Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 01 paź 2020, 5:20

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lilijka - Lilia
Post: 10 maja 2010, 22:30 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 kwie 2010, 22:38
Posty: 84
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Lilijka - jeden z symboli harcerstwa i skautingu. Wzorowana jest na symbolu oznaczającym północ na średniowiecznych kompasach, wskazuje bowiem drogę. Pierwotnie północ oznaczała litera T (od włoskiego Tramontana - północ), ale włoski żeglarz i wynalazca Flavio Gioja, który udoskonalił budowę kompasu, zastąpił ją symbolem lilijki na cześć Karola I, w którego herbach pojawiała się lilia herbowa.

Spopularyzowana przez Roberta Baden-Powella - w 1898 wykorzystana jako odznaka dowodzonego przez niego 5 Pułku Dragonów Gwardii.

W 1927 na ramionach lilijki używanej przez Związek Harcerstwa Polskiego umieszczono litery ONC - oznaczające hasło filaretów - "Ojczyzna, Nauka, Cnota". Były eksponowane na lilijce do 1965, kiedy decyzjami nowego regulaminu zmieniono jej kształt i usunięto litery. Większość Drużyn Harcerskich zbojkotowała ten wzór nosząc nadal tradycyjną lilijkę, masowo produkowaną w prywatnych zakładach grawerskich. VII Zjazd ZHP w 1981 przywrócił tradycyjne oznaczenie i wygląd lilijki harcerskiej. Prawie wszystkie pozostałe organizacje harcerskie w Polsce również używają symbolu harcerskiej lilijki. Wyjątkiem jest Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza, które używa modyfikacji tradycyjnej harcerskiej lilijki pod postacią Lilijki Zawiszackiej. Od czasu wstąpienia SHK "Zawisza" do FSE używana jest również lilijka Skautów Europy wpisana w krzyż ośmioramienny. Lilijka harcerska będąca symbolem ZHR (tradycyjna lilijka przepasana w węźle białoczerwoną szarfą) została zaprojektowana w 1989 r. przez hm. Małgorzatę Wojtkiewicz.

Na lilijce skautowej na płatkach znajdują się dwie gwiazdki symbolizujące szczytne ideały do których dążą harcerze, zawarte w Prawie i Przyrzeczeniu. Lilijka ta jest opleciona kręgiem z liny związanej płaskim węzłem. Krąg ten symbolizuje braterski krąg harcerzy. Węzeł jest symbolem dobrego uczynku, który harcerz powinien spełniać każdego dnia.


Cytuj:
Fleur-de-lis, fleur-de-lys, niekiedy w archaicznej pisowni fleur-de-luce (fr. "kwiat lilii") – figura heraldyczna w kształcie stylizowanego kwiatu lilii, najprawdopodobniej kosaćca żółtego (Iris pseudacorus).

Fleur-de-lis w heraldyce łączony jest często z monarchią francuską. Został przyjęty w XI wieku przez króla Filipa I, którego wnuk Ludwik VII z kolei po raz pierwszy użył tzw. Azure semé-de-lys Or (błękitna tarcza z gęsto rozmieszczonymi niewielkimi złotymi fleurs-de-lis, tzw. usiana liliami) jako swego herbu. Znak ten zaczęto kojarzyć z Francją. Symbol w postaci trzech złotych lilii na błękitnym tle został po raz pierwszy użyty przez Karola V w 1376.

Fleur-de-lis używany jest również jako część logo przez rozmaite organizacje skautowskie i harcerskie. W Kościele katolickim jest symbolem [1] maryjnym [2]. W heraldyce średniowiecznej lilia symbolizowała niepokalane rycerstwo (zob. Gozdawa). W nawiązaniu do kultu maryjnego lilia została umieszczona w herbie Lecha Wałęsy, jako kawalera Orderu Serafinów.

W heraldyce włoskiej, trzy złote lilie umieszczone, często wraz z kołnierzem turniejowym, w błekitnym polu głowicy herbu nazywane Capo d'Angio (wł) oznaczały zwolenników Gwelfów .

