Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 gru 2019, 5:09

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06 kwie 2011, 18:39 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Polski Sejm "zalegalizował" marihuanę
Sejm zniósł w Polsce bezwzględną karę za posiadanie narkotyków. Teraz jeśli prokurator uzna, że ktoś ma narkotyków niewiele, może odstąpić od karania.
Obrazek
Pozostawienie prokuratorowi wolnej ręki oznacza w praktyce bezkarność. Bo skoro jeden prokurator odstąpi od kary za posiadanie narkotyków, to dlaczego karać mają inni prokuratorzy?
Posiadanie narkotyków będzie w Polsce bezkarne. Głosami PO, SLD i PSL Sejm przyjął przepis, że prokurator może odstąpić od ścigania zatrzymanego, jeśli stwierdzi, że narkotyków miał niewielką ilość, na własny użytek i pomoże namierzyć dilera.
Którą mafię pan dzisiaj poparł? – dramatycznie krzyczała posłanka PiS Beata Kempa do ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego, który przekonywał posłów do poparcia zmian w prawie.
"Platforma jest cyniczna, bo zachowuje penalizację za posiadanie, ale daje jasny sygnał, że kar nie będzie" – nie krył oburzenia prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jeśli prezydent podpisze tę nowelizację, to od decyzji prokuratora będzie zależało, czy posiadacz narkotyków zostanie oskarżony, czy puszczony wolno.
Ustawa nie precyzuje bowiem określenia "nieznaczna ilość narkotyku", nie wiadomo też, co dokładnie oznacza "pomoc w ściganiu dilera". O wszystkim będzie teraz decydował śledczy. Dziś każde złapanie ze skrętem grozi więzieniem.
Zmiany proponowane przez ministerstwo sprawiedliwości wywołały w Sejmie awanturę. Marek Suski z PiS kpił, że za rządów PO wszystko zdrożeje, ale narkotyki będą tańsze. W sukurs opozycji przyszedł Eugeniusz Kłopotek z PSL. Jako jedyny poseł koalicyjny zagłosował przeciw.
Platforma przekonuje, że nowy przepis to ratowanie życia młodym ludziom, którzy łapani na posiadaniu skręta mogą trafić do więzienia. W kuluarowych rozmowach wielu jej posłów jednak przyznaje, że niepokoi pozostawienie prokuratorowi wolnej ręki przy ocenie takiej sprawy.
Minister Kwiatkowski zapewnia, że ustawa nie jest łagodniejsza, a ostrzejsza. Bo podwyższono kary dla dilerów. Co ciekawe, jednocześnie twierdzi, że naiwnością jest twierdzenie, że wysokie kary za posiadanie narkotyków odstraszają młodych ludzi.

Źródło:
http://www.gadu-gadu.pl/polski-sejm-zalegalizowal-marihuane


Cytuj:
LEGALNE NARKOTYKI
Obrazek
Przyznajemy się: to primaaprilisowy żart. Narkotyki nie będą legalne. Natomiast dzisiaj Sejm przegłosował nowelizację Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która m.in. daje prokuratorowi prawo do umorzenia postępowania wobec osoby, która posiada niewielkie ilości narkotyków na własny użytek i w wypadku, gdy ukaranie byłoby niecelowe. I to już nie jest żart. O zmianę w polskim prawie narkotykowym od dłuższego czasu upominało się wiele organizacji społecznych, zwłaszcza Polska Sieć Polityki Narkotykowej, Jump 93, Inicjatywa Wolne Konopie, a także Krytyka Polityczna.

polityka_narkotykowa_120.jpgNie jest to ustawa idealna, ale nie żyjemy w najlepszym ze światów. W porównaniu z jej poprzednią wersją, pozwalającą karać nawet trzyletnim wyrokiem więzienia za posiadanie choćby najmniejszej ilości nielegalnych substancji psychoaktywnych, nowelizacja wprowadza istotną zmianę. Jeśli prokuratorzy będą z danych im narzędzi rozsądnie korzystać, to okazjonalni użytkownicy i uzależnieni przestaną trafiać do więzień. W głosowaniu odrzucono niestety poprawkę zgłoszoną przez posła SLD Marka Balickiego zawierającą tabelę wartości granicznych. Określałaby ona jasno, jaka ilość nielegalnych substancji odurzających jest „niewielka”. A tak dana ilość narkotyków będzie traktowana jako „niewielka” w zależności od widzimisię prokuratora.

