Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 10 sie 2020, 12:38

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Kurkumina działa cuda z nowotworami – potwierdzają badania naukowe

Obrazek

Nie brakuje już dowodów naukowych na potwierdzenie tego, że kurkumina – główny, aktywny składnik przyprawy jaką jest kurkuma – posiada niesamowite właściwości terapeutyczne i jest najbardziej godnym polecenia lekiem-przyprawą naszych czasów.

Wybitny onkolog Uniwersytetu Johna Hopkinsa, dr Saraswati Sukumar, potwierdza niesamowitą zdolność kurkuminy do zwalczania cukrzycy, stanów zapalnych, a nawet nowotworów – bez wywoływania żadnych niepożądanych efektów ubocznych.

Dr Sukumar badała unikalny skład kurkumy przez wiele lat, co doprowadziło ją do fascynujących odkryć ukazujących ogromny potencjał tej przyprawy do wykorzystania w medycynie.
Jak wykazała – poza tym, że kurkumina zwalcza bóle zapalne oraz goi rany, jest również cudownym wręcz, przeciwnowotworowym składnikiem odżywczym na najwyższym poziomie.

„Mamy blisko 300 publikacji wymieniających jej [kurkumy] właściwości przeciwnowotworowe” – stwierdza dr Sukumar, cytowana w Palm Beach Post.

Kurkumina jest prawdopodobnie najpotężniejszym, naturalnym przeciwnowotworowym składnikiem odżywczym, jaki istnieje.

To, że stany zapalne prowadzą do rozwoju nowotworów potwierdza wiele badań naukowych. Włączając w to opublikowane w 2011 roku w magazynie ‚Proceedings of the National Academy of Sciences’ wyniki badań, które potwierdzają, że do 25% wszystkich nowotworów wywołanych jest przez chroniczny stan zapalny.

Kurkumina doskonale radzi sobie jednak również z pozostałymi 75% nowotworów. Badania opublikowane w 2011 roku przez naukowców z Uniwersytetu w Teksasie (Centrum Nowotworów MD Anderson) wykazały, że kurkumina wyszukuje złośliwe komórki i zabija je. Jednocześnie – w przeciwieństwie do syntetycznych leków – omija zdrowe komórki i DNA, dzięki czemu nie wywołuje szkodliwych efektów ubocznych.

„Kurkumina jest jednym z najpotężniejszych i najbardziej obiecujących składników przeciwdziałających nowotworom; dowody epidemiologiczne pokazują, że ludzie, którzy stosują wysokie dawki tej przyprawy w swojej diecie, wykazują niższą zapadalność na nowotwory”- wyjaśnia dyplomowany dietetyk kliniczny, Byron J. Richards.

Te same badania wykazują nie tylko niesamowite zdolności kurkumy w walce z nowotworami, ale również potwierdzają jej odżywczy wpływ na cały organizm człowieka. Opierając się na badaniach naukowych wiemy, że przyjmowana w dawkach terapeutycznych, jest najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem dbania o zdrowie.

Jak potwierdzają badania ostatnich 50 lat, kurkumina wykazuje również następujące działania:

obniża poziom cholesterolu
zapobiega niskiej gęstości utleniania lipoprotein
hamuje agregację płytek krwi
hamuje zakrzepicę
zapobiega zawałowi mięśnia sercowego
hamuje objawy wywołane cukrzycą typu II
hamuje reumatoidalne zapalenie stawów
hamuje stwardnienie rozsiane
hamuje chorobę Alzheimer’a
hamuje replikację HIV
hamuje tworzenie się guzów
przyspiesza gojenie ran
zwiększa wydzielanie żółci
chroni przed uszkodzeniem wątroby
chroni przed zaćmą
chroni przed toksycznością płucną i zwłóknieniami

Źródła:

http://www.indiawest.com/news/8672-john ... cumin.html
http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 091159.htm
http://www.palmbeachpost.com/news/lifes ... ces/nTzGf/
Inne artykuły:

Składnik winorośli niszczy raka w ciągu 40 dni
Niesamowite właściwości kurkumy pomagają wrócić do…
Kwasy tłuszczowe Omega-3 i udowodnione naukowo korzyści
Cudowny Aloes i fitoskładniki – lekarstwo na wiele…
Przełom w leczeniu czerniaka – naturalna substancja…

http://faktydlazdrowia.pl/kurkumina-dziala-cuda-z-nowotworami-potwierdzaja-badania-naukowe/

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 17 sie 2013, 7:58 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree

Słyszałam, że coś "popsuli" kurkumę. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mówił mi znajomy, który śledzi różne bardzo istotne sprawy dotyczące zdrowia.

