Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sty 2022, 15:21

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 gru 2010, 10:16 
Detro zaproponował, aby powstał temat, w którym będzie można polecić książki uczące/promujące wolność, szacunek, miłość, akceptację, wyrozumiałość i zrozumienie. Zapraszam wszystkich do dołączenia się i polecenia czegoś od siebie. Czegoś co wpłynęło pozytywnie na nas i nasze życie i co może pomóc innym na drodze ku transformacji świadomości.

Aby dodać książkę znajdź okładkę i opis książki, a następnie wstaw je do postu. Jeśli nie znajdziesz samodzielnie w internecie okładki lub/i opisu, pomogę Ci w wolnej chwili i edytuję Twój post dodając je samemu - w takiej sytuacji wstaw sam tytuł.

Aby zachować porządek i przejrzystość w tym temacie ustalmy, że każdy post pojawiający się tutaj zawierać będzie jedną książkę. Ponadto dołączając się do tego tematu zgadzamy się, że będziemy tu jedynie polecać książki - jeśli pojawią się tu nasze osobiste komentarze, oceny czy opinie na temat książek zamieszczonych przez kogoś, zostaną przeniesione do specjalnie wydzielonego wątku. Jeśli natomiast napiszemy własną recenzję lub konstruktywny opis książki poleconej przez kogoś innego, zostanie złączony on z postem dotyczącym danej książki.Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 29 gru 2010, 10:16 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 10:24 
BYRON KATIE - KOCHAJ CO MASZ

Obrazek

To nie problem sprawia, że cierpisz, lecz twój sposób myślenia o nim. Zmień go, a problem zniknie. Pomoże ci w tym PRACA, rewolucyjny proces uzdrowienia psychicznego i duchowego. PRACA to po prostu cztery pytania. Jeśli je sobie zadasz, odnosząc się do konkretnego problemu, ujrzysz to, co cię martwi lub irytuje, w zupełnie innym świetle. Przestaniesz walczyć z rzeczywistością i odkryjesz spokój. Swoje życie przyjmiesz z radością. Byron Katie w książce Kochaj, co masz! pokaże ci dokładnie, krok po kroku, jak korzystać z tego systemu.

Zastosuj PRACĘ do swoich problemów oraz najgłębszych obaw i lęków dotyczących związków czy pracy zawodowej. Dzięki temu lepiej zrozumiesz rzeczywistość. Zyskasz świadomość siebie i energię, by działać, nawet w sytuacjach, które wcześniej wydawały ci się barierą nie do pokonania. Metoda Byron Katie pozwala przebić się przez trwające latami samooszukiwanie się i usprawiedliwianie.

Podstawową przyczyną cierpienia jest utożsamianie się z myślami, "opowieściami", które nieustannie snują się w naszych umysłach. Metoda Katie działa jak ostry miecz, który przecina tę iluzję i sprawia, że sam możesz poznać ponadczasową naturę swego istnienia. Radość, spokój i miłość, które z tego istnienia emanują, są twoim naturalnym stanem.

Kup w księgarni internetowej: http://merlin.pl/Kochaj-co-masz-Cztery-pytania-ktore-zmienia-twoje-zycie_Katie-Byron-Stephen-Mitchell/browse/product/1,760225.html#fullinfoNa górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 10:26 
BYRON KATIE - KŁAMSTWA O MIŁOŚCI

Obrazek

W książce "Kłamstwa o miłości" Byron Katie i Michale Katz kwestionują metody zdobywania uczucia i akceptacji, które opierają się na manipulacji i oszustwie. Dzięki tym metodom możesz przyciągnąć uwagę drugiej osoby, wywołać wrażenie, kusić, a często udawać kogoś innego, niż jesteś w rzeczywistości.

Zabiegasz o miłość, rozpaczliwie walczysz o jej utrzymanie albo usiłujesz z nią skończyć. W ten sposób mylisz potrzebę z prawdziwym uczuciem. Bo miłość nigdy nie zamiera, nie jest zależna od czegokolwiek lub kogokolwiek z zewnątrz. To cudowny stan. Chyba że zamieni się w koszmar...

Kup w księgarni internetowej: http://www.bookmaster.pl/klamstwa,o,milosci,jak,przestac,zabiegac,o,milosc,aprobate,i,uznanie,aby,je,w,koncu,znalezc/katie,byron,katz,michael/ksiazka/202419.xhtmlNa górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 10:26 
BYRON KATIE - RADOŚĆ KAŻDEGO DNIA

Obrazek

Radość jest tym, czym jesteśmy w głębi duszy. Ta książka jest spojrzeniem w głąb istnienia, portretem przebudzonego umysłu. Autorzy odwołują się do Tao Te Ching - klasycznego dzieła chińskiego stanowiącego praktyczny podręcznik sztuki życia. Radość każdego dnia przedstawia następujące zasady, zapewniające pozytywny rozwój osobisty: " Jeśli chcesz stać się pełny, pozwól sobie być pustym. " Zaufaj swoim naturalnym reakcjom. " Naucz się odróżniać rzeczywistość od jej postrzegania. " Poznaj to, co męskie, lecz trzymaj się tego, co kobiece. " Zapobiegaj kłopotom, zanim się zaczną, uporządkuj sprawy, zanim zaistnieją.

Ten poradnik pomoże oczyścić umysł i osiągnąć równowagę wewnętrzną. Dzięki niemu można się nauczyć akceptować teraźniejszość i bez względu na to, co się dzieje, zachować pogodę ducha i być przyjaznym wobec siebie i innych.

Kup w księgarni internetowej: http://merlin.pl/Radosc-kazdego-dnia_Byron-Katie/browse/product/1,595492.html#fullinfoNa górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 10:32 
Eckhart Tolle - Potęga teraźniejszości

Obrazek

ojciec Jan M. Bereza OSB - Opactwo Benedyktynów w Lubiniu pisze:
Jest to książka nie tyle mówiąca o oświeceniu, co prowadząca do oświecenia; adresowana do tych, którzy nie tylko chcą się dowiedzieć czegoś o poszukiwaniu prawdziwego JA, ale do tych, którzy pragną je odnaleźć. Można ją polecić każdemu kto wkracza na duchową ścieżkę i potrzebuje przewodnika.

Katarzyna Figura pisze:
Odkrywanie samego siebie i dochodzenie do źródła samopoznania to droga wiodąca przez całe nasze życie. Wypełnione jest ono doświadczeniem, które nas wzbogaca i pozwala poszerzać naszą świadomość. Książka Potęga teraźniejszości jest dla mnie mapą z drogowskazami, znakami, symbolami prowadzącymi do samopoznania i przeżywania życia tu i teraz, w danym momencie - jedynym i niepowtarzalnym. To książka, z którą jestem na co dzień, którą czytam i kontempluję, do niej się wciąż powracam.

Czytanie jej przypomina odgrywanie roli teatralnej na nowo; z inną publicznością, z odmiennym nastrojem, nieoczekiwanymi wydarzeniami oraz każdorazowo zmieniającą się energią. Jest wszak jeden stały element - CIEKAWOŚĆ ODKRYWANIA! Jeśli chcesz pracować nad sobą, jeśli pragniesz stanąć przed lustrem i powiedzieć: "To ja kieruję własnym życiem, ja odpowiadam za swoje stany emocjonalne, ja dokonuję wyborów tu i teraz" - to przeczytanie tej książki będzie właściwym, pierwszym krokiem w tym kierunku!