Propozycja nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii trafiła do Sejmu ponad półtora roku temu. Długo czekała na rozpatrzenie, wydawało się, że wrzucono ją do tzw. sejmowej zamrażarki. Z inicjatywy KP i innych organizacji wystosowano m.in. dwa listy otwarte domagające się przyspieszenia prac nad ustawą. Podpisywali się pod nimi artyści, naukowcy, działacze społeczni czy politycy, jak choćby były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Niedawny apel do parlamentarzystów – inicjatywa niezależnych aktywistów – zdobył poparcie ponad 56 tysięcy internautów; towarzyszący kampanii spot obejrzano na serwisach typu YouTube ponad 200 tysięcy razy. Presja opinii publicznej najwyraźniej odniosła skutek. Niedoskonała, ale lepsza od poprzedniej ustawa przeszła przez Sejm.

Podczas sejmowej debaty przed głosowaniem nie obeszło się bez emocji. Posłanka Beata Kempa pytała ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego: „Panie ministrze, nie odpowiedział pan na fundamentalne pytanie wszystkich Polaków: którą mafię pan dzisiaj poparł”. I dalej: „Ta ustawa jest bardzo szkodliwa dla naszych dzieci, nie idźcie w zaparte”. Posłanka podkreśliła, że mówi to „jako matka”. O ile pierwsze pytanie traktujemy jako nietrafiony żart, o tyle kolejne wypowiedzi wymagają sprostowania. Widać, że posłanka PiS przejęła demagogiczne argumenty Barbary Labudy stojące za zaostrzeniem prawa narkotykowego w 2000 roku. Szkoda jednak, że pamięć nie idzie w tym wypadku w parze ze znajomością tematu (czego dowodzą choćby opinie padające w trakcie debaty, że po pierwszym razie człowiek się uzależnia). Gdyby Kempa miałaby jakiekolwiek pojęcie o skutkach działania obecnej ustawy, to wiedziałaby, że za posiadanie siedzą głównie okazjonalni użytkownicy i uzależnieni, którym odsiadka w niczym nie pomaga (dilerzy biegają na wolności, jak chcą). Posłanka PiS wiedziałaby, że kara więzienia nie odstrasza od sięgania po zakazane używki, a tylko pozwala na czerpanie wyższych zysków przez poważnych przestępców narkotykowych (policja zajęta ściganiem małolatów ze skrętami nie zawraca sobie głowy grubymi rybami – w statystykach „przestępstwo narkotykowe” to „przestępstwo narkotykowe”). Wiedziałaby wreszcie, że karanie za posiadanie wrzuca dilerów i okazjonalnych użytkowników do jednego worka i stawia ich po jednej stronie barykady –przeciwko „psom” i „głupim starym”. Zamiast więc tracić czas na opowiadanie dyrdymałów z mównicy sejmowej, Kempa powinna sięgnąć po książki prof. Krzysztofa Krajewskiego, prof. Kazimierza Frieske albo chociaż po (przystępną) Politykę narkotykową. Przewodnik Krytyki Politycznej i - spróbować przeczytać ze zrozumieniem.

Nowelizacja oznacza nie tylko bardziej liberalne podejście do osób używających narkotyki. Ustawa nakłada na zakłady opieki zdrowotnej obowiązek współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii, dzięki czemu możliwe będzie prowadzenie statystyk dotyczących dostępności poszczególnych typów leczenia uzależnień czy gromadzenie danych epidemiologicznych. Prokuratury i sądy z kolei będą musiały zdobywać informacje o osobach uzależnionych, które zostały zatrzymane za popełnienie przestępstwa, co mogłoby umożliwić ich leczenie i działania związane z profilaktyką.

W końcu bezduszne, bezsensowne i kosztowne prawo zostało zmienione. Tak, wiemy, to dopiero Sejm. Jest jeszcze Senat i podpis prezydenta. Dlatego apelujemy do senatorów i Bronisława Komorowskiego: nie popsujcie tej ustawy, tego niewielkiego kroku w dobrym kierunku.
http://www.krytykapolityczna.pl
Karolina Walęcik, Jan Smoleński

Źródło:
http://www.wolnekonopie.pl/bezsens-prohibicji-othermenu-107/692.html

_________________
Dziękuję za świadomość wszystkich ludzi oraz miłość i radość wynikającą z wolności umysłu pozwalającej być TERAZ i TU !!!

