Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 sie 2017, 23:10

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree

witam serdecznie...
mam pytanie jakie ksiazki odkrywaja 'kulisy' archeologii i jednoczesnie nie gmatwaja spekulacjami o 'szarakach' dajacych wladze i odbierajacych.

mianowicie ostatnio przeczytalem charles'a fort'a ksiega rzeczy zakazanych - 210 stron wymiata ! "Księga rzeczy wyklętych" to z całą pewnością najsłynniejsza na świecie kolekcja zdumiewających i niemożliwych do wyjaśnienia faktów, których wyszukiwaniu legendarny ekscentryk amerykański - Charles Fort - poświęcił całe swoje życie. Efektem jego mrówczej pracy stał się zbiór 40000 fiszek zawierających doniesienia o tak niesamowitych zjawiskach i odkryciach, że wytrącają one z ręki wszelkie normalne wyjaśnienia, narzucając myśl, że świat jest o wiele bardziej tajemniczy i niewyobrażalny niż to się nam wydaje. Ksiązka ta nie ma nic wspólnego z fantazją czy fantastyką. Jest zbiorem autentycznych, najprawdziwszych faktów, które Charles Fort wytropił w czasopismach naukowych i popularno-naukowych. Faktów wywołujących tak porażającą sprzeczność z zaakceptowanym przez człowieka obrazem świata, że najchętniej odwrócilibyśmy się plecami i zapomnieli o nich. "
CYTATY:
- Systemy rzadza naszymi umyslami umyslami i przesladuja niewygodne pytania. "Inteligencja jest wyzwaniem ignorancji" - pisze Fort. W systemach nie ma miejsca na ignorancje. W systemach wszystko jest wiadome i jesne. Ergo - w systemach nie ma miejsca na inteligencje.
- Wierzyc zatem w cos silnie to hamowac postep wiedzy i rozwoj wlasnego umyslu. Akceptowac zas tyklo przejsciowo, to stac zawsze w drzwiach uchylonych na droge.
Poza tym ksiazka informuje o dosc nadzwyczajnych niecodziennych zjawiskach, jak:
"Zima 1887r. spadly w Montanie platki sniegu o średnicy 38 i 20cm" - oznajmia "Monthly Weather Review" (1916-73).
"Report of the British Association" informuje o znalezieniu 22,5 cm gwoździa znalezionym w kamiennym bloku pochodzacym z kamieniolomów Kingoodgie w Szkocji.
2 ksiazke ktora obczailem to maurice cotterell - zaginiony grobowiec wirakoczy {mam na sprzedaz, niedlugo wrzuce na allegro, jak widzicie idzie az za 108 zeta, niby unikat :d http://www.allegro.pl/item873553956_zaginiony_grobowiec_wirakoczy_maurice_cotterell.html }.
i mam w zwiazku z tym pytanie:
Obrazek
Cytuj:
Plamy na Sloncu a rozkwit i upadek cywilizacji. Wykresy dowodzace, ze rozkwit i upadek cywilizacji zbiega sie z wiekszym lub mniejszym natezeniem promieniowania slonecznego. Najwyzszy wykres przedstawia aktywnosc plam slonecznych na przestrzeni dlugiego czasu, okreslony na podstawie datowania metoda radioweglowa. Podczas minimum plam slonecznych sloje drzewne absorbuja wiecej izotopu 14C. Okresy obnizonej aktywnosci plam slonecznych zbiegaja sie rowniez z miniepokami lodowymi (wykres nizszy) i wskaznikiem surowosci zim (opartym na średniej temperaturze w Paryzu i Londynie w danym okresie). Zmniejszone promieniowanie oznacza rowniez spadek plodnosci na Ziemi *(rysunek 32). XVIII dynastia Tutanchamona upadla w okresie najnizszego minimum, podobnie jak cywilizacja Majow w 2000 lat pozniej.
.
jak komus udowodnic, ze cykle sloneczne wplywaly i wplywaja na rozkwit i zanik cywilizacji ? ? ?
zarzucono mi, ze w średniowieczu byl zastoj, a to apogeum, 'jest znaczacym dowodem na obalenie tego ezoterycznego bzdetu'.
nom, niewazne.
teraz przerabiam a.cremo zakazana archeologia.
reszta ksiazek, ktora oczekuje nabyc w przyszlym czasie to:
PROROCZA WIEDZA MAJÓW - GILBERT COTTERELL, TAJNE ARCHIWA ARCHEOLOGII BURGIN, Vandenberg śladami przeszłosci najwieksze odkrycia archeologów, B Haughton Ukryta historia, największe zagadki przeszłości Peter James, Nick Thorpe, Największe pomyłki w dziejach Ziemi Hans Joachim Zillmer, ARCHEOLOGIA POZAZIEMSKA David Hatcher Childress, Zakazana Historia - J. Douglas Kenyon. klamstwo ewolucji mnie nie interesuje mam ebooka. moze to nabede
"ZAPOMNIANA REWOLUCJA - GRECKA MYŚL NAUKOWA Russo"
w zwiazku z tym pytanie, warto wyzej wymienione book'i przeczytac
jakie ksiazki polecicie ? ? ?
jakie zjawisko/wydarzenie/odkrycie jest wg was uwazane za naj-naj-naj .....cudo, ktore pomienieto w oficjalnej archeologii ? ? ?
jak cos moge wam wrzucic kiedys skany charlesa forta, cotterella foty 7,2 mpx. od was tez bym cos chcial dostac ;d jak macie w tym temacie.
pozdrawiam.