To ciekawe bo ja czytałem trochę lat temu, że w kurkumie i chilli wykryto związki rakotwórcze
i że te dwie przyprawy zostały uznane za niebezpieczne dla zdrowia w UE.

Źródeł ci teraz nie podam, ale mogę ci zaświadczyć jako świadek że pracowałem wtedy w sporej sieci [nie podaję nazwy bo informacji o sobie udzielam bardzo oszczędnie] i w związku z tym oficjalnym unijnym dokumentem ta sieć wycofała ze swojej sprzedaży chipsy o smaku chilli. Na liście była też kurkuma, którą i tak a propos do dzisiaj ...posiadam jako zagorzały amator przypraw i ziół w kuchni a od niedawna przypraw obecnych w chinskiej i ogólnie azjatyckiej kuchni.

No dziwne dziwne.

Ale na pewno da się to sprawdzić. Niktu

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Niktu pisze:
To ciekawe bo ja czytałem trochę lat temu, że w kurkumie i chilli wykryto związki rakotwórcze

To raczej start propagandy. Zobacz ile rakotwórczych substancji znajduje się w pożywieniu, i nikogo to nie obchodzi. Mnie się nie chce wierzyć, że coś co rośnie sobie naturalnie w przyrodzie, nie truje nas bezpośrednio, jest jedzone od tysięcy lat miałoby być rakotwórcze.

devlieger pisze:
Mnie się nie chce wierzyć, że coś co rośnie sobie naturalnie w przyrodzie, nie truje nas bezpośrednio, jest jedzone od tysięcy lat miałoby być rakotwórcze.

Jest wiele szkodliwych związków w naturalnym, roślinnym pożywieniu jak i oczywiste w przyprawach. A tematem zdrowia NIE jest ich unikanie a raczej NIE przekraczanie ich dziennych dawek tych trujacych związków.
Także nie wszystko można łykać bez szkody dla zdrowia. przykład - cynamon.

Z kurkumą może być podobnie. Jak ktoś coś wie to niech tu napisze.

Nie wiem czy dzisiaj znajdę ten zapis o kurkumie i chilli ale na stronach to było
i wisiało też to u mnie w robocie na szybie.

Ja bym bardziej ostrożnie wyciągał wnioski czy to jakoby propaganda unii?

Niktu

Niktu pisze:
Jest wiele szkodliwych związków w naturalnym, roślinnym pożywieniu jak i oczywiste w przyprawach. A tematem zdrowia NIE jest ich unikanie a raczej NIE przekraczanie ich dziennych dawek tych trujacych związków.
Także nie wszystko można łykać bez szkody dla zdrowia. przykład - cynamon.

Zgadza się, ale szkodliwe a rakotwórcze to jeszcze inna kwestia.

Niktu pisze:
Ja bym bardziej ostrożnie wyciągał wnioski czy to jakoby propaganda unii?

Nie sądzę, aby w tym wypadku była to propaganda Unii. Przypuszczam, że jest to marketing importera. Jak ktoś sprowadził kontener przypraw to chce to jak najszybciej sprzedać.

Jeśli chodzi o propagandę Unii to jest ona rozłożona bardziej w czasie i tak było w przypadku soi odkąd pojawiła się możliwość jej produkcji na masową skalę oczywiście tej GMO.

.

Niktu pisze:

Ale z tego co słyszałam to nie chodziło o kurkume, która sobie rosnie, ale o to, że jest "ulepszana" i stąd jej szkodliwe działanie.