Jacek Wysocki pisze:
Aikido, podobnie jak inne sztuki walki i niebezpieczne sporty wymaga koncentracji, wejścia w "tętniącą życiem sferę, w której nie ciąży czas, problemy, myślenie czy brzemię osobowości".
Polecam. Fascynująca i inspirująca lektura.Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 10:36 
Eckhart Tolle - Nowa Ziemia

Obrazek

Drogą do tego jest poznanie siebie i mechanizmów twojego świata wewnętrznego. Książka Nowa Ziemia pomoże ci w tym. Pomoże ci także uświadomić sobie, że dysfunkcyjne wzorce, które tak cię rażą w społeczeństwie, istnieją również w tobie, będąc źródłem wewnętrznego konfliktu i bólu i nie pozwalając ci na prawdziwe spełnienie. „Mam nadzieję – mówi Eckhart Tolle – że książka Nowa Ziemia pomoże ci także dotrzeć do tego wymiaru twojego wnętrza, o którego istnieniu być może w ogóle nie wiedziałeś lub tylko z rzadka doświadczałeś jego przebłysków.

Nie tkwij do końca życia w pułapce uwarunkowań z przeszłości, które ukształtowały twoją osobowość, i pozwól, aby twoje życie przekształciło się od wewnątrz, jedynie siłą twojej świadomości”. „Nasza planeta i ludzkość – mówi dalej – pilnie potrzebują przebudowy świadomości, duchowego przebudzenia. Bez tego tylko utrwalimy chorobę przeszłości, którą tak dobitnie widać w historii XX wieku, lub co najwyżej będziemy leczyć same symptomy tej choroby, a nie jej przyczyny. Tą chorobą jest zbiorowa dysfunkcja egotycznego umysłu”. Z tego procesu przemiany jednostkowej i społecznej wyłania się wizja NOWEJ ZIEMI – ziemi ludzi bardziej świadomych celu istnienia i głębszych powiązań w funkcjonowaniu świata.Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 10:48 
Eckhart Tolle - Cisza Przemawia

Obrazek

Cytat z pierwszej strony książki:

Prawdziwie duchowy nauczyciel nie ma cię czego uczyć w sensie klasycznym, nie ma nic, co mógłby ci dać, albo do ciebie dodać, jak np. nowe informacje, wierzenia, czy rytuały. Jedynym zadaniem takiego nauczyciela jest pomóc ci usunąć to, co odseparowuje cię od prawdy o tym, kim naprawdę jesteś i co w głębi swojej istoty zawsze wiedziałeś. Nauczyciel duchowy jest po to, żeby odsłonić przed tobą i objawić ci wymiar wewnętrznej głębi, która jest jednocześnie spokojem. Jeżeli od duchowego nauczyciela, czy tej książki, oczekujesz podniecających pomysłów, teorii, wierzeń, intelektualnych dyskusji, to będziesz zawiedziony.

Innymi słowy, jeśli poszukujesz pokarmu dla swojego umysłu, nie znajdziesz go, w dodatku przegapisz samą istotę nauki, istotę tej książki, która nie zawiera się w słowach, lecz jest w głęboko w tobie. Czytając, pamiętaj o tym i staraj się to wyczuć. Słowa są zaledwie drogowskazami. To na co wskazują nie zawiera się w obrębie myśli lecz w wymiarze, który jest w tobie, który jest nieskończenie rozległy i głębszy od myśli. Jedną z cech tego wymiaru jest tętniący życiem spokój i kiedykolwiek poczujesz narastający spokój w trakcie czytania, będzie to znaczyło, że książka spełniła swoje zadanie jako twój nauczyciel; przypomina ci kim jesteś i wskazuje ci drogę do domu.

POBIERZ TĘ KSIĄŻKĘ NA DYSK:
Czytaj online - http://www.eioba.pl/a130968/cisza_przemawia_eckhart_tolle
Pobierz z chomika - http://chomikuj.pl/imbira/e-ksi*c4*85*c5*bcki/ezoteryka/Eckhart+Tolle/Cisza+przemawia
Torrent - http://torrenty.org/torrent/322599Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 10:54 
Thich Nhat Hanh - Cud Uważności

Obrazek

Uważność jest cudem - jak mówi tradycja buddyjska - dzięki któremu poznajemy siebie samych. Potrzebujemy spokoju serca i samokontroli, jeśli chcemy, aby nasze wysiłki przynosiły dobre rezultaty. Jeśli bowiem tracimy samokontrolę, pozwalamy niecierpliwości i złości zakłócić naszą pracę, to odbieramy jej tym samym jakąkolwiek wartość. Każdą czynność powinniśmy wykonywać uważnie. Aby zapanować nad naszym umysłem i uspokoić myśli, musimy uważnie przyglądać się naszym uczuciom i wrażeniom zmysłowym oraz jednoczyć się z nimi. Nauczmy się patrzeć na wszystkie istoty oczami pełnymi współczucia. Główny przekaz tej książki przekłada się na naszą postawę wobec innych ludzi, a zwłaszcza najbliższe otoczenie.

Kwintesencją rozważań autora jest wskazówka: "Jest tylko jeden najważniejszy czas, a ten czas - to teraz. Chwila teraźniejsza jest jedynym czasem, jaki mamy. Najważniejszą osobą jest zawsze ta, z którą właśnie przebywamy, która stoi przed nami, bo kto wie, czy jeszcze z kimkolwiek będziemy mogli się spotkać. Najważniejszym zajęciem jest czynienie szczęśliwym tego, kto znajduje się obok nas, albowiem samo to stanowi cel życia".

Thich Nhat Hanh, mistrz zen, działacz na rzecz pokoju na świecie, autor 35 książek, był przedstawiony przez Martina Luthera Kinga jako kandydat do Pokojowej Nagrody Nobla. Obecnie mieszka w Plum Village, stworzonym przez siebie ośrodku medytacyjnym we Francji, i podróżuje po całym świecie, nauczając "sztuki uważnego życia".Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 11:12 
Ram Dass - Remember, Be Here Now [ang.]

Cytuj:
Informacja o tłumaczeniu
Jeśli chcesz pomóc w tłumaczeniu tej książki lub masz zdolności graficzne (niezbędne do procesu przełożenia książki na polski), zajrzyj do tego tematu http://davidicke.pl/forum/post72669.html#p72669


Obrazek

The first section is a short biography of his life, describing his successes as a psychologist, his research with Timothy Leary into Psychedelics at Harvard, and his subsequent anxiety when this research does not resolve his spiritual questions. He then describes his first journey to India and his initiation into a Guru/Chela relationship with Neem Karoli Baba, and spiritual renaming as Baba Ram Dass, or "servant of god".

The second section, the largest, is a free-form collection of metaphysical, spiritual and religious aphorisms, accompanied by illustrations.

The third section is a manual for starting on a yogic or spiritual path, and includes various techniques for yoga, pranayama, and meditation, as well as quotations from respected teachers of many religions and spiritual traditions.

