Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sty 2022, 18:00

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Witam,

Z każdym dniem ogarnia mnie coraz większa wściekłość na "główne" media - każde wydarzenie relacjonowane przez daną stację TV, rozgłośnie radiową, portal www, czy nawet bezpłatną gazetkę są do szpiku kości przeżarte kłamstwem lub manipulacją. Oczywiście w ferworze walki ( bo tak to chyba trzeba zacząć nazywać ) można odnaleźć "właściwe informacje", jednak jest to nic w porównaniu z codzienną propagandą .

Niestety uświadamianie "społeczeństwa" nie przynosi oczekiwanego skutku - każdy kto nie wierzy mediom jest heretykiem, antysemitą, niepoczytalnym, paranoikiem, a w najlepszym przypadku - dziwakiem...

Jestem ciekaw co przychodzi Wam do głowy jeśli chodzi o mainstram-owe media?
Jak można w prosty sposób wykazać ich destruktywny wpływ ludziom, którzy jeszcze nic nie wiedzą?

Jakieś przykłady? Moje nie działają... :(

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 21 lip 2009, 19:27 
VIP Member
Awatar

Doskonale Ciebie rozumiem ale nie emocjonuj się aż tak. Niektórym (nie mam na myśli Ciebie) naprawdę życie musi przetrzepać czterylitery żeby zaskoczyli a że mają opóźniony zapłon to ich problem. Pamiętać też należy o czym innym nie mniej ważnym: ludzie nie są winni zaistniałej sytuacji ale też niewiele robią żeby to zmienić. Manipulacja całym globem jest z bardzo wysokiej półki zaawansowanych technik i technologii; pozostaje jedynie samemu zgłębić tą prawdę i mówić o tym ale nie przekonywać na siłę bo to stawia nas na tym samym poziomie co inni manipulanci. Czy np. ksiądz nakazujący pod groźbą kary piekielnej wierzyć nam w to co on chce żebyśmy wierzyli różni się od kogoś kto chce kogoś innego na siłę uświadomić czy przekonać do swoich idei? nawet najbardziej światłych? To jest "prawie" to samo; chodzi o mechanizm a nie cele, gdyż uświadamianie we właściwym kierunku jest konieczne ale nie na siłę.

A tak w ogóle:
Turn OFF your TV box :D

p.s. nie skupiajmy się na tych, którzy zmian nie chcą ale na tych, którzy je rozumieją. Naprawdę będzie łatwiej areszta pozostanie w tyle na własne życzenie. To oni będą "musieli" się kiedyś dostosować żeby egzystować tak jak my teraz musimy dostosowywać się do ich "standardów" żeby przetrwać prawo dżungli. Sytuacja cyklicznie się zmienia, raz na górze raz na dole.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Nie jest to oczywiście żadne antidotum, bo to już stan hipnotyczny społeczeństwa typu: "Nie mówili tego w telewizji, więc to nie prawda". Jak puścili w telewizji film na Polsacie "Anioły i demony" to od razu mama mnie poinformowała ze "Illuminaci światem chcą zawładnąć".

Samo oczywiście nic się nie zrobi ale można:
po pierwsze propagować ten już bardzo znany filmik:

phpBB [video]

(3 części)
po drugie rozmawiać o telewizji:
Cytuj:
95% informacji to przyjemne i relaksujące nowinki o zabójstwach, oszustwach, katastrofach. Zło, zło i zło.

Cały świetny artykuł (a przede wszystkim bardzo krótki i treściwy), na którym można oprzeć dyskusję znajduje się tutaj :
http://www.eioba.pl/a105246/jak_tv_wplywa_na_twoj_umysl

Jak do mnie ktoś z rewelacyjną informacją przylatuje, to zawsze zapytam o zródło informacji, jeśli to telewizja, to zanim tą informacje połknę to się dziesięć razy dobrze zastanowię i przemyślę.
Dobrze wiem że telewizja powie mi trochę ale nie do końca, naświetli sytuacje ale tak jak zechce, myśli za mnie ale tak jak chce bym ja myślała, zinterpretuje ale to będzie jej interpretacja.
Może warto o tym rozmawiać.
Jak powiedziałam nie jest to żadne antidotum, ale: "Nie od razu Kraków zbudowano".

