Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 06 mar 2021, 11:52

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 18 maja 2010, 1:26 
ratujac od cierpienia wszystkie czujace istoty...

troche to trudne jeszcze do ogarniecia dla mnie, za bardzo jeszcze na umysl to biore.
dziwne to jak sie scenariusz zycia uklada, wszystko wraca jak zapétlone, jak kolo zycia...
ja zwalczylam raka ktory byl moim wyrokiem...dzis widze ludzi ktorzy na raka umieraja w strasznym stanie.

jezeli idziesz w takie miejsce, i widzisz takie rzeczy- nie wolno wlasnie za duzo myslec, bo oszalejesz.
trzeba byc tylko obecnym.
ale kocham ta prace. jedyne co bym chciala to umiec lepiej pomagac, akceptowac i rozumiec.
to tez jest jak magia...Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 maja 2010, 1:26 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 18 maja 2010, 1:39 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1802
Pracuję dużo z umierającymi ludźmi.
To jedna z najkonkretniejszych prac - już nie kombinują.
Jak chcesz podnieść swoją skuteczność,
zawsze znajdą się możliwości - spokojnie!

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 maja 2010, 1:49 
tosmy sie znalezli w temacie...
do nastepnego razu, ide teraz popracowac nad swoim umyslem.
oczyszczanie- potem dzialanie.Na górę
   
 
 
Post: 20 maja 2010, 16:18 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lut 2010, 22:53
Posty: 30
Płeć: kobieta
oktaryna pisze:
w takim razie na co dzien mamy do czynienia z magia, nie uciekniemy od tego.
nasze zycie to tworzenie przez myslenie i nieustanna konfrontacja tego co wiemy z tym co nas spotyka- czyli burzenie zludzen.


A gdy wyłaczamy myślenie, wtedy nie mamy oczekiwań, złudzeń.

Wtedy nie ma co burzyć - i nie ma cierpienia.

Gdy wyłączamy umysł wychodzimy też z pola karmy, z kręgu przyczyny i skutku. I jesteśmy poza polem manipulacji.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 maja 2010, 1:13 
Virridiss Twój ostatni post idealnie opisuje stan rzeczy :tak: Dokładnie tak to odczuwam na tym etapie, w tym momencie.Na górę
   
 
 
Post: 22 maja 2010, 1:48 
http://davidicke.pl/forum/siedzenie-z-umys-em-nie-wiem :)Na górę
   
 
 
Post: 24 maja 2010, 23:46 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1802
The Big Mind Process by Dennis Marzel Genpo, Roshi
http://davidicke.pl/forum/the-big-mind-process-by-dennis-marzel-genpo-roshi-t1563.html

Polecam jako szybkie przeskoczenie z doświadczeniem.
Trzeba je jeszcze ustabilizować, jednak jest już smak...

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 maja 2010, 17:17 
Cytuj:
CZARNA MAGIA - BIAŁA MAGIA - SZARA MAGIA

Istnieje wiele rozbieżności w pojmowaniu różnicy pomiędzy białą a czarną magią. Większość współczesnych magów należących do zachodniego kręgu kulturowego twierdzi, że magia jest tylko narzędziem. To, w jaki sposób będzie ono wykorzystane, zależy od woli maga. Dlatego w rzeczywistości nie istnieje biała czy czarna magia, lecz jedynie „biali” i „czarni” magowie. Ich narzędzia są identyczne.

Na Zachodzie biała magia to ta, która jest wykorzystywana do dobrych celów i dobrymi sposobami, zaś czarna magia służy złu, wykorzystywania jest do niecnych zamiarów. A więc wszystko zależy od woli i intencji maga, zaś jego wola i intencje uwarunkowane są poziomem świadomości.
Jednak w dobie rozprzestrzeniania się tzw. channelingu pojawil się kolejny problem: jak zmierzyć intencje?, albo skąd mamy wiedzieć, jakie źródło inspiruje maga?
Dziś, słowo miłość, nadużywane w świadomy czy też nieświadomy sposób, nie jest już żadną gwarancją.
Z tego względu trudno jest wyznaczyć konkretną granicę pomiędzy białą i czarną magią. Dlatego obecnie pojawiło się trzecie pojęcie „szara magia”, które oznacza magię balansującą na granicy tych dwóch.
(Są na przykład tacy, którzy z bezwarunkową miłością na ustach przestrzegają m.in. przed Hanną Kotwicką i „jej” kalendarzem, którzy w trosce o dobro ludzkości głoszą, że Kotwicka musiała być bardzo zła, skoro Bóg zabrał jej jedyne dziecko, albo też rozpowiadają, że Kotwicka wycięła z filmu "Biała Droga" niewygodne dla siebie fakty itd.)