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TVNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 06 kwie 2011, 18:39 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 06 kwie 2011, 19:13 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 wrz 2009, 13:38
Posty: 301
Płeć: mężczyzna
Najlepsze są komentarze pod pierwszym artykułem :lol: :lol: :lol:

Cytuj:
pierwsza normalna ustawa naszego rządu... niedługo wyjdzie taniej niż paczka papierosów.<oklasky>


Cytuj:
co to znaczy mala ilosc??? bede miec przy sobie 10 kg ziola i powiem dla mnie to jest malo tyle pale w jeden wieczor.....


Cytuj:
BRAWO DONEK! MARYCHA JUŻ PRZESZŁA! JESZCZE TYLKO ZALEGALIZUJ RYTUALNE MORDY, A DROGA DO DRUGIEJ KADENCJI STOI OTWOREM!!


Cytuj:
Ci którzy palili,palą to będą palić nikt tego nie zmieni. Człowiek ma własną wolę i jeżeli będzie chciał to zrobi to prędzej czy później. Wszystko jest dla człowieka, ale w umiarze, trzeba o tym pamiętać.


Cytuj:
Chociaz nie jestem religijny to moze ta linijka z waszej ksiazeczki cos wam uzmyslowi... "Jeżeli człowiek nie kocha ofiarnie swoich bliźnich, a więc swoich współbraci, to nie będzie im też ofiarnie służył. Swoje samolubstwo przenosi wtedy także na świat zwierząt, ROSLIN i minerałów" - Jezus Chrystus.


Cytuj:
Jeszcze żeby tylko zalegalizowali tak, aby na luzie sobie palić np w parku,
a nie się chować po kątach ^ ^


Cytuj:
Ta nowelizacja nic nie wniosła nie dajcie sobie bracia i siostry zamydlić oczu, w nowelizacji nie ma dokładnie określone ile to ta "nieznaczna ilość" co za tym idzie wasza wolność za skręta zależy od widzi mi się i dobrego humoru prokuratora po drugie jak już wam się uda przejść etap "nieznacznej ilości" to będziecie musieli pomóc w złapaniu dealera od którego macie sort. WIĘC PAMIĘTAJCIE NIE DAJCIE SIĘ SIĘ ZŁAPAĆ NA GŁUPIE GIERKI POLITYKÓW BO TYLKO MYDLĄ NAM OCZY !!! ZAPRASZAM 28 MAJA NA MARSZ WYZWOLENIA KONOPI DO WARSZAWY BLESS !!!


Cytuj:
He!he!Teraz wystarczy mieć znajomości z prokuratorami i nawet 5kilo to będzie ilość minimalna,na własny użytek! Naprawdę mamy genialnych "p"osłów! Już teraz idąc w nocy koło dyskotek będę nosił za paskiem gaz-rurkę!Bo z naćpanym nie pogadasz za nic!Dziwny jest ten świat a Polska szczególnie!Pa!


Cytuj:
Zalegalizowali by ją całkowicie i było by po sprawie.Budżet państwa by wzrósł a czarny rynek upadł. Niestety w naszym kraju jest jak zwykle inaczej. Można sprzedawać wódkę co jest 10000 razy niebezpieczniejszą używką od trawy ale nasi politycy są jak zwykle mądrzejsi i robią tak by było coraz gorzej a nie lepiej. Choć po tej uchwale jest nadzieja,że może się polepszy w tym kierunku


Cytuj:
"prokurator może odstąpić od ścigania zatrzymanego, jeśli stwierdzi, że narkotyków miał niewielką ilość, na własny użytek i POMOŻE NAMIERZYĆ DILERA" zalegalizowana frajerom ;]


