Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 05 cze 2020, 17:38

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Proponuję aby wszyscy którzy potrafią dostrzec manipulacje Nami w mediach mainstreamowych (TV , Internet) opisywali tutaj swoje doświadczenia.

Powinno to ułatwić zrzucenie medialnej zasłony z Naszych oczu.

Podam pierwszy przykład dosłownie z przed chwili:

Komentarze jakie wklejam na sronet.pl (bedę tak pisał ponieważ brak mi słów aby określić to mendium) , jeśli dotyczą kwestii politycznych, światopoglądowych, kościelnych itp powodujące podział społeczeństwa ukazują się od razu bądź po kilku minutach.

Dodałem komentarze dotyczące lekarzy, jak w dziale Medycyna na tym forum: http://www.ccsvi-ms.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=808

oraz inne godzące że tak powiem w "waaadze" bądź interesy Farmy i niestety się nie ukazują.

Pozdrawiam.

P.S. Jak się temat nie przyjmie lub jest gdzieś taki to proszę o przeniesienie ;)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 lis 2011, 20:53 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Ojej, też zauważyłeś jak działa "sronet":) Stary, olej to i nic na tej dziadowskiej stronie nie pisz, problem z głowy. Sam wielokrotnie się wk*wiałem jak pisałem jakieś komentarze o zbytnim naładowaniu "prawdą" w czasie najbardziej zawziętej dyskusji, tylko po to by zobaczyć jak "sronet" publikuje je ponad dobę później, jak temat już zniknął z głównej strony (ostatnio w dyskusji o Libii, większość komentarzy "dobrze, że zabili tego potwora, wreszcie Libia będzie wolna!" -no to chciałem sprostować to i owo).
Mnóstwo razy tak już było, zawsze w zakładkach zostawiam stronkę gdzie zostawiłem komentarz, by po paru godzinach zbadać co z nim zrobiono i zwykle jest "twój komentarz czeka na publikację". Jak napiszę coś bez większego znaczenia, to od razu publikują. Nawet sprawdzałem czy jak coś obraźliwego napiszę też będę musiał czekać, ale opublikowali bezzwłocznie. Zbyt dużą wagę do tego przywiązywałem, a tu jedna rzecz jest do zrozumienia: onet.pl to ośrodek manipulowania opinią, a nie forum gdzie można luźno wymieniać poglądy. Widać, że doskonale wiedzą co mogą publikować, a co nie (choć jednak przeważnie publikują te niewygodne komentarze, ale nawet do kilku dni później).

Awatar użytkownika

W sumie może i masz rację :) olać to.

Chyba że ktoś jeszcze będzie chciał się wypowiedzieć.

Pzdr.

Kampanie medialne, refundowane z budżetu państwa.

Jak wchodził zakaz zwykłych żarówek, powstaje kampania z Majewskim o tym abyś szanował prąd i wyłączał urządzenia elektryczne. [Wyciąganie (ładowarki?) z gniazdka było tak spektakularne, że robię to to dziś]

Przed próbą wprowadzenia GMO, pojawiła się kampania na rzecz szanowania jedzenia, w sensie aby nie kupować za dużo i później wyrzucać a dokładniej to skupili się na samym wyrzucaniu.
(co za ironia w państwie z ponad 15 procentowym wskaźnikiem ubóstwa)

'Pij Mleko, będziesz wielki!' - osobiście wolał bym dostawać owoce : )

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

też juz doświadczyłem tego ,że kilka moich komantarzy nie pojawiło się a "mięsem" w nich nie rzucałem lecz spokojnie opisałem moje zdanie. czyli cenzura i manipulacja.

"Twoje przekonania stają się twoimi myślami,
Twoje myśli stają się twoimi słowami,
Twoje słowa stają sie twoimi czynami,
Twoje czyny stają się twoimi zwyczajami,
Twoje zwyczaje stają się twoimi wartościami,
A twoje wartości stają się twoim przeznaczeniem."

A na gwiadkę możecie poczytać moje myśli na http://skyszaman.blog.interia.pl/

Perfect Master * 5th Degree

może to nie manupulacja medialna, ale patrzcie am łaskawie panującego Herr Tuska, od "wygranych" wyborów nigdzie sie nie wypowiada, schował się i już szykuje nam pakiet podwyżek.
Od noweg roku diesel jeszcze podrożeje, a co za tym idzie wszystkie produkty. Nic nie robią te leniwce, tylko podwyżki.

Nasze pokolenie w wieku 18 do 40 lat nie ma już emerytur, wszystko nam zabrali, ZUS dalej jednak jest jak czarna dzura wciąga kasę pogłębia się jednak ich dług!

