Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 28 paź 2020, 9:21

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 416 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Żydochamy
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Dorzuce swoje ulubione :bangheadwall:
phpBB [video]

Im bardziej czegos nienawidzisz.. tym bardziej to przyblizasz Mruga

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 paź 2010, 20:05 
VIP Member
Awatar

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Zastanawialiście się zapewne wiele razy i zadawaliście sobie i innym te oto pytania:

W jaki sposób naród żydowski, który ma tak nieproporcionalnie małą ilość swoich członków jest w stanie zawładnąć całkowicie mocarstwami o populacji nastokrotnie większej niż ichnia?

Jak to jest możliwe, że przez tysiąclecia żydzi żerują na innych narodach i mimo tego że byli masowo wyganiani z wielu państw i częstokroć ostro prześladowani za swoje niegodne poczynki wobec tychże narodów, nadal istnieją w doskonałej formie i nadal żerują na innych narodach i to lepiej niż kiedykolwiek w historii?

Ponownie jest to temat na wielotomową księgę i nie mogę tego tematu rozwinąć na tym forum. Jest wiele dostępnych publikacji na ten temat i nie mam zamiaru ich tu również cytować.
Opowiem wam małą historyjkę, która ten trudny do zrozumienia globalny problem skupi na życiu jednostki przedstawiając go w sposób bardziej uproszczony a zatem bardziej przejrzysty i może odpowiedź sama się wam na myśl nasunie.
Pewnego razu siedziałem w Irlandzkiej knajpie i jako, że generalnie nie piję alkoholu to pare łyków mocnej Irlandzkiej whiskey zaszumiało mi w głowie. Usiadł obok mnie pewien facet i jak to w knajpie ni stąd ni zowąd zaczęliśmy rozmawiać. Dyskusja o wszystkim i o niczym, znowu jak to w knajpie z nieznajomym. Po pewnym czasie ten gość przypadł mi do gustu. Nie wiem czy to było pod wpływem alkoholu czy to jego osobowość i sposób wyrażania się, wzbudziły we mnie uczucia ufnosci do tego gościa.
Po paru godzinach knajpowej paplaniny gość ten zaczął trochę stękać, że jest on nowym imigrantem i nie za bardzo ma gdzie się podziać. Przypominąjąc sobie moją własną tułaczkę i będąc w tym czasie nieżle postawiony finansowo, mając obszerny dom tylko dla mnie, zaproponowałem mu, że może on się u mnie na jakiś czas zatrzymać. Gość natychmiast się zgodził i powiedział że nigdy nie pożałuję tej decyzji.
Pojechaliśmy więc tej nocy do mego domu, dałem mu pokój , a sam walnołem się do mojego wyrka.
Następnego dnia budząc sie do pracy poczułem zapach świeżo parzonej kawy i smażonego boczku, kiedy wszedłem do kuchni na stole było swieżutkie śniadanko a gość ten przy zlewie zmywał naczynia.
Powiedziałem mu, że nie musi on tego robić a on na to, że to żaden kłopot wbrew przeciwnie sprawia mu to przyjemność. Po powrocie z pracy zastałem dom wysprzątany, ogród doprowadzony do porządku, psy nakarmione i obiad dla mnie gotowy.
Pomyślalem sobie, troche szalony ten gość ale to szaleństwo nie szkodliwe, tyle tylko, że moje psy jakoś dziwnie się na niego patrzyły. I tak trwało to przez pewien czas , gość zupełnie nie problematyczny a przy okazji bardzo usłużny.
Któregoś dnia po powrocie z pracy zauważyłem że wszystkie meble zostały poprzestawiane i nie wpłyneło to negatywnie na moje zachowanie bo zrobione to było z wielkim gustem i aż dom lepiej wyglądał. Jakiś czas pózniej zastałem dom całkowicie przemalowany. Ponownie z wielkim gustem i nie upominal się on o żadną zapłatę, nadal czyniąc to wszystko co na początku jego wizyty w moim domu.
Potem zostały zmienione firanki , dywany , meble kuchenne i wiele innych artykułów i znowu bez proźby o zapłatę. Tak minęło sporo czasu i gość praktycznie stał sie częścia domu, nadal nie przeszkadzając mi w ogóle, żył sobie na drugim planie.
Któregoś jesiennego dnia wracając z pracy przekraczając próg mojego domu gość ten wypadł na mnie z wsciekłą furią wydzierąc się żebym nawet nie śmiał wejś do wysprzątanego domu w tych zabłoconych butach. Przez moment zostałem oszołomiony i stojąc na progu mojego domu rozejrzałem się wokoło aby upewnić sie, że jest to mój dom a nie przez pomyłkę próbuję wejść do cudzego domu. Po upewnieniu się że jednak jest to MÓJ dom , powiedziałem facetowi, że to nadal jest moje miejsce i mogę tu robić co mi się podoba. On oczywiście ostro próbował przekonać mnie, że jestem w poważnym błędzie i po krótkiej dyskusji wykopałem go z mojego domu na zbity pysk. Tarzając się w ulicznych kałużach odgrażał sie on konsekwencjami i tym, że ciężko tego pożałuje.
Nie dość ,że ten paskudny typ wykorzystał w sposób podstępny moją gościnność to na tym nie poprzestał. Nie miał on za grosz honoru aby stulić ogon ze wstydu i oddalić się od mego domu abym go nigdy więcej na ulicy nie spotkał. Kilka dni później przeprowadził on przed moim domem demonstrację oczerniając mnie w najgorzej możliwy sposób. Zebrany tłum nasłuchiwał jego kłamstw i ci beznadziejni słuchacze kręcili głowami z niedowierzania i żaden z nich nie wpadł na pomysł aby zapukać do mojego domu i posłuchać mojej wersji. Po pewnym czasie kilka osób z tłumu wzruszonych do łez opowiadaniem „poszkodowanego” zaproponowało mu miejsce w swoim domu. I tak to ten typ znałazł łatwo nową ofiarę. Tłum rozchodząc się obrzucił mój dom kamieniami wybijajac mi pare szyb.
Po pewnym czasie usłyszałem, że ten wzruszony słuchacz z demonstracji przed moim domem uczynił to samo z tym typem co ja kilka miesięcy wstecz. Tym razem tłum z demonstracji przed jego domem nie tylko obrzucił dom kamieniami ale go również podpalił.
Typ ten oczywiście nie został aresztowany bo to nie on rzucał kamienie ani też podpalił dom swojej drugiej ofiary.
Jako że historia lubi się powtarzać ten typ znalazł nową ofiare na drugiej demonstracji.
Znowu po kilku miesiącach ta trzecia ofiara tego typa wydaliła go ze swego domu na kopach tyle że nowa demonstracjia miała zupełnie inny przebieg. Tłum obrzucił dom kamieniami , podpalił go i na koniec otworzył ogień z broni palnej zabijając żone i dziecko tej trzeciej ofiary. Zdesperowany człowiek wyciągnął swoją strzelbę i otworzył ogień do tłumu raniąc wielu i trafiając śmiertelnie tego podstępnego typa, za co został osadzony w więzieniu na resztę lat swojego życia.
Odwiedziłem go w więzieniu i powiedział mi on, że nie martwi się tym że spędzi resztę swego życia za kratami, bo na wolności to i tak stracił cały sens życia. Rzekł mi również to, że jest z siebie dumny eliminując ze świata to ścierwo, chroniąc tym samym resztę naiwnych ludzi przed jego podstępnymi sztuczkami i prosił mnie o to, żebym to trąbił na cały świat. Ot i spełniam jego życzenie.
Czy widzicie tu swego rodzaju podobieństwo do odwiecznego żydowskiego MODUS OPERANDI? (.szczegółowy, charakterystyczny i z reguły powtarzalny taki sposób zachowania się sprawcy, w którym odbijają się indywidualne cechy, właściwości i możliwości człowieka lub grupy ludzi, który ten sposób stosuje...".
Analizując sposób postępowania sprawcy można uzyskać informację, które ułatwiają jego dalsze poszukiwania i schwytanie. Bazuje się tu na skłonności ludzkiej do tzw. perseweracji (łac. powtarzanie), czyli tendencji do wykonywania takich samych czynności jedną, powtarzaną metodą.)
Czy znacie narody, które czują się jak ja i ta druga ofiara?
Czy znacie narody, które zachowały sie jak ta trzecia ofiara i surowo zostały za swe zachowanie skarcone?
Jezeli nadal bedziemy dawać im schronienia w naszych własnych domach pozwalając na całkowite panoszenie się mimo iluzji, że jest to dla naszego własnego dobra to doprowadzi nas to do całkowitej zagłady i tego że po naszych domach nawet popiołu nie zostanie.
Pomyślcie nad tym przez chwilę a ten globalny żydowski problem stanie się bardziej przejrzysty.

Dziekuje za przeczytanie tych slów , Cezary.

http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=25&t=170

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Ja tylko jednego nie rozumiem, że jak rozmawiać o Żydach to albo dobrze albo wcale.