Zrozumienie praw magii jest o tyle ważne, że ten poziom rozpłynie się w drugiej połowie 2012/2013 r., kiedy dokona się ostateczne otwarcie Siedmiu Zablokowanych Świadomości (trzecia faza, kiny 194-200 wg TZOLKIN).
A zatem, może warto skorzystać z głównej zasady Wicca, która mówi: „Czyń to, co chcesz, pod warunkiem, że twoje czyny nie skrzywdzą nikogo”.

TAJEMNICA FUNKCJONOWANIA MAGII

Od tysiącleci tajników wiedzy magicznej strzegło kapłaństwo, szamani, strażnicy, czarownicy rdzennych ludów. Obecnie prawa "magii" (a faktycznie kosmologii jako nowej dziedziny nauki) stały się powszechnie dostępne. Osoby świeckie, które je poznały, nazywane są magami lub trenerami.
Współcześni magowie (trenerzy) odrzucają tradycyjne rytuały na rzecz technik zainspirowanych psychologią lub programowaniem neurolingwistycznym (NLP). NLP oznacza tu zespół umiejętności, które pozwalają na budowanie własnej motywacji, wpływanie na procesy emocjonalne i myślowe oraz wywieranie wpływu na innych.

Dziś magiem może być każdy, zarówno kobieta, jak mężczyzna. Staje się nim ten, kto zgłębi wielowymiarowość istnienia, potęgę myśli, prawo rezonansów, funkcje pola elektromagnetycznego, istotę fal Schumanna, czyli częstotliwości mózgu ludzkiego od 1 do 50 Hz (faza delta – 1-3 Hz – głęboki sen, stan koma; theta – 4-7 Hz – śnienie; alpha – 8-12 Hz – czas odprężenia, stan medytacji, stan przed zaśnięciem i po przebudzeniu; beta – 13-40 Hz – normalny stan czuwania).

Fale Schumana zostały odkryte w latach 50, ich częstotliwość wynosiła 7,83 Hz, czyli tyle co częstotliwość drgań Ziemi. W tym paśmie, poprzez pole elektromagnetyczne, każdy człowiek wchodzi w rezonans z Ziemią i innymi istotami.

Na częstotliwości 7,83 Hz znajduje się naturalna granica pomiędzy stanem snu i przebudzenia. 7,83 Hz to także pasmo stanu medytacji, transu, rytuałów, umożliwiających kontakt z innymi istotami i odbiór wyższych informacji. Należy zaznaczyć, że od wielu lat pasmo to można wykorzystywać także do manipulacji, kodowania w mózgu różnorodnych sugestii i impulsów za pomocą technicznie wywołanych częstotliwości Schumanna. Jedno z takich urządzeń znajduje się na Alasce w stacji HAARP, założonej, dziwnym zbiegiem okoliczności w 1987 r., roku Harmonicznej Konwergencji. Nic dziwnego, że technologie militarne od początku interesowały się falami Schumanna i wciąż z nimi eksperymentują.
Kręgi ezoteryczne również sięgają się po te fale i nie zawsze wykorzystują je w pozytywnym celu.
W tej chwili zakres częstotliwości fal Schumanna znacznie się podwyższył (8 – 50 Hz) i wciąż się zwiększa. To oznacza, że dziś jesteśmy ustawicznie bombardowani informacjami w stanie beta, czyli na jawie. Jest to czymś więcej niż stan medytacji, ponieważ daje możliwość równocześnie bycia aktywnym i śnienia na jawie albo inaczej czerpania informacji hotline z podświadomości. Na półkuli północnej najwyższe częstotliwości osiągają nas latem, w grudniu ich intensywność maleje.

Z magią mamy więc do czynienie na każdym etapie życia, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Kto z nas nie słuchał w dzieciństwie bajek, które opowiadała mama i babcia?
Najbardziej skutecznym elementem jest potęga myśli. W zależności od zastosowanych technik wyróżniamy następujące modele funkcjonowania magii: religijny, duchowy, energetyczny, psychologiczny, informacyjny i socjologiczny (technosferyczny).

CZY MAGIA MA WPŁYW NA CZŁOWIEKA?

Tak, teoria potwierdza się w praktyce. Ale nie chodzi tu o "magię" taką, jak pojmuje ją większość. Jest powszechnie wiadomo, że każda energia jest spolaryzowana, ma swój biegun pozytywny i biegun negatywny. Majowie, którzy nie bez przyczyny nazywali siebie Panami Iluzji, Graczami w Wielkiej Grze Uniwersum (zob. Majowie: Tkacze Czasu, Gracze Uniwersum), ujęli tę mądrość we wzorce światła i wzorce cienia, które stanowią dwoistą jedność i nie mogą istnieć bez siebie.
Ten, kto podąża za Światłem, nie powinien unikać Cienia. W przeciwnym razie nigdy nie doświadczy Harmonii. Stanie się „żywą mumią”, a to, czego doświadczy i określi stanem harmonii, będzie zwykłą ułudą, jego osobistą iluzją.

