Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 03 mar 2021, 9:18

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kymatica (2009)
Obrazek
"Nie szukaj na zewnątrz lecz zwróć się do samego siebie, bo prawda mieszka we wnętrzu człowieka" - Św. Augustyn
Kolejny film twórców "Esoteric Agenda" starający się wyjaśnić naturę rzeczywistości - czym jest otaczający nas świat i w jaki sposób jest kształtowany, jak działa proces ewolucji świadomości i dlaczego społeczeństwo oddaje władzę nad sobą w ręce psychopatów i tyranów.

Film omawia głębsze kwestie metafizyczne, łącząc umiejętnie antyczną mitologię i historię ze współczesną polityką.
Postawiona zostaje teza, iż ludzkość jako zbiorowy organizm na skutek pewnych traumatycznych zdarzeń w zamierzchłej przeszłości zapadła na rodzaj choroby psychicznej przejawiającej się jako niezdolność do kierowania sobą samym, co w skali makro przejawia się obecnie jako rządy i zorganizowane religie...

Cytat:
"Przestań obwiniać wszystkich i wszystko inne. Przestań obawiać się globalnej tyranii i katastrofy i ZWRÓĆ UWAGĘ na to, co pokazuje Ci świat. Dowiesz się wtedy dokładnie, co jest nie tak z Tobą i jak to naprawić"

Lista odtwarzania http://www.youtube.com/view_play_list?p ... BBDCE1D8DA

phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Kymatica (2009)
: 26 kwie 2009, 21:41 
VIP Member
Awatar

Dzięki Radek za wrzutę, nawet jeszcze tego nie oglądałem :D .

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

film dobry ,ale jak na moje odczucia to ostania 1/3 ;) Bo początek troche był dla mnie zakręcony ,ale generalnie 5/5 :D

mój absolutnie ULUBIONY film w temacie poszukiwania prawdy i tego na czym Wszechświat stoi. oglądałam już pięć razy i za każdym razem wyciągam z niego coś nowego. polecam każdemu z całego serca.

P.S. bardzo dziwi mnie, że tu się w temacie żadna dyskusja nie wywiązała...

Tangerine pisze:

P.S. bardzo dziwi mnie, że tu się w temacie żadna dyskusja nie wywiązała...

a nie powinno ;)

Film stary jak świat....

Do tej pory nie wiedziałem niczego lepszego. Film niemal kompletny. Duża ilość prawdziwych informacji. Kilku jeszcze nie zweryfikowałem (prac Horowitza o harmonice języków : arabskiego, sanskrytu itd), ale dojdę i do tego.

Poruszono wątek New Age - w 2 zdaniach rozmówca zgniata tą kolejną fałszywą religię łapiąc się wymownych argumentów. Film czerpie garściami z nauki (Schuman, dr Bruce Lipton - fantastyczny facet !, Kinetyka, długo by wymieniać). Najciekawiej wygląda jednak teoria Lucyfera/Tiamat jako Smoka Wzburzonych Wód, chodzi o planetę w kolizji z Ziemią w zamierzchłych czasach. Autor przypomina mity Indian, cytuje Biblię i Enuma Elisz. Wart rozpatrzenia wątek moim zdaniem.

Fantastyczne ujęcie przemocy na zwierzętach (kierowane do wegetarian i aktywistów) które zrozumiałem mniej więcej tak:

"Myślą że są prawi, bo wymierzają sprawiedliwość tą samą przemocą"

Gorąco polecam.
Mądry film.

Aya, mam podobne odczucia do Ciebie w kwestii tego filmu :)

co do harmoniki języków: nie znam hebrajskiego czy arabskiego, ale studiowałam sanskryt przez dwa lata i moja wiedza na temat właściwości wibracyjnych tego języka pokrywa się z tym co mówią w stu procentach. sanskryt to jakby język stworzony do mantr i do dziś używany przez mnichów. całe zestawy nie spotykanych praktycznie nigdzie indziej spółgłosek (jak na przykład cerebralne) do tego bardzo trudnych do wymówienia nadają mu te specyficzne właściwości rezonacyjne. temat rzeka - mogłabym pisac o tym do jutra, ale proponuję byśmy może założyli temat osobny, bo jest duuużo do powiedzenia :)

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Co do filmu Kymatica jest tam bodajże mowa o tym, że język angielski jest odwrotnością, odwróceniem języka na hebrajskiego czy arabskiego. Sam znalazłem parę przykładowo w transliteracji:

1.Saad Saad- oznacza w języku arabskim
Nadzieja Nadzieja, lecz w języku angielskm brzmi jak Smutny Smutny.
2. Ona ( 3 os. liczny pojedynczej) w hebrajskim czytana jest hi (litery hej i jud), a w języku angielskim he(czyt. hi) to on.

Co do rezonansu polecam książkę pod tytułem czarodziejski śpiew Grażyny Fosar.
Autorzy przekonują, że przy użyciu fal elektromagnetycznych o odpowiednio dobranej częstotliwości można modyfikować procesy zachodzące w naturalnym środowisku i żywych organizmach, manipulując frontami atmosferycznymi lub wywołując określone stany umysłu u całych grup osób.
Ponadto fascynujące informacje o wojskowym projekcie HAARP na Alasce, szamanach potrafiących wywołać deszcz, tajemnych ludziach, żyjących obok nas na Ziemi i ukrytymi przed nami dzięki odpowiednio dobranym wibracjom, energetycznej broni dawnych druidów, związku natężenia ziemskiego pola magnetycznego z wybuchami wielkich rewolucji i wielu innych dziwnych zjawiskach w otaczającym na świecie.

A tutaj do przeczytania fragment: http://www.nieznany.pl/pub/Fragment_Czarodziejski_spiew.pdf
Mowa w nim między innymi o czarodziejskich pieśniach uzywanych przez druidów i inne kultury z zamierzchłych czasów.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Tangerine: ale studiowałam sanskryt przez dwa lata i moja wiedza na temat właściwości wibracyjnych tego języka pokrywa się z tym co mówią w stu procentach.

mam prosbe: przeslij mi jak mozesz i bedziesz miala czas pare sprawdzonych przez Ciebie linkow odnosnie sanskrytu

pozdrawiam

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

Awatar użytkownika

phpBB [video]

phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]