Bardzo znaną lilią herbową jest również herb Florencji - czerwona lilia w srebrnym polu.

Cztery białe symbole fleur-de-lis znajdują się do dzisiaj na fladze kanadyjskiej prowincji Québec, która dawniej stanowiła część francuskiej kolonii Nowa Francja oraz która jest w większości zamieszkana przez potomków francuskich osadników.

Trzy białe fleur-de-lis widnieją również na herbie Bielska-Białej. Motyw lilii pojawił się na nim już w XIII w.

Dziewięć lilii widnieje także w odmianie polskiego herbu szlacheckiego Rawicz II.


Jestem harcerzem i należę do ZHP (Związek Harcerstwa Polskiego) i w mundurze harcerskim pojawia się Lilia... Lilijka... Pojawia się także na wielu herbach średniowiecznych, między innymi tych Illuminati. Pojawia się w raz z pawimi piórami, gryfami, gadami etc. Ktoś zna prawdziwe jej znaczenie? Znowu ukryta symbolika?
Jeśli tak to brzydzę się swojego munduru... Już nim się z jednej strony brzydzę ponieważ ZHP strasznie się zepsóło ostatnimi laty, lecz nadal swą działalność prowadzę i prowadzę zajęcia dla dzieciaków (dobre wychowanie, prawa harcerskie, pomoc bliskiemu, dobra wola, postępowanie po rycersku etc.)
Więc powtórzę swoje pytanie...

Ukryta "zła" symbolika?

-V

_________________
The one saying - Enough, and crying: Freedom!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

 Tytuł: Lilijka - Lilia
: 10 maja 2010, 22:30 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 11 maja 2010, 11:30 
Wyjaśnienie dotyczące harcerstwa i tego znaku jako kompasu zdaje się być prawdziwe i wątpię aby cokolwiek miało głębiej wspólnego z Fleur- de-Lis.
Właściwy symbol sięga początków Sumeru i był widoczny na najstarszych tabliczkach, potem znany był też w Egipcie.
Z tego co mi wiadomo to jest to znak Trójprzymierza, Oriona, Syriusza i Draco (mogłem coś pokręcić). To symbol ich obecności na Ziemi jako okupanci. Dlaczego we Francji Fleur-De-Lis ? a nie w Anglii... Główne demony np Pindar czyli Markiz de Libeaux "pochodzą" z Francji.
To chyba jeden z najbardziej Obcych symboli na Ziemi jaki znam.Coś więcej o FleurDeLis
phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 13 maja 2010, 16:04 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lut 2010, 16:08
Posty: 124
Lokalizacja: skierniewice
Płeć: kobieta
http://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Skierniewic
tak w związku z tematem, zobaczcie herb mojego miasta, jego znaczenie zwłaszcza.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 lip 2013, 13:32 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 05 cze 2013, 17:58
Posty: 2
Królewskim emblematem króla Merowingów Chlodwiga (Ramzes-Pizon -Bush) był irys, z francuska znany jako fleur-de-lis, kwiat, który rośnie dziko na Bliskim Wschodzie. Jest również znany jako trójlistna lilia i był używany jako symbol Nimroda lub raczej reptiliańskiej linii krwi Nimroda. W łacinie oznacza mały miecz, stał się on symbolem królewskiej dynastii tego, co dziś zwiemy Francją, dlatego że w starożytnym Sumerze reptiliańską linię krwi przekazywaną przez kobietę symbolizowała lilię. Stąd główni nosiciele reptiliańskich genów dostawali takie imiona, jak Lilith, Liii, Lilutu i Lillette. Inną wersją jest Lilibet bądź Elizabeth i właśnie dlatego obecna angielska królowa nazywa się Elizabeth (El-lizard-birth) i była znana w rodzinnych kręgach jako Lilibet. Jest ona potencjalnym nosicielem reptiliańskich genów, który wyprodukował rodowodowego Reptiliana, zwanego księciem Karolem. Oboje są zmiennokształtnymi Rep-tilianami - to fakt, który wesprę dalszymi dowodami. Była nim także Królowa Matka, z domu Elizabeth (El-lizard-birth) Bowes-Lyon. Fleur-de-lis jest starożytnym symbolem, który oddaje również bliźniacze, falliczne filary Jachin i Boaz w symbolicznej Świątyni Salomona, na których wyrzeźbiono kształt lilii, jak możemy się dowiedzieć z l Krl 7:22. Dziś fleur-de-lis często widnieje na odznakach władzy brytyjskiej monarchii, na oficjalnych budynkach i otaczających je płotach oraz w kościołach. Jest on umieszczony przy publicznym wejściu do Białego Domu w Waszyngtonie, kolejnym domu linii krwi. Trójlistna koniczyna w Irlandii jest w ten sam sposób starożytnym symbolem linii krwi i słowo shamrock (koniczyna) pochodzi od północnoafrykańskiego terminu shamrukh. Wszystkie te symbole odnoszą się do trójrogatego wizerunku Nimroda z Babilonu oraz do pozostałych ezoterycznych zasad - żródło David Icke Największy SekretNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 lip 2013, 19:22 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwie 2009, 17:00
Posty: 201
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: brak
anastazja pisze:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Skierniewic
tak w związku z tematem, zobaczcie herb mojego miasta, jego znaczenie zwłaszcza.


