Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 paź 2018, 1:54

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Już jakiś czas temu zauważyłem że np. w Anglii oraz w USA w miarę świadomi ludzie protestowali przeciwko licznikom (czy to prądu czy wody) radiowym, które są obecnie przymusowo montowane prawie w każdym domu. Bezczelne korporacje od dostarczania energii i wody potrafiły nawet przychodzić w asyście policji i/lub włamywać się do domu delikwenta (bądź na jego posiadłość) by dokonać wymiany starego licznika na nowy. Z tego co na szybko sobie zdążyłem przypomnieć:
wielu użytkowników owego sprzętu skarży się np. na pisk w uszach i bóle głowy, a niezależnie dokonane pomiary wykazywały że promieniowanie tego ustrojstwa było nieraz wielokrotnie większe niż dostawca zadeklarował.

W każdym razie do sedna. W piątek byli u mnie mili panowie z kanalizacji. Tak mili, że zanim zdążyłem założyć buty to już byli pod samymi drzwiami (Świadkowie jehowy np. by sobie na takie wtargnięcie nie pozwolili :tak: ), a zwykle jak ktoś przychodzi (listonosz, ww. Świadkowie, czy ktokolwiek obcy) to zwykle czeka przy bramie... Otóż mieli świetną wiadomość! Będę wymieniać liczniki na radiowe i to zupełnie gratis! Od razu mi się lampka zapaliła, więc szybko padło pytanie czy można zrezygnować. "Jasne, że można, ale nasz kierownik mówił że potem będziecie musieli zapłacić za wymianę; za to jeśli wymienimy teraz będzie gratis" - czyli już mnie coś pod ch*ja chcieli podebrać :lol: - bo jak to będę musiał potem zapłacić za wymianę, skoro jej odmawiam / rzekomo mam wybór odmówić?
Jak tylko pojechali zadzwoniłem do biura ich "organizacji", żeby się dowiedzieć czy można faktycznie odmówić.
"-Tak, wtedy nasi pracownicy wymienią tylko główny licznik na radiowy, pod-licznik zostanie ten sam". WTF?! Jak odmówię to i tak mi wymienią? No to pytam się czy to jest obowiązkowe/przymusowe; koleś odpowiada (w skrócie) że tak, bo licznik jest własnością ich zakładu i mogą robić z nim co chcą.
Zdaje się, że z unii dostali jakieś środki na montowanie tego badziewia.

Postanowili sobie że zamontują ten licznik jutro (w poniedziałek), więc potrzebuję jak najszybciej wszelkich pomysłów co zrobić z tym fantem.
Najważniejsze z tego co mnie zastanawia:
-Jak wygląda moja sytuacja prawnie?
-Wobec monopolizacji na rynku dostaw energii i wody etc, czy nie lepiej się choć w jakimś stopniu uniezależnić? Może zacznę od wody i studnię wydrążę, filtry odpowiednie kupię itd? I co wtedy z prądem?
Rozwiązanie prawne byłoby najlepszym wyjściem na tą chwilę, nad drugim punktem też warto się zastanowić.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 mar 2013, 11:49 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree

kngrssnd pisze:
Najważniejsze z tego co mnie zastanawia:
-Jak wygląda moja sytuacja prawnie?
-Wobec monopolizacji na rynku dostaw energii i wody etc, czy nie lepiej się choć w jakimś stopniu uniezależnić? Może zacznę od wody i studnię wydrążę, filtry odpowiednie kupię itd? I co wtedy z prądem?
Rozwiązanie prawne byłoby najlepszym wyjściem na tą chwilę, nad drugim punktem też warto się zastanowić.

Licznik wody wymaga okresowej wymianie według ich przepisów. Powinno być to w umowie, którą podpisałeś. Jeżeli masz kanalizację sanitarną naliczaną według licznika wody to nie możesz się przyznawać do budowy studni. Każą ci się rozliczać wtedy ryczałtowo.
Jeżeli chcesz się zabezpieczyć przed promieniowaniem zbuduj na licznik osłonę metalową, łatwo ściąganą.

Wchodzi jeszcze możliwość współpracy sąsiedzkiej. Podpiąć się ziemią do instalacji sąsiada, a u siebie zainstalować podlicznik. Opłaty ryczałtowe podzielić na dwie części.