Cytuj:
A CO Z PIWEM WINEM WÓDKĄ CZEKOLADĄ CUKREM PAPIEROSAMI CZY KONOPIE SĄ CZYMŚ INNYM NIŻ TYLKO ROŚLINĄ JĄ SIĘ NIE PRZETWARZA W ŻADEN SPOSÓB ROŚNIE W ZIEMI SUSZYSZ CHCESZ TO PALISZ NIE TO ROBISZ BUDYŃ CIASTKA MASŁO NAWET CZŁOWIEKU Z TELEWIZOREM ZAMIAST GŁOWY ZACZNIJ MYŚLEĆ TO NIE BOLI! :D


Cytuj:
bawią mnie komentarze typu 'marihuana jest dobra'. jak widzę znajomych i ich dziury we łbie to aż mnie skręca. to niszczy jak każda 'używka' stosowana zbyt często. to że ktoś zapali raz na tydzień wcale nie znaczy że nie zacznie więcej palić. póki można, trzeba trzymać syf z daleka.


Cytuj:
Moim zdaniem powinna byc legallizacja w polsce i nie tylko tam. marihuana nie jest zlym narkotykiem wogule nie powiedziala bym ze jest ale co poradzic ja sa ludzie kturzy mysla ze moga wszystko niech wódke zakazuja pic bo po niej tylko czlowiekowi w glowie sie pie---- a po marihuania jest sie odpręzonym wyluzowanym i jest spokuj nigdy jeszcze nie widzialam zeby ktos po spaleniu lola robil awantre. nie kazdy jest za legalizacja choc jak bym miala wladze to by byla legalizacja hehe. oczywiscie wprowadzajac legalizacje marihuany mozna zrobic jak alkochol od 18-lat. i pamietajcie zeby za palenie trawy brali sie ludzie parcujacy bo to jednak wydatek jest:)


Cytuj:
Jeśli myśleli, że tym bzdurnym zapisem kupią sympatię jaraczy jointów i tym samym kilka tysięcy głosów, to chyba się przeliczyli. Ja domagam się legalizacji, a nie uzależnienia wszystkiego od widzi-mi-się prokuratora.
PS. Przypominam - Marsz Wyzwolenia Konopii 2011 - 28 maja 2011

ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 wrz 2011, 12:01 
Wczoraj gościem czatu z użytkownikami Onet.pl był b. minister zdrowia Marek Balicki. Odpowiadał on m.in. na pytania dotyczące związków partnerskich, równouprawnienia oraz legalizacji narkotyków. Balicki zapytany o to, jakie jest jego zdanie na temat obowiązującej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii powiedział: "Mam nadzieję, że moje stanowisko jest znane. Restrykcyjna polityka do niczego nie prowadzi, natomiast przynosi dodatkowe szkody. Na początku należy całkowicie odstąpić od karania posiadania na własny użytek i dopuścić marihuanę do celów leczniczych".

Były minister zdrowia opowiedział się także za tym, aby pieniądze, które są przeznaczane na ściganie osób, które posiadają narkotyki na własny użytek, wykorzystać na "mądrą edukację".

całośćhttp://wiadomosci.onet.pl/kraj/b-minister-dopuscic-do-uzytku-marihuane,1,4841106,wiadomosc.htmlNa górę
   
 
 
Post: 08 wrz 2011, 19:32 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2009, 21:34
Posty: 575
Lokalizacja: Pleiades
Płeć: mężczyzna
i tak powinno byc, niestety sz. Balicki dlatego juz nie jest Ministrem

_________________
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.
"Badz zmiana, ktora chcesz zobaczyc na swiecie" GandhiNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 wrz 2011, 19:45 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lip 2010, 3:36
Posty: 322
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Płeć: mężczyzna
Jedynie Janusz Korwin-Mikke gwarantuje stałość prawa i niekaranie za narkotyki (nie tylko legalizację, ale niemożność zdelegalizowania!), inni, jak Palikot, czy Balicki, tylko pod publiczkę mętne hasła głoszą, bo wystarczy się zapytać a co z LSD i od razu polegną...

