Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 sie 2020, 12:52

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 31 paź 2014, 11:44 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2009, 11:51
Posty: 980
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
4 LISTOPADA TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY ZADECYDUJE CZY MOŻNA UPRAWIAĆ KONOPIE NA WŁASNY UŻYTEK

Na 4 listopada Trybunał Konstytucyjny wyznaczył termin rozprawy, na której ma rozpatrzyć skargę mężczyzny skazanego za uprawę konopi na własny użytek. Sprawą – jak poinformowano w czwartek – zajmie się pięcioosobowy skład TK.

Skarga, która w początkach stycznia zeszłego roku trafiła do TK, kwestionuje przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, które przewidują do trzech lat więzienia za posiadanie środków odurzających i uprawy konopi. Uznając te kary za „nadmiernie dolegliwe”, skarżący wniósł o uznanie ich za sprzeczne z konstytucyjnymi zasadami prawa do prywatności, wolności sumienia i wyznania, prawa do ochrony zdrowia oraz zakazu nieludzkiego traktowania.

W czerwcu 2011 r. policja znalazła u skarżącego (określanego jako Ł.P.) uprawę konopi oraz susz ich ziela, czyli marihuanę. W 2012 r. sąd skazał go za to na więzienie w zawieszeniu. Mężczyzna narkotyk zażywał sam. Zdawał on sobie sprawę z karalności tego, ale – jak napisano w skardze – „nie mógł zgodnie z własnym sumieniem i poczuciem godności przestrzegać takiego zakazu, ponieważ wiadome mu było od dawna, że zakaz ten nie ma podstaw racjonalnych”. Zdaniem P. nie można karać za złamanie prawa w celu zaspokojenia własnych potrzeb. Według skargi „marihuana nie jest silnie uzależniającym narkotykiem, ma też stwierdzone właściwości lecznicze”, a „konopie stanowią znacznie mniejsze niebezpieczeństwo dla zdrowia publicznego niż dostępne w legalnym obrocie, silnie uzależniające tytoń i alkohol”.
W skardze dodano, że zakaz uprawy konopi na własny użytek wymusza zaopatrywanie się potrzebujących na czarnym rynku, co zwiększa zagrożenie substancjami zanieczyszczonymi i stwarza silne ekonomiczne bodźce dla przestępców. Zdaniem skarżącego palenie marihuany „to również forma rytuału mającego charakter religijny, tj. dotyczący zgodnego z własnym sumieniem pojmowania istoty człowieka we wszechświecie i korzystania z daru od bogów, jakim jest roślina konopi, jej kwiaty i owoce wraz z zawartymi w niej substancjami o działaniu psychoaktywnym”.
Prokuratura Generalna wniosła o uznanie zaskarżonych przepisów za zgodne z konstytucją. Zastępca prokuratora generalnego Robert Hernand wskazał w stanowisku do TK, że kary za posiadanie marihuany i uprawy konopi są dopuszczalne, bo ma to na celu ochronę zarówno zdrowia publicznego, jak i jednostki.

„Wszystkie środki i substancje, o których mowa, a zatem i marihuana, zarówno uzależniają, jak i są szkodliwe dla życia i zdrowia. Ich używanie prowadzi do autodestrukcji jednostki i degradacji społeczeństwa” – oświadczył Hernand. Jak podkreślił, bez znaczenia dla odpowiedzialności karnej pozostaje cel sprawcy – niezależnie czy chodzi o jego własne potrzeby, czy też motywację czysto handlową. Przypomniał, że istnieje prawna możliwość umarzania postępowania karnego wobec sprawców posiadających nieznaczne ilości środków odurzających na własny użytek. Hernand odrzucił odwołanie się skarżącego do zasad wolności sumienia i wyznania. Według PG religia, jako system wierzeń i praktyk, manifestuje się nie tylko w wymiarze doktrynalnym i w sferze duchowości indywidualnej. Nieodłącznymi jej elementami są także czynności religijne (rytuały, obrzędy, kulty) oraz określona sfera społeczno-organizacyjna, rozumiana jako wspólnota wiernych. Interpretowane w tych kategoriach, indywidualnie głoszone i uzewnętrzniane przez skarżącego poglądy nie stanowią praktyk religijnych” – dodał Hernand.

Zaznaczył ponadto, iż – w przeciwieństwie do alkoholu i tytoniu – używanie marihuany rodzi uzasadnione ryzyko sięgnięcia w nieodległej perspektywie po środki silniejsze, czyli „narkotyki twarde”. Dodał, że leczenie i resocjalizacja narkomanów są znacznie trudniejsze i dają słabsze efekty, niż osób nadużywających alkoholu. Rozprawie przewodniczył będzie sędzia Marek Zubik, zaś jej sprawozdawcą będzie sędzia Piotr Tuleja.

z: http://wolnekonopie.org/2014/10/09/4-li ... ny-uzytek/

-- pn lis 10, 2014 10:09 am --

Cytuj:
Kolorado zarobiło na marihuanie tyle, że szykuje zwroty podatkowe

Opodatkowanie sprzedaży tzw. rekreacyjnej marihuany przyniosło stanowi Kolorado więcej pieniędzy, niż zakładano, dlatego w projekcie budżetu na kolejny rok fiskalny przewidziano z tego tytułu zwrot w łącznej wysokości 30,5 mln dolarów. Gubernator John Hickenlooper zapowiedział, że szczegóły dotyczące zwrotu nadwyżki zostaną ustalone przez stanową legislaturę.

Sprzedaż tzw. rekreacyjnej marihuany objęta jest w Kolorado 27-procentowym podatkiem. Z szacunków wynika, że przyniesie on
stanowi większą od założonej wcześniej kwotę. W związku z tym, zgodnie ze stanowym prawem, władze Kolorado muszą zdecydować, czy zwrócić nadwyżkę podatnikom, czy poprosić obywateli o zgodę na wydanie jej.

Niedługo przed stanowymi wyborami gubernator Hickenlooper (Partia Demokratyczna) zobowiązał się do zwrócenia nadwyżki, podkreślając, że wszelkie szczegóły zostaną w tej sprawie ustalone przez legislaturę. W przeprowadzonych 4 listopada wyborach Hickenlooper pokonał byłego kongresmena Boba Beaupreza.