Z elektryką jest trudniej przy dzisiejszej technologii. Urządzenia takie ja pralka czy żelazko wymaga solidnego zasilania i panele słoneczne wraz akumulatorem to tylko jako dodatek do całej instalacji.

.

Awatar użytkownika

Właśnie się dowiedziałem, że jest to odgórna inicjatywa UE; nie ma możliwości odłączenia się od tego - czyli studnia odpada i nie ma żadnej opcji by powiedzieć temu NIE.
Super.

W związku z tym prosiłbym o rozwiązania typu jak to unieszkodliwić, gdyż z tego co widzę zdrowe to z całą pewnością nie jest.
http://www.globalresearch.ca/smart-meter-dangers-the-health-hazards-of-wireless-electromagnetic-radiation-exposure/31891

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

hm- na tą chwilę to pewnie ciężo cokolwiek powiedzieć - fale EMF wysokiej częstotliwości -mikrofalówki,telefony komórkowe,nawet wi-fi] i ciekawe czy stałe czy pulsujące..ale na pewno obojętnego wpływu to nie ma -w zacytowanym powyżej linku -nawet rak mózgu...

-=-
krótko zacytuję :
"Tytułem wstępu chciałbym powiedzieć czym jest EMF.

EMF jest ogólnie przyjętym skrótem dla “pól elektromagnetycznych”. Odnosi się on do oddziaływań, jakie pola magnetyczne mogą wywierać na istoty ludzkie, zwierzęta i rośliny. Zwracamy uwagę, że EMF nie jest tym samym co EMC lub kompatybilność elektromagnetyczna, która odnosi się do zakłóceń elektromagnetycznych, jakie jeden wyrób powoduje w stosunku do innego wyrobu w tym samym środowisku elektromagnetycznym.

Jakkolwiek w zakres kompatybilności elektromagnetycznej wchodzi również promieniowanie EMF, niesie ono jednak ze sobą inne rodzaje zagrożeń, zwanymi “typowymi zagrożeniami”, określonymi w Dyrektywie o Niskim Napięciu (73/23CEE): “ promieniowanie, toksyczność i inne podobne zagrożenia”. Pośród szkodliwych skutków pól magnetycznych znajdują się takie, jak podrażnienie mięśni i nerwów, udary, oparzenia, bezsenność, a w najgorszych wypadkach nawet nowotwór."

źródło i reszta tutaj:
http://www.paranormalne.pl/topic/22191-naukowy-nawiedzony-dom-sugestii/

-=-
....w zakresie zdrowia też te fale mają zastosowanie ..oczywiście nie przy takich walniętych częstotliwościach:
http://www.lalbavita.com.pl/strona.php?44455

pzdr

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

@kngrssnd

Kurcze, globaliści przejmują wszystko w UE dzięki owcom - ja robię tyle ile daję radę. Więcej nie mam ochoty robić, bo i tak mało daje ta praca. 95% ludzi nie ma o niczym pojęcia, i nie chcą oni wiedzieć. Nie wierzę że się to zmieni, no może jak będą przymusowe czipowania, ale i to jest wątpliwe... Smutna konstatacja po 3 latach aktywnego działania...

Na szczęście dla mnie, mieszkam we względnie wolnym kraju UE i liczników na wodę nie ma bo jest za darmo (ale w ciągu 3 lat ma się to zmienić i tutaj, jednak może się ludzie obudzą do tego czasu!).
Co do gazu i prądu to nie sprawdzałem, bo są na zewnątrz domu - we wcześniejszym domu w którym mieszkałem były zwykłe (nie inteligentne).

posłuchaj mojej audycji Teoria Chaosu
teraz na żywo w Radiu Na Fali i Radiu Paranormalium w każdy piątek po 24!

Awatar użytkownika

Tak mi się skojarzyło z urządzeniem do palenia RFID-ów - pewnie niedługo trzeba będzie się zająć budową własnego urządzenia do palenia modułu łączności radiowej w kolejnych licznikach z pomiarem radiowym.