Co do chili, to zawiera kapsaicyne, które niszczy komórki rakowe, więc nie wiem, że może działać rakotwórczo. Myśle, że robią nam wodę z mózgu i wprowadzają chaos informacyjny, aby się bać i nie strać czasem leczyć.
Na forum biosłone i chyba na forum Askhara chłopak pisze, że min. kapsaicyną leczył raka jelita, i czuje się zdrowy. Dużo ludzi oststnio przychodzi do zielarni i pyta o kapsaicynę. Jest ona teraz w preparacie odchudzającym.

Jagabaga pisze:
Ale z tego co słyszałam to nie chodziło o kurkume, która sobie rosnie, ale o to, że jest "ulepszana" i stąd jej szkodliwe działanie.

To prawda !

Chodziło o dodawany barwnik o nazwie sudan , który okazał się rakotwórczy w produktach
firmy Unilever.

tu: http://powiatbedzinforum.eev.pl/printvi ... 3ef9f1e8a3

Także "fatal error" z mojej strony i można już wrócić do tematu:-)

Tutaj są wszystkie informacje o zdrowotnym działaniu kurkumy
niestety po angielsku:

http://turmeric-cancer.com/turmeric-cancer.html

Niktu

Witam,

Dwa artykuły w języku polskim na temat kurkuminy:

http://www.dluzszezycie.pl/artykuly-o-z ... nych-NF-kB

oraz dwuczęściowy:

http://www.dluzszezycie.pl/artykuly-o-z ... ry-CZESC_1

http://www.dluzszezycie.pl/artykuly-o-z ... ry-CZESC_2

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

dodam wam jeszcze jeden element do układanki:
Kurkuma (a więc i kurkumina) poszerza Świadomość.
Jest spozywana przez niektórych praktyków różnych ścieżek duchowych (głównie z Indii, ale chyba nie tylko) m.in. dlatego, aby działać na aspekt duchowy i pogłębiać Samoświadomość i poszerzać Świadomość.

Druga sprawa jest taka, że zrobiłam pewien experyment: wiedząc o dobroczynnych właściwościach tej przyprawy, poleciłam kurkuminę znajomej osobie cierpiącej na bardzo nieprzyjemną chorobę, nieuleczalną.
I co?
I jaja!

Po pierwsze - objawy, różne dodatkowe dolegliwości tej choroby się zmniejszyły i to praktycznie od poczatku suplementacji
Po drugie - ta osoba mega zmieniła swoją osobowość, a właściwie psyche: stała się spokojniesza (jakby bardziej harmonijna), ale to lekki efekt, mocnym efektem zaś jest to, że stała się bardziej PRZYTOMNA, bardziej świadoma, obecna.
To tak, jakby kurkumina przetkała jej mózg, dosłownie.

I właśnie od wczoraj suplementuję się tym cudem.
Pierwsze efekty w stanie zdrowia juz widać, piszę całkiem poważnie. Nie jestem bardzo chora, więc te efekty są kosmetyczne, ale jak ktoś dobrze zna swój organizm, to zobaczy je bardzo czytelnie.
Poza tym - od lat też używam kurkumę DO WSZYSTKIEGO w kuchni (do każdej potrawy gotowanej).

Zastanawiałem się ile jeść kurkumy na dobę?

Na tej stronie

http://www.nowotwor.eu/printview.php?t=70&start=0

piszą coś takiego:

Sam Turmeric to za mało bez zwiększonej bioprzyswajalności. Jednym słowem nie będzie działania na bazie komórkowej, a wątroba bardzo szybko wydali związki z organizmu. Najnowsze badania wskazują, że dzienna dawka bezpieczna bioperiny może wynosić 20mg.

Dlatego do suplementów z kurkumy dodają bioperinę, która powstrzymuje szybkie wydalanie kurkumy z organizmu.

Kurkumę możesz kupić w zwykłym sklepie spożywczym. To przypawa. Zmieszaj łyżeczkę kurkumy z 1/2 łyżeczki pieprzu w jakimś pojemnczku (np.słoik) i dodawaj stopniowo do potraw: do zup, na kanapkę itp. Oczywiście nie wsypuj od razu całej dawki do talerza ;) tylko po troszeczku. Po kilku-nastu dniach mozesz dojść do całej dawki.

