Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 kwie 2021, 4:14

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22 paź 2013, 20:31 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 26 lis 2011, 16:09
Posty: 48
Płeć: mężczyzna
Tłumaczenie z ostatecznej anglojęzycznej wersji teorii której poniższa strona jest jedynym oficjalnym źródłem:
Teoria twórców filmu "Pioruny Bogów - Teoria Elektrycznego Wszechświata"
Materiał opublikowano zgodą ekipy http://saturndeathcult.com/dla http://davidicke.pl/
Ostateczna wersja teorii pochodząca ze strony, zastrzeżona wraz ze spolszczonymi ilustracjami:

Obrazek

http://saturndeathcult.com/saturn-death-cult-part-2/the-rise-of-the-nicolaitans/

Świt Nikolaitów

Obrazek

Pasożytnicza natura systemu finansowego tajemnicy Babilonu opartego na kredytach zżerała Rzym od środka. Żadna ilość morderczych rytuałów nie pomagała. W dodatku, ponieważ system monetarny tajemnicy Babilonu oparty na długu jest niczym więcej niż pasożytem, oparty na długu system pieniężny nie mógł się powstrzymać przed powolnym zabijaniem swojego gospodarza.


Kontynuacja: Rzymskich problemów z pieniędzmi

Jeśli pasożyt będzie chciał przetrwać, będzie zmuszony znaleźć innego gospodarza. Ale gdzie tajemnica Babilonu powędruje teraz? Szczęśliwie dla Tajemnicy Babilonu i jej podległym Iluminowanych, scena została przygotowana na powstanie nowej rasy kapłanów-królów. (a było to w czasie kryzysu gospodarczego). Mieli wyjść z szeregów dawno zapomnianego starożytnego kapłaństwa, wciąż walcząc aby utrzymać żywym płomień wartości Złotego Wieku.


Na szczycie Rzymskiego kryzysu monetarnego, mała grupka praktycznie myślących kapłanów zwanych Nikolaitami, ustanowiła kontrolującą stawkę w małej ale za to wysoko poświęconej grupie prozelitów. Prozelici byli dziedzicami tradycji która rozpowszechniała wartości srebrnego wieku, kapłanów zwanymi Zakonem Melchizedeka .


Nikolaitańskie podejście do nauk Zakonu Melchizedeka było zwięzłe: Wychwalanie wartości Melchizedekian było by traktowane jako ćwiczenie marketingowe i aby osiągnąć swój cel potrzebowali zaangażowanych profesjonalistów.


Nikolaici postrzegali siebie jako wytrawnych specjalistów.

Krótko mówiąc, to Nikolaici proponowali że wezmą pracę bycia profesjonalnym kapłanem z uprawnieniem że będą mówić w imieniu Boga – oczywiście za darmo.


Ci amatorzy którzy wcześniej krucho zajmowali się tym nie mogli dopasować się do świata, gdzie szanse na gospodarcze przeżycie jakiegokolwiek kapłaństwa były znikome. Tradycyjne pisma i wartości Melchizedekian, które Nikolaici teraz z powodzeniem dopasowywali i przywłaszczyli dla samych siebie, były pismami które stworzyły zalążek religii chrześcijańskiej.


Z cieni Rzymskiego kryzysu monetarnego, Iluminowani patrzyli na z zainteresowaniem na rozwój zdarzeń. Pierwsze, z serii całej zdarzeń mające na celu rozszerzenie wpływów nikolaitan było niczym więcej niż szybkim uderzeniem marketingowego geniuszu polegającym na sprzedaniu swojej idei.


I główny nauczyciel Zakonu Melchizedeka był w tym samym czasie Judejczykiem który zaatakował bankierów kupieckich w starej świątyni w Jerozolimie jakieś dwieście lat wcześniej. Mimo tego, że dużo rzeczy zniknęło ze sceny, jego zebrane przemyślenia i wnioski zgadzały się z kapłańskimi prawdami.


