Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 27 lut 2021, 2:50

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27 lut 2011, 16:14 
Who in the world wants UN Local Agenda 21?

http://nikiraapana.blogspot.com/2011/02 ... da-21.html

Niki Raapana – 21.02.2011 tłumaczenie / skrót Ola Gordon

ONZ-owski Lokalny program Agenda 21 [LA21] został przyjęty przez wszystkie państwa członkowskie w 1992 roku. Większości obywateli USA nigdy o nim nie poinformowano. Według mojej wiedzy, żaden naród na całym świecie nie mógł głosować w sprawie tego kompletnego planu odbudowy świata.

W ciągu ostatnich 20 lat, w każdym państwie był wdrażany system wspólnotowy ONZ. W niektórych państwach był to proces otwarty, ponieważ ich rządy nie są rządami narodowymi. W krajach, gdzie obywatele wybierają przedstawicieli i mają prawo weta wobec ustaw przez nich uchwalonych, Lokalna Agenda 21 została ukryta. […]

Przez 100 lat samą ideę globalnego rządu przypisywano teorii spiskowej. Jakie musiało być życie dla naukowców i badaczy, którzy odkryli ten plan w najwcześniejszym stadium. Niektórzy badają i przyglądają się jego realizacji od lat 1940. Oczywiście niewielu z nich podchodziło do wyników swoich badań poważnie i cała sprawa sprowadzała się do żartu.

Pojawiający się system zarządzania świata nie jest komunistyczny, choć komuniści odegrali główną rolę w jego przygotowaniach. Nowy globalny system nazywany jest komunitarianizmem [system wspólnotowy]. W przeciwieństwie do komunizmu, komunitarianizm to równowaga pomiędzy prawami indywidualnymi i zbiorowymi.

W ramach systemu wspólnotowego / komunitarnego, osoby otrzymują „prawa” od Wspólnoty. Nowa, zrównoważona Wspólnota zastępuje Boga, oraz każdy inny istniejący autorytet wyższego szczebla. Wszystkie narody będą musiały kłaniać się Wspólnocie, czy to będzie Wspólnota Globalna, Wspólnota Regionalna, czy Wspólnota Sąsiedzka. Na każdym szczeblu najwyższe jest Prawo Wspólnoty Komunitarnej.

Ten plan kontroli gospodarki globalnej opiera się na całkowicie nowej biurokracji, która zastępuje legalne samorządy. Każda agencja federalna w USA zmieniła swoje oświadczenia nt. misji promującej rozwój zrównoważony, zanim ktokolwiek w USA zdążył usłyszeć to wyrażenie. Powstały nowe agencje o nazwach takich jak Departament Rozwoju Sąsiedztwa, Wspólnoty i Gospodarki, Urząd Planowania Strategicznego, Wspólnotowe Służby Policyjne, oraz i Urząd Zrównoważoności. Uchwalono nowe restrykcyjne przepisy dot. użytkowania gruntów. Zburzono całe starsze dzielnice i zastąpiono je nowymi zrównoważonymi dzielnicami „modelowymi.”

W USA już są tereny, gdzie właściciele nieruchomości nie mogą wyciąć własnego drzewa na opał, bez uzyskania wcześniejszej zgody. Właściciele nieruchomości mogą stracić swoją własność na różne nowe sposoby, jeśli nie zastosują się do nowych przepisów. W całej Ameryce pojawiały się nowe inteligentne sieci elektryczne i inteligentne liczniki (których instalacja jest bardzo kosztowna). ‘Go Green’ [przestaw się na zielone] opanowała świat jak wirus grypy, i nikt naprawdę nie kwestionuje tego, co dokładnie oznacza „zielona gospodarka.” Inteligentne firmy promują się jako „zielone,” bo tam są pieniądze, a nie dlatego, że myślą, że ratują planetę. Każdy, kogo uważa się za „niezrównoważonego” jest stracony.

„Nie uzgodniono jeszcze definicji, co stanowi zieloną gospodarkę. Choć uznaje się, że w dużym stopniu zielona gospodarka będzie dostosowana do potrzeb narodowych, istnieją jej liczne „odmiany,” które można zidentyfikować.” Szczyt Ziemi 2012

W USA przedsiębiorstwa idą w kierunku ucieczki przed przepisami inspirowanymi przez LA 21, które zabijają ich zyski. Znika praca. Podatki przekazywane są do nowych dziurawych programów, które trafiają do kieszeni zrównoważonych deweloperów, podczas gdy coraz więcej Amerykanów traci wszystko co ma. Nawet pakiet stymulujący Obamy zaprojektowano tak, by wypełnić kieszenie zrównoważonych deweloperów LA 21. Fundusze budowlane są na modyfikację domów po to, by były bardziej „zrównoważone.”

„Zielona gospodarka” nie oznacza życia przyjaznego ziemi. Ma zero wspólnego z ratowaniem środowiska, czy czegokolwiek innego, z wyjątkiem oddolnych aktywistów, którzy wierzą w to wielkie kłamstwo. ‘Zielone’ znaczy pieniądz, a nie trawę. Oznacza to, że jedynymi ludźmi, którzy zarabiają, są ci, którzy znają zasady zielonej gry w dotacje. Udziałowców którzy przechodzą przez te plany na szczeblu lokalnym nie nazywa się udziałowcami bez powodu. Oni posiadają udziały w / nad sercem Ameryki.

„Choć uzgodnienie definicji zielonej gospodarki jest trudne, może łatwiej będzie osiągnąć porozumienie co do zasad, które powinny idealnie być podstawą gospodarki ekologicznej w jakimkolwiek kontekście. Wymaga to większej koncentracji na oczekiwanych rezultatach, do których osiągnięcia powinna dążyć zielona gospodarka. Może to być umowa, że wszelka transformacja do gospodarki ekologicznej powinna opierać się na zasadzie sprawiedliwości. Mogłoby to również obejmować uznanie środowiska i ekosystemów jako ‘udziałowców’ w naszym systemie gospodarczym.”

Za rok planiści spotkają się ponownie w tym samym miejscu, w którym spotkali się, gdy przyjmowali plan LA 21. Może tym razem obywatele na całym świecie będą mieli możliwość głosowania nt. każdej rezolucji Rio +20, przyjętej przez przedstawicieli ich rządów. Może tym razem LA 21 będzie w wieczornych wiadomościach w Ameryce. Być może powie się nam o wspólnotowej filozofii i prawie, które popiera LA 21. A może nic nam się nie powie.

Szczyt Ziemi

http://www.earthsummit2012.org/

W dniach 14 – 16 maja 2012 r., w Rio de Janeiro odbędzie się Konferencja ONZ na temat Zrównoważonego Rozwoju (UNCSD) lub „Rio +20′. Także dalej zwana Szczytem Ziemi Rio +20, ze względu na pierwszą konferencję w Rio w 1992 r., cele Szczytu: zapewnienie odnowionego zaangażowania politycznego na rzecz zrównoważonego rozwoju; ocena postępów w międzynarodowo ustalonych celach w zakresie zrównoważonego rozwoju, oraz zajęcie się nowymi i pojawiającymi się wyzwaniami. Szczyt będzie koncentrował się na dwóch tematach: zielonej gospodarce w kontekście zwalczania ubóstwa i zrównoważonego rozwoju, oraz instytucjonalnych ram dla zrównoważonego rozwoju. Pełny tekst rezolucji A/RES/64/236, który potwierdził Szczyt znajduje się TUTAJ.

Kilka lat temu dodaliśmy tę sondę na stronie internetowej ACL, Agenda 21. Takie może być jedyne globalne „głosowanie,” jakie kiedykolwiek odbyło w tej kwestii na całym świecie. Wyniki pokazują dlaczego tak jest.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/02/27/kto-chce-onz-owski-lokalny-program-agenda-21/#more-7530Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 27 lut 2011, 16:14 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 27 lut 2011, 17:17 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Karta Ziemi - Agenda 21. Marks w zielonej kominiarce.

prisonplanet.pl
Polska
2011-01-26

Karta ziemi. Została stworzona przez niezależną Komisję Karty Ziemi, która została powołana jako kontynuacja Szczytu Ziemi w 1992 r. w celu stworzenia globalnego uzgodnionego stanowiska co do wartości i zasad zrównoważonego rozwoju. Dokument został opracowany w ciągu prawie dziesięciu lat poprzez szeroko zakrojony proces konsultacji międzynarodowych, przy których pracowało prawie 5000 osób. Karta ma zostać oficjalnie zatwierdzona przez tysiące organizacji, w tym UNESCO i IUCN (Światowa Unia Ochrony Przyrody). Więcej informacji na www.EarthCharter.org.


Autorzy: Od lewej, Michaił Gorbaczow, Maurice Strong, Steven C. Rockefeller

Obrazek

Poniżej prezentujemy przetłumaczony oryginalny tekst “Karty ziemi”. Wersja angielska znajduje się pod tym linkiem LINK.

KARTA ZIEMI:
Znajdujemy się w krytycznej chwili w historii Ziemi, w czasie, gdy ludzkość musi wybrać swoją przyszłość. Jako że świat staje się coraz bardziej współzależny i wrażliwy, przyszłość wskazuje na wielkie niebezpieczeństwo, jak również na wielkie obietnice. Aby iść naprzód, musimy uznać, iż pośrodku wspaniałej różnorodności kultur i form życia stanowimy jedną rodzinę ludzką i jedną wspólnotę Ziemską ze wspólnym przeznaczeniem. Musimy zjednoczyć się, aby wydać na świat zrównoważone społeczeństwo globalne, oparte na poszanowaniu przyrody, uniwersalnych prawach ludzkich, sprawiedliwości ekonomicznej i kulturze pokoju. Aby to osiągnąć, koniecznym jest abyśmy jako mieszkańcy Ziemi zadeklarowali naszą odpowiedzialność za pozostałych, za większe społeczności i za przyszłe pokolenia.

Ziemia, nasz dom: Ludzkość jest częścią ogromnego ewoluującego wszechświata. Ziemia, nasz dom, zamieszkana jest przez unikatową, społeczność życia. Siły przyrody powodują, iż istnienie jest wymagającą i jednocześnie niepewną przygodą, jednakże Ziemia przewidziała te warunki jako niezbędne do ewolucji życia. Prężność społeczności życia i pomyślność ludzkości zależy od zachowania zdrowej biosfery ze wszystkimi jej systemami ekologicznymi, bogactwem roślin i zwierząt, żyznymi glebami, czystymi wodami i powietrzem. Globalne środowisko ze swoimi skończonymi zasobami jest wspólną troską wszystkich ludzi. Ochrona witalności, zróżnicowania i piękna Ziemi jest uświęconym celem.

Globalna sytuacja: Dominujące wzorce produkcji i konsumpcji są przyczyną dewastacji środowiska, wyczerpywania się zasobów, a także masowego wymierania gatunków. Wspólnoty zostały osłabione. Korzyści płynące z rozwoju nie są dzielone sprawiedliwie i przepaść między bogatymi a ubogimi powiększa się. Niesprawiedliwość, ubóstwo, ignorancja i konflikty zbrojne są powszechne i są przyczyną wielkiego cierpienia. Bezprecedensowy wzrost populacji ludzkiej przeciąża ekologiczne i społeczne systemy. Fundamenty globalnego bezpieczeństwa są zagrożone. Tendencje te są niebezpieczne, ale nie do uniknięcia.

Przyszłe wyzwania: Wybór pomiędzy formą światowego partnerstwa w celu opieki Ziemią a ryzykiem zagłady/zniszczenia nas samych i różnorodności życia, należy do nas. Potrzebne są fundamentalne zmiany w naszych systemach wartości, instytucji i sposobie życia. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że kiedy podstawowe potrzeby człowieka zostają spełnione, ludzki rozwój powinien oprzeć się na samorozwoju a nie na wzroście posiadanych dóbr. Mamy wiedzę i technologię aby zapewnić dobra dla wszystkich i ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Powstawanie globalnego społeczeństwa obywatelskiego daje nam nowe możliwości, aby budować bardziej demokratyczny i humanitarny świat. Nasze ekologiczne, ekonomiczne, polityczne, społeczne i duchowe wyzwania są ze sobą powiązane i razem możemy ukształtować wspólne rozwiązania.

Uniwersalna odpowiedzialność: Aby zrealizować te dążenia, musimy zdecydować się na życie w poczuciu uniwersalnej odpowiedzialności, identyfikując się z całą wspólnotą Ziemi, jak i naszymi lokalnymi społecznościami. Jesteśmy jednocześnie obywatelami różnych narodów jak i też obywatelami jednego świata, w którym lokalne i globalne problemy są połączone. Każdy dzieli odpowiedzialność za obecne i przyszłe dobro ludzkiej rodziny i żyjącego świata. Duch ludzkiej solidarności i pokrewieństwa z całym życiem na ziemi, umacnia się gdy żyjemy w szacunku dla tajemnicy bytu, wdzięczności za dar życia i pokorze dotyczącej miejsca człowieka w przyrodzie. Pilnie potrzebujemy wspólnej wizji podstawowych wartości, które stanowić będą etyczny fundament dla powstającej światowej społeczności. Dlatego w nadziei razem, stwierdzamy następujące zasady współzależności dla zrównoważonego stylu życia, który powinien być wspólnym standardem do oceny i ukierunkowania, zachowań wszystkich osób, organizacji, firm, rządów i instytucji międzynarodowych.

Zasady Karty Ziemi
I - Szacunek i opieka nad całą wspólnotą życia:
1. Szacunek dla Ziemi i życie w całej jego różnorodności. A. Uznanie faktu, że wszystkie istoty są współzależne i każda forma życia, jest wartościowa bez względu na jej wartość dla człowieka. B. Potwierdzenie wiary w przyrodzoną godności wszystkich istot ludzkich oraz intelektualny, artystyczny, etyczny i duchowy potencjał ludzkości.
2. Troska o wspólnotę życia wraz ze zrozumieniem, współczuciem i miłością. A. Przyjęcie, że z prawa do posiadania, zarządzania i wykorzystania zasobów naturalnych zobowiązują do zapobiegania szkód dla środowiska naturalnego i ochrony praw ludzi. B. Potwierdzenie, że wraz z większą swobodą, wiedzą i mocą, przychodzi większa odpowiedzialności w promowaniu wspólnego dobra.
3. Budowanie społeczeństw demokratycznych, które są po prostu, współuczestniczące, zrównoważone i pokojowe. A. Zagwarantowanie, że wspólnoty na wszystkich poziomach zapewniają respektowanie praw człowieka i podstawowych wolności oraz możliwość realizacji swojego pełnego potencjału. B. Promowanie społecznej i ekonomicznej sprawiedliwości, umożliwiając wszystkim osiągnięcie bezpiecznego i znaczącego źródła utrzymania, które jest odpowiedzialne ekologicznie.
4. Zabezpieczenie darów i piękna Ziemi dla obecnych i przyszłych pokoleń. A. Uznanie, że swoboda działania każdego pokolenia jest określona poprzez potrzeby przyszłych pokoleń. B. Transmisja do przyszłych pokoleń, wartości, tradycji i instytucji, które wspierają długoterminowy rozkwit społeczności Ziemi środowiska i zdrowia człowieka.