The last section, also titled "Painted Cakes Do Not Satisfy Hunger" contains a list of recommended books on religion, spirituality, consciousness. The book lists are divided into "Books to hang out with", "Books to visit with now & then", and "Books it's useful to have met".

Ram Dass pisze:
Now, though I am a beginner on the path, I have returned to the West for a time to work out karma or unfulfilled commitment. Part of this commitment is to share what I have learned with those of you who are on a similar journey. One can share a message through telling 'our-story' as I have just done, or through the teaching methods of yoga, or singing, or making love. Each of us finds his unique vehicle for sharing with others his bit of wisdom. For me, this story is but a vehicle for sharing with you the true message... the living faith in what is possible. --OM--Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 11:34 
A. De Mello - Przebudzenie

Obrazek

FRAGMENT WSTĘPU:
Przebudzenie to duchowość. Ludzie najczęściej śpią, nie zdając sobie z tego sprawy. Rodzą się pogrążeni we śnie. Żyją śniąc. Nie budząc się zawierają małżeństwa. Płodzą dzieci we śnie i umierają, nie budząc się ani razu. Pozbawiają się tym samym możliwości zrozumienia niezwykłości i piękna ludzkiej egzystencji. Mistycy, niezależnie od wyznawanej przez siebie doktryny, zgodni są co do tego, że wszystko, co nas otacza, jest takie, jakie być powinno. Wszystko. Cóż za przedziwny paradoks. Najtragiczniejsze jest jednak to, że większość ludzi nigdy tego nie jest w stanie zrozumieć. Nie są w stanie tego pojąć, gdyż pogrążeni są we śnie. Śnią sen prawdziwie koszmarny.Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 12:15 
Benjamin Hoff - Tao Kubusia Puchatka

Obrazek

Tao Kubusia Puchatka ...w którym ujawnione zostaje, że jeden z największych mistrzów taoizmu nie jest Chińczykiem ... Ani czcigodnym filozofem ... Ale w rzeczywistości jest nikim innym jak tylko prostym misiem stworzonym przez A.A Milne'a - Kubusiem Puchatkiem!Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 12:17 
Drunvalo Melchizedek - Pradawna tajemnica kwiatu życia

Obrazek

Tom I

Dawniej wszystko, co istnieje we wszechświecie znało Kwiat Życia jako wzór stworzenia, wykres geometryczny wiodący do egzystencji fizycznej i wyprowadzający z tej egzystencji. Później utraciliśmy wysoki stan świadomości i upadliśmy w ciemności, zapominając o tym, kim byliśmy. Sekret Kwiatu Życia przetrwał jednak tysiące lat wyryty na ścianach starożytnych budowli na całym świecie, wpisany w żywe komórki wszelkiego istnienia. Dziś budzimy się ze snu, odrzucamy stare ograniczające nas przekonania, a nasze oczy oglądają złote promienie światła nadchodzącego dnia, który wstaje za oknami naszej nowej percepcji rzeczywistości. Książka Pradawna tajemnica kwiatu życia jest jednym z takich okien.

Drunvalo Melchizedek prezentuje w niej - za pomocą słów i rysunków pierwszą część swoich warsztatów zatytułowanych Kwiat Życia. Objaśnia w nich tajemnice początków naszego istnienia, tłumaczy, dlaczego świat wygląda tak, a nie inaczej, jakie subtelne energie pozwalają naszej świadomości rozkwitnąć jej prawdziwym pięknem.

Święta geometria stanowi formę, która posłużyła również za pierwowzór naszej istoty. Ukazuje ona boski porządek w naszej rzeczywistości. Możemy prześledzić jego reguły począwszy od niewidzialnych atomów, a kończąc na dalekich gwiazdach. Każda z tych form odbija również wzór naszego istnienia. Informacje zawarte w tej książce układają się w jedną z dróg, drugą, żeńską ścieżkę, możecie odnaleźć pomiędzy wierszami. Prezentuje ona intuicyjne rozumienie rzeczywistości.


Tom II

Tom drugi jeszcze głębiej bada znaczenie świętego wzorca Kwiatu Życia, stanowiącego geometryczną podstawę wszystkich istniejących form fizycznych. Ukazane są w nim proporcje ludzkiego ciała, niuanse ludzkiej świadomości, wymiary oraz odległości pomiędzy gwiazdami, planetami oraz księżycami, a nawet twory rodzaju ludzkiego w sposób pozwalający odkryć ich źródło w tym pięknym, boskim wizerunku. Drunvalo Melchizedek rysuje skomplikowaną, szczegółową mapę, na której możemy zobaczyć, że pozornie prosty wzór Kwiatu Życia zawiera w sobie początek całej egzystencji trzeciego wymiaru. Począwszy od przykładu piramid i tajemnic starożytnego Egiptu, po współczesną nam nową rasę dzieci Indygo, Drunvalo prezentuje święte formy geometryczne Rzeczywistości oraz subtelne energie, które kształtują nasz świat.

Po raz pierwszy udziela nam również drukiem instrukcji medytacji Mer-Ka-Ba. Krok po kroku poznajemy tę technikę, służącą odtworzeniu pola energetycznego ewoluującej istoty ludzkiej. Stanowi ona zarazem klucz do wniebowstąpienia oraz przejścia do nowego wymiaru. Jeśli będziemy ją wykonywali z miłością, ów starożytny proces oddychania pranicznego otworzy przed nami świat niewiarygodnych możliwości w granicach tego wymiaru. Udostępni nam kontakt z opiekuńczymi mocami, a nawet pozwoli uzdrowić siebie, innych ludzi oraz całą planetę.Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 12:22 
Thorwald Dethlefsen - Przez chorobę do samopoznania

Obrazek

Z pierwszej strony książki:
Jest to książka niewygodna, gdyż odbiera człowiekowi chorobę jako alibi dla jego nie rozwiązanych problemów.

Chcemy w niej pokazać, że chory nie jest niewinną ofiarą jakichś niedoskonałości natury, lecz także sam jest sprawcą swej choroby. Nie mamy przy tym na myśli jakiegoś zanieczyszczenia środowiska, cywilizacji, niezdrowego trybu życia lub tym podobnych znanych "winnych"; chcielibyśmy natomiast na plan pierwszy wysunąć metafizyczny aspekt "bycia chorym". Symptomy widziane od tej strony okazują się cielesnymi formami wyrazu konfliktów psychicznych, a poprzez swą symbolikę wskazują każdorazowy problem pacjenta.Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 12:25 
T. Dethlefsen - Przeznaczenie twoją szansą

Obrazek

Recenzja - Tadeusz Kobierzycki (więcej tutaj: http://blog.foley.com.pl/?p=160):
Psychologia ezoteryczna jest dziedziną wiedzy, która w Polsce po drugiej wojnie światowej nie mogła być studiowana, rozwijana czy propagowana. Paradygmat naukowy oparty na danych biologicznych, materialnych redukuje obraz człowieka, uznając że jest on tylko przejawem ciała i energii. Takie kategorie, jak dusza czy duch nie mogą się w nim pojawić, gdyż rzeczywistość, którą one opisują nie da się zmierzyć za pomocą metod nauk przyrodniczych i nie należy do nauki a do wiedzy, opartej na indywidualnych rezultatach poznania. Wiedza wewnętrzna (gr. esoteros) różni się od wiedzy zewnętrznej (gr. exoteros) metodą poznania. Wiedza ezoteryczna zdobywana jest za pomocą doświadczenia wewnętrznego poprzez symbole, analogicznie, pionowo. Wiedza egzoteryczna zdobywana jest za pomocą pojęć opisowych, w sposób antynomiczny, poziomo.