(Edgar Allan Poe)

Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012

Nooo, to sie nazywa rzeczowa dyskusja i temat do rzeczy! Od razu tak jakos swojsko... :mrgreen:

Alez ja pieknieje od tego procederu, jejkus... :buja:
Nie ma to jak trolling!
@aqubart nie pozna tego tematu jak sie zjawi, hehehe!

Dziekuje wszystkim za pomoc w trollowaniu i dobrej zabawie, oby tak dalej!

TEEEEEERA JA TU RZADZE!!! :king:

Awatar użytkownika

oktarynko, fanatyzm w jedną albo drugą stronę jest zły, a umysł bardzo szeroko otwarty zarąbisty. :)

(Edgar Allan Poe)

@fufu, Arabie ty moj niedomyty, nie marudz, nie marudz... :D
Bawimy sie!
CAAAAALA SALA SPIEWA Z NAMI...!!!

Awatar użytkownika

oktarynko kochana swietlisto zolto,fioletowa
coz ja biedny zuczek bez ciebie bym zrobil w tym temacie

a tak dajesz mi motywacje zebym chociaz zamiescil nastepna produkcje Bubel Band

specjalnie dla Ciebie:
phpBB [video]

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

A witam, witam! Nareszcie!
Przykro mi (wlasciwie to nie, ale z grzecznosci mowie ze tak), ale przywlaszczylam sobie niemal twoj temat. :język:
REKAWICA RZUCONA, MAM ROZUMIEC?!

Tiaaaaa... to sie bawimy.
Twoja piosneczka w stylu hop-siup, disko z pola krowa przeganiane, ale moze byc.
Tekst piosneczki: uuuuszanowan-cyk! Dobre! :spoko:

Wnosze do tematu co nastepuje, jako nowy samowladny hegemon:
Prosze oszczedzac nieco Zydowiny biedne, bo jak ci milosierdzia zbraknie, to sie pomszcze za krzywde narodowe, coby ci watroba nie gnila z nadmiaru zdziczalej slowianskiej ortodoksji.
Taki fanatyzm trzeba tépic niestrudzenie, niczym stonke ziemniaczana w sezonie.
Nie bedzie mi tu pierwszy lepszy Polaniec-Wislaniec kopal po narodowosci czcigodnej, rzezbiac po klawiaturze komputra jak jaki niespelniony forte-pianizda. :chatownik:

To na razie tyle. Sprawuj sie. W najblizszych dniach postaram sie wrocic i wystawic ocene ze sprawowania. :uczeń:

Awatar użytkownika

oktaryna pisze:

O cny rycerzu z lbem w chelm z pawim polskim czubem zakutym,
czyliz wyzwanie przyjmujesz i ze smokiem sie zmagac bedziesz w szrankach smiertelnych,
legnac na placu boju, alibo zwyciezajac chwala sie wobec dziewic nadobnych z foruma okryjesz?!

Popłakałem się ze śmiechu. Chcę takiego emota - płakanie ze śmiechu!

Azaliż czy twój język nadobnym nie jest piękna Oktaryno?

Dobre dobre!!!

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

...a wszystko przez Sienkiewicza nieszczesnego, niemozliwie ciezkiego...
gdy na leb spadnie cala bibliografia. :wacko:
Skonfundowany czlek sie staje, na rozumie szwank odnioslszy channelingi slyszec poczyna... :buja:
Od glosow niebianskich madrosci wszelakiej wygladajac i olsnienia, slyszy w koncu:
"HOC-HOC-HOC-HOC!"
Tym glosem wiec naprzod od chwili onej wiekopomnej wiedziony,
zydochamstwem wrodzonym wspierany,
rzeczy doczesne z wielu stron inaczej dostrzegac zaczyna.
I wtedy drog wiele sie przed czlekiem wspomnianym tez otwiera,
i jako tez ze talmudyczná karmá (dla kotow Mruga ) tradycji zasluzonej wspierany,
zawsze sciezke w poprzek kazdej drogi znajdzie, a jak trzeba to i plot przeskoczy... :lol:

Awatar użytkownika

http://www.bibula.com/?p=27196

Cytuj:
Bolesław Szenicer (przewodniczący Gminy Starozakonnych) o żydowskich geszeftach na mieniu

“Żydzi podobnie jak Kościół odbierają majątki, ale Kościół zazwyczaj ich nie sprzedaje, prowadzi wiele dzieł charytatywnych i ma ciągłość z Kościołem, któremu te majątki zabrano. W przypadku Żydów wszystko idzie na handel, Żydzi odzyskujący to mienie nie mają żadnej ciągłości z tymi zamordowanymi przez Niemców w Polsce. Do tego często są konwertytami na judaizm z lat 90.”.

Z Bolesławem Szenicerem, byłym dyrektorem cmentarza żydowskiego przy ul. Okopowej w Warszawie, założycielem Gminy Wyznaniowej Starozakonnych RP, rozmawia Robert Wit Wyrostkiewicz

- Media zawrzały przy sprawie kościelnej Komisji Majątkowej. Tymczasem “Gazeta Wyborcza”, TVN, “Polityka” i inni potentaci rynku medialnego w Polsce nic nie mówią o zwrocie mienia Związkowi Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Czy tam – mówiąc kolokwialnie – wszystko gra?

- Zwroty majątków kościelnych, czy to wyznaniom chrześcijańskim, czy mojżeszowym, przynoszą możliwości oszustwa. W Kościele katolickim – mówiąc naszym językiem – została założona jakaś nowa gmina, która odebrała mienie w podejrzany sposób, ale zarzuty padły na cały Kościół hierarchiczny, a przecież nieprawidłowości, o których wiemy, dotyczyły tylko fragmentu działań Komisji Majątkowej mających na celu restytucję mienia kościelnego. Kościół katolicki padł tutaj ofiarą prawa, które umożliwiło nie tylko Kościołowi, ale także gminom wyznaniowym mojżeszowym, odbiór mienia bez żadnej kontroli. Ale kto to dawał? Dawała komisja przy MSWiA. W przypadku zwrotów mienia żydowskiego, o czym mam rozleglejszą wiedzę, trzeba zapytać, kto tam zasiadał. Przewodniczącym ze strony żydowskiej został już nieżyjący pułkownik Ludowego Wojska Polskiego Paweł Wildstein, który wziął sobie do pomocy Piotra Kadlčika, przewodniczącego Gminy Wyznaniowej Żydowskiej. To oni po tej stronie stołu mieli odbierać mienie. Po drugiej zaś od czasów słynnej ustawy o zwrocie mienia z 1997 r. siedzieli i siedzą koledzy Pawła Wildsteina, którzy oddawali mienie bez żadnej kontroli. Zresztą mówiąc, o ustawie przypomnę, że “klepnął” ją prezydent Aleksander Kwaśniewski, podpisał premier Włodzimierz Cimoszewicz i warto dodać, że zrobili to pod bardzo silnym naciskiem strony żydowskiej. Z Cimoszewiczem sprawa była prosta. W styczniu był w Izraelu, a już w lutym 1997 r. podpisał ustawę. Został przyciśnięty argumentem, że jeśli państwo polskie nie odda tych dóbr żydowskich, to będzie miało problemy. A to nie wejdziemy do UE, a to zablokują nam różne rzeczy. To był zwykły szantaż.

- Nie było nad zwrotem mienia pożydowskiego żadnej kontroli, procedur odwoławczych?

- Nie. Dlatego że ustawa o restytucji mienia pożydowskiego w artykule 30. dokonała wykreślenia na wniosek Pawła Wildsteina paragrafów zabezpieczających możliwość handlu tymi majątkami. Pierwotnie ustawa zabezpieczała te dobra, ale Żydzi zorientowali się, że to zagraża ich biznesowym planom; że po prostu nie będą mogli tym handlować, a przecież odbierali to na handel, to jest oczywiste. Gmina żydowska naciskała więc, aby wykreślić zapisy o zakazie sprzedaży odzyskanego majątku. To zrobił z korzyścią dla strony żydowskiej Sejm RP. W debacie sejmowej, przed uchwaleniem ustawy o zwrocie mienia z 20 lutego 1997 r., głos zabierali posłowie prawicowi, którzy mówili o tych naciskach. Prawo więc było źle skonstruowane, co w Kościele katolickim doprowadziło do incydentów podejrzanych transakcji na odzyskanym mieniu, a co w przypadku mienia żydowskiego niemal w całości szło na zwykły handel.

- Jako Żyd nie wstydził się Pan z powodu tego geszeftu?