Wszystkie inwestycje, stadiony, infrastruktura, wybudowane na takie wielkie kredyty, na najgorszych dla Polaków zasadach oprocentowaniu.

Jak po 2012 roku świat się nie skończy, albo ELITY nie wywołaja wojny, Polska bedzie miała tak ogromny dług, ogromne zaległości w wykorzystoniu unijnych pieniędzy, że podatek wzrośnie do 30%, akcyza i inne haracze wzrosną do granic rozsądku.

Nie trzeba być Jackowskim, aby widzieć gdzie prowadzi ta polityka długu. Polska bedzie dugą Grecją.

A to i tak nie ma znaczenia, bo pieniądz powoli staje się bez wartości, a teraz chcą sprzedac nasze posiadłości Chińczykom za te bezwartościowe papiery.

I BTW Teleexpress jest najgorzej zmanipulonym medium w całej dostępnej TV, tak jak oni wchodzą w dupę PO już zakrawa o absurd.

W Piątek włączyłem sobie Teleshitspress i jak oni obracają każdą złą wiadomość o PO, w smeich, aby ludzie się tym nie drażnili.

Wiekszosc uczestnikow forum zdaje sobie sprawe ze wspolnie tworzymy malenki procent populacji, ktora ma rozeznanie w otaczajacej rzeczywistosci a moze bardziej iluzji.

Mendia publiczne sa zmanipulowne my to wiemy, w/g mnie a prawidlowy przekaz powinien wygladac chociazby tak

np.
phpBB [video]

Domyslam ze zwykly zjadacz chleba po obejrzeniu tego chociaz wywiadu beda bardziej planowali jaki substytut sobie zaserwowac by ominac tak niewygodnych informacje.

Zal tylek sciska ze ludzie jedza, spia, pracuja, sraja kupia sobie ciasteczka/substytuty i umieraja. Ot cale ich zycie.

Pieknie powiedziane! Jednego dnia ludzie bogaci zrobia sie nastepnego dnia biednymi, tak jak kiedys bylo...

Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Swoje przemyślenia na temat manipulacji w sieci zawarłam w temacie:

"Sterowanie przepływem informacji na forach"
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=7581&start=0

Zachęcam do lektury i dzielenia się spostrzeżeniami.

Awatar użytkownika

kolejny przykład :

Wklejam link: http://www.ccsvi-ms.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=530 pod artykuł na gadu gadu:

http://www.gadu-gadu.pl/kopacz-polska-sluzba-zdrowia-nie-mamy-sie-czego-wstydzic

i po odświeżeniu komentarz znika, próbowałem ze spacją ale i to nie pomaga. Cezura :)

Pzdr

Awatar użytkownika

ładnie opisane przez użytkownika forum onetu

http://politician.w.interia.pl/

Hej, nie wiem czy to juz bylo na tym forum (sam nie znalazlem) i nie chcialem od razu zakladac nowego tematu, bo mysle, ze tutaj tez to pasuje.

Biały Dom: kosmitów nie ma

Cytuj:
Biały Dom poinformował, że nie ma żadnych dowodów na istnienie istot pozaziemskich - informuje aljazeera.net. Administracja Baracka Obamy złożyła tak niespodziewaną deklarację, ponieważ wystarczająca liczba osób podpisała petycje na jej stronie, co zobowiązało urzędników do udzielenia społeczeństwu odpowiedzi.

Zrodlo: http://strefatajemnic.onet.pl/newsy/bialy-dom-kosmitow-nie-ma,1,4902321,artykul.html

Awatar użytkownika

Cytuj:
Biały Dom poinformował, że nie ma żadnych dowodów na istnienie istot pozaziemskich - informuje aljazeera.net. Administracja Baracka Obamy złożyła tak niespodziewaną deklarację, ponieważ wystarczająca liczba osób podpisała petycje na jej stronie, co zobowiązało urzędników do udzielenia społeczeństwu odpowiedzi.

No a jak biały dom się ustosunkuje do faktu, iż ONZ powołała ambasadora do spraw UFO?
W ONZ oszaleli czy biały dom jest jakiś "do tyłu"...? :język:

Cytuj:
Przełomowe odkrycie, na które zabrakło pieniędzy

Wynalazł lek na czerniaka, ale nie ma pieniędzy, aby doprowadzić do jego rejestracji i wprowadzenia na rynek. 128 pacjentów prof. Andrzeja Mackiewicza chorych na nieuleczalną chorobę żyje, pracuje i nie odczuwa żadnych skutków ubocznych terapii.

