczymy, czy reczywiscie ktos nam przeszkadzal i przeszkadza...
religia nie zwalnia od pracy nad soba, w kazdym razie nie moja.

saJms pisze:

Dopiero teraz naukowe badania potwierdzają, że myśli wpływają na materię czy też na przyszłość...

..no właśnie dopiero teraz a Jezus mówił o tym już 2 tysiące lat temu ;)

Cytuj:
Bo zaprawdę powiadam wam: jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "przesuń się stąd tam!, a przeniesie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was.

Tak Mason, ale ludzie myślą, że to Bóg musi im dać tą moc... i dlatego nie wiedzą czy klękać 3 razy dziennie, czy tylko paciorek na dobranoc wystarczy... Bogobojność na wszelki wypadek... "...bo kto zna prawdę czy Bóg istnieje czy też nie... lepiej wierzyć... na wszelkie wypadek..."

Najgorsze jest to, że masy myślą tak:

Jest Bóg Chrześcijański (przykładowo) albo jest ateizm, wiara w nic; albo wybierasz Boga albo wybierasz pustkę... albo 'wierzysz' albo myślisz, że nic nie ma...

"Wiara jest NICZYM w porównaniu z WIEDZĄ."

@saJms, a skad sie wziela swiadomosc Wszechswiata, ktorej jestes czescia wg fizyki kwantowej?
skad sie wzial Wszechswiat, zanim czlowiek ze swoja swiadomoscia sie pojawil?
starozytne cywilizacje z Kosmosu daly nam poczatek?- OK, ale skad oni sie wzieli?
SAMO SIE?
pokaz mi dom co sie sam zbudowal, to sie zastanowie nad koncepcja ze Boga nie ma albo ze jest tylko w nas...

według wiernych teorii gadziej że to niby królowa Angli nie jest człowiekiem( pod pewnym kierownictwem czy zwierzchnictwem strefy duchowej odpowiedzialnej za chwilowy stan ziem, świadomym bądz nie-to według mnie)-jest obcym gadem przybierającym ludzką skórę,postać- rzeczywiście wiara w Boga stwórce w którego te gady i inni obcy z kosmosu też wierzą jest bardziej bajkowa :bangheadwall:

Powiem Ci, że... ja wierzę w Boga, lecz nie takiego, którego trzeba wielbić, oddawać pokłony i takiego który Nas niby stworzył, zostawił na Planecie i teraz musimy być grzeczni bo na Sądzie Ostatecznym On będzie wybierał czy byliśmy na tyle dobrzy, by przejść dalej...

Tak jak powiedział Homer Simpson do sklepikarza Apu, gdy zobaczył podobną statuetkę:

Obrazek

"H: Ty też nie jesteś w kościele? A: Nie, mam na zapleczu Ganesze, boga mądrości. *H: O, Ganesza, chcesz orzeszka? A: Proszę nie dokarmiać mojego boga. H: Bez obrazy, ale to głupia religia"

PS. Zobacz, na Świecie jest dużo do wyboru. Dlaczego nie wybrałeś Hinduizmu, Theravady albo Islamu? A czy gdybyś urodził się w Arabii Saudyjskiej, albo w Chinach to czy dołączyłbyś do Armii Boga Chrześcijan? Podziały podziały i jeszcze raz podziały, gdyby nie one to już dawno przeszlibyśmy do następnej gęstości/wymiaru czy też do biblijnego Nieba...

@komandos

Wyobraź sobie rytuał satanistyczny gdzie osoby biorące w nim udział są już na tyle zepsute, bez jakiejkolwiek empatii - tylko rządza krwi i nienawiści... w tym samym momencie oddają swoją energię wyższym wymiarom i gdy tej energii wyzbędzie się dostatecznie to Reptilianie spokojnie mogą wejść w Jej duszę czy też ciało... tak jak napisał Hakun: "Czy aż tak trudno jest załatwić sobie biokombinezon?"

To się opiera na czakrach i emocjach! Nie widzicie związku? Może słyszałeś o tym, że Tybetańscy lamowie (dobrze to odmieniłem? :D) praktykują zmienianie się w zwierzęta, bez utraty ludzkiej świadomości? Temat można rozwinąć, bo wydaje mi się, że przeskoczyłem za bardzo...

oto się właśnie rozchodzi kolego,że wiary nie powinno się wyssać z mlekiem matki tylko sprawdzić,upewnić się bo np.która religia mówi otwarcie o tym,że to szatan jest bogiem tego świata któremu jak zapewne widziałeś na filmiku elita ziemi oddaje jawnie cześć np.w bohemian grooth(czy jakoś tak)?,albo która mówi że to nie do nieba pójdą jak to ich nazwałeś wierni,tylko będą żyć w doskonałości na ziemi(niech to będzie np.4gęstość dla mnie 10)? :spox:to tyjko 2 z setek ogromnych różnic mających udokumentowanie jasne i precyzyjne w Biblii.To dlatego ludzie są urażeni do religii bo przez kawał czasu byli okłamywani Jezus powiedział "prawda Was wyzwoli"właśnie z tego fałszu ale sprawdzić się nie chce...

Awatar użytkownika

Nie uważacie, że to głupie, że Bóg stworzył nas skłonnych do grzechu i teraz nas za to karze? Trochę to sadystyczne. Albo fakt, że istnieje ten piękny, boski plan dla Nas wszystkich, ale mimo wszystko trzeba się modlić o różne rzeczy? Psujemy Mu cały zamysł... :drugged:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]