Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sie 2019, 20:05

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Fado pisze:

My nie potrafimy stworzyc nawet jednej roslinki, a mielibysmy stworzyc cos takiego?

Obrazek
Jak to mozliwe? W jaki sposob?

A co jest na tym zdjęciu? To zarodek? :)

Ja uważam, że jeśli ktoś czegoś nie rozumie, to nie nadszedł jego czas na zrozumienie; ale zawsze warto mówić, bo słowa i tak trafiają do człowieka.
Spotkałam kiedyś Mistrzynię Reiki, która mówiła mi o świecie poza Matrixem, m.in. o tym, że nie ma dobra i zła i że wszystko jest względne. Ja nie wiedziałam, co o tym myśleć i starałam się to zrozumieć, ale nie mogłam jakoś. Pewnego dnia zrozumiałam - spontanicznie, bez żadnego nacisku - wiedza sama przyszła.

Nie potrafię za bardzo powiedzieć o tym inaczej niż napisałam wcześniej, ale może spróbuję.
Nie jesteśmy ciałem, ale energią, czyli myślą. Wszystko jest myślą. Ludzie sami siebie ograniczają, uważając, że są bezsilnym ciałem. Mamy możliwość kreacji, ale ograniczoną bo jesteśmy w 3 albo 4 gęstości (ile ich jest i w której w końcu się znajdujemy, to w sumie nie wiadomo bo każdy podaje inną liczbę) i ograniczają nas ciała w jakich jest zamknięty nasz duch. Co nie zmienia faktu, że siła tworzenia (kreowanie świata) pozostaje. W dużej mierze chodzi tu o potencjał jaki w nas tkwi.
A nowe roślinki potrafimy tworzyć (choćby zboża są na to przykładem) i nowe gatunki zwierząt. Nie potrafimy tworzyć życia od podstaw (pomijając zwykłe narodziny), ale dla tej rasy ludzkiej jeszcze nie pora na takie eksperymenty. Ludzie nie potrafią sami sobą się zająć, a co dopiero nowym życiem jakie by stworzyli.

We all stand before you as one

Gamma Ray - Induction

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 17 mar 2010, 15:57 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

My jako ludzie jesteśmy dziećmi, nasz poziom ewolucyjny to przedszkole z tym, że zostało ono z terroryzowane przez inne dzieciaki co myślą, że wiedzą o wszystkim lepiej. Jako JA jestem wszystkim czego doświadczam, jako człowiek jestem graczem na scenie zwanej życiem no ale żeby dokładniej odpowiedzieć by się przydało bardziej sprecyzowane pytanie, ponieważ my posiadamy wiele płaszczyzn od fundamentalnej do społecznej iluzji :)

Fado tworzysz wszystko na co spojrzysz i do tego nie wiesz jak to robisz, ja też tego nie wiem ale tak to działa i robisz to, cała rzeczywistość która nas otacza tworzy się w twoim umyśle gdy tylko na nią spoglądasz gdy tylko otworzysz oczy spontanicznie. Ona zawsze tam jest ale dociera do ciebie w formie informacji przetworzonej przez twoje zmysły, cała rzeczywistość kiedy jej nie obserwujesz istnieje w formie fali, jest ona jednocześnie wszędzie i nigdzie, to ty decydujesz o tym, aby stworzyła się ona spontanicznie w twoim tunelu rzeczywistości.
W tej chwili twoim intencją nie jest tworzenie wszechświata, a doświadczanie go, w obecnym teraz nie potrzebujesz informacji które są zgromadzone i osiągalne gdzieś w twoim źródle. Wszystko jest fraktalne, wszystkie informacje są w tobie, i odkrywanie tego na nowo jest świetną przygodą ;)
Przypomnę ciekawą pozycję: http://davidicke.pl/forum/percepcja-rzeczywisto-poza-materi-pl-t381.html

Hajja myślę, że właśnie nie jesteśmy energią ale Świadomością, czymś co tworzy energię, a energią jest właśnie min. nasze fizyczne ciało jak i te energetyczne mentalne, astralne...

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Awatar użytkownika

No ale świadomość też jest formą energii jak sądzę.

We all stand before you as one

Gamma Ray - Induction

Awatar użytkownika

Świadomość jaka siedzi w nas, którą defacto my jesteśmy zapewne czymś jest. Czym? to chyba największa zagadka jaka istnieje ale nie jest ona taką energią o jakiej mówi nam teoria względności i wzór E=mc^2 jaka tworzy formę w całym uniwersum. Świadomość jest innym stanem bardziej subtelnym i nieuchwytnym w ramach świata energii ponieważ nie da się jej objąć, zmierzyć i zbadać jaką kolwiek metodą czy narzędziem w naszej czasoprzestrzeni. Świadomość jest pozbawiona formy i przestrzeni, cechuje ją coś zgoła innego niż przestrzeń czyli doświadczanie istnienia samej siebie, tak jakby reprezentowała inny subtelny wymiar niż znana nam przestrzeń i czas, wymiar cechujący się odczuciem bycia.
Pisałem już dziś o tym w tym temacie: http://davidicke.pl/forum/post20201.html#p20201

Świat duchowy to także świat energii, nasze wyższe ciała które nazwano duszą także są tylko kombinezonami świadomości zbudowanymi z energii o znacznie wyższej wibracji, niż wibracja materii.

