Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 11 gru 2019, 21:28

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Ok, mam dość silny magnes na otwieraczu, więc mogę zastosować.
Pytanie, czy Wy też czujecie niezbyt przyjemny "gazowy" zapszek po otwarciu butelki. Czyżby wodór miał taki zapach?
Po przelaniu wody do szklanki nic już nie czuć, ale podczas otwierania czuć wyraźnie.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 lis 2012, 23:43 
VIP Member
Awatar

tego chyba nie zaobserwowalem, moze kwestia wody albo wyczulonego nosa.
w kazdym razie jak otwieram buteleczke zalaną po korek to jest lekkie pyknięcie o jakim mowil Pokrywka wiec wodor tam siedzi.
a zresztą- mamy wstepne wyniki od bow1 wiec nie ma co zgadywac:)

Awatar użytkownika

więc tak - Quantec'iem diagnozuje Bogumił Wojnowski. Mam doświadczenia z nim związane więc potwierdzam skuteczność - chociaż przez głowę mi nie przechodzi jak to jest możliwe :) - urządzenie ze zdjęcia wyczytało pasożyty w moim ciele i podało ich nazwę - badanie to zrobiłem z ciekawości ponieważ dzień wcześniej biorezonans BICOM - też wykrył mi te pasożyty. Badania robione w dwóch różnych miastach u dwóch różnych osób.

[Youtube]www.youtube.com/watch?v=vUa70HxeeEU[/Youtube]

a dla Waszej wiedzy dodam jeszcze, że Wojnowski , Pokrywka i Grzeszczuk - ten od haptenów . po programach w NTV zaczeli ze sobą mocno współpracować i wymieniać się doświadczeniami , myślę że niedługo dojdą do jakiejś nowej ciekawej metody diagnostyczno-terapeutycznej.

Dodam jeszcze , że na antenie NTV szykuje się cykl programów o urządzeniach terapeutycznych do domowego stosowanie. - jeszcze dziwniejsze niż powyższe - ale z potwierdzoną skutecznością

pozdrawiam

Awatar użytkownika

Chciałbym sobie sprawić jakiś miernik redoxu i ph. Jedynym modelem który ma w sobie obydwie te opcje, jaki znalazłem to ten:
http://www.sklep.chemprof.pl/hi-98121-w ... ,235,0,0,0
Znacie jakąś tańszą alternatywę? Oczywiście można kupić osobno miernik redox i osobno ph i nawet wyjdzie to to o kilkaset złotych taniej, jednak fajnie byłoby mieć to zintegrowane w jednym urządzeniu.
Pozostaje jeszcze kwestia pomiaru mineralizacji.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Przed wyjazdem około 18.00 wlałem do butelki pet 1,5 L wodę przegotowaną i zrobiłem pomiar wynik +160. Umieściłem w niej generator i po 7 godz wykonałem pomiar raz jeszcze wynik -290.
Moim zdaniem dobry wynik jak na 7 godz.

bow1: super :)
jeszcze ustal czy po 7 h nadal spada. Moze -300 to jest max??
Ile wyniesie po 12-14 h? moze nie ma potrzeby tyle trzymać.

a odnosnie mineralizacji: Pokrywka stawial na to nacisk, rozumiem ze pijecie wode destylowaną?? czy moze po odwróconej osmozie.
ja na razie zwykłą przegotowaną...

Awatar użytkownika

Nie mam filtra osmozy, piję zwykłą po przegotowaniu.

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

uther pisze:
Chciałbym sobie sprawić jakiś miernik redoxu i ph. Jedynym modelem który ma w sobie obydwie te opcje, jaki znalazłem to ten:
http://www.sklep.chemprof.pl/hi-98121-w ... ,235,0,0,0

http://www.amazon.com/Hanna-Instruments-Combination-Temperature-Tester/dp/B002NX0VWO

.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Przykro mi ale rano zapomniałem zmierzyć redox i nie wiem czy potencjał dużo spadł. Zrobię pomiary jutro od początku.
Mam jednak pewne spostrzeżenia otóż moim zdaniem wodę tą należy robić w szklanej butelce napełniając ją po korek. Butelka pet nie nadaje się z tej prostej przyczyny, że generator produkując wodór sprawia iż ciśnienie w butelce rośnie. Wtedy butelka plastikowa odkształca się i pod nakrętką powstaje niemała wolna przestrzeń.
Butelka szklana nie odkształca się i dzięki temu wodór pozostaje uwięziony w wodzie.
Powodzenia.

zgadza sie :)
wiec najlepiej by bylo dla zabawy i porownania zrobić w plastikowej i porownac ze szklaną.
moze jednak tak niewiele go ucieka, ze nie ma co sie rozdrabniać.
to bedą cenne info :)
jeszcze raz dzieki.