Zrodlo: http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1652867,1,przelomowe-odkrycie-na-ktore-zabraklo-pieniedzy,index.html

Medonet - grupa onet.pl oczywiscie...mam ustawiona strone onetu jako domowa, bardziej z przyzwyczajenia niz prawdomownych wiadomosci i takie STRASZAKI widze bardzo czesto. Ktos , kto interesuje sie chociazby troche tematem noworworowym wie, ze juz dawno mozna bylo raka wyleczyc. Brak mi slow ogolnie...

Ja jestem wszoku relacji telewizyjnych z tego co wczoraj stało się w Szczecinie. Mianowicie, wczoraj Szczecin od popołudnia był sparaliżowany totalnie. Spodło trochę sniegu. Autobysy i tramwaje w większosci wogóle nie jeździły, a te co jeździły to stały w korkach lub zaspach. W kilku dzielnicach centrum brak prądu. Zero służb interwencyjnych w centrum! Zero odśnieżarek, nic. Znalezienie taksówki graniczyło z cudem. Pełno ludzi na przystankach nie mogących się dostać do domów, pełno wypadków. 6 godzin od 15:30 do 21:30 wracałem do domu do Polic, bo nie można było wyjechać ani wjechać do Szczecina. Wracam do domu oglądam TVPInfo a tam kilka obrazków zasypanego Szczecina i komunikat, że jest problem z transportem i komunikacja miejska jest opóźniona o 30 min!!! Dziś rano na TVN24, odrazu pierwsze ujęcie dwóch odśnieżarek i wypowiedzi kilku uśmiechniętych ludzi "no zima jest", "ale ładnie pada". Koniec relacji, a wczoraj w centrum miasta paraliż jak po klęsce żywiołowej. Ciekawe kto za to beknie. Oczywiście, że nikt.

Awatar użytkownika

@up
Prawdziwe...

Myślę, że nie warto wymieniać sytuacje w których media kłamią. Nie ma to w mojej opinii większego sensu. Ktoś w końcu musi zacząć mówić prawdę o tym co się dzieje na około. Znikąd nie widać takiego źródła informacji...
Nie można dyskutować nad samą istotą problemu. Trzeba zacząć szukać jego rozwiązania.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Trwa niemiecka ofensywa propagandowa. Nasi odwieczni oprawcy ocieplają wizerunek rycerzy krzyżackich w mediach

Trwa niemiecka ofensywa propagandowa w Polsce mająca przekonać Polaków, że brutalni najeźdźcy Krzyżacy byli w rzeczywistości… naszymi dobroczyńcami. Biorą w niej udział niemieckie fundacje działające w Polsce, ludzie przez Niemców po cichu finansowani oraz niemiecka prasa wydawana w Warszawie. I tak w świątecznym (sic!) wydaniu gazety “Polska the Times” czytamy artykuł red. Agatona Kozińskiego zatytułowany “Co nam zostało po “Krzyżakach”.

Jak się dowiadujemy dużo, bardzo dużo. Ba, właściwie bez nich bylibyśmy dziczą:
Cytuj:
W czarnej legendzie, jaka w Polsce otacza Krzyżaków, umyka jedno – fakt, że dzięki nim nasz kraj wykonał duży krok w rozwoju

- dowodzi Koziński. Żeby było śmieszniej najeźdźcom przypisuje nie tylko rzekome przyniesienie do Polski nowego prawa i rozwiązań technologicznych, ale także późniejszy złoty wiek Polski. Bo gdyby nie zagrożenie krzyżackie Wilno i Kraków by się nie porozumiały:
Cytuj:
To wspólny przeciwnik pozwolił przełamać różnice i zbudować państwo, które wkrótce zaczęło się zaliczać do najpotężniejszych w Europie

- czytamy w “Polsce “. Ale jak widać i to wielkie osiągnięcie nie jest polskie, ono jest z krzyżackiego źródła.
Można by machnąć ręką na te niezbyt mądre wywody gdyby nie to, że mamy najwyraźniej do czynienia z przemyślaną akcją “ocieplania wizerunku” teutońskich barbarzyńców.
W połowie grudnia TVP wyemitowała film pt: “Noc w galerii”, który wyprodukowała Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Widzowie w polskiej telewizji zobaczyli skrajnie wypaczony obraz relacji z naszymi sąsiadami. Twórcy filmu zrobili wiele, by pokazać, że Polacy Niemcom powinni być wdzięczni.