sorry za bledy stylistyczne i znaki interpkt, ktorych brak przez klaw.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 30 sty 2010, 15:09 
VIP Member
Awatar

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Zillmera nie polecam, niektóre jego ebooki można znaleźć w sieci i wyrobić sobie zdanie, chwilami jest ciekawie ale całość nie zachęca.
Archeologię Pozaziemską mam i jeśli się interesujesz takimi sprawami to nawet niezła książka, autor opisuje różne rzeczy, leci przez wszystkie możliwe planety i księżyce gdzie można było coś wybudować. :)
Księgę Rzeczy Wyklętych też lubię, podoba mi się podejście autora do rzeczy które opisuje.

W oficjalnej archeologii to chyba nic się prędko nie zmieni, zbyt hermetyczna jest to dziedzina, jest wiele dziwnych wydarzeń ale nałukofcy wola myśleć że to błąd, oszustwo albo schować i zapomnieć.

Miałem podobne zainteresowania jak ty choć nieco inny gust, gdyby tak chciało mi się jeszcze przerobić na wersje elektroniczną kilka moich książek, trochę czytania by było...

Witaj Tmxmarcin!

Masz niezły rodzynek, może pożyczysz przed sprzedażą - oczywiście mówię o maurice cotterell - zaginiony grobowiec wirakoczy.

Pod poniższym linkiem jest przetłumaczony film Cotterella, jakość pozostawia wiele do życzenia, ale zawartość... każdy może ocenić, polecam ściągnięcie napisów i uważną lekturę:

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=395.0

pozdrawiam

p.s. na zachętę kawałek o Majach:

"
....20. 20 cykle po 187 lat
{54366}{54511}To jest 20 pomnożone przez 68302 (dni)
{54515}{54631}To jest 1366040 dni
{54635}{54781}I TO BYŁA LICZBA CZCZONA PRZEZ MAJÓW AMERYKI ŚRODKOWEJ
{54785}{55037}Teraz widzicie PROBLEMY, ok?
{55115}{55261}To jest mozaika tarczy słonecznej z góry Alban w Meksyku
{55265}{55530}Tarcza ma 4 strzały, 85 złotych pętli (lub plam słonecznych) i 11 wisiorków
{55534}{55770}4x85x11x365.25... wynosi 1366040 dni
{55774}{55920}Teraz już wiecie z czym macie do czynienia!
{55924}{56130}Ci goście nie byli szympansami latającymi po drzewach i jedzącymi banany jak mówią nam archeolodzy
{56134}{56250}Ci ludzie byli mądrzejsi niż my dzisiaj!
{56254}{56370}A gdy spojrzymy na wykres plam słonecznych to zobaczymy dlaczego cywilizacje powstawały i upadały,
{56374}{56519}ponieważ teraz wiemy, że plamy na słońcu wpływały na płodność. Wiemy w jaki sposób na nią wpływają
{56523}{56699}Wpływają na cząsteczki wychodzące ze słońca, co wpływa na mózg, na produkcję hormonów
{56703}{56849}Za każdym razem, gdy mamy cykl plam słonecznych faraonowie umierali, wcześni grecy umierali
{56853}{57029}Kiedy mamy maksimum, mamy maksimum piramidowe, Majowie wymierali w 750 r. n.e.
{57033}{57269}Inkowie wymierają w 1530, dlatego, że słońce nie sprostało ich potrzebom urodzaju. Nie rodziły się żadne dzieci
{57273}{57389}Nie tylko nie rodziły się dzieci, ale kiedy odwróciły się bieguny pola magnetycznego,
{57393}{57508}gdy odwróciło się neutralne zakrzywienie to co stało się ze słońcem?
{57512}{57688}Możemy zobaczyć co się stało. Jeśli pole magnetyczne idzie w tę stronę i skręca się na swojej osi
{57692}{57868}to ziemskie pole magnetyczne skręca się na własnej osi i odwraca - i mamy przebiegunowanie
{57872}{58138}To oczywiście nie zdarza się za każdym razem. To jest magnetyczna para. Jeśli jedno idzie w tą stronę to i drugie idzie w tą stronę, jest jak igła kompasu
{58142}{58318}Jeśli masz kompas to podąża on za polem magnetycznym Ziemi
{58322}{58730}Wiemy więc, z tej tarczy słonecznej, że Majowie znali dokładną wartość całego cyklu słonecznego ponieważ zakodowali ją w tej mozaice
{58801}{59127}I musimy zapytać, dlaczego czcili jeszcze inną liczbę 520 dni dłuższą. 1366560 dni długości
{59131}{59277}A odmierzali kalendarz (jeden z kalendarzy) od roku 3113 p.n.e.
{59281}{59606}Ponieważ wiedzieli, że w 3113 p.n.e. 5000 lat temu pole magnetyczne słońca odwróciło się. Oni to wiedzieli. Planeta Wenus również się odwróciła
{59610}{59696}Pole magnetyczne Ziemi nie odwróciło się, ponieważ byliśmy dalej,
{59700}{59906}ale nazywali to narodzinami Wenus i dlatego Wenus obraca się teraz w przeciwną stronę
{59910}{60176}i to bardzo powoli, ponieważ zwykła się obracać w tamtą stronę bardzo szybko, ale kiedy bieguny się odwróciły zaczęła zwalniać, pewnego dnia się zatrzyma i zacznie obracać się w drugą stronę
{60180}{60475}Więc nazwali to narodzinami Wenus, ale zaczynam podejrzewać w miarę wydawania kolejnych książek...
{60479}{60595}...zanim wam to pokażę chcę żebyście rzucili okiem na Machu Picchu
{60599}{60895}Jest ono w Peru i jeśli tam byliście najprawdopodobniej nie widzieliście, że wszystkie okna są zamurowane.
{60899}{61075}Nie ma żadnych okien w Machu Picchu, za wyjątkiem obserwatorium. Wszystkie okna są zamurowane
{61079}{61195}Po co budować okna i je potem zamurowywać?
{61199}{61375}Melatonina - hormon koordynujący osiąga maksimum o 3 nad ranem kiedy jest ciemno,
{61379}{61554}a dwóch gości: Walter Pierpaoli i William Regalson - dwóch amerykańskich lekarzy...
{61558}{61764}...napisali książkę w roku 1999 - jak mi się wydaje - "Cud Melatoniny"
{61768}{61944}Jak powiedzieli melatonina nie tylko wpływa na płodność, ale pole elektryczne zmniejsza płodność
{61948}{62124}Więc jeśli jesteście w Machu Picchu i chcecie pozbyć się pól elektrycznych, co robicie?
{62128}{62304}Wiążecie z Ziemią wszystkie kamienie w budynku by wywołać zwarcie energii elektrycznej. Uziemiacie budynek.
{62308}{62693}I dlatego wszystkie kamienie w Tihuanaco w Boliwii i w Peru mają te miedziane uchwyty i wgłębienia w blokach skalnych
{62697}{62963}Więc podczas schyłku Inków mieli minimum plam słonecznych. A gdy mamy minimum plam słonecznych, mamy mini epokę lodowcową.
{62967}{63143}Gdy mamy mini epokę lodowcową mamy mniejsze parowanie wody w oceanach
{63147}{63233}Dlaczego więc nie wszyscy na świecie wymarli kiedy mieliśmy minimum plam słonecznych?
{63237}{63442}Ponieważ wokół równika, w pobliżu Meksyku i Peru PO DRUGIEJ STRONIE RÓWNIKA...
{63446}{63562}...mieli mniej melatoniny i mniejszą płodność.
{63566}{63772}To było maksimum plam słonecznych więc mieliśmy więcej promieni Rentgena, więcej spontanicznych aborcji
{63776}{63892}Promienie Rentgena są niebezpieczne jeśli jesteś w ciąży
{63896}{63982}Mieliśmy minimum plam słonecznych więc było mniej deszczu.
{63986}{64319}globalnie na całym świecie, ale w obszarach równikowych było to bardziej krytyczne
{64346}{64491}Ludzie W POBLIŻU równika mieli klęskę głodu jak również suszę
{64495}{64641}Ok, kogo to obchodzi...kogo to obchodzi...
"