- Kiedy dowiedziałem się w 1997 r., że moi bracia będą odbierać majątki, byłem szczęśliwy, bo oczywiście nie czytałem dokładnie tej ustawy. Kiedy zaś zorientowałem się w 1999 r., kiedy to doszło do sprzedaży pierwszego majątku, o którym się dowiedziałem – mowa o synagodze żydowskiej w Siedlcach – złapałem się za głowę. Jak oni mogą? Moi bracia, Żydzi, będą to odbierać i to kto? Dowiedziałem się, że to Żydzi amerykańscy, że to przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Edgar Bronfman. Wtedy zobaczyłem, że ta restytucja to zwykły szwindel. To ja już wtedy widziałem w tym handel-handele – nic więcej! I to handel-handele na grobach moich dziadków! Zbuntowałem się. Poszedłem do rabina Michaela Schudricha, amerykańskiego zresztą rabina zainstalowanego przez tamtych możnych władców żydowskich Bronfmana i innych. Mówię mu: “Rabe Michael, u nas, u Żydów, my możemy odbierać majątki, możemy sprzedawać, handlować, a gdzie pieniądze? Pieniądze do kieszeni? Dzielić się z Bronfmanem, bo żeście wzięli 800 tys. dolarów pożyczki na prowadzenie restytucji? Co to jest? To jest szwindel i złodziejstwo. A to wszystko na grobach i kościach moich dziadków zamordowanych przez hitlerowców w Polsce”. Schudrich mi odpowiedział: “Och, Szenicer, ty się nie wtrącaj, bo jak ty się będziesz wtrącał, to ty długo nie będziesz z nami; to ty długo nie będziesz z nami pracował…” – zaczął mnie straszyć. Ale ponieważ jestem Polakiem żydowskiego pochodzenia, Polakiem, bo w tym duchu wychowali mnie rodzice, to pomyślałem sobie, że taki amerykański rabin to dla mnie jest szmondak. Kim byli jego rodzice? Kto z jego bliskich zginął w tym kraju, w Polsce? Wtedy zainteresowałem się niuansami tej ustawy o zwrocie mienia, wyciągnąłem z Sejmu stenogramy dyskusji posłów nad tą ustawą i zrozumiałem, jakie były intencje żydowskie przy wprowadzaniu prawodawstwa restytucji mienia pożydowskiego. Zresztą wówczas wielu prawicowych posłów mówiło wyraźnie, że ta ustawa spowoduje zniknięcie z krajobrazu Polski zabytkowych obiektów pożydowskich. A efekt moich działań był po prostu taki, że w 2002 r. zostałem zwolniony z funkcji dyrektora cmentarza żydowskiego…

- Kto obecnie reprezentuje Żydów przed polskim państwem? Inaczej mówiąc, kto dostaje pożydowskie majątki?

- Po tej stronie przewijają się takie nazwiska, jak Krajewski, Gebert, Datnerowa, Zozula i ich amerykański rabin Schudrich, ale też Friedmann, Nekanda-Trepka. Reprezentantem jest Związek Wyznaniowy Gmin Żydowskich RP, który powstał w 1996 r. Przewodniczącym jest Piotr Kadlčik, przewodniczący Gminy Żydowskiej w Warszawie. Ale trzeba dodać, że główną rolę odgrywają tam nie Żydzi, ale chrześcijanie, którzy przeszli na judaizm, jak wspomniany Kadlčik czy przewodniczący gminy żydowskiej z Łodzi i wielu innych. Oni nie mają nic wspólnego z historią. Zostali wyszkoleni przez rabina Schudricha na użytek restytucji mienia pożydowskiego. Ale oczywiście za takim Kadlčikiem czy nawet Schudrichem stoi potężniejsza siła, a mianowicie Światowy Kongres Żydów. Trzeba wiedzieć, że konsumpcja tych majątków, a sprzedali prawie wszystko, te pieniądze zostają dzielone. W większości trafiają do Światowego Kongresu Żydów dowodzonego obecnie przez Ronalda Laudera.

- Na jakiej zasadzie?

- Prostej: Związek Wyznaniowy Gmin Żydowskich RP wziął pożyczkę 800 tys. dolarów na potrzeby restytucji, czyli na prawników, związek itd. Teraz to spłacają.

- Przecież 800 tys. dolarów to jeden, dwa majątki?

- Właśnie. A reszta to jest podział pomiędzy grupą ze Związku Wyznaniowego Gmin Żydowskich RP i Światowym Kongresem Żydów. Oczywiście argumentują, że muszą utrzymywać siebie, rodziny, cmentarze, synagogę Nożyka, ale nikomu nie pokazali jeszcze dokumentów, a zabytki niszczeją.

- Co dzieje się z odzyskiwanymi majątkami pożydowskimi?

- To jest najbardziej przykre. Wszystkie zostają likwidowane, sprzedawane. Najlepszy przykład to Otwock pod Warszawą. Tu była kilka lat temu mykwa, czyli rytualna łaźnia żydowska. Związek oczywiście ją sprzedał deweloperowi, który zlikwidował tę łaźnię. Wcześniej wyrzucono stamtąd lokatorów. Na tym miejscu deweloper wybudował wielki ośmiopiętrowy dom. Jestem w posiadaniu dokumentów na temat tego miejsca, dokumentów napisanych przez stronę żydowską, gdzie to miejsce określone jest jako punkt do sprzedaży, ponieważ jest zniszczone, grozi zawaleniem, przynosi straty itd. Na końcu nawet stwierdzili, że to jest daleko za miastem. Napisali nawet, że to jest “mała atrakcyjność działki”. Okazało się oczywiście, że to jest w samym centrum. Ale jak do tego dochodzi? Żydzi po prostu trafiają na doskonały grunt. Weźmy dalej ten Otwock. Tam burmistrzem Otwocka był człowiek zaprzyjaźniony z redaktorem naczelnym “Więzi”, przyjacielem z kolei przewodniczącego Kadlčika. No i szybko, lekką ręką załatwione zostało wyburzenie mykwy i zbudowany został nowy dom. Żydzi więc mają wielu przyjaciół, którzy ułatwiają im ten cały biznes. Najgorsza zaś w tym wszystkim jest ich hucpa, bezczelność. Postawiono tam bowiem kamień z napisem, że w tym miejscu mieściła się łaźnia żydowska, która została wyburzona. Nie mówią, że zrobiła to Gmina Żydowska, czyli sami Żydzi. Czyli jeśli ktoś tam przyjedzie, to pomyśli, że zrobili to Polacy. Ani jednego słowa o Gminie Żydowskiej, że to odebrała, sprzedała i pozwoliła na zniszczenie. Otwock to tylko obrazek, który pokazuje sytuację w całej Polsce.

- Nie jest Pan, mówiąc delikatnie, lubiany przez środowisko żydowskie. Nazwano Pana określeniem moser, czyli zdrajca.

- Cóż, goj, czyli nie-Żyd, jak powie, że Żydzi handlują majątkiem, że są chciwi na pieniądze, że ich religia mojżeszowa to tylko pieniądz, to taki goj od razu jest antysemitą. Natomiast jak powie to Żyd taki jak ja właśnie, jak powie im, że taka restytucja mienia jest wbrew Talmudowi, religii i kulturze żydowskiej, że to granda, to taki Żyd, który zwraca im uwagę – a chodziłem wszędzie i o tym głośno mówiłem, apelowałem do prezydentów i premierów – to taki Żyd jest nazywany zdrajcą narodu żydowskiego. A więc zostałem potępiony. Ja jednak nie robiłem nic innego niż mój brat sprzed 2 tysięcy lat, Joszua z Nazaretu. On też chodził i mówił: “Co wy robicie!? Handlujecie w synagogach. Niszczycie kulturę, tradycję, religię, Talmud, wszystko”. Ja też to samo mówię 2 tysiące lat po Nim, bo mnie ta sytuacja boli. Tak jak mówiłem, jestem Żydem polskim. Tu zginęła większa część moich braci, mojej rodziny. Poza ojcem i matką wszyscy zostali zabici. Mam więc prawo zwracać uwagę na to, co się dzieje w Polsce do końca mojego życia. Zresztą pamiętajmy, że Światowy Kongres Żydów, że amerykańscy Żydzi nic nie zrobili, aby pomóc swoim braciom w Polsce w czasie II wojny światowej. Co robiła wówczas Estée Lauder, matka Ronalda Laudera, przewodniczącego Światowego Kongresu Żydów? Miała już wtedy renomę, fabrykę kosmetyków. Czy nie mogła z innymi Żydami, Rothschildami itd., pomóc Żydom w Polsce? Oni wszyscy mogli, ale nic nie robili, a wiedzieli doskonale, co tu się dzieje. Byli ostrzegani przez wielu Polaków, np. przez Jana Karskiego. Byli ostrzegani przez Żydów, Szmula Zygelbojma, który popełnił samobójstwo w Londynie w proteście przeciw bezczynności aliantów wobec ludobójstwa Żydów.

- Obecnie media od wielu dni, niech mi będzie wolno tak powiedzieć, robią wielkie “aj waj” z powodu restytucji mienia kościelnego. Dlaczego nikt nie mówi o tym, na jakiej zasadzie i komu zwracany jest majątek pożydowski oraz co się z nim potem dzieje?

