Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 gru 2019, 20:12

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Łupież
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Witam

Chcialem was zapytac czy znacie jakies naturalne skuteczne metody na pozbycie się łupieżu ?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Łupież
: 24 wrz 2010, 13:44 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: Łupież
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Łupież we włosach?
Pozbądź się włosów, obetnij się "na zero" a potem jeszcze wygól do końca.
Nie wiem czy to pomoże ale spróbować możesz. :hi hi:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

huuysuy pisze:
Łupież we włosach?

Tak.

Zapewne nie jestem jedyną osobą na forum, której dermatolodzy przepisywali masę różnych chemicznych szamponów które (jeśli w ogóle) pomagały to tylko na krótki okres czasu.
( łagodząc objawy a nie lecząc przyczyny :wacko: )

Awatar użytkownika

Znam kogoś kto twierdził że jeden z tych szamponów "na łupież" wywołał u niego łupież, ja nie wiem, żyję dalej, z łupieżem czy bez.

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Na powstawanie łupieżu dieta ma spory wpływ, sprawdziłem na sobie i najlepiej ograniczyć spożywanie tłustych i smażonych rzeczy ( wiem wiem, nie jest łatwo ) mniej fast foodów itp. jedzenia, nie wiem dlaczego mi pomogło praktycznie do zera zlikwidowało ten problem :) Faceci są bardziej podatni na jego powstawanie, chodź nie wiem dlaczego dokładnie tak jest :)
Szampon naturalny z pokrzywy można stosować. We Wrocławiu ojcowie Bonifratrzy specjalizują się w zielarstwie i sprzedają zioła i różnej maści specyfiki na mnóstwo schorzeń. Ja stosowałem od nich i nadal stosuje do wcierania w głowę "nalewkę" i pomaga, do tego ma wzmacniać włosy i na trądzik także można stosować :)

Kosztuje ok. 15zł jedna butelka, jakbyś chciał to mogę kupić i Ci wysłać :)

Vegański szampon z bławatka firmy Lavera, używam obecnie i mogę polecić :tak:
Poza tym umiarkowany łupież to często złuszczający się naskórek, warto nawilżyć skórę głowy :)

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Zacytuje najpierw "Wikipedie"

Cytuj:
Starsza literatura powszechna podawała, jako najczęstszą przyczynę łupieżu drożdżak Malassezia furfur, dawniej Pityrosporum ovale, występujący naturalnie na skórze ludzkiej zarówno ludzi zdrowych jak i z łupieżem. Później odkryto, że grzyb specyficzny dla skóry głowy, Malassezia globosa, jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do powstania łupieżu. [1]

Łupież może być także symptomem znacznie poważniejszych chorób.

W niektórych przypadkach łupież może także występować z powodu złego odżywiania, a w szczególności z powodu braku cynku w organizmie.

Aby zwalczyć tego grzybka sam szampon może nie wystarczyć. Jest dużo roślin z których wyciąg działa grzybobójczo, a jednocześnie nie szkodzi organizmowi. Szukaj w książkach zielarskich. Słyszałem, że komuś pomogła czarna kawa, albo wyciąg z pestek z grejfruta. Srebro koloidalne też jest grzybobójcze. Cała rzecz w tym, że najczęściej po kilku zabiegach widać ulgę i wydaje się mieć problem z głowy. Niestety grzybek nadal istnieje pod wierzchnią warstwą naskórka i za miesiąc musimy kuracje rozpoczynać od nowa. Moja rada taka: przez pół roku powtarzać smarowanie naskórka przynajmniej raz w tygodniu oraz jakiś szampon do tego. Grzybki lubią wilgoć, więc jak ktoś często myje głowę i szybko ją nie wysuszy to tylko sprzyja im rozwojowi. Trzeba wiedzieć też, że łatwo zarazić się tym paskudztwem u fryzjera. Pozostaje w tym wypadku strzyżenie w domu swoimi przyborami.
.

.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Zauważyłem, że ta nieprzyjemna dolegliwość ma duży związek z samymi szamponami, dlatego wolę używać coś bardziej naturalnego np. firma logona oferuje wiele kosmetyków w 100% ziołowym składzie, cena jest trochę wyższa niż chemiczne zamienniki ale za to kąpiemy się w niechemicznym koktajlu, efektów ubocznych jeszcze nie zauważyłem ;)

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Awatar użytkownika

Możesz sobie robić ziołowe płukanki tzn polać sobie głowe np. szałwią, rumiankiem lub pokrzywą. Bardzo dobre na łupież są szampony z czarną rzepą (np. polskie Evy lub Joanny) lub Polleny Evy z dziegciem (troche śmierdzi, ale działą - ja pozbyłam się lupieżu po wszystkich pantinach i innym clin and clir badziewnym po jednym umyciu tym szamponem!! ). Polecam Ci też polać głowę mieszanką wody z octem jabłkowym, oczywiście jedna łużeczka octu na szklanke wody.
Ale najbardziej polecam te szampony z rzepą!! Powinny być w mniejszych drogeriach lub sklepach naturalnych!!

