Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 sty 2022, 18:00

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 cze 2012, 21:55 
Tłumaczenie z ostatecznej anglojęzycznej wersji teorii której poniższa strona jest jedynym oficjalnym źródłem:
Teoria twórców filmu "Pioruny Bogów - Teoria Elektrycznego Wszechświata"
Materiał opublikowano zgodą ekipy http://saturndeathcult.com/ dla http://davidicke.pl/
Ostateczna wersja teorii pochodząca ze strony, zastrzeżona wraz ze spolszczonymi ilustracjami:

http://saturndeathcult.com/the-sturn-death-cult-part-1/the-silver-age-and-the-rise-of-the-bluebloods/

Obrazek

Kult Śmierci Saturna – Część 6
Wiek Srebrny i Świt Błękitnokrwistych

Obrazek

Dziedzictwo Kultu Śmierci Saturna i jego wpływ na ludzkość rozpoczyna się naprawdę wraz z kapłaństwem Srebrnego Wieku i powstaniem arystokracji: Błękitnokrwistych.


(kontynuacja od Dnia Zagłady!)

Centralnym punktem dla istnienia nowego kapłaństwa Srebrnego Wieku było wierzenie, że to co zniszczyło Złoty Wiek może się znowu wydarzyć. Stosując nową technologię pisma postanowili poczynić zapisy tych katastrofalnych wydarzeń jako Słowo tak by służyło ono jako pamięć i ostrzeżenie dla przyszłych pokoleń. Ostrzeżenia te uformowały wewnątrz tych kapłaństw podstawy tajnych stowarzyszeń, poczyniono też przygotowania by upewnić się o przeżyciu gdyby Dzień Zagłady miał powrócić.


Obrazek
Nastanie pisma dało kapłaństwu Srebrnego Wieku technologię dla utrzymania przy życiu wspomnień katastrofalnego końca Złotego wieku. Gdy ludzie zaczęli zapominać o tym jak Saturn rządził niegdyś niebiosami, te coraz bardziej niezrozumiane zapisy kapłaństwa stały się podstawami dla wierzeń przekazywanych przez wieki w szkołach tajemnych i tajnych stowarzyszeniach.


Drugi Wiek Odkryć

Rozpoczął się drugi wiek podróży i odkryć w którym uchodźcy ze zniszczonych cywilizacji Złotego Wieku byli zdeterminowani by poznać swój transformowany świat i kosmos i poprzez swe kapłaństwo stworzyć prawość i sprawiedliwość które postrzegali jako dziedzictwo tego byłego wieku. Ustanowiono wagi, miary i kalendarze i uświęcono je w prawie w rosnącej sieci powiązanych świątyń i monumentów które oplotły glob. Pojawiły się masońskie szkoły tajemnic wielkich budowniczych cywilizacji.


Obrazek
Czy starożytna cywilizacja Egiptu (której populacja nie miała absolutnie nic wspólnego z obecnymi arabskimi mieszkańcami tych terenów – przypis tłumacza) stanowiła dziedzictwo uchodźców którzy przeżyli wielki kataklizm który sprowadził koniec Złotego Wieku? Niektóre tradycje ezoteryczne namierzają przeszłość Egiptu aż do Atlantydy.


Ziemia chwyta Księżyc

Wraz z nadejściem Srebrnego Wieku i jego nowego Słońca na niebie można było teraz zobaczyć nowy srebrzysty cud – księżyc Ziemi. Pojmany przez Ziemię podczas niszczycielskiego chaosu którym był zgon systemu Saturnijskiego ten biały glob ukazywał pod światłem Słońca sierpowate fazy które sięgały wstecz do chwały dni Złotego Wieku kiedy to pierścienie Saturna świeciły jak półksiężyce otaczające byłe bóstwo.


Obrazek
Kwestią przypuszczeń jest to kiedy Ziemia pochwyciła Księżyc (istnieją greckie przekazy dotyczące Proselenes czyli ludzi mieszkających w pre-helleńskiej Grecji zanim na niebie ukazał się Księżyc – przypis tłumacza). W przeciwieństwie do popularnych wierzeń mocno pokryta kraterami powierzchnia Księżyca z powodu niemal standardowo kolistego ukształtowania kraterów stanowi dowód ekstremalnej aktywności uderzeń elektrycznych. Meteoryty i asteroidy tworzą kątowe i rzadko uderzają ciała niebieskie pod idealnym kątem 90 stopni. Jednakże eksperymenty elektryczne ukazały, że wyładowania elektryczne tworzą ten sam typ kraterowania jaki widzimy na Księżycu. Dlatego nie możemy użyć kraterów księżycowych dla datowania w oparciu o uderzenia meteorytów, w każdym wypadku było to rzadkie wydarzenie w historii ludzi.