W sumie na początek to prosta sprawa - bateria (super)kondensatorów + zasilanie + włącznik + cewka.
Trzeba by tylko pomyśleć nad optymalnym jej kształtem (i rdzeniem?) w celu skupienia impulsu.

:hejka:

Awatar użytkownika

@MaksK:
Nie, to nie takie proste - nie mogę przecież ot tak zniszczyć coś, co do mnie nie należy.
Generalnie wszystkie próby jakiegokolwiek dłubania przy liczniku alarm włączają w centrali (tyle wyczytałem w specyfikacji producenta), jedyna opcja to neutralizacja czyli coś a'la klatka faradaya, muszę obudować licznik żeby promieniował np. w jedną stronę.

Panowie z kanalizacji mieli być u mnie o 10 rano, ale już przed 9 było po wszystkim. Zaznaczę że jestem dosyć wrażliwy na takie pola magnetyczne, nieraz jak włączę wifi na chwilę to mnie zaczyna skóra swędzieć - a teraz to mnie swędzą plecy jak cholera! (Nie wiem czy sobie to wkręcam, czy to już działanie tego radiowego cudeńka).
Oczywiście panowie instalujący to nie mieli bladego pojęcia jak to działa i ile impulsów dziennie to wysyła, specyfikacji technicznej też nie posiadali. Producent też nie mówi ile razy w ciągu doby nakładka na licznik wysyła impuls, jedyna informacja jaka się pośrednio do tego odnosi to to, że nakładka na jednej baterii może pracować nieustannie (czy to znaczy, że cały czas jest nadawany sygnał?) przez 12lat.

Awatar użytkownika

Chyba się nie zrozumieliśmy - to prosty ale skuteczny generator impulsu elektromagnetycznego.

W nic nie ingerujesz ani niczego nie dotykasz.

Ciebie nikt nie pytał o zgodę na instalację promieniującego gówna, i o ile licznik kanalizacji to pikuś, o tyle gorzej może przedstawiać się sprawa z instalowanymi w przyszłości wewnątrz domów licznikami gazu, prądu i wody.

:hejka:

Awatar użytkownika

MaksK pisze:
Chyba się nie zrozumieliśmy - to prosty ale skuteczny generator impulsu elektromagnetycznego.

W nic nie ingerujesz ani niczego nie dotykasz.

Z chęcią wypróbuję taki pomysł - ale z tego co wiem, to wszelkie (m.in. przyłożenie magnesu) awarie tego shitu włączają alarm:) Ale fajnie by było jakby się psuł ten sprzęt i musieli wymieniać co tydzień (więc dosyć szybko muszę znaleźć na to patent), może po miesiącu daliby sobie spokój.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Zabuduj licznik zwykłą stalową skrzynką, skrzynkę trzeba uziemić i powinno to zablokować lub przynajmniej osłabić pole magnetyczne generowane przez licznik.

Awatar użytkownika

Zapraszam dziś o 24:00 na audycję Teoria Chaosu o smart meters i RFID (radio Paranormalium i Radio Na Fali). Jak macie ciekawe informacje w tym temacie to zadzwońcie podczas audycji (telefon/Skype).

Ps. Sprawdziłem liczniki w domu (Irlandia) - są normalne, i to dosyć stare (przynajmniej 10 lat). 8-)

posłuchaj mojej audycji Teoria Chaosu
teraz na żywo w Radiu Na Fali i Radiu Paranormalium w każdy piątek po 24!

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

No własnie. Dobrze by było wymienić dane. Tu w "naszym" kraju już różnie to bywa. W moiej"panderozie" jest po staremu, ale u córy już nie. Mam sporo prywatnych informacji, że na Ukrainie też już zaczyna być "kolorowo". Ważne były by informacje - nie mówię, ze z lokalizacją Google - o miejscach gdzie ten bałagan się wprowadza. Od początku kładę nacisk na wymianę informacji i być może jestem w tym względzie ponad miarę upierdliwy. Niemniej tylko informacje można analizować. Analizować w celu wyekstrachowania faktów. Czyli z pierwszej ręki: - U mnie - Łódź - jest 50% na 50%, takie pól na pół, czy jak kto woli "fifty-fifty"

-- 08 mar 2013, 10:17 --

Claude mOnet pisze:
Kurcze, globaliści przejmują wszystko w UE dzięki owcom - ja robię tyle ile daję radę. Więcej nie mam ochoty robić, bo i tak mało daje ta praca. 95% ludzi nie ma o niczym pojęcia, i nie chcą oni wiedzieć. Nie wierzę że się to zmieni, no może jak będą przymusowe czipowania, ale i to jest wątpliwe... Smutna konstatacja po 3 latach aktywnego działania...