W celu realizacji tych czterech ogólnych zobowiązań, konieczne jest:
II - Ekologiczna integralność:
5. Ochrona i przywrócenie integralności systemów ekologicznych Ziemi, ze szczególnym zwróceniem uwagi na różnorodność biologiczną i naturalne procesy utrzymujące życie. A. Przyjęcie na wszystkich poziomach planów zrównoważonego rozwoju i przepisów, które czynią z ochrony i odnowy środowiska i integralną część wszystkich inicjatywy na rzecz rozwoju. B. Określenie i ochrona żywotnej przyrody i rezerwatów biosfery, w tym dzikich terenów i obszarów morskich, w celu ochrony Ziemi i jej systemów podtrzymujących życie, zachowania bioróżnorodności i zachowania naszego dziedzictwa naturalnego. C. Wspieranie odbudowy zagrożonych gatunków i ekosystemów. D. Kontrola i zwalczanie obcych lub genetycznie zmodyfikowanych organizmów szkodliwych dla rodzimych gatunków i środowiska, oraz zapobieganie wprowadzeniu takich szkodliwych organizmów. E. Zarządzanie wykorzystaniem zasobów odnawialnych, takich jak woda, gleba, produkty leśne, i życie morskie w sposób, który nie może przekraczać poziomów regeneracji i ochrony zdrowia ekosystemów. F. Zarządzanie wydobyciem i wykorzystaniem zasobów nieodnawialnych, takich jak minerały i paliwa kopalne w taki sposób, by zminimalizować ich wyczerpanie i nie powodować poważnej szkody dla środowiska.
6. Zapobieganie szkodom jako najlepszą metodę dla ochrony środowiska naturalnego i, gdy wiedza jest ograniczona, stosowanie podejścia ostrożnościowego. A. Podjęcie działań w celu uniknięcia możliwości wystąpienia poważnych lub nieodwracalnych szkód w środowisku naturalnym nawet wtedy, gdy wiedza naukowa jest niekompletna lub niejednoznaczna. B. Ciężar dowodzenia spoczywa na tych, którzy twierdzą, że proponowane działanie nie spowoduje znacznych szkód, obciążyć ich odpowiedzialnością za szkody na środowisku. C. Upewnienie się, że podejmowanie decyzje odpowiadają skumulowanym, długoterminowym, pośrednim, długodystansowym i globalnym skutkom działalności człowieka. D. Zabezpieczenie przed zanieczyszczeniem jakiejkolwiek części środowiska i zakazanie zwiększania radioaktywnych, toksycznych, lub innych niebezpiecznych substancji. E. Należy unikać działań wojskowych szkodliwych dla środowiska.
7. Przyjęcie wzorców produkcji, spożycia i reprodukcji, które zabezpieczają zdolności regeneracyjne Ziemi, praw człowieka i dobrobytu społeczności. A. Zmniejszać, ponownie wykorzystywać i recyklingować materiały używane w systemach produkcji i konsumpcji oraz upewnić się, że odpady mogą być asymilowane przez systemy ekologiczne. B. Działać z umiarem i wydajnością podczas korzystania z energii oraz w coraz większym stopniu opierać się na odnawialnych źródłach energii takich jak energia słoneczna i wiatrowa. C. Promowanie rozwoju, zastosowania i sprawiedliwego transferu technologii przyjaznych dla środowiska. D. Internalizacja kosztów środowiskowych i społecznych w towarach i usługach w cenie sprzedaży i umożliwić konsumentom identyfikację produktów, które spełniają najwyższe standardy społeczne i środowiskowe. E. Zapewnienie powszechnego dostępu do opieki zdrowotnej, która wspiera zdrowie reprodukcyjne i odpowiedzialne rozmnarzanie/reprodukcję. F. Przyjęcie trybu życia, który podkreśla jego jakość i materialną wystarczalność w ograniczonym świecie.
8. Rozwijać badania nad równowagą ekologiczną i wspierać otwartą wymianę i szerokie zastosowanie zdobytej wiedzy. A. Wspierać międzynarodową współpracę naukową i techniczną w zakresie zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb krajów rozwijających się. B. Rozpoznać i zachować tradycyjną wiedzę i mądrość duchową we wszystkich kulturach, które przyczyniają się do ochrony środowiska i dobrobytu ludzi. C. Gwarantować, że informacje o istotnym znaczeniu dla ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska, w tym informacji genetycznej, pozostaną dostępne w domenie publicznej.

III - Sprawiedliwość Społeczno-ekonomiczna
9. Wyeliminować ubóstwo jako imperatyw etyczny, społeczny i środowiskowy. A. Zagwarantować prawo do wody pitnej, czystego powietrza, bezpieczeństwa żywności, nieskażonej gleby, schronienia i bezpieczeństwa urządzeń sanitarnych, przydzielanie potrzebnych krajowych i międzynarodowych zasobów. B. Wsparcie każdego człowieka edukacją i zasobami w celu zapewnienia trwałej egzystencji i bezpieczeństwa społecznego oraz sieci bezpieczeństwa dla tych, którzy nie są w stanie sami się utrzymać. C. Rozpoznać ignorowanych, chronić słabych, służyć tym, którzy cierpią, wspierać ich rozwój, zdolności i aspiracje.
10. Upewnić się, że działalność gospodarczą i instytucjonalna na wszystkich szczeblach promuje rozwój człowieka w sposób sprawiedliwy i zrównoważony. A. Promowanie sprawiedliwego/słusznego podziału bogactw wewnątrz krajów i pomiędzy narodami. B. Podnosić intelektualną, finansową, techniczną i społeczną jakość krajów rozwijających się i zwolnić ich z uciążliwych zadłużeń zagranicznych. C. Upewnić się, że cały handel wspiera zrównoważone wykorzystanie zasobów, ochronę środowiska, i progres standardów pracy. D. Wymagać od wielonarodowych korporacji i międzynarodowych organizacji finansowych, działania w sposób przejrzysty, w interesie publicznym, i pociągać je do odpowiedzialności za skutki ich działań.
11. Potwierdzać sprawiedliwość i równość płci, jako warunek wstępny do zrównoważonego rozwoju i zapewnienia powszechnego dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej i możliwości gospodarczych. A. Zabezpieczyć prawa człowieka, kobiet i dziewcząt i zakończyć wszelką przemoc wobec nich. B. Promowanie aktywnego udziału kobiet we wszystkich aspektach życia gospodarczego, politycznego, obywatelskiego, społecznego i kulturalnego jako pełnego i równego partnera, decydentów, liderów i beneficjentów. C. Wzmocnienie rodziny i zapewnienie bezpieczeństwa i miłości w wychowaniu wszystkich członków rodziny.
12. Stać na straży praw wszystkich, bez dyskryminacji wobec środowiska naturalnego i społecznego, wspierającego godność człowieka, zdrowie fizyczne, duchowe dobre samopoczucie, ze szczególnym uwzględnieniem praw ludności rdzennych oraz mniejszości. A. Wyeliminować dyskryminację we wszystkich jej formach, takich jak na rasa, kolor skóry, płeć, orientacja seksualna, religia, język i pochodzenie narodowe, etniczne lub społeczne. B. Potwierdzać prawo ludności rdzennej do ich duchowości, wiedzy, ziemi i zasobów naturalnych oraz związanymi z nimi zrównoważonymi formami utrzymania. C. Honorować i wspierać młodych ludzi z naszych wspólnot, umożliwiając im wypełnianie ich podstawowej roli w tworzeniu zrównoważonych społeczeństw. D. Ochraniać i przywracać wyjątkowe miejsca o znaczeniu kulturalnym i duchowym.

IV - Demokracja, brak przemocy i pokój.
13. Wzmacniać demokratyczne instytucje na wszystkich szczeblach, oraz zapewniać przejrzystość i odpowiedzialność w zarządzaniu, czynnym uczestnictwie w podejmowaniu decyzji oraz dostępie do wymiaru sprawiedliwości. A. Szanować prawa każdego do otrzymania jasnych i aktualnych informacji o wszystkich sprawach dotyczących środowiska, planów rozwoju i działań, które mogą mieć na nich wpływ lub które mogą być w ich interesie. B. Wspierać lokalne, regionalne i globalne społeczeństwa obywatelskie i promować znaczący udział wszystkich zainteresowanych osób i organizacji w podejmowaniu decyzji. C. Ochraniać prawa do wolności wyrażania opinii, wolności dla pokojowych zgromadzeń, zrzeszania się i odmiennych opinii. D. Wprowadzać skuteczny i efektywny dostęp do administracyjnych i sądowych niezależnych procedur, w tym środków odwoławczych i odszkodowań za szkody wyrządzone środowisku lub tworzenie zagrożeń wobec niego. E. Wyeliminować korupcję we wszystkich instytucjach publicznych i prywatnych. F. Wzmacniać lokalne społeczności, umożliwiając im opiekowanie się ich środowiskiem i przypisać ochronę środowiska naturalnego szczeblom rządowym, w których opieka może być wykonywana najbardziej efektywnie.
14. Integracja do edukacji formalnej i edukacji całego życia, wiedzy, nauki, wartości i umiejętności niezbędnych do zrównoważonego stylu życia. A. Zapewnienie wszystkim, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, możliwości kształcenia się, które umożliwia im aktywnie przyczynianie się do zrównoważonego rozwoju. B. Promowanie wkładu sztuki i humanistyki, jak również nauki w edukacji zrównoważonego rozwoju. C. Zwiększenie roli mediów w kształtowaniu świadomości wyzwań ekologicznych i społecznych. D. Uznać znaczenie edukacji moralnej i duchowej dla zrównoważonego życia.
15. Traktowanie wszystkich żywych istot z poszanowaniem i troską. A. Zapobiegać okrucieństwu na zwierzętach trzymanych w społeczeństwach ludzkich i chronić je przed cierpieniem. B. Ochraniać dzikie zwierzęta przed metodami łowiectwa, myślistwa, i rybołówstwa, które powodują ekstremalne, długotrwałe lub zbędne cierpienie. C. Unikać lub wyeliminować w pełnym zakresie, możliwości podejmowania lub niszczenia gatunków innych niż docelowe.
16. Promowanie kultury tolerancji, niestosowania przemocy i pokoju. A. Promowanie i wspieranie wzajemnego zrozumienia, solidarności i współpracy między wszystkimi ludźmi jak i między narodami. B. Wdrożyć kompleksowe strategie zapobiegania konfliktów zbrojnych i wykorzystać współpracę w rozwiązywaniu problemów w zakresie zarządzania i rozwiązywania konfliktów środowiskowych i innych sporów. C. Zdemilitaryzować krajowe systemy bezpieczeństwa do poziomu nie-prowokacyjnej postawy obronnej i konwertować zasoby wojskowe do celów pokojowych, w tym odbudowy ekologicznej. D. Eliminacja broni atomowej, biologicznej, toksycznej i innej broni masowego rażenia. E. Upewnić się, że wykorzystanie przestrzeni orbitalnej i kosmosu wspiera ochronę środowiska i pokoju. F. Uznać, że pokój w całości stworzony jest przez właściwe relacje z samym sobą, innymi osobami, innymi kulturami, innym życiem, ziemią i większą całością, z której wszystkie są jej częścią.

KONIEC KARTY ZIEMI

Michaił Gorbaczow: komunista, szef KGB, który wspinał się po drabinach władzy ZSRR za wstawiennictwem Jurija Andropowa, przewodniczył ludobójstwom sowieckim w Afganistanie, i wspierał na całym świecie komunistyczne rewolucje, represje, terroryzm i rozprzestrzenianie broni jądrowej do państw terrorystycznych. Jest założycielem i prezesem organizacji pozarządowej Międzynarodowego Zielonego Krzyża. Organizacja ta jest bardzo zaangażowana w ruch ekologiczny i promocję globalnego ocieplenia. Poprzez organizację Earth Charter promuje dialog międzyreligijny. Sam Gorbaczow prowadzony był przez jakiś czas przez Sri Bhagwan Rajneesh. W 2008 roku odbył nazwijmy to pielgrzymkę do Assisi we włoszech, gdzie w 1986 roku i 2002 roku odbyły się spotkania międzyreligijne i powstał “dekalog Assisi”. Jednym słowem zajmuje się tworzeniem nowej formy religijnej, która nie będzie w sprzeczności z założeniami Karty Ziemi.

Maurice Strong: multimiliarder, służył jako starszy doradca zarówno Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych jak i prezesa Banku Światowego. Były dyrektor Power Corporation of Canada, Petro Canada i Hydro Canada. Jest również dyrektorem Fundacji World Economic Forum, prezesem Stockholm Environment Institute i Rady Ziemi. Od 1999 roku jest Prezesem i rektorem Uniwersytetu Narodów Zjednoczonych na rzecz pokoju (Universidad para la Paz) w Kostaryce, zasiada w radzie dyrektorów Chicago Climate Exchange wraz z Al-em Gore-m. Promotor religii Gaia, New Age a przede wszystkim dialogu międzyreligijnego. W Baca ranch posiadłości prowadzonej przez jego żonę , które jest centrum New Age spotykają się wyznawcy wielu religii min Zen, Buddyści, odłamy Karmelitanek, kościołą katolickiego, odłamów chrześcijaństwa, wyznawcy hinduskiego guru Babaji i wielu innych. "Czy nie jest jedyną nadzieją, dla naszej planety, upadek uprzemysłowionej cywilizacji? Czy nie jest naszym obowiązkiem, wprowadzić taki stan rzeczy?” Maurice Strong, 1992

Steven C. Rockefeller: członek rodziny Rockefellerów i były dziekan Middlebury College, jest filantropem, który koncentruje się na edukacji, systemach planowania rodziny “Planned Parenthood”(czytaj kontroli populacji ziemi), prawach człowieka i przyczynach zmian środowiskowych. W 1976 roku zaczął intensywnie studiować buddyzm zen w Zen Center w Rochester, którego był powiernikiem. Napisał książki “Duch i Przyroda - Dlaczego środowisko jest problemem religijnym: dialog międzyreligijny.”, “Wiara religijna i Demokratyczny Humanizm”, “Chrystus i Bodhisattwa”.

Co założyciele Karty powiedzieli publicznie na jej temat?
Maurice Strong: "Prawdziwym celem Karty Ziemi jest to, aby w rzeczywistości stała się dziesięćoma przykazańami."
Michaił Gorbaczow: "Nie rób innym środowiskom tego, czego nie zrobiłbyś swojemu środowisku... Mam nadzieję, że Karta stanie się rodzajem dziesięciu przykazań," Kazaniem na Górze ", które zawiera przewodnik ludzkich zachowań wobec środowiska na najbliższe stulecie."

Karta ziemi oficjalnie została złożona w Arce Nadzieji “Ark of Hope” http://www.arkofhope.org/

Trudno tu dodać jakiekolwiek słowa komentarza, ponieważ twórcy powiedzieli chyba wszystko. Problematyka zagadnienia “Karty Ziemi” jednak nie kończy się w tym miejscu. Karta ziemi jest jedynie dekalogiem na podstawie którego budowany jest w tej chwili, globalny system kontroli. Prawnym rozwinięciem tego dokumentu jest Agenda 21 ukrywająca się również pod zwrotem “zrównoważony rozwój”. Ten tak zwany zrównoważony rozwój, ma na celu zrównanie poziomu życia wszystkich ludzi na świecie, zrównanie szans zarobkowych, dostępu do edukacji, żywności, pracy itd. równając ekonomię, etykę, politykę, religię świata do jednego poziomu. Z historii wiemy, że jest to utopia, która doprowadziła do śmierci w samej tylko Rosji ponad 70 milionów ludzi. Wprowadzenie takiego systemu na świecie, pochłonie większość populacji ziemi.

Patrząc na ostatnie trendy, wprowadzenie tylko “ekologicznych paliw” doprowadziło do zwyżki cen żywności, nie tylko przez fakt dopłacania do takiej nie ekonomicznej produkcji, ale również w związku z przeznaczeniem olbrzymich połaci ziemi pod uprawę roślin oleistych, zamiast żywności. Efektem takiej polityki jest rozprzestrzeniający się na świecie głód.
Wprowadzenie elektrowni wiatrowych za miliardy Euro w Europie, okazało się kompletnie nieekonomicznym posunięciem. Cena utrzymania infrastruktury tych elektrowni, jest wyższa od ceny wygenerowanej energii. Zamiast obniżyć ceny prądu, polityka ta doprowadziła do podwyżek cen tego surowca.