- Kościół katolicki ze szkodą dla niego samego nie mówi dzisiaj jednym i silnym głosem. Bić dzisiaj w Kościół i Polaków można bezkarnie z każdej strony. Zresztą w dobie przynależności do UE wciąż pojawiają się tematy etyczne jak aborcja, in vitro, badania prenatalne itd., które dostarczają wielu sytuacji ułatwiających nieprzychylnym Kościołowi mediom i politykom możliwość ataku. Albo inny przykład, jeśli się mówi o papieżu Piusie XII, który był podczas wojny w Rzymie, jeśli w samym Kościele mówi się o nim niejednoznacznie, nie tak samo, nie broni się tej osoby, to pokazuje pewną słabość Kościoła. Dla mnie Pius XII, jako dla Żyda, jest święty, bo robił dla Żydów to, co mógł najlepszego zrobić. W Kościele za to dzisiaj trudno o słyszalny jeden głos. To jest słabość Kościoła i również przy sprawie restytucji majątku, Kościół jest dość bezbronnym – niestety – celem ataków. Trochę sam jest winien takiej, a nie innej swojej kondycji. Jeśli zaś chodzi o Żydów, sytuacja jest inna. Związek Gmin Żydowskich czy Światowy Kongres Żydów są zjednoczeni. Jak idą kraść – to razem (śmiech). Są bardziej skonsolidowani. Ludzie boją się mówić prawdę o Żydach, bo zaraz zostaną okrzyknięci antysemitami. Żydzi podobnie jak Kościół odbierają majątki, ale Kościół zazwyczaj ich nie sprzedaje, prowadzi wiele dzieł charytatywnych i ma ciągłość z Kościołem, któremu te majątki zabrano. W przypadku Żydów wszystko idzie na handel. Żydzi, którzy odzyskują to mienie, nie mają żadnej ciągłości z Żydami zamordowanymi przez hitlerowców w Polsce. Do tego często są konwertytami na judaizm z lat 90. No i powiedzieć chciałbym na koniec, że o ile łatwo jest w Polsce atakować Kościół, to Żydzi są jednak potężni, mają swoje lobby i są ekspertami w wywoływaniu takich afer, jak zrobił to prof. Gross. A więc szantażują Polaków np. zarzutami o współudział w mordowaniu Żydów w czasie wojny, co jest obrzydliwe. Żydzi mają też przewagę finansową na świecie, właściwie też w każdej innej dziedzinie. Stąd łatwo jest atakować Kościół, a o sprawach żydowskich nikt nie chce mówić.

- Założył Pan Gminę Wyznaniową Starozakonnych RP. W jakim celu?

- Z wieloma przyjaciółmi Żydami byliśmy zatrwożeni tym, co się dzieje z majątkami pożydowskimi. Po wyrzuceniu mnie z cmentarza żydowskiego w Warszawie, założyliśmy Gminę Wyznaniową Starozakonnych RP, nie po to, aby odzyskiwać majątki, bo działamy na podstawie innej ustawy, ale żeby mieć możliwość brania udziału w dyskusji na temat sytuacji majątków żydowskich w Polsce i ich wyprzedaży.

Bolesław Sznicer był wieloletnim dyrektorem cmentarza żydowskiego, współorganizował zbiórkę pieniędzy na odlanie w brązie pomnika Janusza Korczaka postawionego na terenie tej nekropolii. Wspierał zahamowanie procesu zniszczenia zabytkowego domu modlitwy przy ulicy Targowej 50/52 na warszawskiej Pradze, w którym znajdują się nieliczne malowidła ścienne przedstawiające cykl zodiakalny oraz grób Racheli w Betlejem. 1 października 2002 r. został usunięty z funkcji dyrektora cmentarza żydowskiego przy ulicy Okopowej w Warszawie, w wyniku konfliktu z zarządem Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. Wraz z grupą działaczy założył alternatywną Gminę Wyznaniową Starozakonnych w RP. Publikuje w formie internetowej i kserowanej “Głos Starozakonnych”. Walczy o zmianę zapisu w ustawie z 20 lutego 1997 r., która uregulowała zwrot religijnych majątków żydowskich w ręce ZGWŻ.

Wywiad ukazał się w tygodniku “Nasza Polska” Nr 40 (779) z 5 października 2010 r.

(Edgar Allan Poe)

IZRAEL. „Zobowiązuję się do bycia lojalnym obywatelem Izraela jako państwa żydowskiego i demokratycznego. Zobowiązuję się do przestrzegania jego praw” – tak brzmi przysięga, którą będą musieli składać nowi obywatele Izraela. Specjalna ustawa o obywatelstwie zostanie przedstawiona w niedzielę na posiedzeniu rządu, ale jak pisze izraelska prasa, sprawa jest przesądzona.

– Domagamy się od Palestyńczyków, żeby uznali żydowski charakter naszego państwa. Nie ma powodu, żebyśmy tego nie wymagali od własnych obywateli – powiedział premier Beniamin Netanjahu. – Izrael jest narodowym państwem Żydów. To reguła, na której opiera się polityka tego rządu. Zarówno zagraniczna, jak i wewnętrzna.

Nowe przepisy są pomysłem nacjonalistycznej, znanej z niechęci do Arabów, partii Nasz Dom Izrael. Jej szef, minister spraw zagranicznych Awigdor Lieberman domagał się nawet, by przysięgę musieli składać wszyscy obywatele.

To faszyzm, rasizm i głupota. Ale w tym kraju to normalne – powiedziała arabska deputowana do Knesetu Haneen Zoabi. – Ludzie mają przysięgać na „demokratyczne i żydowskie” państwo? Wytnijmy więc słowo demokratyczne, bo z demokracją nie ma to nic wspólnego – wtórował inny parlamentarzysta Dżamal Zahalka.

Izraelscy Arabowie to społeczność licząca ponad milion osób.

Na podstawie: rp.pl, pap
Źródło: Kampania Solidarności z Palestyną

Awatar użytkownika

Obrazek
Wstrętny "antysemita" w wersji żydowskiej. Mruga

(Edgar Allan Poe)

@fufu, zlituj sie, cos ty mi tu za potorocze wstawil? :cooo?:
To jest jakies bezplciowe niewiadomoco,
raz bym grzebnela lapka upazurkowana i zostalaby kaszanka na ulicy.
Jakis to dla mnie "lis farbowany", wyglada jak Palestyniec z obozu korzonkami karmiony przez pol roku.
Wzieli, ubrali gustownie, a i tak wszystko wisi jak na slupie telegraficznym.
Jak to jest moj ziomal, to az sie zaczynam wstydzic.
Widocznie kryzys narodu wybranego tez jakos nie omija, choc mi wmawiacie ze tak.
Lepszych juz przykladow nie bylo?? :evil:

BTW. @sfath, ty chyba zdajesz sobie sprawe ze ta przysiega to tak pro forma? :ninja:

Awatar użytkownika

oktaryna, bo to ortodoks być oni tak wyglondoć, syjonisty go pewnie za pejsy wytargać , oni nie lubić IS.RA.EL, lubić Palestyna :D

(Edgar Allan Poe)

Czyli niewiadomoco. :so:

Palestynczycy rodzimi to przynajmniej sa konkretniejsi, i wygladaja jak ludzie.
Ostatnio spotkalam takiego, do tego z chrzescijanskiej palestynskiej misji...
Ale sie gapil, jejkus, aaaale sie gapil !!!
Normalnie nie wiedzialam czy pazurki wyciagac, czy pejsy ratowac ucieczka... :lol:

Awatar użytkownika

Khazary ruskie be, lepsze rodowite żydko-arabskie mieszanki i czyste ortodoksy. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

GO, GO, GO Neturei Karta :)

(Edgar Allan Poe)

Ja ci najade, ja ci najade !!!
Od najazdow to MY jestesmy.
Wieki praktyki i kunsztu naszego wrodzonego...
Na konika poldzikiego, kindzal z zéby, kolczan na plecy i hajda w stepy!
Dalismy se rade wieki temu, damy i teraz.
Fajnie bys wygladal na arkanie przy siodle, Arabie paskudny. :twisted:

Khazary ruskie be?! No widac ze toto nie wie co dobre...

Awatar użytkownika

phpBB [video]

Czekam i śpiewam z kolegami 8-)

hehe, as-salāmu ʿalaikum wa raḥmatuʾllāhi wa barakātuh :)

(Edgar Allan Poe)

O Elohim, co za wycie!!!

Wydawanie takich rykow powinno byc zabronione we wszelkich konwencjach miedzynarodowych jako zbrodnia przeciwko ludzkosci. To jest ordynarne molestowanie przez uszy!

I sie dziwic zesmy tyle wojen wygrywali...skoro reszta wokol ryczala jak bawoly zarzynane. :wacko: :boisie:

A moze wyscie sie wzieli ostatnio za festiwale piosenek, i stad taki poziom teraz?? :dobani:

Awatar użytkownika

Zajęliśmy pierwsze miejsce na światowej liście przebojów :mrgreen: :wacko:

Jak się bawić to na dwie strony nie :)

phpBB [video]

:hejka:

(Edgar Allan Poe)

A pewnie! jak sie bawic to sie bawic!
W ramach zabawy... fascynuje mnie szerokie zastosowanie otwieracza do butelek.
To wiertelko wyglada obiecujaco... moge ci w oczkach podlubac, @fufu? moge, moge?... :buja:

Musze sie spytac ziomali czy sie tez tak fajnie bawia.
W razie czego wymienimy doswiadczenia.