To nie jest tak. Zobacz jaką masz "słuchalność". To działa, bo musi i Twoja praca nie idzie w próżnię. To jest najzwyczajniej walka z mainstreamem - czyli perfekcyjnym systemem podprogowej indoktrynacji. Z tym się mierzysz. Ale co jest potrzebne... ? Czas. Im dłużej będziesz działał, tym lepsze efekty uzyskasz. I to jest pewne i sprawdzone. I jestem pewien - także - że masz tego świadomość. Jeżeli nie bezpośrednio to z "tyłu głowy" a to z "tyłu głowy" to jest to czym należy się kierować. I jestem też pewien, że o tym wiesz jak cholera. Nie odpuszaczaj - pieprzyć rzeczywistość .
Już gdzieś o tym pisałem... - "niech chociażby zostanie jeden sprawiedliwy...". Bo to jednostki zmieniają świat. Nie tłumy przygłupie sterowane. Jednostki. Tylko one. Tłumy mogą zmienić "teraz" jednostki tworzą "potem" ( potem - nie chodzi o wydzielinę wodną chłodzącą ciało Mruga ).

U mnie zamontowali taki licznik:

Obrazek

parametry na tej stronie:
http://www.jmtronik.pl/produkty-L3Fk.html

Ma między innymi takie funkcje:

-wyjście RS 485 do komunikacji z systemami zdalnego odczytu liczników,
-port optyczny służący do bezbłędnego odczytu rejestrów oraz parametryzacji licznika,

Według mnie licznik nie komunikuje się bezprzewodowo bez dodatkowego urządzenia podpiętego przez port RS 485. Inkasent przychodzi manualnie odczytać stan licznika. Jeżeli ktoś potrafi coś więcej napisać na temat tego licznika to chętnie poczytam.

.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Będziemy inwigilowani przez liczniki energii? Posłowie nie mają nic przeciwko...

Inteligentne liczniki energii mogą wiele powiedzieć o stylu życia domowników. Nowe Prawo
energetyczne może je upowszechnić, nie zabezpieczając jednak naszej prywatności. Rząd zrezygnował z tego pomysłu, ale w Sejmie po cichutku idea wróciła.

Dziennik Internautów raczej rzadko podejmuje temat prawa energetycznego, ale również w tym
obszarze czeka nas technologiczna rewolucja, która może wpłynąć m.in. na naszą prywatność.
Chodzi o inteligentne liczniki energii, które są czymś więcej niż tylko licznikami rejestrującymi
zużycie prądu. Urządzenia te komunikują się z systemami operatora, umożliwiając przekazywanie
bardzo wielu danych o poborze energii elektrycznej, nawet kilka razy na godzinę.

Takie liczniki mogą zachęcić do oszczędzania energii i sprawią, że będziemy płacić za energię
naprawdę zużytą. Ułatwiają one stosowanie różnych taryf. Mogą także wykrywać braki w dostawie
prądu i automatycznie o nich informować, mogą nawet współpracować z innymi inteligentnymi
urządzeniami.

Oczywiście liczniki te wygenerują wiele danych...
Inteligentne liczniki = ryzyko inwigilacji

Tutaj dochodzimy do wady inteligentnych liczników - umożliwiają one inwigilację. Naukowcy
wykazywali już, że na podstawie tych danych można ocenić, ile osób przebywa w mieszkaniu/domu i
jakie specjalistyczne urządzenia są używane, a nawet jaki serial ogląda dana osoba.
Inteligentne liczniki energii są fantastyczne, mogą ułatwić nam życie, ale staną się zagrożeniem
dla prywatności, jeśli będą obowiązkowe i prawo nie zapewni stosowania ich wyłącznie w celach
związanych z dostawą energii.