Awatar użytkownika

I co, nadal tylko mi śmierdzi po otwarciu butelki? Może u mnie strukturyzacja idzie w kierunki martwej wody? ;)
Albo wręcz odwrotnie, powstaje coś na kształt Zubera :D

woda faktycznie ma specyficzny zapach (lekko wyczuwalny jak dla mnie). ale nie śmiedzi :)
kwestia nosa.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Z pewnością was rozczaruję ale dzisiaj zrobiłem pomiar redox. Po 8 dniach używania generatorka okazało się, że przestał działać. Z tymi kilkoma miesiącami to przesada Smutny
Wychodzi, ze co tydzień trzeba zmieniać wkład, który kosztuje około 100PLN.
Zamówiłem inny generator i też go sprawdzę.

nie chce mi sie wierzyć. rozumiem np ze 4 czy 5 miesiecy ale nie po tygodniu.
bardziej uwierze, ze miernik sie zepsul, albo ma miejsce jakis inny szczegol ktory trzeba wychwycić.
ale jesli to prawda to trzeba im to oddać i zaządać zwrotu pieniędzy.

czy pisaleś do nich maila??
mysle ze to malo prawdopodobne, aby tak oszukiwali ludzi. kupic miernik to przeciez nie problem.
z mojego generatorka caly czas wydobywają sie bąbelki- tak ja na poczatku- na oko mysle wszystko jest okej.
i jeszcze jedno:
powstalo u mnie w glowie pytanie juz jakis czas temu czy w butelce szklanej zalanej po korek bedzie ten generator działał.
Bo z wody ma być uwalniany tlen z tego co wiem i w to miejsce wchodzi wodór. Jesli wszystko bedzie super szczelne to moze w ogole wodór tam nie wchodzić bo tlen nie ma gdzie uciec??

jak robileś te pomiary? sprobuj jeszcze zrobić inaczej: w szklance, w butelce PET i moze nawet nie zalewając jej po korek....

Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 15:01 przez kroolik, łącznie zmieniany 2 razy

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Generator nie przestał całkowicie działać. Owszem obniża wskaźnik redox ale nie w takim stopniu jak na początku. Wykonałem dokładne pomiary. Jak już wspominałem mój miernik nie został wyskalowany ale to nie przeszkadza aby skutecznie porównać różne wody.
Woda przegotowana (kranówa) + 30
Woda od Pokrywki Red-OX - 447
Woda z generatora - 125
8 dni wcześniej potencjał redox wody z generatora wskazywał coś około -400 po tak krótkim czasie spadek o prawie 300.
Myślę, że wszystkie tego typu generatory działają bardzo krótko.
kroolik napisz proszę coś o urządzeniu od Jana Pokrywki. Zastanawiam się czy nie warto zainwestować w takie kompleksowe urządzenie.
Wczoraj zamówiłem inny generator http://pl.planet.ecolevel.eu/AKTYWATORY ... fault.html
Może ten będzie działał nieco dłużej.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

kroolik pisze:
i jeszcze jedno:
powstalo u mnie w glowie pytanie juz jakis czas temu czy w butelce szklanej zalanej po korek bedzie ten generator działał.
Bo z wody ma być uwalniany tlen z tego co wiem i w to miejsce wchodzi wodór. Jesli wszystko bedzie super szczelne to moze w ogole wodór tam nie wchodzić bo tlen nie ma gdzie uciec??

