Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 lis 2017, 0:35

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 paź 2012, 11:54 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Odkryto starożytną chińską mapę sprzed 4000 lat i są na niej obie Ameryki

Obrazek

Większość osób interesujących się zapomnianymi cywilizacjami słyszała zapewne o słynnej mapie Piri Reisa, tureckiego korsarza z XVI wieku. Jego mapa zawierała dokładną linię brzegową Antarktydy, czyli kontynentu, który sami odkryliśmy dopiero w XIX wieku. Teraz okazuje się, że istnieje starożytna chińska mapa sprzed 4000 lat i dość dobrze odzwierciedla linię brzegową wszystkich kontynentów.

Mówimy tu o kartografii z okresu, gdy Europejczycy myśleli, że świat to tylko ich okolica. Okazuje się, że Chińczycy mogli wielokrotnie dopływać do obu Ameryk. Właśnie ukazała się jej książka Charlotte Harris Rees o tytule "Sekretne mapy starożytnego świata". Zainteresowanie tą tematyką zaszczepił jej ojciec, dr Hendon Harris , który przez całe swoje życie poszukiwał dowodów na chiński rodowód mieszkańców Ameryk.Mapę znaleziono w szpargałach, gdy porządkowano biuro po jego śmierci w 1981 roku. Od tego czasu musiało minąć wiele lat, aby sensacyjny dokument kartograficzny został ujawniony. Jej prowadził badania DNA, z których wynika, że część kodu genetycznego mieszkańców z Ameryki Południowej jest bardzo zbieżna z tym, jaki jest typowy dla Chińczyków.

Taka mapa to duży problem dla historyków. Trzeba się do niej odnieść, ale jak to zrobić skoro uznanie tej mapy oznacza jednocześnie, że Krzysztof Kolumb tak odkrył Amerykę, jak Ruski odkrył rower na strychu u Niemca, który w tym wypadku był Chińczykiem. Charlotte Harris pozwoliła przebadać mapę w Bibliotece Kongresu i jej autentyczność nie wzbudziła zastrzeżeń. Tym dziwniejsze wydaje się, że na ten temat jest cicho w mediach.

http://innemedium.pl/wiadomosc/odkryto-starozytna-chinska-mape-sprzed-4000-lat-sa-niej-obie-ameryki


-------------------------------
Nie wiem jeszcze co o tym myśleć, ale zauważyłem parę szczegółów, które świadczą o dość niedawnych zmianach na Ziemi, co dowodzi o zakłamaniu współczesnych naukowców i pisanych przez nich teorii.

Brak Morza Bałtyckiego i Wielkiej Brytanii.
Alaska dużo większa i Grenlandia należy do Pół. Ameryki.
Kalifornia jest wyspą.
Brak Amazonki i inny bieg rzek.
Jedynie Afryka przypomina współczesny kształt.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 paź 2012, 11:54 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 03 paź 2012, 13:48 
Coś mi się wydaje, że mapa "musi" mieć kilkanaście tysięcy lat - pokazuje kontynenty jeszcze sprzed "rozerwania" opisanego w Misji albo mapa jest "naciągana". :bezradny:Na górę
   
 
 
Post: 03 paź 2012, 14:13 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 wrz 2010, 19:06
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków - dawna stolica Polaków
Płeć: mężczyzna
To, że Kolumb nie odkrył Ameryki jest dla mnie oczywiste. Mapa może być prawdziwa pamiętając, że kiedyś obrysy wybrzeży nie były tak dokładne jak teraz.

Jeśli przedstawia rzeczywiste kształty kontynentów to musi być starsza, bo gdyby procesy działy się 4000 lat temu to byłyby na to zbadane jakieś bliskie nam dowody, być może nawet zapisy, przecież to nie tak dawno.

Z drugiej strony otwiera się problem rozstrzygnięcia na ile gwałtownie przesuwały się wtedy lądy. Zakładając, że nasza obecna nauka nie myli się podając średnie roczne wartości przesuwania się płyt kontynentalnych musiałoby to trwać chyba więcej niż 4000 lat. Stawiałbym również na co najmniej kilkanaście tysięcy, jeśli nie więcej.

No chyba, że to fałszywka sporządzona przez kogoś pragnącego rozgłosu lub chińskich nacjonalistów, którzy chcą przekonać świat, że byli pierwsi :język:

_________________
Na tym świecie nie ma prawdy, jest jedynie wiele prawd domniemanych. Każdy człowiek ma swoją własną prawdę lub przywłaszcza sobie prawdę innych ludzi i właśnie dlatego życie polega na ciągłych sprzecznościach.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 paź 2012, 18:15 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
misio pisze:
Z drugiej strony otwiera się problem rozstrzygnięcia na ile gwałtownie przesuwały się wtedy lądy.