Prawie mojego, żaden chyba nie przebije xD :twisted: :mrgreen: :
Obrazek

_________________
Wszystko jest umysłem. 1123581321345589144233377610987159725844181676510946 7835914642627265754019509340195093468158093468158481... mełsymu tsej oktsyzsWNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 mar 2016, 13:10 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
Niedawno w innym temacie napisałem (wybaczcie, że cytuję samego siebie, ale tu powinienem to zamieścić):
Cytuj:
Ludzką cywilizację tu na Ziemi można by porównać do ula, z tym że oczywiście jest to ul dużo bardziej skomplikowany. Pytanie jest kto/co jest pszczelarzem i co jest miodem?
Czyżby miodem było cierpienie samo w sobie? Wygląda na to, że ci sadyści kim- bądź czymkolwiek są, zależy im na zadawaniu jak najwięcej bólu, cierpienia, powodowaniu wszelkiego rodzaju nieszczęść.

Ludzie jak te pszczoły uwijają się i pracują myśląc, że robią to na swój użytek i podobnie jak pszczoły, nie mają świadomości istnienia pszczelarza. Przynajmniej większość ludzi, bo wiadomo, że są jednostki które mniej lub bardziej świadomie wspomagają go w kontrolowaniu hodowli, pasieki. Są też badacze, którzy doszli do takich wniosków, o których piszemy, ale niewielu im wierzy.

Co ciekawe, pszczoła od dawna była i jest okultystycznym symbolem, m.in. była symbolem władzy królewskiej Merowingów.

Niektórzy twierdzą, że powszechny i słynny symbol Fleur-de-lis, czyli tak zwany "kwiat lilii" oznacza, czy też wywiódł się od pszczoły (oficjalnie uznaje się, że od kwiatu, "najprawdopodobniej kosaćca żółtego (Iris pseudacorus)" - Wikip.).
Obrazek
Obrazek
źr: http://andrewgough.co.uk/the-fleur-de-lis-and-the-bee/


A piszę o tym, bo natknąłem się na informacje potwierdzające tę tezę (że Fleur-de-lis ma coś wspólnego z pszczołą) - zobaczcie na logo Zakonu Syjonu:

Obrazek
źr: http://www.abovetopsecret.com/forum/thread1080382/pg1

Mamy tu ósemkę. I pewnie przypadkiem 8 sierpnia (8.8) obchodzimy Dzień Pszczół.

-- 21 cze 2017, 8:16 --

Cytuj:
Symbole widoczne przed tym monarchą Sumeru są insygniami jego władzy królewskiej. Widzimyrównoramienny krzyż, rozetę i pszczołę. Pszczoła, jak dotychczas sądzono, była unikalnym symbolem władzy królewskiej Merowingów, a jednak ten wizerunek powstał tysiące lat przed nimi.

https://historiazakazana.wordpress.com/ ... ystycznej/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group