Film “Noc w galerii” przygotowany w ramach działalności Fundacji jest typowym przykładem rozmywania polskiej tożsamości narodowej oraz kodu kulturowego. Produkcja powstała na bazie wystawy „Obok. Polska-Niemcy. 1000 lat historii w sztuce”. Jej kuratorką była Anda Rottenberg. Wystawa miała na celu pokazanie w sposób nowatorski stosunków polsko-niemieckich. Poprzez sztukę autorzy chcieli dotrzeć do młodzieży i ukazać jej nowy wymiar naszej wspólnej historii. Z kolei film stał się podstawą do opracowania warsztatów skierowanych do uczniów. Niestety jednak twórcy omawianego obrazu przygotowali opowieść o polsko-niemieckim sąsiedztwie pełną uproszczeń, manipulacji oraz fałszu. Wiele niewygodnych dla Niemców tematów zostało przemilczanych. Polska w dziele filmowym pokazana jest natomiast głównie jako beneficjent państwa niemieckiego.
Wiele stwierdzeń padających w filmie, Polakom może jeżyć włos na głowie. Okazuje się choćby, że jako naród powinniśmy być wdzięczni za krwawą działalność Krzyżaków na naszych ziemiach. Narratorzy, grani przez Macieja Łubieńskiego i Michała Wójcika, tłumaczą, że
Cytuj:
Krzyżacy zrobili krwawą jatkę, ale oddali Piastom przysługę. I dzięki temu, dzięki ich robocie powstawały tu piękne miasta i zamki. A Warmia stała się uroczym zakątkiem Polski.

Na dowód drogocennych skutków krzyżackiej obecności w Polsce przywoływane są obrazy i nazwy polskich miast: Torunia, Elbląga, Olsztyna, Gniewu. Te miasta powstały, jak wskazują autorzy filmu, na zupełnym pustkowiu pozbawionym cywilizacji. Wszystko dzięki Krzyżakom.
Sprawa krzyżackiej obecności w Polsce jest zaskakująco długo prezentowana w filmie. Co ciekawe, nie ma ani jednego fragmentu w tym wątku, który można by nazwać zgodnym z polskim punktem widzenia. Nawet wielkie zwycięstwo w Bitwie pod Grunwaldem autorzy filmu postanowili zbagatelizować. Widzowie z „Nocy w galerii” dowiadują się, że zwycięstwo nad Krzyżakami nie poszło na marne, ponieważ „został przecież wielki obraz Matejki…”
Wątek krzyżacki jest prezentowany w sposób bardzo zmanipulowany. Twórcy przyjęli w pełni antypolski punk widzenia i patrzenia na historię. Taki sam zabieg zrobiono we fragmencie dotyczącym II wojny światowej. Temu tematowi poświęconych zostało kilkadziesiąt sekund filmu. Zaskakujących. Jeden z narratorów zdaje się tłumaczyć, że do wojennych doświadczeń nie warto przywiązywać wagi:
Cytuj:
historia stosunków polsko-niemieckich ma ponad tysiąc lat, a my wciąż patrzymy na nią przez pryzmat tragedii II wojny światowej i zbrodni III Rzeszy.

W innym miejscu okazuje się, że
Cytuj:
przez te tysiąc lat nie było przecież jednego państwa niemieckiego, które prowadziłoby jakąś spójną politykę wobec Polski. Były różne księstwa, z których każde robiło swoje.

W ostatniej wypowiedzi narratorzy filmu oświadczają, że
Cytuj:
na pytanie, jakie były stosunki polsko-niemieckie przez te tysiąc lat nie odpowiemy. Bo nie ma jednej odpowiedzi.

Wydaje się jednak, że widzowi autorzy filmu jasno sugerują, jakie te stosunki były. Polska otrzymywała od Niemców, a mało dawała. I nie ma żadnego prawa mieć pretensji do Berlina za cokolwiek. Taki przekaz budują nie tylko te fragmenty, które bagatelizują czy wręcz obracają w pozytyw zbrodnie popełnione na Polakach. W wielu miejscach filmu okazuje się, że Polska zawdzięcza wiele Niemcom. To dzięki Niemcom centralnym punktem Krakowa stał się ołtarz Witta Stwosza, który „nie miał z Polakami wiele wspólnego”. To dzięki Niemcom sławny stał się polonez, taniec podpatrzony przez niemieckiego kompozytora i promowany w Niemczech (to jest, zdaniem autorów, największy wkład Polski w rozwój pastwa niemieckiego). To również dzięki Niemcom rozwijał się XV-wieczny Kraków. Niemcy mają więc nieoceniony wkład w budowę Polski.
O Polsce i Polakach film nie opowiada z równie dużą estymą. Gdy mowa o polskiej dynastii Sasów, widzowie wraz z narratorami oglądają zdjęcie Augusta III. I dowiadują się, że z królem Polski jest coś nie tak – dziwnie wygląda.

