Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 07 gru 2019, 8:21

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Cytuj:
Wybierając świadomie towary, których kod kreskowy zaczyna się od liczby 590 wspieramy miejsca pracy w Polsce.

W obliczu rosnącego bezrobocia i zapaści ekonomicznej naszej ojczyzny możemy choć trochę pomóc zachować miejsca pracy.

Zdając sobie sprawę, że firma, która produkuje w Polsce nie zawsze musi być firmą polską, a zyski z jej dochodu nie koniecznie zostają w Polsce, możemy jednak wesprzeć jej pracowników, aby nie tracili możliwości zatrudnienia, a zarobione przez nich pieniądze zostawały w naszym kraju. Nie wszystko jeszcze zostało sprzedane. Jest jeszcze trochę polskich firm, płacących podatki w Polsce. Pomagając im, pomagamy sobie.

Towar wyprodukowany w Polsce ma na początku kodu kreskowego liczbę 590. Możemy więc świadomie wybierać. Możemy uświadomić rodzinę, znajomych, a nawet nieznajome osoby napotkane w supermarketach.

Od lat propaganda działająca w interesie międzynarodowych koncernów wmawia nam, że protekcjonizm jest czymś złym. Jednak historia uczy, że ochrona własnych rynków była zawsze jednym z elementów wzrostu ekonomicznego państw narodowych.

Nie rozwijając dalej tego wątku, żeby nie popaść w uproszczenia, zwrócę jednak uwagę, że jesteśmy w stanie wojny. Wojny o dominację gospodarczą. Wojny niewidzialnej, bo niewypowiedzianej, a którą już przegrywamy.

Towary polskie wcale nie muszą być gorsze, niż importowane. Często są wręcz lepsze i tańsze. Niestety są słabo eksponowane w zagranicznych sieciach handlowych i gorzej promowane. Są sieci handlowe, np. Lidl, w którym sprzedaje się jedynie kilka produktów wyprodukowanych w Polsce, a reszta jest z importu. W innym supermarkecie np. spośród kilku producentów papieru toaletowego jest tylko jeden polski.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kod-k ... ty-2013-10

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 paź 2013, 18:56 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree

dobry pomysl ,teraz kupujac towar bede na to zwracal uwage. mam pytanie jakie produkty sa polskie bez ogladania czy maja kod 590 ,chodzi mi o to ze moge je kupic w ciemno wiedzac ze to polskie .wlasnie dzis kupilem piwo lezajsk w biedronce ,ma kod 590 ,przesledzilem grupe zywiec i znalazlem cos takiego 'W 1994 roku głównym udziałowcem w przedsiębiorstwie Browary Żywiec S.A. został holenderski koncern Heineken International Beheer B.V .czy to nadal jest polskie i pieniadze zostaja w polsce

Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Hej tak jak to napisał kolega wyżej może kasa nie zostanie w Polsce ale przynajmniej dasz pracę Polakom, którzy tam pracują.
Pozdr :haha:

Czyli pracuja tam polacy ,dostaj po jakies 1700 lub 2000 zł ,ale smietanke spija Heineken ok przeczytalem jeszcze raz i juz kumam

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Tutaj więcej do poczytania www.590x.pl inicjatywa warta rozpropagowania.!

Spójrzcie na kraje takie jak Niemcy np. Czy widzieliście tam sklepy inne niż niemieckie? Jak już to raczej niewielki mają udział w rynku. Wyobrażacie sobie niemcy zalane przez polskie lub chińskie sklepy tak jak to jest u Nas? Lidle i kauflandy jak okupanty :)

A tu inna idea warta rozpropagowania.
phpBB [video]

dla niecierpliwych od 1:36, ale szczerze polecam cały film. :spoko:

dobry film ,czyli nie kupowac i wrocic do korzeni ,samemu siac zbierac polowac ,leczyc sie ziolami

Ja kupiłem dzisiaj kasze w Tesco. Na opakowaniu napisane: kraj pochodzenia Polska, wyprodukowano w Polsce dla Tesco przez ..., a kod kreskowy zaczyna się od 505.
Troche mnie to zainteresowało i wyczytałem w necie, że kod kreskowy wskazuje tylko miejsce zarejestrowania firmy dystrybuującej dany towar. Czyli jeśli jakaś polska firma sprowadzi produkt na przykład z Chin i będzie chciała go sprzedawać pod swoją marką, też będzie mógła nadać mu prefiks 590.

Wszystko ładnie pięknie pytanie tylko skąd wiadomo ile w niby polskim towarze jest polskości. Jaka / czyja firma i co produkuje na jakim sprzęcie i gdzie wysyła zyski.

Jak się to wszystko prześledzi okaże się, że polska jest jedynie głupota (to nie jest odniesienie do tematu ;) bo rozumiem taki "prosty" skuteczny lokalny patriotyzm tylko, że w dobie globalizacji można się przejechać na "rodzimym" produkcie czy usłudze.)

Wredny przykład:

Polski pracownik otrzymał pensję, 19,52 % z pensji brutto zostało automatycznie zabrane / przekazane w formie składki emerytalnej do OFE które są zagraniczne i tyle mamy z polskości, patriotyzmu etc. Tak jest u nas ze wszystkim.

Można o tym dużo pisać. Ja zadam tylko jedno pytanie, Co lepiej?
Produkt1:
kod 590, brandowany w Polsce, złożony, spakowany, wyprodukowany w Chinach

Produk2:
Kod - Niemcy, podwykonawcy stworzyli produkt w Polsce, brandowany w Niemczech.

Ale może być też i produkt 3: kod 590, brandowany w Polsce, złożony, spakowany, wyprodukowany w Polsce.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Byłam w szoku, gdy dowiedziałam się, co oznaczają te maleńkie naklejki na owocach. Do tej pory myślałam, że to tylko nieistotny szczegół.

1. Jeśli kod na owocu jest czterocyfrowy i zaczyna się od cyfry 3 lub 4 znaczy to, że towar pochodzi z upraw z II połowy XX wieku, korzystającej z nawozów sztucznych.

2. Jeśli owoc posiada naklejkę z pięciocyfrowym kodem, zaczynającym się od cyfry 9 sugeruje to, że był uprawiany w tradycyjny sposób, znany od tysięcy lat, bez pestycydów i nawozów. Dziś jest określany mianem produktu eko.

3. Jeśli naklejka ma pięciocyfrowy kod rozpoczynający się od 8, oznacza to, że owoc jest genetycznie zmodyfikowany. To po prostu GMO!

Obrazek

http://www.jestpozytywnie.pl/naklejki-na-owocach/2/

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]