Wydaje mi się, że o to nie powinieneś się martwić. jak generator działa właściwie to w butelce powstaje ciśnienie. Wolny tlen ulatnia się gdy otwieramy butelkę, a w wodzie pozostaje wolny wodór, który też stosunkowo szybko zaczyna uciekać.
Otworzyłem dzisiaj jedną wodę Red-OX od doktora Pokrywki i okazało się że wskaźnik redox mimo dość długiego czasu jaki minął od zakupu tej wody jest ok. To oznacza, że woda ta nie traci swych właściwości zbyt szybko. Butelka jest szklana (zielone szkło) i metalowy kapsel.

nie wiem bow1 czy mnie dobrze zrozumialeś.
czy mozesz jeszcze raz sprawdzić generator, ale w plastikowej butelce?? no chyba ze to juz wlasnie zrobileś i widać ewidentnie, ze nie dziala. Wtedy- uwazam, ze powinnismy razem napisac maila, ze generator oddajemy i prosimy o zwrot pieniedzy. chyba ze dla ciebie 4 stówki to nie pieniądze :)

Jeszcze raz napisze moją wątpliwość:

- czy w butelce szklanej zalanej po korek wodór bedzie w ogole mogl sie ulatniać? Tzn. na pewno jakas tam jego ilosc TAK, ale moze niewielka skoro tlen nie ma gdzie uciekać??
Moze wlasnie nie powinno sie robic tego w butelce szklanej zalanej po korek a po prostu w takich warunkach gdzie bedą pewne nieszczelnosci i tlen ktory bedzie uwalnial sie z wody bedzie dawal miejsce wodorowi. mozliwe ze sie myle, ale trzeba to ustalić.
prosze cie- sprawdź to.
bo to podstawa, moze diabel tkwi w szczegolach.
w Instrukcji generatora nigdzie nie jest napisane, ze najlepiej jest tak to robić. Wiec podejrzewam, ze przecietny uzytkownik (ktory nie kombinuje jak my :) ) bedzie po prostu wlewal wode, ale z przestrzenią powietrza i moze wtedy generator dziala normalnie.

czekam na wiesci.
a odnosnie urządzenia Pokrywki to na NTV musisz poszukac w archiwum w dziale Nauka i Technologia Nowej Ery- mysle ze do miesiaca wczesniej i tam znajdziesz prezentacje tego urządzenia.
a moze samemu trzeba pomyslec o zrobieniu wodoru, albo kupieniu w butli i zmieszanie z wodą :)
ciekawe czy byloby to trudne.

phpBB [video]

Nie dodawaj postu pod postem, używaj opcji edytuj :!:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Ostatnie pomiary wykonałem na wodzie robionej w butelce PET 1,5 L.
Ja nie twierdzę, że generator zupełnie nie działa ale jego intensywność działania jest znacznie mniejsza tzn zmniejszyła się o jakieś 60 - 70%.
Pisać do nich nie będę ponieważ przypuszczam, że wszystkie tego typu generatory mają taką właściwość. Jeszcze jeden sprawdzę kiedy przyślą ale nie sądzę aby było inaczej.
Teraz jak znajdę trochę czasu to poszukam urządzenia o jakim mówił Dr Pokrywka.
I jeszcze jedno, kiedyś byłem u pewnego lekarza na Ukrainie, który miał bardzo dziwne poglądy jak na tamte czasy. Twierdził np że głodówka leczy, że tłuszcze roślinne są zabójcze dla człowieka itp.
Ten lekarz dał mi słoiczek z małymi saszetkami i kazał wrzucać jedną do 2 l butelki na 24 godz. a po tym czasie pić. Woda ta smakowała identycznie jak ta po obróbce generatora.
Prawdopodobnie wystarczy wiedzieć jaki minerał jest w tym generatorku i po prostu wymieniać go raz w tygodniu.
Minerał z pewnością nie jest drogi i można go gdzieś kupić. Jest prawdopodobnie wcześniej poddany obróbce cieplnej podczas której następuje de hydratyzacja.
Producenci tych generatorów mają baardzo wysokie marże i moim zdaniem nie jest to uczciwe.
Jak dowiecie się co sypią do generatorów to dajcie znać.
Moim zdaniem jest to jakiś związek wapnia.

a to jest jasne,
trzebaby jakiegoś chemika po prostu spytać
ewentualnie dać do zbadania ten wkład.

bow1: ostatni raz mimo wszystko cie poprosze o pomoc bo masz miernik w domu.
nie wiem czy w ogole juz uzywać tego generatorka (czy po prostu pić olej z wodorem), a jesli tak to ile go trzymać w litrze wody aby mial te -300. Bo raz napisaleś, ze przestal dzialać, a teraz, ze wydajnośc moga sie zmniejszyć o 60%.

czy mozesz go ostatni raz (specjalnie dla mnie :) ) wrzucić na te 12 godzin do butelki i podać mi odczyt??