Autor uważa, że wiedza ezoteryczna jest zakodowana ale może być dostępna tylko osobom “wtajemniczonym”, dysponującym odpowiednimi organami percepcji wewnętrznej, które kształtują się wraz z rozwojem. Dzięki temu możliwe jest jej dekodowanie, odczytywanie i wykorzystywanie. Przykładem może być umiejętność czytania nut, konieczna dla głębszego rozumienia muzyki. Na niższym poziomie może być ona słyszana i odbierana, ale nie jest odpowiednio rozumiana. Nie można ezoteryki mylić z parapsychologią (gr. para - obok). Ezoteryka odsłania rzeczywistość pionową według analogii “jak na górze, tak na dole”. Ta reguła może być pożyteczna tylko wtedy, gdy uznajemy, że kosmos jest zorganizowany według pewnych praw i nie ma w nim miejsca na przypadek.

Dziedziną, która wspiera ezoterykę jest psychologia astrologiczna. Próbuje ona połączyć wiedzę o człowieku z wiedzą o rzeczywistości kosmicznej. Są to praformy życia, które się rozwijają i nie może ich nie być. Są konieczne dla życia (por. J.W. Goethe - “Prasłowa orfickie”). Czas ma swój wymiar ilościowy i jakościowy (gr. kairos), który wyznacza los człowieka. Jego przeznaczeniem są daty narodzin i śmierci, ważne wydarzenia pomiędzy tymi godzinami (horoskop = hora - godzina, skopein - patrzeć), jak np. choroby. Są to informacje, które uczą, ukazują sens życia i choć trudno je rozpoznać i zrozumieć można je identyfikować. Otwierają drzwi do podświadomości. Uzdrowienie jest możliwe dzięki informacji, jaką daje konkretne przykre wydarzenie, a więc jej uświęcenie. W chorobie przejawia się najczęściej przeznaczenie. Autor idzie bardzo daleko w interpretacji przeznaczenia, sięgając do analizy grzechu pierworodnego. Łączy go z teorią karmy oraz teorią wcieleń. Wydaje się, że jest to ciekawy, ale najsłabszy fragment opracowania. Fantastycznie brzmią informacje na temat terapi reinkarnacyjnej. Trudno jednak coś na ten temat powiedzieć nie znając jej z autopsji.

Książka T. Dethlefsena jest intrygująca, napisana prostym językiem i z pewnością zainteresuje wielu profesjonalnych i nieprofesjonalnych czytelników.Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 12:28 
Arnold Mindell - O pracy ze śniącym ciałem

Obrazek

Książka, która może zainteresować zarówno laików, jak i praktykujących lekarzy oraz psychologów. Traktuje ona o odnajdywaniu znaczenia ukrytego za fizycznymi chorobami i dolegliwościami. Autor skoncentrował się na związkach, które zachodzą między snami a problemami cielesnymi, ponieważ jest to podstawowa sprawa, która dotyczy każdego człowieka.Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 12:30 
Yehuda Berg - Moc Kabbalah

Obrazek

Mądrość Kabbalah miała wpływ na wielu czołowych filozofów, naukowców, przywódców duchowych i religijnych. Jednak do czasów obecnych mądrość ta była ukryta głównie w starożytnych tekstach i dostępna jedynie mędrcom, którzy wiedzieli, gdzie jej szukać. Obecnie po wielu stuleciach moc Kabbalah obecna jest na stronach tej książki. Mamy tu pełną i prosta ścieżkę oraz opis działań, które możemy podjąć, aby żyć tak jak pragniemy i jak na to zasługujemy.Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 12:36 
Hanna Kotwicka - Ja jestem innym Ty I / II

ObrazekObrazek

Co przyniesie nadchodzący dzień, miesiąc czy rok? Czy spełnią się Twoje marzenia? Skąd przyszedłeś i po co tu jesteś? Czy w 2012 będzie koniec? Na te pytania odpowie Ci ta seria. Do pracy z książką potrzebny jest kalendarz na bieżący rok i galaktyczna metryka urodzenia.

Takie pytania zadaje sobie wiele osób. Niektórzy z nas, prześladowani przez pecha, czy zmęczeni walką o przetrwanie zwracają się o pomoc do astrologów, wróżek i jasnowidzów. A przecież sami możemy rozpoznać nasze ukryte możliwości i wykorzystać je w najbardziej sprzyjającym momencie. Pomoże nam w tym "Przewodnik" i "Klucz do kalendarza" część pierwsza i druga cyklu JA jestem innym TY.

Kalendarz Majów nie jest horoskopem, lecz pomostem do przekraczania trójwymiarowych horyzontów. Znajdziemy w nim praktyczne wskazówki na każdy dzień roku, dzięki którym unikniemy wielu błędów, rozwiążemy wiele problemów, wnikniemy w dni, które dopiero mają nadejść. Zrozumiemy, że sensu życia nie trzeba wcale szukać, lecz wystarczy go pojąć. Obserwacja osobistego 13-miesięcznego rytmu, który ustala się według daty urodzenia, ułatwia zrozumienie wielu spraw, z którymi się stykamy. Rzeczy niezrozumiałe nagle stają się zupełnie jasne.

Galaktyczna metryka urodzenia mówi, skąd przychodzimy i po co tu jesteśmy, ukazuje obszary przyszłych działań, objawia też dary i siły, jakie wspierają każdego człowieka na całej ziemskiej drodze. W dniu urodzin otrzymujemy solarną pieczęć; jest to jeden z dwudziestu wzorców postępowania. Barwa pieczęci jest bardzo istotna, gdyż świadczy o przynależności do kolorystycznej rodziny energetycznej. Czerwienią pieczętują się prekursorzy, inicjatorzy przemian; bielą - ci, których zadaniem jest uszlachetnianie, wprowadzanie ładu. Barwa niebieska patronuje transformacjom (uzdrawianiu), z tym, że kto wybrał błękitną pieczęć, powinien świecić przykładem. Nauczyciele pieczętują się barwą żółtą – ich zadaniem jest oświecanie i niesienie pomocy w zrozumieniu ducha CZASU.

Każdy w dniu urodzin otrzymuje nie tylko pieczęć, ale i jeden z trzynastu tonów. Może to być pierwszy, magnetyczny ton przeznaczenia, który nakazuje otwarcie serca na bezwarunkową miłość, biegunowy ton bodźców obligujący do osiągnięcia harmonii w związku z partnerem albo inny ze świętej trzynastki. Zarówno każda pieczęć, jak i każdy ton posiada biegun światła i biegun cienia. Przerabianie” bieguna cienia może być bardzo przykre; i dla nas, i dla otoczenia. I tak np.: pieczęć CZERWONEGO WĘŻA na biegunie światła obdarza siłą witalną, dobrym zdrowiem i humorem, radością, zadowoleniem w pożyciu seksualnym. Niestety, ciemna praenergia WĘŻA nie wie, co to hamulce moralne. Biegun cienia pieczęci NIEBIESKIEJ NOCY sprowadza lęki, depresje, fobie i niedostatek, podczas gdy świetlana postać tej energii obdarza pomysłowością, kreatywnością, niezależnością, stwarzając warunki dla głębokich przeżyć duchowych.