źródło: The Denver Channel

z: http://natemat.pl/123187,kolorado-zarob ... -podatkoweNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 31 paź 2014, 11:44 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 30 gru 2014, 20:34 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2013, 1:45
Posty: 209
Płeć: mężczyzna
reklama jakiej nie zobaczysz w TV
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 gru 2014, 22:26 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 22:13
Posty: 274
Płeć: mężczyzna
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lut 2015, 15:43 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 paź 2014, 20:23
Posty: 69
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Las
Dzisiejsza marycha to GMO w czystej postaci !
Marycha to furtka dla twardych narkołyków !
Marycha wprowadza w stan zwykłej hipnozy, po przebudzeniu można się poczuć podobnie,
każdy kto pracował nad sobą i wprowadzał się w stan autohipnozy bez problemu może się
wprowadzić w ten tak zwany haj. Mówię co doświadczyłem. Sam jarałem od wakacji 2011 do zeszłorocznego woodstocku (tam było to wspaniałe rozstanie :bużki: ) czyli jakoś 3 lata.
Początkowo stosunkowo mało i rzadko, a w 2013/2014 dorwałem się do konkretnego podziemia i szczerze mówiąc zajarałem się jak mało kto. Ale to przeszłość i śmieszne doświadczenie.
Między innymi to zielone gówno wyczerpuje organizm, nie bez powodu charakterystyczną cechą ćpunów
są oczy jak po starciu na ringu - nerki nie nadążają z wydalaniem tych toksyn w efekcie chorują.
Na początku jest fajnie, a później same problemy, brak energii, rodzice itp...
HA HA ! Rozszerza świadomość ? Chyba tylko po zjaraniu... Człowiek głupieje od tego, naprawdę !
Teraz kiedy wracam do siebie mogę stwierdzić jasno, że poza ciekawym doświadczeniem z tym i z tego otoczeniem oraz tym jak to się mówi hajem, NIC DOBREGO NIE WRÓŻĘ UŻYTKOWNIKOM TEGO SYFU !
Ale gdybym sam nie doświadczył to bym nie wiedział co to jest. A tak na marginesie to ta pierwsza furtka to jest tak, że wchodzi się przez nią jak się jest zjaranym, osobiście nie sięgnąłem po nic twardszego od haszyszu, ale ludzie zawsze, ale to zawsze nie sięgali po twardsze w biały dzień, tylko wtedy kiedy zjarali się jak śmiecie, albo nie opłacało się im już dłużej palić, bo jak to się mówi - nie biło to już ich ;) A tu taki film na zachętę, żeby rzucić to prokrastynacyjne gówno, Michałxl600/650 robi naprawdę świetną robotę tłumacząc cały dotychczas wrzucony przez niego materiał:
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 mar 2015, 13:44 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Ukryte Terapie, cz. 13 - Marihuana - Jerzy Zięba - 26.03.2015 :spoko:

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 kwie 2015, 13:00 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2015, 19:59
Posty: 316
Płeć: mężczyzna
Bardzo ciekawy wywiad na temat marihuany. Ja odebrałem go jako apel że na prawdę trzeba coś zrobić z problemem oczernionej w oczach ogółu nielegalnej marihuany. Bo co czegoż to podobne by ludzie co ratują sobie życie musieli ponosić za to karę, to mega absurd. No ale większość faktów o marihuanie jest tak zmanipulowana, by ogół nie dostrzegał takich absurdów o jakich Pan Jerzy mówi... bo wiadomo przez mass media zombiaki systemu nie dowiedzą się o cierpieniach ludzi, którym jedynie może pomóc olej z konopi?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 kwie 2015, 22:53 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2009, 11:51
Posty: 980
Płeć: mężczyzna
Pojawił się projekt zrobienia na temat problematyki medycznej marihuany w Polsce filmu dokumentalnego.
Zbierane są środki na ten cel online.
O tym projekcie więcej jest tutaj:
https://polakpotrafi.pl/projekt/podziemie-nadziei?utm_source=projects
Film na nazywać się: Podziemie nadziei, czyli walka o medyczną marihuanęNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 kwie 2015, 21:32 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Szanowni Państwo,
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Email ten otrzymaliście ponieważ zapisaliście się na listę Newsletter np.
przy zakupie książki.
W celu wypisania się z listy należy kliknąć link "WYPISANIE Z LISTY"
znajdujący się na końcu tego emaila.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

We Wrocławiu zaaresztowany został młody człowiek u
którego znaleziono ponad 30 kg suszu z konopi, czyli
marihuany. To, zgodnie z polskim prawem, podlega
karze z więzieniem włącznie.

Problem polega na tym, że ten sam człowiek był dostawcą
oleju z konopi, dzięki któremu chorzy nie cierpieli czy
też nawet utrzymywali się przy życiu.
Jednym z nich jest Kuba Bartol cierpiący na szczególnie
złośliwą odmianę raka mózgu.
System medycyny akademickiej dawno już się poddał,
ale ojciec Kuby nie!

Stosując olej z konopi Kuba zaczął dochodzić do zdrowia !!

Jego ojciec Hubert, wydawał każdy zarobiony grosz
na ratowanie życia syna.

https://www.facebook.com/events/451675811599201/


Tak jak wspominałem wcześniej... tematu nie odpuszczamy.

Załączam link do części 2

https://www.youtube.com/watch?v=g2l2UqZ9TwI

Projekt - "Polacy dla Polaków" cz. 2

phpBB [video]Pozdrawiam...

Jerzy ZiębaSzanowni Państwo,

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Email ten otrzymaliście ponieważ zapisaliście się na listę Newsletter np.
przy zakupie książki.

W celu wypisania się z listy należy kliknąć link "WYPISANIE Z LISTY"
znajdujący się na końcu tego emaila.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Załączam link do odcinka nr 3 dotyczącego legalnej produkcji oleju z
konopi dla Polaków.

BARDZO PROSZĘ O PRZEKAZYWANIE DALEJ.


Im więcej ludzi o tym wie, tym bardziej zwiększamy szansę na
uruchomienie tego projektu. Uratujemy wspólnie wiele,
czasami śmiertelnie chorych osób. Dorosłych i dzieci.
Robimy to sami dla siebie, bo nikt z nas nie wie co go czeka jutro.

Stworzymy EWENEMENT w skali Świata, bo w żadnym kraju,
jego obywatele nie złożyli się wspólnie na dokonanie, tego co
MY, wszyscy Polacy, możemy RAZEM dokonać.

"POLACY DLA POLAKÓW

-- 15 kwie 2015, 22:29 --

Marihuana leczy - Bogdan Jot - 10.04.2015

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 paź 2015, 10:42 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 22:13
Posty: 274
Płeć: mężczyzna
phpBB [video]
Poseł Andrzej Dołecki 7 października 2015 przywiózł z Holandii marihuanę medyczną i przekazał ją rodzicom dzieci chorych na lekoodporną padaczkę, którzy pikietowali przed Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w obronie dr. Marka Bachańskiego, który eksperymentalnie leczył ich dzieci marihuaną medyczną.