_________________
Pozdrawiam,
-----------------
Claude mOnet

posłuchaj mojej audycji Teoria Chaosu
teraz na żywo w Radiu Na Fali i Radiu Paranormalium w każdy piątek po 24!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 wrz 2011, 20:10 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2010, 9:52
Posty: 48
Lokalizacja: Silesia
Płeć: mężczyzna
obecnie to dziala w sposob nastepujacy: sprzedajesz kolege - jestes wolnyNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 wrz 2011, 9:07 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 16 maja 2010, 9:44
Posty: 10
Wiecie coś o przypadkach jak sie mówi ,że samemu sie sadzi na własny użytek? 2 krzaki np to nie duża ilość ;)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 wrz 2011, 12:01 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 05 maja 2011, 14:23
Posty: 63
Płeć: mężczyzna
Ta ustawa nie legalizuje (a właściwie nie depenalizuje) posiadania marihuany de facto. Prokurator MOŻE (ale nie musi) odstąpić od karania, jeżeli złapany wskaże od kogo marihuanę posiada. Trzeba też pewnie w żywe oczy kłamać, że to pierwszy raz, że kolega poczęstował itd., bo jeżeli się przyzna "a tak sobie palę dla relaksu i refleksji" to wyślą Cię na przymusowe leczenie albo sprawa będzie szła takim tokiem jakby w/w ustawy w ogóle nie było.

O sadzeniu na własny użytek niewielkich ilości tym bardziej zapomnij. Skoro dla nich z 16 gram można zrobić "około stu działek śmiertelnego narkotyku", to wspomniane przez Ciebie Uriel83 2 krzaczki to istna fabryka śmierci.

Przymierzam się do napisania artykułu na temat szkodliwości, dostępności i efektów prohibicji. Poniżej zamieszczam ciekawy artykuł z równie ciekawej strony hyperreal.info

http://hyperreal.info/kamil-sipowicz-bierzcie-palcie-wszyscy#axzz1YaFVGPwFNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 sty 2012, 21:28 
Cytuj:
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie ponad trzy gramy marihuany. Niebawem zostaną mu przedstawione zarzuty.

- Wczoraj koło godziny 16:30 policjanci patrolujący teren miasta podjęli interwencje wobec kilku mężczyzn. W trakcie wykonywania czynności służbowych ujawnili przy jednym z nich ponad trzy gramy marihuany zawiniętą w folię aluminiową – tłumaczy sierż. Marta Kostur.

25-letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego przebywał akurat na kuracji w jednym z kamieńskich uzdrowisk. Noc zamiast w sanatorium spędził w policyjnym areszcie.

Zgodnie z ustawą za posiadanie środków narkotycznych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


http://ikamien.pl/artykuly/4606/Na górę
   
 
 
Post: 29 maja 2015, 23:33 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Apel Jerzego Zięby do lekarzy i ludzi dobrej woli

Obrazek

Apel do wszystkich Polaków dobrej woli.

Apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy otrzymują tę wiadomość, o natychmiastowe, jak najszybsze przekazywanie jej dalej !!
Ale… na początek, BARDZO PROSZĘ O OBEJRZENIE DO KOŃCA !! poniższych, krótkich filmików. Oglądając je, miejcie na względzie, że u wielu dzieci takie epizody zdarzają się 200 a nawet 300 razu dziennie!!

https://www.youtube.com/watch?v=3rYyihPiY0Q
https://www.youtube.com/watch?v=7rK6-JpxR7s

Dr. Marek Bachański z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest pierwszym w Polsce lekarzem, który ODWAŻYŁ SIĘ leczyć dzieci z padaczką podając im substancje na bazie wyciągu z konopi indyjskich. Dr. Bachański potrzebuje pilnej pomocy kolegów lekarzy, z wiedzą i SERCEM, dla których najważniejszym celem jest leczenie człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem cierpiących dzieci.

Zwracamy się do nich z propozycją przystąpienia do listy lekarzy, którzy będą objęci uchwałą odpowiedniej komisji, zezwalającą na stosowanie w ramach własnej praktyki konopi w postaci:

Bedrocan (z importu docelowego)
leków recepturowych ordynowanych wg farmakopei amerykańskiej, sporządzanych w aptece z surowca, na który zezwolenie wyda Główny Inspektor Farmaceutyczny (polskie uprawy za zgodą GIF).

Nie robimy badania wg. protokołu, tylko zgodnie z praktyką – wszystko zostaje na linii lekarz-pacjent.

