Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 03 gru 2020, 20:44

Nowości Nowości dla Starożytna Historia / Zakazana Archeologia / Paleoastronautyka

Mapa strony Starożytna Historia / Zakazana Archeologia / Paleoastronautyka » Forum : Starożytna Historia / Zakazana Archeologia / Paleoastronautyka

[ Liczba tematów: 208 Przejdź na stronę 1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Wiadomość
 Tytuł: Zatopione rydwany armii faraona
Witam. Obejrzałem przed chwilą filmik Zatopione rydwany armii faraona / Mojżesz i dowody exodusu i nasunęło mi się w związku z nim kilka pytań. Zakładając ze Wyatt rzeczywiście odkrył miejsce przejścia Izraelitów przez Morze Czerwone i relacja biblijna z tego zdarzenia jest prawdziwa zastanawia mnie czy starożytni bogowie( czyli istoty z innych planet) w tym Jahwe byli zdolni do rozwarcia wód i w odpowiednim momencie pozwolenia aby wróciły na swoje miejsce albo do zwęglenia szczytu ...

Czytaj więcej : Zatopione rydwany armii faraona | Odsłony : 3516 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: Roopkund – zagadkowe Jezioro Szkieletów
Roopkund położone jest w odizolowanym zakątku największych gór świata - Himalajach, na wysokości około 5029 metrów, znanym lepiej jako „Jezioro Szkieletów”, ponieważ jest ogromnym grobem, w którym znajduje się od 300 do 600 ludzkich szkieletów.
Obrazek
Obrazek
Jego odkrycie w 1942 roku, przez strażnika parku narodowego, zrewolucjonizowało wiedzę na temat historii tego miejsca.
Obrazek
Zamarznięte Roopkund

Dzięki testom radiowęglowym odkryto, że szkielety pochodzą z okresu pomiędzy XII a XV wiekiem. Początkowo wierzono, że masowa śmierć ...

Czytaj więcej : Roopkund – zagadkowe Jezioro Szkieletów | Odsłony : 5827 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Czy klonować neandertalczyka?
Już wkrótce świat powinien ujrzeć kompletne DNA neandertalczyka. A za kilka lat naukowcy mogą dysponować technikami umożliwiającymi klonowanie komórek naszego wymarłego kuzyna, części jego ciała, a może nawet całego żywego osobnika. Jednak czy powinniśmy to robić?
Obrazek
Próba rekonstrukcji wyglądu neandertalskiego dziecka, którego czaszkę odkryto na Gibraltarze. Wykonał ją zespół z Uniwersytetu w Zurychu we współpracy z Elisabeth Daynes

Od 2005 r. Instytut Maxa Plancka w Lipsku (Niemcy) i laboratorium 454 Life Sciences w Bandford ...

Czytaj więcej : Czy klonować neandertalczyka? | Odsłony : 1887 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: książki warte uwagi - - - tmxmarcin
witam serdecznie...
mam pytanie jakie ksiazki odkrywaja 'kulisy' archeologii i jednoczesnie nie gmatwaja spekulacjami o 'szarakach' dajacych wladze i odbierajacych.

mianowicie ostatnio przeczytalem charles'a fort'a ksiega rzeczy zakazanych - 210 stron wymiata ! "Księga rzeczy wyklętych" to z całą pewnością najsłynniejsza na świecie kolekcja zdumiewających i niemożliwych do wyjaśnienia faktów, których wyszukiwaniu legendarny ekscentryk amerykański - Charles Fort - poświęcił całe swoje życie. Efektem jego mrówczej pracy stał się zbiór 40000 fiszek zawierających doniesienia o ...

Czytaj więcej : książki warte uwagi - - - tmxmarcin | Odsłony : 11097 | Odpowiedzi : 9

Tytuł: Dwa źródła jaźni
Kiedy czyta się różne książki traktujące o prehistorycznych ludach dawnej Europy, uderza mnie powszechność śladów jakiejś dawnej, (dawnych) kultury, która miała zupełnie inny system wartości, od tych kultur, które kształtowały znany nam ciąg kulturowy i cywilizacyjny. Mam przeczucie, że dawniej, zanim przyszła do nas kultura „klasyczna”, istniała tutaj zupełnie inna, o krańcowo odmiennym systemie wartości kultura, o której nie można by wcale powiedzieć że była zacofana – może nawet, gdyby wziąć pod uwagę rozwój duchowy ...