Nie doradzam wyłączenia wtyczki, która umożliwia funkcjonowanie telewizorowi waszego sąsiada bo może zakończyć się to silnym poturbowaniem waszej ziemskiej powłoki. :lol:

Im więcej coś zwalczamy, tym w większą rośnie potęgę, sami temu czemuś przyznajemy tą moc.
Osobiście sądzę ze telewizja nie gra już pierwszych skrzypiec i zaczyna dogorywać. Musi coś zmienić, tak dalej ciągnąć nie może, bo społeczeństwo się budzi z tego letargu.

Ja mam na to bardzo prosty sposób. Nie oglądam telewizji. Po pierwsze: nic w niej nie ma. Po drugie: tracę czas. Po trzecie: to naprawdę wpływa na stan umysłu.
Po miesiącu przechodzi ten stan i nie odczuwam tej potrzeby oglądania.
Mało tego nie czuję się wcale przez to niedoinformowany 8-) .
Ani to nie wzbogaca, ani nie uszlachetnia, ani nie edukuje, ani nie uspokaja.
Oglądałem ostatnio "Przenicowany Świat" polecam ten film.

Wniosek identyczny jak @timewave: Turn OFF your TV box :D

Cytat z filmu... ale wystarczy zamienić wierze z promieniowaniem na coś co nazwiemy "hipnozą" lub czymkolwiek innym. Może temu służą właśnie min. Smugi Chemiczne aby zwiększyć działanie HAARP. Pomysłów jest wiele, a rezultaty widzimy codziennie.

Cytuj:
Działają bez przerwy.
Pod wpływem tego promieniowania ludzki mózg traci zdolność analizowania i myślenia.
Za to wierzy. Wierzy wszystkiemu. Gazetom, radiu, telewizji, nauczycielom w szkole, oficerom w koszarach, reklamie, propagandzie, kaznodziejom... System informacji działa nierozłącznie z systemem promieniowania. Ludziom można wmówić wszystko i przyjmą to jako jedyną prawdę.
Wtedy z człowiekiem można zrobić wszystko.
Entuzjazm - będzie entuzjazm,
wściekłość - będzie wściekłość.
Depresja i wszyscy upadną i będą powoli umierać.
Można ich zmusić do samobójstwa, można ich zmusić do zabicia swoich dzieci.
Można! Wszystko można.

Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Ja nie oglądam Tivijoli od grudnia zeszłego roku... (kurde skłamałem :twisted: oglądam czasem jakiś meczyk albo boks). Nie mogę się czasem nadziwić jak głupoty tam pokazywane stają się problemami ludzi spędzających swój czas przed TV ( kto okłamał prezydenta itp. gówno mnie to obchodzi bo on non stop kłamie). Teraz jest taka moda na bycie obcykanym w sprawach świata, niby pomocne w tym jest TVN24 :lol:

Nie oglądaj poczujesz się lepiej, daje 100% gwarancji.

Albo Tivijiola albo prawdziwe życie.

Wyłączenie wtyczki, która umożliwia funkcjonowanie Twojemu telewizorowi może dać Ci bardzo wiele korzyści. Mały odwyk sprawi, że poprawi się Twoje samopoczucie, zmniejszy poziom stresu i zwiększy zdolność do kreatywnego myślenia.

Ostatnio zmieniony 25 sie 2009, 15:38 przez Miłosz Niewierny, łącznie zmieniany 3 razy

Awatar użytkownika

Zapomniałem...
nie dawno kolega chciał mnie zeswatać z jedną białogłową. Nie chciałem bo nie lubię takich akcji jednak ostatnio uważa się mnie za odludka i się zgodziłem. W trakcie nasiadówy dziewczyny zaczynają żartować a ja nie wiem o co chodzi. Okazało się że cytują najfajniejsze reklamy Biedronki... koniec swatów :geek:

Wyłączenie wtyczki, która umożliwia funkcjonowanie Twojemu telewizorowi może dać Ci bardzo wiele korzyści. Mały odwyk sprawi, że poprawi się Twoje samopoczucie, zmniejszy poziom stresu i zwiększy zdolność do kreatywnego myślenia.

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Tak i ja potwierdzam, że jak wyłączyłem tą gównianą telewizję, to moje zmysły odżyły ;) w ogóle ograniczyłem swój dostęp do oficjalnych mediów do absolutnego minimum co i Wam polecam.

Zrobilam dokladnie to samo, jak juz cos ogladam to z reguly sa to filmy przyrodnicze na Discovery, ale to i tak bardzo rzadko.
Ostatnio bylam w sklepie akwarystycznym ( chyba tak to sie nazywa), i stwierdzilam ze spokojnie moglabym miec takie akwarium 600 litrowe slonowodne zamiast TV.