Karta ziemi jest dokumentem atakującym wszelkie formy indywidualizmu, poprzez regulację tego jak człowiek ma myśleć o otaczającym go świecie. Atakuje wolność wyznania i wolność słowa, które jeśli nie są spójne z etyką zrównoważonego rozwoju muszą odejść w niepamięć. Atakuje wolność wyboru, dając gotową filozofię z nakreślonymi dogmatami. Atakuje rodzinę w której dziecko ma mieć zapewnioną edukację/indoktrynację opartą na nowej etyce (14, A).
Atakuje bezpieczeństwo zabierając państwom możliwość samostanowienia i samoobrony (16). Tutaj warto zadać sobie pytanie, jak możliwy jest dialog i wzajemne zrozumienie z państwami totalitarnymi takimi jak Chiny? Jak możliwy jest dialog pomiędzy chrześcijaninem, buddystą, satanistą, czy jakimkolwiek wyznawcą innej religii? Jak możliwa jest tolerancja pomiędzy wszystkimi krajami, ludźmi, religiami, ekonomiami, politykami, orientacjami seksualnymi itd?

To jest właśnie nowy system “Nowy Porządek Świata” aka “New World Order” aka “Nowy Socjalistyczny Porządek”, gdzie nie ma już żadnych przeciwstawnych tendencji. Nie ma ich ponieważ nie ma sprzeciwu. Pokój wg ludzi, którzy planują przyszłość tj rewolucjonistów i multimiliarderów, jest brakiem świadomości, jest wojną przeciwko świadomości, przeciwko wolnym umysłom. Pokój nastanie gdy wszelki opór będzie pokonany, nie tylko militarny, religijny czy ekonomiczny, ale przede wszystkim opór świadomości.

Krótki film o Agendzie 21:
phpBB [video]


Czytaj - o tym kto wymyślił problem CO2.
Oglądaj - miasta przyszłości, jak będą żyć ludzie w nowym świecie.
Czytaj - czym jest UNESCO, instytucja która przyjęła Kartę Ziemi.
Czytaj - szerszy strategiczny plan z lat 60 opisujący potrzebę stworzenia Karty.
Czytaj - jaka jest długoterminowa strategia Rosji w kontekście działalności Gorbaczowa.


http://www.prisonplanet.pl/polityka/karta_ziemi_agenda_21,p1493441846


_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 lut 2011, 18:39 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2011, 9:13
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
Chcemy wspólnie z moją żoną przedstawić inny kierunek, który po siedmiu latach naszych doświadczeń jest jak najbardziej możliwy i realny do zrealizowania, poniżej przedstawiamy drobny zarys efektów realizacji tego kierunku. Nie stoi on w sprzeczności z żadnymi systemami politycznymi. Nieliczne założenia mogą być zbieżne z programem agenga 21, jednak program ONZ opiera na dawnych założeniach tzw. zrównoważonego rozwoju, który to obecnie może być już mocno przestarzały, aczkolwiek gdyby został już zrealizowany w pewnych kwestiach, szczególnie dotyczących ochrony naturalnych i niezbywalnych praw rodziny jako związku kobiety i mężczyzny i ich biologicznego potomstwa.

Oto nasze założenia:

Chcielibyśmy żeby ludzie żyli w zdrowiu minimum 400 lat od nas samych poczynając, żeby wszelkie choroby były uleczalne skutecznie i nie tylko zaleczane na krótki okres, żeby każda kobieta była urodziwa urodą tak dużą porównywalnie jak Afrodyta , a mężczyzna jak Apollo, sprawni seksualnie do końca życia, bez używania środków mających skutki uboczne, porody odbywały się naturalnie i praktycznie bezboleśnie bez używania środków znieczulających, umieralność dzieciaków niedopuszczalna, żeby dzieci wychowywane były przez oboje swoich biologicznych rodziców w szczęściu, zdrowiu i prawidłowym rozwoju zgodnym z naturalnymi wrodzonymi cechami.
Wydajność nasion z hektara powinna być wielkości rzędu 20 ton rocznie w warunkach naszego kraju, jak i wszelkich innych surowców potrzebnych dla wszelkiego przemysłu w pierwszej kolejności energetycznego analogicznie porównywalna, i uprawa nie będzie powodować pustynnienia gleby tak jak to następuje obecnie w bardzo szybkim tempie w naszym kraju, a tak być nie może. Owoce będą soczyste, aromatyczne, smaczne i sycące, a nektar z nich odciśnięty będzie miał soczysty przepyszny smak w swoim rodzaju i konsystencję świeżego miodu. Pojazdy i maszyny zwłaszcza te do użytku zewnętrznego będą trwałe, sprawne i charakteryzowały się cichą pracą porównywalną do szumu wiatru, żeby nie zakłócały prawidłowych rytmów żywiołów natury. Powinna być taka możliwość żeby każda rodzina mogła posiadać własny dom zbudowany z materiałów sprzyjających zdrowiu, solidnego, komfortowego technicznie zaopatrzonego w czystą zdrową wodę pochodzącą ze źródeł na powierzchni ziemi i strumyków, których ma być powszechna dostępność, zapewniającą dobre warunki sanitarne, a użytkowanie i eksploatacja nie może zakłócać prawidłowych rytmów żywiołów natury. Powietrze, którego stan obecny zbliża się do punktu krytycznego uniemożliwiającego funkcjonowanie układu oddechowego ludzi ma być wolne od szkodliwych zanieczyszczeń, zawartość tlenu ma być dużo wyższa jak obecnie i niebo ma być w ciągu dnia o pięknym soczystym niebieskim kolorze. Jest to naturalne i normalne. Takie warunki powinny być już od co najmniej 40 lat.
To wszystko jest możliwe na potencjale obecnej świadomości i możliwości zaangażowania społeczeństwa polskiego jak i na bazie finansowej jak i technologicznej obecnej i dostępnej tutaj w tym kraju a zwłaszcza jego elit. Czy jest ktoś w tym kraju kto zna i potrafi świadomie wyznaczać prawidłowy kierunek i wie od czego zacząć systematyczny postęp nie ingerując w obecny system (który jest nieładem funkcjonującym jeszcze w jako takim ładzie jak jeden z prof. stwierdził, że „jakoś to się wszystko jeszcze kręci”, bo nie potrafią tego ani nasi rodzice, rodzeństwo, krewni). Po doświadczeniach naszego życia nie widzimy miejsca dla siebie w strukturach obecnego systemu i nikt nie może wciągać nas i naszych dzieciaków w angażowanie się w obecny system, który ściąga na siebie niszczycielską moc żywiołów wszechświata czego oznaki widać, słychać i czuć.


Chcemy żebyście potraktowali to bardzo poważnie i zachęcamy do merytorycznej dyskusji.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 lut 2011, 20:45 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 cze 2009, 21:18
Posty: 841
Piotrjot pisze:
To wszystko jest możliwe na potencjale obecnej świadomościi możliwości zaangażowania społeczeństwa polskiego jak i na bazie finansowej jak i technologicznej obecnej i dostępnej tutaj w tym kraju a zwłaszcza jego elit. Czy jest ktoś w tym kraju kto zna i potrafi świadomie wyznaczać prawidłowy kierunek i wie od czego zacząć systematyczny postęp nie ingerując w obecny system (który jest nieładem funkcjonującym jeszcze w jako takim ładzie jak jeden z prof. stwierdził, że „jakoś to się wszystko jeszcze kręci”, bo nie potrafią tego ani nasi rodzice, rodzeństwo, krewni). Po doświadczeniach naszego życia nie widzimy miejsca dla siebie w strukturach obecnego systemu i nikt nie może wciągać nas i naszych dzieciaków w angażowanie się w obecny system, który ściąga na siebie niszczycielską moc żywiołów wszechświata czego oznaki widać, słychać i czuć.


Chcemy żebyście potraktowali to bardzo poważnie i zachęcamy do merytorycznej dyskusji.


Odpowiem jak najbardziej poważnie i szczerze, z mojego rozeznania wynika że jest to absolutnie nie wykonalne.
OK, obecna technika i wiedza jest w zupełności wystarczająca do stworzenia lepszego świata, jednak kluczowym elementem jest to co wytłuściłem powyżej.
Bo to ludzie tworzą społeczeństwa a nie na odwrót, co prawda w śród nas jest wielu "dobrych" ale to nie wystarczy.
Zawsze znajdzie się paru cwaniaczków którzy będą woleli jeździć na czyimś grzbiecie niż uczciwie pracować, a to kreuje rządzę władzy i cała spirala szaleństwa zaczyna się kręcić.
To również podstawowy powód dla którego znaleźliśmy się (jako cywilizacja) w obecnym położeniu.
Co prawda znam jeden experyment zakończony powodzeniem - republika Guarani, jednak jeśli się głębiej przyjrzeć to u podstaw sukcesu leżała właśnie odmienna mentalność, postawa życiowa indian Guarani.

Podsumowując człowiek zachodu z jego podejściem do życia, nie ma szans na stworzenie lepszego świata.
Przepraszam że używam tak mocnych argumentów :język: , ale dla mnie , lepszy świat bez lepszych ludzi to zwykła utopia.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 lut 2011, 21:09 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Ratunek planety czy samodestrukcja?

Z niepokojem czytam polskie i polonijne publikacje. Nie widzę żeby wielu dziennikarzy, czy to prasowych czy blogerów orientowało się co się w ogóle dzieje na świecie. Owszem, jest kilka pomniejszych stron i blogów z publikacjami, które są istotne, jednak są one niszowe i wszystkie razem wzięte nie czyta nawet 1/10 tej liczby osób, które wchodzą na blog Kataryny. Popularne blogi i strony uważane za „ostre” publikują w istocie bzdurną papkę, która dostaje się w ręce ich autorów z kontrolowanych przez globalną mafię źródeł.
Ponad 8 lat szperania w necie, szczególnie w publikacjach angielskojęzycznych, nauczyło mnie odróżniać cenne źródła od dezinformacyjnego szumu.
Obecna sytuacja w jakiej się znaleźliśmy przypomina kurę w stajni, która prosi o pomoc lisa przed szczekającym, choć nieszkodliwym ratlerkiem.
Bowiem dokładna analiza polityki prowadzonej przez tzw. „globalistów” prowadzi do jednoznacznego wniosku: dla globalnej elity większość ludzkości jest już zbędna, dla dobra planety należy wszelkimi sposobami doprowadzić do eksterminacji 95-98% populacji, przy jak najmniejszych stratach własnych.

Obserwując w szerszej skali, nie tylko na podstawie wydarzeń w naszym kraju, choć i te są związane z ogólnoświatową polityką eksterminacji ludzkości, można wysunąć kilka ważnych wniosków:
Plany eksterminacyjne istnieją od kilkuset lat, systematycznie są udoskonalane i dopasowywane do bieżącego poziomu nauki i techniki.
Nie są to działania jednopokoleniowe – ich przyczyną nie może być więc chęć zdobycia majątku, władzy, przewagi ekonomicznej. Muszą mieć przyczyny ponadjednostkowe – może to być więc albo fanatyzm religijny, narodowy, rasizm albo wielopokoleniowa mafia rodzinna. Wykorzystywane tu są prawdopodobnie organizacje o charakterze tajnym działające na terenie wielu krajów – większość ich członków nie musi znać celu ostatecznego, którym jest „wyczyszczenie” świata.
Oczywistym jest, że grupa, która chciałaby dokonać podobnego podboju musi mieć pod kontrolą wszystkie istotne elementy władzy, z których najważniejszymi są finanse, informacja (czyli media), rządy narodowe oraz struktury obronne poszczególnych krajów. Równie istotna jest kontrola nad edukacją i systemami dystrybucji informacji, opieką zdrowia, wymiarem prawa i rozrywką. Trzy ostatnie są istotne gdyż są elementem kluczowym w eliminacji niebezpiecznych jednostek oraz służą przejmowaniu mienia, kontrolują korupcję i wspomagają środki przymusu, z których jednym z najważniejszych jest szantaż.
Jednym z najistotniejszych elementów jest kontrola nad religią, a jeśli nie da się tego uczynić – jej likwidacja. Obecnie pozostało tylko kilka krajów, w których katolicyzm ma nadal mocną pozycję. Kraje te, w tym Polska, znajdują się pod najcięższym ogniem ataku agentów globalistycznych, zazwyczaj wewnętrznych wrogów, których trudno wyeliminować, szczególnie jeśli kontrolują media i rząd. Kraje, w których Prawosławie jest dominującą religią są główną obok islamskich przeszkodą dla globalizmu, dlatego też można przewidzieć, że kolejna wojna światowa będzie skierowna głównie przeciwko Rosji, odbywa się to zresztą już dzisiaj – od środka. Islam jest z kolei olbrzymią przeszkodą w dominacji na ponad miliardem ludzi, choć cała wierchuszka jest od dawna pod kontrolą. Obecna sytuacja wróży rozwiązanie „salomonowe” – stworzenie sztucznego konfliktu międzyreligijnego – wojny Chrześcijan z Muzułmanami. Należałoby się więc przyjrzeć bliżej kto stoi za imigracją Muzułmanów do Europy. Protestanci i Żydzi są w pełni kontrolowani, zatem nie ma potrzeby angażowania tam sił. Rasistowskie elementy tych religii mogą być jednak wykorzystane do walki z Katolikami i Muzułmanami co się rzeczywiście obserwuje. Szczególnie ciekawe jest połaczenie celów tzw. syjonistycznych Chrześcijan z Żydami w USA. W ukryciu pozostaje natomiast religia elit, którą jest „satanizm”.
Kontrola nad wszystkimi rządami świata byłaby bardzo trudna, o ile wręcz niemożliwa. Dlatego też plany od samego początku zakładały powołanie organizacji międzynarodowych, których ostatecznym celem byłoby powołanie tzw. „rządu światowego”. Miało to się odbywać etapami poprzez tworzenie „unii” i „bloków”. Mechanizmem zmuszającym kraje do wstąpienia w bloki jest nacisk finansowy – realizowany poprzez pożyczki czy też szantaż militarny.
Tzw. „Blok wschodni” krajów komunistycznych był nieudaną próbą konsolidacji, którą należało zaniechać gdyż eksperyment wymknał się spod kontroli. Zastosowano jednak skuteczny sposób przejęcia majątku tych krajów poprzez „prywatyzację”. Na skutek niskiej świadomości społeczeństw do dziś realizatorzy prywatyzacji uważani są za bohaterów narodowych. Ludzie, którzy byli i są na usługach globalistów z nielicznymi wyjątkami kontrolują te kraje i prowadzą je do wyniszczenia i wyludnienia. Wybitne jednostki, które mogłyby przeciwdziałać tej grabieży są represjonowane i niszczone za pomocą „prawa”.
Najskuteczniejszą formą wprowadzania zmian jest gradualizm, który polega na powolnym, ale systematycznym wprowadzaniu i egzekwowaniu niekorzystnych dla ludności poszczególnych krajów, czy w późniejszym etapie unii krajów przepisów i ustaw. Przykładem gradualizmu jest przekształcenie policji w siły represyjne – w sposób niezauważalny policja w wielu krajach coraz bardziej zaczyna przypominać niemieckie gestapo. Dodajmy do tego inne formacje jak straż miejska czy oddziały antyterrorystyczne, a będziemy mieć pełniejszy obraz celu, do którego te siły są przygotowywane – pacyfikacji społeczeństwa: łapanek czy sankcjonowanych mordów (masowe szczepienia itp.).
Głównym pretekstem dla wprowadzanych zmian jest terroryzm, który tak jak opozycja polityczna jest tworem sztucznym. Generalną zasadą odpowiedniego działania jest odpowiednie stworzenie sytuacji zagrożenia. W USA np. zamachy na WTC, które były przygotowane i wykonane przez globalistycznych agentów były przyczyną wprowadzenia tzw. „Patriot Act”, który ograniczył wolność Amerykanów do tego stopnia, że konstytucja tego kraju praktycznie już nie istnieje. Terroryzm jest też główną przyczyną prowadzonych obecnie wojen.
Ostateczna konsolidacja powinna się dokonać po wprowadzeniu wirtualnej waluty światowej, która obecnie dzięki komputeryzacji może przybrać formę informacji kodowanej w czipie, który się znajdzie np. w dowodzie osobistym lub prawie jazdy. Niewykluczone jest wszczepianie czipów wprost w ciała ludzi.
Znaleźliśmy się obecnie w ostatnim etapie podboju świata, wydarzenia nabrały niezwykłego tempa, gdyż działania globalistów coraz bardziej stają się jasne dla coraz większej grupy ludzi spoza ich kręgów. Dlatego też w niedługim czasie cel ludobójczy stanie się znany ogółowi, jednak globaliści dążą do stworzenia takiej sytuacji, że mimo otwartości ich działania nic nie będzie można zrobić by ich powstrzymać (jest to zresztą treścią jednego z postulatów tzw. „Illuminati”, tajnej organizacji, która zapoczątkowała program przejęcia kontroli nad światem).