Aby wesprzeć na duchu tych, których dotknęła siła „czarnej magii”, podam, że w tym roku także w moim polu „magia” przestała być teorią. "Magia" to siła myśli skupiona na konkretnym celu lub osobie albo inaczej moc myśli-woli-intencji-sugestii-programu jednostki lub grupy.
"Magia zawiści", której doświadczyłam, była bardzo silna, ale do pokonania. Czym? – "Magią miłości" i "Magią wybaczenia".

Cytuj:
UWAGA KOŃCOWA

Zaznaczam, że nie wszystkie doznania, które określamy jako negatywne, projektują na nas inni. W większości przypadków jesteśmy konfrontowani ze skutkami własnych myśli, działań i pozornie czystych zamiarów. Dlatego apeluję o rozwagę i szczególną samokontrolę w tej tak subtelnej kwestii. Dobrymi chęciami piekło wybrukowano – miejmy to na uwadze.
Zamiast odsyłać „coś” do nadawcy, odsyłajmy to „coś niechciane” do swojego boskiego Źródła. Ono pomoże nam przetransformować każdy taki „Cień” w „Jasność”.
Jest to najbardziej bezpieczny sposób, zwłaszcza dla osób wyczerpanych emocjonalnie i psychicznie do granic wytrzymałości. W przypadku, kiedy sami jesteśmy „nadawcą” i nie zdając sobie z tego sprawy, odsyłamy „coś” do źródła, skąd wyszło, stajemy się automatycznie adresatem. Wszystko będzie wracać jak bumerang, a my pomyślimy: nic nie pomaga, więc musi to być „czarna magia” - i w ten sposób zaczniemy brnąć w ślepy zaułek.

całość: http://www.maya.net.pl/opinie.php?LANG=pl&sub=listy&id=234Na górę
   
 
 
Post: 09 sty 2011, 21:13 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sie 2010, 18:01
Posty: 371
Płeć: mężczyzna
Virridiss pisze:
A gdy wyłaczamy myślenie, wtedy nie mamy oczekiwań, złudzeń.

Wtedy nie ma co burzyć - i nie ma cierpienia.

Gdy wyłączamy umysł wychodzimy też z pola karmy, z kręgu przyczyny i skutku. I jesteśmy poza polem manipulacji.


Ale wtedy jesteśmy jak roślinka i nie ma żadnego procesu twórczego. Przynajmniej tak mi się wydaje :D .

_________________
Świat - piękny i odrażający, raj dla podłych, piekło dla świętych.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 sty 2011, 10:12 
Al Mudrasim pisze:
Virridiss pisze:
A gdy wyłaczamy myślenie, wtedy nie mamy oczekiwań, złudzeń.

Wtedy nie ma co burzyć - i nie ma cierpienia.

Gdy wyłączamy umysł wychodzimy też z pola karmy, z kręgu przyczyny i skutku. I jesteśmy poza polem manipulacji.


Ale wtedy jesteśmy jak roślinka i nie ma żadnego procesu twórczego. Przynajmniej tak mi się wydaje :D .


Pomijam fakt,że roślinki będąc "tylko roślinkami" wspaniale sobie radzą w "roślinkowym"życiu, bez procesu myślowego :język:

Jak ci się uda uzyskać stabilność w tym stanie ,"nie-myślenia",wtedy już na pewno przestanie Ci się "wydawać" :tak:

:hejka:Na górę
   
 
 
Post: 01 lut 2012, 8:43 
Ciekawy temat... Co nieco wyjasnia...Na górę
   
 
 
Post: 22 lut 2012, 21:11 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1802
nic... tylko uważność...

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 lut 2015, 15:01 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 05 lut 2014, 20:23
Posty: 406
Płeć: kobieta
.


Ostatnio zmieniony 22 lut 2016, 5:15 przez Alraune, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 lut 2015, 21:34 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 paź 2012, 18:59
Posty: 51
Płeć: kobieta
Fajnie temat magii tłumaczy wiedźma Anja. Bez problemu znajdziecie jej filmiki. Są dosyć długie, bo jeden trwa do godziny czasu i dłużej, ale mogą być interesującym uzupełnieniem tematu.

A tak btw. Jak widać każdy z nas to taki mały Harry Potter. Chociaż w większości nieświadomy. I oczywiście nie ma takich fajerwerków jak w filmie.
Dla mnie magia to też dostrzeganie małych codziennych cudów. Krople wody odbijające światło, pąki roślin na drzewach, śpiew ptaków. Kiedy zacznie się dostrzegać różne drobinki piękna, życie przestaje być szare i monotonne. Trzeba tylko zwolnić tempo, żeby mieć czas na dostrzeganie tego wszystkiego co jest niesamowite pomimo swej pozornej zwykłości i przeciętności.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group