Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 paź 2020, 6:42

Nowości Nowości dla Starożytna Historia / Zakazana Archeologia / Paleoastronautyka

Mapa strony Starożytna Historia / Zakazana Archeologia / Paleoastronautyka » Forum : Starożytna Historia / Zakazana Archeologia / Paleoastronautyka

[ Liczba tematów: 208 Przejdź na stronę 1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21

Wiadomość
 Tytuł: Grota Lascaux (Francja) - wizyta wirtualna
Zapraszam na wirtualna wycieczkę do Lascaux. W 2001 roku prawdziwa grota Lascaux została zamknięta dla turystów. Dostęp maja tylko naukowcy. Grota ta została odtworzona w innej grocie obok, którą miałam okazje zwiedzić.

Okres paleolitu (starsza epoka kamienia).
Jelenie, byki, bizony i konie :).

Na całym tym terenie są miejsca poświęcone Człowiekowi z Cro-Magnon (człowiek z górnego paleolitu występujący w Europie między 43 tys. lat p.n.e, a 10 ...

Czytaj więcej : Grota Lascaux (Francja) - wizyta wirtualna | Odsłony : 4881 | Odpowiedzi : 7

Tytuł: Tree of life . Karnak
Witajcie
Niedawno bylem w egipcie na wycieczce do Karnak Dostalismy 45 min by pozwiedzac kompleks.
W pewnym momencie jeden egipcjanin ciagnie mnie za reke bo cos chce mi pokazac ( ja niecheteni bo bedzie chail kase za to,kto byl to wie jak to wyglada). Dotarlismy do małej swiatyni ozyrysa.2 pomieszczenia i co mnie zdziwilo ze te rysunki na scianach jakiesinne niz wszystkie co widzialem ( na oczy i w internecie ).
Mianowicie widzialem tam drzewo ...

Czytaj więcej : Tree of life . Karnak | Odsłony : 2776 | Odpowiedzi : 9

Tytuł: Kącik dziwnych stworów
Dziwne dziwactwa, ciekawostka, w której dużo nieprawdy, ale i spora nuta ciekawości.

Obrazek

Witam.

Jako że widzę że takiego tematu nie ma, a jeżeli są jakiekolwiek filmiki, to warto by było wrzucić je tutaj, oddzielnie, do tego tematu właśnie.

Dlaczego tutaj, dlaczego taki temat no i w końcu... - dlaczego wybrałem ten dział.
Uwielbiam faunę i florę, jestem jej "podziwiaczem" czy też inaczej nazwę - obserwatorem, trudno ogarniać dziesiątki tematów od strony naukowej, zatem pozostałe ...

Czytaj więcej : Kącik dziwnych stworów | Odsłony : 9845 | Odpowiedzi : 11

Tytuł: Homo sapiens sprzed 400 tys. lat?
Dzieje się, albo nie :zęby:

Obrazek

Quote:
Archeolodzy w Izraelu znaleźli szczątki prawdopodobnie najstarszego przedstawiciela naszego gatunku - Homo sapiens. Sensacyjne znalezisko, które liczy około 400 tysięcy lat, może całkowicie zmienić nasze rozumienie historii ewolucji człowieka.

Archeolodzy z Uniwersytetu w Tel Awiwe badali jaskinię Qassem odkrytą dziesięć lat temu. - W ciągu ostatnich kilku lat znaleźliśmy fragment czaszki, zbyt mały, by cokolwiek o nim powiedzieć, ale natknęliśmy się ...

Czytaj więcej : Homo sapiens sprzed 400 tys. lat? | Odsłony : 2599 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: Starożytny komputer z klocków Lego [PL]
phpBB [video]

Czytaj więcej : Starożytny komputer z klocków Lego [PL] | Odsłony : 1766 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: Datowanie radiowęglowe
Zastanawia mnie na ile ta metoda jest dokładna ...
Znając naukofców
Gdzieś kiedyś słyszałem że jest to jedna wielka bujda ,, mająca popierać
politykę NWO..

Czytaj więcej : Datowanie radiowęglowe | Odsłony : 6790 | Odpowiedzi : 12

Tytuł: Podobieństwa między dawną kultura słowiańską a wedyjską
Quote:
Do X wieku powszechnie wyznawano na obszernych rejonach słowiańskich dawne religie, które zostały brutalnie stłumione przez najeżdżające chrześcijaństwo. Przetrwały one tajnie do ok. XV wieku, potem ich popularność spadła jeszcze bardziej aż obecnie występują tylko w formie rekonstrukcyjnych ruchów rodzimowierczych.