Aby zrealizować powyższe cele należało stopniowo przygotować grunt. W ciągu kilkuset lat realizacji tych niecnych planów było kilka wpadek, jak m.in. przejęcie listu kurierskiego Rotszylda w 1786 roku, w którym znaleziono tajne plany Iluminatów, czy też opublikowanie przez Henry Forda przywiezionych z Rosji „Protokołów Mędrców Syjonu” (zdyskredytowanych później jako fałszywkę carskiej Ochrany, choć przedwojenne śledztwo w Szwajcarii wskazało na coś zupełnie innego). Tak więc nawet ujawnienie niecnych planów, łącznie z trzema wojnami światowymi, nie powstrzymało tej grupy ultrakryminalistów od działania. Było i jest to możliwie tylko dzięki ich szatańskiej wręcz inteligencji i umięjętności kontrolowania dużymi grupami ludzi. Są na tyle aroganccy, że potrafia przeprowadzić ogólnościatową akcję szczepień, która okazała się fiaskiem. Test się nie powiódł, jednak nikt z nich nie poniósł żadnych konsekwencji.
Obecnie globalni ludobójcy mają do pomocy narzędzia w postaci superkomputerów, ale przeciwnik czyli my wszyscy też stał się mocniejszy poprzez nieograniczony dostęp do informacji. Dlatego też jest jeszcze nadzieja.

Jak jawne są te plany pokażę na tylko jednym, bardzo ważnym przykładzie. Jest nią Agenda 21.

W sposób niewinny program ten opisano polsku na stronie Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Agenda_21. „Program ratowania planety” zawiera zestaw haseł, które kojarzą się z pozytywnymi zmianami jakie należy wprowadzić by żyło się lepiej i szczęśliwiej. Jest to zgodne z goebbelsowskim stylem prowadzenia propagandy. Szczytne hasła, odwrotny cel. Tak naprawdę programy które ma realizować Agenda 21 mogą służyć przygotowaniu świata do depopulacji. Jeśli się im bliżej przyjrzymy to są to de facto scenariusze przejęcia kontroli nad naszym życiem – prywatnym i zawodowym, pozbawienie nas możliwości decydowania o otoczeniu, oddaniu go kontroli bliżej nieokreślonym agencjom o charakterze „ekologicznym”. Agenda 21 zaczyna być zauważalna w sposób bezpośredni, chociażby w postaci tzw. „smug chemicznych” (chemtrails) które zaczynają wywoływać kontrowersje, gdyż okazuje się, że pod pozorem ochrony przed globalnym ociepleniem jesteśmy po prostu powoli truci. Kolejnymi są wprowadzanie żywności GMO, ograniczanie dostępu do ziół i żywności organicznej, niszczenie rolnictwa poprzez wszelkie ograniczenia, podatki czy też dopłaty z nieuprawnianie żyznej ziemi.
Niektóre decyzje są tak absurdalne, że bulwersują niewyksztaconych i nieoczytanych, choć logicznie rozumujących rolników, jak ta by każda stajnia była wyłożona kafelkami. Krowy w takich stajniach ciężko chorują, o co być może od początku chodziło. Miód wg. tych „ekologicznych” i „zdrowych” przepisów ma być podgrzewany do 60 stopni, co doskonale zniszczy w nim wszelkie wartościowe składniki.
W dalszym etapie Agenda 21 ma na celu całkowite przesiedlenie mieszkańców wsi do miast, a reczej specjalnych potężnych jednostek osiedlowych, w których każdy będzie totalnie inwigilowany, a ich opuszczenie będzie się mogło dokonywać tylko za specjalną zgodą. Mieszkańcy tych superosiedli będą zdani całkowicie na żywność dostarczaną im z zewnątrz. Już dzisiaj w USA penalizuje się drobnych rolników ogromnymi karami za sprzedaż nierejestrowanych produktów. W Europie, w tym w Polsce rolnictwo przestaje się po prosstu opłacać. Wszystko to zmierza w kierunku totalnej kontroli nad dostawą żywności przez globalne firmy, a to w efekcie jak nietrudno się można domyśleć będzie narzędziem ludobójstwa poprzez sztuczny głód, jak to było na Ukrainie w latach 30-tych.

Zwracam uwagę na te problemy gdyż przy nich inne, te nawet które wydają się nam bardzo ważne jak kolejne rocznice stanu wojennego czy problemy z Palikotem (którego zresztą można zalidczyć do globalnych elit), bledną. Przyjrzyjmy się temu co się obecnie dzieje w świecie w kontekście planowanego ludobójstwa, a wiele zdarzeń stanie się łatwiejszych do wytłumaczenia, z katastrofą Smoleńską i zamachem na World Trade Center włącznie.
Materiały pomocnicze:
Największa w dziejach walka o człowieka, Henryk Wesołowski
Agenda 21, Wikipedia
UN Local Agenda 21 – The Smoking Cannon, Niki Raapana
YOU, Your Water & Agenda 21, Ted Twietmeyer
Club of Rome
Kataryna, czyli poczytny blog z mało istotnymi tematami


http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Ratunek-planety-czy-samodestrukcja-3660

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 lut 2011, 0:22 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2011, 9:13
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
do xpio

Odpowiem jak najbardziej poważnie i szczerze, z mojego rozeznania wynika że jest to absolutnie nie wykonalne.

Z naszego rozeznania natomiast wynika, że obecny kierunek jest niemożliwy do dalszego kontynuowania, a społeczeństwo jest tego świadome, a wszelkie alternatywy w wielu założeniach zapewne słuszne, ale nie możliwe do realizacji, ponieważ nie biorą pod uwagę pewnych podstaw funkcjonowania żywiołów wszechświata kształtujących podstawowy ład.

OK, obecna technika i wiedza jest w zupełności wystarczająca do stworzenia lepszego świata, jednak kluczowym elementem jest to co wytłuściłem powyżej.

Naszym zdaniem obecna technika i wiedza, a zwłaszcza sposób korzystania z niej doprowadzi do masowej zagłady nie dokonanej bezpośrednio przez ludzi, a poprzez żywioły wszechświata czego świadomość jest w ludziach wystarczająca aż nadto. Jak sobie np. wyobrażacie, że przy obecnej wiedzy i technice i nawet biorąc pod uwagę warunki środowiska naturalnego sprzed około 300 lat jest możliwy wiek życia 400 lat. Na bazie naszej wiedzy nawet gdyby było możliwe zbyt szybkie przestawienie organizmu człowieka na taki wiek życia, to żaden człowiek by tego nie przeżył.

Bo to ludzie tworzą społeczeństwa a nie na odwrót, co prawda w śród nas jest wielu "dobrych" ale to nie wystarczy

Każdy musi uczestniczyć we własnej ewolucji zgodnej z podstawowymi prawami Ziemi i być użytecznym i odpowiedzialnym.

Zawsze znajdzie się paru cwaniaczków którzy będą woleli jeździć na czyimś grzbiecie niż uczciwie pracować, a to kreuje rządzę władzy i cała spirala szaleństwa zaczyna się kręcić.


Każdy zdrowo myślący człowiek mając do wyboru trwały dobrobyt o jakim piszemy, albo śmierć niech sam zdecyduje. Ten dobrobyt o którym piszemy może być dostępny dla wszystkich ale na określonych podstawowych warunkach.


To również podstawowy powód dla którego znaleźliśmy się (jako cywilizacja) w obecnym położeniu.

Ludzkość od początku swego istnienia korzystając z darów stworzenia funkcjonuje w sprzeczności z żywiołami wszechświata, dlatego jej rozwój był tak długotrwały i kosztował tak wiele istnień.

Co prawda znam jeden experyment zakończony powodzeniem - republika Guarani, jednak jeśli się głębiej przyjrzeć to u podstaw sukcesu leżała właśnie odmienna mentalność, postawa życiowa indian Guarani.

Jakieś rzeczywiste konkretne efekty?

Podsumowując człowiek zachodu z jego podejściem do życia, nie ma szans na stworzenie lepszego świata.
Przepraszam że używam tak mocnych argumentów , ale dla mnie , lepszy świat bez lepszych ludzi to zwykła utopia.

W tym kraju zdecydowana większość ma rzeczywiste pochodzenie ze wschodu.
Jeśli nie będzie chętnych w tym udającym nieprzystosowanie społeczeństwie i próbującym na nas wymusić swoje przetrwanie, to my uznamy, że nasze dotychczasowe doświadczenia na tej Ziemi nie miały sensu i zakończymy żywot i wrócimy do naszej Własnej Krainy Wiecznego Szczęścia.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 lut 2011, 21:01 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 cze 2009, 21:18
Posty: 841
Piotrjot pisze:
do xpio
Z naszego rozeznania natomiast wynika, że obecny kierunek jest niemożliwy do dalszego kontynuowania, a społeczeństwo jest tego świadome, a wszelkie alternatywy w wielu założeniach zapewne słuszne, ale nie możliwe do realizacji, ponieważ nie biorą pod uwagę pewnych podstaw funkcjonowania żywiołów wszechświata kształtujących podstawowy ład.

Myślę podobnie, jednak jak mi się wydaje różnimy się jeśli chodzi o definiowanie źródeł całego "zła" na naszej planecie.
A to kwestia absolutnie kluczowa.
Cytuj:
Naszym zdaniem obecna technika i wiedza, a zwłaszcza sposób korzystania z niej doprowadzi do masowej zagłady nie dokonanej bezpośrednio przez ludzi, a poprzez żywioły wszechświata czego świadomość jest w ludziach wystarczająca aż nadto. Jak sobie np. wyobrażacie, że przy obecnej wiedzy i technice i nawet biorąc pod uwagę warunki środowiska naturalnego sprzed około 300 lat jest możliwy wiek życia 400 lat. Na bazie naszej wiedzy nawet gdyby było możliwe zbyt szybkie przestawienie organizmu człowieka na taki wiek życia, to żaden człowiek by tego nie przeżył.

Jak najbardziej się zgadzam, ale przecież sam pisałeś o przemyśl, wykorzystaniu maszyn ...
więc nie jesteś konsekwentny ?
Cytuj:
Każdy musi uczestniczyć we własnej ewolucji zgodnej z podstawowymi prawami Ziemi i być użytecznym i odpowiedzialnym.

Wydaje mi się że słowo "musi" będzie bardzo trudno pogodzić z "we własnej".
Myślę że podstawą nowego świata musi :) stać się bezwzględna samowystarczalność egzystencjalna, co do zasady bez wchodzenia w szczegóły.
Inaczej mówiąc każdy musi w pierwszej lini wsiąść odpowiedzialność za siebie.
Cytuj:
Każdy zdrowo myślący człowiek mając do wyboru trwały dobrobyt o jakim piszemy, albo śmierć niech sam zdecyduje. Ten dobrobyt o którym piszemy może być dostępny dla wszystkich ale na określonych podstawowych warunkach.

Problem w tym, że są ludzie nazwijmy to "chorzy" gardzący naszym systemem wartości, mający zupełnie inne aspiracje itd.
Cytuj:
Ludzkość od początku swego istnienia korzystając z darów stworzenia funkcjonuje w sprzeczności z żywiołami wszechświata, dlatego jej rozwój był tak długotrwały i kosztował tak wiele istnień.

Właśnie i za razem dla czego, a może nie jesteśmy wystarczająco świadomi tego o czym piszesz ?
Cytuj:
Jakieś rzeczywiste konkretne efekty?

Streszczenie poniżej, jeśli tematyka cię zainteresuje, to google zapewne wypluje coś więcej.
http://wolnemedia.net/audycje/rozmowy-w-deszczu-republika-guarani/
Cytuj:
W tym kraju zdecydowana większość ma rzeczywiste pochodzenie ze wschodu.
Jeśli nie będzie chętnych w tym udającym nieprzystosowanie społeczeństwie i próbującym na nas wymusić swoje przetrwanie, to my uznamy, że nasze dotychczasowe doświadczenia na tej Ziemi nie miały sensu i zakończymy żywot i wrócimy do naszej Własnej Krainy Wiecznego Szczęścia.

Odnoszę wrażenie że zbyt szybko się zniechęcasz, prawie wszyscy na tym forum pragną "lepszego świata".
Jednak nie wystarczy określić jak powinien on wyglądać - jakie owoce ma rodzić te nowe drzewo.
To za mało aby ono wyrosło i przyniosło owoce.
Musimy wiedzieć jak to zrobić, dlaczego uschło to które kiedyś istniało i dlaczego wszelkie próby przywrócenia stanu "naturalnego" kończyły sił wielkim fiaskiem - to podstawa.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 mar 2011, 4:36 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2011, 9:13
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
Myślę podobnie, jednak jak mi się wydaje różnimy się jeśli chodzi o definiowanie źródeł całego "zła" na naszej planecie.
A to kwestia absolutnie kluczowa.

Może napiszesz jakie to żródła zła masz na myśli?
Według naszej wiedzy, że gdyby zacząć obecnie naprawę od likwidacji tych pierwotnych żródeł zła to mógłaby załamać się cała cywilizacja a nie jest to naszą intencją, zaczynanie od likwidacji żródeł zła było dobre jakieś 2000 lat temu i były wtedy na świecie mocne osobowości które to o tym napominały, niestety prawda o nich została mocno wypaczona i ludzkość zaczerpnęła wtedy tylko niektóre elementy(nazwijmy to,że wtedy jeszcze "cierpliwość Ziemi" nie była u kresu wytrzymałości) i dzisiaj jest tak jak jest, a mogło by być jeszcze lepiej niż to co w drobnym zarysie przedstawiliśmy. Obecnie sytuacja jest zdecydowanie inna i teraz chcemy zainteresować różne osoby tematem i wzbudzić wiarę w to czego zarys przedstawiliśmy w pierwszym poście, ponieważ nawet gdybyśmy teraz jak najdokładniej przedstawili kierunek, narzędzia i metody działań to mogło by się wydać osiąganie tych celów jeszcze bardziej niepojęte. Może różnice w definiowaniu żródeł zła nie są teraz aż tak istotne.

Jak najbardziej się zgadzam, ale przecież sam pisałeś o przemyśl, wykorzystaniu maszyn ...
więc nie jesteś konsekwentny ?

Tak, obecna nauka i technika jest potrzebna na okresy przejściowe i doceniam to ale na podstawie tego co napisałem wyżej to nie powoduje ona we mnie wielkiego zachwytu. Miałem na myśli bardziej kierunki w jakich jest wykorzystywana.


Wydaje mi się że słowo "musi" będzie bardzo trudno pogodzić z "we własnej".
Myślę że podstawą nowego świata musi :) stać się bezwzględna samowystarczalność egzystencjalna, co do zasady bez wchodzenia w szczegóły.
Inaczej mówiąc każdy musi w pierwszej lini wsiąść odpowiedzialność za siebie.

Co do tej ewolucji to mieliśmy na myśli ewolucję świadomości. Co do odpowiedzialności to zgadzam się, tylko dodam jeszcze do tego, że każdy musi też zacząć przewartościowywać swój system wartości, dostosowując do obecnych warunków związanych z reakcją Ziemi na obecny sposób funkcjonowania ludzi, zwłaszcza w tym kraju.

Problem w tym, że są ludzie nazwijmy to "chorzy" gardzący naszym systemem wartości, mający zupełnie inne aspiracje itd.

Myślę, że raczej udają "chorobę" ale i to zaczyna się już zmieniać.Właśnie i za razem dla czego, a może nie jesteśmy wystarczająco świadomi tego o czym piszesz?