Kto zorientuje się, że do tej pory realizował ciemną stronę programu swojego życia, znajdzie wskazówki, w jaki sposób wzorzec cienia przekształcić we wzorzec światła. Swój znak można odszukać bez trudu, posługując się tabelami zamieszczonymi w Kluczu do kalendarza. Poznawszy dzięki kalendarzowi tajniki praw CZASU będziemy w stanie pojąć jego strukturę i trafnie wybierać dni dla przeprowadzenia ważnych rozmów czy przedsięwzięć. Odnajdziemy najważniejszą drogę: drogę do własnego wnętrza.Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 12:54 
Prentice Mulford - Moc Ducha

Obrazek

Wspaniała książka o wielkim duchowym oceanie, w którym żyjemy.
Żadna myśl nie jest całkowicie i bezwzględnie oryginalna, żadna nie jest odkryciem jednego człowieka. Ta sama idea może w ciągu godziny pojawić się w tysiącu mózgów w tysiącu odcieni, lecz w gruncie rzeczy jednakowa.

Książka składa się ze szkiców, z których każdy można traktować jak odrębną całość. Niektóre rozdziały: Bóg w Tobie; Prawo powodzenia; O spirytyzmie; Narodziny myśli; O wielkiej sztuce zapominania. Przyciągająca siła Ducha.Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 13:05 
Ashkavakra Gita

Obrazek

„Ashtavakra Gita” lub ”Ashtavakra Samhita” jak czasem się ją nazywa, to jest bardzo stary tekst w sanskrycie. Nic nie wiemy o autorze, choć tradycja przypisuje go mędrcowi Ashtavakra - stąd nazwa.

Jest mało wątpliwości co do tego, że on jest bardzo stary, prawdopodobnie pochodzi z klasycznego okresu Vedanty. Styl sanskrytu i doktryna w nim wyrażona wydaje się potwierdzać tę ocenę. Prezentuje on tradycyjne nauki Advaita Vedanta z jasnością i siłą rzadko spotykaną w innych tekstach.

Do pobrania stąd:
http://lamat.pl/ashtavakragita.pdfNa górę
   
 
 
Post: 29 gru 2010, 14:00 
Siergiej Łazariew - Diagnostyka Karmy I i II
http://www.diagnostykakarmy.pl/

Obrazek Obrazek

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, dlaczego przydarzyła mi się ta albo inna sytuacja. Najczęściej takie pytania związane są z nieprzyjemnymi wydarzeniami, ponieważ właśnie wtedy zastanawiamy się nad tym, co zależy od nas, a co od "przypadku" czy jakichś innych okoliczności. Jak oddziałują na siebie nawzajem nasz los, zdrowie, emocje, charakter i światopogląd? Od czego zależą? Odpowiedzi na te i wiele ważnych pytań udziela Autor serii 12stu części Diagnostyki karmy, Siergiej Łazariew, uznany rosyjski psycholog, lekarz, bioenergoterapeuta i uzdrowiciel, dokonał niezwykłych odkryć. Zobaczył najgłębsze struktury duszy, warunkujące nasz los i zdrowie oraz opracował metody pozwalające na zmianę doświadczeń życiowych i powrót do zdrowia. W jego książkach po raz pierwszy w historii zostały przedstawione badania wyjaśniające mechanizm działania karmy i przekonujące dowody na możliwość jej zmiany.

Wojciech Eichelberger pisze:
To niezwykle inspirująca, ale niełatwa, w wielu miejscach kontrowersyjna, fragmentami hermetyczna, zarazem wyjątkowo ważna książka dla wszystkich poszukujących zrozumienia zasady rządzącej życiem i światem. Autor podejmuje karkołomną i jednocześnie nadzwyczaj kompetentną próbę racjonalnego przeniknięcia tajemnicy istnienia, zapisanej w tekstach, wielkich proroków, mistyków i nauczycieli życia. Wielką wartością tego opisu jest jego zakorzenienie w wieloletnim, rzetelnym doświadczeniu pomagania ludziom w wychodzeniu z cierpienia. Obdarzony wyjątkową zdolnością odczuwania energii Autor naczelną zasadę i źródło wszelkich form istnienia w naturalny dla siebie sposób dostrzega w jednolitym polu energetyczno-informacyjnym.

Czyni to opis i rozumienie rzeczywistości przedstawione w "Diagnostyce karmy" komplementarnym nie tylko wobec przekazów religijnych, lecz także teorii kwantowej, koncepcji pola morficznego, koncepcji Wibera czy dużo wcześniejszej Jungowskiej podświadomości zbiorowej. Autor w przekonujący i przenikliwy sposób wykazuje uniwersalność zasady jednolitego, pierwotnego pola i jej ważne konsekwencje dla rozumienia podstawowej przyczyny chorób somatycznych i psychicznych oraz zaburzeń w relacjach międzyludzkich. Szczególnie doniośle brzmi przewijające się przez cały tekst ostrzeżenie, że coraz powszechniejsze ludzkie sprzeniewierzanie się jednoczącej zasadzie uniwersalnego pola energetyczno-informacyjnego, czyli sprzeniewierzanie się - jak to sam Autor trafnie nazywa - zasadzie miłości, poważnie zagraża powszechnemu zdrowiu, stosunkom międzyludzkim, przyrodzie i naszej zbyt jednostronnie rozwijającej się cywilizacji.

Obowiązkowa pozycja w bibliotece XXI wieku dla wszystkich myślących i poszukujących, a szczególnie dla tych, którzy zajmują się leczeniem i pomaganiem.Na górę
   
 
 
Post: 30 gru 2010, 19:20 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 wrz 2009, 13:38
Posty: 301
Płeć: mężczyzna
Anthony de Mello - Śpiew ptaka

Obrazek

Cytuj:
Wszystkim podobają się bajki i właśnie bajki - i to dużo - znajdzie Czytelnik w tej książce: bajki buddyjskie, chrześcijańskie, bajki zen, bajki chasydzkie, rosyjskie, chińskie, hinduskie, bajki sufi, bajki stare i nowe. Posiadają one pewną szczególną właściwość: czytane w określony sposób, dają okazję do duchowego wzrostu


Cytuj:
Anthony de Mello mówi: "Każda z tych bajek ma coś do powiedzenia o TOBIE, nie o innych. (...) Gdybyś tego nie przestrzegał, bajka okazałaby się duchowo szkodliwa."Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 gru 2010, 19:24 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 wrz 2009, 13:38
Posty: 301
Płeć: mężczyzna
Joseph Murphy - Potęga podświadomości

Obrazek

Cytuj:
Książka ta jest sztandarowym dziełem autora. Dowodzi ona, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością i bez jej udziału, będące ważną częścią naszej osobowości, mogą być wykorzystane w sposób celowy, po naszej myśli. Służą temu specjalne techniki, zbadane, sprawdzone i opisane w tej książce, poparte konkretnymi przykładami. Metody te odsłonią przed tobą nowe obszary i nowe możliwości twojego umysłu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 sty 2011, 15:14 
Prentice Mulford - Przeciw śmierci