Liczniki po cichu przechodzą przez Sejm

Obowiązek wprowadzenia inteligentnych liczników proponował już rząd, ale wycofał się z pomysłu,
prawdopodobnie w wyniku krytycznych opinii. Teraz pomysł wrócił, o czym poinformowali nas
przedstawiciele Fundacji Panoptykon, zajmującej się problemami społeczeństwa nadzorowanego.
Projekt nowelizacji prawa energetycznego zakłada, że inteligentne urządzenia mają zostać
zainstalowane u 80% odbiorców do końca 2020 r. Pomysł został dorzucony do ustawy w sejmowej
podkomisji, rzecz jasna z pominięciem etapu konsultacji.

- Sejmowa podkomisja, dorzucając do projektu poselskiego inteligentne liczniki, nie tylko nie
przeprowadziła analizy, czy są one konieczne. Nie zagwarantowała również, żeby zbierane dane
podlegały należytej ochronie: decyzję o tym, jak często liczniki będą przekazywać dane,
pozostawiono Operatorowi Informacji Pomiarowych, a zestaw przekazywanych danych będzie taki sam
niezależnie od celu, do jakiego będą wykorzystane. Minister do celów statystycznych i sprzedawca
(...) otrzymają dokładnie ten sam pakiet informacji. Co więcej, projekt w wersji przygotowanej
przez podkomisję nie reguluje czasu, przez który dane mają być przechowywane, ani nie nakłada
obowiązku niszczenia zbędnych danych - informuje Panoptykon.

Żeby licznik był licznikiem...

Zwracając uwagę na ten problem, trzeba uwzględnić dwie rzeczy. Po pierwsze, nie można mówić, że
posłowie naruszyli prawo, robiąc "wrzutkę" do ustawy na tym etapie. Wszystko odbyło się zgodnie z
prawem, ale jednak nie było do końca uczciwe wobec obywateli, którzy najczęściej nie mogą śledzić
prac podkomisji.

Po drugie, nie chodzi o to, że inteligentne liczniki energii jako takie są złe. To jest kawał
dobrej i pożytecznej technologii. Jeśli jednak nie ustalimy zawczasu zasad korzystania z tej
technologii, stworzymy pokusę do inwigilacji. Ustanowimy nowy stan rzeczy, w którym za prąd
będziemy płacić nie tylko pieniędzmi, ale i prywatnością.

Innymi słowy liczniki energii powinny służyć tylko do pomiaru energii, a prawo powinno
gwarantować, że tak pozostanie.

-=-
źródło:
http://di.com.pl/news/47802,0,Bedziemy_ ... maja_nic_p
rzeciwko-Marcin_Maj.html

plus uzupełnienie powyższego artykułu na stronie:
http://wolnemedia.net/gospodarka/bedzie ... i-energii/

cytat końcowy z linka powyzej:
"Warto również wiedzieć, że nowe liczniki będą emitować sygnały radiowe szkodliwe dla zdrowia
ludzi podobnie, jak telefony komórkowe. Będą jednak emitować w mieszkaniach i domach sygnał cały
czas, 24 godziny na dobę."

W ostatnim czasie rozpoczęto zakładanie nowych liczników energii elektrycznej ,oczywiście stado baranów potulnie beczy i nie reaguje ,iż są one przystosowane do nakładek(własnie zaczyna się ich powolny montaż) do zdalnego informowania np.PGE o zużyciu prądu, twoich referencjach co do odbioru prądu(kiedy jesteś w domu ,a kiedy ciebie nie ma,jaki jest twój ulubiony program tv etc), moc tych nadajników wielokrotnie przekracza moc wypromieniowaną przez tel. komórkowy,kiedy masz skrzynkę prądową w granicy działki to pół biedy ale w dziesięcopiętrowcu to już tragedia -reszty możecie się domyśleć.
Ogólnie powyższe parę zdań to pikuś przy następnym MEGA-PROBLEMIE;
wodociągi miejskie wpadły też na szatański pomysł depopulacyjny -wszystkie nowe liczniki -wodomierze muszą być przystosowane do nakładki radiowej podobnie jak w przypadku np.PGE itp.
Ludzie dbają o wodę zakładają magnetyzery ,implodery ,stosują kryształy i mnóstwo innych metod aby wodę ożywić a tu na wejściu do instalacji domowej natępne gówno ,które nie dość ,że sieje to uszkadza strukturę molekularną wody -gówno równie niebezpieczne jak szczepionki-jedyne wyjście to odmawiać instalacji tego szajsu ,jak będą fikać - to nakazać przedstawienie sądowej ekspertyzy o nieszkodliwości nadajnika z podpisem imiennym eksperta.Ignorancja jest bardziej niebezpieczna niż głupota :!:

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam:) Póki co, jeśli chodzi o wodę to zawsze jest rozwiązanie w postaci ryczałtu za wodę - wtedy nie ma licznika:) co do prądu to gorzej, ale wierzę że coś wymyślimy..

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Proponowałbym aby instytucjom , które instalują liczniki wi-fi utrudnić życie.
Nadajnik wi-fi ma określoną moc. Podobnie jak router wi-fi.
Router wi-fi instalujemy sobie na własne życzenie więc sami sobie pętlę zaciskamy ( ja mam w domu siec przerobioną na kabelki)
Jeżeli jednak komunikację wi-fi nam się narzuca to mamy prawo żądania wyników badań, opiewających na cały okres używalności licznika.
Liczniki wymienia się co kilka lat, i przez ten okres będziemy narażeni na ich działanie.
Zatem logiczne wydaje się żądanie wyników badań z całego okresu używalności a nie z okresu testowego.
Podobnie dzieje się z GMO gdzie badania nie są dłuższe od 3 mies a prawdziwy horror dzieje się w granicach roku.

Zawsze możemy opatulić folią takie cacko i niech sobie chodzą na piechotę.
Ja osobiście nie dam sobie tego kitu zamontować.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Nie folią, folia nam niewiele da. Starczy drut a w zasadzie siatka. Budujemy klatkę Faradaya z cienkich siatek jakie można dostać w pierwszym lepszym OBI czy Castoramie. Małe, lekkie, tanie i problem z głowy. Łatwo zamontować i łatwo zdjąć. Można zamontować takie ekrany w dowolnym miejscu mieszkania. Żaden sygnał nam się nie wydostanie.
Koszt nie powinien przekroczyć 20 zł. Jest to dużo lepsze niż oklejanie licznika setkami warstw folii. Mała siateczka o grubości oczka 1 mm powinna zablokować większość sygnałów radiowy z pasma Wi-Fi czyli mikrofale 2,4 Ghz a nawet sygnału GSM. Można też sobie sprawdzić tkaniny metalowe o bardzo małych oczkach. Jak by jakimś cudem to nie wystarczyło to kładziemy dwie warstwy.

Problem z głowy.

Po więcej teorii zapraszam tu
http://www.nowikow.nazwa.pl/ekranowanie.pdf

W sumie jest w tym trochę racji ale wydaje mi się że prawie wszyscy używacie często telefonów GSM, do tego jeszcze przykładanych do głowy, co jest jeszcze bardziej szkodliwe. Zacząć należy od używania zestawów słuchawkowych do telefonów. Jest to niestety niewygodne bo kable się plączą i ciężko jest tego używać, jak się chce szybko odebrać telefon. Być może połączenie telefonu z odbiornikiem słuchawkowym przez bluetooth byłoby jakimś rozwiązaniem, ale to znowu są fale radiowe tuż przy głowie, tyle że z trochę innego pasma częstotliwości, chyba bezpieczniejszego.

Awatar użytkownika

Obrazek
Fajna nazwa...