Te sprzeczności to są te "żródła zła" i wiedza o tym wcale nie jest konieczna do naszych celów, a i mogła by wprowadzić niepotrzebne zamieszanie na tym forum i nie tylko, ale świadomość tego skłania do samodzielnego myślenia, a podpowiedż jest w pierwszym zdaniu.


Streszczenie poniżej, jeśli tematyka cię zainteresuje, to google zapewne wypluje coś więcej.
http://wolnemedia.net/audycje/rozmowy-w-deszczu-republika-guarani/

Tak ,zorientowałem się w temacie i chcę powiedzieć iż kierunek do naszych celów nie zakłada tworzenia jakichkolwiek systemów religijno-prawno-społeczno-politycznych ani nie zamierza ingerować w obecnie istniejące, a wręcz może być żródłem pozytywnych narzędzi w celu doskonalania obecnych, dlatego elity, instytucje utrzymujące obecny system ( który jest nieładem utrzymywanym w jako takim ładzie), powinny być zainteresowane wspieraniem naszych działań.

Odnoszę wrażenie że zbyt szybko się zniechęcasz, prawie wszyscy na tym forum pragną "lepszego świata".
Jednak nie wystarczy określić jak powinien on wyglądać - jakie owoce ma rodzić te nowe drzewo.
To za mało aby ono wyrosło i przyniosło owoce.
Musimy wiedzieć jak to zrobić, dlaczego uschło to które kiedyś istniało i dlaczego wszelkie próby przywrócenia stanu "naturalnego" kończyły sił wielkim fiaskiem - to podstawa.[/quote]

Zbyt szybkie odkrywanie świadomości i pewnej wiedzy może powodować ból psychiczny jak i fizyczny.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 mar 2011, 10:18 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2010, 9:50
Posty: 486
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
to my uznamy, że nasze dotychczasowe doświadczenia na tej Ziemi nie miały sensu i zakończymy żywot i wrócimy do naszej Własnej Krainy Wiecznego Szczęścia.

hm... doprawdy?
ale decyzje o "tym odejsciu" podejmiesz ty jako twoje ego czy jako twoje prawdziwe Ja :mrgreen: ?


WSZYSTKO co robisz Ty i pozostale Istoty MA SENS
A TO ZE TEGO POZORNIE NIE WIDAC to juz niestety jest spowodowany naszym poziomem rozwoju
poza tym po co ta niecierpliwość?
i tak Boskiego Planu nie przeskoczysz
obecny cykl sie konczy i predzej czy pozniej zmiana nastapi i nikt ani nic tego przyspieszy ani opozni
Kosmiczny Zegar tyka z perfekcyjna dokladnoscia
przestan sie miotac i zacznij zmieniac swiat od siebie
jak przerobisz 100% swojej karmy wtedy nawoluj innych do zmian i mozesz wtedy walnac focha i sobie stad odejsc do Krainy Wiecznego Szczescia :mrgreen:
ale mysle ze do tego czasu Ty oraz ja i pozostali "przebudzeni" jeszce sie troszke ze soba pomeczymy na tym poligonie doswiadczalnym a nastepnie zapewne na bardziej zaawansowanych poziomach :lol:

_________________
Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 mar 2011, 21:28 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2011, 9:13
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
do aquabart

Napisałeś to tak, że nic z tego nie rozumiem. Możesz to objaśnić, co to jest ten boski plan, kosmiczny zegar, 100% karmy, a zwłaszcza te zaawansowane poziomy?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 mar 2011, 21:50 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
XPIO
Cytuj:
Odpowiem jak najbardziej poważnie i szczerze, z mojego rozeznania wynika że jest to absolutnie nie wykonalne.
OK, obecna technika i wiedza jest w zupełności wystarczająca do stworzenia lepszego świata, jednak kluczowym elementem jest to co wytłuściłem powyżej.
Bo to ludzie tworzą społeczeństwa a nie na odwrót, co prawda w śród nas jest wielu "dobrych" ale to nie wystarczy.
Zawsze znajdzie się paru cwaniaczków którzy będą woleli jeździć na czyimś grzbiecie niż uczciwie pracować, a to kreuje rządzę władzy i cała spirala szaleństwa zaczyna się kręcić


Masz rację, w czasie ostatniej pseudorewolucji w Egipcie motłoch dzielił się na tych co korzystali z okazji i okradali sklepy,neutralnych oraz tych którzy starali się bronić dobytku innych.
Gdyby nasze społeczeństwo składało się z tych ludzi których wymieniłem jako ostatnich to wizja społeczeństwa przedstawiona przez Piotrjota byłaby możliwa do realizacji.

Cytuj:
UN Habitat. Utopijne miasta przyszłości.
prisonplanet.pl
Polska
2011-03-02

Obrazek

ONZ-HABITAT. Organizacja ta działa pod auspicjami Narodów Zjednoczonych i zajmuje się rozwojem socjalnie i środowiskowo zrównoważonych osiedli ludzkich. Mandat Programu, obejmuje następujące kwestie: promocja społecznie i środowiskowo zrównoważonych miast oraz ośrodków miejskich, a także zapewnienie schronienia dla wszystkich potrzebujących.


Głównymi dokumentami odnoszącymi się do mandatu Programu są: Deklaracja z Vancuver ws. Osiedli ludzkich, Agenda Habitatu, Deklaracja z Istambułu ws. Osiedli ludzkich, Deklaracja ws. Miast i Innych osiedli Ludzkich w Nowym Tysiącleciu, Rezolucja ONZ 56/206. Budżet Programu pochodzi z czterech głównych źródeł: wpłat od partnerów dwu-i wielostronnych na rzecz współpracy technicznej, wpłat celowych rządów i innych partnerów, w tym fundacji i władz lokalnych oraz wpłat dobrowolnych rządów. 5% budżetu regularnego ONZ przeznaczane jest na finansowanie Programu. Do partnerów zaliczają się rządy i władze lokalne, międzynarodowe stowarzyszenia samorządów, liczne organizacje pozarządowe, zrzeszenia architektów oraz grupy wywodzące się ze społeczeństwa obywatelskiego. Współpraca z ONZ-HABITAT odbywa się poprzez krajowe placówki ONZ.

UN Habitat: “Ponad połowa ludzi żyje dziś w miastach. Miasta zużywają ok 75% całej energii produkowanej na ziemi, przyczyniając się do emisji gazów cieplarnianych i produkcji innych zanieczyszczeń. Miasta zatem muszą ograniczać/łagodzić skutki swojej działalności. Według ONZ-HABITAT kontrola i ewolucja zabudowań miejskich w kierunku polityki zrównoważonego rozwoju powinna kształtować politykę mieszkaniową. Należy wdrażać nowe zasady planowania i zarządzania w sektorze mieszkaniowym. Rządy powinny wprowadzić zalecenia przedłożone w deklaracji z Vancuver dotyczące m.in. wzrostu populacji, dystrybucji, zatrudnienia, schronienia, użytkowania gruntów, infrastruktury i usług.”

Niektóre z rekomendacji ONZ-HABITAT to:
Deklaracja z Vancuver: Nadzór państwa nad zasobami naturalnymi (D1a) tj. państwo powinno zarządzać zasobami naturalnymi i kontrolować je w interesie narodu. Wolny rynek pozwala na spekulacje takimi zasobami co negatywnie odbija się na całej społeczności (D2a). Państwo powinno kontrolować zmiany w użytkowaniu ziemi (np. z rolniczej na miejską D2c). Kontrola lokacji zabudowań/miast/wsi w ważnych z ekologicznego punktu widzenia strefach lub w strefach niebezpiecznych (D.6c(x)). Tworzenie przez państwa spisów zasobów naturalnych i zagospodarowania ziemi. Dostęp i partycypacja lokalnych społeczności, wolontariuszy, grup, stowarzyszeń mieszkańców do procesu podejmowania decyzji (E4c). Stworzenie narodowych instytucji regulujących wyżej opisane zagadnienia (F1).

Opracowania i projekty prowadzone przez UN-HABITAT mają jednak o wiele szerszy zakres. Bezpieczeństwo w miastach, planowanie “budowy harmonijnych i opartych na zasadach sprawiedliwości miast”¹, niekontrolowana urbanizacja i jej konsekwencje², migracja społeczności ludzkich w rejonach objętych konfliktami, projekty pilotażowe takie jak budowa w Abu Dhabi pierwszego miasta, w którym wprowadzany jest w życie plan zerowej emisji CO2 i odpadów miejskich.

Głównym projektem pilotażowym jest zbudowanie pierwszego na świecie “ekologicznego” (czytaj w pełni kontrolowanego) miasta o nazwie Masdar w Emiratach Arabskich. Projekt zakłada min 40-50.000 mieszkańców, zerową emisję CO2, własne generowanie energii dla potrzeb miasta, brak chaotycznej zabudowy (cała zabudowa będzie zaplanowana), wszystkie drogi będą drogami dla pieszych, parking przy granicy miasta tzn. żadne samochody nie będą obecne w tych miastach, transport publiczny-metro, tramwaj, personalny tranzyt. Miasto będzie finalnie otoczone murem. Wszystko w mieście będzie zautomatyzowane, kontrolowane w cyklach zamkniętych, każdy będzie miał przydział wykorzystania energii, wody, odpadów. Komunikacja będzie ograniczona, po mieście będzie można się poruszać pieszo za pomocą tramwajów i metra.

Resztę możemy sobie dopowiedzieć, jeżeli wszystko w mieście jest zaplanowane to nie ma tam miejsca na wolność! Z pewnością całe miasto będzie objęte systemem “internetu rzeczy” aby śledzić przepływ dóbr dla celów recyclingu. Z pewnością jedyna forma zatrudnienia będzie zorganizowana przez firmy, które budują takie miasta. Nikt nie zakłada ekspansji miasta tzn, że ludzie w nim mieszkający nie będą mieli środków na rozbudowę czy zakup ziemi, co więcej nie będą mieli do tego prawa. Jedynym historycznym punktem odniesienia dla takich budowli były średniowieczne miasta lub getta czasów II wojny światowej.

UN-Habitat ma również plany wobec samochodów, czyli zachodniego symbolu wolności, mobilności i statutu społecznego. Cóż większość samochodów wg prezentacji UN (pobierz PDF) przejdzie na pełną elektryfikację, utraci symbol statusu a ich użycie będzie zakazane w wielu obszarach miast.

Według przewidywań w 2090 roku 90% światowej populacji będzie mieszkać w miastach na wzór Masdar. Transport miejski we wszystkich miastach będzie obejmował przynajmniej 35% całego ruchu oraz przynajmniej 7% będzie objęte ruchem rowerowym. Reszta na piechotę!

Kampania "Planopolis". Jak będizesz żył w niedalekiej przyszłości:


Czytaj dalej: Planopolis. Plan miast przyszłości.
Czytaj dalej: Pierwsza Globalna Rewolucja. Czyli kto wymyślił problem CO2.
Czytaj dalej: UNESCO. Droga do post humanistycznego piekła.


http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/un_habitat_utopijne,p1812352752

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 mar 2011, 22:44 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 cze 2009, 21:18
Posty: 841
Piotrjot pisze:
Może napiszesz jakie to żródła zła masz na myśli?
...
Może różnice w definiowaniu żródeł zła nie są teraz aż tak istotne.

Najprościej by było strywializować problem i powiedzieć że to ONI, ale nie wydaje mi się żeby było to takie proste.
Owszem elity dopuszczają się zła, ale czy tylko one ponoszą odpowiedzialność.
Wśród nas (mam na myśli całe społeczeństwo) jest wielu (większość) ludzi żyjących w świecie operomydlanym i jest im z tym dobrze.
Do tego stopnia że bronią się rękami i nogami przed szerszą prawdą - pragną żyć w nieświadomości.
Nie chcą wiedzieć że w „chorych“ umysłach elit rodzą się makabryczne plany, bo mają swoją „wygodną“ emeryturkę (pensję urzędnika) kawałek trawnika i kosiarkę :)
Problem w tym, że czy chcą czy nie są uczestnikami systemu (choćby przez kupowanie GMO w supermarkecie) który ich jednocześnie zabija, a nie świadomość czy brak wiedzy o pewnych sprzężeniach zwrotnych, nie zwalnia ich z odpowiedzialności a tym bardziej od nieuchronnych konsekwencji istnienia „systemu“.
W takim razie czy ci aktywnie odrzucający (z egoistycznego wygodnictwa) możliwość zrozumienia co tak naprawdę te elity wyprawiają, są całkowicie bez winy ?
Moim zdaniem danie wolnej ręki elitom jest wzięciem na siebie odpowiedzialności za to co one wyprawiają.
Czy choroba ponosi winę za nasze cierpienia, a może jest ona konsekwencją naszego stylu życia.
Oczywiście można powiedzieć że zostaliśmy zmanipulowani, jednak powyższe słowa odnoszą się do tych obywateli którzy nie chcą wiedzieć więcej.

To co wy proponujecie, w moich oczach jest po prostu leczeniem objawowym.
Jeśli by prześledzić rozwój cywilizacji od struktur pierwotnych, to dochodzi się do wniosku, że tak ukształtowana cywilizacja z jej samo destrukcyjnymi tendencjami jest czymś naturalnym, albo (ja się kutemu skłaniam) w nas samych jest jakaś anomalia, ciągle wypaczająca naturalny przebieg rozwoju.
Podsumowując, uważam że jeśli nie zostanie zidentyfikowana i wyeliminowana, możemy sobie tworzyć do woli nowe światy, efekt końcowy zawsze będzie taki sam, dlatego to dla mnie kluczowa sprawa.

W pewnych kwestiach po prostu się różnimy i chyba najlepiej będzie to zaakceptować, niż roztrząsać wątek.
Cytuj:
Tak, obecna nauka i technika jest potrzebna na okresy przejściowe i doceniam to ale na podstawie tego co napisałem wyżej to nie powoduje ona we mnie wielkiego zachwytu. Miałem na myśli bardziej kierunki w jakich jest wykorzystywana.

Okresy przejściowe po których nastąpi ... powrót do społeczności pierwotnych ???
Cytuj:
[b]Co do tej ewolucji to mieliśmy na myśli ewolucję świadomości. Co do odpowiedzialności to zgadzam się, tylko dodam jeszcze do tego, że każdy musi też zacząć przewartościowywać swój system wartości, dostosowując do obecnych warunków związanych z reakcją Ziemi na obecny sposób funkcjonowania ludzi, zwłaszcza w tym kraju.

Nie żebym się czepiał ale na samym początku napisałeś
Cytuj:
To wszystko jest możliwe na potencjale obecnej świadomości
więc jak to jest, bo się pogubiłem.
Cytuj:
Myślę, że raczej udają "chorobę" ale i to zaczyna się już zmieniać.

To chyba również nie jest aż tak proste, ich "choroba" równie dobrze może być naszą arbitralną oceną.
A oni mogą się uważać za zupełnie normalnych i o zgrozo mieć prawo do ...
Cytuj:
Te sprzeczności to są te "żródła zła" i wiedza o tym wcale nie jest konieczna do naszych celów, a i mogła by wprowadzić niepotrzebne zamieszanie na tym forum i nie tylko, ale świadomość tego skłania do samodzielnego myślenia, a podpowiedż jest w pierwszym zdaniu.

I znów wychodzi ta różnica zdań, jak już zapewne zauważyłeś mi nie chodzi o znalezienie winowajców.
Cytuj:
Tak ,zorientowałem się w temacie i chcę powiedzieć iż kierunek do naszych celów nie zakłada tworzenia jakichkolwiek systemów religijno-prawno-społeczno-politycznych ani nie zamierza ingerować w obecnie istniejące, a wręcz może być żródłem pozytywnych narzędzi w celu doskonalania obecnych, dlatego elity, instytucje utrzymujące obecny system ( który jest nieładem utrzymywanym w jako takim ładzie), powinny być zainteresowane wspieraniem naszych działań.

nie chcesz tworzyć chcesz doskonalić, po co - aby się pozbyć ? , jak dla mnie to zbyt pokręcone.
Jeśli wysłuchałeś tej audycji, to co prowadząncy uznał za początek upadku dla mnie było wielkim sukcesem, a jego źródła leżały właśnie w odmiennej mentalności Indian.
Wydaje mi się, że nie do końca mnie zrozumiałeś, czyli dlaczego powołałem się na ten właśnie przykład.
Cytuj:
Zbyt szybkie odkrywanie świadomości i pewnej wiedzy może powodować ból psychiczny jak i fizyczny.