Lądy nie musiały się przesuwać, a tylko płyty tektoniczne przechylać. Takie zjawisko obserwujemy dzisiaj dzięki dokładniejszym metodom pomiarów. Jak się weźmie taki fakt pod uwagę to jest to zupełnie możliwe. Zauważcie, że zmienione są też kierunki przepływu niektórych rzek. Wraz z nachylaniem się płyty tektonicznej brzegi lądów się zatapiały lub wynurzały, a rzeki musiały też znaleźć sobie nowe koryta. Jedynie Afrykańska płyta wydaje się być najmniej naruszona.
Morze Bałtyckie mogło powstać przez obniżenie się naszej płyty od strony północnej. Floryda w dzisiejszym USA jest prawie w całości równinom i nie trzeba dużo, aby ją zalać. Zauważcie, że jej nie ma na mapie. Na biegunie północnym mamy ląd, a lodowców nie zaznaczyli. :cooo?:

Jak poskłada się wiedzę o odkryciach podwodnych miast to można wyciągnąć odpowiednie wnioski, ale to jest zbyt skomplikowane dla przeciętnego człowieka bez zagłębiania się w temat i dostępu do symulacji komputerowych.

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 paź 2012, 19:20 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2010, 22:27
Posty: 649
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: mężczyzna
Obrazek

Książka dotyczy czasow kiedy powstala mapa jakieś 2 tys lat p.n.e., czyli podrozy i kolonializmu transkontynentalnego w czasach starozytnych.

Olmecy którzy jak autor udowadnia są w rzeczywistości zamorskimi kolonizatorami z wielu ówczesnych cywilizacji Chin(dynastia Szang), Egiptu(dynastia Amenchotepów), Fenicji, Indii czy Arabii.

Jednym z ciekwszych dowodow jest cegla z olmeckiego miasta na której są napisy w kilku językach (arabski, chiński i w innych, nie pamietam już), czy też bumerangi kojarzace sie z aborygenami, a które wywodzą sie ze Starozytnego Egiptu, służyły do polowań na kaczki nad Nilem, złote bumerangi znaleziono w grobowcu Tutanchamona.
Intrygujące sa chocby też olmeckie kamienne twarze które mają rysy negroidalne, tak samo jak twarz sfinksa.

Panowały wtedy globalne wpływy i interesy starozytnych mocarstw a jeszcze wcześniej najprawdopodobniej cos na kształt globalnej cywilizacji.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 paź 2012, 22:05 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 cze 2009, 21:18
Posty: 835
misio pisze:
To, że Kolumb nie odkrył Ameryki jest dla mnie oczywiste. Mapa może być prawdziwa pamiętając, że kiedyś obrysy wybrzeży nie były tak dokładne jak teraz.

:

A może to indianie (kubańczycy) odkryli lądowanie Kolumba na plażach swej krainy.
Chcę przez to powiedzieć, że wszystko jest (może być) względne, a dla uwczesnych europejczyków niewątpliwie odkrył on nowy ląd.

Sporządzenie nawet tak zgrubnej mapy wymagało nie co bardziej zaawansowanej nawigacji (wyznaczania pozycji) niż proste podróżowanie wzdłuż linii brzegowej, albo umiejętności przemieszczenia się z jednego krańca oceanu na drugi, powiedzmy metodą prób i błędów.
No i konieczna była by więcej niż jedna wyprawa, a właściwie dobrze zaplanowana seria.

Z mojego punktu widzenia, to albo ktoś z pamięci wyrysował zauważone "zdjęcia satelitarne" , czy własne orbitalne obserwacje.
Nie można nawet wykluczyć że to był jakiś super Jogin OBE-onauta :D


Ostatnio zmieniony 03 paź 2012, 22:07 przez xpio, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 paź 2012, 22:06 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 maja 2010, 16:12
Posty: 69
Płeć: mężczyzna
Niusy o tej mapie pochodzą już z 2006 roku i nikt nie pisze 2k przed naszą erą:
http://news.nationalgeographic.com/news ... e_map.html

"An inscription identifies the map as a copy made in 1763 of an original drawn in 1418."

Skąd pochodzi informacja o tym, że ta mapa ma być starsza?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 paź 2012, 22:30 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Rafax pisze:
Skąd pochodzi informacja o tym, że ta mapa ma być starsza?


Posłuchaj tego niestety po angielsku:
phpBB [video]


Researcher Charlotte Harris Rees discussed Asian maps (see below) dating as far back as 4,000 years ago that show the coastlines of the Americas. Picking up on the work of her father who collected these maps, she suggested that the ancient Chinese were seafaring and traveled to America far before Columbus' arrival. As further evidence, she cited genetic markers that are shared only by Asians and Native Americans.

