Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 06 gru 2019, 21:50

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 wrz 2010, 11:55 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Jak podaje raport amerykańskich Ośrodków Kontroli Chorób i Prewencji (Centers for Disease Control and Prevention; w skrócie CDC), zatrucia spowodowane zażywaniem leków sprzedawanych na receptę urosły w Stanach Zjednoczonych do poziomu, który stawia je na drugim miejscu w kategorii przyczyn niezamierzonych zgonów.
Jak podaje Tygodniowy Raport w sprawie Zachorowań i Śmiertelności (Morbidity and Mortality Weekly Report) CDC z 9 lutego 2007 roku, badacze ustalili, że liczba zgonów z powodu przyjmowania leków sprzedawanych na receptę wzrosła z*4,4 na 100000 mieszkańców w roku 1999 do 7,1 na 100000 w roku 2004. Ten przyrost stanowi skok z 11000 zgonów do prawie 20 000 zgonów w okresie pięciu lat. Wśród tych 20000 zmarłych ponad 8500 osób, czyli dwa razy więcej niż w roku 1999, zmarło wskutek zażywania „innych bliżej nie określonych leków". Zgony z powodu leków psychoterapeutycznych, takich jak leki przeciw-depresyjne i uspokajające, uległy prawie podwojeniu z 671 do 1300.
Mikę Adams, obrońca zdrowia konsumentów i nieprzejednany krytyk firm farmaceutycznych, oświadczył, że firmy farmaceutyczne bezkarnie uśmiercają Amerykanów.
— Cały przemysł farmaceutyczny, łącznie z monopolistycznymi gigantami i ich wspólnikiem FDA [Food and Drug Administration - Urząd ds. Żywności i Leków], stał się największym zagrożeniem dla zdrowia i życia Amerykanów — oświadczył Adams. — A mimo to FDA stara się wcisnąć Amerykanom więcej leków, niż kiedykolwiek dotąd, i cały czas wmawia nam, że są one bezpieczne i skuteczne, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest. Dzisiejszy przemysł farmaceutyczny to jedno wielkie oszustwo wymierzone przeciwko Amerykanom, wspierane przez nielegalne praktyki handlowe i bezczelne przestępcze działania FDA.


http://www.era-zdrowia.pl/strefa-toksyczna/szkodliwe-leki/leki-na-recepte-przyczyna-zgonow-w-usa.html

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 30 wrz 2010, 11:55 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 28 sty 2011, 12:44 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Jak się okazuje, wiele popularnych i łatwo dostępnych środków przeciwbólowych wykazuje silne działania uboczne.

Coś łupie w biodrach, strzyka w kolanie, łamie w kręgosłupie – co czwarta osoba dorosła czuje ból w przynajmniej jednej z owych części ciała, jest on naprawdę silny i towarzyszy jej stale. Wielu cierpiących zażywa więc regularnie tabletki z grupy NSAR (niesteroidowe leki przeciwzapalne), które łagodzą dolegliwości. Pomagają one uśmierzyć ból i złagodzić stany zapalne, w zamian za to jednak pacjenci muszą liczyć się z poważnymi działaniami ubocznymi.

Potwierdza to obszerna praca przeglądowa opublikowana niedawno na stronie internetowej medycznego czasopisma "British Medical Journal". Z przeprowadzonych badań wynika, że siedem badanych substancji obecnych w tych środkach zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru czy innych chorób krążenia, które mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Zespół pod kierownictwem epidemiologa z Berna Petera Jüniego przeanalizował 31 testów klinicznych przeprowadzonych na ponad 116 tysiącach pacjentów zażywających regularnie leki przeciwbólowe. Pod lupę wzięto takie substancje jak naproksen, ibuprofen, diklofenak, celekoksyb, rofekoksyb i lumirakoksyb. Dwie ostanie w Niemczech zostały już wycofane z rynku.

Co prawda, jeśli spojrzeć bardzo ogólnie, niewielu badanych miało za sobą zawal serca bądź udar czy też zmarło z powodu skutków choroby wieńcowej, ci jednak, którzy systematycznie przyjmowali na przykład ibuprofen, zwiększali trzykrotnie ryzyko, że dostaną udaru. Podobne działanie wykazywał również diklofenak. Grupa kontrolna natomiast otrzymywała środek przeciwbólowy paracetamol.