Judejczyk zaobserwował, że wyciągnięto pewne nauki, które powtórzyły zasady sprawiedliwości i prawości złotego wieku. Wyciągnął swoją moralną władzę z wartości ściśle związanych z tym czasem. Trudnością było to, że nie miał atrakcyjnego wizerunku i z tego względu nikolaici mieli problem jeśli mieli by skutecznie sprzedawać ideę polegającą na tym, że to właśnie ten Judejczyk reprezentował prawo do wypowiadania się w imieniu Najwyższego Stwórcy. Tak naprawdę, nie było żadnych informacji o tym człowieku. Nie było żadnych fizycznych opisów, współczesnych portretów ani nawet szkiców, z którym można byłoby zbudować kult jednostki wokół tego Judejczyka. Nikt tak naprawdę nie wiedział jak ten człowiek wyglądał, co uznano za ważne w kulturze pod silnym wpływem fizycznego piękna. Było mnóstwo pół-nagich i w doskonałych proporcjach posągów, które w imperium były dzisiejszymi magazynami mody. Piękno było ważne, dla kogoś kto chciałby przyciągnąć uwagę ludzi. Nic ze spuścizny Judejczyka nie wydawało się być nadające się do obiegu. Nikolaici rozważyli ten problem i pomyśleli nad imieniem Judejczyka, które byłoby najlepsze. Jego imieniem będzie Yaszua. W dzisiejszym angielskim będzie znaczyło to „Joszua”.


W ich ojczystym języku, judejskie imię zaczynające się na 'Ya' mogło oznaczać 'Pan' lub 'bóg' w zależności od kontekstu. Nikolaitom się to podobało, ale mieli problemy ze znalezieniem lingwistycznego odnośnika do najwyższego rzymskiego imienia Jowisza.
Oczywiście w świecie Rzymskim, Jowisz był Panem nieba i wszystkiego poniżej, tak więc dla Yaszuy było by lepiej gdyby został nazwany Jowiszem. Przecież stwierdził że jest Synem Boga, więc został Jowiszem, który z kolei był synem najwyższego Boga Saturna.
Ale nie pasowało to "Ya" i stało się to niejasne dla większości imperium Rzymskiego, którego językiem był łaciński lub grecki. Tak więc ktoś wpadł na genialny pomysł mieszania zarówno "Ya" w w imieniu Judejczyka z tytułem Jowisza(Jupiter) który dał ci - "Yapiter! To było niedorzeczne ale nikolaici mieli poczucie że coś z tego mieszania "Ya" może wyjść. A potem uderzyli w Zeusa!. Zeus Był greckim odpowiednikiem Jowisza i zwykłe połączenie "Ya" z "Zeusem" da nam imię które tworzyło YaZeus, który przekształcił się w Yezeusa, a potem w Jezusa.


Ponownie, Iluminowani spoglądali z cienia i uśmiechali się na ten bezczelny akt lingwistyczny. Jezus, Lord Zeus, był czymś, z czym mogli pracować. Polubili wizerunek zakrwawionego Jezusa , który umierał na Rzymskim przedmiocie przeznaczonym do egzekucji. Był to zdecydowanie rytuał krwi.


W międzyczasie życie w imperium Rzymskim stało się tragiczne. Kiedyś było żelazną bestią, teraz zdecydowanie bestia ta stała się zardzewiała. Gangi barbarzyńców z północy pogodziły się i wkrótce splądrowały granice imperium. Wydaję się to być przypadkiem w historii , że w decydującej godzinie przyszedł odpowiedni człowiek. Konstantyn wielki przejął władzę i był to ostatni raz kiedy Imperium Rzymskie cieszyło się z rządów prawdziwego wojownika-króla. Oznaczało to również wzrost władzy Nikolaitów, którzy wyszli z mroków by ponownie ustanowić kapłana-króla jako władcę nad znanym światem.