hmm, to jest ten jedyny wyklad cotterella w ktorym na poczatku mowi o fazach slonca wplywie na czlowieka, pokazuje ten obrotowy model slonca takie tam, a pozniej przechodzi do omawiania cywilizacji ?
;d rok temu go widzialem i od tego sie zaczelo.... zainteresowal mnie ten wyklad, tyle, ze nie mam zbytnio czasu............ . dlatego takie opoznienia wiec po kolei ide do 'superbogowie'.
hmm, a widzieliscie, crossing tha event horizont ? juz nie pamietam, gosciu tez cos omawial w 3 o egipcie, ale to tak nawiasem :)

-- radoslaw - czemu sadzisz, ze to 'rodzynek' ? ? ? nie obserwuje allegro w tej dziedzinie, wiec nie wiem ,czy ktos ostatnio oferowal takiez dzielo.
poza, jak by nagle ktos zapuscil egzemplarza na allegro, pozniej drugi - juz dzis moglbym zalowac, ze nie wypuscilem wczesniej :)
pozatym 'pozyczenie' wydaje sie nieoplacalne.. wiesz 7,50 zl w jedna i druga, lacznie 15 zeta za poczte ;) .
jak juz masz kase na poczte, to lepiej kup ;) . mam we wzorowym stanie. heh, ale wrzuce na allegro w przyszlym czasie, - cena od 49 zeta... z licytacja. :) niewazne, czy pojdzie za rok, czy za dwa, czy juz dzisiaj.. .

Twoja ksiazka to CUDKO za 108? :P

Kod:
http://www.dobreksiazki.pl/b2205-zaginiony-grobowiec-wirakoczy.htm

Pyk w google i pierwszy wynik - 22 PLN, czyzby bylo to tym samym materialym tylko w innej oprawie?

tmxmarcin pisze:
[color=#FF0040]
-- radoslaw - czemu sadzisz, ze to 'rodzynek'

Bo ten Pan połączył wiele kropek i udowodnił że starożytni na całym globie wiedzieli dużo więcej o Słońcu i kosmosie niż my dzisiaj.