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Awatar użytkownika

Hajja pisze:
Nie potrafimy tworzyć życia od podstaw (pomijając zwykłe narodziny), ale dla tej rasy ludzkiej jeszcze nie pora na takie eksperymenty. Ludzie nie potrafią sami sobą się zająć, a co dopiero nowym życiem jakie by stworzyli.

Czyli kto tworzy galaktyki? Obcy, bo sa bardziej zaawansowani?
divinorum pisze:
Fado tworzysz wszystko na co spojrzysz i do tego nie wiesz jak to robisz, ja też tego nie wiem ale tak to działa i robisz to, cała rzeczywistość która nas otacza tworzy się w twoim umyśle gdy tylko na nią spoglądasz gdy tylko otworzysz oczy spontanicznie.

Divinorum, no dobrze niech tak bedzie, ale co ze Wszechwiatem? Nie mozemy spogladac poza nasza planete, wiec nie mozemy tworzyc niczego poza nia...
Czyli kto nas sworzyl? Obcy i my sami sie stworzylismy? :?

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Fado.
Według kilku źródeł które miałem sposobność przeczytać, wszechświaty mogą stworzyć obcy.
Kto nas stworzył ? Dobre pytanie i jedno z tych cięższych gatunkowo do ogarnięcia, bo tyle materiałów po necie krąży, że nie wiadomo w którą mańkę uderzyć z poszukiwaniem.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Andromedan pisze:
Fado.
Według kilku źródeł które miałem sposobność przeczytać, wszechświaty mogą stworzyć obcy.
Kto nas stworzył ? Dobre pytanie i jedno z tych cięższych gatunkowo do ogarnięcia, bo tyle materiałów po necie krąży, że nie wiadomo w którą mańkę uderzyć z poszukiwaniem.

Anton Parks widzi to w ciekawy sposób :język:
Cytuj:
Karmaone : W swojej książce piszesz o drzewie życia, jednocześnie odnosząc się do ogrodu Eden i tak zwanego węża kusiciela. Jakie jest prawdziwe znaczenie tej dziwnej, enigmatycznej historii, opisanej w Księdze Rodzaju?
Anton Parks : Nie mogę udzielić wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ ta kwestia zostanie dogłębnie wyjaśniona w drugiej książce, Adam Genisis. Mogę jednak podać kilka ciekawych faktów na temat węża i jego kumpla, z którym Szatan jest często błędnie utożsamiany.
Po wielu perypetiach, Wysoka Rada Anunna jest zobowiązana do genetycznej „produkcji” człowieka, który będzie pracował dla „bogów”. Ci ludzie nie są identyfikowani jako Á-DAM (zwierzęta), lecz raczej jako Lůlů, to znaczy „mieszańcy”. Enki – syn An i Mamítu-Nammu, który przeprowadza przymusowo ową produkcję dla kasty rządzącej, Annuna – nie chce widzieć swoich genetycznych tworów jako Á-DAM (zwierząt). Stopniowo zmienia więc niewolników w niezależne istoty. Pierwszy „wzorzec” zaprojektowany do pracy był androgeniczny. Enki „przecina” ów wzorzec na pół, tworząc mężczyznę i kobietę. Gliniane tablice przedstawiają tą sytuację następująco:

Załącznik:
eve.gif

Co widzimy? Enki pojawia się po lewej stronie. Dookoła niego węże (symbol kreacji i płodności), które trzęsą się rytmicznie. Możemy wysunąć wniosek, że wąż z Biblii to właśnie Enki-genetyk, znany również jako Nudímmud klonujący. Następnie zauważyć można obok niego gwiazdę ze strzałą skierowaną w dół. Gwiazda symbolizuje pojęcie DINGIR (bóg), a strzała „otchłań”, „dno”, co potwierdza, że „bóg” Enki jest dobry, ponieważ dzieli Abzu, podziemie. Amid „budzi” kobietę, która, jak widać, nie powstała z żebra Adama, lecz z czegoś w rodzaju kotła, który może łatwo dostosować się do sztucznej matrycy. Co dziwne, kocioł ten jest podobny do archaicznego sumeryjskiego znaku, który jest powiązany z żeńskim demonem Lilů (Lilith). Lilith symbolizuje choroby i zło. Czy stare, rabiniczne legendy nie mówią, że pierwszym towarzyszem Lilith był Adam? Poza tym, mężczyzna kieruje w stronę kobiety gałąź drzewa, która kończy się w waginie. Symbolika jest oczywista! Ale najciekawszą rzecz znajdujemy po prawej stronie – wściekły władca wymachujący swoimi podwójnymi widłami. Pośród Sumerów, widły symbolizują władcę połączonego z ziemią (glebą). Możemy bezproblemowo powiązać tą postać z „Satam” (szatanem), czyli z władcą terytorialnym lub władcą państwa. A kto jest „największym” Satam spośród Anunna? Enlil, oponent Enkiego!