Czytaj więcej : Dwa źródła jaźni | Odsłony : 2462 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: Filmy z megalitycznych budowli na całym świecie
Japonia:
phpBB [video]

Egipt:
phpBB [video]

Boliwia:
phpBB [video]

resztę sami znajdziecie :lol:

pozdrawiam

Czytaj więcej : Filmy z megalitycznych budowli na całym świecie | Odsłony : 4028 | Odpowiedzi : 11

Tytuł: Coś nowego o Arce Noego
Quote:
Zgodnie z treścią przetłumaczonej niedawno inskrypcji umieszczonej na babilońskiej glinianej tabliczce, która opowiada historię arki, od boskiej zemsty zdołał uratować się na niej cnotliwy człowiek, jego rodzina a także zwierzęta. Okazuje się jednak, że łódź ta nie miała wiele wspólnego z jej późniejszymi przedstawieniami, bowiem zaprezentowano ją jako ogromną okrągłą tratwę wykonaną z trzciny.

Licząca sobie ok. 3700 lat tabliczka znaleziona została na Bliskim Wschodzie przez Leonarda Simmonsa - historyka amatora, który poświęcał się swej ...

Czytaj więcej : Coś nowego o Arce Noego | Odsłony : 3880 | Odpowiedzi : 8

Tytuł: Kod Piramid
Hej!

Jestem właśnie po obejrzeniu świeżutkiej produkcji Doktor Carmen Boulter z Uniwersytetu w Calgary.
Ta światła kobieta podczas swych 23 wypraw do Egiptu miała możliwość wejść w miejsca o których inni badacze mogą tylko pomarzyć - a to za sprawą jej znajomości z poprzednikiem Hawassa, który oddając stanowisko wymógł na Zachim obietnicę odpowiadania "tak" na każde zapytanie Pani Carmen.

Po obejrzeniu filmu mogę powiedzieć że materiał robi naprawdę duże wrażenie.

Po pierwsze - jakość filmu ...

Czytaj więcej : Kod Piramid | Odsłony : 15082 | Odpowiedzi : 45

Tytuł: Leszek Wiktor Klimek - Bogowie Cudów
Aż mnie zdziwiło, że na forum nikt jeszcze nie zamieścić zbioru artykułów pana Leszka Wiktora Klimka (chyba że źle szukałem). Tematyka jest naprawdę bardzo obszerna i obejmuje spory zakres nierozwiązanych zagadek z przeszłości, między innymi świetny i dość długi artykuł na temat piramid w Gizie etc. z dość oryginalnego punktu widzenia - a mianowicie uwzględniając "cywilizację bogów" i teorię wielkiego uskoku.

http://www.docstoc.com/docs/document-preview.aspx?doc_id=19431177

Gorąco polecam i zapraszam do dyskusji

Czytaj więcej : Leszek Wiktor Klimek - Bogowie Cudów | Odsłony : 8739 | Odpowiedzi : 6

Tytuł: Siła Tradycji
Tak się włóczę po forum, szukając odpowiedniego miejsca na ten temat, ale jakoś nigdzie mi nie pasuje. W tym dziale też, ale jakoś tak mi się kojarzy bardziej z historią (może nie starożytną), niż z religią/wiarą, czy zdrowiem, a tym bardziej czarnymi projektami ;)

Już mamy na forum temat o 1 listopada, potem pojawił się o 11.11, za chwilę będziemy mieli kolejne imprezy i będą się pojawiały ...

Czytaj więcej : Siła Tradycji | Odsłony : 1383 | Odpowiedzi : 0

[ Liczba tematów: 208 Przejdź na stronę 1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Ostatni 10 aktywny temat

MILAB - Uprowadzenia / Kontrola Umysłu

Nie ma nowych postów Uprowadzenia przez obcych, tylko konkretne materiały
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów "Matka Ciemności - Chateau des Amerois"
Wyświetl najnowszy post

Media / Kompleks Przemysłowo - Rozrywkowy

Nie ma nowych postów Teledyski, muzyka, symbolizm, ukryty sens tekstów
Wyświetl najnowszy post

Illuminaci / Kulty / Symbolika / Religie

Nie ma nowych postów Wiadomości podprogowe - 666 (napisy PL)
Wyświetl najnowszy post

Matrix / Natura Rzeczywistości / Przebudzenie / Paranormalne

Nie ma nowych postów Kocie zdolności...
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Jednoczenie się poprzez ruch i taniec w kręgu
Wyświetl najnowszy post

Medycyna niekonwencjonalna / Zdrowie / Dieta

Nie ma nowych postów MARIHUANA NIE ZABIJA A LEKI TAK!
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Nafta,terpentyna - zapomniane sposoby leczenia
Wyświetl najnowszy post

Hydepark

Nie ma nowych postów Synergia myśli i serc
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Za czy przeciw
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki

Statystyki

Liczba postów: 161854 | Liczba tematów: 10627 | Liczba użytkowników: 3652

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group