Background
Charlotte Harris Rees, author of Secret Maps of the Ancient World embarked on an exciting journey of discovery after finding out that her late father, Dr. Hendon Harris Jr. (the author of The Asiatic Fathers of America), had been right: the Chinese were in America thousands of years before Columbus. Charlotte's book lays out overwhelming evidence (including DNA tests) in support of her father's conclusions.

For years after his death in 1981, Dr. Harris' map collection lay forgotten in a box under his son's bed. Hoping to verify their accuracy, Charlotte and her brother took the maps to the Library of Congress in 2003, where they have been studied for the last few years.

In this exciting segment, Charlotte tells us how DNA sampling can reveal the entire migration history of a people, recounts her experiences with the Library of Congress, and shares her thoughts on why this startling discovery has been overlooked despite having been in plain sight. This is a great time to rethink history and to step into the thrill of discovery. Join us in this modern-day adventure!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 paź 2012, 23:14 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 maja 2010, 16:12
Posty: 69
Płeć: mężczyzna
W którym momencie nagrania jest informacja o datowaniu tej mapy na 2k pne?

Na stronie tej Pani http://www.asiaticfathers.com/map.htm akurat ta mapa się nie pojawia i chyba dobrze bo inne informacje wskazują na inne jej pochodzenie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 paź 2012, 11:02 
A propos nagłych zmian geologicznych, tektonicznych na ziemi. Wystarczy zobaczyć fragmenty północno-wschodniej linii brzegowej Anglii, oderwane strome zbocza.Na górę
   
 
 
Post: 04 paź 2012, 11:45 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lip 2010, 18:09
Posty: 557
Płeć: mężczyzna
ta mapa pokazuje jak nas w ciula ladowali przez tysiace lat mowiac ze ten i ten jako pierwszy odkryl itd. :) tak samo jak mowili ze ziemia jest plaska. Teraz wiem ze tak samo wladcy kreuja zaklamany obraz rzeczywistosci dzisiaj jest nim globalne oceiplenie spowodowane przez czlowieka takie samo klamstwo jak ze ziemia jest plaska. A tu pikus bo ziemia jest okragla i wchodzi teraz w inny rejon galaktyki dlatego sie ociepla.

_________________
Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 paź 2012, 13:19 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Rafax pisze:
W którym momencie nagrania jest informacja o datowaniu tej mapy na 2k pne?


Jak dobrze pamiętam to mówi o tym chyba dwukrotnie pomiędzy 10 a 15 minutą. Głownie jej chodzi o udowodnienie, że to Chińczycy odkryli Amerykę kilka tysięcy lat wcześniej niż Kolumb..Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 lis 2012, 20:04 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2010, 13:56
Posty: 264
Płeć: kobieta
Nie przesadzajcie...
Mapa może mieć te 4 tysiące lat a rozbiezności mogą wynikac nie z tego, że jej pochodzenie jest starsze, jak po prostu z banalnego faktu, że Chińczycy nie mieli stuprocentowego oglądu, jak wygladają wszystkie lądy, na mapę mogli nanieść tylko to, co wiedzieli...
Nie można wszystkiego tłumaczyć spiskiem...

_________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.

William Blake, Wróżby niewinnościNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 lis 2012, 21:53 
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/ ... nzies/1421

"1421. Rok w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat"

miałem, przeczytałem, zgubiłem, czego trochę żałuje, facet konkretnie sprawę przeanalizował, miał ku temu odpowiednie wykształcenie i praktykę, zebrał ogromną ilość ciekawych i przekonujących poszlak. Wszystkie Wasze wątpliwości odnośnie tej akurat mapy powinny się rozwiać, choć pewnie dla niektórych wytłumaczenie będzie zbyt banalne i przyziemne, dosłownie i w przenośni :)

Anglii, Bałtyku, szczegółów Europy brak, bo Afrykańscy władcy przekonali chińską ekspedycje, że dalej na północ nie ma sensu płynąć, bo tam "psy dupami szczekają" a ludzie żyją w jaskiniach i się nie myją, tak w skrócie :)Na górę
   
 
 
Post: 16 lis 2012, 0:41 
Rok 1434. Cesarz wysyła flotę prawie 3 tysięcy okrętów ze specyficzną misją w każdy zakątek świata. Na pokładzie statków znajduje się Yong Le Dadian - największa chińska encyklopedia, zawierajaca cytaty i bogate ilustracje z ponad 22 tysięcy manuskryptów.
Cel misji - dać barbarzyńcom wiedzę.
Flota dopływa w weile zakątków świata, w tym do Włoch (Wenecja i Florencja) - gdzie rodzi się następnie renesans, polegający w dużej mierze na korzystaniu z chińskiego prezentu. Powstają różne ciekawe mapy, a także opisy i rysunki machin służących człowiekowi w czasie pokoju i wojny, na lądzie, w powietrzu i na morzu...
Właściwie większość uznawanych za renesansowe odkryć to kopie z chińskiego dzieła. Lektura i przedstawione dowody w zestawieniu z chronologią wgniatają w fotel.
http://www.gavinmenzies.net/china/1434-2/1434-evidence/

pozdrawiamNa górę
   
 
 