Awatar użytkownika

klio1212 pisze:
....Ostatnio bylam w sklepie akwarystycznym ( chyba tak to sie nazywa), i stwierdzilam ze spokojnie moglabym miec takie akwarium 600 litrowe slonowodne zamiast TV.

Zgadzam się z tobą, jest siła spokoju w Akwarystyce. Bardzo polecam osobom prowadzącym stresujący tryb życia.

Wracając do pytania które postawił Maxdziad.

Cytuj:
Jak można w prosty sposób wykazać ich destruktywny wpływ ludziom, którzy jeszcze nic nie wiedzą?

Najprostszym sposobem byłoby wylanie czegoś do bezdusznej puszki. Jak znam życie to jeżeli będzie otwarty jakiś sklep, nowa TiViJola wyląduje jeszcze tego samego wieczora w domu. Ci ludzie są na tyle dobrze "zahipnotyzowani" przez media, że nie uda się w kilku zdaniach czy podczas jednej rozmowy przekonać ich o tym fakcie. Trzeba pamiętać że wracając do domu, pilota zawsze będą mieli pod ręką a przyzwyczajenie i pustka przezwycięży możliwe wnioski z rozmowy z tobą.

Jeżeli jest jakaś szczególna dla ciebie osoba na której przebudzeniu zależy, polecił bym lekki podstęp. Zorganizuj jakiś wyjazd, czym dłuższy tym lepiej, w miejsce gdzie nie ma dostępu do TV ( nie informuj o tym ). Ważne aby zorganizować ciekawie czas, dużo zobaczyć i dużo pokazać . Czym dłuższy to będzie "odwyk", tym łatwiej będzie nie sięgnąć po pilota. W telemaniakach trzeba rozbudzić ciekawość świata, choć może bardziej jego doświadczania.

Cytuj:
Z każdym dniem ogarnia mnie coraz większa wściekłość na "główne" media - każde wydarzenie relacjonowane przez daną stację TV, rozgłośnie radiową, portal www, czy nawet bezpłatną gazetkę są do szpiku kości przeżarte kłamstwem lub manipulacją. Oczywiście w ferworze walki ( bo tak to chyba trzeba zacząć nazywać ) można odnaleźć "właściwe informacje", jednak jest to nic w porównaniu z codzienną propagandą .

To co napisałeś wskazywałoby na to że również nie stronisz od TiVijoli. Widzisz te wszystkie manipulacje i twoja frustracja rośnie. Ile głupot musisz wysłuchać aby trafić na jedną wartościowe info ? Po co to oglądasz ?

Nie ma sensu tracić energii na osoby które nie chcą się obudzić, a ty nie możesz im tego nakazać. Może to i głupie co napiszę ale ich wolnością jest prawo do pozostawania w zniewoleniu.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

klio1212 pisze:
Zrobilam dokladnie to samo, jak juz cos ogladam to z reguly sa to filmy przyrodnicze na Discovery, ale to i tak bardzo rzadko.
Ostatnio bylam w sklepie akwarystycznym ( chyba tak to sie nazywa), i stwierdzilam ze spokojnie moglabym miec takie akwarium 600 litrowe slonowodne zamiast TV.

Potwierdzam! Rybki znakomicie uspokajają. Tv natomiast robi odwrotnie. Nie oglądam jej wcale (czasem dobry film czy boxing - HAJ MIŁOSZ!), bardzo rzadko u ludzi, a jak widzę reklamy to oczy przecieram ze zdumienia... Masakra.

To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka
http://www.maya.net.pl

Awatar użytkownika

Cytuj:
Potwierdzam! Rybki znakomicie uspokajają. Tv natomiast robi odwrotnie. Nie oglądam jej wcale (czasem dobry film czy boxing - HAJ MIŁOSZ!), bardzo rzadko u ludzi, a jak widzę reklamy to oczy przecieram ze zdumienia... Masakra.

No ja znowu TiVijole oglądam wyłącznie u znajomych przy jakiejś nasiadówie lub kiedy wybiorę się do nich na meczyk czy boks ( to jak sonial13, pewnie Andrewowi będziesz kibicował :lol: )
Mój Teleśmiecior, ku ubawie moich sąsiadów, wyleciał na sylwestra przez balkon z czwartego piętra.
Dostałem co prawda mandat ale niech mnie kule biją- było warto.
Miny tych wszystkich ludzi patrzących na mnie jak na debila- bezcenne uczucie :twisted:

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Mam trochę inne zdanie od przedmówców na temat oglądania TV. Oczywiście, zgadzam się, że ogólnie nie warto korzystać z tego źródła informacji, zresztą głównie lecą tam reklamy, ale nie popieram postaw skrajnych typu wyrzucania odbiornika przez okno. To tak, jakby wywiad wojskowy przestał obserwować wroga, bo go nie lubi.