Wszystkie materiały/dokumenty zatwierdzone przez komisję będą przekazane na adresy lekarzy zgłaszających swoje zainteresowanie. Posiedzenie komisji jest 15 czerwca, gdzieś około 10 czerwca powinniśmy złożyć komisji listę lekarzy.

Lekarze tacy, proszeni są o jak najszybsze wysłanie e-maila, w którym wystarczy napisać tylko jedno zdanie : „jestem zainteresowany”, na adres: olejzkonopi@paz.org.pl

Adres ten, jest specjalnie utworzony przez Polską Akademię Zdrowia w Rzeszowie. http://www.paz.org.pl/o-akademii/

Uzgodniłem z Doktorem Bachańskim, że dla wszystkich lekarzy, którzy wyrażą swoje zainteresowanie, zorganizujemy spotkanie z nim, gdzie na spokojnie, będzie mógł wymienić się z kolegami lekarzami, swoim doświadczeniem w tym względzie.

Jak wiadomo zastosowanie wyciągu z oleju z konopi, w przypadku epilepsji (i nie tylko) ma działanie natychmiastowe*. Dr. Bachański w ten sposób pomaga dzieciom niesamowicie chorym. Zdobycie preparatów z konopi jest możliwe tylko i wyłącznie poprzez tzw. Import Docelowy, co jest uzależnione od urzędników w Ministerstwie Zdrowia. Z takiego dostępu do tego typu leku skorzystało już 13 rodziców dzieci z ciężką padaczką. Tysiące pozostałych rodziców z dziećmi dotkniętymi ciężką padaczką mogłyby również z tego skorzystać.

Niestety, w tym tygodniu, Ministerstwo Zdrowia zakazało Importu Docelowego nawet dla dzieci z padaczką, które już się tymi lekami leczą,do czasu zajęcia stanowiska przez tzw. Komisję Bioetyki.
Nie wiem kim są ludzie z tej Komisji. Z pewnością nie są rodzicami dzieci z padaczką. Nie wiem, czy wiedzą co to znaczy etyka. Ja wiem jedno, że są to ludzie całkowicie pozbawieni serca i współczucia dla cierpiącego dziecka, nie wspominając już o rodzicach. Czy ktoś ich zmusił do podjęcia takiej decyzji?

Normalnemu człowiekowi, który ma w sobie najmniejszy okruszek współczucia dla cierpiącego dziecka, nie przyszłoby do głowy, żeby takiemu dziecku odebrać lek!!! Członkowie Komisji Bioetyki to właśnie zrobili.
Kim oni są? Nie wiem. Wiem jednak, że są urzędnikami, których pensje płacimy my, podatnicy, Polacy.

Wiem, że podadzą jakieś bzdurne powody. Dla mnie jednak, nie istnieje żaden powód, który jest ważniejsze niż cierpienie chorego dziecka.
Żaden !!!

Wprowadzenie takiego zakazu oznacza, że kimkolwiek oni są, powinni być natychmiast, dzisiaj, wyrzuceni z pracy! Nie za taką pracę im płacimy.
Żadnemu urzędnikowi państwowemu nie płacimy za znęcanie się nad chorym dzieckiem poprzez odebranie dziecku leku, które przynajmniej łagodzi mu niewypowiedziane wręcz cierpienia. Jest to okrucieństwo i znęcanie się nad chorym dzieckiem, bo do tego to się sprowadza.

Bardzo wszystkich proszę, przekazujcie tą informację, każdemu znanemu Wam lekarzowi, osobiście czy przez Internet. Proszę również lekarzy, żeby pomiędzy sobą tę informację przekazywali dalej, do innych swoich kolegów lekarzy.

Uważam, że każdy Polak, powinien również napisać e-mail swoim imieniu na adres Ministerstwa Zdrowia, do Ministra Bartosza Arłukowicza : kancelaria@mz.gov.pl

Zbliżają się wybory, niech o tym pomyślą. Pozdrawiam… ale mnie to wkurzyło !!!!

Jerzy Zięba

*np. olejek CBD z konopi znakomicie działa przy skurczach w Parkinsonie, co zostało potwierdzone m.in. przez mojego ś.p. Ojca. (przyp. M.P.)


Ukryte Terapie, cz. 15 - Jerzy Zięba - 21.05.2015

phpBB [video]


http://www.monitor-polski.pl/apel-jerze ... more-10762Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group