Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 lut 2020, 20:05

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam Wszystkich.

Spotkał nie ktoś z Was ze stymulacja szyszynki laserem do biostymulacji? Ostatnio takie urządzenie wpadło mi w ręce i zaświtało mi w głowie.. "a może..".

Może mielibyście jakieś pomysły, jak wykorzysta taki laser do rozwoju osobistego :).

Pozdrawiam.

-- 25 gru 2013, 23:52 --

Widzę ze nie ma odzewu, ale trudno się dziwić. Zadko kto posiada tak specjalistyczna wiedzę.

Tak z innej beczki...
Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z elektrostymulacja mózgu? Znalazłem kilka artykułów, ale żadnych konkretów.

Zapraszam do wypowiedzi. :)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 gru 2013, 19:15 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator

Może chodzi o temat optogenetyki. Jeden z artykułów na ten temat:
Cytuj:
Połączenie modyfikacji genetycznych i światła laserowego zaowocowało stworzeniem nowego pola badawczego — optogenetyki. Być może już wkrótce będzie można manipulować ludzkim mózgiem w dowolny sposób, na razie jednak naukowcy z Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill zajęli się ośrodkiem odpowiedzialnym za tak zwany układ nagrody. Ich badania mogą mieć niebagatelne znaczenie dla leczenia choroby Parkinsona, uzależnień i innych schorzeń natury neurologicznej.

Nazwa optogenetyka powstała z połączenia optyki i genetyki, a jest niczym innym jak wprowadzaniem do komórki dodatkowych genów i aktywację ich produktów za pomocą lasera. Opsyny, bo o nich mowa, są białkami światłoczułymi, których geny można izolować z alg lub bakterii. Pomysł na połączenie genetyki i światła laserowego powstał sześć lat temu, jednak dotąd firmy (na przykład Illumina) stosowały go raczej do obróbki DNA.

Laser już nie raz pokazał szerokie spektrum możliwości jego zastosowania. Tym razem znane ze swej precyzji narzędzie umożliwiło w czasie eksperymentów pobudzanie lub stłumienie aktywności pojedynczych komórek nerwowych na ścieżce łączącej ciało migdałowate i jądro półleżące, jedne z ważniejszych ośrodków w mózgu, sterujuące między innymi układem kary i nagrody.

Do tej pory, by zagłębić się w strukturę mózgu i odkryć czynności poszczególnych jego części, można było używać jedynie elektrostymulacji lub leków. Wiązało się to nierzadko z błędami. Metody te nie pozwalały na analizę konkretnego, precyzyjnie określonego regionu lub ścieżki łączącej w mózgu czy na szybką zmianę aktywności tych komórek. Optogenetyka otwiera wiele nowych, dotąd niedostrzeganych, drzwi.

Badania prowadzone jak dotąd na myszach pokazują, że dzięki odpowiedniej modyfikacji wspomnianych już wcześniej ścieżek łączących pewne regiony mózgu, można podjąć leczenie uzależnień a także chorób neurologicznych. W optogenetyce doszukuje się rozwiązania problemów,z jakimi borykają się lekarze opiekujący się pacjentami w zaawansowanym stadium choroby Parkinsona. Jak przekonuje Garret D. Stuber, przewodzący całemu zespołowi profesor z Uniwersytetu Karoliny Północnej, procedury służące wszczepieniu i dalszej stymulacji opsyn w komórki nerwowe nie wydają się być bardziej skomplikowane niż wszczepienie elektrod, stosowanych obecnie jako minimalizowanie skutków choroby Parkinsona.

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku takich odkryć, metoda wymaga dopracowania i jeszcze kilku lat badań, zanim naprawdę przekonamy się, czy może być wdrożona do powszechnego stosowania.

Marta Danch

http://dolinabiotechnologiczna.pl/nowosci/optogenetyka-%E2%80%94-kolejny-krok-na-trudnej-drodze-do-wyleczenia-parkinsona/

Jest wiele artykułów na ten temat jak piszesz, ale mało konkretów bo to zbyt nowe :język: .
Jednak jak zacząłem zagłębiać ten temat :shock: . Oczywiście piszą tylko o jednej stronie medalu jakim jest leczenie i pomaganie. Jednak to może działać oczywiście w drugą stronę i zrobić człowieka bardzo posłusznego i do tego znać jego pamięć. http://odkrywcy.pl/kat,1037749,title,Ludzka-pamiec-zapisana-na-dysku,wid,16178887,wiadomosc.html :o
Jednak temat bardzo ciekawy. Tutaj w innych tematach o Milabach jest troszkę wspomniane o optogenetyce http://davidicke.pl/forum/eve-lorgen-horus-ra-operacje-milab-t11174.html

Nie wiem czy dokładnie o ten temat Tobie chodziło Mruga ...

Provost and Judge * 7th Degree

Otóż optogenetyka i biostymulacja laserowa to 2 totalnie różne rzeczy. Wspólne mają tylko to, że w obu używa się lasera.

Co chcesz osiągnąć biostymulacją szyszynki?
Można zwiększyć produkcję melatoniny, ale o innych skutkach nie wiem/nie słyszałem (co nie znaczy, że ich nie ma).

Moderator
Moderator

Właśnie nie byłem pewien. Ale faktycznie to trochę inna technologia.
Biostymulacja jest metodą niefarmakologiczną i na pewno ma mniej skutków ubocznych, niż leczenie tabletkami i dlatego mnie zainteresowało jako sposób lecznia. I temat bardzo ciekawy. Z tego co widzę to same rewelacje w internecie piszą o tej metodzie. :D

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

To wszystko bardzo ciekawe, ale mi bardziej chodziło o stymulowanie produkcji DMT :)
Jak wspomniał Thomasis - ...mało konkretów bo to zbyt nowe. Pozostaje mi eksperymentowanie na sobie. :)

Tak czy siak dziękuję za zainteresowanie :)

Pozdrawiam.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Szyszynkę zaczniesz stymulować, jeśli zaczniesz jej zwyczajnie używać.
Nawet proste pytanie ''Dlaczego nie widzę, gdy mam zamknięte oczy?'' - jeśli się poważnie na nim skupić, to zaczyna się czuć ucisk lub ukłucia, przynajmniej u wielu osób.

Xenif znalazłam coś takiego może się przyda.

http://instytutarete.pl/poczytaj/cialo/ ... zynke.html

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]