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

http://bramaoswiecenia.pl

Awatar użytkownika

KE4100000
Nie miej mi tego za złe ale kocham cie za to tłumaczenie Parksa :wacko:

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

[*]Po wielu perypetiach, Wysoka Rada Anunna jest zobowiązana do genetycznej „produkcji” człowieka, który będzie pracował dla „bogów[*]

wyjaśnienie tych "perypetii" znacząco pozwoli nam wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule;
pełniejszy znacznie obraz pojawi się;
szatan jako enlil/jahwe to dość oczywista (po głębokim autoodkodowaniu...) konkluzja
dobra robota KE!

Kim jesteśmy? a właściwe czym i skąd - odsyłam m. inn. do niełatwych w odbiorze prac ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.

BioElektronika

i to jest dopiero pełne połączenie choć jeszcze nie wyjaśniające wszystkich aspektów egzystencji - bo to dopiero początek drogi "start", podstawa, fundament tak jak atom podstawową cegiełką materii.

www.fbs.org.pl

Awatar użytkownika

Andromedan pisze:
KE4100000
Nie miej mi tego za złe ale kocham cie za to tłumaczenie Parksa :wacko:

Spoko, brachu, bedzie tego duzo wiecej :D
Najpierw wywiad, a potem myśle sugestywnie cała strona ;)

http://bramaoswiecenia.pl

Wrzucam bo warto popatrzeć czasem gdy myślimy że wszystko jest proste i jednoznaczne:

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam

Awatar użytkownika

Nie wydaje mi się że można rozstrzygnąć tą kwestię przyjmując jako podstawowy materialny aspekt naszego JA.
Oczywiście obecnie definiujemy się jako istoty fizyczne skonstruowane według planu zapisanego w DNA i rzeczywiście nasze ciała fizyczne tym właśnie są, ale w takim razie czym jest albo czy w ogóle jest nasza dusza, jaźń.
Czy to tylko mało istotny dodatek do fizycznego ciała będący konsekwencją ewolucyjnego rozwoju, a może na odwrót.
Co było pierwsze kura czy jajko, bez odpowiedzi na to pytanie nie dowiemy się jakie były nasze początki a to jest bez wątpienia klucz, klucz bo nasza fizyczność na dzień dzisiejszy jest częścią naszego JA więc musimy ją również uwzględniać.

Nie czuję się zbyt mocno w ewolucyjno-materialnych teoriach genezy świadomości (może ktoś inny ...), więc skupię się na ich duchowych odpowiednikach.
Podążając tym tropem musimy założyć że to właśnie świadomość była absolutnym początkiem wszystkiego, a nie chaotyczną materia jak zwykli twierdzić materialiści-ewolucjoniści.

Nasze najgłębsze JA można uznać za punkt centralny wielkiego wiru fraktalnej kreacji w okół którego wszystko się kręci, ten punkt jest miejscem naszego połączenia z Bogiem tam również się zaczynamy i kończymy.
Tam jest źródło „naszej“ siły napędzającej wir, a zarazem jedynym prawdziwym punktem obserwacyjnym do którego spływają wszelkie informacje, doznania i emocje.
Bazując na powyższym i przemyśleniach wszelkiej maści filozofów dochodzi się do wniosku, że my ludzie w zrozumieniu natury wiru upatrujemy odpowiedzi na wszelkie pytania, a przede wszystkim na jedno „kim jesteśmy“
Wiec badamy świat zewnętrzny i wszystkie jego aspekty, tak jakby przy pomocy naszych fizycznych zmysłów (będących również częścią wiru) można było dostrzec to co się znajduje na samym dnie naszej duszy, jednak wątpię w celowość takiego postępowania.

Dlatego zadając tytułowe pytanie powinniśmy lepiej je sprecyzować, czy chcemy zrozumieć czym jest homo-sapiens czyli materia (świat materialny) w połączeniu ze świadomością albo sama jaźń, wbrew pozorom to dwie zupełnie różne rzeczy.
Nie oczekujmy od wszechświata jednoznacznych odpowiedzi jeśli zadajemy nieścisłe pytania.

Nasze rozważania wiążą się z wychodzeniem poza margines wpojonej nam zdroworozsądkowej logiki, ale dalej oczekujemy prostych przyczynowo-skutkowych rozwiązań, chyba nie tędy droga.

http://wingmakers.pl/download.php?f=Zyjaca%20Prawda.pdf

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC [letni]