Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 lut 2017, 12:05

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
levibc, czy nie uważasz więc, że sposób jego prezentacji a nawet strona wizualna, nie wzbudza strachu?.

Może w niektórych wzbudzać, nie wiem. Jeśli już przy tym jeteśmy, to oprawa wizualna jest po prostu dosadna. Kult wykonywania rozkazów nawiązuje do kultów stanistycznych i tyle. Po prostu taka emfaza treści i estetyka jego przekazów.

Cytuj:
Żołnierzowi któremu zostały zadawane pytania, odrazu przypisuje się łatkę znieczulicy i osoby nieświadomej. A czy ktokolwiek brał pod uwagę, że był zbyt wrażliwy, by uświadomić sobie, że ideologia w którą tak bardzo wierzył okazała się być nieprawdą? Oczywiście może mieć to wszystko w czterech literach i motywować się jedynie kolejnymi zerami na swoim koncie bankowym, ale kto to wie?

Uważam, że jesteś w tym miejscu niesamowicie naiwny. Szkolenie wojskowe to przede wszystkim dehumanizacja i automatyzacja działań. Tam nie ma żadnej wrażliwości, tam nie ma myślenia. Od myślenia jest dowódca, nie ty. Ludzie są tam uczeni nie kwestinować niczego co pochodzi od wyższego szczebla w łańcuchu dowodzenia. Gdyby ten proces nie był tak skuteczny, nie było by możliwością zarządzać wielotysięcznymi armiami. Dlatego pierwsze co się robi, to zabija indywidualność i jakiekolwiek oznaki "filozofowania"

To kondycjonowanie fajnie zostało pokazane w filmie Full Metal Jacket szczególnie w osobie Lenarda, którego stopniowo pozbawia się tożsamości.

Full Metal Jacket Private Pyle part 1 of 3
Full Metal Jacket Private Pyle part 2 of 3
Full Metal Jacket Private Pyle part 3 of 3

Pierwsze co mu zrobiono, to zmieniono imię. Pokazany jest też między innymi karanie wszystkich, za przewinienia jednostki, by sama grupa ustawiła ją do pionu (zbiorwa odpowiedzialność). No i pokazane jest, co się dzieje, kiedy proces wojskowego warunkowania się załamuje. Jest albo zbyt silny, albo za szybki i niezrównoważony.

To tak nie wygląda jak mówisz. Wojsko i każde służby mundurowego tego typu, to ciężkie pranie mózgu i techniki mind control. Polecam jeszcze inny film jarhead, świetnie pokazuje, że w tym mindsecie już nie chodzi o kasę i co ma się to w dupie a co nie. Liczy się "WYKONAĆ ROZKAZ" nie ważne dla kogo ,nawet nie liczy się co taka osoba będzie z tego miała, bo to również nie jest istotne. To jest etap gdzie nie kalkuluje już się własnego zysku i schodzi to na dalszy plan.

Cytuj:
Warto się zastanowić, czy w głowie osoby niezdolnej do poradzenia sobie z nią, informacja ta nie sporządzi większego spustoszenia

Tak, zgadzam się, że kiedy program w umyśle się załamie, może doprowadzić to również do załamania psychicznego. Ale to akurat jest normalne, jest to jeden z elementów balansowania się psychiki, bo do świadomości napływa wszystko, co było do tej pory tłumione. Teraz musi ona ulec przebudowie. Co w niesprzyjających warunkach również może pójść źle i takie osoby mogą strzelić sobie w łeb. Ale nie jest to takie proste. Raczej nie zdarza się by ktoś się "przebudził" po obejrzeniu takiego filmu. Do tego potrzebba mocnego emocjonalnego kopa w dupsko.
Jest to np uświadomieniem sobie, że to Ja pociągam za spust, Ja jestem sprawcą, a nie ten co mi kazał i to Ja jestem mordercą. To jest wynikiem głębokiej introspekcji. Na poziomie społecznym i prawnym, odpowiedzialność można zrzucić na tych co rozkazy wydają. To często stanowi jedną z warst zabezpiecających
Ale na poziomie psychicznym to już tak nie działa.

Cytuj:
Z tego co przez wiele lat zdołałem zaobserwować, jest taka tendencja, że ludzie jednocześnie się uświadamiają, bardzo przykrymi faktami, a z drugiej strony medytują by zwiększyć samoświadomość siebie,a co za tym idzie tych strasznych informacji. To doprowadza do masochizmu, mieszanki wybuchowej. Człowiek nie jest znieść czegoś takiego więc to jest zrozumiałe, że będzie się starał przelać to na innych.