Cytuj:
No rzeczywiście, sarmacka postawa, podgolony łeb, kontusz…

- wyjaśnia jeden z przewodników po polsko-niemieckich dziejach. Drugi dodaje ze swadą:
Cytuj:
mało tego. On wygląda bardziej na Polaka, aniżeli na króla. Gdzie on ma koronę? W ręku nie trzyma berła, tylko czapę.

W ten sposób ośmiesza się Króla Polski.
Fragment o Sasach sugeruje, że jak ktoś wyglądał na Polaka, to coś jest z nim nie tak. O polskości bohaterów nie zawsze film wspomina. W świetle narracji o Wicie Stwoszu, który – jak zaznacza film – był Niemcem, dziwi wątek związany z Mikołajem Kopernikiem. Dwaj bohaterowie filmu wiele miejsca poświęcają próbie pokazania, że nie był on Polakiem.

Cytuj:
Czy fakt, że Kopernik brał udział w wojnie z Krzyżakami wystarczy, by nazwać go polskim astronomem?

- pyta jeden z narratorów. Wspólnie dochodzą do wniosku: „a to ważne? Był geniuszem”. Okazuje się więc, że gdy ktoś jest Niemcem, pochodzenie się liczy i ma znaczenie. Gdy ktoś był Polakiem, jest inaczej.
Dla autorów rzeczonego filmu zdaje się też nie mieć wielkiego znaczenia walka z polskością, jaką prowadził Wilhelm I. Autorzy prezentują historię związku Wilhelma I i Elżbiety Radziwiłłówny. Ona zmarła, zostawiając Wilhelma. Narrator opowiada, że Wilhelm „do końca życia miał na biurku zdjęcie polskiej księżniczki”. W odpowiedzi na uwagę, że jako cesarz usunął język polski ze szkół i urzędów, więc „kochał Elizę, ale nie kochał Polaków”, ten sam narrator zaznacza:
Cytuj:
No bo kochać to nie znaczy zawsze to samo.

Czyżby walka z polskością i próby wynaradawiania Polaków były wdzięcznym tematem żartów?
Ale niektórzy idą jeszcze dalej. Janusz Kijowski, polityk SLD i dyrektor utrzymywanego z publicznych pieniędzy Teatru im. Jaracza w Olsztynie stwierdził w styczniu 2012 roku:
Cytuj:
A poza tym, co jest porywającego w fetowaniu bitwy średniowiecznej, gdzie azjatycka dzicz starła się z cywilizacją zachodnią? Co za sens wydawania milionów na bitwę pod Grunwaldem?”

Jak widać, mamy o sobie myśleć coraz gorzej (patrz na “Pokłosie”), a o Krzyżakach (i bolszewikach, najeźdźcach z 1920 roku też) coraz lepiej. To nowy wyraz pedagogiki wstydu. Ale z jednego powodu rzeczywiście powinno być nam wstyd. Nasi przodkowie żyjący 100 lat temu pod zaborami zrobili wszystko by godnie uczcić 500-lecie bitwy pod Grunwaldem. Dziś nasze media robią wszystko by wyszydzić sens walki polskich rycerzy. A odebranie sensu oznacza sparaliżowanie woli, także następnych pokoleń. Jaki jest zaś prawdziwy cel takich działań widać na Śląsku gdzie finansowany przez Niemców separatyzm, przy bierności władz, święci triumfy.

gim, sż, ła

=-=
źródło:
http://kefir2010.wordpress.com/2013/04/ ... w-mediach/

od paru lat nie widzę ani w TV ani w kinie zadnego filmu, w którym ukazuje się człowieka wierzącego jako normalnego człowieka. A jako jakiegoś schizo, albo moze nawet i spoko ale w trudnych sytuacjach wymieka. (poza biografiami) Po drugie o Bogu mówi się przez małe "b" i raczej ze ich nie ma(bogów) bo to albo wymysł albo istoty na wyższym poziomie technologicznym, lub innym.

I jak tu nie wierzyć ze kto czym przesiąka tym na starość brącha.

:-)

przeszłość i przyszłość są jak różnica potencjału zmuszając do właściwego biegu chwilunię, zwaną czasem: tu i teraz.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Nie ma w filmach Boga, bo Bóg stracił na wartości w dzisiejszych czasach (mówię o całości ludzkości) przez pęd za pieniądzem itd. Ludzie nie mają czasu na Boga. A skoro ludzi wiara nie interesuje to filmowcy się nie zajmują tym tematem, albo go wykorzystują jako dopychacz.

Brodson pisze:
Nie ma w filmach Boga, bo Bóg stracił na wartości w dzisiejszych czasach (mówię o całości ludzkości) przez pęd za pieniądzem itd. Ludzie nie mają czasu na Boga. A skoro ludzi wiara nie interesuje to filmowcy się nie zajmują tym tematem, albo go wykorzystują jako dopychacz.