Jednym z głównych podobieństw dawnych wiar do hinduizmu jest postać słowiańskiego bóstwa Świętowita, o czterech twarzach, podobnie jak hinduistyczny Brahma, stwórca wszechświata. Generalnym podobieństwem jest powszechne występowanie bóstw polikefalicznych. Czczono też bóstwo o imieniu Wiszen, ...

Czytaj więcej : Podobieństwa między dawną kultura słowiańską a wedyjską | Odsłony : 5423 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: Enuma Elisz - Powstanie Układu Słonecznego
Quote:
Ówczesna wiedza astronomiczna przekraczała nawet współczesną, tłumaczy, bowiem zagadki, których dzisiejsza nauka nie potrafi wyjaśnić- może astronomowie powinni przeczytać "Epos o Stworzeniu świata"?

W starożytnych kulturach doliny rzek Eufratu i Tygrysu na większości pieczęci cylindrycznych przedstawiano pewne ciała niebieskie obok postaci bogów i ludzi. Wyjątkowa okazała się być akadyjska pieczęć z III tysiąclecia p.n.e. Znajduje się ona obecnie w Muzeum Berlińskim pod numerem katalogowym VA/243.

Attachment:
VA243.jpg

Jej odmienność polega na tym, ...

Czytaj więcej : Enuma Elisz - Powstanie Układu Słonecznego | Odsłony : 2642 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Sumer
Quote:
Sumer

To nazwa obszaru w południowej Mezopotamii - dziś część Iraku - na których w IV i III tysiącleciu przed naszą erą Sumerowie tworzyli jedną z najstarszych na świecie cywilizacji. Przybyli prawdopodobnie z Azji Środkowej około 3300r. p.n.e.

Attachment:
500px-Sumer3.jpg

Ludność Sumeru nie tworzyła jednolitego państwa, żyjąc w państwach-miastach. Najstarszymi ośrodkami o największym znaczeniu politycznym i kulturalnym były Eridu, Ur, Nippur, Lagasz, Uruk i Sippar.
Dzieje polityczne Sumeru nie są znane; w ...

Czytaj więcej : Sumer | Odsłony : 12795 | Odpowiedzi : 18

Tytuł: Wood henge
Drewniana siostra Stonehenge
sobota, 24 lipca 2010

O odkryciu kręgu drewnianych obelisków położonego kilkaset metrów na północny zachód od Stonehenge pisze w czwartek brytyjska prasa, nazywając je jednym z najbardziej pasjonujących odkryć dokonanych na tych terenach w ostatnich 50 latach.

Za pomocą techniki będącej "odpowiednikiem rentgena" archeolodzy "prześwietlili ziemię" i dokonali odkrycia tworzących krąg dołów. Wzniesiona ponad 4,2 tys. lat temu budowla miała 25 metrów średnicy, co oznacza, że była prawie takiej samej wielkości co ...

Czytaj więcej : Wood henge | Odsłony : 2162 | Odpowiedzi : 0

[ Liczba tematów: 208 Przejdź na stronę 1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21

Ostatni 10 aktywny temat

Medycyna niekonwencjonalna / Zdrowie / Dieta

Nie ma nowych postów Badanie poziomu wapnia we krwi.
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Samoleczenie metodą BSM
Wyświetl najnowszy post

Matrix / Natura Rzeczywistości / Przebudzenie / Paranormalne

Nie ma nowych postów Transkomunikacja. Prof. Ernst Senkowski (napisy pl)
Wyświetl najnowszy post

Hydepark

Nie ma nowych postów mk ultra
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Muzyka zakorzeniona , a Akademia Kolberga i Lovembal
Wyświetl najnowszy post

Illuminaci / Kulty / Symbolika / Religie

Nie ma nowych postów Dylematy
Wyświetl najnowszy post

Starożytna Historia / Zakazana Archeologia / Paleoastronautyka

Nie ma nowych postów Niemieckojęzyczni Słownianie w Schwerin czyli w Swarzynie
Wyświetl najnowszy post

Nowości i Wiadomości

Nie ma nowych postów Smog
Wyświetl najnowszy post

NWO / Terroryzm / Polityka / Ekonomia / Problem-Reakcja-Rozwiązanie

Nie ma nowych postów LGBTQIA - nowoczesność i postępowość wśród płci
Wyświetl najnowszy post

Ezoteryka / Rozwój Duchowy

Nie ma nowych postów Psychodeliki - Gateway dla świadomości
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki

Statystyki

Liczba postów: 161842 | Liczba tematów: 10625 | Liczba użytkowników: 3652

cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group