Awatar użytkownika

Raczej nie, chce jeszcze widzieć Mruga :wacko:

A ja mogę użyć gazu rozweselającego? Broń Allahu innego, ostrzegam można paść ze śmiechu.
(skończył mi się przed chwilą :( dobra śmiechawa) :)

Ostatecznie mogę użyć dobrze rozweselających kwiatów z drzewa życia. Mruga

(Edgar Allan Poe)

Na Chazara z wrodzonym poczuciem humoru twoje kwiatki czy inne gazy dzialaja jak zawracanie kijem Golfsztromu. Pomoze rownie dobrze jak zaszkodzi. :lol: @fufu, zlego szlag nie trafi, wiec raczej sie martw o siebie. :język:

Na razie koncze ta rzeczowa i owocna dyskusje, jestem usatysfakcjonowana, aczkolwiek tylko po czesci...
@aquabart nie ma dla mnie czasu (jak smie!), lub kapituluje (co by mnie rozczarowalo), lub przygotowuje odsiecz z Grubej Berty (no to sie musze przygotowac :king: ).
Ale tobie tez widzetrzebaby poswiecic uwagi troche i wytresowac, bo dowcip masz calkiem, calkiem...
A ja luuuubie dowcipne bateryjki... :mrgreen:

HOC-HOC-HOC-HOC!

Czemu Żydom nie podoba się raport Morgenthau’a?

Fragment książki H. Forda pt: „Międzynarodowy Żyd” z 1920-21 r. dotyczący Polski i Polaków

Ponieważ Żydzi w Stanach Zjednoczonych powołują się ze względów propagandy na Polskę, ponieważ, według statystyki żydowskiej, przybywa obecnie do Ameryki 250 tys. Żydów z Polski i wreszcie z uwagi na to, że Polska na zasadzie własnego doświadczenia miała sposobność zapoznać się z programem wszechświatowym, – możemy się coś niecoś od Polski w kwestii żydowskiej nauczyć.

Doszło dziś u nas do tego, że nie można wziąć do ręki żadnego dziennika amerykańskiego, by w nim nie znaleźć śladów żydowskiej propagandy antypolskiej, propagandy, mającej na celu odwrócenie naszej uwagi od tego, co się dzieje w porcie nowojorskim. Jeśli czytelnik powie: „Nie myślimy o Polsce, myślimy o Stanach Zjednoczonych”, – odpowiemy mu na to, że właśnie myśli już o Polsce w ten sposób, w jaki Żydzi amerykańscy chcą, by myślał, a fakt, że myśli o tym w sposób zgodny z życzeniem żydowskim czyni go w pewnej mierze niezdolnym do zrozumienia całokształtu kwestii żydowskiej w Stanach Zjednoczonych.

Słusznym jest tedy, byśmy dowiedzieli się coś o kraju, z którego w tak szybkim tempie przybywa do nas ćwierć miliona ludzi, dla przekonania się, co ci ludzie tam robili i wreszcie, byśmy stwierdzili, na jakich podstawach opiera się oświadczenie Żydów, iż uciekają przed `prześladowaniem@.

Posiadamy pięć dokumentów urzędowych, zaopatrzonych w pieczęcie Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a dokumenty te zawierają sprawozdania naocznych świadków. Dokument amerykański nosi tytuł „List Prezydenta Stanów Zjednoczonych, zawierający, stosownie do rezolucji Senatu z dnia 28 października 1919 r., raport czcigodnego Henryka Morgenthau o działalności Misji Stanów Zjednoczonych w Polsce’. Ten dokument senatu nosi numer 177.

Dokument ten zawiera nadto raport dodatkowy, podpisany przez generała-brygadiera armii Stanów Zjednoczonych Edgara Jadwina.

Dokument ów otacza jakaś tajemnica. Jakkolwiek wydano go w druku dla użytku publiczności, niebawem jednak wydanie jego stało się niezmiernie rzadkie. Zniknęło w ciągu jednej niemal nocy. Egzemplarz, który dostarczył nam materiału do obecnego badania, udało nam się zdobyć z niesłychanym trudem. Szefem tej misji amerykańskiej, która bawiła w Polsce od 13 lipca do 13 września 1919 r. był Henryk Morgenthau, Żyd amerykański, były poseł Stanów Zjednoczonych w Turcji, człowiek cieszący się doskonałą opinią zarówno prywatną, jak publiczną.

Powiadają ogólnie, iż Żydom nie podoba się jego raport, jako zbyt mało wyczerpujący. W każdym razie jedno jest pewne: prasa żydowska nie uczyniła z niego użytku; nie powołują się nań w propagandzie żydowskiej; nie posiada poręczenia żydostwa amerykańskiego. Przyczyną tego stanowiska Żydów wobec raportu Morgenthau’a jest fakt, że dakument ten przedstawia położenie Żydów w Polsce w sposób ściśle prawdziwy i zawiera przy tym bardzo ciekawe spostrzeżenia

Opinię tę wszakże o raporcie Morgenthau’a Żydzi amerykańscy ujawniają jedynie pośrednio. Mianowicie z chwilą, gdy Misja Amerykańska opuściła Polskę, przybyła Misja Angielska i pozostała do grudnia. Głównym członkiem Misji Angielskiej był Sir Stuart Samuel, którego brat, Herbert, piastuje obecnie godność Wysokiego Komisarza w Palestynie. Wraz z nim przybył do Polski oficer angielski, kapitan P. Wright, który złożył również raport dodatkowy. Oba te raporty zaopatrzył raportem wstępnym Sir H. Rumbold, przedstawiciel Wielkiej Brytanii w Warszawie.

Otóż z tych pięciu raportów, złożonych przez Morgenthau’a, Samuela, Jadwina, Wrighta i Rumbolda, Żydzi w Stanach Zjednoczonych rozpowszechnili tylko jeden, raport Samuela. Dzienniki podawały go w całości, rozdawano go jako biuletyn Amerykańskiego Kongresu Żydowskiego. Raport Samuela można nabyć wszędzie w każdej liczbie egzemplarzy, nie można tylko za żadną cenę dostać raportu, złożonego przez członka Amerykańskiego ciała dyplomatycznego, i przesłanego Senatowi w formie listu przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Czemu? Ponieważ owe cztery raporty przedstawiały sytuację prawdziwie na podstawie przeprowadzonych na miejscu badań, i gdyby je wydrukowano w Stanach Zjednoczonych i rozrzucono wśród ogółu, spojrzałby on wówczas inaczej na masową imigrację Żydów z Polski do Ameryki.

Nawet ogłaszając drukiem raport Samuela, Żydzi nie publikują dołączonego doń raportu kapitana Wrighta. W biuletynie Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego raport Wrighta ukazał się w postaci skróconej, zmniejszonej, pozbawionej istotnego znaczenia; w wydawnictwie zaś `Maccabean@ – raporty Rumbolda i Wrighta potraktowano bez wszelkiej kurtuazji, natomiast raport Samuela ogłoszono w całości.

Aby czytelnik mógł wyrobić sobie sąd o tej sprawie, podamy poniżej świadectwo owych pięciu (a nawet sześciu, jeśli policzymy Homera H. Johnsona, który podpisał raport amerykański wspólnie z generałem Jadwinem) świadków, streszczając najważniejsze tych raportów punkty; w ten sposób uwidoczni się zgodność i różność opinii poszczególnych sprawozdawców.

1. Co do prześladowania w ogóle.

Sir Stuart Samuel mówi: „Polacy na ogół mają naturę szlachetną i gdyby silna dłoń rządowa poskromiła obecne podniecenie prasy, Żydzi, jak w ciągu ubiegłych lat 800, mogliby żyć i nadal w Polsce w dobrych stosunkach ze swymi współobywatelami”.

Zauważmy jak lekko wspomina Sir Stuart o represjach prasowych. Pol-ska prasa uzyskała wreszcie swobodę słowa pisanego. Korzysta obecnie z przywileju, jaki prasa żydowska posiadała w Polsce zawsze. Ale dziś, gdy pisze swobodnie o Żydach, – nałóżcie jej mocny kaganiec, – woła Sir Stuart. Nie ośmieliłby się żądać tego w Anglii, gdzie prasa też posiada swobodę. Co do prasy żargonowej w Polsce, to czytelnik znajdzie informacje w tym względzie w szkicu Izraela Friedlaendera pt. „Problemat Żydostwa Polskiego”. Friedlaender był Żydem, a książkę jego wydała żydowska firma wydawnicza w Cincinnati. Mówi on:

„Powstała prasa żargonowa i stała się potężnym czynnikiem cywilizacyjnym wśród Żydów w Polsce. O doniosłości jej wpływu może świadczyć fakt, który, rzecz szczególna, Polacy stwierdzają z wyrzutem, że główny dziennik żargonowy w Warszawie rozchodził się przed paru laty w większej liczbie egzemplarzy, niż wszystkie czasopisma polskie razem wzięte”.