Fakt. Za to dużo jest wstawek ze my mozemy byc jak Bóg. Piorą na okrągło, a dzieci łykają i stają się"światłością" dla świata. Od wieków.
:-) od Adama.

przeszłość i przyszłość są jak różnica potencjału zmuszając do właściwego biegu chwilunię, zwaną czasem: tu i teraz.

Obrazek

"motto":

"Jesteśmy wdzięczni wam Washington Post, New York Times, Time Magazine i innym wielkim wydawnictwom, których dyrektorzy uczestniczyli w naszych spotkaniach i wywiązali się ze swoich obietnic dyskrecji przez prawie czterdzieści lat. To byłoby niemożliwe dla nas do rozwoju naszego planu dla świata, jeśli by był przedmiotem jasnych świateł rozgłosu podczas tych lat ".

(David Rockefeller)

O tym, że prasa służy głównie dezinformacji pisał już John Swainton, szef sztabu New York Times 1860 - 1870.
Twierdził on: "nie ma czegoś takiego jak wolność prasy. Rolą dziennikarza jest niszczyć prawdę, kłamać wprost, na zboczeńca u stóp mamony. Jesteśmy narzędziami i wasalami ludzi zza kulis. To oni pociągają za sznurki. Nasze talenty, nasze możliwości, nasze życie jest własnością tych ludzi, jesteśmy intelektualnymi prostytutkami".

O manipulacje informacyjne oskarżyła CNN na łamach "The Guardian" była reporterka tej stacji Amber Lyon, trzykrotna laureatka nagrody Emmy. Na podstawie konkretnych przykładów twierdzi, że - jej zdaniem - rząd Obamy oraz rządy zagraniczne płacą stacji, żeby unikała publikowania szkodliwych dla niej materiałów.

Angora "Przegląd tygodnia" rubryka str. 77 nr 44/2013

... Wieczorem telewizyjne "Wiadomości" odstawiły spektakl światło-dźwięk, zapalając pod murem lotniska setki zniczy wykupionych w całym Smoleńsku i okolicach przez kilkudziesięcioosobową ekipę TVP. Że to niby światełka zapalane przez współczujących mieszkańców miasta. To było żenujące.
A ludzie rzeczywiście przychodzili na miejsce katastrofy, tylko, tam gdzie my staliśmy, nie mieli wstępu. I zniczy nie palili, bo te wykupiła wcześniej ekipa Piotra Kraśki. Rzucali kwiaty na pobocze drogi, składali dziennikarzom z Polski wyrazy współczucia. To było prawdziwe, tylko - szczególnie po zmroku - niewidowiskowe.

Relacja Wiktora Batera ze Smoleńska - fragment książki "Smoleńsk" - Teresa Torańska

Angora nr 46/3013 str. 19

Film "Network" 1976 - najlepsze fragment.

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Cytaty paru odważnych to jeszcze za mało. Trzeba siegnąc do źródeł.

Aby zyskać pełny obraz należy siegnąć do genezy tego zjawiska. Warto zwrócić uwagę, że działalność dzisiejszych mediów mainstreamowych ich kształt i metody manipulacji mają swój początek w działalności tzw. marksistowskiej szkoły frankfurckiej
(http://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_frankfurcka), która przeprowadzała w zeszłym wieku
rewolucje kulturalne i ma swój udział w rozwoju kultury masowej i w zasadzie we wszystkim co ukształtowało dzisiejsze media jakimi one są ... i przerobiła społeczeństwo wedle ścisle określonych celów. Jesteśmy po prostu "rolowani" w sposób naukowy to w jaki sposób myślimy, jak postrzegamy rzeczywistość, poprzez inżynierie społeczną staliśmy sie lustrzanym odbiciem propasgandy bijącej z telewizorka (wszystkich mediów), najwazniejszego po dziecach członka rodziny.

Zapraszam chętnych do rozwinięcia tego tematu.

Niktu

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Jak nas robią w bambuko.Cyfrowe oszustwo..... :haha: :haha: :haha:

phpBB [video]

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Polecam artykuł na blogu http://zezorro.blogspot.com/2015/09/zej ... wojny.html o eliminacji prawdziwych* dziennikarzy z pola walki, czyli o nowym amerykańskim kodeksie zwanym “Department of Defence Law of War Manual”.

*Prawdziwych w ograniczonym tego słowa znaczeniu, tzn. takich jakich mamy obecnie, tendencyjnych itd... Ma być jednak jeszcze gorzej, bo nie będzie nawet takich, będą wojskowi dziennikarze, pod rozkazami.