Obrazek
Niemal standardowo koliste kratery księżyca nie mogły zostać stworzone przez wielokrotne uderzenia meteorytowe które stworzyłyby kratery kątowe jako większość kraterów uderzeniowych. Uderzenia elektryczne są lepszym wytłumaczeniem. (zdjęcie NASA)


Nowy księżyc stał się wypróbowanym doskonałym nadzorcą czasu ale jednocześnie jego pojawienie się posłużyło jedynie zatarciu pamięci oryginalnych sierpów Saturna i zmieszały dawną wiedzę zachowaną w masach sierpowatych symboli ustanowionych przez kapłaństwo. Kulty księżycowe zaczęły zniekształcać oryginalną intencję tych symboli a stara wiedza stopniowo oddała pole pod ciężarem nowych i bardziej zmieszanych rytuałów płodności. (Przykładem może być islamski półksiężyc i gwiazda sięgające wstecz do czasów Sumeru, symbolizowały one niebiańską barkę Saturna omawianą w poprzednich częściach a nie jak się obecnie uważa Księżyc, nawet teraz większość wyznawców tej religii tak to interpretuje, oczywiście hierarchia Islamu zna prawdę o tych symbolach. Warto też przyjrzeć się tym informacjom - http://www.whale.to/c/saturn.html – przypis tłumacza).


Złowieszczo, nasiona o wiele bardziej nieprawych rytuałów seksu i krwi które zaczęły rozprzestrzeniać swe wpływy w nadchodzących wiekach można prześledzić aż do założenia tych wczesnych księżycowych kultów.

(By znaleźć fascynujące spojrzenie na elektryczne cechy poznaczonej kraterami powierzchni Księżyca wejdźcie tutaj)

Świątynie, Królowie-Kapłani i świt Handlu Międzynarodowego

Wraz z ustaleniem miar i wag ekscytująco nowa ale jednocześnie niebezpiecznie podstępna koncepcja zaczęła kiełkować w świątyniach kapłaństwa – nastanie uniwersalnego języka handlu międzynarodowego.
Czynnikiem napędzającym wzrost handlu w Srebrnym Wieku było nowo wprowadzone pojęcie pieniędzy. W tym czasie pieniądze emitowano w formie kwitów na glinianych tabliczkach pokrywających produkcje dóbr (oraz usług) przez dowolne społeczeństwo lub ludzi.


Obrazek
Wczesne pieniądze zaczynały jako kwitki na glinianych tabliczkach zapisanych pismem klinowym (powyżej). Były one wymienialne na zmagazynowane dobra wytwarzane przez wydający naród. Dzis pieniądze są oparte na długu i nie są poparte niczym więcej oprócz tego długu. (zdjęcie: Tabliczka z Urartu PD)


Te pieniądze na glinianych tabliczkach były mierzone i ograniczane przez ilość dóbr które mogły być wytworzone i przechowane w magazynach ludzi emitujących te pieniądze. Pieniądze były tylko tyle warte co ilość rzeczywiście przechowywanych dóbr. Była to główna cecha praw ustalonych przez kapłaństwo dal zapewnienia równych miar i wag.(Terminu kapłaństwo używam dla rozróżnienia pomiędzy starożytnym i współczesnym duchowieństwem które będzie omawiane później jako duchowieństwo – przypis tłumacza)


Jednakże odkrycia w wydobyciu złota i srebra szybko ustaliły związek pomiędzy tymi metalami i ideą pieniędzy. W wyniku trudności z podrabianiem tych metali zdano sobie sprawę, że złoto i srebro mogą działać jako alternatywa dla glinianych tablic używanych jako pieniądze. Było to szczególnie użyteczne gdy przychodziło do handlu pomiędzy geograficznie odseparowanymi ludźmi którzy nie mogli zweryfikować zawartości magazynów innych ludzi ale którzy wiedzieli, że złoto jako przyjęta wartość handlowa nie mogło zostać podrobione.


