Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 06 gru 2019, 22:38

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree

Witajcie! Nie od dzisiaj mam problem z włosami/skórą głowy, a objawia się to tym że mimo młodego wieku (20 lat) od około dwóch lat gubię dużo włosów przy myciu, wcześniej to bagatelizowałem, ale jako że problem sam się nie rozwiązał, a efekty stały się delikatnie widoczne, postanowiłem coś z tym końcu zrobić póki zostało mi jeszcze troche włosów i nim będzie za późno.

Oczywiście wizyta u zwykłego dermatologa, mija się z celem, bo nic nie wnosi do tematu, wybrałem się dzisiaj do pani trycholog, zbadała moje włosy przy dużym powiekszeniu i stwierdziła to czego się spodziewałem, łojotok skóry, okazało się też ze mam tak osłabione wlosy ze ledwo cebulke widać, i pani doktor skierowała mnie na badania, i zapisała też do wykupienia suplementy bo stwiedziła jednozczanie ze brakuje mi witamin i innych waznych pierwisatków, a co wprawiło mnie w konsternacje to ich ilość, i tak zakupiłem zgodnie z zaleceniami i mam przyjmować

:2x dziennie magnez
1x kwas omega 3
2x cynk
1x zelazo
1x witamina B
2x regital (skora wlosy paznokcie)
1x biotyna i zelatyna w saszetkach

Czy nie zaduzo tego? mimo ze to suplementy taka ilośc tych tabletek jest wskazana?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 lut 2013, 22:48 
VIP Member
Awatar

Za dużo :tak: oczywiście jeśli chodzi o fakt, że są to tabletki, bo dla włosów to podstawowy zestaw do dobrego funkcjonowania.

Dostarczenie tych składników w żywności w zupełności wystarczy (rzecz jasna pani trycholog nie mogła Ci tego powiedzieć, no bo jak), czyli przede wszystkim
słonecznik
orzechy
migdały
pestki dyni
siemię lniane
olej lniany (występujące w kawasach tłuszczowych enzymy 5-alfa reduktazy spowalniają proces łysienia u mężczyzn)
plus warzywa
kasza jaglana (zawiera krzem też bardzo ważny)

Zewnętrznie może pomóc:

-olejek łopianowy + masaż żeby dotlenić cebulki, bo podobno to jest ważna przyczyna wypadania włosów
-płukanki na wzmocnienie ze skrzypu i pokrzywy (krzem)
-płukanka z bukszpanu - na wzrost nowych włosów

i dwa sposoby o których słyszałam, dla zdeterminowanych totalnie:
-nacieranie skóry głowy wywarem z kości indyka (sporo witamin B)
- nacieranie skóry głowy moczem (jako że przy prawidłowej diecie nadmiar witamin B jest przez mocz wydalany)

Ostatnio zmieniony 26 lut 2013, 20:08 przez Naivre, łącznie zmieniany 1 raz

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

A co polecacie na łupież ,kiedys stosowalem nizoral ,pomagał

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

tomasz19700 pisze:
A co polecacie na łupież ,kiedys stosowalem nizoral ,pomagał

Było tutaj:
http://davidicke.pl/forum/lupiez-t4107.html#p82040

Jezeli mowimy juz o suplementowaniu to ewentualnie taki zestaw:

Wit. A, D, E i C, selen, cynk, wit. B kompleks i to wszystko.

Z tym odzywianiem to jest tak, ze owszem, powinno ono pokrywac zapotrzebowanie na poszczegolne witaminy i mikroelementy, ale sa sytuacje (np. zwiekszony stres), gdy zapotrzebowanie na powyzsze skladniki sie zwieksza i wtedy bywa, ze dieta nie pokrywa tego.

Przyczyn wypadania wlosow moze byc wiele... jedna z nich u mezczyzn moze byc nadwrazliwosc cebulek wlosowych na hormon meski testosteron.

Poza tym, wypadadanie wlosow moze wiazac sie z niedoborami zelaza, zaburzeniami w funkcjonowaniu tarczycy i paroma innym sprawami.

Dodatkowo, w kontekscie witamin i mikroelementow, moze byc zaburzone wchlanianie przez organizm tych skladnikow, wiec oczyszczanie tez jest ok...

Z tego, co wiem... owszem... wypadanie wlosow moze byc dziedziczne, ale w wieku 20. lat to zdecydowanie za wczesnie.

Nie panikowac, ale probowac cos z tym robic, zawsze warto. Mruga

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

kurczeee.... szampony przede wszystkim :shock:
od dawna wolę używać szamponów w miarę "ziołowych" po parę zł niż jakiegoś chłamu za "x" zł tzw "firmowego" czy reklamowego.
:paluszkiem:
parę lat temu był dostępny w drogeriach szampon [ polski] - nazwa mi wypadła z komórek pamięci na teraz ,ale miał w sobie składnik o nazwie "purytanian..." czegoś tam]
Komu nie poleciłem -było po problemie z łupieżem.
Niedobory mikro/makroelementów mogą być swoją drogą - jak wyżej wspomniano
Mruga
-=-
edit:
mało co usnąłem i mnie "olśniło" - szampon nazywał się -i dalej nazywa- Mariage a składnikiem jest pirytonian cynku - miał kiedyś inną butelkę [większą]
dostępny
:uśmiech:

Kod:
http://www.miraculum.pl/produkty/szampon-przeciwlupiezowy/produkt-190

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]