Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 lis 2019, 0:26

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Pytanie, co to da, ze mozemy miec wszystko, czego zapragniemy, mamy moce itd.?

Pytanie, czy takie moce szlyby u kazdego posiadajacego je rownorzednie z odpowiedzialnoscia za to, czego sobie ten ktos zyczy?

Wszystko piekne, wszystko dobre, jezeli jako narzedzie sluzy innym istotom zyjacym, czujacym. Jezeli niesie za soba zlo a wynika tylko z "bo ja tak chce, bo mi na tym zalezy, bo mi to sprawiloby przyjemnosc"...

A magia to nie legendy...

Cytuj:
Działanie magiczne – to działanie z zakresu umysłu. Używamy umysłu do wywołania, dokonania konkretnej określonej zmiany. Można powiedzieć iż jeśli tylko myślimy – działamy magicznie. Tego typu metody pracy określane są metodami względnymi – magicznymi. Mają ograniczony zasięg działania, czas i bardzo łatwo jest nimi zaszkodzić sobie i innym. Żeby pracować magicznie – umysłowo – trzeba być bardzo kompetentnym i stale uważnym na każdą myśl jaką uruchamiamy i każde słowo jakie wypowiadamy. KAŻDE. Nawet jeśli zdaje nam się że komuś pomagamy.

i reszta w temacie swietnie opisana tutaj... Mruga http://davidicke.pl/forum/magia-klasyfikacja-metod-t2295.html

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 cze 2012, 22:23 
VIP Member
Awatar

Przeczytaj książki Castanedy .

Masz "prywatnego" nauczyciela , stwórz fundamenty do tego , aby otrzymać lekcje.

Jesteś "posiadaczem pragnienia"...wykorzystaj to , to najlepsze paliwo , mimo tego , że w odpowiedniej chwili je odrzucisz.

powodzenia

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Hmmm ciekawe na pewno, ale raczej dla lewej półkuli.

W wielu przypadkach "magia" nie chce zadziałać, bo umysł ocenia, musi analizować, rozszyfrowywać 'co, jak i dlaczego'. A gdy odpuszczamy wszystko ma swobodny przepływ i po prostu jest. Chyba lepiej jeśli coś jest i nie wiemy dlaczego niż kiedy staramy się rozkminić dlaczego tego czegoś nie ma :)

Myślę, że duże pole do popisu ma fizyka kwantowa jeśli chodzi o opis tego wszystkiego.

Np. w matrycy energetycznej Richarda Bartlett'a poza uzdrawianiem ciała i duszy, opisuje min. na bazie fizyki kwantowej podróże w czasie, teleportacje, znikanie jakiegoś przedmiotu czyli wytworzenie chmury wokół niego, przez co wydaje się niewidzialny. Nie będę usiłował pisać tego ładnie i naukowo, bo nie potrafię więc zachęcam do lektury. Im bardziej odpuszczamy chęć zrozumienia tym większe szansę na pojawienie się danego zjawiska.

Też dr Eric Pearl w swojej Rekoneksji często powtarza "nie wiem jak to się dzieje, nie potrafię tego wytłumaczyć ale jest!" Mruga

Awatar użytkownika

W tym samym kontekście- zrozumienia co się robi- opisuje magią Franz Bardon.
Tym się różni właśnie mag od czarownika, że wie co robi i jaki dokładnie skutek osiągnie swoim działaniem. A czarownik jedynie zna jakieś formułki i nie wie z czym ma do czynienia..
Polecam zajrzeć na http://franzbardon.pl/index.php

Pierwszym krokiem jest wypisanie na kartce 100 pozytywnych i negatywnych cech charakteru, a w drugim kroku ich zrównoważenie (te dwa kroki polecam do zastosowania właściwie każdemu, kto zajmuje się lub chce zajmować się jakimikolwiek rozwojami). Żmudne i bez fajerwerków nie? Ale to jest fundament do dalszego rozwoju, by się potem w coś nie wpierniczyć przez słabość jakiejś cechy charakteru..

W ten sposób przerabiając dalsze kroki i mając do czynienia już z coraz większym arsenałem technik i energii, można mieć pewność, że zmierza się drogą do osiągnięcia ostatecznego celu jaki jest w tej magii założony, czyli zjednoczenie z Boską Opatrznością (w pojęciu oczywiście innym od religijnego).

Powodzenia!

Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

"Liber MMM"

Jak interesuje Was magia to polecam to przeczytać ;) A także takie książki z Okultury jak "Magia chaosu", "Psychonauta", "Wykradając ogień z nieba".

Magia działa. Każdy z nas jest czarodziejem, ale robi to nieświadomie. Są 4 paradygmaty tłumaczące działanie magii:
1) Spirytystyczny - odpowiadają za to duchy, bóstwa
2) Energetyczny - energia, czakry
3) Psychologiczny - potęga podświadomości, the secret
4) Informacyjny - mistycyzm kwantowy

Do mnie najbardziej przemawia model psychologiczny, ale nie pogardzam żadnym.
Moim ulubionym sposobem na czary jest jednak medytacja i modlitwa. Może dlatego, że wychowywałam się w katolickiej rodzinie i zawsze dużo się modliłam. Zauważyłam, że większość moich próśb się spełnia , przez co zaczęłam traktować Boga jak dobrą wróżkę. Gdy przeczytałam potęgę podświadomości, a potem zainteresowałam się ezoteryką, to już wiedziałam, dlaczego tak się dzieje.
Nie jestem na tyle dobra, by umieć wyczarować coś na zawołanie, ale ogólnie to moje życie jest coraz piękniejsze.
Żeby zaklęcie zadziałało potrzebujemy: koncentracji, musimy głęboko i powoli oddychać, jeśli chcemy przyciągać do siebie to, co dobre, to musimy się pozytywnie doenergetyzować, np. przebywać wśród drzew. W sumie sporo o tym mówi też Huna.
Negatywne myśli, dekoncentracja, stres itp. przyciągają negatywne wydarzenia.