Ja widzę co innego. Tam nie ma żadnej samoświadomości, najczęściej jest ideologia. Co najwyżej o świadomości dużo się mówi. I używa się takiego pretekstu by udowodnić, że jego ideologia jest tą właściwą, z tego bierze się przelewanie jej na innych. To są w większości new ageowe frazy które sankcjonują wiarę w daną rzecz, np youtubowego guru. Ale póki takie coś nie będzie chociaż w jednym promilu oparte o jakieś realne własne doświadczenie. To będzie to wyłącznie powtarzanie tego co przeczytało się w internecie.

Cytuj:
Ja od siebie dodam, ze prawda jest straszna. I jak cos nie jest straszne to nie jest prawda. Stad to nasze zamilowanie do oszukiwania siebie i innych.

Dlatego taka jest popularność kultów w stylu channelingów, nawet jeśli wielokrotnie okazały się fałszywe czy błędne. Ludzie lubią kamstwa i lubią podtrzymywać iluzje, jest to bezpieczne. Zmiana ideologii również daje iluzje przebudzenia.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 lut 2017, 13:52 
VIP Member
Awatar

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

levibc napisal:
Cytuj:
Uważam, że jesteś w tym miejscu niesamowicie naiwny. Szkolenie wojskowe to przede wszystkim dehumanizacja i automatyzacja działań. Tam nie ma żadnej wrażliwości, tam nie ma myślenia. Od myślenia jest dowódca, nie ty. Ludzie są tam uczeni nie kwestinować niczego co pochodzi od wyższego szczebla w łańcuchu dowodzenia. Gdyby ten proces nie był tak skuteczny, nie było by możliwością zarządzać wielotysięcznymi armiami. Dlatego pierwsze co się robi, to zabija się indywidualność i jakiekolwiek oznaki "filozofowania"

To opowiadanie mozna zmienic na:

Wychowywanie dzieci to przede wszystkim dehumanizacja i automatyzacja dzialan. Tam nie ma zadnej wrazliwosci, tam nie ma myslenia. Od myslenia sa rodzice, a nie ty. Dzieci sa uczone nie kwestionowac niczego co pochodzi od rodzicow. Gdyby ten proces nie byl tak skuteczny, nie byloby mozliwoscia zarzadzac miliardami ludzi. Dlatego pierwsze co sie robi, to zabija indywidualnosc.

Nikt nie bylby w stanie prac mozdzku osobnikowi w ktorym juz wczesniej nie zabito indywiualnosci i samodzielnego myslebnia. Nasi rodzice i szkola ciezko na to pracowali.
Wojskowe pranie mozgu to tylko czesc problemu. Proces ten rozpoczal sie duzo wczesniej.

Ten wzorzec to wzorzec milosci w calej swojej okazalosci, gdzie milosc = posluszenstwu.
I skad my to znamy?
Jak zrobiles zle to dostales opieprz czy lanie. Jak zrobiles dobrze to mama byla zadowolona a ty czules sie kochany. Moja mama powiedziala nawet: rob ta jak powiedzialam, to bedzie dobrze. Czyz nie jest to sprytny sposob wyprania mozdzku, zeby zmusic do posluszenstwa i jeszcze cieszyc sie z zadowolonej buzi mamy i czuc sie kochana...?
Podobnie odbiera to zolniez: wykonuje rozkaz - dostanie medal jako wyraz milosci, uznania przelozonego, spoleczenstwa.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

levibc pisze:
Ludzie lubią kamstwa i lubią podtrzymywać iluzje, jest to bezpieczne. Zmiana ideologii również daje iluzje przebudzenia

W pełni się z tym zgadzam. A osoby z "ciemnej strony" bardzo umiejętnie i zręcznie wykorzystują ten fakt na swoją korzyść. Poniżej cytat założyciela "Church of Satan" (pol. Kościoła Szatana):

Cytuj:
"Większość ludzi potrzebuje kłamstw. To jeden z głównych powodów, dla których, jako czarownica, musisz nauczyć się kłamać, kiedy będzie się tego od ciebie oczekiwać. (...) Kłam i niech innym sprawia to przyjemność. Kłam i uspokajaj sumienia. Kłam i karm ego, które rzadko syci się prawdą. Kłam i stań się bohaterką, ponieważ popularne kłamstwa zawsze zyskują aplauz. Kłam, ale sama nie daj się zwieźć swoim kłamstwom, aby nie stracić nad wszystkim kontroli, ponieważ gubiąc sens własnych motywacji nigdy nie osiągniesz szczytów w czarostwie."

A.S. LaVey - "Szatańska czarownica"

A wracając do sprawy armii. Mark wcześniej przygotował prezentacją poświęconą symbolice okultystycznej wykorzystywanej w armii oraz w policji. Są dwie wersje: podstawowa (pochodząca z FYMC2011) oraz roszerzona, która trwa ponad 9 godzin (składanka z podcastów). Tam właśnie po raz pierwszy powiedział jakim mianem są określani przez Satanistów osoby służące w armii oraz w policji ("Nasze zwierzaki, nasze psy").