Obrazek

:spoko: :uczeń: :milosc:
(ma ktoś może opis do tej książki?)Na górę
   
 
 
Post: 10 sty 2011, 19:03 
Polecam wszystkim uważne kilkukrotne przeczytanie książki, która z pewnością już wpływa na zmianę obrazu życia nas wszystkich:

Władimira Megre
ANASTAZJA

STWORZENIE

wyjaśniam poniżej dlaczego:

„... są duże ilości książek, a faktycznie naprawdę znaczących nie naliczysz nawet dziesięciu.
Jak w takim razie określić znaczenie książki?
(...)
Sedno tkwi w tym, że klasyfikatorem ważności jest obraz życia ludzi.
(...)
W różnych zakątkach Ziemi żyją ludzie. Społeczeństwa te mają odmienne obyczaje. Kultura ich też różni, a także obraz ich życia i jego długość. Kultura różnych narodów kształtuje się między innymi pod wpływem znaczącej księgi.
(...)
A gdy uważasz, że najszczęśliwsi ludzie żyją w chrześcijańskim świecie, wtedy czytaj Biblię. Znaczące księgi to te, które kształtują taki czy inny obraz życia ludzkiego społeczeństwa.
(...)
Pojawienie się nowej, udowodnionej myśli o stosunkach między Bogiem a człowiekiem oznacza przyjście po raz pierwszy od dwóch tysiącleci nowej znaczącej księgi. Kiedy ona ujrzała światło dzienne, to ta poprzednia straciła miano znaczącej i stała sie historyczną.
Mówi pan o ukazaniu się nowej znaczącej księgi? Jaki ona ma tytuł?
Stworzenie – to w niej są zawarte nowe myśli. One zostały udowodnione. Główna myśl tej książki konkretnie i jasno mówi, czego Bóg pragnie od człowieka i w czym tkwi przeznaczenie człowieka... (...)
„Wspólnego tworzenia i radości dla wszystkich od tego widoku.
(...)
Jeśli ta książka, Stworzenie, jest aż tak znacząca, jak pan mówi, to ona powinna też zmienić obraz życia społeczeństwa lub wywrzeć nań wpływ.
Tak, taka jest zasada. Nowa myśl obowiązkowo się zrealizuje w nowym obrazie życia społeczeństwa.
Tylko kiedy się to wszystko ziści? Od ukazania się książki minęły już dwa lata.
Mówiąc dokładniej: nie już, a ledwie. Przez ten krótki odcinek czasu ona już dużo stworzyła. Przecież sam mówiłeś, że wielu ludzi próbuje juz zbudować nowy obraz swojego życia. Nawet tworzą państwowe programy.
Tak, wspomniałem, te przejawy naprawdę istnieją.
No, widzisz, na odczucie przejawów chrześcijańskiej ideologii potrzeba było trzystu lat, a tu wystarczyły tylko dwa lata. Myśli Anastazji materializują się w realnym obrazie życia wielu narodów, łącząc ich dążenia w jeden twórczy poryw wspólnego tworzenia. Ona wypuściła w przestrzeń nowe myślenie, a to już jest zdarzenie na skalę Wszechświata. W rezultacie odpowiednią ocenę otrzyma i książka, w której myśli te zabrzmiały po raz pierwszy.”

powyższe cytaty pochodzą z 7 książki o Anastazji pt. ENERGIA ŻYCIA Władimira Megre. str.116-119

Pozdrawiam
ZbyszekNa górę
   
 
 
Post: 11 sty 2011, 9:11 
Wielkim przełomem dla mnie była lektura książki Piotra Demianowicza Uspieńskiego

"Fragmenty Nieznanego Nauczania"

Relacja 8 lat studiów i spotkań z postacią Georgija Gurdżijewa - jednego z największych mistyków XX wieku w opinii wielu ludzi. Owszem problematyczny jest jego związek z wieloma mrocznymi postaciami minionego wieku min. Stalinem lecz ten wątek pozostawię niedopowiedziany ze względu na to jak książka jego ucznia wpłynęła na moje życie.

Cytuj:
Piotr D. Uspienski, rosyjski myśliciel, pisarz i krytyk literacki, urodził się w Moskwie w 1878 roku, a zmarł w Londynie w 1947. Chociaż z wykształcenia był matematykiem, zrezygnował z kariery naukowej i poświęcił się pracy dziennikarskiej. Po licznych podróżach w Europie i na Wschodzie w poszukiwaniu nauczania, które odpowiedziałoby na pytania dotyczące Człowieka i Wszechświata, spotkał w 1915 roku w Moskwie G.I. Gurdżijewa, jednego z największych mistyków XX wieku. Fragmenty nieznanego nauczania to świadectwo ośmiu lat pracy Uspienskiego jako ucznia Gurdżijewa. Autor przytacza wiele rozmów ze swoim ówczesnym nauczycielem, szczegółowo odtwarza jego wykłady, opisuje własne przeżycia, przedstawiając w ten sposób podstawowe kosmologiczne i psychologiczne idee poznawanego przez siebie nauczania. Jednocześnie wnikliwie analizuje sytuację panującą w Rosji w okresie pierwszej wojny światowej i po wybuchu rewolucji bolszewickiej. W atmosferze narastającego zagrożenia Gurdżijew postanowił przenieść swoją działalność początkowo na Kaukaz, potem do Turcji i w końcu do Francji.
W 1921 roku w Konstantynopolu, tuż przed wyjazdem Uspienskiego do Anglii, Gurdżijew wyraził pełną zgodę na opublikowanie Fragmentów nieznanego nauczania, które ukazały się drukiem w 1949 roku.


Opisy rozdziałów jakie znalazłem na blogu http://motyl.wordpress.com pozwolą nakreślić tematykę i treść tej wspaniałej książki:

Cytuj:
ROZDZIAŁ III

Podstawowe idee G. dotyczące człowieka. Brak jedności. Wielorakość różnych “ja’: Budowa ludzkiej maszyny. Centra psychiczne. Metoda G. wykładania idei systemu. Nieuniknione powtórzenia. Co oznacza ewolucja człowieka. Mechaniczny postęp jest niemożliwy. Europejska idea ewolucji człowieka. Powiązanie wszystkiego ze sobą w przyrodzie. Ludzkość i Księżyc. Przewaga pojedynczego człowieka nad masami. Konieczność znajomości ludzkiej maszyny. Nieobecność w człowieku stałego Ja. Rola małych “ja’: Nieobecność w człowieku indywidualności i woli. Wschodnia alegoria o domu i służącym. “Zastępca rzadcy”. Rozmowy o fakirze na gwoździach i o buddyjskiej magii.