Obrazek
Ogólnie bezużyteczny metal zwany złotem. Gdy już raz został on ustalony i wymuszony przez świątynie jako miara bogactwa wtedy ci którzy kontrolowali jego wydobycie i produkcję w zasadzie objęli kontrolę nad międzynarodowym handlem. (zdjęcie PD)


Na nieszczęście ten nowy ‘międzynarodowy’ element w handle szybko zmienił nowe srebrne i złote pieniądze w dobra same w sobie gdy każde społeczeństwo zaczęło odmawiać uznawania glinianych kwitów innych społeczeństw. Handel eksplodował ale kosztem utraty kontroli nad regulowaniem wartości owoców twojej pracy – to było teraz w rękach producentów złota i srebra.


(Najprościej jak tylko można tłumaczy to film American Dream PL – przypis tłumacza)

Prawa ustalone przez kapłaństwo jako sposób zapewnienia sprawiedliwych i równych miar i wag zostały w ten sposób sprytnie podważone poprzez wprowadzenie wspartych złotem pieniędzy które znajdowały się teraz całkowicie w rękach producentów złota i srebra. Jak zaznaczyłem pod tym nowym systemem ludzie którzy rzeczywiście produkowali użyteczne przedmioty (oraz usługi) takie jak żywność i ubrania stracili jakąkolwiek kontrolę jaką wcześniej mieli nad ustalaniem wartości ich produktów – wszystkim co mogli zrobić było ich wycenienie w złocie i srebrze.


Zepsuty element w świątyniach szubko dostrzegł przewagę w kontrolowaniu złota i srebra jako sposób dyktowania wartości owoców codziennej ciężkiej pracy ludzi. Wraz z tym nadszedł transfer niezmiernej władzy do wysoko postawionych osób wewnątrz wzrostowo coraz bardziej skorumpowanego kapłaństwa.


Gdy Wiek Srebrny sięgnął zenitu pewne grupy kapłańskie szybko skonsolidowały swą władzę poprzez ten nowy system pieniężny dopóki całe bogactwo nie znalazło się w rękach kurczącej się mniejszości. Świątynia stała się centrum operacji tego systemu, jego bankiem centralnym i ostatecznie zwiastowało to powstanie tych najpodstępniej wpływowych postaci historycznych: Królów-kapłanów.

Ci królowie-kapłani byli oryginalnymi Błękitnokrwistymi. W rzeczywistości nie byli oni niczym więcej (według autora teorii – przypis tłumacza) niż zwykłymi bankierami handlowymi z monopolem nad bezsprzecznie bezużyteczną produkcją złota i srebra. Wraz z wyłonieniem się tych opartych na świątyniach bankowych pasożytach ludzie na Ziemi zaczęli doświadczać nowej i najgorszej ze złych sił – opartego na długu niewolnictwa.


To gdzieś w tym czasie niektóre matki zaczęły zauważać, że niektóre z ich dzieci zaczęły ginąć…

Pochodzenie Wieży Babel

Nowy inspirowany ze świątyń system handlowy zyskał szerzące się wpływy. Od dalekowschodnich krain Środkowego Królestwa i byłych Wyżyn Pan i poprzez bogate ziemie Vendyha nowo ustanowieni królowie-kapłani stale akumulowali bogactwo i władzę. W szczególności pewne elementy klanu Li w starożytnych Chinach objęły ten nowy koncept handlu finansowego i rozszerzył go by ustalić swój niewyobrażalny wpływ nad tą półkulą.
Sumer i Egipt oraz otaczające je narody w szczególności znalazły się pod wpływem tego globalnego system handlu. Wraz z nim rozkwitł handel niewolnikami wynikający z potrzeby coraz większego i większego wydobycia żółtego metalu, szczególnie w staroegipskim regionie Bisharee. Wkrótce złoto zyskało atrybuty idola w swej zdolności do poruszania myśli człowieka i miłość do pieniędzy stopniowo wyrugowała pochodzące ze Złotego Wieku pojęcie życia sprawiedliwym i prawym życiem.