Nie wydaje mi się aby ci którzy doznali oświecenia (albo uznający się za takich np: Budda ) cierpieli z tego powodu.
Przeciwnie to nieświadomość, ignorancja je powoduje, chociaż czasami zostaje to odwleczone w czasie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 mar 2011, 16:52 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Zakaz samochodów w miastach Unii Europejskiej!

Paul Joseph Watson, Prison Planet.com
USA
2011-03-30
Nauka i technologia

Obrazek
Europejski zakaz dla samochodów w miastach jest częścią “Zaplanowanych miast”.

Kontrowersje, które wywołał komunikat Komisji Europejskiej, który zamierza wprowadzić zakaz poruszania się wszelkimi samochodami w centrach miast do 2050 r. jest tylko małym elementem nadchodzącej tyranii. Globaliści tworzą te prawa w ramach "planowanego-polis" post-komunistycznego/neo-feudalnego modelu miast. Jest to również kolejny krok w budowie środków kontroli, które będą całkowicie prześladować ludność w niedalekiej przyszłości niszcząc wszelkie ślady wolności, mobilności i niezależności.


"Samochody będą zakazane w Londynie i innych miastach w całej Europie pod drakońskim planem EU mającym na celu zmniejszenie emisji CO2 o 60 procent w ciągu najbliższych 40 lat", donosi London Telegraph.

BDA-Brytyjskie Stowarzyszene Kierowców określiło ten postulat EU jako "szaleństwo", ostrzegając, że to pogrąży Europę w "nowe czasy średniowiecza". Rzecznik BDA Hugh Bladon zaproponował jej architektowi, Siimowi Kallasowi - Wiceprzewodniczącemu Komisji Europejskiej, aby poszedł i znalazł sobie "miejsce w lokalnym azylu psychiatrycznym".

Brytyjski minister transportu Norman Baker został zmuszony do zajęcia się kontrowersją, mówiąc, że EU nie powinno się mieszać do polityki transportowej poszczególnych miast. "Nie będzie istniał zakaz poruszania się samochodami w centrum miast podobnie jak nie będą istnieć prostokątne banany," powiedział. Jednakże fakt, że globaliści planują zakaz poruszania się samochodami jako część ich wysiłków zmierzających ku zniszczeniu zachodniego modelu życia pod wyimaginowanym pretekstem powstrzymania globalnego ocieplenia powinien dać obywatelom wiele do myślenia.

W styczniu, pojawił się film finansowany przez korporacje i monolityczne duże banki, w tym m.in. Bank of America, Time Warner i Royal Dutch Shell, Forum for the Future NGO, w którym możemy zobaczyć, w jaki sposób elity nie tylko planują zakazanie posiadania prywatnych samochodów, ale że najbogatsi będą zwolnieni z tego obowiązku.

Malkontenci, którym nie odpowiada nowy eko-faszystowski system będą zamknięci w miastach gettach. Natomiast ci, którzy zgodzą się na kontrolę każdego aspektu życia przez super komputery, będą mogli żyć w neo-socjalistycznej/neo-feudalnej cywilizacji.

Po opublikowaniu dwóch krytycznych artykułów opisujących utopijny projekt Forum for the Future film zniknął z YouTube, prawdopodobnie z obawy, że jeden z niewolników mógłby zobaczyć co czyha za rogiem. Na szczęście ktoś ponownie wrzucił film.

Obejrzyj film poniżej.
phpBB [video]


(przypis prisonplanet.pl
Oczywiście politycy w Anglii mogą debatować, jednakże w tym samym czasie Tavistock Institute of Human Relations opracowuje dla rządu politykę "prania mózgu" manipulacji społecznymi normami, mającą na celu zmianę zachowań w transporcie miejskim. W raporcie możemy min przeczytać:

"Niedawno złożyliśmy odpowiedź Izbie Lordów departamentowi “ Science and Technology Select Committee’s” na model zmiany procesu zachowań przy wyborach rodzaju komunikacji dążącego do zmniejszenia używania samochodów w miastach.

Nasza odpowiedź opracowana została na bazie naszych prac prowadzonych w “Departamencie Transportu i Jazdy Rowerowej Anglii”(ang. Department for Transport and Cycling England) poprzez ocenę inwestycji w infrastrukturę rowerową w Miastach i Gminach (w partnerstwie z AECOM i University of West England), jak również Tavistock Institutes of Human Relations "(TIHR) oraz obszernej pracy nad zmianami zachowań.

Odpowiedzi TIHR omawia rozwój szerokich kulturowo założeń, w których używanie samochodu, jest "normalnym" sposobem transportu, który został wykreowany przez decyzje polityczne i moc wpływania na decyzje o charakterze infrastrukturalnym, wymuszającym modele komunikacji.

Pod wieloma względami, brak odpowiedniej infrastruktury rowerowej jest wynikiem "błędnego koła", gdzie słabo rozwinięta infrastruktura, doprowadziła do tego że mniejsza liczba osób decyduje się na jazdę rowerem co z kolei doprowadziło do zmniejszenia zapotrzebowania na publiczną odpowiednią infrastrukturę.

Nasza odpowiedź podkreśla również, że interwencje ukierunkowane na zmianę zachowań jednostki zajmują ważne miejsce w ogólnej strategii, zmian wyboru środka komunikacji. Jednakże, jest prawdopodobne, że wpływ takich działań będzie ograniczony dopuki nie zrozumiemy potrzeb wszystkich użytkowników dróg i wprowadzimy je do “głównego nurtu” we wszystkich istotnych obszarach polityki i praktyki.

Raport przedstawia również ważną rolę władz lokalnych w realizacji działań, mających na celu zmianę zachowań w wyborze trybu komunikacji. Jednak, aby takie działania były efektywne, administracja, personelu i analitycy transportu muszą zwiększyć swoje zaangażowanie, a ponadto kierownictwo i politycy muszą zająć się problematyką aby wdrożyć projekt."

Link do dokumentu: LINK

Czy teraz dziwi nas polityka polskich władz, która zakłada budowę wszędzie dróg rowerowych?
Zachodni świat idzie w kierunku modelu Chińskiego.)


Czytaj dalej: Planopolis. Plan miast przyszłości.
Czytaj dalej: Pierwsza Globalna Rewolucja. Czyli kto wymyślił problem CO2.
Czytaj dalej: UNESCO. Droga do post humanistycznego piekła.
Czytaj dalej: UN Habitat. Utopijne miasta przyszłości.


http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/zakaz_samochodow_w,p5309135

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 lip 2011, 14:11 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
ONZ żąda 76 bilionów dolarów na “zielone technologie”.
James Heiser, thenewamerican.com
USA
2011-07-17

Obrazek

W tym samym czasie gdy zachodni świat upada ekonomicznie, zwolennicy redystrybucji dóbr w ONZ nadal za wszelką cenę wykorzystują program ochrony środowiska aby kompletnie przeistoczyć światową gospodarkę dla własnych celów. Mimo niepowodzenia konferencji klimatycznej w Kopenhadze (w grudniu 2009 roku), na której próbowano narzucić podpisanie traktatu będącego ekonomicznie samobójczym ruchem dla uprzemysłowionych krajów, nadal "dobrowolne" porozumienia są zagrożeniem dla Zachodu.

ONZ jest obecnie zaangażowane w wysiłki mające na celu użycie wykreowanego zagrożenia związanego z kryzysem ekologicznym dla uzasadnienia programu gospodarczego opartego na szerokiej redystrybucji dóbr wraz z transferami bilionów dolarów z krajów uprzemysłowionych do krajów Trzeciego Świata. ONZ obecnie domaga się "inwestycji" rzędu 1,9 bilionów dolarów rocznie na "zielone technologie" aby osiągnąć cele zaplanowane przez międzynarodowe elity dla całego świata.

Artykuł AFP zatytułowany "ONZ: Świat potrzebuje $ 1.9 biliona rocznie na zielone technologie" opisuje lament elit, dla których "prawdziwe pieniądze" mierzone są w dziesiątkach bilionów dolarów:
"W ciągu najbliższych 40 lat, 1,9 bilionów dolarów rocznie będzie potrzebne na dodatkowe inwestycje w zielone technologie" powiedział w rocznym sprawozdaniu wydział ds Gospodarczo-Społecznych ONZ.
"Przynajmniej połowa, lub 1,1 biliona dolarów rocznie, wymaganych inwestycji będzie musiało być zrealizowanych w krajach rozwijających się aby sprostać szybkiemu wzrostowi konsumpcji żywności i energii poprzez zastosowanie ekologicznych technologii,".

Oceniono, że w chwili obecnej "zewnętrzne źródła finansowania dostępne dla inwestycji w zielone technologie w krajach rozwijających się są zdecydowanie niewystarczające, aby sprostać wyzwaniu".

W ciągu ostatnich dwóch lat, fundusz zmian klimatycznych zarządzany przez Bank Światowy wypłacił około 20 miliardów dolarów, czyli ułamek kwoty niezbędnej do zbudowania w krajach rozwijających się technologii czystej energii, zrównoważonego rolnictwa i technologii, które przyczynią się do zmniejszenia produkcji odpadów niebiodegradowalnych.

Nawet jeśli państwa uzgodniły podczas szczytu w Kopenhadze w 2009 aby wydać ponad 30 miliardów dolarów od 2010 do 2012 roku i 100 miliardów dolarów do roku 2020 w transferach do krajów rozwijających się, kwoty te nie zostały zrealizowane. Innymi słowy, język kosztownego "dobrego współdziałania" przyjęty w Kopenhadze - mimo, że nie został przełożony na samobójczy traktat - wciąż oznacza, że Bank Światowy i ONZ będą odgrywać rolę międzynarodowej firmy transferującej fundusze, metaforycznie pukającej do drzwi różnych przedstawicieli państw, dopóki ci nie przekażą żądanych pieniędzy.
Koszty przejścia na zieloną gospodarkę przy każdym nowym raporcie lub wezwaniu ONZ idą w górę. Jak donosił The New American w marcu 2010 r. plan ONZ w końcu powinien być zrealizowany kosztem 45 bilionów dolarów, przy czym większość tej kwoty pochodziła by z krajów Pierwszego Świata:

“Zgodnie informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Szczytu Ziemi 2012, cele konferencji będą zgodne z linią przedstawioną w Kopenhadze tj przepakowaniem ekonomicznej redystrybucji majątku w zielony płaszcz.
Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych zgodziło się na nowy Szczyt Ziemi w grudniu. Szczyt odbędzie w 2012 roku a jego gospodarzem będzie Brazylia. Tematami konferencji będą zielona gospodarka w kontekście zrównoważonego rozwoju i eliminacji ubóstwa, instytucjonalne ramy dla zrównoważonego rozwoju, pojawiające się problemy i przegląd obecnych zobowiązań.”

Termin "zrównoważony" w kontekście wszystkich tych planów jest zwykle substytutem słowa "pod rządową kontrolą." Mimo, że plan jest nadal zapakowany w “zielony płaszcz”, marzenie o "wykorzenieniu ubóstwa" przesuwa się na pierwszy plan. Ale jaki będzie realny koszt nałożony na uprzemysłowiony świat aby "wykorzenić ubóstwo"? Obecna kwota jest na poziomie 45 bilionów dolarów - a mamy jeszcze rok do konferencji.

Dokumenty sporządzone przed posiedzeniem zakładają, że cel zielonej transformacji gospodarczej jest taki sam jak nieudanej konferencji w Kopenhadze: 50 procentowe zmniejszenie globalnej emisji dwutlenku węgla do roku 2050. Aby tego dokonać, należy wyłożyć 45 bilionów dolarów. Podczas gdy agenda określona w Kopenhadze została w grudniu uznana martwą, zielona droga, która prowadzi do ogromnych cięć w emisji dwutlenku węgla do 2050 roku wymagać będzie transferu majątku z krajów rozwiniętych do krajów rozwijających się - dokładnie tak samo jak szczycie w Kopenhadze, jak wynika z dokumentów.

Obecnie 45 bilionów dolarów wzrosło do jeszcze bardziej niezrozumiałej sumy 76 bilionów dolarów (w oparciu o proponowane wydatki rozłożone na 40 lat- 1,9 bilionów dolarów rocznie). Wskazywanie, że takie nieprzemyślane żądania są "skandaliczne" i "niezrównoważone" nadal niknie w próżni - to czego obecnie się żąda jest konwersją pozostałości gospodarek krajów rozwiniętych, poprzez skupienie i przetransferowanie funduszy/majątku do Banku Światowego, który rzekomo ma się zająć redystrybucją tych środków do Trzeciego Świata.
Koszty ludzkie takich systemów redystrybucji są regularnie pomijane. Chwiejna "nauka" antropogenicznego globalnego ocieplenia jest obecnie tak dziurawa, że straciła wiele ze swojej wiarygodności w oczach większości ludzi. Jest teraz często postrzegana jako teoria fanatycznych ekologów, naukowców, którzy zbudowali swoje kariery na tej teorii, i polityków, którzy mogą czerpać zyski zarówno finansowe jak i politycznie z programów, które stworzono dla złagodzenia jej rzekomych efektów.

Problemem ekologów i internacjonalistów jest to, że panikujące obecnie narody mogą nie być w stanie poświęcić swojej przyszłości w obronie upadającej teorii. Stany Zjednoczone nadal nie pokazały jakichkolwiek oznak powrotu do koniunktury i rozwiązania własnych kłopotów gospodarczych, a sytuacja Europy stale się pogarsza. Jak informowaliśmy wcześniej w The New American, że portugalskie obligacje rządowe mają obecnie status "śmieci". Bruce Walker napisał 7 lipca, że konsekwencje trwającego kryzysu gospodarczego w Europie mogą zagrozić całej UE:

“Wpływ na Portugalię był natychmiastowy - ale jeszcze gorzej wygląda sytuacja Hiszpanii (czwartego kraju z tzw "PIIGS", pozostali to Portugalia, Włochy i Grecja). Rynek akcji spadł o 1,5 procent, a kwota odsetek wymagana przez nabywców obligacji wzrosła. Gospodarka Hiszpanii jest znacznie większa niż reszty krajów PIIGS - i tylko nieco mniejsza niż gospodarka Francji. Co gorsza we Włoszech akcje spadły o 2 procent, co wpływa nie tylko na resztę krajów PIIGS ale również wskazuje, że cięcia wydatków nie pomogły w rozwiązaniu wielkiego narodowego długu.”

Obecnie byłoby bardziej niż nieodpowiedzialnym ażeby rządy ameryki i europy, kontynuowały poświęcanie dobra swoich narodów dla prowadzenia kosztownych "planów ratunkowych" w dużej mierze opartych na teoretycznych problemach środowiska naturalnego. Plan wytransferowania 76 bilionów dolarów na "zielone technologie" powinien być skrupulatnie naświetlony pod względem tego kto skorzysta na tych transferach/wydatkach, a po drugie, powinien być zakwestionowany ze względu na to, że jest to jawny program grabieży świata zachodniego .