W sprawie lekarza toczy się śledztwo, zawiadomienie złożył szpital. Na miejscu pojawiła się też posłanka Wanda Nowicka. Zaraz po tym jak media opuściły teren Centrum Zdrowia Dziecka, interweniowali nieumundurowani funkcjonariusze szukając leku w postaci marihuany medycznej.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 mar 2016, 15:25 
Offline
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 16 mar 2016, 14:23
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Umysł Boga
Uważam, że marihuana jest jednym z najcenniejszych darów, danych nam od Boga.

Dowodzą temu fakty, iż konopie mają dziesiątki tysięcy ogólnych zastosowań oraz zawierają THC i CBD.
THC wprowadza nas w stan rozluźnienia, wyostrzonych zmysłów i spokoju. Samopoczucie jest bardzo pozytywne :mrgreen: . Chce nam się jeść , śmiać , rozmawiać. Potrafimy się zatrzymać i dostrzec omijane na co dzień rzeczy.
THC "uplastycznia" mózg. Umysł jest bardziej elastyczny. Łatwiej wejść na fale gamma z fal alfa.
Mózg działa na falach alfa dzięki THC. Łatwiej też o theta. :tak:

CBD działa zabójczo na raka i wiele ciężkich schorzeń. Marihuana medyczna zawiera duży procent CBD względem THC. W marihuanie rekreacyjnej poziom THC wynosi od 10 do 15%, a CBD do 1,5%. Medyczna ma ok. 8% CBD i 8% THC. Wszyscy bowiem wiemy , że uzdrowienie jest w nas. Śmiech to zdrowie, prawda?

Jeden hektar konopi daje tyle masy papierowej co 4 hektary lasu...

Dlatego właśnie marihuana jest nielegalna. Nie pozwalają na to illuminaci (czyt. koncerny farmaceutyczne, rząd, władza).

Chcą nas maksymalnie oddalić od Matki Natury. A Bóg jest naszym Ojcem.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 mar 2016, 0:24 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2009, 11:51
Posty: 980
Płeć: mężczyzna
Rick Simpson znany jako jeden z pierwszych twórców oleju konopnego RSO wypowiada się dla Polaków dlaczego konopie powinny być udostępnione ludziom. Krótko, a bardzo rzeczowo i konkretnie. Polecam do obejrzenia i udostępnienia.

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 mar 2016, 9:12 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 25 mar 2016, 8:58
Posty: 7
Lokalizacja: Rivia
Mogę podać swój przykład.

Może opisze to w nowym temacie jak będę mieć wene.

Przez dwa lata leczone mnie psychiatrycznie. Dzisiaj mam 23 lata i dzieje mi się coś z mózgiem. Za to jestem bezwolna jeśli chodzi o myślenie. Nie mam już siebie i tego co kiedyś.

Forum to zaczęłam czytać, ponieważ trafiłam przez przypadek na artykuł o fluorze. Może to nie był przypadek. Staram się go wyeliminować całkowicie. Leki odstawilam także sama.

Dostałam dyskinez od leków. Byłam już u kilku rożnych specjalistów i mówią, ze skoro nie chce brać leków to będę to mieć do końca życia już.

Leki mnie zmieniły, wiem dzisiaj, ze tak naprawdę nie byłam chora. Po prostu moja rodzina była toksyczna. Można to nazwać wprost patologia, co jest prawda, choć mi przykro to pisać.

Chciałabym się wyleczyć. Nie wierze w to co mówią lekarze, bo znam osoby, którym minął parkinsonizm. Właśnie wierze w marihuanę.

Żałuje, ze uwierzylam w te ich diagnozy. Ze jestem inna, czyli coś ze mną nie tak. A to nieprawda... Każdy reaguje na problemy inaczej. Tęsknię za dawnym życiem. Uważam, ze druga przyczyna była tez zła dieta.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 kwie 2016, 10:45 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Konopie #10 - Nieposłuszeństwo obywatelskie drogą do sukcesu - wnioski z konferencji

phpBB [video]


-------------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 wrz 2016, 12:56 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 wrz 2016, 13:39 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Ale po co jak nie można kupić ?? Mruga
Każdy powinien sobie zasadzic w ogródku.
Wczoraj pajace policyjne wyrwali trochę ziela i powiedzieli, że udaremnili sprzedaż
''narkotyku'' wartego 0.5 miliona!! :hura:
Geniusze..Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 wrz 2016, 14:08 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Beka beką, ale ludzie siedzą za niewinność!
To jest roślina do jasnej cholery Mruga

Co się dziwić jak międzynarodowy terrorysta musi sprzedać produkcję z Afgani-stanu..Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 wrz 2016, 14:37 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Babci nie przekonasz, szkoda czasu.. Mruga

Dr Jerzy Jaśkowski: IV Wojna Opiumowa. Zielone światło Obamy dla narkotyków, a nasze zdrowie!

Cytuj:
Obrazek

Cytuj:
Jak to się czasy zmieniają. Dawniej ubodzy składali pieniądze w bankach, aby zaoszczędzić i się dorobić.

Obecnie banki tworzą pieniądze z sufitu, aby okradać ubogich.


O IV wojnie opiumowej zwanej Afgańską, pisałem już kilkakrotnie. W związku jednak z faktem, że temat ten jest całkowicie przemilczany przez polskojęzyczne mass media niemieckich właścicieli, pod amerykańskim zarządem do 2099 roku, wydaje mi się, że koniecznym i niezbędnym jest przypomnienie podstawowych faktów.Przede wszystkim, gdyby nie zaangażowanie służb specjalnych, zarówno cywilnych, jak i wojskowych w ten handel, to żadnego handlu i produkcji opium by nie było. Jest to wniosek pozostający poza wszelką dyskusją. Pentagon chwali się, że z kosmosu może odczytać gazetę, a nie widzi setek tysięcy hektarów pól maku w Afganistanie? Potrafi wysyłać drony na wesela afgańskie, zabijając dzieci i cywilów, a nie umie nakierować ich na pole maku? Jest to oczywista bzdura i świadczy jednoznacznie o kierownictwie handlu opium, usadowionym na wysokich szczeblach tzw. władzy państwowej.

Krótkie przypomnienie.

W momencie wejścia do Afganistanu po słynnej fałszywej fladze, jaką był rzekomy związek Talibów ze zniszczeniem WTC, produkcja opium w tym kraju ruszyła z kopyta. Za talibów pola uprawne maku zajmowały 7600 ha, czyli tyle ile mniej więcej wynosiło zapotrzebowanie medyczne.

Już w pierwszym roku rządów Pentagonu powierzchnia upraw zaczęła systematycznie wzrastać. I tak w 2009 roku wynosiła już 123 000 ha, a w 2014 wzrosła do 224 000 ha, czyli w okresie 5 lat uległą podwojeniu. Podobnie uległa podwojeniu produkcja, ze 180 ton do 6400 ton w roku 2014. To są oficjalne dane ujawnione w czasie posiedzenia UNGASS, czyli ONZ-towskiej sekcji d/s narkotyków, jaka odbyła się 19 kwietnia 2016 roku. 85% produkcji opium pochodzi z Afganistanu, tego zaanektowanego przez Pentagon kraju. Pozostałe 1254 tony to Birma, Laos, Meksyk, Tajlandia i Wietnam.