Awatar użytkownika

divinorum pisze:
Zauważyłem, że ta nieprzyjemna dolegliwość ma duży związek z samymi szamponami, dlatego wolę używać coś bardziej naturalnego np. firma logona oferuje wiele kosmetyków w 100% ziołowym składzie, cena jest trochę wyższa niż chemiczne zamienniki ale za to kąpiemy się w niechemicznym koktajlu, efektów ubocznych jeszcze nie zauważyłem ;)

Ja również miewam łupież i to zależy po prostu od szamponu - po prostu testować. Mnie na zwykłym Herbalu Esesnsysie przeszedł, tylko nie używaj nic "przeciwłupieżowego", bo jak ktoś wyżej napisał, nie pomaga i ja się pod tym podpisuję ;)

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Łupież, to jeden ze sposobów usuwaniem przez organizm zanieczyszczeń, porostu zmień dietę na zdrowsząi nie rób z tego problemów(w swojej głowie)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Czy ktoś z was praktykował metodę pozbywania się łupieżu opisaną przez Tombaka w jego książce ?

Michal Tombak - Czy można żyć 150 lat pisze:

Wspaniałe rezultaty daje spożywanie cytryny jako środka wzmacniającego włosy. Jeśli macie Państwo łupież i słabe włosy nacierajcie skórę głowy kawałkami cytryny przez 10 dni. Łupież zniknie, a włosy staną się silne.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Polecam trzy proste sposoby:

1. Kupić naturalny szampon bez laurylosiarczku sodu w składzie - SLS - Sodium Laureth Sulfate - najlepiej z ekstraktami z aloesu i pokrzywy

2. Kupić lub zebrać kłącze tataraku - robić silne napary - kilka łyżek stołowych na szklankę wrzątku, odstawić na 30 minut pod przykryciem, przecedzić przez sitko i po umyciu opłukać dokładnie włosy i wetrzeć w skórę głowy

3. Jeśli wiesz gdzie w okolicy rośnie pokrzywa to polecam pójść jeszcze przed wiosną w te miejsce odnaleźć jej łodygę i wykopać korzenie, następnie dobrze oczyścić, włożyć do większego garnka zalać wodą w proporcji 1:1 lub 1:2 i gotować około 20-30 minut. Następnie wlać wszystko do dużego słoja, zalać alkoholem 40% dla stabilizacji (alkoholu wlać mało). Stosować jako odżywkę do włosów. Tak samo można postąpić wykopując korzenie Łopianu (Arctium). Jeśli nie chce Ci się kopać to kup sobie liście pokrzywy przygotuj mocny napar i płucz sobie nim włosy.

To właściwie wszystko. Opisane wyżej sposoby dodatkowo pomogą w łysieniu androgennym, wypadaniu włosów, przy zniszczonych włosach. Ustabilizują i ochronią cebulki, wzmocnią je i dodatkowo nadadzą włosom połysku.

divinorum pisze:
Zauważyłem, że ta nieprzyjemna dolegliwość ma duży związek z samymi szamponami

Nie Ty jeden...

Swojego czasu miałem manię na punkcie łupieżu :wacko: Poszedłem do dermatologa a raczej zostałem wygoniony przez mamę która obawiała się o moją kondycję psychiczną :) O dziwo dermatolog nie widział łupieżu, nawet gdy ewidentnie mi z głowy się sypało :wacko: Powiedziała, że mam suchą skórę głowy i to może być powód Dodała bym zakupił sobie szampon przeciwłupieżowy Po 2 latach mizernych skutków od kilku miesięcy stosuję zwykły szampon "z bazaru" Widzę poprawę Jednocześnie powróciłem do dawnej "fryzury" Włosy króciutkie ze względu na to, że mam grube, gęste i pofalowane, a gdzieś czytałem, że to może być czynnik sprzyjający powstaniu problemów które są związane ze skórą głowy

Kolejny raz wyniosłem coś dla siebie
Dziękuje Wam :!:

Ostatnio zmieniony 19 lut 2011, 17:15 przez Małowiedzący, łącznie zmieniany 1 raz

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

łupież, podobnie jak inne grzybice, powstaje w sprzyjającym dla siebie środowisku, czyli kiedy ph skóry jest nieprawidłowe. Normalne ph skóry jest naturalna barierą dla nadmiernego rozwoju grzyba i drożdżaka. Skuteczne pozbycie się łupieży to przywrócenie prawidłowego środowiska skóry za pomocą właściwej diety.

Poza wyzej wymienionym powodami powstawania lupiezu mozliwe jest tez nadmierne przesuszenie skory. Np. w sezonie grzewczym (kaloryfery). Wtedy tez mozna miec problemy z lupiezem. Mi pomaga dodanie kilku kropli olejku z jojoby do szamponu, ktory zazwyczaj uzywam.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]