Tragedią w tym było to, że cała skrupulatna praca wczesnego kapłaństwa w zachowaniu pamięci prawego i sprawiedliwego Złotego Wieku poprzez system praw oraz dokładnych miar i wag została teraz uzurpowana przez ten nowy i łatwy do manipulowania system handlu opierający się na wspartych złotem pieniędzmi. Ten nowy system handlu był stworzoną przez bankierów handlowych próbą zbudowania przez człowieka zastępstwa dla niebiańskiej drabiny Axis Mundi która służyła jako oryginalny symbol wzniesienia się do boskiego autorytetu.


Obrazek
‘Wieża Babel’ Gustava Dora jest popularną koncepcją legendy o Babel. Przedstawia ona tę historię jako projekt budowlany który został wstrzymany kiedy języki budowniczych zostały pomieszane. Zamiast tego miasto Babel było jak centrum finansowe znane dzisiaj jako City of London a jego wieża była ekwiwalentem Banku Anglii. Pomieszanie języków odnajduje swe echo w dzisiejszym załamaniu finansowym wraz z jego miriadami niepojętych i oszukańczych produktów finansowych (np. pierwszy z brzegu rynek derywatów – przypis tłumacza). (zdjęcie PD)


Pod tym nowym systemem bankierzy kredytowi ukrywający się za autorytetem świątyni zostali wyniesieni do pozycji boskich niemalże autorytetów nad całą komercyjną aktywnością. Stara ustalona koncepcja autorytetu zbudowanego na prawości i sprawiedliwości została teraz zastąpiona przez oparty na długu niewolniczy system bankierów handlowych.


Żadne miejsce nie stanowi lepszego przykładu tego niż miejsce zwane Babel na starożytnych równinach Shinar, przyszłej lokalizacji miasta Babilon. Tam centralna świątynia bankierska i jej bankierzy handlowi widzieli jak ich władza finansowa rośnie do niebotycznych proporcji dając początek legendzie Wieży Babel.


Obrazek
Tak zwana 'Wieża' Babel odnosiła się do wysokiego autorytetu centralnej świątyni która rządziła systemem finansowym miasta Babel. Jeśli przyjrzycie się bliżej biblijnemu podaniu o historii Babel zobaczycie, że było to głównie miasto które zbudowano a następnie zostało ono opuszczone. Odniesienia do miasta w Biblii oznaczają ogólnie system lub sposób robienia rzeczy. (Porównajcie Jeruzalem z Nowym Jeruzalem i Babilon z Tajemniczym Babilonem)


Wywołane przez człowieka katastrofy ekonomiczne zastępują wspomnienia planetarnych wstrząsów.

Oczywiście, jak raz z razem pokazywać to będą nadchodzące wieki, oparty na długu system monetarny imploduje w końcu pod ciężarem własnego zadłużenia i im wyżej wybudujesz jego bank tym potężniejszy będzie upadek. W erze jeszcze świeżej po wielokrotnych kosmicznych wstrząsach ludzie Ziemi odkryli, że sami doświadczają teraz czegoś wyjątkowego – spowodowanej przez człowieka globalnej katastrofy w formie systemowego ekonomicznego roztopu.


W ten sposób tzw. Upadek Wieży Babel i globalny chaos ekonomiczny który za tym podążył zmusił całe narody i ludy do powrotu do swych starych i zróżnicowanych języków handlu i wymiany. Rządziło teraz pomieszanie różnych miar i wag, niepopartych przez jakikolwiek uniwersalny i unifikujący system finansowy.
Królowie-kapłani zostali obaleni a w ich miejsce wkroczył człowiek o wielkiej sławie, najsłynniejsza istota Nimrod, Potężny Łowca. I jak zawsze w obliczu załamania ekonomicznego nadszedł czas tyranów.


(I to samo nastąpi wraz z upadkiem nowej Wieży Babel w postaci Unii Europejskiej i waluty Euro której upadek zapoczątkuje rozpad światowego systemu finansowego. Co ciekawe i być może nieprzypadkowe siedziba Parlamentu Europejskiego została zbudowana na wzór średniowiecznej wizji Wieży Babel – przypis tłumacza)


Obrazek
Nimrod wyobrażony po lewej. Pierwotny tyran, zauważcie gwiezdny rozbłysk Wenus który nosi on jak współczesny zegarek, za wyjątkiem tego, że w tym przypadku znał on Wenus jako Isztar (porównajcie symbol Isztar po prawej). Oba zdjęcia PD.