Problem w tym, że do USA wg danych rządowych, opium jest dostarczany rzekomo głównie z Meksyku. Nie może to być prawda, ponieważ Meksyk produkuje tylko 162 tony, czyli 16.200 kg heroiny.

Cały wysiłek służb rządowych w rodzaju tak świetnie pokazywanych w hollywoodzkich filmach agentów DEA, czy CIA, jest skoncentrowany na Meksyku.

Podobnie opowiadanie, że narkotyki przychodzą z Birmy, jest pozbawione podstaw. Birma produkuje ok. 67 ton opium, co nie wystarczałoby nawet na 20% pokrycia zapotrzebowania amerykańskiego. Poza tym szlaki przerzutowe i podział stref wpływu został już dawno ustalony.

Narkotyki z Birmy, Laosu, czy Wietnamu, wędrują do Azji, Australii. Oczywiście przy pomocy tych samych służb.

Narkotyki z Korei Północnej wędrują głowie do Chin. Powszechnie mówi się, że Korea północna to wielka farma CIA do produkcji narkotyków dla Chin.

Nie ma żadnej możliwości przeniesienia przez tzw. zieloną granicę narkotyku z Laosu do Australii. Do tego potrzebne są samoloty, lub duże statki. Wiadomo, że od co najmniej 40 lat na niebie króluje tylko wywiad USA. Prawda jest natomiast taka, że 85% narkotyków przechodzi do USA przez Kanadę.

Dzięki wydaniu 25 miliardów dolarów na utrzymywanie tej fałszywej walki z narkotykami meksykańskimi, w USA co 35 minut umiera jeden Amerykanin z powodu heroiny. Liczba zgonów mieszkańców USA systematycznie wzrastała od chwili wejścia Pentagonu do Afganistanu.

I tak,

w 2010 roku umierało z powodu narkotyków 3.036 osób,
w 2011 roku zmarło już 4397 osób,
w 2012 roku zmarło już 5925 osób,
w 2013 roku zmarło już 8260 osób,
w 2014 roku zmarło już 10574 osoby.

Jak łatwo można sprawdzić, wzrost jest systematyczny i stały. Powtórzę: Co 35 minuty ginie jeden Amerykanin od chwili wytoczonej przez Prezydenta Obamę walki z narkotykami. Dodatkowo z budżety ginie 25 miliardów na tą walkę.

Jednocześnie uwidacznia się mechanizm zależności pomiędzy Hollywood, a CIA. Wszystkie filmy o narkotykach mówią o granicy z Meksykiem i o bandach meksykańskich.

Wystarczy zapoznać się z jakimkolwiek tekstem w polskojęzycznej prasie niemieckich właścicieli, pod amerykańskim zarządem do 2099 roku. Same bandy okropnych Meksykanów [ale Meksykanki są cudowne] i to oni strzelają gdzie się da i do kogo się da. Przecież trudno, by o tym nie wiedzieli scenarzyści z Hollywood. Oni po prostu takie dostają zamówienia i pieniądze. CIA jest przecież w stanie załatwić wszelkiego rodzaju atrybuty i konsultantów. A o tym, jak powstała CIA i na czyje zlecenia działa, już pisałem.

Tymczasem jest to typowa fałszywa flaga. Cały handem narkotykami idzie przez granicę kanadyjską! Ale dlaczego niby głupi ludek ma o tym wiedzieć? Tym samym uwidacznia nam się prawdziwa struktura władzy na Planecie zwanej Ziemia.

To nie aktorzy sceny polityczne, noszący miano polityków, czy mężów stanu. Takowych to już dawno wybito w ten, lub inny sposób. Jak to kilkakrotnie opisywałem, seryjny samobójca, to nie polski wynalazek.

http://www.polishclub.org/2014/02/23/dr ... ta-zywych/
http://dakowski.pl/index.php?option=com ... Itemid=119
https://gloria.tv/article/5tKQroaHL9ezSM1v1aX1vzGTk
http://narodowyszczecin.pl/index.php/archives/8230
Kto głównie zarabia na tych pieniądzach z narkotyków? Pieniądze z narkotyków są tzw. nielegalnymi pieniędzmi i oficjalnie one nie istnieją. Podobno w USA te czarne pieniądze, wymagające wyprania, to ponad 560 miliardów dolarów.

Tego nie da się wyprać w kantorze, czy na targowisku. Pieniądze te muszą przejść przez banki tak, aby się stały legalnymi pieniędzmi.

Podałem przed laty przykład pewnego budynku w Glasgow, w którym znajduje się ponad 200 adresów rozmaitego rodzaju firm i firemek. Proceder przebiegał w następujący sposób, o ile sobie dobrze przypominam. Jakaś firma angielska skarży firmę np. mołdawską o odszkodowanie rzędu np. 100 milionów dolarów. Sprawa toczy się w prawdziwym mołdawskim sądzie, który zasądzał takowe odszkodowanie. Ta firemka mołdawska, handlująca np. winogronami, przynosi do sądu w walizkach te 100 milionów dolarów. Plus, prawdopodobnie, prowizję dla sędziego. Nikogo nie obchodzi, skąd maleńka firemka posiada owe 100 milionów dolarów. Wyrok, rzecz święta. Angielska firma podawała numer konta banku na Łotwie, lub w Estonii. Owa instytucja w Estonii, otrzymawszy „legalne” pieniądze, z jak najbardziej państwowego sądu z Mołdawii, przelewa je na konto owej jednopokojowej foremki, w owym budynku w Glasgow. Czasami, jak udowodniono, pod tym samym adresem w okresie jednego, czy dwu lat, zameldowane były 2-4 firmy. Nawet sekretarki się nie zmieniały, tylko szyldy.

http://www.polishclub.org/2016/06/30/dr ... go-one-sa/
http://www.polishclub.org/2014/02/06/dr ... ich-ludzi/
https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2015/ ... kratyczne/
http://wpolsce.biz/marihuana-stopien-ko ... dowej-czd/
http://www.polskawalczaca.com/viewtopic ... 27331b8ce2
http://zdrowiezroslin.blogspot.com/2016 ... -zysk.html
No i dochodzimy do sedna.

Jak już podawałem, na czele tego finansowego imperium stoi Corona Temple, czyli City of London. Ta instytucja, posiadająca wszelkie atrybuty państwa, tj.: obszar, hymn, parlament, zarząd, siłę zbrojną, dysponuje 98% całego ziemskiego kapitału. Pierwsze banki do prania brudnych pieniędzy z wojen opiumowych powstawały właśnie tutaj. I tak jest do dnia dzisiejszego. Takie wyprane pieniądze mogą już legalnie kursować w obiegu.