Nie zgodze sie z tobą, ze nie warto do nich pisać.
Mozliwe, ze generator bedzie redukowal tą wode do tego przynajmniej -300
ale trzeba to zrobić w odpowiedni sposob- dluzej potrzymać. moze w takim stanie wlasnie dziala te 6 mc.

nie skreslajmy go calkowicie, bo podejrzewam ze producenci nie pisaliby o 6-10 mc
jesli kazdy działalby tydzien.
jakas logika musi tu istnieć :)

Uwazam, ze jesli po 12 godzinach nie bedzie przynajmniej -200 to moge go smialo reklamować
bo po prostu nie osiaga norm jakie zostaly przedstawione.

jeszcze raz cie prosze o wykonanie tego, przeciez nie jest to jakis chyba problem :)
z gory dzieki.

Apropo wodoru, zauważyliście że włosy wolniej rosną ? Ja golę się rzadziej od kiedy zacząłem przyjmować :ninja:

Awatar użytkownika

Bow1 pisze:
Wczoraj zamówiłem inny generator http://pl.planet.ecolevel.eu/AKTYWATORY ... fault.html
Może ten będzie działał nieco dłużej.

Lektura pliku pdf tego produktu jest bardzo ciekawa ;)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Bow1 pisze:
Uwazam, ze jesli po 12 godzinach nie bedzie przynajmniej -200 to moge go smialo reklamować
bo po prostu nie osiaga norm jakie zostaly przedstawione.

Po 14 godzinach woda przegotowana z kranu +184 a woda z generatora + 113. Robiłem ją w butelce pet 1,5l. Smak też już jest inny niż na początku. Może ten mój egzemplarz jest do kitu, a może wszystkie są takie. Działaj kroolik.
Odnośnie włosów a raczej ich wzrostu to również zauważyłem. zarost jest mniej bujny i po pracy nie muszę się już golić. Zauważyłem również, że włosy na głowie rosną znacznie wolniej. Strzygłem sobie głowę co drugi dzień, a teraz wystarczy raz na 4-5 dni. Zrzucałem to z jakiegoś powodu na chlorek magnezu ale teraz po uwadze WaterFlow zaczynam się zastanawiać.
Czy ty WaterFlow bierzesz chlorek magnezu czy tylko pijesz wodę z wodorem?

Bow1 biorę chlorek magnezu oraz olej lniany red-ox, ale z tego co pamiętam dr. Pokrywka mówił w którymś odcinku że to sprawka wodoru, postaram się znaleźć ten fragment.

dzieki Bow1 za konkrety,

mam juz odpowiedź od nich:

"Panie Wojtku generatory wodoru wymagają oczyszczania w 5% roztworze octu w przeciwnym wypadku przestają działać.
Model H-01 wymaga codziennego oczyszczania, natomiast producent generatora Avatari Aque zaleca co 7-14 dni w zależności od miękkości wody.
Jeśli używana jest woda z kranu to jest to przeważnie woda twarda o dużej zawartości minerałów, które osadzają się na generatorze, przez co generator wymaga częstszego oczyszczania, szczególnie gdy jest non stop używany.
Prosimy zatem wykonać oczyszczanie, ponowne pomiary i poinformować nas o efektach. Częstotliwość oczyszczania należy dopasować do ilości i jakości używanej wody, np co 3-5 dni."

zrob, prosze- tą regeneracje.
kupiony ocet rozcieńcz 1:1 z wodą i maczaj po minucie co kilka dni i powinno byc dobrze.
czekam na pomiary :) nie sądze aby to przestalo dzialać i padło. to bylby rozbój w biały dzien.

zastanawiam sie też czy nie kupic filtrow odwroconej osmozy. Ewentualnie kupować wode destylowaną.

edit:
sam zrobilem przed chwilą solidną regeneracje i od razu jak zanurzylem w wodzie pojawily sie bąble. mysle, ze sprawa rozwiązana. tyle ze co 3 dni robic czyszczenie.

w

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

kroolik pisze:
Panie Wojtku generatory wodoru wymagają oczyszczania w 5% roztworze octu w przeciwnym wypadku przestają działać.