Link do oryginalnego artykułu: LINKCzytaj dalej: ONZ: Wielka technologiczna transformacja.
Czytaj dalej: Ekologia= Podwojenie rachunków za energię w ciągu kolejnych pięciu lat.
Czytaj dalej: Klub Rzymski i Pierwsza Globalna Rewolucja.
Czytaj dalej: Implikacje zmian demograficznych do roku 2050.
Oglądaj dalej: Film: Ecoscience - plan globalnej eksterminacji ujawniony.


http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/onz_zada_76_bilionow,p1110583858

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 lip 2011, 15:16 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Agenda 21. Plan wdrożenia światowego socjalizmu.
prisonplanet.pl
Polska
2011-07-24

Obrazek

"Efektywna realizacja Agendy 21 będzie wymagać głębokiej reorientacji całego ludzkiego społeczeństwa, jakiego świat nigdy nie doświadczył, poważnych zmian w priorytetach rządów i osób prywatnych oraz bezprecedensowych relokacji zasobów ludzkich oraz finansowych. Ta zmiana będzie wymagała troski o środowiskowe konsekwencje każdego ludzkiego działania, które powinno być zintegrowane z indywidualnym i zbiorowym podejmowaniem decyzji na każdym poziomie " - ONZ Agenda 21

Agenda 21 - Plan ONZ dla 21 wieku.
Agenda 21 to główny rezultat ONZ-towskiego Szczytu Ziemi, który odbył się w Rio de Janeiro w 1992 roku. Agenda 21 szczegółowo opisuje wizję ONZtu- centralnie zarządzanej światowej społeczności. Niniejsza umowa wiąże rządy na całym świecie z ONZ-owskim planem kontroli każdego aspektu życia ludzkiego na ziemi, precyzującego to w jaki sposób ludzie mają żyć, co mają jeść, czego się uczyć, jakich form transportu używać i jak się komunikować - wszystko pod szlachetnym hasłem ratowania ziemi. Jeśli Agenda 21 byłaby w pełni zrealizowana, obligowała by rządy lokalne do zaangażowania się w każdy aspekt życia ludzkiego na całej ziemi.

Agenda 21 rozciąga swoje macki na rządy, władze lokalne i federalne, oraz lokalne grupy społeczne. Rozdział 28 Agendy 21 w szczególności wzywa, do utworzenia w każdej lokalnej społeczności modeli realizacji postulatów Agendy 21: "Każdy lokalny organ powinien wejść w dialog z obywatelami, organizacjami lokalnymi i przedsiębiorstwami prywatnymi aby sformułować lokalną Agendę 21. W drodze konsultacji i konsensusu, władze lokalne będą uczyć się od obywateli i lokalnych grup obywatelskich, społecznych, biznesu i organizacji przemysłowych, uzyskując dane niezbędne dla sformułowania najlepszych strategii."- Agenda 21, rozdział 28.

Co ciekawe, w kwietniu 1991 roku, czternaście miesięcy przed Szczytem Ziemi, Książę Charles zorganizował prywatną dwudniową międzynarodową konferencję na pokładzie królewskiego jachtu Britania, zacumowanego u wybrzeży Brazylii. Celem tego spotkania było zebranie najważniejszych międzynarodowych osobistości, aby uzyskać zgodność pomiędzy różnymi krajami, które będą uczestnikami szczytu. Al Gore był obecny na tym spotkaniu, wraz z wyższymi urzędnikami ONZ i Banku Światowego.

Na szczycie 179 krajów oficjalnie podpisało Agendę 21 a wiele innych dołączyło swoje podpisy z biegiem czasu. Prawie 12.000 lokalnych i federalnych władz zobowiązało się do realizacji postulatów. W praktyce oznacza to, że wszystkie ich plany oraz projekty polityczne muszą zaczynać się od oceny, w jaki sposób lokalny plan lub polityka spełniają wymogi Agendy 21 i czy nie stoją w sprzeczności z ustanowionymi zobowiązaniami Agendy. Władze lokalne, organizacje prywatne NGO, prywatne firmy są kontrolowane przez inspektorów ONZ poprzez organ ICLEI a wyniki audytów są umieszczane na stronie internetowej ONZ. Możesz zobaczyć, jak wiele lokalnych władz w kraju było związanych z Agendą 21 od 2001 roku. LINK Podane liczby znacznie wzrosły od tego czasu.

Obrazek

Więcej na temat ICLEI możesz się dowiedzieć z polskich PDFów. LINK LINK
Obecnie w Polsce funkcjonuje wiele organizacji budujących lokalną politykę Agendy 21, ujmując to prościej zajmują się ponownym wprowadzeniem zasad socjalizmu w Polsce.

Uroczyste otwarcie konferencji Szczytu Ziemi zostało przeprowadzone przez Dalajlamę na długiej łodzi wikingów skonstruowanej z okazji szczytu, która przypłynęła do Rio z Norwegii. Statek został odpowiednio nazwany “Gaia”. Ogromne malowidło ścienne przedstawiające kobietę trzymającą w dłoniach ziemię zdobiło wejście na szczyt. Al Gore prowadził delegację Stanów Zjednoczonych,
wraz z delegatami z ponad 110 państw i przedstawicieli z ponad 800 organizacji pozarządowych.

Maurice Strong, członek Klubu Rzymskiego, wyznawca religii Bahai, założyciel i pierwszy sekretarz generalny UNEP, był główną osobą stojącą za powstaniem i wprowadzeniem w życie Agendy 21. Podczas gdy Strong przewodniczył Szczytowi Ziemi, jego żona Hanne wraz z trzystoma zwolennikami Bahai nazwanymi Strażnikami Mądrości, grali na bębnach i śpiewali modlitwy do Gai, kierując swoje działania na "ustanowienie i podtrzymanie pola energii" na czas trwania szczytu.

Poniżej nagrania z tych uroczystości:

phpBB [video]


Podczas wystąpienia otwierającego konferencję Maurice Strong złożył następujące oświadczenie:
"Pojęcie suwerenności jest niezmienną, a nawet świętą, zasadą stosunków międzynarodowych. Jest to zasada, która skutkuje powolnym i opornym ruchem w kierunku nowych wymogów globalnej współpracy w dziedzinie ochrony środowiska. Po prostu nie jest możliwym dla suwerenności aby działała jednostronnie poprzez poszczególne państwa narodowe, bez względu na to jak potężne. Globalnej społeczności należy zapewnić bezpieczeństwo ekologiczne." LINK

"Obowiązkiem każdego człowieka jest dziś dokonanie wyboru pomiędzy siłami ciemności i światła. Musimy więc zmienić nasze nastawienie aby przyjąć odnowiony szacunek dla nadrzędnych praw świętej natury." LINK

"Obecne style życia i konsumpcji najbogatszej klasy średniej - zawierające wysokie spożycie mięsa, korzystanie z paliw kopalnych, urządzeń klimatyzacyjnych i budowanie podmiejskich domów - nie są zrównoważone. Niezbędna jest zmiana, która będzie wymagała potężnego wzmocnienia wielostronnego systemu, w tym Organizacji Narodów Zjednoczonych." LINK

Obrazek

Oprócz wielu innych celów wyrażonych na konferencji optowano za przyjęciem Globalnego Oszacowania Bioróżnorodności ziemi. (Global Biodiversity Assessment). Ten 1140 stronicowy dokument przygotowany przez UNEP (ONZ-owski program ds środowiska) uzbrajał urzędników ONZ w "podstawy ekologiczne i autorytet moralny", który jest niezbędny dla wprowadzenia ich globalnego systemu zarządzania.

Dokument ten na stronie 863, stwierdza że "przyczyny utraty różnorodności biologicznej są osadzone w sposobie w jaki społeczeństwa wykorzystują zasoby naturalne. Taki pogląd na świat jest charakterystyczny dla dużych społeczeństw, w znacznym stopniu uzależnionych od surowców sprowadzanych ze znacznych odległości. Jest to światopogląd, który odmawia przyrodzie jej świętych atrybutów, i jest on charakterystyką która umocniła się około 2000 lat temu wraz z powstaniem judeo-chrześcijańsko-islamskich tradycji religijnych. Kultury wschodu z tradycjami religijnymi, takimi jak buddyzm, dżinizm i hinduizm nie odbiegają tak drastycznie od punktu widzenia w którym ludzie są członkami wspólnoty istot żywych i innych nieożywionych elementów ".

Innymi słowy chrześcijanie i muzułmanie są winni fatalnemu stanowi świata, ponieważ ich religie nie wymagają od nich czczenia "świętej natury". O tym problemie i globalnych procesach zainicjowanych przez elity działających w kierunku zmiany takiego stanu rzeczy mówi w miarę otwarcie globalista Havier Solana w wykładzie o zmieniającym się świecie. Nowy system nie będzie miał charakterystyk świata zachodniego, jego kultury, religii i moralności. Dominującymi systemami będą modele kulturowe wschodu. Wykład pod tym linkiem: LINK.

Po Szczycie Ziemi Maurice Strong został mianowany zastępcą sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych i został powołany na stanowisko Głównego doradcy ds. polityki przez Kofiego Annana. Był także członkiem Komisji ONZ ds Globalnego Zarządzania (UN's Commission on Global Governance), i głównym architektem Protokołu z Kioto.

Strong i jego żona założyli również Fundację Manitou, która zapewniła ziemię w Kolorado dla różnych grup religijnych takich jak Crestone Mountain Zen Center, Instytut Życia Duchowego (katolickiego klasztoru Karmelitów), Haidakhandi Universal Ashram, Sri Aurobindo Learning Center, Mangala Shri Bhuti (tybetańskich buddystów) i Karma Thegsum Tashi Gomang (Indiańskich mistyków). Strongowie ulokowali swoje duchowe centrum w górach Kolorado, ponieważ: "dowiedzieli się, że od czasów starożytnych tubylcze ludy czciły tą dziewiczą pustynię jako miejsce gdzie otrzymywano wizje i odbywano szamańskie szkolenia. Jest ustanowione jako proroctwo, że zebrani tutaj przedstawiciele różnych religii pomogą światu w przejściu w kierunku globalnego świadomego współistnienia i współtworzenia."
Jednak czym dokładnie jest Agenda 21? Składa się z 115 różnych i bardzo konkretnych programów mających na celu ustanowienie i wprowadzenie w życie przejścia do zrównoważonego rozwoju. Jasno sformułowanym przez przywódców na Szczycie Ziem celem, jest doprowadzenie do zmiany obecnego systemu niepodległych państw w jeden globalny system. Plan podzielony jest na 8 "obszarów działania programu":
- Rolnictwo
- Bioróżnorodność i zarządzanie ekosystemami
- Edukacja
- Energia i Mieszkalnictwo
- Ludność
- Zdrowie Publiczne
- Zasoby i recykling
- Transport, zrównoważony rozwój gospodarczy

Jak widać Agenda 21 dotyczy niemal każdego aspektu nowoczesnego życia. Cały dokument można przeczytać tutaj LINK. Zachęcamy czytelników aby co najmniej przeczytali spis treści, aby zrozumieli prawdziwy zakres tego "planu dla 21 wieku." Nie będziemy torturować czytelników analizą całego dokumentu, ale zacytujemy sześć pierwszych ustaw, dzięki którym można zrozumieć prawdziwe intencje Agendy 21:

1.1. Ludzkość stoi w kluczowym momencie historii. Mamy do czynienia z utrwalaniem dysproporcji pomiędzy krajami i wewnątrz krajów, pogłębianiem się ubóstwa, głodu, chorób i analfabetyzmu, i z dalszym pogarszaniem się stanu ekosystemów, od których zależy nasze dobre życie. Jednak zintegrowanie środowiska i problemów rozwoju wymaga zwiększonej uwagi aby prowadziło do zrealizowania podstawowych potrzeb, poprawy standardów życia dla wszystkich, ochrony i lepszego zarządzania ekosystemami i bezpieczniejszej bardziej zamożnej przyszłości. Żaden naród nie jest w stanie tego dokonać w pojedynkę, ale razem możemy - w globalnym partnerstwie na rzecz zrównoważonego rozwoju.

1.2.. To globalne partnerstwo musi opierać się na przesłankach rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ 44/228 z dnia 22 grudnia 1989 r., która została przyjęta, gdy narody świata wezwały do zwołania Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Środowiska i Rozwoju oraz rozumiejąc potrzebę podjęcia zrównoważonego i zintegrowanego podejścia do ochrony środowiska i problematyki rozwoju.

1.3. Agenda 21 odnosi się do palących problemów dnia dzisiejszego jak również ma na celu przygotowanie świata na wyzwania XXI wieku. Odzwierciedla ona globalny konsensus i zaangażowanie polityczne na najwyższych poziomach współpracy dla rozwoju i środowiska. Jego skuteczna realizacja jest przede wszystkim w gestii rządów. Krajowe strategie, plany, zasady i procesy są kluczowe dla realizacji zadania. Współpraca międzynarodowa powinna wspierać i uzupełniać działania krajowe. W tym kontekście, system Narodów Zjednoczonych ma do odegrania kluczową rolę. Wzywa się również do udziału w wysiłkach inne międzynarodowe, regionalne i lokalne organizacje. Szeroki udział społeczeństwa i aktywny udział organizacji pozarządowych i innych grup powinien być wspierany.

1.4. Cele rozwoju i ochrony środowiska Agendy 21 będą wymagać znacznego przepływu nowych i dodatkowych środków finansowych do krajów rozwijających się, w celu pokrycia dodatkowych kosztów na podjęte działania dla rozwiązywania globalnych problemów ekologicznych i przyspieszenia zrównoważonego rozwoju. Środki finansowe są również potrzebne dla wzmocnienia zdolności instytucji międzynarodowych w realizacji Agendy 21.

1.5. W realizacji poszczególnych obszarów programu określonego w Agendzie 21, szczególną uwagę należy zwrócić na szczególne okoliczności stojące przed gospodarkami w przejściowym okresie. Należy również zauważyć, że kraje te stoją w obliczu bezprecedensowych wyzwań w transformacji ich gospodarek, będąc w niektórych przypadkach w środku znacznych napięć społecznych i politycznych.

1.6. Obszary programowe, które stanowią Agendę 21 opisane zostały jako podstawa do działania, cele, aktywności i środki realizacji. Agenda 21 jest dynamicznym programem. Będzie wdrażana/ realizowana przez różne podmioty w zależności od różnych sytuacji, możliwości i priorytetów krajów i regionów z pełnym poszanowaniem wszystkich zasad zawartych w Deklaracji z Rio w sprawie Środowiska i Rozwoju. Program może ewoluować w czasie w świetle zmieniających się potrzeb i okoliczności. Proces ten stanowi początek nowego, globalnego partnerstwa dla zrównoważonego rozwoju.


Podobnie jak wiele "zielonych inicjatyw" Agenda 21 jest "wilkiem w owczej skórze".
Agenda 21 nie jest polityką zarządzania ochroną środowiska, ale próbą narzucenia globalnej, centralnie sterowanej gospodarki planowej pod quasi-rządowym dyktatem ONZtu. W ramach Agendy 21 wszystkie centralne władze i lokalni sygnatariusze muszą podporządkować swoje działania jednemu wspólnemu wymaganemu standardowi i dlatego jest to komunizm przepakowany w nową formę.


Każdy kto zada sobie trud przebrnięcia przez dokument Agendy 21 zrozumie, że dotyka on każdego aspektu życia ludzi na ziemi. Dotyka relacji ustrojowych wewnątrz państw i pomiędzy nimi. Agenda zajmuje się transferem bogactwa z krajów I świata do krajów II i III świata okradając nieświadomych niczego obywateli zachodu, budując za ich pieniądze pierwszy światowy totalitarny reżim.

Komplementarnym dokumentem do Agendy 21 jest Karta Ziemi. Karta ziemi jest bazom, "dziesięcioma przykazaniami dla 21 wieku" jak to ujął Michaił Gorbaczow, Agenda 21 jest natomiast dokumentem technicznym/politycznym, który mówi o tym jak "przykazany" świat wprowadzić w życie.

Czytaj dalej: Karta Ziemi. Marks w zielonej kominiarce.
Czytaj dalej: Klub Rzymski. Czyli kto wymyślił problem CO2.
Czytaj dalej: Kto kontroluje rynek CO2. Rothschild Australia.
Czytaj dalej: ONZ żąda 76 bilionów dolarów na “zielone technologie”.
Czytaj dalej: Ekologia= Podwojenie rachunków za energię w ciągu kolejnych pięciu lat.
Czytaj dalej: ONZ chce utworzyć zieloną amię do walki ze zmianami klimatu.
Czytaj dalej: Miasta przyszłości, jak będą żyć ludzie w nowym świecie.
Czytaj dalej: Czym jest UNESCO, instytucja która przyjęła Kartę Ziemi.
Oglądaj dalej: Film: Ecoscience - plan globalnej eksterminacji ujawniony.


http://www.prisonplanet.pl/polityka/agenda_21_plan_wdrozenia,p862306749

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 lis 2011, 11:23 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Nadchodzi czas na inteligentne miasta
Niedziela, 13 listopada (06:00)

W Warszawie działa ponad dwadzieścia systemów informacyjnych, które przetwarzają dane. Rzecz w tym, że nie potrafią się one między sobą porozumiewać.