Jednakże, głęboko w ruinach zdyskredytowanych teraz świątyń królów-kapłanów mroczne tajne stowarzyszenia chciały zachować koncepcję opartego na długu niewolnictwa jako części ich tajemnego nauczania. Ci Iluminowani dobili targu z usuniętymi Błękitnokrwistymi królami-kapłanami i zaokrętowali się razem na pokład wieków wyrafinowanych sekretnych rytuałów alchemicznych przysięg uniwersalnej dominacji poprzez władzę tworzenia bogactwa z niczego: Moc emitowania opartych na długu pieniędzy.


Gdy Wiek Srebrny zbliżał się ku koncowi zauważono, że ginie więcej dzieci. Na horyzoncie wznosiła się groźna postać; niebiańskiego malowanego czerwienią wojownika, Marsa. A wraz z nim nadeszła era bohaterów i dalszych wstrząsów. Wraz z nim nadeszła Wojna i Brązowy Wiek Człowieka.


(kontynuuj do Wiek Brązu: Człowiek jako Bóg)Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 cze 2012, 21:55 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 26 cze 2012, 16:22 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 cze 2010, 22:52
Posty: 1712
Płeć: kobieta
kim byli błękitnokrwiści? skąd przyszli i kto nimi sterował?
Kto sterował tym wszystkim, jaki miał cel długofalowy, poza stworzeniem tego niewolniczego systemu? Bo jakiś cel tego wszystkiego być musi. to tak, jakby ktoś/coś układało i rozbudowywało labirynt dla swoich szczurków doświadczalnych.

Panowie admini - będę wam bardzo wdzięczna, jak będziecie wstawiać więcej swoich własnych dopisków, bo temat aż się prosi o uzupełnienie o ingerencję sił spoza planety (lub sił, które są z innej płaszczyzny rzeczywistości, bądź po prostu mają inną biologię/fizjologię/energetykę i np funkcjonują w rzeczywistości świadomych inkarnacji, bądź tysiącletnich żywotach).

_________________
// \\
\\ //Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 cze 2012, 20:22 
Myślę że po części pierwszej czyli te siedem rozdziałów, zrobię pewne podsumowanie. Na tą chwilę to mam trochę zajęć. Jednak jak najbardziej postaram się opisać parę spraw szerzej.Na górę
   
 
 
Post: 26 cze 2012, 21:05 
Offline
Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2011, 22:49
Posty: 542
Lokalizacja: Temple of NOD
Nie oczekujcie, ze jeden badacz poda wam odpowiedzi na wszystko w paru
krótkkich artykułach bedących wyciągiem z serii książek. Każdy coś tam
odkrywa a w czymś innym myli się bądź nie bierze tego pod uwagę bądź
nigdy o tym nie słyszał. Z kolei inny badacz nie wie tego co ten pierwszy.
Troy McLachlan, Dwardu Cardona, Hans Joachim Zillmer i Michael Cremo
stanowią w swej pracy świetny tego przykład, a zwłaszcza dwaj ostatni.

Klocki musimy dopasować i poskładać w coś sensownego sami.

Właściwie podsumowanie można będzie zrobić w połowie czyli po części 7 i 8.
No i będą jeszcze dwa artykuły wprowadzające w część kosmiczną teorii.

Zapiski własne w postaci przypisów muszą być ograniczone do minimum
tak by nie rozwadniać treści omawianej teorii, na to jest miejsce w dyskusji.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 cze 2012, 21:26 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 cze 2010, 22:52
Posty: 1712
Płeć: kobieta
tyle, że wasze dopiski są w tym wszystkim najcenniejsze....

_________________
// \\
\\ //Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 lis 2012, 13:14 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2011, 1:36
Posty: 34
Temat mega ciekawy, jednak od dawna zapowiedziana kontynuacja nie nastąpiła... :(
Czy możemy się jeszcze spodziewać, że temat będzie ponownie podjęty?
Pytam o kolejne części.... 7, 8, 9, etc
Dzieki za dotychczasową robotę!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 lis 2012, 16:46 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 26 maja 2010, 13:31
Posty: 73
Płeć: mężczyzna
moim skromnym zdaniem ciut niektóre zależności / porównania są naciągane ;]
chodzi o interpretacje różnych zachowań ludzkich...

_________________
"...Kto chce WOLNOŚCI bez zamieszek, chce deszczu bez burzy..." - MARK TWAINNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group