Henryk Morgenthau pisze (par. 7). „Żołnierzy podburzano zarzutem, że Żydzi są bolszewikami, we Lwowie zaś twierdzono, iż Żydzi trzymają stronę Ukraińca. Toteż te ekscesy miały nie tylko antysemicki, ale również i polityczny charakter”.

A dalej (par. 8). „Podobnie jak Żydzi oburzyliby się, gdyby cały naród żydowski potępiono za czyny poszczególnych jednostek spośród ich współwyznawców, tak również niesłusznym byłoby potępiać naród polski jako taki za gwałty popełniane przez niekarne oddziały wojskowe lub też podczas rozruchów lokalnych. Ekscesy te były najwidoczniej popełniane bez premedytacji, gdyby bowiem były wynikiem poprzedniego obmyślonego planu, wówczas liczba ofiar dosięgłaby tysięcy, nie zaś 280. Przypuszczają na ogół, że ekscesy wynikły na podłożu ogólnego antysemityzmu wywołanego przekonaniem, iż ludność żydowska jest politycznie wrogą państwu polskiemu”.

Sir H. Rumbold mówi: „Bardzo wątpliwą usługę Żydom oddaje potępianie, jak się to niekiedy dzieje, państwa, gdzie Żydzi prawdopodobnie najmniej cierpieli”.

Kapitan P. Wright pisze: „Bardzo często tłumaczą nam pochodzenie ujemnych cech żydowskich tym, że Żydzi byli narodem uciskanym i prześladowanym. Jest to myśl tak ludzka i tak wzruszająca, że pragnąłbym mieć to przekonanie nie tylko o Żydach ale o każdym innym narodzie. Jako teoria ma to wiele stron dodatnich, brak jej jednej tylko, a mianowicie – prawdy. Gdy pomyślimy, jaki los przypadł w udziale innym „rasowym, religijnym i językowym mniejszościom narodowym” w europejskiej historii nowożytnej… wówczas przekonamy się, że Żydzi byli narodem nie najbardziej prześladowanym, lecz najbardziej uprzywilejowanym w Europie”.

Generał brygadier Jadwin stwierdza wyraźnie, że „prześladowanie” można uważać jedynie za hasło używane w celu propagandy. Mówi on:

„Zaburzenia we Lwowie w okresie od 21 do 23 listopada stały się, podobnie jak ekscesy na Litwie, bronią w zagranicznej propagandzie antypolskiej. Biuro prasowe państw centralnych, w których interesie leżało zdyskredytowanie Rzeczypospolitej Polskiej wobec świata, pozwoliło na ogłoszenie artykułów… gdzie naoczny rzekomo świadek ocenił liczbę ofiar na 2,5 do 3 tys. osób, jakkolwiek najwyższa liczba, podawana przez miejscowy komitet żydowski wynosiła 76 osób”. (Str. 15).

A dalej: `Wraz ze wszystkimi wolnymi państwami na świecie Polska jest narażona na niebezpieczeństwo propagandy politycznej i międzynarodowej, którą wznieciła wojna. Tendencyjne zabarwianie, przesada, zmyślanie i przemilczanie faktów, jednym słowem wszystkie metody złośliwej propagandy – oto zło, z którego przyczyny Polska musi cierpieć”. (Str. 17).

Oczywiście cała ta propaganda była żydowska. Opisane metody są typowo żydowskie.

Mówiąc o liczbie zabitych p. Morgenthau wymienia cyfrę 258, Sir H. Rumbold mówi, że zabito tylko 18 osób `w Polsce właściwej”, inni zaś zginęli w strefie działań wojennych podczas zaburzeń. Sir Stuart Samuel ocenia liczbę wszystkich zabitych na 348 osób.

2. Co do ogólnych przyczyn zamieszek żydowskich przed wojną.

Sir Stuart Samuel: „Liczba Żydów w Polsce wynosi około 3 mln… Opinię publiczną przeciwko nim podburzył zjadliwy bojkot. Bojkot ten datuje od okresu, który nastąpił po wyborach do Dumy w Warszawie w r. 1912… Stosunki handlowe pomiędzy Polską a Rosją były dawniej bardzo ożywione: handel ten znajdował się na ogół w rękach żydowskich i to nie tylko sama sprzedaż wywożonych towarów, ale ich produkcja… Inicjatywa w Sferze handlowej jest niemal wyłączną prerogatywą ludności żydowskiej… Wszyscy niemal ajenci rolni, którzy pośredniczą w handlu ziemiopłodami i oddają usługi polskiemu ziemiaństwu, są narodowości żydowskiej… Należy zwrócić uwagę na to, że Żydzi tworzą niemal całkowicie stan średni. Wyżej jest arystokracja, niżej – chłopi. Ich stosunki z chłopami nie są złe. Młodzi wieśniacy nie czytają gazet, toteż są bardzo mało zrażeni antysemityzmem przed wstąpieniem do wojska. Mówiono mi, że zwracanie się chłopów polskich do sądów rabinów celu rozstrzygnięcia sporów nie jest wcale zjawiskiem niezwykłym”.

Dowodzi to, iż Żydzi zajęli w Polsce pozycję bardzo korzystną, o czym należy pamiętać w związku z poprzednim cytatem z raportu Sir Stuarta, gdzie mówi o tym, że gdyby rząd silną ręką poskromił podniecenie prasy Żydzi mogliby żyć w Polsce w zgodzie ze swymi współobywatelami, jak żyli w ciągu minionych lat 800@.

Zanalizujmy teraz, co powiedział Sir Stuart, i porównajmy z tym, co o tych samych kwestiach mówią inni świadkowie.

a) zacznijmy od sprawy monopolu żydowskiego w dziedzinie handlu polskiego:

Sir H. Rumbold: `Sir Stuart Samuel niewłaściwie, jak się zdaje, ocenia rolę Żydów w przedwojennych stosunkach handlowych pomiędzy Polską a Rosją i w przemyśle polskim. Jakkolwiek bowiem prawda, że towary wywożone z Polski przechodziły w znacznej mierze przez ręce żydowskie, to jednak bardzo niewielki tylko ich odsetek stanowił istotnie wytwór żydowski@.

Kapitan P. Wright: „W Polsce aż do ostatniego pokolenia wszyscy kupcy byli Żydami: Polacy to byli chłopi i właściciele ziemscy, którzy pozostawiali handel Żydom; obecnie nawet jeszcze, na pewno więcej niż połowa, a być może trzy czwarte ogólnej liczby kupców – to Żydzi”.

„Można powiedzieć ogólnie, że zarówno w mieście jak i na wsi Żydzi byli bardzo rzadko wytwórcami, a prawie zawsze pośrednikami”.

„Pod względem ekonomicznym Żydzi stają się od samego początku kupcami nie wytwórcami; nawet nie rzemieślnikami lecz kupcami, handlującymi głównie pieniędzmi; z biegiem czasu zagarnęli cały handel polski i nie zajmowali się, niczym innym”.

b) Co do ”agentów rolnych”, „faktorów”, o których wspomina Sir Samuel:

Kapitan P. Wright: „Polska jest krajem rolniczym, lecz Żydzi wschodni, w przeciwieństwie do Żydów zachodnich, odgrywają znaczną rolę w jej życiu wiejskim. Każdy majątek i każda wieś ma swojego Żyda, który zajmuje pewnego rodzaju stanowisko dziedziczne; sprzedaje produkty wieśniaków i załatwia dla nich sprawunki w mieście; każdy właściciel ziemski i szlachcic polski miał swego Żyda, który załatwiał mu różne sprawy, zarządzał handlową stroną jego majątku i starał się dlań o pieniądze… Poza tym cała prawie ludność wszystkich niemal miasteczek jest żydowska; Żydzi są tam kupcami zbożowymi, handlarzami skór, właścicielami sklepów, kramarzami itp@.

c) Co do twierdzenia Sir Stuarta, że Żydzi `tworzą prawie całkowicie stan średni”, przy czym nad nimi znajduje się arystokracja, poniżej ich – chłopi.

Jest to stanowisko typowe dla Żydów; dzielą społeczeństwo chrześcijańskie stojąc pomiędzy dwiema jego warstwami. Zwróćmy uwagę na poniższą ilustrację:

Kapitan P. Wright: „Pouczającym będzie wyobrazić sobie, jakby w tych samych warunkach wyglądała Anglia. Cudzoziemiec, przybywający do Londynu, spotykałby co drugą albo co trzecią osobę – Żyda; wszystkie prawie dzielnice uboższe byłyby zamieszkane przez Żydow; w mieście znajdowałyby się tysiące synagog. W Newbury okazałoby się, że cała niemal ludność jest żydowska, a każdy napis byłby wydrukowany hebrajskimi literami. W Berkshire przekonałby się, że właścicielem jedynego sklepu w większości wiosek jest Żyd i że miasteczka targowe składają się przeważnie z szop i ruder żydowskich. W Birmingham wszystkie domy handlowe stanowiłyby własność Żydów, a na trzy sklepy – dwa byłyby żydowskie”.