Jakbyście znaleźli ile tego jeść to dajcie znać. Niedługo zamawiam cały kilogram tej dobroci.

Niktu

Awatar użytkownika

Ja jem ile się da, po dwie, trzy, cztery szczypy, czasem pół łyżeczki - do prawie każdej potrawy gotowanej.
Ale to taka zabawa - dlatego zrobiono formę "wyciągu" - jest to własnie jako kurkumina sprzedawane w kapsułkach.
I ta osoba z extra efektami i ja, jemy dwie kapsułki dziennie, gdzie steżenie to 750 mg.

Awatar użytkownika

Podajcie jakieś linki :spoko: gdzie można kupić dobry sprawdzony produkt, z góry dzięki. :hejka: Pozdrawiam... :hejka:

Awatar użytkownika

Togeroo - kup firmy Swanson, mają w dobrej cenie (nawet za 21 zł) 750mg.
A sama firma Swanson jest raczej na poziomie i trzma jakość.
Ja znalazłąm na allegro, ale w aptekach netowych też widziałam, po prostu znajdź dobrego sprzedawcę firmy Swanson.

Po przeczytaniu wyżej polecanego forum nie wiem w końcu czy kurkuma ma działanie p/nowotworowe czy nie.

Może ktoś wyciągnął jakieś wnioski, bo ja mam zamęt w głowie.
Najpierw Radosław walczy o kurkumę, że dobra, że działa a potem sam wątpi..."Ostrożnie z kurkumą i wiarą,że zdecydowanie pomoże. Lekarz z Indii, mający dwa doktoraty( w tym jeden w temacie alternatywnych metod) zalecający traktowanie w raku jajnika dla mojej Arlety kompletnie pominął Kurkumę ! Czyż nie jest to dziwne? Przyjżyjmy się badaniom, które wykazują antyrakowe właściwości kurkumy ?
Stosowane tam stężenia antyrakowych składników kurkumy są tak duże,że niemożliwe do osiągnięcia w organizmie człowieka ! Nawet zastosowanie pieprzu jeszcze nie pozwala na osiągniecie skutecznej klinicznie dawki kurkumy. Uważa się ,że dopiero 7-15 gram kurkumy spożytej dziennie może dać jakieś zauważalne efekty. Jak długo można jednak jeść tyle kurkumy dziennie ? Podstawowy problem kurkumy to jej nierozpuszczalność w roztworach wodnych ani olejowych...choć uważa się,że podana z olejem jest bardziej przyswajalna. Dopiero rozbicie cząstek kurkumy do wielkości Nano powoduje radykalną zmianę wchłanialności do naszych komórek.Cząstki nano potrafią jednak zrobić "bałagan" w zdrowych komórkach i dlatego temat jest wciąż badany. Trafiłem gdzieś w Izraelu na podobno cudowny roztwór dobrze przyswajalnej kurkumy. Napisałem do nich przedstawiając moje wątpliwości co do tego faktu,a w domyśle,że to oszustwo.Niestety nie odpowiedzieli,a nie mam jeszcze pozyskanej informacji od ewentualnych klientów,którzy tę miksturę kupili.
Wnioski końcowe: na bazie moich "studiów", kurkuma obecnie ma znaczenie jedynie profilaktyczne i niema znaczącego wpływu na zahamowanie procesu nowotworowego. Żona również stosowała kurkumę i marker nie spadał,ale za to zostawały buro-żółte zębiska, bo żona jadła kurkumę mieszaną z olejem lnianym i jogurtem."

To stare forum, może coś w tej sprawie się zmieniło?

Awatar użytkownika

tak - kurkuma jest za słaba.
Spróbuj kurkuminę - to jest ekstrakt.

Cała heca z kurkuminą polega na tym, że dziąła przede wszystkim na stany zapalne, które wielu ludzi wiążę z nowotworem (jako jego aktywator w pewnym sensie). Więc przeciwdziałając tym stanom, może wpierać terapię antyrakową.