To nie jest nic tajnego. Także w Polsce ten numer doskonale funkcjonuje. Jak mówi ulica, te przekręty z ustawianiem meczów z końca lat 90. to właśnie było pranie brudnych pieniędzy. Przecież nie chodziło wcale o wygranie, czy przegranie meczu. Chodziło o Totalizatora Sportowego. Jeżeli wiedziałem z miesięcznym wyprzedzeniem, jakie będą szczęśliwe liczby, to spokojnie mogłem takie talony rozdawać „swoim” ludziom za ich wierną pracę. Taki osobnik mógł się zawsze wylegitymować wygraną w Totolotka.

Przecież nie kto inny, ale nawet, jak to ładnie mówi p. St. Michalkiewicz, kukuńcio alias bolek, twierdził wielokrotnie, że on wygrywał w Totolotka.

Innym sposobem prania takich pieniędzy są tzw. zbiórki uliczne. Ulica już od dawna twierdzi, że cała szopka z Orkiestrą Świątecznej Pomocy to nic innego właśnie, jak pranie pieniędzy. Przecież jak darczyńca przynosi walizkę pieniędzy, to nikt się go nie pyta o nazwisko. A potem można wypłacać komu się chce i ile się chce, ponieważ to od rady fundacji zależy, co i na ile wycenią. Np. przygotowuje taka osoba plan działań na następną zbiórkę, albo dokonuje oceny poprzedniej. I można jej wypłacić po uważaniu.

Dlatego właśnie istnieją fundacje. Nikt nie ma prawa zakwestionować rachunków takiej fundacji. Przez Polskę przechodzi ponoć 75 000 kg narkotyków, to jest co najmniej 150 milionów dawek. A to całkiem ładna kwota.

Otóż dowodem bezpośrednim, że to właśnie banki są najbardziej zainteresowane handlem narkotykami, jest fakt prania tych olbrzymich kwot przez duże banki. Są nawet specjalne banki, których historia powstania wiąże się z handlem narkotykami. Nawet jak sprawa prania „brudnych” pieniędzy wychodzi na jaw, to bank uwalnia się od kary, zapłatą ileś tam milionów dolarów. Nie zdarzyło się w okresie ostatniego półwiecza, aby jakikolwiek z dyrektorów banków poszedł do więzienia z tego powodu.

Było co prawda w okresie ostatnich 2-3 lat ponad 50 dziwnych morderstw dyrektorów banków, ale przecież oni popełnili samobójstwa. Tak twierdziła państwowa policja. Przecież nie sądzisz Czytelniku, że państwowa policja współpracuje z handlarzami narkotyków i usuwa niewygodnych bankierów…

http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/ban ... 1410481658
https://prawdaxlxpl.wordpress.com/category/j-jaskowski/
http://www.polishclub.org/2016/07/06/os ... ania-pasa/
http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/ ... /7762-7762
A gdzie znajduje się siedziba większości banków?

Oczywiście zgadłeś Dobry Człeku, w City of London. O tym, że Pentagon podlega Corona Temple, nie ma żadnych wątpliwości. Wystarczy sobie prześledzić operacje Pustynna Burza. Jakaś tam firemka z Kuwejtu podkrada ropę z największego zbiornika irackiego. Stary agent CIA Hussain grzecznie pyta panią Ambasador USA, co ma robić, czyli czy może zlikwidować ten przeciek. Po otrzymaniu zgody, przystępuję do dzieła nie wiedząc, że za firemką stoi nie kto inny, ale p. Rockefeller z City of London.

Niestety, było za późno. Maszyna ruszyła i po 6 miesiącach Irak przestał istnieć. To, że chodziło tylko i wyłącznie o ropę z tego zbiornika, świadczy fakt zatrzymania całej operacji i nie zdejmowania Hussaina. Dopiero po 10 latach przystąpiono do jego likwidacji. W okresie owych 6 miesięcy Corona Temple przygotowała międzynarodową koalicję i najechała biedny Irak. Akcja była już więc nie USA, ale międzynarodowa. I taka propaganda poszła w świat.

A dlaczego to było możliwe? Ponieważ praktycznie wszystkie banki centralne należą do konsorcjum Rothschilda, czyli do City of London. Podobno jeszcze tylko dwa są niezależne. Ale czy to prawda, nie wiem. Innymi słowy, wszystko wskazuje, że to na polecenie Corona Temple Pentagon zaatakował Irak.

http://www.polishclub.org/2016/01/17/dr ... escijanie/
http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/ ... /7649-7649
https://pl.wikipedia.org/wiki/City_of_London
http://kochanezdrowie.blogspot.com/2016 ... ny-po.html
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tag/jaskowski
https://gloria.tv/article/mvhHhzNnoAdKKnf8EA3RAjSQX
A dlaczego to wszystko przypominam obecnie?

Ponieważ te dwie dywizje Pentagonu jak weszły do Polski, to nie słyszałem aby wyszły. Do tej pory największe siły Pentagonu były w Jugosławii, pilnując przeładunku ropy tzw. rurociągiem z Warny do Adriatyku. Właśnie przy ujściu tego rurociągu znajduje się największa w chwili obecnej baza Pentagonu, z ok. 8000 ludzi. Baza jest otoczona żelbetowym murem i 3 rzędami zasieków. Nad głowami cały czas krążą helikoptery. I oczywiście pilnuje ropy, za którą stoi City of London.

To dla nas nie ma żadnego znaczenia.Ale wokoło bazy rozszerza się prostytucja i handel narkotykami. Przecież jedynymi, którzy mają możliwość przesyłania tego towaru są lotnicy. Dawniej w Jugosławii nikt nie słyszał o problemie narkomanii. Innymi słowy, wokoło bazy powstało poważne podziemie przestępcze.O tym ostrzegają czasopisma zachodnie, przypominając sytuację Japonii. Tak naprawdę nie muszą nam przypominać. Jeszcze tylko dwa państwa od czasów II Wojny Światowej mają na swoim terenie wojska okupacyjne, to właśnie Japonia i Niemcy. Jest to bezpośredni dowód, że te wszelkie deklaracje ONZ o samostanowieniu narodów są bez pokrycia.

Swego czasu pijany majtek amerykański strzelał z ciężkiego karabinu maszynowego po najruchliwszym deptaku w Gdyni.

Już samo to, że korweta amerykańska przypływająca z pokojową wizytą do przyjaznego państwa ma załadowaną ostrą amunicję, do której ma dostęp każdy pijaczek, budzi zdziwienie. Ale to, że byle pijaczek może sobie postrzelać, jak w przysłowiowym banki stanie, jakoś w mediach polskojęzycznych niemieckich właścicieli pod amerykańskim zarządem nie wywołało sensacji.