I wszystko jasne. jutro zrobię oczyszczanie i pomiary.
Odradzam zakup wody demineralizowanej. Nie wiem z jakiego powodu ale ta woda ma dziwny smak i mam wrażenie, że jest bardzo niezdrowa. Cholera wie z czego i jak ją robią, a wiadomo, że woda ma pamięć.
Ja zamierzam kupić filtr i po prostu filtrować kranówkę.
Odnośnie włosów.
Czy zauważyliście, że mężczyźni z poważnymi problemami psychicznymi najczęściej mają bardzo gęsty i szybko przyrastający zarost?
Może to ma jakiś związek.
Mniej zarostu = mniej problemów ze zdrówkiem :)

czekam zatem na te pomiary po 6 godzinach 10, 12...:)

jeszcze mam od nich info:

"Jeśli mowa jest o produkcji wodoru w plastiku czy szkle bez długiego przechowywania to wyniki będą podobne. Wodór prościej przechodzi przez plastik niż szkło, ale to w dłuższym czasie. Nie ma potrzeby zostawiania pustej przestrzeni, gdyż niepotrzebnie gromadziłby się tam wodór."

czyli szkło/plastik nie ma tak wielkiego znaczenia no i zalewać pod korek :)
ja kupilem 1 litrowy szklany sok Dr Wit i mysle ze sprawdza sie b.dobrze.

bow1 pamietaj o dobrej proporcji octu, bo ja początkowo rozcienczylem go 1:20
a tu ma byc zdecydowanie 1:1.
bąble chodzą wtedy aż milo :)

odnosnie demineralizowanej: juz temat odpuścilem, faktycznie najtaniej wyszedlby filtr odwroconej osmozy.

Awatar użytkownika

Co do magnezu...
To już wiem, że żeby zrobić oliwę, to mam rozpuścić 1:1 lub poczekać aż się sama zrobi gdy chlorek chwyci wilgoć z powietrza... Pytanie, czy w przypadku zwykłej wody z kranu, ta proporcja ma być taka sama jak z wodą destylowaną? Nie mam takiej póki co.
A teraz pytanie - w przypadku wzięcia doustnie, to w jakiej proporcji rozpuścić?

Ja rozpuściłem z wodą przefiltrowana. Myśle, że odstana z kranu się nada. Proporcje takie same, ja dałem tylko tyle wody zeby się rozpusciło, ale 1:1 też może być.
Co do picia to jeśli rozpuścisz w stosunku 1:1 czyli 1gram chlorku do 1 grama wody. to wtedy rozpuść trochę mniej jak 2 płaskie łyżeczki oliwy. Natomiast jeśli proszek będziesz rozpuszczał to 1 płaska łyżeczka. Do picia rozpuszczaj w minimum 250ml płynu, ale im wiecej płynu tym lepiej.

Awatar użytkownika

Ok, czyli płaska łyżeczka na kubek lub większą szklankę.
W jakimś sklepie przeczytałem opis, że opakowanie 33,3 gram rozpuścić w litrze wody. Zważyłem - 1 płaska łyżeczka to 6 g. Czyli powiedzmy, że 5 łyżeczek na litr, zatem 1 łyżeczka na na typową szklankę 0,2.
Tak swoją drogą to niezłe zdziertusy, za te 33 gram życzą sobie ponad 30 zł, tymczasem ja za 25 zł kupiłem 800 gram :)

Zdzierają bo to jest już sprzedawane jako "sól ojca Beno" i firmy na tym robią niezłe pieniądze.
Jeśli chodzi o rozpuszczanie do picia to im mniejsze stężenie chlorku w płynie tym lepsze wchłanianie i smak :D .

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]