Z kolei rofekoksyb i lumirakoksyb podwyższały o 100 proc. wystąpienia zawału serca, ibuprofen zaś zwiększał to zagrożenie o wskaźnik 1,3. Diklofenak natomiast podwyższał aż czterokrotnie ryzyko śmierci na skutek zawału. Najmniej szkodliwy okazał się naproksen, znany jednak z tego, że szczególnie niekorzystnie oddziałuje na przewód pokarmowy.

Wniosek autorów owej analizy brzmiał więc: nie ma żadnych przesłanek pozwalających stwierdzić, że któryś z przebadanych leków jest bezpieczny dla pacjentów cierpiących na schorzenia układu sercowo-naczyniowego.

To, że farmaceutyki z grupy z grupy NSAR wykazują znaczne, niekiedy nawet śmiertelne działania uboczne, jest jasne już co najmniej od 2004 roku, kiedy z rynku wycofany został lek przeciwbólowy o nazwie "vioxx", zawierający substancję rofekoksyb. Pomimo wielu badań wciąż jednak nie wiadomo, jakie ryzyko niesie z sobą przyjmowanie innych substancji z owej grupy. – Przekonanie wielu pacjentów, że dla ich zdrowia groźny był jedynie "vioxx", inne preparaty są zaś zupełnie nieszkodliwe, jest z całą pewnością błędne – przekonuje Jüni.

Obecne badanie jest doskonałym podsumowaniem dotychczasowej wiedzy na ten temat – chwali szwajcarski zespół farmakolog Kay Brune z uniwersytetu w Erlangen. – Moim zdaniem nie ma jednak uzasadnienia dla tworzenia rankingu szkodliwości siedmiu substancji. Wszystkie one niszczą naczynia krwionośne, w każdym przypadku jednak decydująca jest wysokość dawki.

Dlatego właśnie na spore ryzyko narażają się również te osoby, które regularnie stosują dostępne bez recepty leki z grupy NSAR – uważa Peter Jüni. Nie wiadomo w dodatku, jakie właściwości chemiczne sprawiają, że owe specyfiki są tak niebezpieczne. Na razie wiemy tylko, że niesteroidowe leki przeciwzapalne hamują wydzielanie określonych rodzajów enzymu o nazwie cyklooksygenaza, który odgrywa rolę w powstawaniu stanów zapalnych.

Ten, kto potrzebuje stale środków uśmierzających ból, żeby przetrwać kolejny dzień, może wyciągnąć z owej analizy tylko jeden niezbyt satysfakcjonujący wniosek. Pacjenci powinni zawsze stosować leki przeciwbólowe w dawkach najniższych z możliwych i tak krótko, jak tylko się da – radzi Kay Brune.

– Jeśli chodzi o jakąś alternatywę dla leków z grupy NSAR, to mamy problem – przyznaje także Jüni. Paracetamol i opioidy, wymieniane często jako środki zastępcze, często nie bardzo pomagają i same wykazują również silne działania uboczne. Paracetamol na przykład na dłuższą metę powoduje poważne uszkodzenia wątroby.
Co więc pozostaje? – Najlepszą metodą terapii jest ruch – zaleca Peter Jüni.
Autor: Katrin Blawat Źródła: Süddeutsche Zeitung


http://zdrowie.onet.pl/zycie-i-zdrowie/zastanow-sie-zanim-zazyjesz,1,4155210,artykul.html

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 sty 2011, 9:51 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2009, 10:38
Posty: 195
Jest na to bardzo prosta metoda. omijać apteki szerokim łukiem. Programowanie mas polega na wszczepieniu im nie swojej myśli/przesądu/przekonania, że magiczna tabletka jest w stanie zdziałać cuda. Stąd wysyp niesamowitej ilości reklam typu APAP, maść/żel na stawy, tabletka na grypę, na sraczkę, czy inne gówno. Zapominamy wciąż, że wszystkie niezbędne do życia minerały, /pierwiastki/składniki znajdują się w NASZYM pożywieniu bądź na polu w postaci ziół, chwastów różnej maści. Napisałem celowo NASZYM pożywieniu, bo mam na myśli, wszystko, co jest zaprzeczeniem marketowej trucizny i chłamu, jakie serwują nam w ładnych, kolorowych, znów działających jak program opakowaniach.