Ale przyczyn raka jest wiele - więszkość z nich ma podłoże w umyśle i jeśli nie ma równoległej terapii duchowej lub nawet samej psychoterapii - to efekty będą zerowe z kazdym cudownym specyfikiem.

Nie mam raka. Pytam z ciekawości, bo to istotna sprawa.

Rozumiem, że gdy będę jeść kurkumę z pieprzem, to będzie leczyć stany zapalne np. żołądka, jelit, stawów? Podobnie imbir?
Nie wiem jak to jest z imbirem, bo używałam go dość duzo a jak stawy bolały tak bolą nadal.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Leczyć raczej nie tylko tłumić objawy. Stany zapalne będą zmniejszone podczas zażywania kurkumy\kurkuminy a gdy się odstawi znowu powrócą, żeby zacząć usuwać przyczyny trzeba radykalnie zmienić sposób odżywiania. Polecam program na youtube Food Hospital są prawie wszystkie odcinki.

Wybierają tam ludzi z rożnymi objawami chorobowymi (chorobami) przepisują im sposób odżywiania wszystko zdrowe od rzeczy na pełnym ziarnie, strączkowe, warzywa i owoce.

Gdy po paru, parunastu tygodniach pokazują tych ludzi znowu żeby pokazać efekty z odżywiania, zawsze jest jakaś poprawa. Tylko wiadomo powrót do zdrowia wymaga czasu. Zależy od rodzaju objawów.

Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.

pijekole pisze:
pijekole

Jak sam napisałeś powrót do zdrowia wymaga czasu ale właśnie dlatego radykalna zmiana odżywiania może nie zdać egzaminu bo to tak jak z rzucaniem palenia:-)

Wracając do kurkumy nie widzę problemu w jej spożywaniu
i równocześnym dbaniu o inne sprawy zdrowotne.

A kto z was widzi jakiś problem w spożywaniu kurkumy codziennie do końca życia? Czy jest to jakiś wysiłek fizyczny bądź umysłowy. A może by tak zamienić papierosek na kurkumę?

Jagabaga pisze:
Po przeczytaniu wyżej polecanego forum nie wiem w końcu czy kurkuma ma działanie p/nowotworowe czy nie.

No właśnie jest pewien problem w jednej rzeczy jak sądzę. Według tego co tam piszą
aby kurkuma zadziałała antynowotworowo musi działać na poziomie komórkowym.
To bardzo skomplikowane bo wchodzi chyba kwestia umiejętności przyswojenia przez
organizm składników z kurkumy. No bo co z tego jak te składniki zatrzymuje i wydala wątroba?

Dlatego potrzebne są suplementy

Przydałby się jakiś fachowiec w tym temacie.

Proponuję poczytać o medycynie komórkowej dra Ratha. Myślę że tam jest klucz do zrozumienia tego dlaczego składniki pobierane z pożywienia nie koniecznie muszą być skuteczne.

Niktu

Awatar użytkownika

Cytuj:
Niktu

Cytuj:
Jak sam napisałeś powrót do zdrowia wymaga czasu ale właśnie dlatego radykalna zmiana odżywiania może nie zdać egzaminu bo to tak jak z rzucaniem palenia:-)

Radykalna zmiana odżywiania, najpierw trzeba oczyścić organizm z tych wszystkich toksycznych rzeczy jakie jedliśmy z niewiedzy szkodząc własnemu organizmowi. Nawet rzeczy które uważaliśmy za zdrowe a w rzeczywistości okazały się niedobre dla organizmu. Gdy długo odżywiamy się niezdrowo tolerancja na "złe" rzeczy wzrasta i potem trudno wsłuchać się w własny organizm. Gdy układ odpornościowy jest zdrowy, jedząc coś on sam Ci mówi czy coś mu służy czy nie. Jeśli nie jest zdrowe układ odpornościowy broni się przed jedzeniem biegunki itd. trzeba nauczyć się odczytywać sygnały, objawy.

Następnie wprowadzić zdrowa dietę na stałe i co jakiś czas oczyszczać organizm.
Pozbędziesz się wszystkich chorób jak nadciśnienie, wieńcówka, arytmia, łuszczyca, miażdżyca cukrzyca, ADHD, nerwica, depresja i wiele innych.