Cytuj:
ROZDZIAŁ IV

Ogólne wrażenia związane z systemem G. Spogladając wstecz. Jedno z podstawowych założeń. Linia wiedzy i linia bycia. Różne poziomy bycia. Rozbieżność linii wiedzy i linii bycia. Co daje rozwój wiedzy bez odpowiadającej mu zmiany bycia i zmiana bycia bez wzrostu wiedzy. Co oznacza “rozumienie’: Rozumienie jako wypadkowa wiedzy i bycia. Różnica pomiędzy rozumieniem i wiedzą. Rozumienie jako funkcja trzech centrów. Dlaczego ludzie próbują nazwać rzeczy, których nie rozumieją. Nasz język. Dlaczego ludzie nie rozumieją się nawzajem. Słowo “człowiek” i jego różne znaczenia. Język stosowany przez system. Siedem stopni pojęcia “człowiek”. Zasada względności w systemie. Stopniowania równoległe do stopniowania człowieka. Słowo “świat”. Różnorodność jego znaczeń. Badanie słowa “świat” z punktu widzenia zasady względności Podstawowe prawo wszechświata. Prawo Trzech Zasad lub Trzech Sił. Konieczność trzech sił dla zaistnienia zjawiska. Trzecia siła. Dlaczego nie widzimy trzeciej siły? Trzy siły w pradawnych nauczaniach. Stwarzanie światów przez wolę Absolutu. Łańcuch światów albo “promień stworzenia”. Liczba praw w każdym świecie.


Cytuj:
ROZDZIAŁ V

Wykład o “mechanice wszechświata”. Promień stworzenia i jego rozwój począwszy od Absolutu. Sprzeczność naukowych pogladów. Księżyc jako koniec promienia stworzenia. Wola Absolutu. Idea cudu. Nasze miejsce w świecie. Księżyc żywi się życiem organicznym. Wpływ Księżyca i uwalnianie się od Księżyca. Różna “materialność” różnych światów. Świat jako świat “wibracji”. Wibracje zwalniają proporcjonalnie do ich odległości od Absolutu. Siedem rodzajów materii. Cztery ciała człowieka i ich stosunek do różnych światów. Gdzie znajduje się Ziemia. Trzy siły i kosmiczne własności materii. Atomy substancji złożonych. Definicja materii według manifestujących się przez nią sił. “Węgiel”, “tlen’; ,,,azot” i “wodór”. Trzy siły i cztery materie. Czy człowiek jest nieśmiertelny, czy nie? Co oznacza nieśmiertelność? Człowiek, który ma czwarte ciało. Historyjka o seminarzyście i wszechmocy Boga. Rozmowy o Księżycu. Księżyc jako waga w zegarze. Rozmowa o języku uniwersalnym. Objaśnienie Ostatniej Wieczerzy.


Cytuj:
ROZDZIAŁ VIII

Różne stany świadomości. Sen. Jawa. Świadomość siebie: Obiektywna świadomość. Brak świadomości siebie. Co jest pierwszym warunkiem uzyskania świadomości siebie? Wyższe stany świadomości i wyższe centra. “Jawa” zwykłych ludzi jako sen. Życie śpiących ludzi. Jak można się obudzić? Czym jest człowiek w momencie narodzin. Wpływ “edukacji” i przykładu otaczających go ludzi. Możliwości człowieka. Poznawanie siebie: “Umysłowe zdjęcia”. Różni ludzie w jednym człowieku. “Ja” i “Uspieński’: Kto jest czynny, a kto jest bierny? Człowiek i jego maska. Podział siebie jako pierwszy etap pracy nad samym sobą. Podstawowa jakość bycia człowieka. Dlaczego człowiek nie pamięta samego siebie. “Utożsamianie się” . “Zważanie ; ,”Zważanie wewnętrzne “niesprawiedliwość’; szczerość i słabość Co oznacza “zewnętrzne zważanie”. “Zderzaki”. Sumienie. Moralność. Czy istnieje idea wspólnej dla wszystkich moralności? Czy istnieje chrześcijańska moralność? Czy istnieją wspólne dla wszystkich pojęcia dobra i zła? Nikt niczego nie robi w imię zła Różne koncepcje dobra i rezultaty tych różnych koncepcji. Na czym może się opierać trwała idea dobra i zła? Idea prawdy i kłamstwa Walka ze “zderzakami” i z kłamaniem. Metody pracy szkoły. Podporządkowanie się. Zdanie sobie sprawy z własnej nicości. Osobowość i esencja. Martwi ludzie. Ogólne prawa. Coś o pieniądzach


Cytuj:
ROZDZIAŁ IX

“Promień stworzenia” w postaci trzech oktaw promieniowania. Stosunek materii i sił znajdujących się na różnych płaszczyznach świata, do naszego życia. Interwały w oktawach kosmicznych i wypełniające je wstrząsy. “Punkt wszechświata”. Gęstość wibracji. Trzy siły i cztery materie. Tlen’; “Azot”, “Wodór”. “Węgiel „. Dwanaście triad. “Tablica Wodorów. Materia w świetle jej chemicznych, fizycznych, psychicznych i kosmicznych właściwości. Inteligencja materii. “Atom”. Wszystkie ludzkie funkcje i stany znajdujące się w człowieku. uzależnione są od energii. Substancje znajdujące się w człowieku. Człowiek ma wystarczającą ilość energii do rozpoczęcia pracy nad samym sobą, jeśli oszczędza własną energię. Marnowanie energii. “Naucz się oddzielać subtelne od grubego”. Wytwarzanie delikatnych wodorów. Zmiana bycia. Rozwój wewnętrznych ciał. Organizm ludzki jako trzypiętrowa fabryka. Trzy rodzaje pokarmu. Pojawienie się w organizmie pokarmu, powietrza i wrażeń. Transformacją substancji rządzi Prawo Oktaw. Oktawa pokarmu i oktawa powietrza. Ekstrakcja “wyższych” wodorów”. Oktawa wrażeń nie rozwija się. Możliwość stworzenia sztucznego wstrząsu w chwili odbioru wrażenia. Świadomy wysiłek. “Pamiętanie siebie”. Wynikający z niego rozwój oktawy wrażeń i oktawy powietrza. Drugi świadomy wstrząs. Wysiłek związany z emocjami. Przygotowanie do tego wysiłku. Analogia pomiędzy ludzkim organizmem i wszechświatem. Trzy etapy w ewolucji ludzkiej maszyny. Przemiana emocji. Alchemia. Centra pracują za pomocą różnych wodorów. Dwa wyższe centra. Niewłaściwa praca niższych centrów. Materialność wszystkich procesów wewnętrznych.


Oczywiście książka zawiera znacznie więcej. Jej lektura jest w miarę czytania coraz cięższa co samo w sobie stanowi przykład wielkości i zawiłości równocześnie naszego umysłu i doświadczania, które w relacji do przedstawianych treści stanowi poznanie samo w sobie.