_________________
Jeśli czegokolwiek nam brakuje w życiu, to tylko miłości...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 kwie 2011, 9:22 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:

Ostrzeżenie przed niebezpiecznymi lekami
dzisiaj, 08:28 KK / mirror.co.uk

Jak dowodzą najnowsze badania, leki antydepresyjne mogą zwiększać ryzyko wylewu i zawału serca, bo powodują zwężanie tętnic - informuje serwis mirror.co.uk


Osoba, która cierpi na depresję, jest znacznie bardziej narażona na zawał serca niż osoba zdrowa. Powinna więc zażywać leki, które poprawią jej kondycję psychofizyczną. Jednak jak się okazuje, te zamiast pomagać mogą mocno zaszkodzić.

Badacze przeanalizowali 59 par bliźniąt, które walczyły w Wietnamie. Jedna osoba z pary brała leki antydepresyjne, a druga nie. Jak się okazało bracia, którzy zażywali antydepresanty mieli znacznie bardziej zwężone tętnice niż ci, którzy leków nie przyjmowali.


http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/ostrzezenie-przed-niebezpiecznymi-lekami,1,4230743,wiadomosc.html

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 wrz 2011, 11:57 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Znany lek przeciwbólowy groźny dla matek!

Najnowsze badania dowodzą, że kobiety, które w tracie ciąży biorą środki przeciwbólowe takie jak ibuprofen, są dwa razy bardziej narażone na poronienie! Naukowcy ostrzegają, że tysiące ciężarnych zażywa te leki bez świadomości ryzyka.

Badania zostały przeprowadzone przez zespół dr Aricka Berarda na Uniwersytecie w Montrealu i opublikowane w prestiżowym Canadian Medical Association Journal. Przeanalizowano dane na temat ponad 47 tysięcy kobiet w wieku od 15 do 45 lat.

Okazało się, że kobiety, które od poczęcia do 20 tygodnia ciąży zażywały środki przeciwbólowe, były 2,4 razy bardziej narażone na poronienie w porównaniu do kobiet, które ich nie brały.

Szczególnie groźne dla ciąży są niesteroidowe środki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, naproksen czy ketoprofen. W tej grupie znajduje się także aspiryna, której wpływ na ciężarne nie był analizowany w badaniu. Wchodzący w jej skład paracetamol uważa się jednak za lek bezpieczny.


Chociaż na środkach przeciwbólowych widnieje ostrzeżenie, że nie powinny być zażywane w czasie ciąży, aż jedna na sześć ciężarnych nadal je brała. Według badaczy nie ma bezpiecznej ilości leków przeciwbólowych, każda ilość może prowadzić do poronienia.
Szacuje się, że jedna na osiem ciąż kończy się poronieniem. Najczęściej zdarza się to w pierwszych 12 tygodniach ciąży. Przeważnie nie ma jednej oczywistej przyczyny poronienia, lecz wiadomo, że kobiety starsze, otyłe i palaczki są w grupie ryzyka. Najnowsze badania ukazują, że również zażywanie niektórych środków przeciwbólowych może być niebezpieczne.

Badacze zaznaczają, że ryzyko poronienia tylko i wyłącznie w wyniku zażywania ibuprofenu i podobnych leków jest bardzo małe. Każda kobieta starająca się o dziecko chciałaby jednak zminimalizować wszelkie ryzyko. Naukowcy zaznaczają, że zdrowy styl życia generalnie dobrze wpływa na płód. Przypominają także, że w czasie ciąży można bez obaw stosować paracetamol.

Tekst: na podst. The Daily Mail/(sr)


http://kobieta.wp.pl/kat,26377,title,Znany-lek-przeciwbolowy-grozny-dla-matek,wid,13761467,wiadomosc.html

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 wrz 2011, 11:36 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Popularne leki mogą wywołać zmiany w mózgu

"Gazeta Wyborcza": Popularne leki na przeziębienie są podstawą narkotycznej mieszanki, która wywołuje trwałe zmiany w mózgu. Młodzi z objawami przypominającymi chorobę Parkinsona coraz częściej są pacjentami szpitali – alarmuje dziennik.

Cirrus, acatar, ibuprom zatoki, sudafed i inne leki zawierające pseudoefedrynę dostępne są bez recepty. W internecie można znaleźć, co należy do nich dodać, by uzyskać efedron – silnie pobudzającą substancję narkotyczną.