Leczysz wszystko za jednym razem a nie tłumisz objawy jednej choroby. Wymaga to czasu zależy od rodzaju choroby (objawów) i nie jest to też nie wiadomo jak długo bo pierwsze dobre efekty widać już po tygodniu oczyszczania.

Jeśli chodzi o Kurkuminę to nie wiem jak jest z nią dokładnie ale na przykład jeśli chodzi o wiśnie to maja w sobie środek przeciw zapalny dzięki któremu łagodzi ból w RZS wydaje mi się że kurkumina działa na tej samej zasadzie.

Jednak widzisz jest to pół środek bo tłumisz jedynie objawy także musisz przyjmować to aby nie bolało jak przestaniesz ból wraca. Cały sens polega na tym aby znikło to na stałe.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest spowodowane nagromadzeniem się kwasu moczowego w stawach to jest przyczyna bólu. Kwas moczowy zbiera gdy jesz dużo tłustego i mięsa. Gdy oczyścisz organizm usuwasz kwas i ból znika.

Niktu jak znasz angielski zobacz sobie na youtube Food Hospital

Na moje oko i czuja Kurkumina dobrze wpływa na układ odpornościowy.

Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

i jeszcze jeden artykuł - niestety po angielsku:

http://topinfopost.com/2013/07/24/groun ... depression

-- 26 wrz 2013, 21:59 --

i jeszcze jeden artykuł - niestety po angielsku:

http://topinfopost.com/2013/07/24/groun ... depression

Nie wiem do końca czy stany zapalne w stawach, przynajmniej moich to tylko kwestia odżywiania, ale na pewno stresu, silnego długotrwałego stresu, który zniszczył coś w moim organizmie.
Zastanawia mnie jak odzyskać coś, co się straciło, mam na myśli pozbycie się stanu zapalnego pourazowego w sensie stresu. Jedzenie to sprawa ważna, ale nie wydaje mi się, że coś co zepsułam stresem odzyskam właściwym jedzeniem.

Awatar użytkownika

To prawda @Jagabaga. Stres zakwasza organizm jak tłuste jedzenie, palenie, alkohol i inne. Tak samo jak nadmierny wysiłek sportowy do granic możliwość na przykład zawodnicy olimpijscy. Zacznij jeść rzeczy z zasadowym odczynem i PH organizmu będzie szło w stronę alkaliczną. PH alkaliczne (zasadowe) to środowisko nieprzyjazne dla grzybów, pasożytów i innych nieproszonych gości. Wzrośnie granica stresu. W zdrowym ciele zdrowy duch. Polecam książkę Ewy Dąbrowskiej "Ciało i ducha ratować żywieniem".

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

tytułem uzupełnienia - wcześniejszy wpis ..tutaj z Forum
:
2009r

Komórki rakowe zjedzą same siebie. Dzięki curry
komorki-rakowe-zjedza-same-siebie-dzieki-curry-t1003.html

Mruga

Dzięki pijekole. :)

Mam całe tony książek od Tombaka, Ciesielskiej, Siemionowej, Słoneckiego, Janusa, i innych, skończyłam farmację, pracuję w zielarni i zatraciłam się w tym co jest dobre, i co jest prawdą.
Za dużo wiedzy wprowadza zamęt.
Wiele wiem, ale z tej wiedzy 3/4 zapominam i gubię się w tym co kupować, żeby było zdrowo.
Tymbardziej, że coraz trudniej o zdrowe jedzenie i tu zgadzam się z Panem słoneckim, żeby nie wariować na punkcie szukania zdrowego jedzenia, bo go nie ma.
Nawet w zielarni jest tyle chemii w kosmetykach, że wątpię, w to, że znajdziemy coś co nam nie będzie szkodziło od jedzenia, po ubrania, pralki, wersalki itd.

Ja mam pH na górnej granicy 7.44, 7.45 , przy normie od 7.34-7.45. Myślałam, że mam dobre pH a wyczytałam w książce mówiącej o pH, że ono jest tylko mocno podniesione przez organizm, bo tak naprawdę, jestem zakwaszona.