Nam - "przebudzonym" - TV już nie zagrozi. Każdą informację przepuszczamy bowiem jakby przez filtr naszej wiedzy o świecie i odczytujemy ją inaczej, niż ludzie, którzy do tego stanu świadomości jeszcze nie doszli. Przy takim założeniu, TV staje się źródłem informacji o poczynaniach NWO, które możemy obserwować jak na dłoni, odczytując między wierszami to, co dla "normalnych" jest niedostępne. Tak więc, czasem może warto na chwilę posłuchać i zobaczyć co podają w telewizorni między 19.00 i 20.00.

Awatar użytkownika

Czujesz się na tyle przebudzony by mieć pewność że ta godzinka odbędzie się bez manipulacji twoją osobą ?
Że nie zobaczysz czegoś co przykuje cię do fotela na dłużej ?

Większość rzeczy które mnie interesują odnajduje w Internecie, pomijając te zbędne.

Niech będzie że moje działania bywają czasem zbyt drastyczne, może powodem jest że staram się coś zamanifestować. Uważam jednak że jeżeli wyrzucasz coś ze swojej głowy to na stałe. Nie ma szukania wytłumaczeń by włożyć to ( choćby na chwilę ) na powrót. Ale to tylko moje zdanie.

P.S. Znam osobiście przypadek gdy osoba była przekonana że pozbyła się nałogu tytoniowego. Była przekonana do tego stopnia że zaczeła sobie pozwalać na jednego papierosa dziennie mówiąc:
- Mogę jednego zapalić, jestem "wolna" od nałogu.
Jak się skończyło wiadomo. Może to nie do końca trafiony przykład, lecz traktuje TV jako nałóg ( forma pasji :lol: ).

Awatar użytkownika

Witam,

Po dłuższej nieobecności na forum ( za co nisko się kajam :) ) wrzucam Wam pomysł na "Akcję przeciwko mediom".
Zastanawiając się jak dotrzeć do wszelkiej gawiedzi olśniło mnie że przecież każdego wkurw... reklamy! KAŻDEGO!

Są głośniejsze od programów, długie, idiotyczne, irytujące, oparte na sterotypach i przede wszystkim - KŁAMIĄ!

Idąc tym tropem stworzyłem coś co moją koncepcję opisuje najlepiej :)
Jestem ciekaw co myślicie o dotarciu do ludzi poprzez tego typu negowanie telewizji?
Czekam na posty :)

Obrazek

Awatar użytkownika

do nie których może to dotrzeć ale większość i tak nie wyobraża sobie życia bez telewizora trzeba zrobić spot z przekazem podprogowym przeciwko telewizji :mrgreen:

Juz w 2010 bedzie mozna ogladac reklamy w 3D :)

phpBB [video]

Awatar użytkownika

ich już powaliło całkowicie ;)

Awatar użytkownika

Przed telewizorem siadam kiedy chce obejrzec jakis serial (House albo CSI), ale rzadko bo tez mozna obejrzec na necie. Wiadomosci mam z internetu, filmy lubie ogladac na kompie bo nie ma reklam itp, programy typu Rozmowy w toku uwazam za szczyt debilizmu i nigdy bym tego nie wlaczyla, wiec smialo moge powiedziec ze z tv korzystam srednio raz w tygodniu lub rzadziej.

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Cottontail
Cytuj:
Przed telewizorem siadam kiedy chce....

a ja codziennie zasiadam przed telewizorem z zegarkiem na ręku.
Nie wyobrażam sobie życia bez telewizora i zegarka więc dlatego kupiłem taki wielki, prawie od ściany do ściany, piękny i dumny jestem z tego nabytku.
A więc codziennie uroczyście i wygodnie zasiadam przed telewizorem i zapalam świeczkę - nie telewizor, bo w medytacji przeszkadzają jakieś błyski i gadanie. Jak już skończę medytacje, to czasem kontempluję ale nie na podłogę bo żona krzyczy.
W parku też policja nie pozwala, bo jak kiedyś siedząc na ławce powiedziałem rejonowemu, że kontempluję, to mi dał mandat.

W przerwach patrzę na telelewizor i podziwiam.