Kapitan Wright usiłuje dać swoim rodakom pojęcie o warunkach, panujących w Polsce, aby mogli zrozumieć, jak się Polska czuje. Prasie żydowskiej mocno się to nie podobało. Natomiast raport Sir Stuarta Samuela odznacza się tym, że o bardzo wielu sprawach wspomina, a żadnej nie wyjaśnia.

3. O ogólnych przyczynach rozruchów podczas wojny.

Sir Stuart Samuel: „Z powodu, że język ich jest podobny do języka niemieckiego, Niemcy podczas okupacji korzystali z ich usług chętniej niż z usług Polaków. Ta okoliczność wywołała zarzut, że Żydzi utrzymywali stosunki handlowe z Niemcami… Rząd złożył publiczne oświadczenie, że potępia bojkot, ale zdaje się, że zachowano pewną różnicę w traktowaniu ludzi, którzy służyli podczas okupacji niemieckiej. Uważam, że wielu Żydów, którzy służyli Niemcom, zwolniono z urzędów i nie przyjęto ich z powrotem, gdy tymczasem nie zauważyłem podobnego postępowania w stosunku do innych Polaków”.

Sir H. Rumbold: „Fakt podobieństwa żargonu żydowskiego do języka niemieckiego mógł być powodem, że Niemcy w trakcie swej okupacji w Polsce zatrudniali znaczną liczbę Żydów, choć mogli znaleźć wielu Polaków, posiadających dobrą znajomość tego języka. Była wszakże ta wielka różnica, że Polacy służyli tylko z musu Niemcom, których uważali za swoich wrogów”.

Generał brygadier Jadwin: „Podczas okupacji niemieckiej w Polsce, germańaki charakter ludności żydowskiej i gotowość pewnych żywiołów żydowskich do nawiązania stosunków ze stroną zwycięską, skłoniły nieprzyjaciela do używania Żydów jako agentów w rozmaitych sprawach i do udzielenia ludności żydowskiej nie tylko wyjątkowej protekcji, ale nawet obietnicy autonomii. Powiadają, że Żydzi prowadzili ożywioną spekulację artykułami żywnościowymi, do czego zachęcały wojska okupacyjne w celu ułatwienia wywozu tych artykułów do Niemiec i Austrii”. Znaczy to innymi słowy, że za pośrednictwem Żydów Polska miała być ogłodzona.

Kapitan P. Wright: „Okupacja niemiecka była dla Żydów okresem radości i triumfu. Żydzi w Polsce są silnie zgermanizowani, toteż z językiem niemieckim można kraj przejechać, ponieważ Żydzi są wszędzie. Tym sposobem Niemcy znajdowali wszędzie ludzi, którzy znali ich język i mogli im oddawać usługi. Z pomocą Żydów właśnie Niemcy stworzyli organizację w celu wyeksploatowania i ogłodzenia Polski – co się odbiło potem na Polakach i na Żydach w równej mierze. W porozumieniu z Żydami urzędnicy i oficerowie niemieccy pod koniec okupacji skupowali i wywozili z kraju, co się dało. W każdej dzielnicy, w każdym okręgu byli oni powolnym narzędziem w ręku Niemców, a ubodzy Żydzi stali się bogaczami, jako wierni słudzy swych panów. Ale jakkolwiek są oni zgermanizowani, zarzut Polaków, że Żydzi są oddani Niemcom jest nieuzasadniony… Nie są bardziej lojalni w stosunku do Niemiec – mam na myśli siedliska antysemityzmu – niż wobec Polski. Żydzi w Europie Wschodniej – to Żydzi i tylko Żydzi.

„Zdawało się rzeczą pewną, że jedno z dwóch mocarstw, Niemcy albo Rosja, musi zwyciężyć, i że Żydzi, którzy dali pieniądze obydwu stronom, są zupełnie zabezpieczeni. Tymczasem pogardzana przez nich Polska zmartwychwstała wcześniej. Dziś nawet Żydom trudno uwierzyć w jej wskrzeszenie, a jeden z nich powiedział mi, że mu się to snem wydaje@.

P. Morgenthau nie dotyka tego przedmiotu w swoim raporcie.

4. Co do bojkotu, tj. metody, za której pomocą Polacy usiłowali uwolnić się z zaciskanej przez Żydów pętli.

Sir Stuart Samuel: „Bojkot ten datuje od okresu, który nastąpił po wyborach do Dumy w Warszawie w r. 1912… Podczas wojny, z powodu trudności w nabyciu niemal wszystkiego, bojkot osłabł, lecz po rozejmie rozgorzał z dawną niemal gwałtownością… Ostry prywatny, społeczny i handlowy bojkot trwa wśród ogółu, popierany usilnie przez prasę polską. We Lwowie istnieje tak zwany sąd społeczny, którego przewodniczącym jest p. Przyłuski, były wiceprezes austriackiego Sądu Apelacyjnego, który to sąd społeczny posuwa się do tego, iż wzywa osoby, utrzymujące stosunki handlowe z Żydami do tłumaczenia się ze swego postępowania. Poniżej podaję typowy wycinek z gazety polskiej, ogłaszający nazwisko pewnej księżnej, która sprzedała posiadłość swoją Żydom. Ogłoszenie to ujęte było w czarną obwódkę, jak to się w Polsce praktykuje w nekrologach:

„Księżna Anna Jabłonowska, zamieszkała w Galicji, sprzedała dwa swoje domy przy ulicy Stryjskiej No. 18 i 20 Żydom, Dogilewskiemu, Hubnerowi i Erbsenowi. Adwokatem księżnej był dr. Dziedzic, administratorem – p. Naszkowski. Czy ogół polski pozostanie zawsze obojętnym i biernym w podobnych wypadkach?@

Ten cytat, przytoczony przez Sir Stuarta przypomina żywo stosunki angielskie. Na stornie 123 książki Johna Fostera Fraser, pt. „Żyd zwycięski, wydanej przez firmę Funk et Wagnalls, New York 1916, czytamy: „Sprawa nieruchomości miejskiej w okręgu Whitechapel przedstawia się dziś już tak, że istnieją całe wielkie bloki kamienic, na których by można umieścić hasło:

„Anglicy niech się nie zgłaszają”. Całe ulice zostały wykupione przez syndykaty żydowskie, których pierwszym zarządzeniem jest wypowiedzenie mieszkań wszystkim lokatorom chrześcijanom”.

W związku z tym warto zaznaczyć, że rozruchy rasowe, jakie wynikły niedawno w niektórych miastach amerykańskich, były wywołane postępowaniem drobnych syndykatów żydowskich, które nabywały w najlepszych dzielnicach miasta, w grupie najpiękniejszych nieruchomości – dom środkowy, wypowiadały w nim mieszkania chrześcijanom i instalowały na ich miejsce rodziny murzyńskie; w ten sposób wyzyskiwali Żydzi uprzedzenie rasowe Amerykanów w celu obniżenia wartości całego bloku domów, aby móc je potem nabyć za niską cenę. Następnie domy te są stracone dla chrześcijan, którzy ani ich właścicielami ani nawet lokatorami zostać już nigdy nie mogą.

Być może, że i w Polsce istnieją podobne warunki, które sprawiają, iż sprzedaż nieruchomości w ręce żydowskie jest czymś w rodzaju nielojalności wobec społeczeństwa polskiego. Najwidoczniej Polacy mają to przekonanie. „Uprzedzenie rasowe” nie tłumaczy dostatecznie istnienia takiego przekonania; tkwi bowiem w nim zawsze coś bardziej realnego.

Bojkot polegał wyłącznie na umowie pomiędzy Polakami, że będą kupowali tylko u Polaków i tylko Polakom sprzedawali. Żydów było bardzo wielu, było też wielu zamożnych, zawładnęli wszystkimi drogami i rynkami handlowymi. W rzeczywistości są oni posiadaczami całej własności nieruchomej w Warszawie. Żydzi głosili, że tak zwany bojkot (Polacy określają to jako kooperację) jest „prześladowaniem”.

Sir H. Rumbold: „Należy pamiętać dalej, że pod wpływem zmian ekonomicznych a także z uwagi na fakt, że od roku 1832 Polaków nie dopuszczano na stanowiska rządowe, musieli oni stopniowo szukać pracy przy w handlu, co dało początek konkurencji pomiędzy nimi a ludnością żydowską. Konkurencja ta wzmogła się z chwilą, gdy rząd rosyjski pozwolił na zakładanie w Polsce kooperatyw i towarzystw rolniczych. Ruch kooperacyjny wzmaga się bardzo i stanie się niewątpliwie doniosłym czynnikiem w rozwoju życia ekonomicznego w Polsce, co pośrednio może odbić się ujemnie na drobnym handlu żydowskim”.