Post: 17 lis 2012, 1:08 
Cytuj:
Rok 1434. Cesarz wysyła flotę prawie 3 tysięcy okrętów ze specyficzną misją w każdy zakątek świata. Na pokładzie statków znajduje się Yong Le Dadian - największa chińska encyklopedia, zawierajaca cytaty i bogate ilustracje z ponad 22 tysięcy manuskryptów.
Cel misji - dać barbarzyńcom wiedzę.


Dziękuję wam bracia Kitajcy, gdyby nie wasza myśl naukowa to ja brodaty barbarzyńca pewnie do dzisiaj mieszkałbym w jaskini nie wiedząc nawet w jaki sposób rozpalić ognisko.
W zasadzie to autorzy podobnych książek chcą prawdopodobnie udowodnić światu że ja barbarzyńca wymyśliłem tylko wódkę i komunizm.

Niech i tak będzie, o zaszczyty i glorię lidera cywilizacyjnego nie warto dzisiaj walczyć, wychodzi to już z mody.

Dziwni są jednak ci nasi skośnoocy geniusze, ich pierwsi liderzy byli przecież wysokimi niebieskookimi blondynami ubranymi w piękne jedwabne stroje, podobno to własnie oni powymyślali te wszystkie koła, mapy, medycynę , proch i jedwabie.

Albo weźmy taki mur chiński, siódmy cud świata ( na szóstym są nasze Mazury! :tak: ) swoje wejściowe schody ma po zewnętrznej stronie, nie mógł więc służyć jako obrona przed barbarzyńcami , wygląda na to że to barbarzyńcy chcieli odizolować się od żółtych braci, ale jakie to w końcu ma znaczenie, dzisiaj cały świat jest "made in China", a Chopina już nikt u nas nie słucha tylko go pije.Na górę
   
 
 
Post: 29 lis 2015, 13:48 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 29 wrz 2015, 11:06
Posty: 82
Płeć: mężczyzna
Są mapy Ziemi z XV wieku na których odwzorowane są wszystkie kontynenty z wielką precyzją.Jak tego dokonano,nikt tego na tą chwilę nie wie.


http://www.nieznane.pl/zagadka-starych-map,436.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 lis 2015, 19:04 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3234
Płeć: mężczyzna
Zawsze mnie ciekawiło-jak ci dawni,nieraz starożytni wręcz ludkowie mieli możliwość przedstawiania zarysu geograficznego całego Świata.No "pal sześć" jakiegoś kontynentu,ale całości??
Nie ma możliwości by nie posiłkować się jakimś spojrzeniem z lotu ptaka,więc?
A te o wiele wcześniejsze niż tu prezentuję?

1
Mapa świata Bernard Sylvanus, 1511 r.n.e.
Obrazek
2
Mapa świata Giuseppe Rosaccio, 1598 r.n.e.
Obrazek
3
Mapa świata Jean Rotz, 1542 r.n.e.
Obrazek
4
Mapa świata, Peter Apian, 1530 r.n.e.
Obrazek
5
Mapa świata, Fools Cap World, 1590 r.n.e.
Obrazek


za:
http://dawnemapy.com.pl/

http://www.pixteria.pl/kategoria/mapy-w-starym-stylu

_________________
Żywe Zwierciadła i zakrzywione odbicia.
.kapsw oget jatyzc eiNNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 lis 2015, 20:26 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lis 2015, 0:30
Posty: 103
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Droga Mleczna Ziemia
Ups, raczej nie są płaskie :PNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 lis 2015, 18:21 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 sie 2013, 2:11
Posty: 73
Lokalizacja: Tutaj
A no, pływali, odważni byli to pływali, ciekawość, naturalna cecha człowieka. Z biegiem lat coraz więcej nanosili na swoje mapy, poprawiali, koślawe były no bo satelity jeszcze nie latały, ale wymyślali coraz lepsze urządzenia do nawigacji, po samych gwiazdach to trochę ciężko...Coraz lepiej, coraz dokładniej, pewno znajdywali tez mapy strarożytnych,, i jakoś to poszło.

Jak ktoś myśli że koślawe bo wtedy kontynenty były bliżej to...już nie powiem co.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 sie 2016, 10:54 
Offline
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 18 sie 2016, 10:51
Posty: 2
Witam :)

Ta Chińska mapa to oszustwo.

http://www.1421exposed.com/html/wade_challenge.html

Punkt po punkcie wyjaśniono jakie zawiera błędy, szczególnie językowe.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group