Zmartwychwstanie Bestii

Dziedzictwem Konstantyna było ustanowienie religii chrześcijańskiej oficjalną religią w Rzymie. Nikolaici natychmiast przetransformowali się w formalną organizację, o strukturze hierarchicznej z obowiązującą kolorystyką. Głównym kolorem stał się kolor krwi -szkarłat. Iluminowani podpisali się pod tym nowym schematem kolorów.


Niestety Konstantyn nie mógł żyć wiecznie i Rzym zamarł w obliczu najazdów przede wszystkim wojowniczych Hunów. Z dawnego imperium, teraz podzielony pomiędzy część Wschodnią i Zachodnią, Rzym został ogarnięty społecznymi niepokojami, które osiągnęły punkt kulminacyjny i otworzyły drogę na religię państwową i jednego boga w organizacji znanej jako Kościół.


Jego przywódca, w akcie niewątpliwej odwagi, zdołał osobiście przekonać Huńskiego wojownika-króla Attylę do zaprzestania swoich działań polegających na łupieniu majątku imperium. Rzym cieszył się i Chrześcijaństwo pławiło się w chwale wprowadzania do świata największego z kapłanów-królów: Papieża.


Bestia, którym było Imperium Rzymskie ostatecznie zmarła, śmiertelnie ranna w głowę, kiedy jej system rządów całkowicie upadł pod koniec piątego wieku. Jej zwłoki gniły w gasnącym żarze cywilizacji i przekształciły się w szereg mniejszych nie-rzymskich królestw które samowolnie przywłaszczyły sobie królewski status.


W tych okolicznościach uważałoby się, że Papież i jego Kościół powinni umrzeć wraz z Rzymem i zostać ofiarą przypływu i odpływu historii. Ale zamiast tego, jakby za sprawą magii, Bestii udało się zmartwychwstać. Jej śmiertelne rany zostały uzdrowione i nowy wizerunek "głowy" odtąd będzie się chłodno uśmiechał na zewnątrz w mrok wieków ciemnych.


Biorąc najlepsze organizacyjne cechy starego systemu imperium i adoptując je do religii opartej na rytuałach, kapłan-król Papież i jego nowo odwzorowane Święte Cesarstwo Rzymskie będzie teraz gotowe do otwarcia swojego interesu. Nikolaici stale udoskonalali zestaw rytuałów zaprojektowanych dla szerszej publiczności pod kontrolą ich najwyższego kapłana-króla. Otwarcie się przed masami stało się szansą na prawdziwe uczestnictwo w ceremonialnych aspektach byciu bliżej "Boga".


Jak można było się spodziewać, ofiara krwi Judejczyków z przed kilku wieków stała się teraz głównym rytuałem dla potencjalnych klientów pragnących skorzystać z przynależności do kościoła. Jak codziennie, zwyczajni ludzie zostali poproszeni o zrobienie następnego kroku czyli przyjęcia sakramentów wiary, które odnosić się będą do picia krwi Jezusa i jedzenia jego ciała .


W istocie Iluminowani zdali sobie sprawę z potencjału zróżnicowania starych rytuałów krwi Jowisza i Saturna w celu przyciągnięcia najbliższych królów-wojowników. To była stara droga Tajemnicy Babilonu na łapanie tych którzy szukali prawomocności roszczeń rządzeniu w imieniu Boga. Początkowo ranny przez upadek gospodarki w trzecim wieku, podporządkowani Tajemnicy Babilonu - Iluminowani szybko zabrali się do ustalenia funduszy i dostarczeniu ich nowemu kapłanowi-królowi: Papieżowi. Pieniądze będą teraz smarem dla koła wpływów i znowu raz jeszcze królowie wojownicy zatańczą do melodii niewolnictwa i zadłużenia.


Kontynuacja: Kościół Iluminowanych
©Tłumaczył dla davidicke.pl zborekpNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 22 paź 2013, 20:31 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group