Mark Passio - Occult Mockery Of Police & Military Personnel
phpBB [video]

Mark Passio Dark Occult Mockery & Humiliation Of Order Followers (Police & Military)
phpBB [video]

Dalej... W samej prezentacji "Kult Ostatecznego Zła" został nawet opisany sposób prania mózgu ludziom w różnego rodzaju kultach. Dla przypomnienia:
Obrazek

I w myśl japońskiego porzekadła: "Każdy wystający gwóźdź zostanie wbity". A ja dodam od siebie, że jeżeli nie zostanie wbity, to na pewno zostanie wyrwany i zastąpiony nowym.

Pozdrawiam,
ZORRO

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Jak dla mnie, składnie i logicznie wyłożony zestaw, ale jednak truizmów.
Oczywiście nie ma nic w tym złego, bo i ma to swoje zalety, co do niektórych taka forma lepiej trafia.
Ale jak mawiał Mr. Spock „logika jest tylko początkiem mądrości”.
Owszem, bardzo mocno akcentuje iż należy wzmocnić aspekt żeński, prawopółkulowy.
Tylko mam spore wątpliwości, czy sam posługuje się tak rozumianą mądrością.
Dalej dopatrywanie się świadomości w mózgu, no nie wiem czy to dobry kierunek.
Jest naprawdę sporo przesłanek aspirujących do miana dowodu, że tak nie jest.
Na obecną chwilę skłaniam się ku tezie, że mózg jest raczej percepcyjną pułapką dla świadomości.
A podział na lewą i prawą półkulę, to nic innego jak zastosowanie zasady „dziel i rządź”.
Taki rozdziała, w trudnym do oceny stopniu osłabia nasz potencjał, zresztą jak każde inne zastosowanie owej fraktalnie archetypowej metody.

Również stawianie znaku równości pomiędzy świadomością a wiedzą, jest zbytnim uproszczeniem mogącym prowadzić do błędnych wniosków, owszem proste przełożenia bywają retorycznie efektowne.
A i prawda najczęściej jest prosta i jasna, ale to nie znaczy że aż tak banalna.

W kwestii wykonawców rozkazów, należało by to powiązać z hierarchiczną strukturą władzy dzisiejszym społeczeńst, bo to dwie strony tej samej monety.
IMHO nie chodzi tutaj tylko o samo wykonywanie rozkazów, bardziej o proces wpasowywania się w odgórnie narzucane wzorce.

Co do zarzutu, że nie podaje rozwiązań, ograniczając się do kolejnego własnego opisu naszej problematycznej rzeczywistości.
Nie zgadzam się z tym, ale to wymaga głębszego rozwinięcia.
A przede wszystkim nakreślenia wyzwania przed którym stanęli „władcy” naszej planety.
Obecny system, jak wszystko w ramach matrixa podlega cyklowi narodzin i śmierci.
Oni są świadomi faktu, że istniejąca struktura traci rację bytu i już dłużej nie będzie w stanie utrzymywać nas w ryzach, bo po prostu umiera.
Więc musi się przekształcić – poddać procesowi „reinkarnacji”, jak niegdyś cesarstwo rzymskie przerodziło się w KRK.
Zapewne planują coś w rodzaju krzyżówki Orwelowsko Haxelejowskiej.
Tylko, że aby to mogło nastąpić obecny degradujący się system musi, jak już napomknąłem, ustąpić pola.
IMHO największym dla nich problemem jest fakt, że tak jak w naturze, płynne przejście jest wykluczone.
Tz. musi zaistnieć punkt „zero” w którym nie ma jeszcze nowego, a stare już nie funkcjonuje.
To wyjątkowo krytyczny czas i wtedy czara wcale nie musi się przechylić na ich korzyść – czyli mogą stracić absolutnie wszystko.
Tym bardziej, że w mojej opinii nie tyle kończy się cykl istnienia obecnego systemu (poliutyczno-ekonomicznego) ale i samego matrixa, więc to stawka większa niż kiedykolwiek.
Powyższy wywód, jest również po części odpowiedzią na pytanie ilu świadomych potrzeba aby coś się zmieniło.
Niestety w ramach zdychającego systemu, nie uświadomimy/oswiecimy tylu ignorantów aby wywołać szybkie i płynne przejście, bo są zbyt bardzo do niego przywiązani i często będą go potrzymywać nawet kosztem własnej egzystencji.
Ale im więcej będzie tych którzy chociaż zetknęli się z alternatywą, tym większa szansa
na to, że nam się „uda” przechylić czarę ….

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]