Będę starała się jeść zdrowo cokolwiek to znaczy.

Związki o właściwościach leczniczych to kurkuminoidy, a najważniejszym z nich jest kurkumina będąca głównym aktywnym składnikiem popularnej kurkumy. Ma ona działanie przeciwzapalne i jest bardzo silnym antyoksydantem.

Jednak jej zawartość w kurkumie nie jest duża (wynosi zaledwie ok. 3 proc.). Tymczasem większość badań potwierdzających zdrowotne właściwości kurkuminy opiera się na dziennej dawce tej substancji wynoszącej ok. 1 grama. Uzyskanie jej jedynie poprzez używanie kurkumy do przyprawiania spożywanych potraw jest praktycznie niemożliwe. Dlatego osoby zainteresowane jej właściwościami leczniczymi, powinny raczej zdecydować się na ekstrakt kurkuminy. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że kurkumina słabo się wchłania. Wyjściem jest spożywanie jej wraz z pieprzem (niektórzy połykają kilka jego ziarenek), który zawiera piperynę, znacznie poprawiającą wchłanianie kurkuminy (nawet o 2000 proc.).

Okazuje się, że działanie przeciwzapalne kurkuminy jest tak silne, że przewyższa skuteczność niektórych leków przeciwzapalnych (nie dając przy tym skutków ubocznych). Kurkumina działa na poziomie molekularnym blokując działanie NF-kb, białka przyczyniającego się do powstawania m.in. nowotworów i innych chorób przewlekłych.

Okazuje się, że kurkumina ma podwójne działanie antyoksydacyjne. Nie tylko skutecznie neutralizuje wolne rodniki bezpośrednio blokując ich działanie, ale dodatkowo pobudza jeszcze aktywność własnych mechanizmów antyoksydacyjnych organizmu.

Kurkuma pomaga w zapobieganiu nowotworom
Wpływ substancji zawartych w kurkumie na nowotwory od lat pozostaje przedmiotem dociekań naukowych. Badający kurkuminę eksperci twierdzą, że może ona zmniejszać angiogenezę, czyli wzrost nowych naczyń krwionośnych w guzach nowotworowych, przeciwdziałać przerzutom, czyli rozprzestrzenianiu się raka, jak również przyczyniać się do śmierci komórek nowotworowych.

Liczne badania wykazały, że kurkumina może hamować wzrost komórek nowotworowych w warunkach laboratoryjnych i wstrzymywać rozwój guzów u zwierząt doświadczalnych. To, czy duże dawki kurkuminy wykażą takie samo działanie u ludzi, wciąż jest przedmiotem badań. Istnieją jednak badania świadczące o tym, że może ona zapobiegać nowotworom układu pokarmowego, szczególnie rakowi jelita grubego. Naukowcy z uniwersytetu Illinois w Chicago obserwowali 44 mężczyzn ze stwierdzonymi chorobowymi zmianami w okrężnicy (niektóre z nich mogły okazać się nowotworami). Po tym, jak przez 30 dni podawano im po 4 gramy kurkuminy, stwierdzono, że występujące w okrężnicy zmiany zmniejszyły się średnio o 40 proc.

P.S.

http://zdrowie.wp.pl/multimedia/galerie ... t1442.html

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

To prawda, tu wiecej informacji z linkami do zrodel. Natomiast problemem jest JAKOSC. Dlatego nie warto kupwac do celow leczniczych na bazarkach lub od duzych dystrybutorow z sieciach handlowych.

Tutaj garść cennych informacji o tym w jaki sposób używać kurkumę aby była skutecznym lekarstwem oraz jak ustrzec się od podróbek i produktów zanieczyszczonych i co sadzą o tym naukowcy

http://sekrety-zdrowia.org/kurkuma-jak-uzywac-aby-byla-lekarstwem-i-jak-odroznic-dobra-od-zlej/

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Ktoś zna tanie źródło?

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Może tutaj http://www.ayurvikalp.com/product/Nidco ... bal-Powder albo tutaj http://www.iherb.com/search?sug=curcumi ... rank=1#p=1

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]