Polecam choćby jako wzbogacenie biblioteki jeśli istnieje potrzeba poszukiwania nowych perspektyw. Śmiało mogę powiedzieć, że ta książka miała decydujący wpływ na moje postrzeganie - dzięki niej jestem tu z wami. Z pewnością trafiłbym tu niezależnie od przeczytanych książek, lecz ta konkretnie pozostanie "kamieniem milowym" w moim życiu.Na górę
   
 
 
Post: 11 sty 2011, 10:13 
Cytuj:
Stanislav Grof
Kiedy niemożliwe staje się możliwe


Kiedy niemożliwe staje się możliwe to zbiór opowieści opisujących różne wydarzenia z mojego życia zawodowego i osobistego, które nakłoniły mnie do porzucenia sceptycznego i naukowo-materialistycznego spojrzenia na życie oraz przyjęcia perspektywy w dużej mierze ukształtowanej przez filozofie duchowe Wschodu i nauki mistyczne świata.
Dzięki tym wydarzeniom wykształciłem w sobie olbrzymi szacunek dla życia duchowego i obrzędowego oraz tradycji uzdrowicielskich występujących w tzw. kulturach plemiennych, które świat Zachodu zbywa jako wytwory prymitywnych zabobonów. Mam całkowitą świadomość tego, że samo czytanie o tych niezwykłych historiach nie jest w stanie oddać ich mocy. Ale mam nadzieję, że pozwolą one czytelnikom choćby zasmakować tego ponownego oczarowania światem, jakie stało się moim udziałem.


Obrazek


Najlepsza książka jaką miałem okazję poznać na ten temat.

Czyta się ją jednym tchem , a wnioski z lektury, albo zburzą Twój "poukładany" świat w drobny mak...albo powiesz - wiedziałem,że tak jest , a Grof mi tylko przypomniał :tak:

Dziękuję mr Grof za przypomnienie :okok:Na górę
   
 
 
Post: 11 sty 2011, 20:52 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2010, 22:27
Posty: 650
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: mężczyzna
nie będę zakładał niepotrzebnie nowego wątku więc tu sie zapytam, temat wydaję mi sie pasować:

ciekawi mnie czy ktoś to już czytał, co sądzicie o niej? podzielcie sie wrażeniami

Cytuj:
Obrazek

Książka "Wesołe Bąbelki" to interaktywne gry i zabawy oraz opowiadania kontemplacyjne - w sam raz dla serca i wyobraźni. Nie jest to poradnik ani podręcznik. Elastyczne a zarazem barwne scenariusze, przedstawiają zapis autentycznych relacji, których zawartość została przyniesiona spoza znanego fizycznego świata. "Wesołe Bąbelki", to książka pogodna i bez przemocy. Jest w niej mnóstwo świetlistej i kolorowej radości. Jest ona adresowana jest do Wewnętrznego Dziecka, na różnych etapach jego ekspresji i rozwoju. Zaprojektował ją Przyjaciel.

Rozdziały są zaaranżowane tak, że czytając je - uczestniczysz w nich na żywo i aktywnie w roli głównej. Trochę jak w filmie. Jej treść, kiedy ją przeglądasz - mówi bezpośrednio do Ciebie. W książce zastaniesz Plac Zabaw pośród zielonej polany, Wzgórze zwane czasem Platformą, skąd Szkolne Wyprawy prowadzą do naprawdę niezwykłych obszarów kosmicznej świadomości oraz Zakątek - taki punkt równowagi i oaza spokoju, skąd wszędzie jest jednakowo blisko. Książka niesie w sobie olbrzymi potencjał emocjonalny. Dlatego nie sposób przejść obok niej obojętnie. Sam - również z niej będę się jeszcze długo uczył i czerpał. I co więcej - okazuje się, że "Wesołe Bąbelki" podbijają serca, podbijają świat!

Jest to materiał wysokiej klasy i naprawdę z górnej półki. Jeśli zdarzyło Ci się sięgnąć po twórczość takich Odkrywców jak Bob Monroe, Rosie McKnight, Barbara Marciniak, czy Bruce Moen lub Carlos Castaneda, i jeśli te lektury przemówiły do Ciebie - potraktuj je jako dobry wstęp do przygody jaka czeka Cię tutaj. Tam gdzie kończą się ich podróże - zaczynają się Twoje własne. Ci, którzy już czytali - mówią że jest to"brakujące ogniwo". Ale nie musisz mi wierzyć na słowo. Zawsze zanim ją kupisz, możesz się zapoznać z bezpłatnymi próbkami w internecie.

http://planetaziemia.net/index.htmNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 sty 2011, 10:49 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2010, 8:10
Posty: 20
Płeć: mężczyzna
Dolores Cannon - Kosmiczni Ogrodnicy


Obrazek


Regresja niesie ze sobą wiele niezwykłych odpowiedzi na nurtujące niektórych pytania.

Dlaczego, gdyby wszystkich poddać regresji okaże się, że jest wiele Ramzesów czy Kleopatr.

Czym jest tzw. "pamięć wdrukowana" ?
Jaka konieczność powoduje jej "posiadanie", w jaki sposób ją uzyskujemy i jak to jest w ogóle możliwe.

Czym jest pomnik (monument) Jerzego Waszyngtona ?


Jaka jest nasza historia?
Kim jesteśmy, skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy i dlaczego ?

(odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w książce).


Jesteśmy ogrodem.

Naszymi ogrodnikami są istoty pozaziemskie, przybywające z różnych światów. Informacje uzyskane podczas regresji hipnotycznej potwierdziły teorię, iż to istoty pozaziemskie przyczyniły się do powstania życia na Ziemi i kierowały ewolucją człowieka. (dop. potwierdza to Kod Biblii)

Pewien młody mężczyzna pragnął poznać - poddając się regresji hipnotycznej swoje wcześniejsze wcielenia. W trakcie kolejnych sesji okazało się jednak, że doświadcza on ziemskiej egzystencji po raz pierwszy. Wszelkie jego wcześniejsze żywoty miały miejsce w innych światach oraz innych wymiarach.

Niezwykłe zapisy z sesji hipnotycznych, zawarte w tej książce, odsłaniają relacje, jakie w dzisiejszym świecie łączą ludzi i istoty pozaziemskie. Ukazują nadzieję oraz oczekiwania wiązane przez naszych stwórców z ich ogrodem, czyli z ludzkością.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 sty 2011, 17:33 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2010, 11:20
Posty: 23
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: mężczyzna
dimension pisze:
Mistycy, niezależnie od wyznawanej przez siebie doktryny, zgodni są co do tego, że wszystko, co nas otacza, jest takie, jakie być powinno. Wszystko. Cóż za przedziwny paradoks. Najtragiczniejsze jest jednak to, że większość ludzi nigdy tego nie jest w stanie zrozumieć. Nie są w stanie tego pojąć, gdyż pogrążeni są we śnie. Śnią sen prawdziwie koszmarny.Mamy na temat tej wspaniałej lektury otwarty nawet osobny wątek:
przebudzenie-anthony-de-mello-t2635.html


Lektura samego 'Przebudzenia' wystarczy do odkrycia właściwego kierunku naszych działań.
Reszta jest już tylko zależna od woli i determinacji w kwestii co z tym życiem dalej robimy.

God bless Anthony de Mello!

_________________
Wiedz coś o wszystkim i wszystko o czymś.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 sty 2011, 12:50 
Wszystkie książki Dostojewskiego, Lema, może nawet Nietzsche.. za wspaniałe wyczucie smaku życia..

Gdy dorasta się z ich książkami, gdy się czyta aż oczy same się zamykają i czuje ten smaczek między wierszami- życie kocha się jak diabli i dostrzega piękno nawet w podmiejskim barze, a gdy prawdziwie kocha się życie, kocha się i innych jego uczestników :tak:Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group