Błękitny kwiatku, tęczowy kaktusie
Wy ratujecie mą zgubioną duszę
Magiczny grzybku, delikatna pszczółko
Jesteście do krainy czarów pigułką

MISIODELA

wwwodz pisze:
Tym się różni właśnie mag od czarownika, że wie co robi i jaki dokładnie skutek osiągnie swoim działaniem. A czarownik jedynie zna jakieś formułki i nie wie z czym ma do czynienia..

:dope:

Meskalinka pisze:
Są 4 paradygmaty tłumaczące działanie magii:
1) Spirytystyczny - odpowiadają za to duchy, bóstwa
2) Energetyczny - energia, czakry
3) Psychologiczny - potęga podświadomości, the secret
4) Informacyjny - mistycyzm kwantowy

Co jeśli wszystkie "opcje" są tym samym ? :)

Meskalinka pisze:
Zauważyłam, że większość moich próśb się spełnia , przez co zaczęłam traktować Boga jak dobrą wróżkę

Życzeniowe myślenie i duchowość :)...ale on Cię nie traktuje jak swoją Panią :P

Awatar użytkownika

Wszystkie opcje są po prostu różnymi obserwacjami tego samego zjawiska. ;)

MISIODELA

Awatar użytkownika

firek pisze:
wwwodz pisze:

:dope:

Czarownik się odezwał?

Rozwiń swoją "rozbudowaną" argumentację :język:

Kazdy moze uzywac bialej Magi na codzien ... tylko problem polega na tym, ze tego nie wie ze moze .. albo czasem nawet robi niewiedzac , ze to robi ..

I ogolnie biorac pod uwage poziom swiadomosci wiekszosci ludzi, lepiej, ze tego nie wiedza... Bo wiedziec i umiec to jedno, a brac odpowiedzialnosc za to, co sie robi, to juz inna para kaloszy.
Mozna czarowac, zmieniac rzeczywistosc, naginac ja do swoich potrzeb i inne takie sprawy... ale pytanie... na ile robie to dla swojego widzimisie? a na ile z rzeczywistej potrzeby i dla dobra innych? Biorac pod uwage dzisiejszy ped za konsumpcjonizmem... takie zdolnosci uswiadomione bedace w uzyciu wiekszosci lub wszystkich... przynioslyby wiecej szkody niz pozytku. :lol:

Może ta rzeczywistość by się porwała jak obrus gdyby każdy ją świadomie ciągnął w swoją stronę ?

A tak tylko ciut ciut .Czasem.

Przemawia do mnie to stwierdzenie Meskaliny.
Drogi nazywa się różnie.
Efekt ten sam.
Kto stosuje jedno powinien być odpowiedzialny.
Obojętnie czy jest odpowiedzialność czy nie.
Tak dla siebie.

Awatar użytkownika

Wiele systemów ezoterycznych (np. wicca, huna) wspomina o negatywnych konsekwencjach dotyczących osób rzucających na innych klątwy. Jeśli mają niską energetykę to rzucają je sami na siebie. Choć wiadomo, zawsze może się zdarzyć mag, który zrobi innym krzywdę, nie ponosząc za to żadnych konsekwencji. Choć Ci, co ranią innych, przeważnie są nieszczęśliwi.

MISIODELA

ja myslalam o bardziej subtelnych rzeczach .. takich jak Pomoc innym w gre zadne kosnekwencje nie wchodza jesli robisz to z czystego serca i dobrymi intencjami i jezeli dana osoba chce tej pomocy . Jakby kazdy tylko o konsekwencjach myslal to nikt magii by nie uzywal .

Współodczuwanie.

Żadna magia tylko stan umysłu/widzenie siebie i świata.
Tak/nie.

Ale jak się zwał tak się zwał.

Grunt pomagać "bez celu".

Rowniez pomagajac innym trzeba rozwazac to pod katem mozliwych konsekwencji. Czy pomagajac w jakikolwiek sposob komus nie wyrzadzam tym samym krzywdy komus innemu? Bywa, ze to, co jednemu pomaga, jednoczesnie szkodzi komu innemu...
Takze owszem... warto przy tym myslec o mozliwych konsekwencjach... zreszta jak to ogolnie w zyciu.
Ja mysle, ze nie ma opcji, zeby nikt nie uzywal magii... bo jak ktos ma ciagoty do tego... to go nic i nikt nie zrazi. Mruga

Cytuj:
Dobrymi chęciami to piekło( najczęściej cudze) jest wybrukowane.

:tak:

młotek uderzył młotkiem w samo sedno. :D

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

dobrze młotek napisałeś.
Ta w ogóle - to coraz lepsze posty piszesz :)

Cytuj:
''W Chinach żyją setki tysięcy dzieci o zdolnościach parapsychologicznych, potrafiących czytać z zasłoniętymi oczami, lewitować, przenikać przez ściany i sprawiać, by przez ściany przenikały różne przedmioty itp. Te dzieci mogłyby stanowić śmiertelne zagrożenie dla iluminatów, gdyby połączyły siły przeciwko nim''

..to z tej książki, od której precz ;) nie czytałam, znalazłam stronkę z wyrywkami i tak mnie zainteresowało..
jest nadzieja? :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]