Już tylko krok dzieli nas od utworzenia orwellowskiego ministerstwa prawdy, chociaż właściwie nieoficjalnie funkcjonuje ono od dawna, praktycznie od zawsze.

W sumie już podobny temat był i chyba przypomnę artykuł brata o CNN :)

http://davidicke.pl/forum/spektakularna-wpadka-i-oszustwo-cnn-t12040.html

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Informacja jest "cementem społeczności".
Jako ze metoda poznawania w postaci wykorzystania "cudzej informacji" staje sie metodą decydującą,rola osobistego subiektywnego doświadczenia w poznawaniu rzeczywistosci coraz bardziej schodzi? na dalszy plan.Miedzy podmiotem a otaczającą go rzeczywistością powstaje szereg pośrednich ogniw;stwarza to okresloną możliwość odizolowania człowieka od rzeczywistości takiej jaką jest.Realizowanie dyplomacji publicznej tzn . delikatne i elastyczne narzucanie ludziom opinii rządzących oto istotna rola jaką wyznaczyły sobie media.Istotą masowego przekazu za pośrednictwem mediów (typu telewizja,prasa) i zarazem najprymitywniejszą jest podane w zakamuflowany sposób kłamstwo/fałszowanie informacji.
Lecz dzis mało kto wierzy w przekazy medialne .

Awatar użytkownika

Słusznie krytykujemy tu często media mainstreamowe, ale uczciwość, czy też obiektywizm nakazuje, jeśli się coś ocenia, by spojrzeć też na pozytywy, jeśli takowe istnieją.

Tak więc chciałbym tu pochwalić Onet za artykuł:
http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-sp ... nwo/3f4skh

Fragmenty:
Cytuj:
Bill Cooper - człowiek, który ujawnił tajemnice NWO

Bill Cooper - nazywany "człowiekiem, który zapowiedział 9/11" i jedne z najbardziej kontrowersyjnych publicystów w dziejach, otwarcie mówił o machlojkach na najwyższych szczeblach władzy, o ukrywanym kontakcie z obcymi i tym, jak urządza się obywatelom masowe pranie mózgu. Zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach, a śmierć - jak twierdzą jego zwolennicy - miała być karą za zbyt długi język…

"Znany aktywista organizacji paramilitarnych, który przysięgał, że nie da się pojmać żywcem, został zastrzelony przez policjanta po tym, jak sam postrzelił zastępcę szeryfa, który próbował go aresztować" - donosił 7 listopada 2001 r. "Los Angeles Times".

Tym kimś, kto miał nie dać się złapać, był Milton William "Bill" Cooper - dziś pamiętany dzięki dwóm rzeczom - książce, w której ujawniał mroczne tajemnice rządu USA i Nowego Porządku Światowego (NWO) oraz "przepowiedni" o zamachach z 11 września wygłoszonej kilka miesięcy przed atakami. Ten buntownik z wyboru i człowiek, który wypowiedział wojnę systemowi, twierdził, że światowe mocarstwa ukrywają przed obywatelami sekrety, od których włos jeży się na głowie. Chodziło m.in. o aktywność obcych na Ziemi, związki polityki z biznesem oraz tajne stowarzyszenia, które chcą wprowadzić na planecie nowy porządek…

"Nie wierzcie, jeśli powiedzą, że to bin Laden"

Cytuj:
Choć Cooper mówił, że większość polityków jest na usługach tajnych stowarzyszeń, ich najgorliwszymi sługami są Bushowie. Za kadencji George’a W. Busha miało stać się coś przełomowego, o czym Cooper ostrzegał w audycji z 28 czerwca 2001. Chodziło o gigantyczną prowokację, w której pierwsze skrzypce miał grać Osama bin Laden - człowiek stworzony przez służby i mający na ich polecenie zaatakować Stany Zjednoczone i Izrael, co miało być pretekstem do zbrojnego podboju Bliskiego Wschodu przez USA.

- Jeśli usłyszycie, że stoi za tym Osama bin Laden, nie wierzcie w to! - mówił Cooper na kilka miesięcy przed zamachami. - Trwa wielki projekt inżynierii społecznej, którego celem jest zmiana poglądów i nastawienia ludzi na całym świecie, szczególnie w USA, co ma pomóc we wprowadzeniu ogólnoświatowego socjalistycznego rządu totalitarnego.

11 września doszło do ataku na WTC i innych zamachów, a niecałe dwa miesiące później policja zabiła Coopera. Jego zwolennicy, a nawet jego przeciwnicy, byli tym wstrząśnięci. Skąd on o tym wszystkim wiedział? I czy w innych kwestiach też miał rację? - pytano.