Wszystko fajnie, tyle tylko, że takie 'prewencyjne' działania powinniśmy podjąć wszyscy, ponieważ w przeciwnym wypadku da to niewiele, a nawet może pogorszyć sytuację z następujących powodów:

- Liczniki mają deklarowaną moc nadawania w granicach 10mW. Podobnie jak w telefonach komórkowych - zarówno moc nadajnika jak odpowiedź z odbiornika (raczej repeatera) przydzielana jest dynamicznie w zależności od warunków. Moc maksymalna licznika smart to 0,5W, a to już sporo. Doceleowo sieć SMART i HAN mają być oparte wyłącznie na transmisji bezprzewodowej w zakresach pasma SDR: 433.05MHz – 433.79MHz lub 868.00MHz – 870.00MHz. (Dygresja. Są to zakresy niewymagające przydziału pasma :tak: - daje to pewne ciekawe możliwości, ale o tym innym razem).
I teraz. Jeżeli repeater nie będzie mógł połączyć się z naszymi licznikami (gaz, woda,energia elektryczna) zwiększy sygnał w naszym kierunku do - i tu nie mam stałej specyfikacji - prawdopodobnie 5W, a to już cholernie nie miłe. Teraz ciekawostka o której być może nie wiecie. Poszczególne liczniki mają się także komunikować pomiędzy sobą. ( Nie wie o tym ' Stały Słuchacz" ponieważ na Planette tego nie było). Jest to zawarte w założeniach topologii. Konsekwencja jest taka, że repeatery będą nas bombardować (z prawdopodobnie co najmniej 3 stron) i liczniki sąsiadów dodadzą swoje do 'ogródka'. Oczywiście w razie pomieszkiwania w bloku, czy na zwartym osiedlu sytuacja się eskaluje. Na teraz mam z tym problem - nie mam jeszcze sensownego pomysłu.
Założenia infrastrukturalne przewidują jeszcze wykorzystanie czystego Wi-Fi, czy GSM, oraz Bluetooth o zasięgu 100 m. (?). Tak, czy inaczej nic to nie zmienia, lub niewiele. Podsumowując.., ekranowanie liczników spowoduje brak dostępu do danych , kosztem zdrowia. No nic, pomyślimy.
Pozdrawiam wszystkich.

Cryptologicon

Dane na podstawie własnych źródeł i opracowań "Apator"

P.S.
Zapomniałem jeszcze dodać, że liczniki jak na foto powyżej, posiadają funkcję alarmu w przypadku wpięcia okablowania w sposób nieautoryzowany, próbie zdjęcia pokrywy (obudowy) oraz niestety funkcję alarmu i rejestracji zdarzenia w przypadku zmian pola elektro- i - magnetycznego. Łatwo nie będzie. :cooo?:

Na podstawie www.echelon.com

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Ochroń się przed szkodliwym promieniowaniem z inteligentnego licznika (Smart Meter) [PL]
phpBB [video]

i odwrotnie zlinkowanie, okołotematycznie:
blokowanie-sygnalow-mikrofalowych-w-domu-t11931.html

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

W moim domu zmienili licznik wody na zwyczajny, to bylo gdzies tydzien temu. Nie zapowiada sie u mnie na cos radiowego, bo gdyby mieli cos takiego zrobic, to by teraz wstawili taki wynalazek, a nie tradycyjne urzadzenie. Uff! jestem bezpieczny :D

Przypomniala mi sie tez pewna akcja zhakowania TV i nalozenia na obraz telewizora, obraz trzeciej osoby. wykorzystali to w sposob wyswietlenia wiadomosci o bojkotowaniu wyborow przez Solidarnosc. zaczelo sie od samochodu, ktory zaklocal prace telewizora, a przeniesli to na tak masowa skale :D
https://www.youtube.com/watch?v=Lztemas2fFI
Czy calkowicie zaklocajac prace licznika wody i wlaczenie falszywego urzadzenia, ktore na poczatku wiadomosci przesyla sygnature urzadzenia (oznakowanie licznika, aby wiedziec, ktore urzadzenie przeslalo sygnal), a potem dane z pomiarami wody. Raczej tworcy o tym pomysleli i cos ogarneli na takich dowcipnisiow, co sadzicie?

U mnie przed chwilą właśnie 2 gości z PGE wymieniło licznik na nowy, jakiś apator

http://www.apator.com/pl/oferta/pomiar-energii/liczniki-energii-elektrycznej/liczniki-elektroniczne/corax-3

Zdaje się, że to dokładnie ten. Podobno ma możliwość podpięcia modułu łączności bezprzewodowej, więc jest to już smart meter ready :/ Na stronie producenta są jeszcze normalne liczniki smart meter, bałem sie, że może zamontowali właśnie taki...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]