Dzięki SaJms!
Jest więc Wirakocza i armia z terakoty!!!
http://www.dobreksiazki.pl/szukaj.htm

pozdrawiam

Czytal ktos moze ksiazke : Andrzej Kaplanek "Imperium slonca?"- O cywilizacji Majow. Bardzo ciekawa. Archeologiczne znaleziska ktore srodowisko naukowe pomija, bo trzebaby na nowo historie pisac... :lol:

saJms - nie mowie, ze jest warta 108 zlotych, nie mowie nawet, ze jest warta 12 zl. .
to tylko subiektywne spostrzezenie, gdzie mam zamiar wystawic ksiazke i sprawdzic jaki pulap cenowy dla tegoz wydawcy moge osiagnac przez sprzedaz. tylko tyle.
pozatym, jak wiesz, 'Artykuł chwilowo niedostępny' moze zabrzmiec dwuznacznie, albo ksiegarnia do kitu ze jej nie posiada - do tej akurat nic nie mam, sam z niej poszukiwalem wczesniej ksiazek i informacji - albo strona czituje zanizajac/zawyzajac cene. Sam kupowalem dla kogos Parramounta cos o malarstwie, cena ceną, a musialem zaplacic wiecej i tak trafilem na okazje. Obserwowalem bowiem od 2mc.

radoslaw - nie watpie w jego tworczosc
Obrazek;
- podziwiam jego wklad i mam nadzieje, ze wypusci jeszcze nie jedna perelke ;) .
z drugiej strony 'szlaczek' mnie trafia jak ludzie nie przeczytawszy jego slow osądzaja, ze to niedorzeczne. nawet wspolczesnie prymitywni 'naukowcy'.

Cytuj:
dzisiejsza nauka bedzie przesadem jutra. nauka jutra jest przesadem dzisiaj. fort charles.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Charles Fort - Księga rzeczy wyklętych
http://chomikuj.pl/furiatto40/Free/Char ... 101993.pdf
[38mb]

i sporo innych ciekawych-do pobrania za free (na teraz)
:
http://chomikuj.pl/furiatto40/Free

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Odnośnie Charles Fort - Księga rzeczy wyklętych, to 7 lat temu, czyli 20 czerwca 2010 r. w węgierskiej miejscowości Rakoczifalva spadł deszcz żab.
Cytuję za https://turystyka.wp.pl/zadziwiajace-zj ... 948429953a
Cytuj:
Według mieszkańców miasteczka: "żab była niezliczona ilość". Potwierdziły to zdjęcia agencji prasowych, na których uwieczniono ślady płazów oraz je same, skaczące po okolicy. Naukowcy tłumaczą, że do podobnych zjawisk dochodzi w wyniku trąb wodnych tworzących się nad rzekami i jeziorami, które wciągają mniejsze zwierzęta, a także martwe przedmioty, po czym "zrzucają" je z wysokości na ziemię.

Nie wiem w jaki sposób „naukowcy” doszli do tych wniosków, ale niemożliwe jest by trąby wodne tworzących się nad rzekami i jeziorami wyssały z nich same żaby, czy też inne zwierzęta bez wody. Jeśli zakładając, że wyssały je z wodą, to musiałyby wyssać sporo tej wody biorąc pod uwagę zagęszczenie osobników w jednostce objętości wody – wówczas zwierzęta te powinny opaść na ziemię z ogromną masą wody, która przecież nie wyparowałaby w takiej trąbie. Poza tym taka trąba powietrzna nie umknęła by uwadze ludzi, poczyniłaby ogromne szkody.
Swoją drogą ciekawe jaka była przyczyna tego zjawiska, skąd, jakim cudem te żaby znalazły się w powietrzu? Stare chińskie przysłowie mówi, że jeśli żółw siedzi na słupie, to znaczy, że ktoś go tam wsadził. Kto lub co odstawia tą szopkę z żabami i czemu to ma służyć? Nic mi nie przychodzi do głowy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]