Urzędy miast i gmin w całej Polsce czeka rewolucja /© Panthermedia

Codziennie do urzędników różnych wydziałów urzędów miast i gmin w całej Polsce spływa mnóstwo informacji.

Pochodzą na przykład z systemów mierzących natężenie ruchu samochodów albo z komisji opracowujących wyniki testów maturalnych.
czytaj dalej


Wśród nich są raporty informujące o stanie wodociągów, dane dotyczące liczby pasażerów tramwajów, uszkodzeń nawierzchni drogowych albo skuteczności interwencji policji.

Problem polega na tym, że najczęściej wszystkie razem nie składają się w jeden obraz tętniącego życiem organizmu. Cenne informacje trafiają zwykle do systemów, które nie są ze sobą powiązane. Nie można więc ich w pełni wykorzystać np. w realizacji planów zrównoważonego rozwoju miasta.

Zrównoważonego to znaczy takiego, który uwzględnia wszelkie aspekty jego funkcjonowania - m.in. racjonalne gospodarowanie energią i troskę o stan środowiska naturalnego.
Myśląca energia

Brak wiarygodnych danych i usystematyzowanej wiedzy oznacza brak możliwości podejmowania dalekosiężnych, zatem i kosztownych przedsięwzięć podnoszących energetyczną efektywność miejskich struktur, instytucji i przedsiębiorstw. Koncepcja "inteligentnych miast" wyrasta zwłaszcza z potrzeby rozwiązania tego drugiego właśnie problemu. "Inteligentnych", czyli takich, w których najróżniejsze dane zbiera się i analizuje w sposób planowy i dobrze zorganizowany, a wyniki potrafi się zagospodarować tak, by cały ten wysiłek służył poprawie komfortu życia ich mieszkańców oraz racjonalizowaniu kosztów funkcjonowania miejskich organizmów.

Nie tylko Warszawa, ale większość polskich miast, utrzymując wiele cząstkowych systemów informacyjnych, nie ma pełnej wiedzy o najważniejszych procesach zachodzących w ich granicach i nie może efektywnie analizować swoich zasobów informacji.

Zamiast rozwiązać problem kompleksowo, w stolicy stosuje się więc długotrwałe rozwiązania doraźne. Efekt jest na przykład taki, że pasy ruchu wydzielone dla autobusów pozostają puste, bo ich plan nie odpowiada rzeczywistym potrzebom, a tuż obok kłębią się w tłoku wszystkie pozostałe pojazdy.

W rezultacie na autobusach miasto nie oszczędza, a na samochodach, które spalają paliwo, stojąc w dłuższych niż kiedyś korkach, ich właściciele tracą.

Warto zauważyć, że i w jednym, i w drugim przypadku stratni pozostają w gruncie rzeczy ci sami mieszkańcy tego samego miasta...

Do problemu efektywności komunikacji miejskiej można jednak podejść inaczej. Tak jak uczyniono to choćby we Wrocławiu, gdzie trwają prace nad wdrożeniem systemu analizującego położenie tramwajów i zgodność ich jazdy z rozkładem.

Gromadzenie i przetwarzanie informacji w czasie rzeczywistym prowadzi miasta na wyższy poziom "świadomości".

Pozwala, by zarządzający nimi mieli błyskawiczny dostęp do wiarygodnych danych, pozwalających na podejmowanie trafniejszych decyzji.

Miasta, w których ta "informacyjna świadomość" jest na wyższym poziomie, mają szansę na kompleksowe rozwiązywanie problemów dotyczących zarządzania. Mogą też dostarczać swoim klientom - obywatelom i firmom - usługi znacznie wyższej jakości. I oszczędniej działać.

- Firmy, żeby się rozwijać, muszą wiedzieć jak idzie sprzedaż ich produktów i jaki jest stan magazynowy zapasów. By zarządzać właściwie tymi i innymi funkcjami, biznes przed kilkoma laty stworzył model integracji informacji, który miasta mogą zaadaptować i wykorzystać później do budowy swojej warstwy świadomości. Filozofia tego modelu to otwarta architektura komunikacji danych, zwana też SOA (ang. Services Oriented Architecture) - mówi Marek Okularczyk z działu rynków rosnących IBM Polska.

Sercem "inteligentnego miasta" zawsze jest więc system gromadzenia i przetwarzania danych. Każde miasto to miliony informacji: o natężeniu ruchu samochodów, o jakości wody w wodociągach, zużyciu energii itd.

Ich zbieranie staje się z roku na rok coraz łatwiejsze. Pojawiają się nowinki techniczne umożliwiające modernizację sieci czujników i pozyskiwanie danych w coraz szerszym kontekście.

Dane i inteligentny system ich przetwarzania tworzą podstawę do budowania "inteligencji miasta".

- Smart city nie jest zbiorem gotowych rozwiązań, po wprowadzeniu których świat stanie się lepszy, a zarządzanie miastem łatwiejsze. To idea, która ma nam przyświecać i nieustannie mobilizować do poszukiwania drogi do doskonałości przy nieustannie zmieniających się i bardzo złożonych mechanizmach, jakie towarzyszą rozwojowi i funkcjonowaniu miast - wyjaśnia Krzysztof Luty z Cap Gemini Polska. - Analizując miasto jako bardzo skomplikowany i delikatny organizm, możemy sobie wyobrazić, że idea inteligentnego miasta polega w głównej mierze na szybszej, kompletnej wymianie aktualnych informacji pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi uczestnikami procesu. Oznacza to, że wielką rolę w budowaniu inteligentnych miast pełni teleinformatyka.

Do przykładowych projektów wpisujących się w ideę smart city z pewnością zaliczyć można zarządzanie infrastrukturą ponad 1,1 mln inteligentnych czytników energii elektrycznej w Ontario w Kanadzie.

To przykład łączenia dwóch pokrewnych i uzupełniających się innowacyjnych idei - inteligentnych miast i inteligentnych sieci elektroenergetycznych.

Takie mariaże biorą się z rosnących potrzeb sektora energetycznego w kontekście chociażby budowania efektywnych energetycznie rozwiązań, a w konsekwencji zmniejszania emisji CO2.

Miasta są wielkimi odbiorcami energii elektrycznej. Co więcej, odbiorcy są skoncentrowani na stosunkowo niewielkim obszarze. Oczywiste wydaje się łączenie potrzeb dostawców i odbiorców wszelkich mediów.

- To wielkie wyzwanie łączy ideę efektywnego, nowoczesnego i bezpiecznego miasta z optymalnie wykorzystywanym dobrem niezbędnym do jego funkcjonowania - siecią dystrybucji energii elektrycznej - zauważa Luty z Cap Gemini Polska.
Jak to robią Włosi

Wdrożenie systemu pomiarów w elektrycznych, gazowych czy wodociągowych sieciach komunalnych umożliwia uzyskiwanie danych nie tylko o potrzebach konsumentów, ale także na przykład o przyczynach strat energii bądź zanieczyszczenia wody. Korzystają z nich nie tylko miasta, ale i znajdujące się na ich terenie podmioty gospodarcze.

We Włoszech firma Enel, która jest największym dystrybutorem energii, zdecydowała się przed kilku laty na zainstalowanie inteligentnych liczników.

Dzięki nim dokładnie teraz wie, jak zapotrzebowanie na energię rozkłada się u każdego klienta nawet w cyklu godzinowym. Ważne, że wiedza ta obejmuje zarówno odbiorców indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa. Dzięki temu Enel może zaproponować im indywidualne taryfy, zmniejszając przy tym ryzyko przeciążenia sieci. Co więcej, dzięki pozyskaniu danych o stanie całej sieci na każdym jej odcinku bardzo łatwo lokalizuje się teraz miejsca strat energii oraz ich charakter.

- Informacje uzyskane w ten sposób przydają się również przy podejmowaniu decyzji o miejskich inwestycjach.

Na przykład można racjonalnie wskazać, do której dzielnicy warto przyciągnąć inwestorów, bo sieć energetyczna jest tam wykorzystana w małym stopniu i ciągle dysponuje sporą rezerwą.

Podobne korzyści wynikają z dokonywania systematycznych i dokładnych pomiarów zużycia wody. Dzięki nim łatwiej kontrolować zapotrzebowanie na nią oraz jej jakość - podkreśla Marek Okularczyk.

Według danych Banku Światowego, aż 35 proc. dostępnej na świecie wody pitnej wycieka z sieci z powodu nieszczelności.

Miasta konsumują dziś już 60 proc. zasobów wody pitnej. I wskaźnik ten będzie rósł. Pierwszy w Europie system kompleksowego monitoringu sieci zaopatrzenia w wodę, wykorzystujący inteligentne czujniki, wdraża irlandzkie miasto Galway.
Polskie jaskółki

Idea inteligentnego miasta w Polsce pojawiła się już wiele lat temu.

- Smart city to nie tylko zaawansowane technologie, ale i splot rozmaitych czynników: gospodarki miasta, społeczeństwa, technologii informatycznych, środowiska. By myśleć o inteligentnym mieście, pod uwagę trzeba wziąć wszystkie te elementy - mówi Zbigniew Michniowski, wiceprezydent Bielska-Białej, prezes Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć Energie Cités, które jest członkiem europejskiej sieci Energie Cités.

W Bielsku-Białej postawiono na zasadę 3K: kwalifikacje, konsekwencja w działaniu oraz koordynacja. Początki działalności zajmującego się tą kwestią miejskiego zespołu fachowców sięgają połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. By osiągnąć pierwsze efekty, zużycie energii konsekwentnie monitorowano tam przez kilka lat. Wykorzystano również doświadczenia innych miast, także europejskich, dzięki czemu bielskie instytucje miejskie mogą lepiej dziś koordynować swoją aktywność.

Zdaniem Michniowskiego, żeby efektywnie wdrażać elementy inteligentnego miasta, trzeba podjąć działania edukacyjne; trzeba doprowadzić do tego, by mieszkańcy miasta byli świadomi istoty wprowadzanych zmian.

Bielsko-Biała przystąpiła do Porozumienia Burmistrzów. To przedsięwzięcie angażuje europejskie miasta w działania na rzecz ochrony klimatu. Jego sygnatariusze deklarują wolę przekroczenia celów unijnej polityki klimatyczno-energetycznej.

Wywiązanie się z takiego zobowiązania wymaga od członków Porozumienia opracowania planu działania i poczynienia kolejnych, przemyślanych kroków. Bielsko-Biała planuje w związku z tym w ciągu najbliższych 10 lat zainwestować 300 mln zł. Konieczna będzie wymiana sieci ciepłowniczej, dalsza termomodernizacja oraz wdrożenie nowego systemu zarządzania komunikacją miejską i wymiana jej taboru.

- Wdrażanie idei inteligentnego miasta jest procesem ciągłym - podkreśla Krzysztof Luty. - Nieustannie odpowiadać trzeba na nowe wyzwania, stąd tak istotne jest stosowanie przemyślanych rozwiązań i budowanie ich w oparciu o otwartą architekturę, umożliwiając sobie odpowiadanie na ciągle zmieniające się czynniki wewnętrzne i zewnętrzne.

Dariusz Ciepiela


http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/przezyjemy-szok-nadchodzi-czas-inteligentnych-miast,1719748

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 kwie 2012, 23:00 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Nowa ekonomia i globalna kampania propagandowa przed Rio+20.
Prisonplanet.pl
Polska
2012-04-15
Ekonomia

ONZ przygotowuje się do drugiej odsłony historycznego spotkania w sprawie zrównoważonego rozwoju RIO+20, na którym, wydaje się mają powstać podwaliny nowego systemu ekonomicznego. Wiele think-tanków dostało zadanie przygotowania/opracowania różnego typu polityk i rekomendacji wokół tej problematyki. Jednym z takich instytutów jest brytyjska fundacja “The Dithley Foundation”, która opracowała rekomendacje dla ONZ, które zakładają stworzenie szerokiej kampanii na rzecz promowania zielonej gospodarki i przekonywania, iż nie obciąża ona żadnymi dodatkowymi kosztami gospodarki czy też indywidualnych biznesów, co jest oczywiście absurdem. Dlatego też cała kampania ma być raczej oparta na oddziaływaniu “psychologicznym i emocjonalnym” niż na konkretnej merytorycznej wymianie informacji.

Poniżej zamieszczamy tłumaczenie rekomendacji dla ONZ:
"Podsumowanie zaleceń: 
 Uczestnicy byli szczególnie zainteresowani tym, by pomysły zgłaszane w czasie konferencji nie były po prostu zawieszane w próżni, ale poddawane pod rozwagę w trakcie spotkania Rio. Kontakty i grupy stworzone podczas konferencji powinny być wykorzystane, jeśli to konieczne, do opracowania pomysłów, a zdanie tych z kontaktami i stanowiskami niezbędnymi do wpływania na decyzje w trakcie Rio powinno być wykorzystane indywidualnie i zbiorowo. Poniższa lista zaleceń nie zastępuje bardziej szczegółowych wskazań zawartych wcześniej ale stara się zebrać główne pomysły razem:

• skoordynowana kampania dla zmiany wiadomości na temat zrównoważonej dobrej koniunktury w celu dotarcia do ludzi w taki sposób, by rezonowała z nimi psychicznie i emocjonalnie;
• Więcej pracy nad charakterem przeznaczenia i dróg do jego realizacji oraz narracji, które uczynią je ekscytującymi i atrakcyjnymi;
• wznowienie wysiłków, aby znaleźć argumenty, by przekonać wspólnotę biznesową i finansową, że przejście w kierunku bardziej zrównoważonej produkcji nie jest chwytem marketingowym lub dodatkowym kosztem, ale okazją biznesową;
• Eksperymentowanie w wielu różnych dziedzinach, aby zobaczyć, co działa i przynosi najbardziej udane pomysły. Działania które mogą mieć lawinowe skutki są najbardziej pożądane;
• Więcej pracy nad pomiarami wzrostu by uzupełnić/wymienić wzrost PKB;
• Umowa co do zestawu wskaźników globalnych, poruszania się, bądź nie, świata w kierunku zrównoważonego rozwoju;

Nowy system m.in. według IBM, WWF, Unilever, Cambridge, BBC:
phpBB [video]


• Zapewnienie w Rio, że problemy ochrony środowiska i cele zostaną w pełni uwzględnione w tym co zastąpi milenijne cele rozwoju po roku 2015, albo też ustanowienie koncepcji planetarnych ograniczeń jako osobny punkt odniesienia, z pełnym zaangażowaniem sektora prywatnego w każdym przypadku;
• Więcej działań w odniesieniu do handlu ekologicznymi towarami i transferami technologii;
• Uruchomienie w Rio sieci opartej o wspólną inicjatywę danych, prowadzoną przez przedsiębiorstwa publiczne, oraz dyskusja na temat przyszłej WEO;
• Nowe działanie, aby zmobilizować prywatny kapitał, wykorzystując inwestycje publiczne, jako sposób na jednoczesną walkę z kryzysem gospodarczym i kryzysem ekologicznym- stworzenie Zielonych Obligacji."

Jest to przygotowanie przed czymś o czym wspomina wiele dokumentów ONZ tzn nowym Zielonym New Deal. Oczywiście wprowadzenie tego systemu dalej pogłębi ingerencję instytucjonalną w procesy wolnorynkowe oraz obciążenia podatkowe, pogłębiając konsolidację/monopolizację rynku, tym razem na skalę globalną.

Alan Watt na temat nadchodzącego nowego systemu ekonomicznego:
phpBB [video]Link do dokumentacji Dithley Foundation: LINK


http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/nowa_ekonomia_i_globalna,p936061171

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group