Przypomnę, że rząd warszawski słynną ustawą 1066 nie tylko zezwolił na defilowanie obcych wojsk na terenie od Odry do Bugu, ale pozwolił im na używanie ostrej amunicji. Poza tym oddziały te nie podlegają polskiemu dowództwu i są eksterytorialne. Dodatkowe zdziwienie budzi fakt, że teoretycznie mają nas bronić od Rosji, ale Polska nie graniczy z Rosją od co najmniej ćwierć wieku. Kaliningrad jest dawno już przejęty przez Niemców i jest tylko kwestią czasu, kiedy to zostanie oficjalnie ogłoszone. Armia Rosyjska już dawno z tamtąd wyjechała.

Po drugie p. Putin jest członkiem Parlamentu City of London, podobnie jak p. Raul Castro z Cuby. O żadnym Polaku nie słyszałem, aby tam miał wejścia.Amerykanie stoją na granicy z tym zabiurkowm tworem, którego nawet ONZ nie chce uznać, twierdząc, że to wewnętrzna sprawa Rosji. I mamy problem. ONZ na które tak często powołuje się rząd warszawski, twierdzi, że zamieszki na terenie Podola, Wołynia i Dzikich Pól, to wewnętrzna sprawa Rosji, a obecni aktorzy sceny politycznej przesyłają tam broń i szkołą tych banderowców, czy jak zachód nazywa: ukrainnazi.

Co proponuję? Na wszelki przypadek powołać straż obywatelską wokoło tych baz i sprawdzać, co z tym handlem narkotykami się dzieje.Rady Starego Dochtora – RSD

Poniżej podam parę rad związanych z nagminnie rozpoznawaną astmą u dzieci i młodzieży.

Wg oficjalnych statystyk już ponad 300 000 ludzi na całym świecie choruje na astmę. Co mniej więcej dekadę liczba chorych wzrasta o 50%. Około 180 000 umiera.

Jest to kolejny dowód potwierdzający moją teorię, że wprowadzana na całym świecie rockefellerowska wersja medycyny służy tylko i wyłącznie produkcji przewlekle chorych. Dopiero taki przewlekle chory jest wartościowym człowiekiem dla banksterów, czyli City of London.

Musi bowiem płacić dodatkowe podatki, nie zatwierdzane przez lokalne sejmy.Najczęściej błędne rozpoznanie związane jest z wiarą pediatrów w wykonywane testy. Żadna z tych Pań, czy Panienek nie robi ślepej próby i nie sprawdza, czy to nie test jest fałszywie dodani. Już w 1995 roku na Zjeździe Medycyny Pracy przedstawiono publikację udowadniającą, że ponad 75% testów jest fałszywie dodatnich. Ale przecież nie lekarz leczy, tylko urzędniczyna daje wytyczne. Dlatego można było skrócić studia o cały rok. Na jakiej podstawie są przygotowane te procedury? A kogo to obchodzi. Mniej wartościowy ludek tubylczy pomiędzy Odrą i Bugiem ma płacić.

Przypomnę tylko, że dzieci otyłe chorują częściej. Ale dlaczego? Ponieważ otyłość jest spowodowana konsumpcja tzw. konserwantów w ciasteczkach, czy batonikach, plus chlorowcopochodne fruktozy niszczące florę bakteryjną. Dzieci karmione długo piersią matki i krowim mlekiem, praktycznie nie chorują. Badanie ponad 1531 dzieci z Manitoba udowodniły, że jeżeli szczepienia przeciwko krztuścowi, tężcowi i błonicy zostały opóźnione co najmniej o 3 lata, to zachorowalność na astmę zmniejszyła się o 60%.

Badania opublikowane w J. of Pediatrics wykazują, że jeżeli dzieci były karmione piersią matki chociaż przez pierwsze tylko trzy miesiące, to ryzyko zachorowania na astmę zmniejszyło się o ponad 30 %.RSD

1* w przypadku ciężkiego kaszlu pamiętaj, że słyszalne objawy nie są wynikiem skurczu, ale obrzęku dróg oddechowych. Zamiast podawać sterydy możesz podać jednorazowo dziecku 25 mg czyli 1/4 czopka Voltarenu. Mniejszym 12 mg.

Miałem małych pacjentów, dzisiaj już 20 letnich „byków”, u których także rozpoznawano astmę i chciano ich leczyć sterydami. Dzisiaj, pomimo testów wskazujących na uczulenie na psa, kota i nie wiadomo na co, dzieciaki, przepraszam, już kawalerowie i panny śpią z kotami i psami i nic się nie dzieje.

Dodatkowo dziecku trzeba podawać koniecznie witaminę D-3 plus K-2 w ilości w zależności od masy ciała 1000 do 5000 UJ plus 100 do 200 mcg K-2. Nie ma różnicy, lato czy zima. Musisz pamiętać Matko-Ojcze, że jedyną porą, w której słoneczko produkuje witaminę D-3 jest okres pomiędzy 11 – 13.00. O tej porze Twoje dziecko siedzi w zamkniętej budzie zwanej szkołą. Nie widziałem jeszcze nauczycieli, aby chociaż w maju – czerwcu planowali lekcje na świeżym powietrzu. Dodatkowo dzieciaki muszą być do pasa rozebrane, ponieważ tylko powierzchnia pleców i brzuch tworzy wystarczająca ilość witaminy tj. tak naprawdę tego hormonu decydującego o odporności.

Poza tym ten Boski wynalazek, jakim jest witamina powstająca w naszej skórze, jest siarczanem, czyli rozpuszczalną w wodzie substancją. Ma to istotne znaczenie, ponieważ dociera do wszystkich komórek.

Ten produkt kupowany w sklepach zwanych aptekami, niestety rozpuszcza się tylko w tłuszczu. [Dlaczego nazywam dawniejsze apteki sklepami? Ponieważ zdecydowana większość z nich nie wykonuje leków na zamówienie, czyli recepturowych]. Czyli jeżeli pędrak nie lubi tłusto jeść, to pomimo brania kropelek czy tabletek, poziom wit. D-3 wcale się nie podniesie.2* Dziecko z podejrzeniem lub rozpoznaniem astmy powinno jeść surowe sałatki z brokułów, kalafiora, brukselki. Da się to zrobić. Wiele matek opowiadało mi jak najlepiej to przyrządzić i maluch nawet jak jest przeciwny, to pałaszuje.

Dodatkowo można podawać do sałatki kurkumę. Jest pewien problem z tym ziołem. To, co sprzedają nasze wielkogabarytowe sklepy, to jakiś szajs. Bez zapachu i zupełnie innym smakiem.