Cytuj:
Cooper twierdził, że "inżynierowie NWO" stosują wiele taktyk, by opętać społeczeństwo. Jedną z nich ma być rozbudzanie fundamentalizmów oraz "ogłupianie przez edukację”:

"Jakość edukacji serwowana niższym klasom społecznym musi być najgorszego sortu. Chodzi o to, by stworzyć ‘fosę niewiedzy’, izolując niższe klasy od wyższych tak, by te pierwsze nie zdawały sobie sprawy z istnienia grup, które je kontrolują. Wskutek tego nawet najbystrzejsze osobniki z niższych klas mają niewielką szansę na wybicie się ponad przypisane im odgórnie miejsce w życiu. Ta forma niewolnictwa jest kluczowa dla zachowania porządku społecznego, pokoju i spokoju wyższych klas" - pisał.

Nie często można takie rzeczy poczytać w mediach głównego nurtu (propagandy). Oczywiście nie ma się co łudzić, że spowoduje to, że ludzie czytający ten portal (jeden z największych w Polsce) otworzą oczy, ale może dla pewnej ilości osób zaświeci się przysłowiowa lampka, może niektórych temat zaciekawi i spowoduje, że zaczną poszukiwać więcej informacji.

Podobnie seria "Teorie spiskowe Jessego Ventury"...
http://vod.pl/programy-tv/teorie-spisko ... tury/mtxvj

Nie wiem skąd Onet zatrudnia takich nierzetelnych "dziennikarzy" chyba z łapanki.
Nie ma żadnych tajemniczych mitów dotyczących "niewygodnej" śmierci Coopera,
można to samemu sprawdzić o ile nie jest się wyznawcą ""cooperyzmu"
Prawda jest taka Cooper był "Dywersantem Informacyjnym” i był cały czas agentem wywiadu US Navy.
Jego zadaniem było niszczenie świadków pracujących dla Rządu w sprawie ufo i środowisk alternatywnych często wygrażał tym świadkom i szantażował na co są dowody. Nagrywał groźby na sekretarkę i oczerniał ich publicznie. Mit że jakoby go zlikwidowano to fikcja.

Cooper lubi nadużywać alkoholu i się często awanturował. Gromadził też broń którą kolekcjonował.
Zadzwonił kiedyś do radia wygrażał swojemu wydawcy że przyjdzie do niego z bronią i go zlikwiduje.
Czy coś w tym stylu. Wydawca jego zadzwonił przerażony do biura szeryfa bo było słychać że jest pod wpływem alkoholu.

Szeryf z pomocnikiem przyjechali do jego domu a szeryf wiedział że gromadzi broń. Zaczął się awanturować i chcieli go zakłuć w kajdanki co jest normalną procedurą, ten wyrwał pomocnikowi szeryfa i postrzelił w głowę. Wiec szeryf zrobił to samo bo takie ma procedury amerykańska policja.
To tyle na temat mitów. Gdyby nie chlał i nie wymachiwał bronią to by żył. Prawda panie Celebiaś ?

To tyle ...

nie muszę chyba dodawać że mój komentarz onet nie opublikował ...tyle w temacie wiarygodności

Awatar użytkownika

Mi chodziło ogólnie o pisanie o zamachach 11 września, że to robota wewnętrzna i temu podobne.
Trzeba wziąć pod uwagę, kto to czyta, i w co ci ludzie wierzą, co wiedzą, czy raczej czego nie wiedzą.

Tutaj ConspiracyLocal -KFI świetnie to opisał, o co mi chodzi (zwłaszcza punkt 6):
post14602.html#p14602

Cytuj:
Różne są poziomy "prawdy" o świecie. Są tacy, dla których wykłady Davida Icke to za mało, a są i tacy, dla których spisek 11 września to za dużo i trzymają się poziomu prawdy Michaela Moore'a.

Uważam, że sporo napisali, jak na medium reżimowe i dobrze, że znajdują się tam ludzie wyłamujący się z ogółu, dokładający "od środka" cegiełkę do obnażania kłamstw.
Nie ma co oczekiwać, że tygrys stanie się pluszakiem, można co najwyżej nieco go oswoić - już taką ma naturę.
Już taka jest natura mediów, że prawdy tam jak na lekarstwo.

autor Celebiaś to osoba bardzo wulgarna i tak naprawdę ośmiesza każdego kto się z nim nie zgadza,
jest takim samym dezinformatorem ufologicznym jak Cooper. Występuje często paranormalium i infra jako "pseudoekspert" To tylko 'alternatywny mainstream"

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]