„W miarę możności, rząd polski czyni wszystko, aby w drodze prawodawstwa i za pośrednictwem odpowiednich odezw do ludności powściągnąć bojkot Żydów. Ale muszę zaznaczyć, że zmuszenie obywateli do handlu z ludźmi, z którymi ci obywatele handlować nie chcą, nie leży w mocy żadnego rządu”.

Henryk Morgenthau zajmuje stanowisko znacznie rozsądniejsze niż jego angielski współwyznawca, Sir Stuart Samuel. Pan Morgenthau mówi:

„Następnie wielu kupców żydowskich uważa zakładanie kooperatyw za formę prześladowania. Tymczasem ruch ten jest uprawnionym dążeniem do ograniczenia działalności a zatem i zysków pośrednika. Niestety, gdy składy te zaczęto w Polsce otwierać, głoszono, że mają one za zadanie wyrwanie handlu z rąk kupca-Żyda. Dlatego też Żydzi zrozumieli, że zakładanie kooperatyw jest wymierzonym przeciwko nim atakiem. Jakkolwiek jednak zakładanie i prowadzenie kooperatyw mogło poniekąd wyniknąć z uczucia antysemityzmu, jednak stanowią one formę działalności ekonomicznej, którą każde społeczeństwo ma zupełne prawo rozwijać”.

Nietrudno, naszym zdaniem, przez oczy i umysły tych pięciu ludzi przejrzeć sytuację, panującą w Polsce. Przed ośmiuset laty Polska otworzyła swe granice dla przyjęcia prześladowanych w całej Europie Żydów. Osiedlili się tam tłumnie i korzystali z pełni swobody; pozwolono im nawet utworzyć „państwo w państwie”, rządzące się autonomicznie w sprawach żydowskich i pertraktujące z rządem polskim wyłącznie za pośrednictwem własnych wybranych przedstawicieli. Naród polski był im przyjazny i nie ujawniał w stosunku do nich niechęci ani religijnej, ani rasowej. Potem Europa napadła na Polskę, rozerwała ją na części i wymazała z karty świata; Polska żyła tylko w sercach narodu. W tym właśnie okresie, upokorzenia i pognębienia Polski Żydzi stali się potęgą rządzącą Polską, regulującą nawet życie jej obywateli. A potem przyszła Wielka Wojna, niosąc zapowiedź wyzwolenia i wskrzeszenia Polski jako wolnego państwa. Żydzi nie sprzyjali temu wskrzeszeniu. Nie byli przyjaciółmi Polski. Polacy przekonali się o tym, toteż z chwilą podpisania rozejmu, gdy wolno im było dać wyraz swojej względem Żydów niechęci, – uczynili to. Zaszło wiele pożałowania godnych wypadków: nie były to jednak fakty niezrozumiałe. Wynikły one z przyczyn, które te fakty tłumaczyły. Nawet rozejm nie zakończył tej sprawy. Bolszewicy rosyjscy napadli na Polskę, i tym razem także, jak Polacy uroczyście oświadczają, Żydzi zajęli stanowisko wrogie państwu, które przez lat osiemset dało im schronienie.

Oto kilka zaledwie faktów. Poświęcimy tej kwestii jeszcze jeden rozdział. Tymczasem jednak to, cośmy już powiedzieli dowodzi, jaką niezasłużoną krzywdę wyrządziła Polsce propaganda żydowska w Stanach Zjednoczonych. Celem tej propagandy było nie tylko oczernienie Polski, ale także oślepienie narodu amerykańskiego, by patrzył obojętnie na olbrzymi napływ tychże Żydów do Ameryki.

Źródł0:

http://newworldorder.com.pl/artykul,1823,Czemu-Zydom-nie-podoba-sie-raport-Morgenthau%C3%A2-a

Co myślą Żydzi o ludzkości?

http://www.therebel.org/opinion/hate/382612-what-jews-think-of-humanity

Obrazek

Izraelscy żołnierze porywają dziewczynę. Ty też byś się zmoczył gdybyś miał pojęcie co z nią zrobią… zbiorowy gwałt a potem mord są powszechne.

Jest to wspaniały przykład pokazujący jak Żydzi postrzegają ludzkość. Faktycznie widzą tylko siebie jako ludzi, reszta planety to Goje (bydło) lub zwierzęta, a nawet owady. Ale prawdą jest, że oni nie są ludźmi jak my. Brakuje im ważnych cech ludzkich takich jak sumienie i niezdolność do zrobienia niczego poza fałszowaniem ludzkich uczuć.

Nie ma potrzeby mówienia niczego więcej o pewnym filmie. Jest w nim izraelski żołnierz, który mówi o narodzie palestyńskim uwięzionym w największym na świecie więzieniu na świeżym powietrzu, gdzie często się do nich strzela, porywa dla organów, atakuje i poluje na nich dla sportu, pozbawia podstawowych rzeczy jak żywność, woda, lekarstwa, nie pozwala im się łowić ryb we własnych wodach, najeżdża się i niszczy ich gospodarstwa itp. Lista okropności dokonywanych przez Żydów wobec Palestyńczyków jest długa i obrzydliwa, a jeszcze te potwory chcą byśmy bili się w piersi za ich sfałszowany holokaust?

Każdy kto wspiera Żydów i ich terrorystyczne państwo Izrael jest zdrajcą ludzkości i powinien być traktowany jako zdrajca. Ci którzy myślą, że celem tej witryny jest niszczenie Żydów jest w błędzie, ponieważ każdy ich zwolennik, pomocnik i inni zdrajcy będą (i powinni być) traktowani z równą surowością.

Nie bądź głupi jeśli myślisz, że Żydzi nie zrobiliby tak z twoimi dziećmi. Gdzie według ciebie znalazły się wszystkie zaginione dzieci w rodzinach zastępczych? Co według ciebie staje się z tysiącami dzieci, które giną co tydzień w tym kraju? Co według ciebie mogłoby się stać gdyby Żydom pozwolono wędrować swobodnie po twoim kraju jak robią to w Palestynie? Zignoruj problem żydowski i zgotuj swoim dzieciom taki sam los.
http://poliszynel.wordpress.com/

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

...wtrace sie, bez czytania poprzednich post.
z tego co wiem, zydzi zaczynaja sie tlumaczyc, ze zionisci specjalnie pojecia mieszaja.
podobno ci ow zionisci - zydowscy illuminaci to cos calkiem innego jak ci orthodox zydzi, ktorzy sa dobrymi i
prawnymi zydami. :shock:
z kolei, semitysci, to nie tylko zydzi ale i arabowie...
z drugiej strony , Jesus zostawil zydom swoja wiedze, co wcale nie nagroda bylo. a wiec juz
wtedy musialo sie z tym narodem cos strasznego dziac, co sie Bogu wcale nie podobalo. :tak:

jestem dumna z mojej ortografji zyjac 30 lat poza krajem. ;p

Hmmmm, musicie chyba sie wziasc za waszego admina...
Parszywiec wspiera dzialalnosc zydowska przez tolerowanie mojej obecnosci na forum. :D
Malo tego- on ma czelnosc miec do mnie slabosc za blazenade!!! :zęby:
SCIGAC ADMINA!!! Psami poszczuc! W smole wytarzac!

Normalnie czuje sie suuuuper... fajnie byc potworem.
Zwlaszcza jak cale zycie sie uwazalam za czlowieka...
Pomylka, Oktarynko! Ty i czlowiek?!
Predzej swinie dostana skrzydel i poleca na Harmonie Kosmosu wyc do ksiezyca... :wacko:

Oktaryna a Ty jesteś Żydówką? 8-)

@monika
Hihihi...! Z dziada pradziada. :język:
Ani sie nie podejrzewalam, az mnie tknelo przez informacje z tego forum.
Od strony mamusi i tatusia Aszkenazi az do praprapra....po nieskonczonosc chyba... hryhryhry!... :lol:
Nawet mi po hebrajsku stronki wyskakuja, aaale odlot. :buja:
Z drugiej strony niezle sie tu teraz czuje, nie ma co...jakby kto w twarz plul non- stop.
O milosci blizniego i wibracjach gadka- szmatka... taaaak.
Sama sie tu naprodukowalam, serducho pejsate wylozylam na lade...a teraz co? :?
Zobaczylabys jak to jest na moim miejscu...
Nic tylko czapke Stanczyka ubrac, bo czasami to wesolo nie jest...
Wczesniej juz mnie ruszal taki ostry ton w tematach zydowskich. Myslalam: "kurcze, rozumiem ze to prawda, ale co z tymi z nich co tak nie robia? Nie chcialabym zeby tyle niecheci i zacietrzewienia we mnie uderzalo, koszmarne to jest, dobrze ze nie jestem Zydowka..." :wacko: . No i masz babo placek...

Ale nic to, matrix to matrix! No to bawimy sie!!! :muza: :serduszka:
Jak mi nie odpowiada, to sie ucze nie zwracac uwagi. I dobrze jest. :bużki:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 416 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]