C.b.d.ohttp://www.wakingtimes.com/2016/08/08
TLD William Edsrtom z 23 kwietnai 2016.
http://www.wakingtimes.com/2016/07/28/
http://www.thelibertybeacon.com/ z 02 sierpnia 2016


Dr Jerzy Jaśkowski
jerzy.jaskowski@o2.pl
Gdańsk, 1 września 2016Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 lis 2016, 19:37 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2015, 19:59
Posty: 316
Płeć: mężczyzna
Z góry mówię że tego tematu i pozytywnych informacji w nim zawartych na temat marihuany nie czytałem (przynajmniej tu na forum), bo wiem co w trawie piszczy. Na nic takiego nie choruję bym musiał zażywać lecznicze produkty konopne... a co do samego użytkowania marihuany w celach rozrywkowych to tydzień temu licząc od dnia dzisiejszego minęła rocznica, jak sobie powiedziałem że muszę skończyć palić. Owszem jest cała masa ludzi lubujących się w paleniu marihuany i walczących o jej całkowitą legalną dostępność... ja też byłem jednym z takich ludzi i w sumie nadal jestem... tylko mi palenie nie służyło... Mam w podświadomości pewne złe programy które trawka tylko wzmagała w zależności od okoliczności. Bywały takie chwile, że na imprezie wśród znajomych było smiesznie sympatycznie, a innym razem gdzieś w klubie jak koledzy na przypale palili + sam klimat tego miejsca i ludzi wpędzał mnie w stan strasznego niepokoju złych emocji itp. Z czasem po wielu latach nawet okazyjnego palenia (bo w przeciwieństwie do kolegów mało paliłem) zauważyłem że to chyba powoduje u mnie spowolnione myślenie w działaniu, zawieszanie się i nakręcanie złymi emocjami. Potem nawet jak poznawałem ludzi z tych alternatywnych środowisk i ich metody działania, to mi uświadomili że w dużej mierze trawka przeszkadza mi w życiu i utrzymuje mnie w tych złych programach. Od tego czasu zrobiłem sobie przerwę, ale wracałem tak co 4-5 miesiecy do palenia, że raz od świętego dzwonu itp a potem już łatwiej ulec pokusie. Dopiero raz na zawsze rzuciłem jak raz za bardzo poszedłem w tango, a po długim weekendzie mnie prawie z pracy wylali. Dowodzący robotą zauważył ze nie ogarniam najprostszych poleceń, miał do mnie pretensje i wyglądałem jak naćpany. Wtedy sobie powiedziałem w sercu "Boże pozwól mi z tego wyjść, a nie zapalę już nigdy", Jak roboczo dniówka jeszcze trwała to pod wpływem ciągłych gaf nie mając nic na swoją obronę powiedziałem że powinienem przestać jarać. Ci lepsi koledzy powiedzieli mi wtedy że nie potrzebnie się z tym odnoszę i to pójdzie do szefa a wyglądam jak naćpany, i mnie za to zwolnią. Na szczęście resztę tygodnia siedziałem na zwolnieniu lecząc zatrucie pokarmowe przez kilkudniowe jedzenie fastfoodów, a potem w przyszłym tygodniu wszystko doszlo do normy i od tego czasu do dziś trwam w tym postanowieniu by nie palić. Inni palą jakoś życie ogarniają, ale ja z czasem odkryłem ze jestem takim typem człowieka, któremu palenie marihuany nie służy, a zamiast tej uniwersalnej rośliny mającej zastosowanie na wiele rzeczy, wole spożywać inne ziółka bo tu przynajmniej mam przekonanie, że nie zaburzy to pewnych funkcji w mózgu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 sty 2017, 13:46 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
może i się doczekają tłumaczenia,może warto

Medical Marijuana and Parkinson's Part 1 of 3
phpBB [video]

Medical Marijuana and Parkinson's Part 2 of 3
phpBB [video]

Medical Marijuana and Parkinson's Part 3 of 3
phpBB [video]

===
a z innej beczki:
marihuana-gmo-t15776.html
pewnie się Konstanty nie kapnął,że takie zielone listki mogą być o 4literki rzucone,syntetyki,ale kasę można by zarobić ,niemałą,a pacjenci by mieli tylko efekty placebo -jako dowód że nie działa,więc
Cytuj:
poszliście i tak szybciutko do piachu jakby się nic nie stało

/samocytat,żeby nie mylić/

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 maja 2017, 14:12 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 05 lut 2014, 20:23
Posty: 406
Płeć: kobieta
Fajnie o marihuanie mowi Zbigniew Wodecki.
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 maja 2017, 10:04 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 mar 2016, 10:14
Posty: 71
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: WLKP
Szkoda Pana Wodeckiego, ale ZUS szczęśliwy, nie trzeba będzie emerytury wypłacać...
Smutne to, ale jakże prawdziwe... SmutnyNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 lis 2017, 18:03 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
:spoko:
Dr Hubert Czerniak o swojej pracy w Centrum Terapeutycznym MaxHemp
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 lut 2019, 17:12 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Kwadratura zioła
numer 5/2019
Obrazek

Rząd sprzedaje narkotyki drożej niż mafia.

Według rachunków Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) warszawiacy wypalają prawie 4,4 tony marihuany rocznie. Tymczasem od kilku dni media ekscytują się tym, że do Polski przyjechało z Niemiec 7 kilo wyhodowanej w Kanadzie marihuany leczniczej.

***

Ma ona wspomóc 300 tysięcy chorych, którzy – zdaniem lekarzy – kwalifikują się do terapii marihuaną. Wychodzi zatem, że jednego skręta musiałoby wypalić 50 potrzebujących osób. To ledwie pierwsza z bzdur, których jesteśmy świadkami przy wprowadzaniu wymyślonych przez PiS przepisów dopuszczających terapeutyczne stosowanie konopi indyjskich.
Drugą jest opowiadanie, że lecznicza marihuana to zupełnie co innego niż trawka. Niby dlatego, że pojęcie „medyczna marihuana” odnosi się do roślin uprawianych według ustalonych norm, poddanych właściwej kontroli jakości. Wielu pseudofachowców opowiada zatem, że w konopiach medycznych najważniejszym czynnikiem nie jest THC, ale CBD. Obydwa te skróty oznaczają zawarte w marihuanie substancje chemiczne.
THC jest związkiem psychoaktywnym, czyli dającym kopa, potrafiącym sponiewierać. Po medycznemu oznacza to, że wywołuje poczucie głębokiego rozluźnienia, euforię, zmiany percepcji, zwiększenie łaknienia i senność. CBD wręcz przeciwnie. Nie jest substancją psychoaktywną, nie powoduje znaczących efektów ubocznych i jest całkowicie bezpieczna nawet przy długoterminowym używaniu. Ba, jego działanie łagodzi skutki powodowane przez THC – zmniejsza niepokój, działa antypsychotycznie i lekko pobudzająco, zapobiegając poczuciu senności.
Skoro tak, to jak wytłumaczyć, że dopuszczone prawem do polskich aptek zioło ma mieć 19 proc. psychoaktywnego THC oraz mniej niż 1 proc. CBD? Żeby na tak postawione pytanie odpowiedź uniemożliwić, należy się informacja, że w standardowej marihuanie sprzedawanej zarówno u nas, jak i w reszcie europejskich szkół i knajp, jest 17 proc. THC i 2-3 proc. CBD. Jeśli jednak ktoś ma dojście do dobrej plantacji, to załapie się na bardziej poniewierające zioło o parametrach polskiej trawy medycznej.