Ministerstwo Zdrowia chce utrudnić zakup pseudoefedryny w Polsce. Stosowny zapis ma się znaleźć w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.


Więcej w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/popularne-leki-moga-wywolac-zmiany-w-mozgu,1,4842453,wiadomosc.html

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 wrz 2011, 17:09 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 maja 2011, 19:24
Posty: 215
Lokalizacja: H.- Niemcy / k.B-B
Płeć: kobieta
Ciekawy artykuł z Nexusa o lekach i chorobie Alzheimera………….
a we wcześniejszych artykułach, które były podane wynikało, że paracetamol jest bezpieczny, czyżby………………..


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
http://www.youtube.com/user/Atena7777Szczepienia
http://www.youtube.com/user/1Atena7777Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 paź 2011, 9:59 
EN.KI pisze:
Cytuj:
Znany lek przeciwbólowy groźny dla matek!

Najnowsze badania dowodzą, że kobiety, które w tracie ciąży biorą środki przeciwbólowe takie jak ibuprofen, są dwa razy bardziej narażone na poronienie! Naukowcy ostrzegają, że tysiące ciężarnych zażywa te leki bez świadomości ryzyka.

Badania zostały przeprowadzone przez zespół dr Aricka Berarda na Uniwersytecie w Montrealu i opublikowane w prestiżowym Canadian Medical Association Journal. Przeanalizowano dane na temat ponad 47 tysięcy kobiet w wieku od 15 do 45 lat.

Okazało się, że kobiety, które od poczęcia do 20 tygodnia ciąży zażywały środki przeciwbólowe, były 2,4 razy bardziej narażone na poronienie w porównaniu do kobiet, które ich nie brały.

Szczególnie groźne dla ciąży są niesteroidowe środki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, naproksen czy ketoprofen. W tej grupie znajduje się także aspiryna, której wpływ na ciężarne nie był analizowany w badaniu. Wchodzący w jej skład paracetamol uważa się jednak za lek bezpieczny.


Chociaż na środkach przeciwbólowych widnieje ostrzeżenie, że nie powinny być zażywane w czasie ciąży, aż jedna na sześć ciężarnych nadal je brała. Według badaczy nie ma bezpiecznej ilości leków przeciwbólowych, każda ilość może prowadzić do poronienia.
Szacuje się, że jedna na osiem ciąż kończy się poronieniem. Najczęściej zdarza się to w pierwszych 12 tygodniach ciąży. Przeważnie nie ma jednej oczywistej przyczyny poronienia, lecz wiadomo, że kobiety starsze, otyłe i palaczki są w grupie ryzyka. Najnowsze badania ukazują, że również zażywanie niektórych środków przeciwbólowych może być niebezpieczne.

Badacze zaznaczają, że ryzyko poronienia tylko i wyłącznie w wyniku zażywania ibuprofenu i podobnych leków jest bardzo małe. Każda kobieta starająca się o dziecko chciałaby jednak zminimalizować wszelkie ryzyko. Naukowcy zaznaczają, że zdrowy styl życia generalnie dobrze wpływa na płód. Przypominają także, że w czasie ciąży można bez obaw stosować paracetamol.

Tekst: na podst. The Daily Mail/(sr)
http://kobieta.wp.pl/kat,26377,title,Znany-lek-przeciwbolowy-grozny-dla-matek,wid,13761467,wiadomosc.htmlZ tego, co mi wiadomo, w ciazy dozwolony jest jedynie paracetamol (no i Apap, co w sumie to to samo) z srodkow przeciwbolowych. Nie spotkalam lekarza, ktory zalecalby Ibuprofen.
W ciazy czesto mialam silne bole glowy i jedyne, po co moglabym siegnac, byl paracetamol wlasnie.
Tak a propos lekow przeciwbolowych czy ogolnie tych na recepte czy tez bez recepty. Zadziwia mnie zawsze fakt, jak szybko ludzie po te leki siegaja. Aspiryna, leki przeciwbolowe, antybiotyk... przy pierwszych objawach chorobowych - lek. Gardlo boli - antybiotyk. Lekka goraczka (u doroslego czy dziecka) - paracetamol, ibuprofen, nurofen i co tam jeszcze. Tak, jakby to byly cukiereczki do lykania.Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group