Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 13:06

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Kult Cargo, czyli jak powstają Bogowie
phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 lut 2016, 14:32 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

cudowne przesłanie,ludzie...
Dzicy ludzie?
Ludzie,tacy jak MY,którzy czekają na gest...gest pomocy

Jakieś 8 lat temu w Etiopii była susza.Zginęło ponad 5mln ludzi,z głodu.
Nie czekali na samoloty,bo wszyscy ich mieli w d.pie...

Jak jest deszcz,lub pora deszczowa to się cieszą,dla nich to życie,urodzaj,jak milion samolotów.

Szukacie w swoim życiu zrozumienia i szukacie atrybutów,które pokażą jak wam jest ciężko?

Wybierzcie się TAM,na podróż swojego życia,zmienicie swoje środki ciężkości!!!
TO uczy pokory.
Dotrzecie do praźródeł swojej religii,bo nikt mi już nie nagada,że jest inaczej.

Dopisując-po poście@levi ,poniżej-wszyscy szukają praźródeł chrześcijaństwa w Syrii,a powinni zacząć od Etiopii.
To prywatne zdanie.
Może jestem zmulony,ale w Etiopii,w starych zapiskach nie ma śladu Jezuska,no nie ma,Jest wzmianka o nauczycielu,ale nic poza tym.Zresztą to imię było nadto popularne na tamte czasy,ze Watykan i jego walnięci papieżowie mógli sobie spokojnie z kompilacji życiorysów stworzyć "bożka" dla naiwnych.Jeszua forever. :D
Lalibela-tam jest klucz do źródeł.
Nic prostszego-trzeba po swojemu dociekać.Każdy niech ma swoje zdanie.

Nawet historycy/biblijni się rozumie/ mogą sobie ryje poobiać,a co mnie to,piszę jak myślę :)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Dostrzegacie w ogóle analogie ? Mnie to się kojaży z osobami które czekają na Obcych którzy zrobią tu porządek.
Jedni i drudzy na czekają przylot kogoś, kto załatwi ich problemy. Wykonują bezsensowne rytułały, nie rozumiejąc co się za nimi kryje. Jedni i drudzy coś tam kiedyś widzieli i mają podstawy by sądzić, że jest to słuszne, ale także tu nie rozumieją o co w tym tak naprawdę chodzi. Mają szczątkową wiedzę i próbują coś z tego ułożyć posługując poziomem rozumowania na którym się znajdują. Ale to wcale nie różni się od budowania samolotów ze słomy, budując własny system wierzeń w oparciu o ich "wydaje mi się". Jedni ustawiają bambusowe tyczki które mają imitować antenty, drudzy układają kamienie w kręgu albo splatają kryształki na miedzianych rurkach. Obie grupy wierzą, że to coś daje. Przykładów można mnożyć i mnożyć

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Nie Uwierzysz. Kult Cargo
phpBB [video]

Ja juz pomijam genezę religii wywodzącą się z perturbacji astrologicznych-jakie nawiedziły tą planetę w przeszłości, ale co gdyby dodatkowo wylądowały pośród takich plemion pojazdy bardziej zaawansowane ? gdyby widzieli cuda techniki jakie nawet teraz były by trudne do ogarnięcia- co dopiero wtedy...pewnie budowali by o wiele większe i solidniejsze konstrukcje na chwałę bogów.

ci buszmeni wcale nie są na niższym poziomie zrozumienia niz "nowoczesny człowiek zachodu" i wytłumacz takim o co chodzi.... może 1 % by załapał(częsciowo)- i to już nawet nie tyle kwestia zdolności zrozumienia, ale ograniczenia zdolności do wyobrażenia sobie czegoś, co przekraacza granice tego świata.

Przynajmniej "prowadzący kontrolerzy lotu" nie są wtajemniczeni i nie biorą na tacę.

No ale...ktoś chce być bogiem? wystarczy samolot i tłumacz, do tego z czasem się wtajemniczy kogoś z plemienia( oczywiscie tylko na tyle na ile potrzeba i jest w stanie pojąć) i wytworzy się kastę kapłańską która będzie naszym pośrednikiem :twisted: .

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]