***

W ten sposób dotarliśmy do bzdury nr 3. Czyli ceny, która w polskich aptekach ma wynosić 60-65 zł za gram. Żadnej refundacji – rzecz jasna – nie ma. Każdy warszawski gimnazjalista, słysząc to, wybucha śmiechem. U niego w szkole dobre zioło hula bowiem po 5 dych. A jak się robi zakupy na większą imprezkę, to nawet u detalicznego dilera można stargować cenę do 40 zł. Poza Warszawą jest taniej.
W miastach powiatowych gram zioła w detalu hula wciąż po 30 zł.
Wbrew temu, co można przeczytać w internecie, nie ma naukowych dowodów na to, że medyczna marihuana leczy raka. Zmniejsza jednak ból, łagodzi, a nawet eliminuje mdłości i wymioty, obniża poczucie strachu, wywołując apetyt, podnosi masę ciała, no i redukuje liczbę napadów padaczkowych. Podnosi zatem coś, co medycyna nazywa dobrostanem chorego. I dlatego lecznicze zioło jest wskazane przy takich przypadłościach, jak stwardnienie rozsiane, padaczka oporna na leki, przewlekły ból neuropatyczny czy ból nowotworowy. Ale nade wszystko stanowi doskonałe antidotum na niefajne efekty chemioterapii.
Tyle tylko że to samo daje marihuana kupiona u zaufanego dilera. Tańsza. Ma to znaczenie, bo medycy przyjmują, że chory powinien dziennie przyjmować gram suszu. Gdyby kupował go w aptece, to buliłby na zielsko 1800-2000 zł miesięcznie. Jeśli chory mieszka na prowincji, to za tę samą ilość porównywalnego terapeutycznie towaru zapłaci góra 900 zł.

***

Jeśli zatem marihuana w aptece ma pomóc chorym ludziom, to raczej nie pomoże. Aczkolwiek sprzedawać się będzie świetnie. Receptę na nią może wystawić każdy lekarz. I wystawi. Nawet na bóle głowy. Bo każdy drobny diler będzie chciał mieć przy sobie nie plastikowy woreczek z zielskiem, ale apteczne opakowanie po marihuanie. Takie z 30-gramowym nadrukiem. No i rzecz jasna z paragonem. Mając to wszystko, będzie mógł się policjantom śmiać w twarz. Oryginalne opakowanie i paragon przydadzą się też chorym. Bo gdy odwiedzą ich mundurowi, to zawsze będą mogli powiedzieć, że ich – kupiona u dilera – trawa pochodzi z apteki.

***

Apteczna cena z kosmosu wzięła się z bzdury czwartej. Czyli pisowskiej noweli prawa antynarkotykowego. Zapisano tam kilka zasad, które są kwintesencją hipokryzji zmieszanej z kretynizmem. Ustawa zabrania bowiem uprawiania marihuany w Polsce. Mak lekarski służący przemysłowi farmaceutycznemu do produkcji morfiny i jej pochodnych można uprawiać pod pewnymi warunkami, ale trawy nie wolno. Bo nie! I dlatego się ją importuje. A właściwie robi to tylko jedna firma. Nazywa się Spectrum Cannabis i należy do kanadyjskiej grupy kapitałowej Canopy Growth Corp. Spółka kupuje marychę w Kanadzie.
Jak mówią jej polscy prezesi, łatwo nie miała. Bo choć medyczne zioło mogło być dostępne w myśl prawa w polskich aptekach od 1 listopada 2017 r., to wymyślona przez rząd procedura spowodowała, że przez ponad rok przepisy były martwe. Wykombinowano, że zanim „surowiec farmaceutyczny” trafi do sprzedaży w aptekach, musi go zarejestrować Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Urząd ma na to 270 dni. I choćby nie wiem, jak się jego pracownikom nudziło, to nie skróci tego okresu nawet o dzień. Jak gdyby w URPL trwał nieustający strajk włoski. To właśnie procedury rejestracyjne uniemożliwiły kilku innym firmom zafunkcjonowanie na tym rynku. Rynku, który z powodu występowania na nim tylko jednego podmiotu jest rynkiem zmonopolizowanym.
Niemcy swoją ustawę u leczniczej marihuanie robiły wtedy, co my. Tyle że wpisali, iż surowiec mogą pozyskiwać w kraju i za granicą. I od dwóch lat sprzedają zioło w aptekach, z czego od roku swojego chowu.

***

Jeśli z jednego krzaka można pozyskać 300 g suszu, to znaczyłoby, że aby pokryć roczne zapotrzebowanie chorych, musielibyśmy uprawiać w formie kontrolowanej przez państwo ledwie 365 tys. roślin. I wtedy ucieszyliby się plantatorzy, radowałby się fiskus i nie byłoby możliwe, żeby gram marihuany kosztował w aptece więcej niż 10 zł. Byłaby zatem szansa, żeby chorzy mieli realny dostęp do leku, który zmniejszy ich cierpienie.
Oczywiście jest i inne, jeszcze lepsze rozwiązanie, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie posądzi żadnej z naszych topowych sił politycznych, że będzie chciała zrobić to, co kiedyś i tak zrobić trzeba będzie. Zalegalizować konopie indyjskie. Likwidując połowę przychodów gangów i dając budżetowi miliardy złotych z akcyzy i VAT-u.

TADEUSZ JASIŃSKI
źródło:
http://nie.com.pl/kwadratura-ziola/


,skąd poniekąd fajnie i zagadkowo się czyta taki komentarz @ kolo:
"A może plantacja na Srebrnej ? Nakłady pewnie mniejsze niż na wybudowanie 190 metrowych fallusów ku chwale 160 centymetrowych fallusów a zyski porównywalne."
/podmiotem są zyski a nie 16 cm fallus.Moment,większy jest-ponad 1m50.

Qrde,nie ma takich wśród ludzi,ale nie powiem że może chodzić o dinozaury-Ewa K. mówiła,że można było zapolować.
Normalnie-z procy,z łuku.
To gdzie kuźwa byliście jak się dało?

Obrzezano pola i nic już prawie nie rośnie z napletkiem :zmęczony:

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group