Kiedyś gościł u mnie rachmistrz i po godzinie oglądania mojego telewizora sprawdziliśmy za ile zużył prądu a ile korzyści dało jego oglądanie.
Z obrachunku wyszło, że rachmistrz oglądał u mnie telewizor na mój koszt i żadnej rekompensaty z tego nie było. Od tego czasu oglądam moj telewizor bez jego włanczania.
Na zegarek na ręce też nie patrzę, bo jak się patrzy na zegarek, to się go używa a jak się używa to i się zużywa i w końcu musi się zepsuć a tak na dłużej wystarczy.
To nie zasłyszane w telewizji,- sam to wymyśliłem kontemplując. :)

Awatar użytkownika

Antidotum jest jedno : podwyższenie świadomości ludzi na przykład przez rozmowę z nimi. Ludzie są manipulowani, bo nie wiedza na czym manipulacja polega i w jaki sposób są manipulowani. Jak ktoś zna zasady to tak łatwo nie można go zmanipulować. Każdy z nas ma przynajmniej 100 znajomych (niektórzy tysiące :) ). Rozmowa to podstawa.
Bo jakie inne antidotum? Może naukowcy wynajdą nową szczepionkę? :o :shock: Na... telewizje :? :lol:

Czy się go lubi czy się nie lubi, gada konkretnie i na temat:

Jak działa mechanizm manipulowania opinią publiczną

Mam dobre antidotum...a i usmiac sie mozna siarczyscie...
CNN...relacja na zywo...wojna w zatoce...niebezpieczenstwo i dzielni tytani dziennikarstwa...naloty, maski, przeciwgazowe i smierc zagladajaca w oczy...dramatyzm i poswiecenie a wszystko po tobys ty widzu z pierwszej reki dowiedzial sie co dzieje sie na swiecie...
...i jeden maly szczegol zupelnie nieistotny-panowie nigdy nie opuscili studia... :lol:
...nie moge ze smiechu doslownie :lol: :lol: :lol:
phpBB [video]

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Dziś czytałem w najnowszej "Polityce" (nr. 47) - ciekawy artykuł, "Kuchnia Strachu", który po części naświetla nam jak wiadomości w TVP czy w TVN nie dostarczają nam informacji o kraju i świecie ale stają się swoistą rozrywką-informacyjną. Artykuł bardzo ciekawy. Co mnie zaintrygowało jeszcze bardziej, to zdjęcie na początku artykułu, na którym widać po lewej stronie oko reptyliona (?) a po prawej oko człowieka, który ma na buzi maskę przeciw grypie. Na przeciwko nim stoi człowiek w cieniu który się im przygląda. Zdjęcie bardzo intrygujące, chociaż w tekście nic nie ma o teoriach spiskowych :P Poniżej pozwoliłem zamieścić sobie skan artykułu.

Skan 1
Skan 2
Skan 3

Zasada jest prosta;
Bogobojni wierni boją się Boga i Piekła..... -strach, poddaństwo, upokorzenie........
Ateiści plują na Boga, nienawidzą.......- agresja, nienawiść.........
W obu przypadkach negatywne uczucia i o to właśnie chodzi o negatywne uczucia pozbawiające nas energii i blokujące dostęp do wyższej świadomości.

Brigida Bardot i nie tylko, też to znała.
Żeniła się i rozwodziła, skandal za skandalem a dzięki temu ze szpalt gazet nie schodziła.
Nie ważne jak o niej mówiono, ale mówiono na ciągle na całym świecie a to oznacza popularność.

To samo z TV.
Nie ważne czy chwalisz programy, czy je krytykujesz, bawią Cię, czy się wściekasz ale najważniejsze, ze masz całą uwagę i myśli zajęte tymi bezwartościowymi pierdołami i nie ma już czasu pomyśleć o celu własnego życia o sobie samym.
Żyjesz uczuciami aktorów we filmach, problemami mordowanych, gwałconych, potrąconych samochodem, aresztowanych, przemówieniami polityków i ich aferami.........wszystkim, tylko nie własnym życiem.

Czy nie o to właśnie chodzi?

Uraziłem Twoje uczucia i koniecznie musisz mnie skorygować lub zbanować?
Nauczanie rozumu mnie czy kogokolwiek i poprawianie świata zacznij od siebie samego i żyj własnym życiem -nie innych.
Masz tylko jedno życie i jedno zdrowie a drugiego nie kupisz.
Zajmij się choć chwilę sam sobą.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]